Scorebord
Piraterij bij Mercatone Uno
MAANDAG 15 FEBRUARI 1999
PRIJSVRAGEN
Lotto 6. Winnende getallen: 7-13-18-29-
41-44 Reservegetal: 33 Cijferspel:
156909.
lucky Ten, zaterdag 13 februari: 4-12-13-
14-15-22-24-30-32-38-42-43-44-59-
60-65-68-69-71-80.
Toto 6. Winnende kolom: 1-2-2-1-3-2-2-
1-3-2-3-2-1.
Belgische lotto. 3-17-21-33-34-42 Re
servegetal: 26 Jokernummer: 6650033
Duitse lotto. 3-29-35-38-43-49 Reserve
getal: 37 Supergetal: 5. Spel 77:
6485775. Super 6: 209982.
ATLETIEK
Birmingham. Indoorgala Mannen. 60 m
1. Alio (Nig) 6.50. 2. Gardener (GBr)
E 52 3 Sunn (Can) 6.54, 200 m: 1 Re-
gis (GBr) 20.50. 2. Little (VSt) 20,66. 3.
Malcolm (GBr) 20,77, 400 m: 1 Baulch
(GBr) 45.60. 2 Wanso (GBr) 46.19 2000
m: 1 Rotich (Ken) 4.56,09, 2. Diaz (Spa)
4.56,87, 3. Rono (Ken) 4,58.73.4 Ko
men (Ken) 4.59.93. 5000 m: 1 Gebrse-
lassie (Eth) 12 50,38 (WR), 2. Bitok (Ken)
13 15.22 60 m horden: 1 Ross (VSt)
7.48. 2 Jackson (GBr) 7.50. 3. Szigac-
zewski(Pol) 7.53. Korving uitgevallen
Vrouwen. 60 m: 1 Oevers (VSt) 7,04, 2.
Fynes (Bah) 7.12, 3 Mensah (Can) 7,14,
200 m: 1. Merry (GBr) 22,83, 2 Cuthbert
(Jam) 23,28, 400m: 1. Kotljarova (Rus)
51.33. 2 Guevara (Mex) 51.45. 800 m:
1. Mutola(Moz) 1.58.25. 2 Dulecha (Eth)
1 59.1 - 3. Graf (Oos* 1 59.17. Hinkstap:
1. Kasparkova (Tsj) 14.76. 2. Hansen
(GBr) 14.76. Polshoog: 1 Humbert (Dui)
4.39, 2 Szabo (Hon) 4,34, 3. Belakhono-
va (Oek) 4,34 Kogel: 1. Koeman (Ned)
18.42. 2. Fedjoesjma (Oek) 17,82.
Dortmund. Indoorgala. Zaterdag: Mannen,
60 m: 1 David Ezinwa (Nig) 6,52, 2.
Nkansah (Gha) 6.56. 3. Powell (Jam)
6.58, series T.iburg 6.80, Janssen 6.83.
Van Balkom 6.98. 200 m: 1. Christie
(GBr) 21,02. 2. Schwarthoff (Dui) 21,54,
series Van Balkom 21,49. 400 m: 1.
Baulch (GBr) 46.67. 2 Martin (VSt)
46,78, 800 m: 1. Botha (ZAf) 1 46.33. 2
Motchebon (Dui) 1.46,90, 60 m horden:
1. Jackson (GBr) 7,45. 2. Balzer (Dui)
~.A" 3 Zees VSt' 7.51 Polshoog: 1.
Stelle (Dui) 5.86, 2. Ecker (Dui) 5,86.
Blom 5,41 Vrouwen. 60 m: 1. Ottey (Jam)
7,06. 2 Jayasinghe (SLa) 7,12. 200 m: 1.
Muller (Dui) 22,86. 400 m: 1. Breuer
(Dui) 51,06, 2 Guevara (Mex) 51,21, 3.
Tirlea (Roe) 51,43, 800 m: 1. Formanova
(Tsj) 200.08. 2. Merah-Benida (Alg)
2.00,75, 5000 m: 1 Szabo (Roe)
14.47.36 (WR). 60 m horden: 1 Alozie
Nig) 7.85. 2 S|iS| gina (Kaz) 7.86. Ver:
1. Williams (VSt) 6.58 m.
Zondag: Mannen. 60 m: 1. De Leuw (Atti-
a) 6,93 (series 6.91) Kogel: 1. Simpelaar
(AV'34) 16,88 Vrouwen, 60 m: 1. Kasten
(Dui) 7,44. 3. Van Ooijen (KAV Holland)
7.60.4 Kramer (KAV Holland) 7,66 200
m: 1 -.aste- 23 32 2 -■ -a~e' 2- -5 3
Van Ooijen 24.87
Den Haag. nationale juniorenkampioen
schappen; Jongens: 200 m: 1 Jong (Hol-
landia) 22,55, Van Kints (AAV '36) finale
uitgestapt (serie 23,14), Boon (De Spar
taan) 23,53 derde in B-finale (serie
23.51); 400 m: 1. Som (Atletico '73)
48.38 (Nederlands juniorenrecord).
5.Spreij (AAV '36) 52,56 (serie 51.30);
800 m: 1. Laven (Hellas) 1 54.00. 5. Van
der Woude (AAV '36) 1.58.53; 60 m hor
den: 1. Sedoc (AAC) 7,94 (Nederlanas ju
niorenrecord). ver 1. Van Kints 6,81. 5.
Boon 6,29; kogel; 1. Smith (Argo '77)
17.75. 4. Van Hof (AAV '36) 14,20; Meis
jes; 1. Van der Veen (Impala) 57,16, Riet
veld (AAV '36) 60.56 series uitgeschakeld;
1500 m: 1 Hogenbosch (Nijmegen)
7 Van Voskuilen (AAV '36)
4.56.05. Jongens B. hoog: 1. Beex (Oir-
schot) 1.92. 6. Van der Holst (Leiden Atl)
1,80, kogel; 1. Heuthorst (AV '34) 15,42,
4 Bakker (AAV'36) 13,33;
Zeist
NK cross veteranen: Mannen, 12 km: 1.
Van Veizen (Leiden Atletiek) 38.53. 2.
Woord (Thor) 39.05. 3. De Wilde (AV '56)
39.21. Van Beelen (Leiden Atl) 40.32 (8e
M40). Regeer (Leiden Atl) 41.13: Clubs:
1. Leiden Atletiek 16, 2. Sprint Breda 24,
3 AV '56 25,
Vrouwen. 1. Van den Ouweland (LADB)
16.33, 2. Van Rosbergen (Thor) 17 16, 3.
Dekker (Hera) 17.29, Van Nijnanten (Lei
den Atl) 18.03 (4e V35). Van Kempen
1 Leiden Atl) 18.07 (le V40). Van der Plas
i.eiden Atl) 18 22 (2 V45) Beerlage (Lei
den Atl) 18.44 (lie V35). Hogenboom
(Leiden Atl) 19.04; Clubs; 1. Leiden Atle
tiek 16 punten, 2. Sprint Breda 14, 3. Lio-
nitas 22.
Los Angeles. Indoorwedstrijden. Mannen,
50 m: 1 Greene (VSt) 5,56 (evenaring
WR), 2. Durmmond (VSt) 5,63. 3. Harden
(VSt) 5.67, 800 m: 1 Strutzel (VSt)
1.49.37. 2 Gray (VSt) 1 49,39. 3 Turner
(VSt) 1.50,49, Mijl: 1 Lagat (Ken)
4.01,03, 2. Pyrah (VSt) 4 01,68. 3. Hau-
ser (VSt) 4.02.08, 50 m horden: 1 Torian
(VSt) 6,43, 2 Crear (VSt) 6,45, 3. Wade
VSt) 6,51 Vrouwen, 50 m: 1 Miller (VSt)
6,15. 2 Gaines (VSt) 6,16, 800 m: 1. Ja
cobs (VSt) 2.07.60. 2. DiMuro-Ave (VSt)
2.08,13. 3. Best (VSt) 2.09.44. Mijl: 1
Stamps (VSt) 4 42.95, 2 Glynn (VSt)
4 44.92. 3 Schneider (VSt) 4.50.91. 50
m horden: 1 Morrison (VSt) 6,18. 2. Kirk-
land (VSt) 6,87, 3 Lott (VSt) 6,89.
Moskou. Russische indoorkampioenschap
pen. Vrouwen, 60 m: 1 Ekk 7,25, 60 m
horden: 1 Laoekhova 8.06, polshoog: 1
Goevareva 4,31, hinkstap: 1 Lebedenko
14,69, kogel: 1. Romanova 18,84, 2.
Krievel|Ova 18.81
Gent. Indoor. Belgische kampioenschap
pen met gastdeelnemers. Mannen, 200 m:
Janssen (AAC) 21,57, 400 m: 1. Hagen
(Hellas) 47,86, 800 m: 1. Loeschner
'ZuidwaD 1 49,64 Polshoog: 1. Looije
11ion) 5,30, 2. Tammmga (Haag Atl.)
5.30 Vrouwen. 800 m: l'Wisse (Hellas)
2 05.97. 3. Van Dorp (Hellas) 2.09,32,
1500 m: 1. Van der Kolk (Rotterdam Atl.)
4.16.56.
Balingen Hoogspringgala. Mannen: 1
Brayko (Rus) 2,30, 2. Smith (GBr) 2,27,
3. Brown (VSt) 2,24
Tokio. Marathon. Mannen: 1 Thys (ZAf)
2.06.33, 2. Miki (Jap) 2.08.05, 3. Shimi-
zu (Jap) 2.09.00
Rotterdam. Stadionloop. Mannen: 1 Van
Vlaanderen (Hellas) 10.3 km in 32.30.
Heemskerk. Marquetteloop
21,1 km: 1. Omweri (Ken) 1.05 25, 2.
Oleg Otmakhov (Rus) 1.05.36, 3. Lotum
(Ken) 1.06.02, 4 Mohammadi (Atos)
1.08.02.
Vrouwen: 1 Pullen (PAC) 1.16.07, 4. Van
de Bilt (Leiden Atl) 1.19.03.
AUTOSPORT
Karlstad Rally van Zweden, tellend voor
het WK. 1. Makinen (Fm) Mitsubishi 3
etappes met 19 proeven van in totaal
384.30 km in 3.29 15.6. 2. Sainz (Spa)
Toyota 18,1, 3 Radström (Zwe) Ford
37.8, 4 Auriol (Fra) Toyota 40,3, 5. Burns
GBr; Subaru 5 49.3 Stand WK na twee
wedstrijden: 1 Makinen 20 punten, 2.
Kankkunen (Fm), Auriol (Fra) 7.
BADMINTON
La Chaux-de-Fonds (Zwi). Internationaal
toernooi. Mannen, dubbelspel, kwartfina
le: Van Barneveld/Van Leeuwen (Ned) -
Bundgaard/Matthey de l'Etang (Zwi) 15-6
17-14 Halve finale: Hoog/Middlermss
(Sch) - Van Barneveld/Van Leeuwen 15-6
8-15 15-11. Vrouwen, dubbelspel, tweede
ronde: Van den Heuvel/Janssen (Ned) -
Dössing/Schrempf (Dui) 15-6 9-15 15-6.
Kwartfinale: Van den Heuvel/Janssen - Ev-
toesjenko/Nozdran (Oek) 15-4 15-10. Van
den Heuvel/Janssen - Schmidt/Pfeiffer
(Dui) 15-11 15-9 Finale: Vanden Heuvel-
Janssen - Watt/McEwan (Sch) 15-10 15-
6 Gemengd dubbelspel, kwartfinale:
Keek/Van den Heuvel (Dui/Ned) - Middle-
miss/McEwan (Sch) 15-5 15-8. Halve fi
nale: Van den Heuvel/Keek - Uvarov/Ka-
ratsjkova (Rus) 15-4 15-7 Finale: Van den
Heuvel/Keek - Kuijten/AIbmus (Bel) 15-5
15-6.
BASKETBAL
Amsterdam. Bekerfinales. Vrouwen: Den
Helder - Leiderdorp 85-38 (39-20).
Scheidsrechters: Atjam, Karamouzis. Toe
schouwers: 1000
Mannen: Amsterdam - Den Helder 85-79
na verlenging (69-69 38-33) Scheids
rechters Zegwaard. Herwijnen Toeschou
wers: 2500.
New York. NBA. Philadelphia 76-ers - San
Antonio Spurs 94-98. Golden State War
riors - Utah Jazz 81-97, Denver Nuggets -
Dallas Mavericks 100-94.
Phoenix Suns - Los Angeles Clippers 107-
104 n.v.. Seattle Supersonics - Denver
Nuggets 105-92
BASKETBAL
MANNEN
EREDIVISIE
ELITE A: BS Weert - Zwolle 81-75, Donar -
Den Helder 60-52, Den Bosch - Amster
dam 69-83.
Den Helder 27-46 Den Bosch 27-30
Amsterdam 27-46 Donar 26-26
Weert 26-36 Zwolle 27-26
ELITE B: Voorburg - Drenthe 98-74. Rot
terdam - Almere 57-73, Prisma - Werken
dam 68-71
Voorburg 27-28 Werkendam 27-20
Rotterdam 27-22 Prisma 27-12
Almere 27-22 Drenthe 27- 8
PROMOTIEDIVISIE: Amsterdam 2 - Shoo
ters 115-49. Early Birds - Akrides 48-62,
Sharks - Springfield 74-65, Orca's - Aris
102-86 nv. Den Bosch 2 - Donar 2 76-65,
Rotterdam 2 - Jahn II 65-47, Wyba - Groe
ne Uilen 56-95, ASVU - DAS 70-58, Ju-
ventus-MSV 65-95
A'dam 2 22-38 Orca's 23-22
Akndes 22-36 EarlyBird 21-20
Groene Uilen 22-34 Shooters 22-18
ASVU 23-34 Sharks 21-14
MSV 22-32 Springfield 22-14
Aris 22-28 Den Bosch 2 19-10
DAS 22-26 Jahn II 22-10
Wyba 23-26 Donar 2 21-6
Rotterdam 2 23-24 Juventus 21- 2
EERSTE DIVISIE A: Jumpers - Blitz 87-
76. Hoofddorp - Cady'73 92-78. PSV -
New Stars 67-59.
PSV/Almonte 20-28 Attacus 19-20
Blitz 20-26 Hoofddorp 20-16
Cady'73 20-24 Jumping Cr 19-10
Jumpers 20-24 New Stars 20-10
EERSTE DIVISIE B: Unlimited - Arnhemia
76-71. BCA'60 - Basketiers 105-51, BS
Leiden - AMVJ 81-57, Onze Gezellen -
Jugglers 49-59.
BCA '6C 20-38 BS Leiden 20-16
AMVJ 20-32 Onze Gezellen 20-12
Jugglers 20-28 Unlimited 20-12
Basketiers 20-16 Arn. Eagles 20- 6
JUNIOREN. EREDIVISIE: Piranhas - Blitz
73-90. BS Weert - Canadians C.no, Sharks
- Prisma 82-71. Akrides - Black Eagles 68-
76. Hoofddorp - Rotterdam 61-78, Dren
the - DAS 47-91, Donar - Wyba 69-70,
Hoofddorp - BS Weert 105-82.
Den Helder 21-38 Prisma C 20-18
DAS 20-36 Canadians 19-16
Blitz 20-34 Hoofddorp 19-16
Black Eagles 21-28 Akrides 22-16
Sharks 20-24 Weert 19-14
Rotterdam 22-22 Donar 21-12
Voorburg 19-20 Wyba 20-10
Piranhas 20-18 Drenthe 21- 0
Vrouwen
EREDIVISIE: Landslake Lions - Grasshop
pers 63-38, Lieshout - Celeritudo'75 62-
38, Prisma College - Jolly Jumpers 64-77.
Den Helder 14-28 Lieshout 14-14
Landslake Lions 14-22 Grasshoppers 14-12
Jolly Jumpers 14-18 Prisma College 14- 2
BV Leiderdorp 14-16 Hoofddorp 15- 0
Celeritudo '75 15-16
EERSTE DIVISIE A: Niels Stensen - Bin
nenland 49-48. BV Lisse - WSC 60-62,
Jahn II - Landslake Lions 51-43. Den Hel
der- Filtech Five 84-64.
Den Helder 12-22 Niels Stensen 12-10
Binnenland 12-16 WSC 12-10
Filtech Five 12-14 Landslake Lions 12- 4
BV Lisse 12-12 Jahn II 11-6
JUNIOREN, EREDIVISIE: Lely - Vlissingen
49-44. BV Leiderdorp - Almelo Bouncers
74-49. Binnenland - Sharks 39-69. Twen
te Dragons - Grasshoppers 50-66, Shoo
ters - Attacus 122-42, Orca's - Den Helder
39-70, Piranhas - Dragons 51-64, Prisma
College - Hoofddorp 59-78
Shooters 19-36 Prisma C 19-18
Den Helder 19-32 Vlissingen 17-16
Hoofddorp 20-32 Attacus 18-16
Grasshoppers 16-26 Piranhas 17-10
Twente Drag 19-22 Binnenland 18- 4
Leiderdorp 18-20 Almelo B 19- 4
Sharks 19-20 Orca's 18- 0
Lely 20-20
BIATLON
Kontiolahti. WK. Mannen, 12,5 km: 1
Gross (Dui) 35.37,8/0 strafronden. 2.
Luck (Dui) op 27,2/3, 3. Fisher (Dui)
40.9/3, 4. Maluhms (Let) 1.07,8/3, 5.
Bjórndalen (Noo) 1.26,2/4. 4 x 7,5 km es
tafette: 1. Wit-Rusland (Aidarov/lvstsjko/S-
atsjoenn/Ritsjenkov) 1.23.19,3/1, 2. Rus
land op 23,1/2, 3. Noorwegen 37,1/4, 4.
Duitsland 56,7/2, 5. Letland 1.09,5/1.
Vrouwen, 10 km: 1. Zoebrilova (Oek)
32.17.5/2 strafronden. 2. Schwarzbacher-
ova (Slw) op 1.02,6/1. 3. Zellner (Dui)
1 07,6/2, 4 Atsjatova (Rus) 1.09,1/2. 5.
Frosberg (Zwe) 1.19,3/3 4 x 7.5 km esta
fette: 1. Duitsland (Disl, Gremer-Petter-
Memm. Apel, Zellner) 1.36.56,0/1, 2.
Rusland op 38,3/3, 3. Frankrijk 46,9/0, 4.
Noorwegen 1.15,0/2, 5. Oekraïne
2.10,9/2.
BOBSLEE
Cortina d'Ampezzo. WK viermansbob.
Eindstand na vier manches: 1. Frankrijk
(Mingeon, Hostache, Le Chanony, Robert)
3 30.68, 2. Zwitserland I 3.31,90, 3. Ca
nada 3.32,04, 4. Zwitserland II 3.32,07,
5. Verenigde Staten 3.32,29, 17. Neder
land (Glas, Najio, Ter Braack, Ritsema)
3.35,08.
BOKSEN
Tokio. WBA, supervedergewicht. Titelver
dediger Hatakeyama (Jap) w.o.p. van Du-
ran (Me*).
BRIDGE
Huizen. Voorronde topcircuit. Eindstand:
1. Muller/De Boer 140 imp, 2. Heemskerk-
'Spnnkhuizen 135, 3. Dirks/Verhees 129,
4 Van Cleeff/Jansma 106, 5. Van Luijk-
/Luitwieler 87,2, 6 Pauhssen/Ramer
82,6, 7 Van der Pas/vriend 55,5, 8. Leuf-
kens/Westra 55.
GOLF
Melbourne. Australische Masters. Eind
stand: 1 Spence (Aus) 276 slagen, 2.
Norman (Aus) 2773 Parry (Aus). Turner
(NZe), Felton (Aus) 279.
Dubai. Desert Classic. Eindstand: 1 Ho
well (Eng) 275, 2 Westwood (Eng) 279,
3. James (Eng), Mcginley (Ier) 280, 5.
Fryatt (Eng), Riley (Aus), Montgomerie
(Sch)282.
Welkom. Zuid-Afrikaans Masters. Eind
stand: 1 Botes (ZAf) 269, 2. Van Staden
(ZAf) 270, 3. Abery (ZAf) 271
JUDO
Parijs. Tournoi International de la Ville Pa
ris: Mannen: -73 kg: Finale: Kheder (Fra)
verslaat Fort (Fra) op ippon. Eerste ronde:
Van Nol (Ned) verslaat Korhonen (Fin) op
ppon. tweede ronde: Si (ZKo) verslaat Van
Nol op beslissing, herkansing: Lepretre
(Fra) verslaat Van Nol op ippon. -81 kg:
Eerste ronde: Arens (Ned) verslaat Kango
(ZAf) ippon, tweede ronde: Arens verliest
van Budolin (Est) op ippon. Finale: Tomou-
chi (Jap) verslaat Reiter (Oos) yuko. -100
kg: eerste ronde: Sonnemans (Ned) ver
slaat Paupert (Fra) op ippon. tweede ron
de: Sonnemans verslaat Kosztolanzy (Hon)
op beslissing, derde ronde: Sonnemans
verslaat Padar (Est) op ippon, kwartfinales:
Sonnemans verslaat Lemaire (Fra) op ip
pon, halve finale: Sonnemans verslaat
Thorleifsson (IJs) op beslissing, finale:
Sonnemans verslaat Jang (ZKo) op ippon
100 kg: Eerste ronde: Van der Geest
(Ned) verslaat Dreyfuss (Fra) ippon. twee
de ronde: Van der Geest verslaat Tonkov
(Bul) ippon, derde ronde: Van der Geest
verslaat Lungu (Roe) op ippon, halve fina
les: Van Barneveld (Bel) verslaat Sanchez
(Cub) koka, Van der Geest verslaat Ruano
(Spa) ippon. Finale: Van der Geest verslaat
Van Barneveld ippon.
Vrouwen. -48 kg: Finale: Savon (Cub) ver
slaat Moise (Roe) op beslissing. -52 kg: Fi
nale: Verdecia (Cub) verslaat Sook (ZKo)
op beslissing. -57 kg: Jessica Gal (Ned)
verslaat Mekzine (Alg) ippon, Gravenstijn
(Ned) verslaat Ravina (Mau) ippon, tweede
ronde: Herkansing Gal verslaat Andrieux
(Fra) Finale Fernandez (Spa) - Fairbrother
(GBr) ippon Om 3e plaats: Jessica Gal
(Ned) verslaat Kusakabe (Jap) ippon. -63
kg: Eerste ronde: Van Stokkum (Ned) ver
liest van Jenny Gal (Ita) op ippon, Vrieze-
ma (Ned) verslaat Zdenkova (Tsj) op beslis
sing, tweede ronde: Gal verslaat Garofalo
(Fra) yuko, Vriezema verliest van Waltha
(Dui) op wazan. derde ronde: Gal verslaat
Peel (GBr; Herkansing: Van Stokkum ver
liest van Garofalo op yuko, Vriezema ver
chef willem spierdijk, 071-5356464, plv.-chef janet van dlji
dozza imolese Bij de wielerploeg van Marco Pantani houden ze wel van een geintje. De winnaar van de Iaatstgereden Tour de France heeft naast de bijnaam 'Olifantje', vanwege
zijn grote oren, ook de bijnaam: de Piraat. En dus presenteerde Mercatone Uno zich als een stel boekaniers, met zeerover Pantani aan het roer van het piratenschip. De wielerploeg
doet dit jaar wederom een poging de zilvervloot tijdens de Ronde van Frankrijk te veroveren. foto epa
liest van Musialik (Pol). Halve finales: Mi-
nami (Jap) verslaat Walta (Dui) koka, Jen
ny Gal (Ned) verslaat Yaron (Isr) waza an.
Finale: Gal verslaat Minami ippon. -70 kg,
eerste ronde: Bosch (Ned) verslaat Rodri-
gues (Fra), Scapin (Ita) verslaat Zwiers
(Ned), Wesbrouck (Bel) verslaat Kienhuis
(Ned). Herkansing: Zwiers verslaat Jac
ques (Fra), Rambault (Fra) verslaat Kien
huis Tweede ronde: Sano (Jap) verslaat
Zwiers, Moriot (Fra) verslaat Bosch.
KORFBAL
HOOFDKLASSE A: PKC-Sporting Trigon
25-17, DKOD-Groen Geel 9-22, AKC-
DOS'46 25-35 (AKC degradeert), Oost
Arnhem-Fortuna 23-15
PKC 11-18 Fortuna 11-11
DOS'46 11-18 Sp. Trigon 11-10
Gr. Geel 11-16 AKC 11- 2
O Arnhem 11-13 DKOD 11- 0
HOOFDKLASSE B: Deetos-Oranje Wit 18-
17, Die Haghe-DVO 24-14, Nic.-HKV/Ons
Eibernest 26-21, Rohda-Blauw Wit 18-24
Nic. 11-21 HKV/OE 11-8
Die Haghe 11-20 BI. Wit 11-8
Deetos 11-13 O. Wit 11-4
DVO 11-11 Rohda 11-3
OVERGANGSKLASSE B: KVS-Wordt Kwiek
19-13 (KVS kampioen, Wordt Kwiek de
gradeert), TOP-Achilles 18-16, Koog Zaan
dijk-Rodenburg 21-14, SCO-WION 24-14
KVS 11-22 K Zaandijk 11-11
SCO 11-13 Achilles 11-10
TOP 11-13 Rodenburg 11- 6
WION 11-12 W. Kwiek 11- 1
EERSTE KLASSE F: Excelsior-IJsselvogels
19-12, Crescendo-KVA 15-13, LUTO-De
Tovers 19-21, Futura-Phoenix 13-10
(Phoenix degradeert)
Futura 11-18 KVA 11-10
Excelsior 10-16 Crescendo 11-9
IJsselv 11-13 Tovers 11-6
LUTO 10-12 Phoenix 11-0
TWEEDE KLASSE E: Fiks-ONDO(G) 17-
14, Tempo-De Vinken 19-13, Atlantis-
Oranje Nassau(A) 16-17, DKV(IJ)-Pernix
18-12
DKV(IJ) 11-18 ONDO(G) 11-8
Pernix 11-17 O.Nassau 11-8
Fiks 11-15 Vinken 11-6
Tempo 11-13 Atlantis 11-3
TWEEDE KLASSE F: De Danaïden-Keep
Fit 26-9, ALO-OKV 22-18, Oosterkwartier-
GKV(H) 13-14
Danaïden 11-18 ALO 11-13
ODO(D) 11-14 GKV(H) 11- 7
OKV 11-13 Keep Fit 11- 6
Trekvogels 11-13 Oosterkw. 11-4
DERDE KLASSE K: ZKC'31-Valto 16-11,
De Dijkvogels-Rapid 25-12 (Dijkvogels
kampioen), Madjoe-VZOD 22-19
Dijkvogels 11-22 Valto 11-9
Madjoe 11-15 VZOD 11- 8
ZKC'31 11-14 MIK 11- 6
Velocitas 11-10 Rapid 11- 4
DERDE KLASSE L: Reeuwijk-Ten Donck
18-15, Weidevogels-Sperwers 14-9, Har-
ga-KZ Leiden 11-12, Olympiek-De Ber
men 16-8
Sperwers 11-14 W'vogels 11-11
Bermen 11-13 Ten Donck 11-9
Olympiek 10-12 KZ Leiden 11-8
Reeuwijk 11-12 Harga 10- 7
RIJNDELFLAND A: Vriendenschaar(B)-AII
Ready 12-12, Olympia-Volharding 13-20.
DES-Fluks 14-20
Fluks 10-16 Volharding 11-6
DES 10-16 Olympia 10-4
V'schaar 10-15 TOGO 10-2
All Ready 11-13
RES. OVERGANGSKLASSE A: KVS 2-IJs-
selvogels 2 15-16, SSS 2-KOAG 2 18-18,
TOP 2-Oranje Wit(D) 2 11-10, HKC(H) 2-
PKC 3 17-23; D: Blauw Wit 3-HKV/Ons Ei
bernest 2 12-19, Koog Zaandijk 2-Spor-
ting Trigon 2 15-18, AKC 2-KVA 2 uitge
steld (KVA degradeert), BW Heerenveen 3-
Achilles 2 21-16
RES. EERSTE KLASSE D: ASVD 2-Steeds
Hooger 2 15-10, DVO 3-Umtas 2 23-14,
Dalto 4-Tweemaal Zes 3 14-13, De Meeu
wen 3-Pernix 2 19-14; H: Groen Geel 4-
HKV/Ons Eibernest 3 9-21, Vlaardingen 2-
WION 2 8-17
RES. TWEEDE KLASSE I: ADOS 2-ONDO
(G) 2 16-19, ZKV(Za) 3-TOP 3 11-14,
Groen Geel 5-Die Haghe 5 16-16, Ready
3-Victoria 2 27-9; J: Tempo 2-TOP 4 18-
18. VEO 2-KVS 5 22-14, ODO(M) 2-Pern.x
3 25-14, KVA 4-De Meervogels 4 18-9, L:
Fortuna 6-De Meervogels 3 11-14, Avanti
2-BEP 4 18-15, De Danaïden 2-HKV/0ns
Eibernest 4 16-11, De Regenboog 2-Roh-
da4 10-15 (Regenboog degradeert)
JUNIOREN B: Tempo-DVO 12-15, Deetos-
Groen Geel 18-16, Rohda-Fortuna 23-15,
WION-DOS/WK 16-14, D: OKV-Koog
Zaandijk 11-13. Die Haghe-Tweemaal Zes
18-9. PKC-SKF 19-13, TOP-Dalto 16-22
PAARDENSPORT
Wolvega
Eerste koers, 2100 m; 1. Frosts Jamaica
(H.W. Langeweg) 1.18,6, 2. Lady Bethina,
3. Keith Runner. Toto- winnend 1.80;
plaats 1,30 1,60 1,80, koppel 10,70; trio
68.10 Tweede koers, 2100 m 1 Mikki
Scimitar (J. Pool) 1.20,4. 2. Nick Wielin-
ga. 3. Melvy. Niet gestart Luv De luca
Toto. winnend 9,00, plaats 1,60 1,50
1,40; koppel 6,00; trio 49,00; dubbel
winnend 18,00. Derde koers, 2100 m 1
Mooi Burgerheide (FA, Westerveld)
I.20,4, 2. Jolien Meister, 3. Nicolet Victo
ry Niet gestart No Limit M. Toto. winnend
2,20. plaats 1.20 1.70 1,20; koppel
II,00; trio 52.40 Vierde koers, 2100 m
1.Classica Wind (H.W. Langeweg) 1.17,0,
2. Janjaap Emge, 3. Jillyjojane. Niet ge
start: Holbein. Toto. winnend 2,60; plaats
2,30 1,90 1,90; koppel 10,50; trio
58,90. Vijfde koers, 2100 m: 1. Lover
Buitenzorg (Mw I. Giliam) 1.18,4, 2. Let
it be Me. 3 Celtic Storm. Niet gestart
Koncorde S. Toto; winnend 21,70, plaats
3,40 2,00 2,40; koppel 27,10; trio
451,00 Zesde koers, 2100 m 1 Kelsey
Lady (Mw. A.A de Heer) 1.19,0, 2. Key to
Success, 3. Center Piece. Toto; winnend
3,60; plaats 1,30 1,70 1,30, koppel
7,10; trio 66,50. Zevende koers, 2100 m
1 Kratos Hollande (C.F. Kamminga)
1.16.8. 2 Semittess, 3. Kim Wiehnga
Niet gestart Mark Whitesummer Toto
winnend 7,20, plaats 1,10 1,00 1,00;
koppel 7,60; trio 39,90. Achtste koers,
2100 m 1 liberte Hollande (C.F. Kam
minga) 1.16,2, 2. Kelpie Magie, 3. Lucky
Go, 4. Mister Dakota Toto: winnend 1,40,
plaats 1,30 1,60 1,70; koppel 2,10; kwar
tet 55,30 Negende koers, 2100 m 1
Mastino Hazie (B J. Crebas) 1.18.1. 2.
Magic Star W. 3. Leroy B Spirit. Toto; win
nend 7,50; plaats 2,20 1,60 2,50; koppel
40,00; trio 339,20. Tiende koers. 1609 m
1. DC Gil (Y. Snrtonen) 1.13,6, 2. Super
Leo, 3. Space Probe. Toto: winnend 2,00;
plaats 1,40 2,00 1,60, koppel 12,00, trio
88,20 Elfde koers, 1609 m 1. Kosmos
Queen (R. Kuiper) 1.15,5, 2. Kirby Starla-
ke. 3 Lissa Rodney. Toto winnend 11,40;
plaats 2.40 1.50 2,40; koppel 8,40; trio
376,80 Totalisatoromzet. 211186.
Bordeaux. CSI-W. Kwalificatie wereldbe-
a barrage: 1. Sloothaak (Dui) San Pa-
dermann (FRa) Rochet M 0-36,68, 4.
Caumont (Fra) Baladme du Mesnil 0-
37.98, 5. Melliger (Zwi) Calvaro V 0-
40.94, 6. Smit (Ita) Lux 0-42,78, 7 Tops
(Ned) Belsedene d'Amaury 0-43.64. 8
Michaels-Beerbaum (Dui) Stella 4-35,45,
14. Van der Schans/Broere Leroy Brown
12-40,01 Zonder barrage: 15. o a. Lans-
mk/Nissan Calvaro Z 4, 27. Geerink/DBH
Heartbreaker 11,50. Stand WB West-Euro-
pese liga: 1 Mandli (Zwi) 55 punten, 2.
Tops 42, 3. Coyle (Ier) 40. 4. Michael
Whitaker (GBr). Melliger (Zwi) 39, 6. Beer-
baum 38. 8. Bril 29, 13. Van der Vleuten
23. 15. o.a. Raymakers 20. Springcon
cours voor hengsten: 1. Lansink (Ned)
Zandor Z 1 strafpunt, 2. Lansink/Calvaro Z
2,75, 3. Wester (Zwe) lowa 3, 9. Geermk-
/D8H Heartbreaker 13,50, 13. Geermk/D-
BH Damiro 15,50 Jachtspringen: 1 Wau-
ters (Bel) Isaura van de Helle 48.12. 2
Sloothaak/San Patrignano Lancerin 49,82,
3. Van der Schans (Ned) Broere Hadine
50,22, 10. Lansink/Catango Z 58,41, 12.
Tops/Enjoleuse de L'Eugrene 67,97.
Springconcours na barrage: 1 Nieberg
(Dui) Loro Pina Albertmo 0-30,45, 2. John
Whitaker (GBr) Virtual Village Weiham 0-
30,65, 3. Pedersen (Den) Carlo Colucci 0-
31,12 Springconcours in twee fasen: 1
Navet (Fra) Atout d'lsigy 0-26,19, 2
Sloothaak/Landdame FRH 0-26,68, 3
Melliger (Zwi) Domina III 0-27,17, 7.
Lansink/Fleur Z 0-31,94, 9. Tops/Belse-
den d'Amaury 0-36,08. Puntenwedstrijd:
1 Rozier (Fra) Brigand Cell Force 65 pun
ten. 48.75 seconden, 2. Michaels-Beer
baum (Dui) Paloma 65 - 48,94, 3. Mathy
(Bel) Fior 65-67,28, 7 van der Schans-
Broere Leroy Brown 62-66,01. Jacht
springen: 1. Van der Schans/Broere Hadi
ne 46,60 seconden, 2. Navet/Alligator
Fontaine 48,55, 3. Nieberg/Loro Piana
Leonidas 49,95, 9. GeerinlVDBH Fedor
55,68. Springconcours, na barrage: 1.
Caumont (Fra) Baladme du Mesnil 0-
35,35, 2. Bourdy (Fra) Querjac 0-35,89,
3. Tops/Belsedene d'Amaury 0-42,20, 5.
Van der Schans/Broere VDL Corlandus 4-
32,83, 6. Geerink/DBH Iroko 4-34,26.
Vilhelmsborg (Den). CSI. Springconcours,
1,40 m: 1Tacken (Ned) Gondor 0-48,73,
2. Voss (Dui) Clinton 0-49,75, 3. Ley
(Den) Bermuda 0-50,44, 4. Tacken/Gold-
stern 0-50,66. Springconcours, 1,50 m:
1. Millar (Can) Gigant 0-58,56, 2. Stigmo
(Den) La Gomera 0-59,01, 3. Nagel (Dui)
L'Eperon 0-59.07, 8. Tacken/Goldstern 0-
65,10.
Bremen. CSI. Grote Prijs, na barrage: 1
Hassmann (Dui) Cabrio 0 strafpunten,
30,85 seconden, 2. Kirchhoff (Dui) Jupi
ter 0-31,14, 3 Nagel (Dui) Acapulco 0-
31,79. Springconcours: 1. Ehning (Dui)
For Pleasure 0/32,50. 2 Raymakers (Ned)
Luna 0/33,89, 3. Gugler (Dui) Ravissa
0/34,05.
SCHAATSEN
Geithus (Noo). WK junioren.
Mannen, 500 m: 1. Jae-Bong Choi (KOR)
37,68, 2. Mark Tuitert (NED) 38,54, 3.
Nick Pearson (USA) 38,64, 6. Yuri Solin-
ger (NED) 38,76, 31 Ruud Leeuwenkamp
(NED) 40,58. 3000 m: 1 Tuitert
4.04.74. 2. Solmger 4.06,91, 3 Kesato
Miyazaki (JPN) 4 08,72, 11. Leeuwen
kamp 4.13,84. 1500 m: 1 Choi 1.55,15,
2. Masaaki Kobayashr (JPN) 1.55,25, 3.
Jan Friesinger (GER) 1.55,68, 4. Tuitert
1.56,04, 8 Solmger 1 57,28. 9. Leeu
wenkamp 1 57,67 5000 m: 1 Kesato
Miyazaki (JPN) 7 09,06, 2 Jorg Dallmann
(GER) 7.09,39, 3 Tuitert 7.09.49. 6.
Leeuwenkamp 7.15,00. 7 Solinger
7 15,98 Eindstand: 1. Tuitert 160,959,
2. Solinger 162,602, 3 Choi 163,094,
10. Leeuwenkamp 165,609.
Vrouwen, 500m: 1. Keiko Taguchi (JPN)
41,94, 2.Yuri Obara (JPN) 42,10. 3. Cin
dy Klassen (CAN) 42,19. 6. Wieteke Cra
mer (NED) 42,83, 9. Helen van Goozen
(NED) 42,99, 25. Irene Visser (NED)
44,00 1500 m: 1 Van Goozen 2.08.38,
2 Taguchi 2 09,37, 3. Eun-Bi Bak (KOR)
2.09.65, 5 Visser 2.10,31, 10. Cramer
(NED) 2.11,59 1000 m: 1 Klassen
1.23,57, 2 Taguchi 1.24,59, 3. Visser
1.24.66, 5. Van Goozen 1.24,84. 9. Cra
mer 1.25.90. 3000 m: 1 Visser (NED)
4.30,00, 2. Yoshiko Hamanaka (JPN)
4.34.67, 3. Van Goozen 4.34,76, 6 Cra
mer 4.37.18. Eindstand: 1 Van Goozen
173,996, 2 Yuri Obara (JPN) 174,026,
3. Taguchi 174,676, 4 Visser 174,766,
6. Cramer 175,839.
Leeuwarden. Friesland Cup, shorttrack,
eindklassementen. Vrouwen: 1 Anouk
Wiegers 102 punten. 2. Maureen de Lange
89, 3 Lootsma 68. Mannen: 1 Tverland
(Noo) 94. 2. Juffermans 81, 3. Faeste
(Noo) 43.
Alkmaar, KNSB-cup, marathon. 1. Stam
(Sprang Capelle), 2. Peter de Vries (Hee
renveen), 3. Alders (Sint Nicolaasga), 4.
Jeroen de Vries (Sint Nicolaasga), 5. Kaan
(Wieringerwaard), 6. Pieterse (Diemen), 7.
Kleine (Kerkenveld), 8. Hagedoorn (Gou
derak), 9. Heideman (Oldebroek), 10. Van
Meggelen (Amsterdam).
Klassement: 1. Angenent (Woubrugge)
231 punten, 2, Van Meggelen 226, 3. Hei
deman 214,3
Uppsala (Zwe). Vikingarannet, marathon.
Mannen: 1 Hotze Zandstra (De Tike)
2.35.42. 2. Krivosjejev (Rus) 0.02, 3.
Jansen (Heerenveen) 3 46 Vrouwen: 1.
Kamminga (Heerenveen) 3 03.58. 2. Ver
geer (Warmond) 0 01, 3. Van Zuilen (Zij-
derveld).
Calgary. Internationale wedstrijden. Vrou
wen. 500m: 1. LeMay (Can) 37,98, 2.
Garbrecht (Dui) 38,27, 3. Völker (Dui)
38,44, 4 Kotyuga (Blr) 38,86, 5 Okazaki
(Jap) en Nuyt 38,87, 7. Timmer 39,08. 8
Oonk 39,19, 13. De Jong 39.85, 17 Tho
mas 40,32. 19 Wijsman 40.33 1000m:
1 Nuyt 1.18,09, 2 Oonk 1.18,29, 3. Ko
tyuga 1 18,53. 1500m: 1 Wijsman
2.00,86, 2. Zijlstra 2.01,67.
Mannen. 500m: 1 Wotherspoon (Can)
35,41, 2. Bos 35,49, 3. Hanninen (Fin)
35,59, 4 Ireland (Can) 35,71, 5 Wenne-
mars 35,72, 11. Leeuwangh 36,05, 17.
Ritsma 36.38, 22. Straathof 37,09.
1000m. 1. Leeuwangh 1.09,91, 2. Hanni
nen 1.09,99, 3 Bos 1.10,11, 4. Inoue
(Jap) 1.10,49, 5. T. Kuroiwa (Jap)
1.10,51.
SCHAKEN
Leiden. Daniel Noteboom-schaaktoernooi.
Groep A. Eindstand aan kop:l P. Nikolic
(GM) 5.5 punt (6) (wp 23)E. v.d Doel
(GM) 5,5 (wp22)3. A. Kalinin (IM) 5
(wp22) T. Willemze 5 (21,5 R. van Wessel
5 (18,5)E. Cekro (IM) 5 (17)Groep BEind-
stand aan kop.l. F. Wehkamp 6 punten
(6)2. E. Scholtens 5,53. V. Groenhuis 5
(wp25)A. Los 5 (wp23)T. Thissen 5
(wp21)l Hemen 5 (wp20,5M. Vergeer 5
(wpl8,5)E. Baak 5 (wpl8.5)Jeugdprijs. B.
KommerSchoonheidsprijs. J. ReteraSuper-
trio. A IbrahimRatingprijzen: R. Bruin (tot
1600JV. Groenhuis (tot 1750) Frans Er-
wich (tot 2050)
SKIËN
Vail. WK alpine. Vrouwen, slalom: 1. Steg-
gall (Aus) 1.33.97 (46,44+47,53). 2. Wi-
berg (Zwe) 1.34,77 (46,44+48,33). 3.
Bakke (Noo) 1.35.00 (46,31+48,69)
Mannen, slalom: 1 P-alander (Fm)
1.42.12 (49,92+52,20), 2 Kjus (Noo)
1 42,23 (50,81+51,34), 3. Mayer (Oos)
1.42,25(50,64+51,61).
Seefeld. WB skilopen. Mannen, 10 km
vrije stijl: 1. Myllyla (Fin) 26.08,5, 2. Bot-
wmow (Oos) 26 15,5, 3. Isometsë (Fm)
26.24,5 Stand WB: 1 Dahlie (Noo) 560
punten. 2. Botwmow 416. 3 Fredriksson
(Zwe 388 Vrouwen, 5 km vrije stijl: 1. Ga-
vriljoek (Rus) 14,05,8, 2. Restsova (Rus)
14.19,3, 3. Belmondo (Ita) 14.19,7.
Stand WB: 1. Martinsen (Noo) 524 pun
ten, 2. Gavriljoek 471, 3. Neumannova
(Tsj) 452.
Asahikawa WB snowboard, half pipe.
Mannen: 1 Powers (VSt) 44,7 punten, 2
Watanabe (Jap) 42. 3 Czeschm (VSt)
41.6. Stand WB: 1 Powers 5090, 2. Cze-
schin 4360, 3. Sterner (Zwe) 4000. Vrou
wen: 1 Byrnes (VSt) 38,9, 2. Vidal (Fra)
36,2, 3 Hellman (Zwe) 35. Stand WB: 1.
Byrnes 5400, 2. Vidal 4800, 3. Stacey
(VSt) 4200
TAFELTENNIS
Split. Europese Top Twaalf. Vrouwen.
Groep A, vierde ronde: Boros (Kro) - Sch-
opp (Dui) 17-21 21-16 21-16 15-21 23-
21, Tian-Zörner (Dui) - Toth (Hon) 21-13
21-12 21-15, Nemes (Dui) - Vriesekoop
(Ned) 21-18 21-13 21-13, vijfde ronde:
Tian-Zórner - Boros 8-21 21-7 18-21 23-
21 21-13. Nemes-Toth 21-12 18-21 21-
13 15-21 21-18, Vriesekoop - Schöpp 21-
19 13-21 21-16 17-21 21-16 Eindstand
1 Tian-Zörner 4-1, 2. Boros 3-2, 3. Ne
mes 3-2, 4 Schöpp 2-3, 5. Toth 2-3, 6.
Vriesekoop 1-4 Groep B, vierde ronde:
Gotsch (Dui) - Palma (Rus) 19-21 21-9
17-21 21-13 21-6, Ni Xialian (Lux) - Stru-
se (Dui) 22-20 21-19 22-20, Batorfi
(Hon) - Bolleau (Fra) 21-10 21-7 16-21
21-18, vijfde ronde: Gotsch - Ni Xialian
walk over, Palina - Bolleau 21-7 21-18
21-13, Batorfi - Struse 21-16 21-16 10-
21 12-21 21-17. Eindstand: 1 Gotsch 5-
0, 2. Xialian 4-1, 3. Batorfi 3-2, 4. Struse
2-3, 5. Palina 1-4, 6. Bolleau 0-5. Halve
finales: Zörner - Xialian 21-16 22-20 21-
17, Gotsch - Boros 21-16 21-13 21-13.
Finale: Gotsch - Zörner 23-21 21-17 21-
18.
Mannen. Groep A: Gatien (Fra) - Karlsson
(Zwe) 19-21 22-20 21-15 14-21 21-17,
Primorac (Kro) - Chila (Fra) 21-23 21-10
21-12 14-21 21-9, Kreanga (Gri) - Wald-
ner (Zwe) 21-18 15-21 21-12 14-21 21-
10 Groep B: Roskopf (Dui) - Eloi (Fra) 21-
15 21-19 20-22 21-18. Legout (Fra) -
Persson (Zwe) 21-13 16-21 9-21 21-18
21-17, Samsonov (WRu) - Saive (Bel) 15-
21 21-14 21-14 21-13. Halve finales:
Samsonov - Gatien 19-21 21-19 21-16
21-15, Legout - Kreanga 21-17 22-20 15-
21 14-21 21-16. Finale: Samsonov -
Legout 21-14 21-19 21-16.
EREDIVISIE: Kluis - Cosmos 5-2, Anker
stars -FVT 2-5
Scylla 3-13 Kluis
3-12 't Zand
Ankerst. 3-11 Cosmos
Amsterd Un. 2-9 Docos
2-2
EERSTE DIVISIE: 2: Salamanders - De
Tref hoek 8-2
Groep 1: Treffers (A) - De Korenbeurs 6-4,
Westa - Pecos 6-4
Westa 3-26 Pecos 3-13
Integer 3-19 Hotak 3- 9
Treffers 3-16 De Korenb. 3- 7
Groep 2:
Salamanders 3-25 Pecos 2 2-12
SKF 3-15 Amstelveen 3- 9
Flits 3-13 DeTrefhoek 3- 8
VROUWEN
EERSTE DIVISIE: Pecos - Hoonhorst 1-9,
DOV - GTTC 7-3
DOV 3-22 Swift 3-14
GTTC 3-17 De Korenb. 2- 8
Hoonhorst 2-16 Pecos 3- 3
TENNIS
San Jose. Mannen, 700.000 gulden.
Kwartfinales: Sampras (VSt/1) - Karbacher
(Dui) 7-5 6-3, Chang (VSt/4) - Ruud (Noo)
6-1 7-5, Mamiit (VSt) - Woodforde (Aus) 7-
6 4-6 6-3, Philippoussis (Aus/3) - Gimel-
stob (VSt) 6-2 3-6 7-6 Halve finales; Phi
lippoussis - Sampras walk over wegens en
kelblessure Sampras, Marnut - Chang 3-6
6-3 6-4.
St. Petersburg. Mannen, 700.000 gulden.
Halve finales: Prinosil (Dui) - Siemerink
(Ned/1) 6-4 6-2, Rosset (Zwi/2) - Safin
(Rus/4) 6-3 6-2. Finale Rosset - Prinosil
6-3 6-4 Dubbelspel, finale; Tarango/Va-
cek (VSt/Tsj) - Oostmg'Pavel (Ned/Roe) 3-
6 6-3 7-5.
Prostejov (Tsj). Vrouwen, 225.000 gulden.
Halve finales: Nagyova (Slw/4) - Hopmans
(Ned) 6-3 6-3, Farina (lta/3) - Dechaume-
Balleret (Fra) 6-3 6-3 Finale Nagyova -
Farina 7-6 6-4.
Dubai. Mannen, 2,2 miljoen gulden. Halve
finales: Golmard (Fra) - Moya (Spa/2) 4-6
7-5 6-3, Kiefer (Dui) - I lie (Aus) 6-3 7-6.
Finale Golmard - Kiefer 6-4 6-2.
Rotterdam. ABN Amro-toernooi. kwalifica
tie. Eerste ronde: Sluiter (Ned) - Stanoyt-
chev (Bul) 6-4, 6-4, Schüttler (Dui) - Van
Scheppingen (Ned) 3-6, 6-1, 6-3, Etlis
(Arg) - Alami (Mar) walk over. Santopadre
(Ita) - Godwin (Zaf) 7-5, 3-6, 6-4, Damm
(Tsj) - Tramacchi (Aus) 6-2, 6-4, Federer
(Zwi) - Dreekmann (Dui) walk over, Kulti
(Zwe) - Vomea (Roe) 6-0, 6-3, Kroslak
(Slw) - Martelli (Ita) 6-3, 1-6, 6-3 Tweede
ronde (winnaars naar het hoofdtoernooi)
Schüttler - Santopadre 6-4 6-7 6-4, Kro
slak - Kulti 6-4 6-2, Etlis - Sluiter 6-3 1-0
opgegeven, Federer - Damm 6-4 7-6.
Schema voor maandag; center court (vanaf
10.00 u) Kempes - Kroslak, Roger - Guil-
laume; niet voor 14.00 u; Hicham - Gas
ton, Henman - Sanguinetti, niet voor
19 30 u) Ivanisevic - Ulihrach, niet voor
21 20 u Pioline - Haarhuis. Baan 1 (vanaf
13.00 u) Kafelnikov/Korda - Damm/Suk,
Black/Ferreira - Godwm/Keil, Eagle/Florent
Delaitre/Santoro, Norval/Ulliyett
Roig/Sanchez.
TRIATLON
Donovaly (Slv). ETU Cup, wintertriatlon.
Mannen 1 Lang (Dui) 1 43.01. 2. Api-
luello (Spa) 1 43.22. 3. Jastrebov (Oek)
1.43.40. Vrouwen 1 Möbes (Zwi)
2.02.53, 2. Kultikova (Slv) 2.05.49, 3.
Grabmüllerova (Tsj) 2.06.41
VOLLEYBAL
- Sovicos 2
1-3.
Tonegido 3 14-34 Sovicos 13-21
Zovoc 2 13-26 Novo 14-20
Sovicos 2 15-26 Waterland 13-19
Thor 13-23 DAC 13-14
Leython 14-23 lntRijsw2 14-14
Kalinko 14-22 Mov'over 12- 1
Skania 13-36 Kalinko 2 12-18
Delta 2 14-34 UFO 13-18
Punch 14-24 lntRijsw4 13-17
Leython 2 13-23 RW 2 13-12
SKC 11-22 WO/Aspas 14-10
WW 14-22 Vol lier 14- 1
EERSTE KLASSE B: Velo - Keukenctr/BF
2 0-3.
Int Rijsw 3 14-38 Dosko 13-18
Jodan Boys 13-31 Keukctr/BF 14-17
Radius 2 13-29 Agon 14-16
Gemini/K 2 14-27 Waterland 2 13-10
DVC 13-23 Ridderveld 14- 7
Nesselan 3 11-22 Velo 14- 2
Mannen
PROMOTIEKLASSE: Skania 2 - Nesselan-
de 3 3-0.
Skania 2 14-33 Thor 13-19
Jupiter 14-30 Radius 2 13-17
Graficon/D 14-29 Skania 14-17
Sovicos 2 13-28 Nesselan 3 14-15
Zovoc 15-25 Zovoc 2 15-14
DAC 13-19 Gemmi/K 14- 3
EERSTE KLASSE: Kalinko - Mov'Over
3-2.
Gemini/K 2 14-40 Novo 2 14-19
Punch 13-32 Leython 2 14-17
Velo 14-26 Grafic/D 2 14-15
Netwerk 14-24 Liusna 13-13
Kalinko 14-22 Mov'over 14-11
GSC 13-21 Punch 2 13- 6
WATERPOLO
Montreal. Canada Cup, vrouwen. Neder
land - Canada B 17-10 (5-2 5-1 2-4 5-3)
Doelpunten Nederland: Leijendekker 5.
Megens 3. Van der Berg 2, De Bruijn 2,
Van der Weijden 2, Van der Heuvel 1, Koe
horst 1, Overdam 1. Verenigde Staten -
Nederland 11-7 (3-2 2-1 4-2 2-2) Doel
punten Nederland: Leijendekker 3, De
Bruqn 2, Hiemstra 1, Van den Heuvel 1
Canada B - Duitsland 9-8. Finale: Verenig
de Staten - Canada A 7-6 na verlenging.
Om de derde plaats: Nederland - Canada B
17-4 (4-2 4-1 4-0 5-1). Doelpunten Ne
derland Van der Berg 6, Hiemstra 3, Leij
endekker 2, Op de Velde 2, De Bruijn 1,
Koehorst 1, Megens l.Van der Weijden 1.
Eindstand: 1. Verenigde Staten, 2. Cana
da, 3. Nederland, 4. Canada B, 5 Duits
land.
Den Haag
HV/SCN
Bunga Melati
Copy C 17-31
Leekster Eag
Sparta67 18-29
Hovocubo 17-27
Koos Alb. 17-23
Kras Ster 16-23
HOOFDKLASSE: SEV
Haag-ZVLN 8-3, Koud<
Lisse-ZWL 4-11
Koudekerk 14-39
ZWL 15-28
ZWZ 15-26
ai Swadesh 14-26
Bombers 15-22
HMSH 14-22
AGENDA
EREDIVISIE: geen