Rond etenstijd gaat in 't Zeepaviljoen de keuken dicht AAN TAFEL Leiden Regio Broertjes Van Leeuwen hard bezig met stichten van horeca-dynastie Ondernemers en gemeente strijden niet, zij toosten Zakenvrouw van het jaar uitverkoren in Wassenaar Veijaardag Ruud Breedveld: 300 man in Hooglandse Kerk Iuud Breedveld. Menigeen kent deze Leidenaar als DA-raadslid, als MKB-be- murder, als vertegenwoordi- srvan de Kamer van Koop- andel of als ex-smederijhou- er. Of wellicht als president- erkvoogd van de Hooglandse ede, als lid an de skiclub Val Maar aak', van lidgeclub InsGenoe- ?n, van de usiness Club fiden of als a-bestuurslid an rugbyclub HOK. Ten lotte kan het ook nog zijn dat (deze geboren en getogen eidenaar ziet als bouwer van allen aan de Rooseveltstraat tfals 'ondernemer in ruste'. Ilhoewel, uitrusten is er niet cht bij als je deze opsomming an activiteiten in ogenschouw leemt. fijftig jaar werd de actieveling nvoor zijn verjaardagsfeestje wamen afgelopen zaterdag zo n driehonderd man richting de Hooglandse Kerk. Afkom stig uit al die 'kluppies' waar Breedveld deel van uitmaakt of ooit maakte. Waarom een ver jaardag in een kerk? „Omdat ik me zo nauw verbonden voel met die Hooglandse Kerk. Ooit heb ik zelf de 'winterkerk' ontworpen: het schipgedeelte is verwarmd, zo dat je er zomer en winter zon der blauwbek ken kunt door brengen. Laat het zaterdag nou net de koudste nacht van het jaar zijn geweest..." Wat Ruud Breedveld op zijn feestje kwijt wilde, was dat hij niet 'zomaar' een feestje wilde geven, maar er een thema aan verbond. „We moeten omzien naar elkaar, en: samenleven doe je niet alleen", sprak Ruud, waarmee hij meteen de lachers op zijn hand kreeg. Maar hij had wel degelijk seri- 'Samenleven doe je niet alleen d restaurant waarvan de keuken op last to het gemeentebestuur om zes uur 'moet. Dat kan waarschijnlijk alleen inde familiebadplaats Katwijk. Het strandpaviljoen dat hier de hele win- tog blijven staan - op een plekje hoog toog rechts onder de vuurtoren - mag slijk de concurrentie met het ernaast gen restaurant De Zwaan niet aan. 't Mljoen heeft een uitgebreide en geva te lunch- en dinerkaart, maar wan- voor een doorsnee eetgelegenheid de te periode begint, gaan hier de gaspit- ""nhet fornuis uit. op een winterse maandagmiddag den over half zes het houten onderko- binnenkomen, kunnen we nog nét be- to. Als de kok voor zessen begint, is het fgevan burgemeesters en wethouders to coulant dat hij zijn werk mag afma ten Duitse familie die om half zeven vakantiedag denkt af te sluiten met een "je aan zee, kan weer rechtsomkeert en. Ie moet toch wat, om je als bad- itste onderscheiden van de mondaine Hemeenten. tobben wij - ikzelf en twee nazaten - t Zeepaviljoen gekozen omdat moe- te vrouw een avondje met collega's op 's en we geen trek hebben in de voor "aar gezette broccoli-maaltijd. Met kinderen kun je hier uitstekend te- lomdat er op strategische plaatsen in tok Lego-tafels staan opgesteld. Wie ■lord leeg heeft, mag weer gaan bou- to woedt een sneeuwstorm, maar het paviljoen wordt warm gehouden Strandexploitatie 't Zeepaviljoen, rechts onder de vuurtoren, Katwijk. Keuken: redelijk^ Menukaart: Ambiance: Bedi< Prijs/kwaliteit: ongedwongen Bediening: vriendelijk door een batterij aan de wand hangende straalkachels. Het is er ruim en gezellig, zelfs met een handjevol bezoekers. Op de kaart staan verschillende kindergerechten, waarbij uiteraard de patat met appelmoes domineert. Je kunt er een lekkerbekje, fri kadel, kroket of kipnuggets bij geserveerd krijgen. Ook staan er verschillende pannen koeken op het menu. De kleinste kiest voor patat met kipnuggets (12,50 gulden) en zijn zus voor een pan nenkoek naturel (7,75 gulden). Het voorge recht eten ze met mij mee: een visgamituur van veertien stukjes gebakken vis (13,50 gulden). Ze worden gereserveerd op een zwarte schelp, met een knoflook- en een mosterdsaus. Qua vorm vertonen ze grote gelijkenis met de Mora-mini snacks, maar ze smaken prima. Op de kaart van 't Zeepaviljoen staan drie warme en zes koude voorgerechten, soe pen, twee vegetarische gerechten, een ge varieerd aanbod aan vis- (lekkerbekje, scholfilet, mosselen, kibbeling, zalmmoot, slibtong en kabeljauwfilet) en vleesgerech ten (schnitzel, tournedos, varkenshaas, schnitzel, cordon blue, kipfilet en spare ribs). De meeste hoofdgerechten kosten tussen de twintig en dertig gulden. Zo vlak aan zee kies je vrijwel automatisch voor een visgerecht, in mijn geval'gebakken slibtong (28,50 gulden): drie goudbruin ge bakken visjes, waarvan het vlees zich ge makkelijk van de graat laat tillen. De smaak is prima, al zijn ze wel zodanig met zout bestrooid dat we blij zijn dat we een glas Grimbergen Dubbel bij de hand hebben. De vis gaat vergezeld van een schaal patat, een schaaltje met broccoli en worteltjes en een bakje salade. Aan de overkant werkt mijn dochter een pannenkoek weg, waarvan ik zelf vermoed dat hij uit de magnetron komt. Maar hoe ik Ruud Breedveld (met strik) en echtgenote Saskia, omringd door vrienden en bekenden tijdens zijn feestje in de Hooglandse Kerk. Rechts: wethouder Alexander Pechtold. foto hielco kuipers euze bedoelingen. „Het slaat op alle vrijwilligers die de Hooglandse Kerk draaiende houden én op het feit dat al die verschillende geledingen el kaar op mijn feestje konden te genkomen." En het verjaardagscadeau voor Ruud werd van Ruud: er zit na afgelopen zaterdag 10.000 gul den meer in de pot onder - houdsfonds winterkerk. 'U r gebeurt nog niet genoeg L in Leiden. Vooral op zon dagmiddagen kan er best het nodige worden georgani seerd. Live-muziek, disco, glitterparties, noem maar op. En wij hopen in dat gat te dui ken." Onthoudt de namen: Richard en Wouter van Leeuwen, twee Leidse broers van res pectievelijk 31 en 28 jaar jong. Ze zijn stilletjes bezig een ho reca-dynastie op te bouwen. Ze 'draaien' al een paar jaar Stadscafé Van der Werff aan de Steenstraat in Leiden, als mede grand café Wilhelmus in Noordwijk en Couperus in het Haagse. Afgelopen week voegden zij weer een loot toe aan de horeca-stam: tapas- bar Mas y Mas, een 'hap- stapgelegenheid' aan de Ho- gewoerd. Saxofonist Hans Dulfer werd voor die gelegen heid naar Leiden gehaald. Omwonenden, collega-hore- calieden, zakenvrienden en 'de bekende Leidse koppen' kwamen de broers Van Leeu wen vrijdag feliciteren. Klopt onze gedachten over die dy nastie? „Tja, je weet niet hoe het allemaal loopt... we zijn er niet écht op uit; het hangt er maar van af wat je onderweg tegenkomt", zegt Wouter - die ook staat voor de woorden over de kale zondagmiddagen - ietwat aarzelend. 'Broertje' Richard - beiden zijn twee meter-zoveel lang - begon als prille student ooit met een catering-service, werd bedrijfsleider in Van der Werff en vervolgens eigenaar. Daarna kwam Wouter in beeld. „Het is leuk om samen met je broer te werken. Hij doet de marketing en sales, ik de financiële kant. We kun nen met elkaar lezen en schrijven." we onverbiddelijk weer te maken met de regelgeving van de gemeente. Het is inmid dels al bijna zeven uur en er is geen denken aan dat de kok de keuken weer in mag om een dame blanche of een sorbet samen te stellen. Wel kunnen we van de kaart boven de vrieskist een voorverpakt ijsje kiezen. En Een onderonsje tijdens de "Zakenvrouw van het jaar*-verkiezing tussen Irene Schreuder van Biodermal (links) en tv-presentatrice Vivian Boelen. foto peter zonneveld dl aken)vrouwen onder elkaar: je l Li struikelde er afgelopen week over in De Wïttenburg. Het Wasse- naarse kasteel vormde het decor van de prestigieuze verkiezing 'Zaken vrouw van het jaar'. De 52-jarige Lla van der Berg-Horst, directeur van een werving- en selectiebureau van directiesecretaresses, viel de eer dit jaar te beurt. Kopstukken als Sergio Orlandini, minister Annemarie Jorritsma, tv- presentatrice Vivian Boelen, jury-le den Yvonne van Rooy en Jan Kam- minga en de Zakenvrouw van '98, Marike van Lier-Leis keken toe hoe Van der Berg de 'Prix Veuve Cli cquot' in ontvangst nam. Irene Schreuder van het cosmetica merk Biodermal, ooit zelf Zaken vrouw van het jaar, weet hoe de winnares zich voelt: „Ik weet zeker dat ze er met volle teugen van ge niet. Je komt met circuits in aanra king waarin je anders niet zo gauw terecht komt. Ik krijg nog steeds een warm gevoel als ik aan dat jaar te rugdenk." Bij het tv-programma van Harry Mens vertelde de kersverse zaken vrouw van het jaar zondag over stelpt te zijn met reacties. „Vooral van mensen die ik jaren niet heb ge zien." Ooit begon Van der Berg haar eigen bedrijf omdat ze als werkne mer 'te oud en te duur' was bevon den. Inmiddels is ze 13 jaar verder en heeft ze twintig medewerkers en drie kantoren in Amsterdam, Utrecht en Rotterdam. Haar einddoel? „Doorgaan op de in geslagen weg. Den Haag staat als vestigingsplaats op mijn verlanglijst je. En verder wil ik misschien nog een beetje groter groeien." Overi gens: Van der Berg zoekt nog een se cretaresse, pardon, een secretaris: zij geeft de voorkeur aan een man... ook aandring om haar te laten zeggen dat hij niet smaakt, ze krijgt het niet over haar lippen. Maar zelf bak ik ze beter, stel ik vast als ik een stukje mag proeven. Over de friet met kipnuggets en appelmoes louter goede berichten. Als we een dessert willen bestellen, krijgen FOTO HENK BOUWMAN r\ e tijd dat ondernemers en ambte- naren in Leiden elkaar de tanden lieten zien, ligt klaarblijkelijk voorgoed achter ons. Vandaag de dag toosten de 'partijen' liever met elkaar. Het liep afgelopen week ten minste storm tijdens de bedrijvenborrel - .xi 17—x die de gemeen st i te organiseerde v Z- in het Regio naal Opleidin gen Centrum Leiden aan de Ter Haarkade. Wervende fol ders van Econo mische Zaken lagen er ver spreid ('Wij zijn partner in Leiden') en de bood schap is overduidelijk: de dienst van Casper Boendermaker jaagt geen be drijven meer de stad uit, maar haalt ze weer volgaarne binnen. Het gonsde in de wandelgangen: zou de gemeente net zo'n grap uithalen als redactie. Miep Smitsloo-De Graaff. telefoon: 071-535 64 84. Leidse ondernemers willen best borrelen met ambtenaren. Het liep storm bij de bedrij venborrel in het Regionaal Opleidingen Centrum Leiden. foto hielco kuipers vorig jaar, toen de 'act' bij de borrel in de Stadsgehoorzaal dusdanig uit de hand liep dat er twee woedende wet houders de zaal uit beenden? Bankdi recteur Roel van den Berg weet nog als de dag van gisteren wat er toen ge beurde: „De spreker, één of andere doctorandus, hield een betoog over de infrastructuur in Leiden. Hij werd al pratende steeds heftiger in z'n taalge bruik. Op een gegeven moment stond er iemand op uit de zaal die begon te protesteren en hij kreeg medestanders. Er kwam, kortom, een hele rel op gang. Twee wethouders en ik geloof ook een gemeenteraadslid vertrokken woe dend. Vervolgens ging de aanstichter vanuit de zaal richting podium en zong hij samen met de spreker een duet. Het was dus allemaal nep." Nee, zo heftig ging het er dit jaar niet aan toe. Wel kwam er na de gloedvolle toespraak van wethouder Huib Kruijt een cowboy het toneel op met een aantal schiet- en goochelacts. Daarna kon de borrel pas écht op gang komen en werd het voor de Leidse midden standers, zakenlieden, architecten, aannemers, bankmensen, makelaars, accountants, taxihouders, kranten mensen, reclamelieden, directeuren van uitzendbureaus, groothandelaren, leraren en advocaten (zijn we nog een branche vergeten?) nog goed toeven in het schoolgebouw. Richard (rechts) en Wouter van Leeuwen bij de opening van hun nieuwe tapas-bar Het duo is hard op weg om een 'Leidse' horeca-dynastie te stichten. foto hielco kuipers dat is eigenlijk wel zo goedkoop: zes gulden voor drie desserts. En zo heeft ook in de familiebadplaats Kat wijk elk nadeel zijn voordeel. TEKST DIRK CORNELISSEN 't Zeepaviljoen is het enige strandpavil joen dat in Katwijk de he le winter mag blijven staan, op een plekje hoog en droog rechts onder de vuurtoren.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17