Haarhuis baalt van uitschakeling loogmade loopt massaal uit voor Helen van Goozen Tim de Cler hoopt op een plaats in de dug-out Sport Nul hits - SDAG 16 FEBRUAR11999 981 Mijn werk brengt met zich mee dat ik wel eens in een sportkantine kom. In zo'n clubhuis zoek je naar de stan den die er altijd hangen; hoe staat het tweede elftal ervoor, hoe doet de jeugd 't. Je bekijkt het bord met de sponsors, hoeveel zijn het er, wie zijn het. wie hebben de wedstrijd ballen geschonken. Is er een apart jeugdhonk, zijn er activi teiten voor de jeugd? In zo'n kantine kan je je een aardig beeld vormen van het vereni gingsleven en de sportieve toekomst van een club. Maar er zijn er die met een heel ander oog een sportkan tine binnenstappen. „Wordt hier niet te veel gerookt, wordt hier niet te veel gedronken, loopt hier misschien een 15- jarige aan een pijpje bier te lurken, wordt het geen tijd dat we deze club de subsidie af pakken?", vragen deze men sen zich af. Het moet hier wel haast om politici gaan, zult u denken. Nou, u mag nooit meer raden, het zijn politici. In een tijd dat sportclubs ge confronteerd worden met steeds grotere problemen om kader te werven, dat dat kader aan steeds hogere eisen moet voldoen, dat het steeds moei lijker wordt voor clubs om de begroting sluitend te krijgen, worden ze ook nog eens lastig gevallen door mijnheer Noort van Leefbaar Oegstgeest en mijnheer Haafkens van de plaatselijke WD, die vinden dat er te veel gerookt en ge dronken wordt in kantines. Ja, dit tweetal draagt de sport een warm hart toe. In ons elektronisch archief heb ik eens de namen 'Noort' en 'Haafkens' ingetoetst in com binatie met het woord 'sport'. 'Nul hits' gaf ons systeem aan. Dat wil zeggen dat dit tweetal afgelopen tien jaar nooit iets zo belangwekkends over Het Oegstgeestse raadslid Maarten Noort. archieffoto mark lamers» sport heeft meegedeeld, dat een verslaggever van deze krant het de moeite waard vond om het op te tekenen. Nu moet gezegd worden dat Noort nog een poging doet om zijn ideeën vriendelijk te verpakken. Hoe wil sportclubs meer subsidie geven als ze minder bier verkopen. Vrien delijk, maar schattig naief. Misschien dat hij eens op een drukke zondagmiddag om een uur of vijf in een sportkantine moeten gaan kijken. Dan zou hij zien dat in een dorp als Oegstgeest al meer dan een miljoen nodig is 0111 te com penseren als clubs de verkoop van alcoholische dranken zouden staken. De clubs hebben de kantine- inkomsten nodig om goede juniorentrainers aan te trek ken, om activiteiten te organi seren, om de jeugd van de straat te houden, om te voor komen dat de bushokjes wor den vernield. Laten de senioren drinken, opdat de junioren sporten. WILLEM SPIERDIJK il t icchi verlaat het voetbal 1 jgiai Arrigo Sacchi heeft gisteren zijn trainersloopbaan be ll digd. De dag ervoor was de 52-jarige Italiaan ontslagen bij itjco Madrid. „Ik verlaat vandaag het voetbal. Verder heb ik ts te zeggen", las hij maandag in Madrid voor vanaf een pa- 5 ttje. Hij arriveerde lachend op een persconferentie, scheen ixed, maar de emoties lagen dicht onder de huid. „Ik ben v jeput. Daarom stop ik als trainer." Acht maanden geleden jde Sacchi Radomir Antic op bij de Madrileense club. Zon- 'c 'werd hij na de derde opeenvolgende nederlaag ontslagen, was de 21ste trainer van Atletico in 21 jaar. ok SJC tegen Feyenoord gnwuKFeyenoord speelt morgenavond een vriendschap- ijk duel tegen tweedeldasser SJC. De aftrap is om 19.00 uur IS het terrein aan de Lageweg. De Rotterdammers, die zich in Noordwijkse Huis ter Duin voorbereiden op het treffen met i', spelen vanavond op 19.30 uur tegen w Noordwijk aan de inwetering. j an Lottum verder in Memphis mis Tennisser John van Lottum heeft in het toernooi van mphis gedoteerd met 1,4 miljoen gulden) de tweede ronde eikt. De Eindhovenaar won in twee sets van de Argentijn illermo Canas: 6-2 6-2. opmans stijgt 35 plaatsen jj work Tennisster Amanda Hopmans is door haar goede staties tijdens het toernooi van Prostejov gestegen naar de ie plaats van de wereldranglijst. Hopmans, vorige week nog nmer 128, bereikte in Tsjechië de halve finales. Miriam Ore- ij ns (56ste) is op de ranglijst de beste Nederlandse. Richard peek zakte bij de mannen van de negende naar de tiende ats. Jan Siemerink is 19de, Sjeng Schalken 47ste en Paul i arhuis 68ste. John van Lottum verloor acht plaatsen terrein J staat op plaats 110. tldzame zege Indiana Pacers 1 angeles De Indiana Pacers van Rik Smits hebben de uit- dstrijd tegen de Los Angeles Lakers in winst omgezet: 101-99. twas de eerste zege van de Pacers in The Forum in Los An- cs in acht jaar. Reggie Miller werd topscorer bij de Pacers t26 punten. Smits kwam in 27 minuten tot 16 punten en 5 lounds. aan bezorgt PAOK nog geen punten dniki Arie Haan heeft zijn rentree bij PAOK Saloniki niet teen overwinning kunnen opluisteren. De trainer verloor eren met zijn nieuwe Griekse werkgever de stadsderby bij imet 2-0. Haan volgde vorige week de ontslagen Griekse ner Anastasiadis op. iljardair sponsort Oostenrijk £Ni Oostenrijk wordt wereldkampioen en drie clubs uit het dgaan in de Champions League meedoen. Frank Stronach, lOostenrijks-Canadese miljardair en de nieuwe voorzitter ide Oostenrijkse competitie stelt de clubs 150 miljoen gul- luit eigen zak ter beschikking. De verenigingen ontvangen gelijk ook elk 1,5 miljoen gulden uit tv-rechten. De clubs ade plannen van de 'suikeroom' wel zitten. Niet iedereen is housiast over zijn machtsgreep. Kampioen Sturm Graz is bij- irbeeld mordicus tegen. Ook de Oostenrijkse pers reageert ptisch. „Stronach heeft de naar geld smachtende clubs de ed voor het vormen van een eigen mening afgenomen", reef de Kurier. ÖREBORD PRIJSVRAGEN Jtn van maandag 15 februari: 5-7-11-16 - 35 - 36 - 37 - 38 - 42 - 43 - 44 - 45 - 53 <>5-67 - 70 - 75 (Onder voorbehoud) Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs- 3 elk bruto f 33.333,30; derde prijs; 74 elk f 1000,00; vierde prijs. 325 wm- .Mf 250,00; vijfde prijs 3953 winnaars, elk A zesde prijs: 6985 winnaars, elk f 10.00, pnjs 61.978 winnaars, elk f 5,00. Cijfer- JK cijfers goed. geen winnaar, vijf cijfers laars, vier cijfers goed: 31 winnaars; d: 284 winnaars; twee cijfers goed: Toto divisie: FC Zwolle - Helmond Sport 1-2. Stand aan kop: Den Bosch 20-44, Emmen 21-42, Excelsior 20-36, Helmond Sport 20-36, Groningen 18-34, VW 20-31, GA Eagles 20-31, Volendam 20-31, FC Zwolle 20-30 BASKETBAL NBA. New York Knicks - Detroit Pistons 78-69, Mia mi Heat - New Jersey Nets 95-72, Denver Nuggets - Phoenix Suns 106-115, Utah Jazz - Sacramento Kings 120-112 nv. Portland Trail Blazers - Dallas Mavericks 99-84, Golden State Warriors - Minneso ta Timberwolves 101-99. Rotterdam. ABN/Amro-toernooi, eerste ronde: Kem- pes (Ned) - Kroslak (Slw) 6-4 7-6, Pioline (Fra) - Haarhuis (Ned) 3-6 7-6 7-6, Henman (GBr/3) - San- guinetti (Ita) 1-6 6-4 6-3, Ulihrach (Tsj) - Ivanisevic (Kro/8) 6-7 7-6 7-5, Federer (Zwi) - Raoux (Fra) 6-7 7-5 7-6, Arazi (Mar) - Etlis (Arg) 7-6 7-5. Memphis, eerste ronde: Van Lottum (Ned) - Canas (Arg) 6-2 6-2, Carlsen (Den) - Campbell (VSt) 6-1 6-0. Portas (Spa) - Sargsian (Arm) 7-6 3-6 6-3, Woodruff (VSt) - Kou- bek (Oos) 6-3 7-6, Ruud (Noo) - Alonso (Spa) 6-2 6- 4. Tieleman (Ita) - Rodriguez (Arg) 7-6 6-2. San Jose, finale: Philippoussis (Aus/3) - Mamut (VSt) 6-3 6-2. TENNIS Hannover, eerste ronde: Testud (Fra/7) - Glass (Dui) 7-6 6-1, Schett (Oos/8) - Capriati (VSt) 6-4 6-2, Dragomir (Roe) - Pitkovski (Fra) 6-3 6-2. Ronde van Andaloesië-Ruta del Sol: Tweede etappe: 1. Botero (Col) 153 km 3.56.58, 2. Pascual Rodri guez (Spa), 3. De Wolf (Bel) 1.18, 4. Moller (Den). 5. Mancebo (Spa), 6. Blanco (Spa), 7. Bartoli (Ita) 1.32, 8. Planckaert (Bel), 9. Rebello (Spa), 10. Dekker (Ned). 26. Den Bakker 3.02, 102 Meys 13.29, 115. Knaven 14.30, 122. Van der Wolf. Le on van Bon, 124. Boven, 130. Koerts 17.51, 137. De Jongh 19.20, 139. Hiemstra. 148. Hoffman, 149. Hordijk. Klassement: 1. Pascual Rodrigeuz 8.29.01, 2. Bo tero, 3 Moller 1 18, 4. Blanco, 5. De Wolf, 6 Man cebo, 7. Planckaert 1.59, 8. Dekker, 9. Rebello. 10. Mercado, 30. Den Bakker 3.02, 92. Meys WIELRENNEN 13 29. 116. Van der Wolf 14.30, 119. Knaven, 121. Boven, 122, Van Bon. 130. Koerts 17 51, 138. Hoffman 19.20, 139 De Jongh. 141. Hordijk, 144. Hiemstra. Wielerronde van Lloret de Mar: Eerste etappe: 1. Talen (Ned) 130 km 3.09.30, 2. Cerneus (Ned). 3. Zuijderwijk (Ned) 0.29, 4 Lup- pes (Ned), 5 Löwik (Ned), 6. Ripoll (Spa), 7 Thi- lloy (Fra), 8. Kemna (Ned), 9. Diaz (Spa), 10. Ca- pelle (Bel) geloof dat er buiten wat mensen staan Tim de Cler trainde gisteren en vandaag opnieuw mee met de A-selectie van Ajax. De jonge Leidenaar hoopt dat hij morgen bij de wedstrijd tegen Heeren veen opnieuw als reservespeler op de bank zit. Afgelopen zondag zat hij daar ook, voor de tweede maal in zijn zevenjarige loopbaan bij de de Amsterdamse club. De eer ste keer was vorig jaar april, toen hij ook zijn debuut maakte in de hoofdmacht. Enkele da gen daarna liep hij in de kampi oenswedstrijd van het tweede team een beenbreuk op, die hem lang aan de kant hield. Pas in december kon hij weer gaan trainen. „Als ik er was ingekomen, was ik denk ik nog zenuwachti ger geweest dan bij mijn de buut. Omdat het een spannen de wedstrijd was en omdat ik nog aan het terugkomen ben. Maar ik wilde er natuurlijk wel in", aldus de jonge Leidenaar, die zijn ploeggenoten met 2-1 zag verliezen van FC Twente. Sinds De Cler hersteld is, speelde hij alleen nog maar drie halve wedstrijden mee met het tweede elftal. Het nieuws dat hij weer bij de A-selectie zat, kwam zaterdag dan ook als een grote verrassing. „Ik had het hele maal niet verwacht. Ik was meer bezig met terugkomen in het tweede", vertelt de links back. De laatste twee weken speel de hij voor het eerst weer pijn vrij, de laatste twee wedstrijden ging het 'redelijk'. „Maar ik vind niet dat ik nu net zo goed speel als voor mijn beenbreuk Ik maak nu fouten die ik toen niet maakte, het is allemaal weer wennen. Maar het gaat el ke dag beter." De Leidse voet- balier duikt na elke training het krachthonk in, vooral omdat hij af en toe 'nog wat kleine pijn tjes' voelt. De Cler zou de eerste vervan ger moeten zijn van linksback Tom Sier, maar Ajax maakte gisteren bekend op zoek te zijn naar een nieuwe linksachter. „Ik ga zoveel mogelijk mijn best doen en dan hoop ik dat ze er vanaf zien", aldus de Leidse Ajacied. Edwin Kempes maakt 'late' wildcard waar WADE PETER VAN DER HULST le Kok stond voor een lasti- euze. De schaatscoach le- ehet afgelopen weekeinde wereldkampioenen bij de Jren af, en had zo de keus wee huldigingen. Zijn hart le hem naar Hoogmade, dorp van Helen van ten, en niet naar de Holten, loonplaats van die andere louder Mark Tuitert. „He- itoch de eerste Nederland- rouw die bij de junioren Idkampioen wordt. Het is droom die uitkomt. Als h ben je op zoek naar het ndere, en dat was dit wel. frouwenschaatsen verdient wk, want ze trainen er net aid voor als de mannen." tHoogmadenaren moesten i geduld hebben voordat ze heldin aan de borst kon- drukken. De vlucht vanuit verliep al bijna net zo izaam als de laatste meters Helen van Goozen op de litende drie kilometer. 8 ze op de ijsbaan van Gei de bel voor de laatste ron- e vroeg te horen, het vlieg- dat Van Goozen en haar ggenoten gisteren naar terdam vervoerden, liep [de mist anderhalf uur ver- ng op. De stemming van de pioene was er niet minder „Ik ga maar feesten, lik geloof dat er buiten wat »n staan", reageerde ze end, nadat een groepje en- Biaste supporters van Tui de stressbestendigheid van douane testte door vrolijk ling bagageband te hossen, ïunaal door de glazen deu- ton broer Dick zijn zus ein- k omhelzen. Hij was als levan het gezin thuis geble- Cameraploegen, kinderen, vrienden, bekenden en andere dorpsgenoten liepen gisteren in Hoogmade uit voor de intocht van Helen van Goozen. foto henk bouwman ven en moest maar 'wachten, wachten en -wachten op het verlossende belletje'. „Wat er daarna is gebeurd? Ik heb drie keer de kamer rondgelopen, staan juichen, schreeuwen, want ze heeft wél historie ge schreven." Hoogmade dacht daar niet anders over. Tijdens de rondrit in een antieke brandweerwagen werd Helen van Goozen bij het passeren van haar straat - het Hendrik Meyerplantsoen - ver gast op een spandoek met de tekst: 'Dit plantsoen heeft een wereldkampioen'. Zelfs de eer ste T-shirts die verwezen naar de titel van de Hoogmadese waren al in omloop. En van het gemeentebestuur kreeg ze tij dens de huldiging in het ge bouw van de plaatselijke har monie een replica van het beeld 'De drie schaatsers'. „Ik sta te trillen op mijn benen", reageer de de wereldkampioene op de massale huldeblijken. Om de korte toespraak af te sluiten met: „Ik hoop jullie in de toe komst hier weer te zien." Want een eerste wereldtitel smaakt naar meer. „Zo'n weerzien hoort altijd tot de mogelijkheden, maar het komt er niet altijd uit. Wieteke Cramer was vorig jaar op 16-ja- rige leeftijd zesde op het WK en nu als 17-jarige weer, terwijl er meer van haar werd verwacht. Onder druk presteren is het moeilijkste wat er is. Zo'n feest is nu mooi, morgen ook nog mooi, maar dan beginnen we weer van voren af aan. En daar zijn in het verleden mensen aan kapot gegaan. Wat wij daaraan kunnen doen? Praten en voor beelden laten zien waarbij het niet goed ging. Wieteke is wat dat betreft een goed voor beeld", blikte Jan de Kok al weer vooruit. En de bondscoach - die zijn pupil een 'kanjer' noemde en haar prees om haar talent en vechtlust - staat in die mening niet alleen. „Als ze morgen ver liest, vallen ze haar weer af. Jo- han Cruijff zei het mooi toen hij net de Europacup had gewon nen. „Voor hetzelfde geld ver lies je morgen weer van een provinciaaltje." En zo is het na tuurlijk wel", reageerde vader Dick nuchter. Ook marathon schaatser Ruud Borst waar schuwde voor te snelle euforie. „Dit is natuurlijk een hele knappe prestatie, maar ze moet verder groeien. Ze is er nog niet, het laatste zetje moet nog komen." Van Goozen lijkt dat als geen ander te beseffen. „Over twee weken is het Nederlands kam pioenschap allround voor de senioren en dan wil ik opnieuw goed rijden. Woensdag ga ik weer aan de slag, want op een gegeven moment moet je kun nen zeggen dat er genoeg is ge feest. Maar nu gooi ik er eerst nog even de spanning uit", al dus Van Goozen, die even later voorging in de polonaise. Misschien komt er ooit een tijd dat de aanstormende Nederlandse tennissers een voorkeursbehandeling krij gen op het ABN/AMRO World Tennis Toernooi. Organi sator Wim Buitendijk wil er voorlopig nog niet aan om wildcards blind aan de Hollanders uit te delen. Afgelo pen weekeinde zag hij echter Boris Becker afhaken, waardoor er vrijkaarten in de aanbieding waren. Edwin Kempes ontving er eentje en maakte deze gelijk waar. In de openingspartij van het 26ste indoortoemooi in sport paleis Ahoy' versloeg de Monnickendammer Jan Kro slak: 6-4 7-6 (1). Paul Haarhuis had er al eentje te pak ken, maar moest ver na het middernachtelijk uur Cedric Pioline voor laten gaan: 6-3 6-7 (6) 6-7 (5). ROTTERDAM GERTJAN VAN GEEN Becker is een zorgenkindje voor het meest prestigieuze tennis toernooi van Nederland. De Duitser, winnaar in 1992, stond zes keer op de deelnemerslijst, maar meldde zich drie keer met een blessure af. Boze opzet of niet, Becker krijgt nog steeds een voorkeursbehandeling. Niet geheel onterecht, gezien zijn staat van dienst, maar Becker is natuurlijk geen kans hebber meer. Het 31-jarige fe nomeen is echter nog wel steeds een publiekstrekker, de reden dat Buitendijk hem nog een keer een kans gaf. Het zal echt de laatste keer zijn ge weest. Voor Haarhuis was de laatste avondpartij op de openingsdag gepland. Slechts de trouwe fans maakten het einde van de twee ënhalf uur durende zitting mee. En ze kregen het gelijk aan hun zijde. Haarhuis had in zijn tien de optreden in Rotterdam an derhalve set het overwicht. Een vroege break in de eerste lever de setwinst op (6-3), waarna hij op 2-2 in de tweede drie breek punten kreeg. Juist op die mo menten serveerde de Fransman sterk met twee aces en een ser vicewinner. In de tie-break ver kreeg de Nederlander zijn enige matchpoint. Een 'framevolley' van Pioline neutraliseerde het gevaar. „Als hij die bal normaal had geraakt, had ik nog een kans gehad", aldus Haarhuis. „Mijn return was goed." Piolone worstelde en kwam boven. Op eigen service gaf de nummer 19 van de wereld geen kansen meer weg. Doordat ook Haarhuis sterk serveerde ein digde het duel in een tie-break. Pioline bleek de man met de langste adem. Haarhuis: „Ik baal hier ontzettend van. Ik heb voor mijn gevoel goed gespeeld en ik was er zo dichtbij", sprak de man die drie keer tot de hal ve finale reikte en een keer in de eindstrijd ('95 tegen Kraji- cek) stond. Voor Kempes kwam zijn de buut op een Grandprix-toer- nooi in de ATP-tour als een vol slagen verrassing. De geboren Amsterdammer was naar Rot terdam getogen in de hoop een wildcard voor het kwalificatie toernooi te bemachtigen. Dat hij het voorbereidende week einde mocht overslaan, had hij zijn stoutste dromen niet dur ven denken. Het jaar was toch al zo mooi begonnen voor de 22-jarige Kempes. Hij plaatste zich voor de Australian Open, zijn eerste Grandslam-toemooi. Tegen Andrew Ilie was hij in de eerste ronde kansloos, maar zijn optreden had hem veel zelfvertrouwen gegeven. Dat zelfvertrouwen hielp hem tegen Jan Kroslak. De 24-jarige Slowaak, al jarenlang top-hon- derdspeler, kon zijn ervaring niet aanspreken. De onervaren heid van Kempes kwam pas na afloop bovendrijven. Op de vraag wat hij vindt van zijn ko mende tegenstander, hetzij Greg Rusedski hetzij Nicolas Kiefer, zei hij: „Ik ken ze alleen Paul Haarhuis kon het niet bolwerken tegen Cedric Pioli ne foto anp van tv." Ook Goran Ivanisevic kende hij alleen van de beeldbuis. In levenden lijve zag hij de Kroaat sneuvelen in de eerste ronde. Ivanisevic, die de laatste weken kampte met een hardnekkige rugblessure, kwam duidelijk rit me tekort tegen Bohdan Ulihrach. Ivanisevic sloeg 32 aces, maar tekende ook voor 14 dubbelfouten. De laatste kwam hem duur te staan. Op 5-5 in de derde set leverde het Ulihrach een breakpoint op, dat hij ver zilverde. De Tsjech serveerde de wedstrijd koel uit: 6-7 (6), 7- 6 (3), 7-5. Ivanisevic speelde dit jaar al leen in Doha, voordat zijn rug hem begon te kwellen. De Kro aat nam vier weken complete rust en pakte vorige week voor het eerst weer een racket op. Het serveren bleek hij nog niet te zijn verleerd getuige het aan tal directe punten dat hij bijeen sloeg. Zijn tweede opslag liet hem echter nadrukkelijk in de steek. Bovendien kwamen de dubbelfouten op verkeerde mo menten. Op setpoint tegen in de tweede set bijvoorbeeld. „Ik nam bewust veel risico's", zei Ivanisevic na afloop. De rug is weer in orde, maar ik heb nog steeds wat moeite met ademha len. Daarom wilde ik veel aces slaan." Ook vorig jaar moest de kam pioen van '96 al na een ronde zijn koffers pakken. Tegen Jan Siemerink had hij matchpoint op eigen service maar een on gelooflijke return van de Rijns burger belandde toen op de lijn. Siemerink leefde op, won en stoomde door naar de toer nooizege. Dit jaar leek er, on danks zijn wisselvallige spel, een tweede ronde in het ver schiet te liggen. De 27-jarige nummer acht van de plaat singslijst vermaakte het publiek met hoogstandjes. Dropshots, stopvolley's en zelfs een half- volley geslagen tussen zijn be nen leverden hem open doekjes op. Het laatste applaus gold echter voor Ulihrach.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19