Pedofiel krijgt ander huis Tennisclub wijkt voor kantoren en appartementen Rijn Veenstreek Hazerwoudse winkeliers wijzen plan voor derde supermarkt De Hoorn wekenlang overhoop Bouw- en woningtoezicht waakt over Noordwijkse fl Alphen zoekt meedenkers voor tunnel Eisenhowerlaa 'Recreatiewoningen tvv maanden verplicht lee^ Gepikeerde politici geve jeugd toch geld voor Ke WOENSDAG 24 FEBRUARI 1999 chef tim brouwer de koning. 071-5356417, plv.-chef marieta kroft. 071. Betere service voor inwoners Ter Aar ter aar Ter Aar heeft een nieuw devies: 'geen woorden, maar daden' In een brief aan alle inwoners naar aanleiding van de perikelen rond de dreigende herindeling belooft het gemeente bestuur beterschap op een flink aantal punten. Zo zoekt de ge meente meer samenwerking met burgers en bedrijfsleven, biedt Ter Aar meer helderheid in besluitvorming, snellere en betere service en een frisse wind door het ambtelijk apparaat. ,,In de afgelopen jaren is de bestuurlijke situatie van Ter Aar geken merkt door ruziënde bestuurders, stagnerende besluitvorming en een matige dienstverlening. Daar willen wij veranderingen in aanbrengen". aldus burgemeester L. Lyklema in de brief. Ter Aar wil zijn burgers vanaf nu geregeld berichten over de ontwik kelingen over de voortgang van de voorgenomen verbeteringen. Reünie schepen met Industriemotor alphen aan den run Schepen met een Industriemotor komen in het weekeine van 5 en 6 juni bijeen in de Rijnhaven in Alphen aan den Rijn. De gebroeders De Bruin uit Nieuwkoop organise ren dan een reünie voor eigenaren van zulke schepen. Belang stellenden kunnen zich dagelijks tussen 16 en 17 uur of tussen 19 en 20 uur opgeven bij Tinie de Bruin (0172-573451). Hangjeugd Hoogmade krijgt container hoogmade Er zijn geen bezwaren ingediend tegen de nieuwe plaats voor de container voor hangjeugd van Hoogmade. De container komt nu op de strook grond direct naast het parkeer terrein van MMO en niet zoals eerder was aangekondigd langs de toegangsweg. Wethouder M. Dambrink verwacht de plaat sing van de container direct na verlening van de bouwvergun ning. „Met dit weer kijkt de jeugd er verlangend naar uit", zei zij na afloop van de raadscommissie welzijn. „Maar het is niet de bedoeling dat ze van de zomer bij mooi weer weer bij de Does- brug gaan staan. Naast de container komt dan ook een pick nicktafel." Lezing over bijna-doodervaring alphen aan den run De Nieuwkoopse huisarts P. Sluis houdt op maandag 1 maart een lezing over bijna-doodervaringen. Hij spreekt daarover in het Alphense activiteitencentrum De Wiele waal aan de Kwartelstraat 66. Sluis baseert zijn lezing op erva ringen die anderen hem hebben meegedeeld. Hij is tevens be trokken bij de het Bijna Thuis Huis van de hospicegroep in Nieuwkoop. De toegang tot de lezing, die om 20 uur begint, be draagt 6.50 gulden. Inlichtingen: 0172-421357 432037. Brandweer duikt kluis op uit Rijn koudekerk aan den run Brandweerlieden van de brandweer Rijnwoude hebben maandag een kluis opgedoken. Tijdens een oefening in de Oude Rijn langs de Hoogewaard, ter hoogte van de keerplek voor vrachtvaarders, stuitten zij op hun verroeste vangst. De kluis is aan de politie overgedragen. Behalve veel wa ter werden slechts enige documenten en enkele sleutels in de kluis aangetroffen. Het is nog niet bekend hoe oud de kluis is of waarom hij op de bodem van de Rijn lag. Hooge Burch zoekt vrienden zwammerdam Hooge Burch, een christelijk centrum voor ver standelijk gehandicapten, zoekt bezoekvrijwilligers. Mensen die samen met bewoners een kopje koffie willen drinken, een wan delingetje willen maken of gaan winkelen. De behoeften en mo gelijkheden van de bewoners voor wie een bezoekvriend of vriendin wordt gezocht lopen sterk uiteen. Vrijwel iedereen die zich aanmeldt kan daardoor gekoppeld worden aan iemand met dezelfde interesse. Op dit moment zijn 17 bewoners van Hooge Burch op zoek naar een bezoekvrijwilliger. Geïnteres seerden kunnen contact opnemen met C. Ghijsels (0172- 630467). Leids kamerkoor in Oude Wetering oude wetering Het Leids kamerkoor geeft op vrijdagavond 12 maart een concert in de Jacobus de Meerdere kerk in Oude We tering. Samen met de Lion's Club Alkemade organiseert het koor een opvoering van de Johannes Passion. Het drie uur du rende concert start om 20 uur. Kaarten a 35 gulden zijn te be stellen bij J. Uit den Boogaard, tel: 071-5018292. Vrachtwagen veroorzaakt schade lisse Een diepe kras over de linkerzijde van de auto, een gat in het portier en een vernielde buitenspiegel. Toen de eigenaar, een 34-jarige vrouw, haar auto gistermiddag rond twee uur 's middags aan de Westerdreef in Lisse parkeerde, zag haar zijn vervoermiddel er nog onbeschadigd uit. Twee uur later zag de auto er aanmerkelijk minder fraai uit. De dader is vooralsnog onbekend. De politie vermoedt dat een vrachtwagen de schade heeft veroorzaakt. hazerswoude-runduk ivo pommerel De Hazerswoudse Willem Kloosstraat is nog maar net opgeknapt of er dient zich al weer nieuw ambitieus plan aan. Weg met de loods en de machinefa briek: een projectbureau wil er een nieuw winkelgebied realiseren. Een supermarkt met ruime parkeergarage moet de hoofdattractie worden. De winkeliers in de buurt zijn sceptisch. Ad Visser, bakker en voorzitter van de winkeliersvereniging: „Ik hoor al tientallen jaren van dit soort ambitieu ze plannen, dus in die zin verbaast het me niet. Wat ik wel vreemd vind, is dat ik er nog niets over heb gehoord. Daarom kan ik ook niet zeggen of ik het goed of slecht vind. De winkeliers vereniging heeft hier in de buurt wel eens laten onderzoeken of extra win kels overlevingskansen hebben en daaruit bleek dat we daar eigenlijk te klein voor zijn als gemeente." Edwin Hol is bedrijfsleider van Su per de Boer. Ook hij heeft nog niets van de plannen vernomen. Een derde supermarkt ziet hij helemaal niet zit ten en ook voor een verhuizing van Hoogvliet naar de nieuwe plek loopt hij niet warm. „Ik denk dat er geen markt is voor nóg een levensmiddelen zaak. Op zich sta ik niet negatief tegen over een uitbreiding van het winkel centrum, zolang het maar met een nieuw soort winkels is. Wat ik ook niet zo mooi vind, is dat er dan een situatie ontstaat met winkels die met de kont naar de anderen staan." In delicatessenzaak Neuteboom twijfelt Ton Vreeburg aan het verstand van de bedenker van de plannen. „Te gek voor woorden om hier nog een su permarkt te zetten. Iemand moet dan het loodje leggen. Als speciaalzaak hebben we het al vrij moeilijk, als er dan nog meer levensmiddelenzaken komen, moet dat fout gaan. Daarente gen, als het een uitbreiding van het as sortiment is dat er komt, dan juich ik dat toe. Alleen betwijfel ik of het gezel lig winkelen is op die plek." Bij de metaalwarenfabriek van Rob Vertegaal is niets bekend van bespre kingen die projectontwikkelaar T. Bavelaar zegt te voeren. Vertegaal: „Ik ben niet in onderhandeling. Als hij mij een hervestigingsplek aanbiedt, wil ik best verhuizen. Maar tot die tijd zit ik hier prima, al zo'n dertig jaai jaar heb ik zelfs nog uitgebreic zeven jaar geleden kwam de gen met een zelfde soort plan en dat eindelijk in de ijskast beland, moed dat dit plan ook geen lang beschoren is." In de supermarkt doet Cok vai haar boodschappen. Hoogvliet i per de Boer zijn voor haar me voldoende. „Ik zit er niet op te ten, maar ik zou het ook niet e den. Maar laten ze er dan een vestigen, want die mis ik hie erg", aldus de Hazerswoudse. alphen aan den run De HoOfTI in Alphen aan den Rijn ligt sinds gisteren volledig over hoop. Op het stuk tussen de Van Foreestlaan en de Emma- laan wordt het fietspad geas falteerd. Het verkeer dat komt vanaf de Albert Schweizerbrug richting Leiden is gedurende de werkzaamheden éénrich tingsverkeer. Het verkeer uit de richting Leiden wordt via de Van Foreestlaan omgeleid. Bromfietsers en fietsers kun nen over de rijbaan rijden. De werkzaamheden duren zeker tot 15 maart. foto henk bouwman fsSsgPHÉi Actie bewoners succesvol Onder druk van buurtbewoners heeft woningbouwver eniging Alkemade de toewijzing van een huis aan een pedofiel ingetrokken. Een inwoonster van Roelofarends- veen begon gisteren een handtekeningenactie tegen de komst van de man omdat hij haar kind heeft misbruikt. V. de la Rie van de woningbouwvereniging heeft begrip voor de commotie en gaat op zoek naar een andere wo ning voor de man. Als formele reden voert de woning bouwvereniging aan dat de man niet binnen drie dagen heeft gereageerd op de toewijzing. „Maar als wij hadden geweten dat dit speelde, had hij die toewijzing natuurlijk nooit gekregen. Het was netter geweest als de man ons had ingelicht over zijn achtergrond." tijd een handtekeningenactie begint kunnen wij dat niet te genhouden. Iedereen heeft het recht zo'n actie op te zetten." Ook Meerburg meent dat het netter was geweest als de man zijn achtergrond aan de wo ningbouwvereniging had ver teld. „Ik begrijp wel dat je dat niet direct op tafel gooit, maar ergens in de procedure moet je dat melden. Dan had in elk ge val de woningbouwvereniging niet zo'n probleem gehad. Zij moeten nu een man zien te plaatsen die ergens anders niet welkom was vanwege zijn ver leden. Dat voorval is als een lo pend vuurtje door het dorp ge gaan en heeft de publiciteit ge haald. Dat valt niet mee in zo'n roelofarendsveen marun kramp Burgemeester A Meerburg ver zocht de woningbouwvereni ging de toewijzing in te trekken. „Ik heb inlichtingen ingewon nen bij de politie over de per soon, zijn voorgeschiedenis en wat de toekomstverwachtingen bij deze man zijn. Mijn conclu sies heb ik voorgelegd aan de woningbouwvereniging en die waren het met mij eens." Meerburg vindt dat de ge meente en woningbouwvereni ging adequaat hebben gehan deld. „Wij hoorden het maan dagavond laat. Dinsdagochtend hebben we inlichtingen inge wonnen en 's middags was het rond. Als iemand in de tussen- dorp." Een toekomstige huurder is echter niet verplicht om zaken uit zijn verleden te melden, weet De La Rie, hoofd bewo nerszaken van de woningbouw vereniging. „We hadden dit dus niet kunnen voorkomen. Regels opstellen om zoiets in de toe komst voor te zijn, ljjkt mij met de huidige wetgeving ook niet mogelijk." De la Rie hoopt dat de man begrip heeft voor deze beslis sing. „Hij is nog niet op de hoogte van ons besluit. Ik weet dus niet hoe hij dit oppakt. Hij heeft weliswaar niet binnen de gestelde termijn gereageerd en op die gronden kunnen wij zijn toewijzing intrekken, maar het is bekend dat we ook wel eens coulanter met deze regeling omspringen." Aanstaande don derdag licht de woningbouw vereniging haar besluit toe aan de buurtbewoners. De initiatiefneemster van de actie is dolgelukkig met het be sluit van de woningbouwver eniging. „We waren handteke ningen aan het ophalen toen iemand die van de wethouder had begrepen dat de man de woning niet kreeg, ons van straat plukte. Even na één uur 's middags kregen we het verlos sende telefoontje van de wo- Clubhuis TEAN verplaatst, parkeerhavens in Bospark en één baan verdwijnt alphen aan den p.un Het park van de Alphense ten nisvereniging TEAN ligt 'aardig' overhoop. De club raakt haar parkeerterrein (ongeveer 65 plaatsen) aan de Prins Bern- hardlaan kwijt, levert één van de twaalf tennisbanen in en moet een deel van het clubhuis in de richting van het Bospark verplaatsen. Vier banen, waar op nu alleen maar bij daglicht kan worden gespeeld, krijgen verlichting waardoor het moge lijk wordt er ook 's avonds een balletje op te slaan. Al die veranderingen zijn no dig, omdat de gemeente Alphen de grond - die nu parkeerter rein is - en de oude ijsbaan, die er direct aan grenst, heeft ver kocht. Op het parkeerterrein komen twee kantoren: advoca tenkantoor La Gro en Wereld- have. De vroegere ijsbaan langs de Laan der Continenten is be stemd voor de bouw van appar tementen. Aanvankelijk zou hier een theater verrijzen. Dit ketste om financiële redenen en bezwaren van omwonenden af. TEAN krijgt een nieuw par keerterrein en een nieuwe in gang. Die ingang komt naast de Rabobank aan de Laan der Continenten. De parkeerplaats, waar ruimte is voor 45 auto's, komt in het verlengde hiervan te liggen: op de brede groen strook in het Bospark, voor be jaardenhuis Rijnzate. In het tennisseizoen mogen de leden van de tennisvereniging hun auto hier gratis parkeren, net NOORDWUKhet wegwaaien van de da ten 'pure pech' was, of reden is om ook andere i onderzoeken. Van der Sluijs liet weti Bouw- en woningtoezichi geconstateerd dat de bei de maatregelen voort; zijn aangebracht. „En de genwoordiger van de n eigenaar van de flats maï mij een betrouwbare in< aldus Van der Sluijs. Alle ners zijn overigens weer gekeerd in hun flats a Zandbank. Een deel kaï niet beschikken over ele teit, maar vandaag zal dal vermoedelijk zijn verhi Een elektriciën moet nog ken of de stoppen met zijn volgelopen. De flats in Noordwijk waar zon dagnacht dakplaten vanaf waai den. worden door de gemeen telijke afdeling bouw- en wo ningtoezicht goed in de gaten gehouden. Dat liet burgemees ter J. van der Sluijs de gemeen teraad gisteren weten in ant woord op vragen van A. Ouwe hand (De Combinatie). Ouwehand zei slechte erva ringen te hebben met de voor malige eigenaar van de flats aan de Zandbank, het Schilderspen sioenfonds. Dat zou onder meer zijn flats in de wijk Boe- renburg slecht hebben onder houden. zodat daar nu sprake is van betonrot. Volgens Ouwe hand is het daarom de vraag of alphen aan den run ivo pommerel ningbouwvereniging. De buurtbewoners staakten daarop hun handtekeningenac tie. Die verliep tot die tijd suc cesvol, meldt de initiatiefneem ster. „Iedereen ondertekende de petitie. De reacties waren hartverwarmend. Veel mensen hadden er al over gehoord en hun beklag gedaan bij de ge meente en de woningbouwver eniging. We hoörden dat de te lefoons daar roodgloeiend stonden." De la Rie bevestigt dat. Ik geloof dat ik zo'n beet je iedereen uit die buurt aan de telefoon heb gehad." Schrik Aanvankelijk had de Veense weinig hoop op succes. „De eerste reacties van de betrok ken instanties waren terughou dend, dus de schrik sloeg mij om het hart. Ik had al in mijn hoofd zitten dat wij moesten vertrekken. Want wij waren hier niet gebleven als de man die woning had gekregen. Dat had den we niet gekund. Uiteinde lijk hebben de politie, woning bouwvereniging en gemeente heel hard hun best gedaan en nog snel geregeld dat zijn ver huizing hier naar toe niet door gaat. Ik hoop alleen dat de man dat ook inziet en ons niet gaat lastig vallen." Alphen en de provincie zijn op zoek naar gezond verstani roepen in een gezamenlijke krantenadvertentie 35 meeden betrokkenen die het beter weten maar, geen betweters zijl moeten zich met de gemeente en de provincie buigen ove mogelijkheden om een fietstunnel aan te leggen onder de l sing Eisenhowerlaan en de provinciale weg N207. Die wordt aangepakt om de doorstroming van het openbaar voer naar Amsterdam en Schiphol te verbeteren, onder i door het aanleggen van busbanen. Tijdens de presentatie van de plannen voor de N207 in c ber vorig jaar protesteerden omwonenden tegen de aanleg de tunnel. Deze zou te onveilig zijn. De busbanen konden i ter wel op enthousiasme rekenen. Alphen en de provincie I den echter voorlopig vast aan een ongelijkvloerse kruising. dat beide de vrees van de bewoners serieus nemen, willei phen en de provincie meedenkers uitnodigen. De bewoners en andere direct betrokkenen kunnen zichi maart aanmelden met een speciaal formulier dat te krijgen het stadskantoor. De meedenkers worden op maandaj maart (van 18 uur tot 22 uur) en dinsdag 23 maart (9 uur t< uur) verwacht. Zij worden dan tijdens een excursie rondgi in een soortgelijke tunnel. de gemeente een blik amb ren opentrekken." De V) voelt niets voor regels die te handhaven zijn. „Als en zen in de wet zitten hoej van mij niet. Dan zet ik I gewone huizen op die n len." Volgens Kroes en Grfl stein kan permanente n ning worden tegengegaan het gas, licht en water gedu de twee maanden af te slu bijvoorbeeld in de maande nuari en februari. Het park van TEAN gaat 'op de schop'. Binnenkort verdwijnt ook één van tennisbanen die niet past in de plannen voor het nieuwe Alphense stadshart. foto engel lameijer zoals aan de Prins Bernhard- laan het geval was. Automobi listen, die TEAN niet als be stemming hebben, moeten, len. Het is nog niet duidelijk uitzien. evenals overal in het centrum hoe de regeling tussen de ge- Op het tennispark wordt op van Alphen, parkeergeld beta- meente en de tennisclub er gaat dit moment druk gesloopt. Het streven is erop gericht, dat be gin april, als het nieuwe tennis seizoen begint, de kleed- en wasruimten klaar zijn. Het tweede gedeelte van de verbou wing behelst een uitbreiding van het restaurant, de bouw van een nieuwe bestuurskamer en een opslagplaats voor mate rialen, die nodig zijn voor het onderhoud van de banen. De gemeente heeft de Stich ting Alphens Tennispark, de be heerder van beide tenniscom- plexen in Alphen (TEAN en Nieuwe Sloot), ruim een half miljoen gulden toegezegd voor haar medewerking om de plan nen rond het park te kunnen uitvoeren. Van dit geld kunnen de veranderingen bij TEAN worden bekostigd. Bovendien heeft de stichting bedongen, dat zij eigenaar wordt van de grond waarop het overdekte tennis- en squashcomplex en de buitenbanen van Nieuwe Sloot aan de President Kenne- dylaan zijn gesitueerd. De gemeente heeft de stich ting ook nog gepolst of TEAN mogelijk zou willen verhuizen naar een nieuw aan te leggen tennispark in de wijk Kerk en Zanen. Maar, zo benadrukt oud-TEANvoorzitter en bege leider van de bouwactiviteiten Cees van Beurten, dat was voor de vereniging op dit moment niet bespreekbaar. Hij gelooft ook niet, dat hierover de eerste tien jaar over gesproken wordt, omdat er nu te veel geld wordt gestoken in alle veranderingen aan het tenniscomplex. jacobswoude marijn kramp Jacobswoude moet een regeling opnemen dat vakantiehuizen twee maanden per jaar onbe woond moeten zijn. Dit is vol gens het CDA en de WD een betere manier om permanent verblijf in de huisjes tegen te gaan. Het college stelt in zijn nota recreatiebeleid voor om eigenaars in dat geval een dwangsom van 15 procent van de koopsom van het pand op te leggen. Maar volgens CDA-lid J. Grovenstein en WD-er A. Kroes werkt dit niet. De commissie ruimtelijke or dening wil graag meer recrea tiewoningen op haar grondge bied, maar dit mag alleen als er geen sprake is van permanente bewoning. Het voorstel van de dwangsom is volgens CDA, WD en ook D66 niet afdoende. Volgens Kroes is controle op het aantal overnachtingen in het laagseizoen niet na te leven. Het college wil in de periode tussen 1 oktober en 1 mei maar 70 overnachtingen toestaan. Kroes: „Ik zie u al bij die huisjes staan met die teller. Dat is niet haalbaar. Daarvoor moet Het CDA kan ook met an voorwaarden die het colleg stellen niet uit de voeten.; gens de christen-demoq hoeven de huisjes niet pe aan het water te staan. Da vindt de partij de afmetii die het college voorsta groot. Zij wil het maximun 90 vierkante meter vloeroj| vlak terugbrengen naar 751 kante meter. Wethouder H broek merkte op dat deze' van het CDA tegengestel aan de ideeën van de provi en andere gemeenten. I gaan juist stemmen op on creatiewoningen groter da vierkante meter toe te staan Outsiders schitteren door afwezigheid jongeren hun motivatie t eens moeten tonen. Toch kreeg de wetho1 steun voor de totale invests van ruim 90.000 gulden. 1 fels houdt de commissie ol nieuwe bestuur zich aan nog te maken afspraken h« zoals geluidsoverlast, sluiti tijden en het regelen van toegang. „Het mag ook concurrentie van de ho worden", aldus Dambrink, ook nog twijfels heeft ovet uiteindelijk succes. „Maard om kiezen we ook voor eet mi-permanent gebouw me afspraak dat de leveranciel gebouw tegen boekwa weer terugneemt." De wethouder hoopt dat afspraken met de jongeren de raadsvergadering van maart op papier staan. leimuiden ewout van der pussen De commissie welzijn is gepi keerd dat er niemand van het bestuur van de Outsiders aan wezig was bij de bespreking over de nieuwe Keet in Leimui- den. „Ook ik had verwacht dat ze aanwezig zouden zijn", zo verontschuldigde wethouder Dambrink van Jacobswoude zich. De politiek vond toch al dat de groep hangjongeren in Lei- muiden op een gemakkelijke manier aan een gebouw komt. „Ze kunnen achterover gaan zitten en ze krijgen een ge bouw, er is niet eens een ver eniging", zo merkte R. Brunt van het CDA op. „Het is veel geld voor een groep die lastig is." R. Spaargaren van Gemeen tebelang vond dan ook dat de

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18