Leiderdorp promoveert naar KNSB Rijnsburgse Boys viermaal een '9' Sport Topsporters krijgen een hoger inkomen Erewedstrijd Cruijff op 10 maart San Roma verslaat 'Super Mario' Tennis verliest een vrienc WOENSDAG 24 FEBRUARI 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071 -( Kafelnikov zet zegereeks voort londen Yevgeni Kafelnikov is op weg naar de top van de we reldranglijst. De 25-jarige Rus won dinsdag in Londen zijn eer ste duel. De Zweed Gustafssoon werd in Battersea Park in drie sets verslagen, 6-2 3-6 6-3. In de tweede ronde staat Kafelnikov tegenover Byron Black. Kafelnikov lost Sampras af als nummer een van de wereld, als hij in Londen de finale haalt. Gerritsen op non-actief gesteld DOETiNCHEMDennis Gerritsen is door Graafschap-voorzitter Hylke Enzerink op non-actief gesteld. De aanvaller stelde in een krant dat het"'een enorme puinhoop en een gigantische bende is bij De Graafschap'. Gerritsen moet zich volgende week maan dag op De Vijverberg melden voor een onderhoud met Enze rink. Tot die tijd mag hij zich thuis over zijn toekomst beraden. Scheidsrechter schiet voetballer dood Johannesburg Een scheidsrechter heeft afgelopen zaterdag tij dens een voetbalwedstrijd in het Zuid-Afrikaanse Hartbeesfon- tein een speler doodgeschoten die hem na een omstreden doel punt bedreigde met een mes. De 34-jarige scheidsrechter Lebo- gang Petrus Mokgethi werd gisteren voorgeleid. Hij werd tegen een borg van 6.000 rand (ongeveer 1.900 gulden) vrijgelaten in afwachting van het proces dat op 1 april moet beginnen. Mau-Asam naar Poprad-Tatrv woubrugge De shorttrackster Liesbeth Mau-Asam neemt van 6 tot en met 11 maart deel aan de Europese Jeugd Olympische Winter Dagen (EJOWD) in Poprad-Tatry. De 16-jarige Wou- brugse werd het afgelopen weekeinde in Heerenveen Neder lands kampioen bij de meisjes B. Eerder was al bekend gewor den dat Stompwijker Cees Juffermans deel uitmaakt van de ploeg die onder leiding staat van Jan-Herman Mogendorff. Ids Dijkstra (Leeuwarden) en Anouk Wiegers (Hengelo) complete ren de équipe. Libregts roep drie 'Nederlanders' op lagos Thijs Libregts, bondscoach van Nigeria, heeft achttien 'buitenlanders' opgeroepen voor de uitwedstrijd in de kwalifi catieronde van het Afrikaans kampioenschap tegen Senegal, za terdag in Dakar. Drie van de achttien komen uit Nederland: de Ajacieden Babangida en Oiiseh en Roda JC'er Lawal. Babangida en Oiiseh missen de competitiewedstrijd tegen Sparta, Lawal is niet van de partij tegen AZ. Lissenaren in selectie amateurteam zeist» Bondscoach Gerard Molenaars heeft een selectie van zes tien spelers bekendgemaakt voor een serie van vier duels van het Nederlands amateurvoetbalteam. Onder hen bevinden zich Jerrel Linger en Said Elmahdadi van FC Lisse. Oranje begint 10 maan in en tegen Huizen. Daarna komt het Nederlands team uit tegen WOG (17 maan) en tegen Go Ahead Eagles (24 maan). Op 30 maan is Engeland bij hoofdklasser Genemuiden de tegenstander. De selectie: Kreuze (Achilles'94). Schoenmaker (ACV), Van Rijswijk (Baronie), Verbeek (Eindhoven), Diteweg (DOVO), Lindeboom (Genemuiden), Knijn, Boots (Hollandia), Van de Werf (Olympia'28), Wissink (Stevo), Drummen, Kremers (UDI'19). Van de Homberg (Venlo), Sepp (HSC'21). papendal anp Een mijlpaal in de ontwikkeling van de Nederlandse Topsport, juichte de Atleten Commissie van NOCNSF bij monde van oud-roeikampioene Irene Eijs. Een topprestatie, complimen teerde Joop van der Reijden. in terim-voorzitter van de natio nale sportkoepel. Staatssecreta ris Margo Vliegenthan van VWS stuurde dinsdag de topsportno ta naar de Tweede Kamer. Het is de eerste sinds 1979. Zo'n 150 a 160 Nederlandse topsporters uit de niet-profes- sionele en/of mediagenieke takken van spon krijgen een behoorlijke inkomens verrui ming. Zij gaan het minimum loon verdienen en profiteren van een speciale onkostenver goedingsregeling. De regeling is vanaf 2001 structureel, tussen tijds is er een tijdelijke overgang middels het Fonds voor de Topsport. Topsporters in de amateuris tische takken moeten het nu nog stellen met minder dan 10.000 gulden bruto. Zij gaan er in de zogenoemde stipendium regeling flink op vooruit, ko men uit op 1800 gulden netto per maand. De regeling geldt alleen voor de zogenaamde A-sporters. Dit zijn toppers die op internatio nale kampioenschappen bij de top-acht behoren. In Nederland zijn er daar 250 tot 300 van. De helft kan niet in eigen levens onderhoud voorzien en mag voortaan profiteren van de nieuwe voorzieningen. Vliegen- thart zei gisteren op Papendal: „Het karakter van de topsport is de laatste twee decennia zo in grijpend veranderd dat het niet langer een hobby maar een baan is. Om de top te bereiken moet een topsporter er fulltime mee bezig zijn." schaken» jan bey De schaakvereniging Leiderdorp is, met nog een ronde te gaan, verzekerd van pro motie naar de KNSB-competitie. De Lei derdorpers wonnen hun duel in de zesde ronde van de regionale schaakcompetitie tegen de reserves van AAS met 5,5-2,5 en zijn niet meer te achterhalen. Voor het eerst in de 70-jarige clubhistorie promo veert de schaakclub naar de landelijke competitie. De strijd om een extra promotieplaats is nog gaande. De belangrijkste kandidaat, De Zwarte Pion uit Lisse, verloor verrassend met 6-2 van achtervolger Oegstgeest'80 III. In een gevecht tegen degradatie verloor het Roelofarendveense Utile Dulci met 3-5 van Daniël Noteboom. De Veners degrade ren. Het Leidse Leithen zadelde Voorscho ten II op met ranglijstproblemen door dit team met 3,5-4,5 te verslaan. Leiderdorp-kopman Paul Talsma speelde voor deze gelegenheid aan bord drie, van wege de onvoorspelbare AAS-opstelling. AAS II kwam echter in een normale samen stelling aan de borden. De Leiderdorpers lieten zich niet verrassen en noteerden aan de eerste vier borden een 4-0 score. Een snelle winst werd behaald door Mare Rozendaal, die een vinger op de zwakke plek bij AAS (Domingo Macias) wist te leg gen. Ben de Leur, aan bord drie tegen Tals ma. kon een klokincident mentaal niet ver werken en gaf pardoes een stuk cadeau. Eddy de Beule beheerste aan bord één de eindspelfinesses beter dan Henk Noord- hoek. AAS-speler Hibma belandde tegen Ver baken nu eens niet in een 'tijdwak' en gaf pionnen weg voor onduidelijke tegenkan- sen. Bob Feis en Ben de Jong scoorden nog voor AAS, maar zij konden de nederlaag niet meer verhinderen. Daniël Noteboom greep de laatste stro halm. Tegenstander Utile Dulci kon uitge rekend in deze wedstrijd niet beschikken over twee belangrijke spelers; Borst en Sa- banagic. Invaller Venne had een mazzeltje aan het tweede bord tegen Arjan Plug die op de laatste zet voor de tijdcontrole met twee kerngezonde pluspionnen door zijn vlag ging- Daar stond dan weer winst van Dick van der Berg tegenover, die een verdachte stel ling in het versnelde gedeelte wist te win nen. Regelmatige winstpartijen van Cees Scherpenisse (kwaliteitswinst), Anton Lind- hout en van de Noordwijkse invaller Aga- pov. zorgden ervoor dat Utile Dulci vol gend seizoen een klasse lager moet gaan schaken. Leithen was nog niet veilig en bij Voor schoten II leefde een misplaatst veilig heidsgevoel, omdat er in een vooruitge- speelde partij door Ruurd de Boer (tegen Jan Brandt) een 1-0 voorsprong was geno men. Leithenaar Wil Turk bracht evenwel de stand weer in evenwicht door een snelle winst op Rijk Verstraten. Topscorer Chris Gerritsen wist voor Voorschoten nog wel te scoren, maar hier na ontstond een onoverzichtelijke strijd. Hans van Duijn versloeg gedecideerd routi nier Geert Sluiter en aan het kopbord ac cepteerde Ron Nienkemper van Jan Bey een incorrect stukoffer, hij won daarna simpel. Hierdoor kwam Leithen op een be slissende voorsprong met 2,5-3,5. Uit het tweetal resterende moeilijke eindspelen moest Voorschoten toen geforceerd op zoek naar 1.5 punt. Dat lukte niet meer, de partijen eindigden in remise. Leithen speel de zich uit de buurt van de voorlaatste plaats. Medekoploper De Zwarte Pion ging met 6-2 volledig onderuit tegen Oegstgeest'80 III. Promotienervositeit en een te noncha lante houding waren hier de oorzaak van. Het Oegstgeester achttal won vrij eenvou dig, nog wel zonder kopman Eric van 't Hof, die te veel KNSB-invalsbeurten op zijn naam had staan. Alleen Jan Bakker (tegen Wim Jongeneel) en Guus van Dijk (tegen invaller Cyp van der Bult) wisten hun partij voor De Zwarte Pion te winnen. Invalster Annemiek Wil- lemze (zus van de sterk schakende Jeroen en Thomas) schaakte een in het oog sprin gende partij. Ed Noordijk wist Joost van Hal te ver slaan en ook de overige borden werden Zwarte-Pionkoningen omgelegd. Oegstgeest heeft - mits Leiderdorp in de slotronde zijn sportieve plicht vervult - nog een reële kans om een dikke streep door de KNSB-ambities van De Zwarte Pion te ha len. (Standen zie scorebord) barcelona afp Johan Cruijff en het bestuur van FC Barcelona hebben giste ren overeenstemming bereikt over een erewedstrijd voor de voormalige stervoetballer. Het duel, met grootheden uit heden en verleden, zal op 10 maart in het stadion Nou Camp worden gespeeld. Ondanks een mondelinge overeenkomst heeft het drie jaar geduurd voordat de ere wedstrijd voor de voormalige trainer van FC Barcelona kon worden vastgesteld. Dat had al les te maken met de slechte verstandhouding tussen Cruijff en de leiding van de club. De eerste helft van de wed strijd staat de ploeg van de hui dige trainer Louis van Gaal te genover een Dream Team on der leiding van Cruijff met oud spelers van Barcelona als Zubi- zarreta, Ronald Koeman, Mi chael Laudrup, Amor, De la Pe- na, Begiristain, Bakero, Juan Carlos en Stoitsjkov. Na de rust komt een wereld team de ex-Barcelonezen ver vangen. Cruijff heeft daarvoor de namen van 22 spelers opge geven: Van der Sar en Berg kamp, de Brazilianen Ronaldo, Leonardo, Mazinho en Cafu, de Italianen Maldini, Totti en Zola, de Duitser Ziege, de Argentijn Angel Roa, de Chileen Salas. de Engelsen Beckham, Shearer en Owen, de Belg Nilis, de Fransen Deschamps, Zidane, Anelka en Ginola, de Liberiaan Weah en de Portugees Joao Pinto. Voor de gala-avond mag Cruijff 2000 a 3000 toegangs kaartjes aan genodigden uitde len. Liefst vier negens werden er uitgedeeld aan Rijnsburgse Boys, na de overwinning op koploper Scheveningen. Michel Roest, Norbert van Lochem, Johan Boer en Mohamed Boulayoune waren de uit blinkers bij de Rijnsburgers. Boulayoune staat inmiddels op de derde plaats in het algemeen klassement, zijn ploeggenoten Van Lochem en De Kort (hij scoorde een '8') staan inmiddels in de top tien. De nieuwe leider van het tussenklassement is Raymond Flaton van Quick Boys, die de fakkel overnam van Patrick van Dam. De Noordwijker scoorde een middelmatige '7', een punt la ger dan Flaton. Quick Boys-Capelle 1-0 Quick Boys: Van der Niet J.J. Schaap Pluimgraaff 15. Kromhout Van Dijk Van der Plas Timmermans - Flaton 8 Van Schijndel - 34. J. Schaap 7 Kroon 7 De Jong 8 79. Faerber 6 Kruit SCOREBORD PRIJSVRAGEN 1.Leiderdorp 12-34 p, 2.De Zwarte Pio Marken-Noordwijk 3-2 Noordwijk: Korff Van Kins Ten Brinke Smit P. de Jong Van der Laan 7 Remders 7 Van Dam 7 Korbee 8 Pitti ZATERDAG 12 JUM 1999 Info: iel. 071 4081011 De 'Voetballer van het laar* ontvangt een reischeque ter waarde van 2500 gulden. Deze prijs wordt uitgereikt op het Eleven Voetbalgala dat op 12 juni wordt gehouden in congrescen trum Leeuwenhorst in Noordwijker- SHO-Katwijk 0-0 Katwijk: H. van Duyn 7 P.\ Robbers 7 Molenaar 7 Van der Plas Van der Meer 7 Zwaan Kwestro 6 De Ridder Slootweg 6 Rijnsburgse Boys-Scheveningen 2-1 Rijnsburgse Boys: Hegie 8 85. Cadel Roest 9 Boer De Kort 8 Den Haan De Roode 8 Faber Van Lochem 9 Slingerland Aalbersberg 7 Boulayoune UVS-Holland 1-0 UVS: D. de Heiden 7 Honsbeek 7 Parrel 7 80. Van Grootveld - Akerboom 7 Charité 7 Pikaar 7 De Kievit 6 Van Heiningen 7 Van Daalen 4 Buys 7 76. Visser Roest 7 Klassement (individueel) 1Raymond Flaton (Quick Boys) 2. Patrick van Dam (Noordwijk) 3 M Boulayoune (Rijnsb Boys) 4 Berry Charité (UVS) Wesley Slingerland (Rijnsb Boys) 6 Martin van Kins (Noordwijk) 7 Tom van der Niet (Quick Boys) 8. Patrick de Jong (Noordwijk) 9. Marco Korff (Noordwijk) Alfons de Kort (Rijnsb Boys) Norbert van Lochem (Rijnsb Boys) Jerrel Linger (FC Lisse) Leon van der Zwet (FC Lisse) FC Lisse-ARC 1-0 FC Lisse: Bouman 7 Ras Polman 6 Groeneweg 5 Van der Zwet 8 Linger 7 Spruyt 7 Bozuwa 6 Van der Lugt 6 Van Bemmel 5 Tan 6 74. Kant ARC: Admiraal 6 M. Bloemheuvel 7 Van Orssagen 5 79. Gelderblom Balkhoven 7 A. Blok 6 Westenberg 6 Hordijk 7 P. Bloemheuvel 8 56 Bos 6 Van Meggelen 6 R Blok 7 Reinders-Folmer 7 Klassement (clubs) 1Noordwijk 2. Quick Boys 3. Rijnsburgse Boys 4. FC Lisse 5. Katwijk 6 UVS 7 ARC 6,91 6,61 6,57 6,53 6,52 6,51 6,49 Lucky Ten van dinsdag 23 februari: 4-5-10-14-25-29-30-34-39-43-45-46- 52-54-56-70-72-73-77-80. Toto 7. Eerste prijs: 2 winnaars die elk bruto f. 9.225,30 ontvangen. Tweede prijs: 127 winnaars die elk f. 57,90 ontvangen. Der de prijs: 1113 winnaars die elk f. 16,50 ontvangen (onder voorbehoud). BUITENLANDS VOETBAL Belgie, beker, kwartfinale: St Truiden - RC Genk 0 -1 Engeland, FA cup, vijfde ronde: Arsenal - Sheffield United 2-1. Spanie, beker, kwartfinale, tweede wed strijd: Real Madrid - Santander 1-0. Real naar halve finale BASKETBAL Amerikaanse profcompetitie (NBA): Atlan ta Hawks - Chicago Bulls 68-77, Cleveland Cavaliers - Philadelphia 76ers 97-106, Or lando Magic - Sacramento Kings 107-96. Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 117- 113, Minnesota Timberwolves - San Anto nio Spurs 95-89, Phoenix Suns - Dallas Mavericks 101-83, Utah Jazz - Los Ange les Clippers 104-89; Washington Wizards - Miami Heat 80-96, Detroit Pistons - To ronto Raptors 106-80, New York Knicks - New Jersey Nets 82-74, Houston Rockets - Seattle Supersonics 98-86, Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 88-90, Dallas Mave ricks - Atlanta Hav/ks 89-85, Los Angeles Clippers - Golden State Warriors 89-94, Vancouver Grizzlies - Los Angeles Lakers 93-83 SCHAKEN Monaco. Tweekamp. Derde partij: Piket (Ned) - Karpov (Rus) 1/2-1/2. Stand na drie van de acht partij en: 11/2-1 1/2. Linares. Internationaal toernooi. Derde ronde: Leko (Hon) - Topalov (Bul) 1/2-1/2, Kramnik (Rus) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2, Kasparov (Rus) - Anand (Ina) 1/2- 1/2, Adams (Gbr) - Svidler (Rus) 1/2-1/2. Stand. 1 Kasparov, Adams 2 punten, 2. Anand, Kramnik, Svidler, Topalov 1 1/2, 7. Leko, Ivantsjoek 1 Competitie Leidse Schaakbondöe ronde Promotieklasse:Utile Dulci - Daniel Note boom 3-5; Leiderdorp - AAS II 5,5-2,5; Voorschoten II - Leithen 3,5-4,5; Oegst geest III - De Zwarte Pion 6-2.STAND: DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbodejf gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-53219|( E-mail: redactie.ld.damiate.hdc.nl Blauw Zwart heeft zich ge plaatst voor de achtste voet balfinales van de Amstel Cup. De tweedeklasser won met 3-2 van GDA. De afgelaste beker wedstrijd Scheveningen- Noordwijk is opnieuw vastge steld op dinsdag 9 maart. Om dat Scheveningen niet over een lichtinstallatie beschikt, wordt het duel in Noordwijk gespeeld Voetbalvereniging Rooden- burg houdt op zaterdag 6 maart een speciale avond voor leden en oud-leden van 40 jaar en ou der en voor leden die 25 jaar lid zijn van de club SJZ is boos op Kickers'69. De Zoeterwoudse club heeft een pittige brief naar het secretariaat in Leimuiden gestuurd, omdat de verklaring van Kickers tegen de KNVB over het niet uitspelen van het on derlinge duel eenzijdig was. Ook verzoekt SJZ de tuchtcom- missie om zo snel mogelijk een uitspraak jn de beroepszaak te doen om aan alle onduidelijk heden een einde te maken Barcelona speelt op 31 juli 1999 een oefenwedstrijd tegen ADO Den Haag. De club van Louis van Gaal bereidt zich in die pe riode in Nederland voor op de nieuwe voetbalcompetitie Het bestuur amateurvoetbal van de KNVB heeft besloten om in na volging van het betaald voetbal het dragen van scheenbescher mers verplicht te stellen met in gang van het seizoen 1999/2000 Eind maart start de kaartver koop voor het Europees kampi oenschap voetbal dat in 2000 in Nederland en België wordt ge houden Nieuwkoop-speler René de Jong volgt zijn trainer Peter Kerkhof naar de v.v. Al phen. De Jong wordt bij de vier deklasser Kerkhofs assistent. Piet Claessens (VEP) gaat het nieuwe seizoen de leegte opvul len bij Nieuwkoop Rijnsbur ger Koos Schonewille (KRV) heeft bij SJZ een contract gete kend als jeugdtraine'r. Jeroen den Hollander wordt bij Leiden assistent van Arjen van de Werf. Ronald Vermond heeft een jaar bijgetekend bij Woubrugge Buiten onze regio gaat Ger Hup John Karelse bij Wilhelmus as sisteren. Danny Molendijk (Sparta) wordt de nieuwe tech nische man bij tweedeklasser HVO. Ton Boevink vertrekt bij ODB. RAVA wordt zijn nieuwe club. Jan van de Bosch (VF wordt hoofdtrainer bij WMl Werner Altewischer heeft d( een tweede plaats in de wieh competitie van Ahoy' de leiiJJ genomen in het algemeen kkj sement. Ronald van der Tarei (7) en Robert Karremans (9)ri den zich eveneens bij de eent tien van de daguitslag. In List won Ton van Eijk de eerste I voorjaarsrit. Voor eigen pubjl was hij sneller dan Harm Bronkhorst (Nieuw Venneph Robbie Wolf (Voorhout)Ój' wielerbaan van Sloten was I lenstreker Bronkhorst wel d snelste. Zijn clubgenoot Ma thijs Wassenburg werd tweer Verzorger Cor Oppelaar uit se gaat met marathonschaaBj Henk Angenent mee naar de nieuwe Frisia-ploeg. René Rg tenberg en Jan Eise Kromkat volgen Piet Kleine eveneens N naai- het team van Dirk Schel} ringa. Frans Overdevest worp als ploegleider genoemd, onp dat Henk Heetebrij bij Kromp kamp en Ruitenberg niet gi in de markt ligt Martijn v; (Stompwijk) heeft de Van di Helm marathoncompetitie ij Den Haag gewonnen. De laak ste rit werd een prooi voor II derdorper Ruud Borst. Bij da vrouwen was Jolanda Duiven voorde de beste De jeugdig] langebaanschaatser Anja Bot uit Voorhout was succesvol ij de KNVB sprintcup in Eindfy ven. Als eerstejaars B-junior werd zij zesde tussen de sent ren en neo's. Tevens vestigdi het 16- jarige talent twee juni renbaanrecords op de 500 eij- 1000 meter De Leiden Atle- tiek-atleten Erika van de Bilt Huub Pragt kregen voor het f nieuwe seizoen een nieuwe a to van Kamsteeg Jaap van d Kooij is op zijn besluit terugjj! komen om nooit meer deel t nemen aan Granada-Dakar.i horecagigant gaat aan het eh van dit jaar voor de achtste maal proberen Dakar te bertf ken Voor de 39ste maal het het Sportfonds Leo van der 1 een aantal jonge sporters ge: lecteerd voor speciale trainii gen. Uit de regio zijn dat de Aarse surfers Joeri van Dijk e Michel l'Ami, de Oegstgeests' roeier Gijs Vermeulen en de Hazerswoudse bondscoach ki gelslingeren Manfred Sahnefl 4 Leithen 5-23.5, 5 AAS II 5-22,5, 6.Voorschoten II 5-21.5, 7.Daniel Note boom 3-19,5; 8.Utile Dulci 0-15,5 TENNIS Londen. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Eerste ronde: Johansson (Zwe/8) - Luxa (Tsj) 6-2 6-4. Korda (Tsj) - Ferreira (ZAf) 6-3 6-4, Byron Black (Zim) - Alami (Mar) 6-1 1-6 7-6, Raoux (Fra) - Vacek (Tsj) 6-4 6-3. Kiefer (Dui) - Pioline (Fra) 5-7 6-2 7- 5. Hrabty (Slo) - Pescosolido (Ita) 6-3 6-7 6-2, Kafelnikov (Rus/1) - Gustafsson (Zwe) 6-2 3-6 6-3, Rusedski (GBr/3) - Pozzi (Ita) 6-2 6-1. Parijs. Vrouwen, 1 miljoen gulden. Eerste ronde: Cocheteux (Fra) - Smashno va (Isr) 6-3 6-3, Sidot (Fra) - Courtois (Bel) 6-3 4-6 6-2, Serena Williams (VSt) - Carls- son (Zwe) 6-1 6-2, Halard (Fra/7) - Vento (Ven) 6-4 6-0, Nacuk (Joe) - Pitkowski (Fra) 6-4 2-6 7-6, Dechy (Fra) - Testud (Fra/5) 7-5 6-2. Oklahoma City. Vrouwen, 360.000 gulden Eerste ronde: Chi (VSt) Frazier (VSt/6) 3- 6 7-6 7-5, Saeki (Jap) - McNeil (VSt) 7-5 6-4. Wagner (Dui) - Nejedly (Can) 6-4 6-2 Po (VSt) - Boogert (Ned) 6-4 6-2, Dechau- me-Balleret (Fra) - Kremer (Lux) 7-5 6-4, Rubin (VSt/5) - Smith (GBr) 6-3 7-6. Black (Zim) - Snyder (VSt/8) 6-3 6-2, Was hington (VSt) - Cristea (Roe) 7-6 6-4, Pratt (Oos) - Shaughnessy (VSt) 6-3 7-6. WIELRENNEN Ronde van Valencia. Eerste etappe met start en finish in Vilareal: 1. San Roma (Spa) 150 km in 3.56.23, 2. Cipollini (Ita), 3. Magnusson (Zwe), 4. Gentili (Ita), o. Zberg (Zwi), 6. Ljunqvist (Zwe), 7 Fer reira (Por), 8. Kroon (Ned), 9. Pascual Ro driguez (Spa), 10. Zamni (Ita), 20. Jonker, 50. Voskamp 0.13, 55. Moerenhout 0.13, 60. Boogerd 0.20, 57. Van Kessel, 1154. Van Steen 4.07, 155. Blijlevens. ZAALVOETBAL Granada. EK zaalvoetbal. Poule A, tweede speeldag: Nederland - Joegoslavië 1-1 (1-0) Doelpunt Neder land; Lettinck. Spanje - Kroatië 3-1 Stand: 1. Spanje 2-6, 2. Kroatië 2-3, 3. Nederland, Joegoslavië 2-1 Poule'B, tweede speeldag: Rusland - Bel gië 5-1, Italië - Portugal 3-3. Stand: 1 Rusland 2-4, 2. Italië, Portugal 2-2, 4 België 2-1. Menno Oosting (1964-1999) j De Nederlandse tenniswereld rouwt, heeft een vriend verlo ren. Menno Oosting, op 17 mei 1964 geboren in Son en Breugel, verongelukte in de nacht van maandag op dins dag op de terugweg van een Challengertoernooi in het Franse Cherbourg. Op de E34, ter hoogte van het Belgische Turnhout, raakte zijn auto bij een inhaalmanoeuvre in een slip, waarna hij tegen een lan taarnpaal tot stilstand kwam. Hij overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. Menno Oosting was speler die geen genoeg kon krijgen van tennis, jaarlijks 35 toernooien afwerkte en als hoogtepunt in 1994 met Kristie Boogert het gemengd dubbelspel won op het Grandslamtoernooi van Roland Garros. Oosting was tot zijn dood een gerespecteerd dubbelaar, ko ning van de running lob. Hij haalde twee weken terug met de Roemeen Andrej Pavel nog de finale van het toernooi van Sint Petersburg. Volgende week zou hij met zijn vriend en veelvoudig dubbelpartner Tom Kempers terugkeren naar Kopenhagen, waar ze vo rig jaar het ATP-toernooi won nen. Ook in het enkelspel kwam Oosting tijdens zijn carrière tot respectabele prestaties. Tweemaal werd hij nationaal kampioen, net zo vaak haalde hij de halve finales van 't Melkhuisje. Zijn topjaar in het enkelspel was 1988, toen hij de vierde ronde haalde van de Australian Open, de derde ronde van Wimbledon en de tweede van de US Open. Toen ook kwam hij tot zijn hoogste ranking: 72ste. Maar in een tweespan was Oosting het succesvolst: zeven ATP-titels. In februari 1995 was hij twintigste op de we reldranglijst. Zijn laatste ranking was 34ste met Pavel. In de Daviscup was Oosting sinds 1985 van de partij. Van de acht partijen in het enkel spel won hij er vijf en in het dubbelspel was hij in twee van de drie wedstrijden succesvol. Oosting sloeg in zijn carrière meer dan een miljoen dollar bij elkaar. Volgende week in Kopenha gen hadden mooie herinne ringen moeten worden opge haald. Samen met Kempers speelde hij daar vorig jaar eei legendarische finale tegen Ja Siemerink en Brett Steven. Flipperkasten, noemt Kern- 1 pers het, reclame voor een oi derdeel van tennis dat in de ogen van Oosting onderbe licht werd. Kempers betitelt Oosting als 'een wereldgozer' die anderei altijd belangrijker vond dan zichzelf. Iemand die bleef dubbelen, de tak van tennis waarin het geld behoorlijk, maar niet royaal is. Hij deed dat om zijn gezin met drie kinderen te onderhouden, de jongste is pas een half jaar. Oosting verongelukte op de weg terug van een toernooi ii Cherbourg, een bescheiden toernooi waar hij had gedub beld met Sander Groen. Kem pers had hem nog geadviseer die kleinschalige evenemen ten te laten schieten. Maar Oosting was een liefhebber, wilde het liefst overal spelen. „En Menno was nog goed, stond jaarlijks in de top zever tig van het dubbelspel. Voor Ahoy' was zijn ranking net niet hoog genoeg, voor Lon den evenmin. Hij had geen zii om twee, drie weken niets te doen. Een toernooitje op slechts zevenhonderd kilome ter afstand, dat wilde hij ge woon meepikken." Zeker dit seizoen zou hij volo] blijven reizen. Oosting was van plan bij het Duitse Halle met Peter Wessels, Edwin Kempes, Paul Haarhuis en Sjeng Schalken competitie te gaan spelen. Daarna zou Oos ting alleen nog de krenten uit de pap pikken. Om meer tijd met zijn gezin door te kunnen brengen. Zaterdagochtend wordt Oosting begraven. UTRECHT MARTIJN VAN BEETEN GPD-VERSLAGGEVER

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 26