Wenger weigert overwinning Kraker op komst na loting FA-cup Nederlands succes in 'Judo-Mekka' Sport Jenny en Jessica Gal zijn terug aan de top MAANDAG 15 FEBRUARI 1999 chef willem spierdijk 071-5356464, plv -chef janet van dijk. 07 Keegan bereid tot gesprek met FA manchester Kevin Keegan is bereid met het bestuur van de En gelse voetbalbond (FA) te praten over een mogelijke baan als bondscoach. De Engelse oud-international wordt gezien als de ideale opvolger van Glenn Hoddle. die eerder deze maand moest opstappen. Keegan. succesvol als trainer van Fulham. zei meteen na het vertrek van Hoddle dat hij geen interesse had in de topfunctie. Gisteren kwam hij daarop terug. „Ik zal met het bestuur praten als ze me daarvoor uitnodigen", zei Keegan. „Mijn voorzitter Mohamed Al Fayed heeft hiermee ingestemd." Larsson opnieuw trefzeker voor Celtic glasgow Voormalig Feyenoorder Henrik Larsson blijft maar scoren voor Celtic. De Zweedse international maakte tegen Dunfirmline Athletic (4-0) drie doelpunten in de eerste helft. Het betrof een duel in de vierde ronde van de Schotse FA Cup. Larsson was vorig week tegen Hearts ook al goed voor drie tref fers. Tussendoor scoorde Brattbakk 3-0. Ook grote rivaal Glas gow Rangers had geen enkele moeite een bekerronde verder te komen. De ploeg van Dick Advocaat won uit met 6-0 bij Hamil ton, een eerstedivisieclub. Voormalig Feyenoorder Van Bronck- horst stond in de basis. Voor Rangers scoorden Johansson (twee keer), Albertz (strafschop), Vidmar, Kantsjelskis en McCann. Sacchi op de wip in Madrid madrid Voor Arrigo Sacchi zijn de dagen geteld bij Atletico Ma drid. De Italiaanse" trainer krijgt van voorzitter Jesus Gil vandaag officieel te horen of hij al dan niet mag blijven. Spaanse media wisten gisteren echter al te melden dat de voormalige toptrainer van AC Milan ontslagen is. De positie van Sacchi staat al enige tijd onder druk. De ploeg presteert matig tot slecht, ondanks forse investeringen. De laatste vijf wedstrijden leverden vier ne derlagen en slechts één zege op. Zaterdag verloor Atletico op ei gen veld met 1-2 van Espanyol. De harde supporterskern eiste daarop in woord en gebaar het vertrek van Sacchi. Grobbelaar krijgt werkvergunning kaapstad Bruce Grobbelaar keert als coach terug bij de Zuid- Afrikaanse club Seven Stars. De oud-doelman heeft van de au toriteiten een werkvergunning gekregen. De veelvoudig interna tional van Zimbabwe zat al bij twee wedstrijden van Seven Stars op de bank. Hij beschikte toen niet over de vereiste papieren. Seven Stars gaat met ingang van volgend seizoen een fusie aan met Cape Town Spurs. De nieuwe club gaat Ajax Kaapstad he ten. een filiaal van de Amsterdamse club. Makinen wint Rally van Zweden karlstad De Fin Tommi Makinen heeft gisteren de Rally van Zweden op zijn naam gebracht. De bestuurder van een Mitsubi shi, die dit seizoen zijn wereldtitel verdedigt, bleef de Spanjaard Carlos Sainz voor. Derde werd de Zweed Thomas Radström met een Ford. Hij volgde op 37,8 seconden. Sainz had met zijn Toy ota Corolla een achterstand van 18,1 seconden. Het was de tweede wedstrijd voor de wereldtitel 1999. Makinen voert de stand om de wereldtitel aan. Anderlecht - Ekeren afg, Lorre Truiden 0-1, Gent - Kortrijk 3-1 - Charleroi 2-0, Lokeren - Aalst - RC Genk 1 1 -1Harelbeke - Brugge 0 Arsene Wenger heeft zich zaterdag in Londen een groot sportman getoond. De Franse trainer van Ar senal weigerde de bekerze ge op Sheffield United te erkennen (2-1). De over winning kwam tot stand door een weliswaar regle mentaire, maar fel omstre den treffer van Mare Over- mars elf minuten voor tijd. Op speciaal verzoek van Wenger wordt het duel overgespeeld. Een unieke gebeurtenis. londen anp Aan het beslissende doelpunt van de Nederlandse internatio nal ging een blessure van te genstander Morris vooraf. Doelman Kelly werkte de bal over de zijlijn zodat de verzor ger zijn ploeggenoot kon be handelen. Arsenal-speler Par lour wilde de bal daarna via een inworp teruggeven aan Shef field, een gebruikelijke voetbal handeling in een dergelijke si tuatie. Oud-Ajacied Nwanko Kanu, net ingevallen, was er kennelijk met zijn gedachten niet hele maal bij in zijn debuutwed strijd. De Nigeriaan, overgeko men van Inter, pikte de inworp brutaal op en gaf een perfecte voorzet op Overmars. Die scoorde koel: 2-1. Na de 'illega le' treffer ontstond zowel bin nen als buiten de lijnen grote consternatie. Spelers, trainers en supporters van Sheffield wa ren woedend over het gebrek aan sportiviteit bij vooral Kanu. Arbiter Jones kon niets an ders doen dan de spelregels toepassen. Hij keurde de treffer derhalve goed. ondanks hevige protesten van Sheffield United. De furieuze trainer Steve Bruce meldde zich onmiddellijk langs de zijlijn en dreigde zijn ploeg uit het veld te halen. Agenten moesten hem tot bedaren bren- Kanu en Overmars vieren het gewraakte doelpunt, Sheffield-aanvoeder David Holdsworth komt vragen waar ze mee bezig zijn. foto reuters gen. Met veel pijn en moeite kon de wedstrijd worden uitge speeld. Sheffield kreeg na afloop steun uit onverwachte hoek. „Dit was niet de bedoeling", sprak Wenger na afloop. „We wilden Sheffield niet bedriegen. Kanu wilde dat ook niet. We scoorden op onfortuinlijke wij ze. Ik bied aan de wedstrijd over te spelen, want zo wil ik niet winnen. De Engelse voetbalbond FA nam het genereuze aanbod van de coach over. „Zon voorstel kunnen we niet weigeren", sprak FA-woordvoerder Steve Double. „We feliciteren Wenger met zijn sportieve gedrag." De wedstrijd wordt in het weekein de van 23 en 24 februari over gespeeld. Wenger maakte van de gele genheid gebruik om voor een verandering in de spelregels te pleiten. „Er zit een gaatje in het handboek", zei hij. „In deze si tuaties hebben we een echte spelregel nodig. Een stilzwij gende afspraak werkt niet. Dat heb je in deze wedstrijd kunnen zien." De International Board, het orgaan dat de spelregels in het voetbal bepaalt, komt zaterdag in Cardiff bijeen. Het Arsenal- londen rtr/anp De loting voor de kwartfinales van het Engelse bekertoernooi heeft een echte 'kraker' opgeleverd. Manches ter United ontvangt in het eerste weekeinde van maan Chelsea. Beide topclubs plaatsten zich moeizaam bij de laatste acht. Chelsea won zaterdag met 1-0 van Sheffield Wednesday. Doelman Ed de Goev zag zijn Italiaanse ploegge noot Di Matteo vijf minuten voor tijd de treffer maken. Manchester Uni ted had op Old Trafford heel wat te stellen met Fulham, de succesvolle cupfighter uit de tweede divisie. An dy Cole zorgde met zijn doelpunt in dé 26ste minuut voor een spaarzaam hoogtepunt. Kon daarna voorkwam Gary Neville met een prachtige sli ding de gelijkmaker bij een doelpo ging van spits Lehmann. Fulham schakelde eerder in het toernooi Southampton en Aston Villa uit. Ook Everton schaarde zich bij de laatste acht. Coventry City. de ploeg van ex-Feyenoorder George Boa- teng. moest er met 2-1 aan geloven. Everton speelt tegen de winnaar van de replay tussen Newcastle United en Blackburn Rovers, gisteren ein digde dat duel in 0-0. Huddersfield, uitkomend in de Engelse eerste divisie, tekende voor de grootste venassing. Derby Coun ty, subtopper in de Premier League, moet na het 2-2 gelijkspel op herha ling. Ook Leeds United en Totten- ham Hotspur ontmoeten elkaar bin nenkort weer. Het duel eindigde za terdag onbeslist: 1-1. Bamsley ont deed zich makkelijk van Bristol Ro vers (4-1). Liverpool kwam zaterdag voor de competitie in actie. De club verloor met 1-0 bij Charlton Athletic en zag het gat met lijstaanvoerder Man chester United groeien tot twaalf punten. Nottingham Forest staat na de 2-1 nederlaag bij West Ham Uni ted nog vaster op de laatste plaats. Spits Pierre van Hooydonk was vlak voor tijd met een schot vanaf vijftig meter dichtbij de gelijkmaker. Spanje Mallorca nam in de Primera Division de tweede plaats over van Valencia. Mallorca, dat vijf punten achter stand op Barcelona heeft, won op ei gen veld met 1-0 van Real Sociedad. De Argentijn Biagini benutte in de 65ste minuut een strafschop. Valencia verloor met dezelfde cij fers bij Villarreal. Het enige doelpunt kwam twee minuten voor tijd op naam van de Roemeen Craioveanu. Valencia deelt de derde plaats met Real Madrid, Celta de Vigo en De- portivo La Coruna. België Racing Genk houdt het aan kop van de Belgische competitie goed vol. De lijstaanvoerder won zaterdag met 2- 1 bij Aalst. Concurrent Club Brugge pakte eveneens drie punten. De ploeg van Eric Gerets zegevierde gis teren met 2-0 bij Harelbeke. Het ver schil tussen beide titelkandidaten bleef een punt. Aalst kwam na een kwartier op voorsprong door een treffer van Thiebaut. Strupar, onlangs nog on derscheiden met de Belgische gou den schoen, schoot zijn ploeg ver volgens binnen tien minuten naar de zege: 2-1. Club Brugge speelde gisteren bij het Harelbeke van trai ner Henk Houwaart één van de bete re wedstrijden van het seizoen. De zege van 2-0 viel gezien het spel- beeld te klein uit. Vermant en Ver heven brachten de treffers op hun naam. Gent sloop naar de vierde plaats op de ranglijst. De club, die in finan ciële nood verkeert, bleef Kortrijk met 3-1 de baas. Foguenne tekende voor alle treffers van Gent. Standard Luik won dankzij treffers van Folha en Emile Mpenza met 2-0 van Char leroi en staat nu zesde. Sint Truiden was met 0-1 de meerdere over de gradatiekandidaat Lommei. Frankrijk Paris SG is na de 1-2-nederlaag bij Lens naar de twaalfde plaats in de Franse competitie afgezakt. De voor malige titelkandidaat heeft al 24 punten minder dan de huidige lijst aanvoerder Bordeaux, dat Bastia met 2-0 de baas bleef. Marseille kan gis teren na een zege op Toulouse de eerste plaats overnemen. Paris SG keek al na tien minuten tegen een achterstand aan. Dalmant trof namens de thuisclub doel. Si- mone leek in de 65ste minuut een punt voor de geplaagde club veilig te stellen, maar Laspalles schonk Lens zes minuten voor tijd alsnog de volle winst. Wiltord was de grote man bij Bor deaux. De aanvaller schoot zijn ploeg met twee treffers voorbij het bezoekende Bastia. Lyon sloop via een 2-1-zege op Nantes naar de der de plaats. Monaco won thuis van Rennes met 4-2 en staat vierde. Italië In de Serie A heeft Lazio Roma de koppositie overgenomen van Fio- rentina. Beide titelpretendenten lie pen gisteren tijdens de 21ste speel ronde schade op. De onttroonde lijstaanvoerder ging verrassend on deruit bij Udinese: 1-0. Lazio Roma bleef op 0-0 steken bij Cagliari. Dankzij een beter doelsaldo klom men de Romeinen naar de eerste plaats. Fiorentina speelde bij subtopper Udinese een zwakke wedstrijd. De ploeg van trainer Trapattoni kon de absentie van het geblesseerde top- duo Batistuta/Edmundo niet opvan gen. Roberto Sosa besliste het duel in de tachtigste minuut. Fiorentina beëindigde de wedstrijd met tien man. International Cois moest na zijn tweede gele kaart naar de kant. AC Milan behield de aansluiting met de top. Het versloeg Venezia met 2-1. Stadgenoot Internazionale raakte in de subtop achterop. De ploeg van Aron Winter verloor met 2-1 bij Perugia, de nieuwe club van trainer Boskov. Kaviedes en Rapajc scoorden voor de thuisploeg. Djor- kaeff deed in de laatste minuut iets terug namens Inter. Hij benutte een strafschop. Ronaldo en Roberto Bag- gio ontbraken bij de Milanese ploeg. Juventus profiteerde van het ver trek van trainer Lippi. Onder de nieuwe baas Ancelotti zegevierde Ju- ve met 2-0 bij Piacenza. Manighetti en Birindelli brachten de treffers op hun naam. Davids speelde de volle negentig minuten. De naam van Wim Ruska was na 28 jaar plots weer actueel. De tweevoudig olympisch kam pioen kreeg in het weekeinde eindelijk een opvolger als win naar van het Toumoi Interna tional de la Ville de Paris. Twee nog wel: Dennis van der Geest +100 kg) en Ben Sonnemans (- 100 kg). „Dit is het belangrijkste judo toernooi na de Olympische Spelen en het WK. Dit is het Wimbledon van het judo", stel de Sonnemans onomwonden na zijn historische overwinning in het Stade de Coubertin. „Ruska won hier in 1971 en sindsdien is het geen Nederlan der meer gelukt. Ik ben een trots man, want op de Pool Nastula na was de gehele we reldtop hier aanwezig. Ik moest hier een partij meer draaien dan op de Olympische Spelen, waar ik als vijfde eindigde." Sonnemans zegevierde zater dag in de finale op ippon over de Zuid-Afrikaan Ho Sung Jang. In de halve finales was de Haar lemmer te sterk voor de IJslan der Thorleifsson. De Nederlan der won eerder van de Frans man Paupert (ippon), de Hon gaar Kosztolanzy (beslissing), de Estlander Padar (ippon) en de Franse favoriet voor de eind zege Lemaire (ippon). Binnen 24 uur schaarde Den nis van der Geest zich naast Sonnemans. De 110 kilo zware zoon van de ter discussie staan de coach Cor van der Geest de monstreerde een supervorm in Parijs. In de finale legde hij de 33-jarige (in Amsterdam gebo ren) Harry van Bameveld met een schitterende techniek bin nen twee minuten op zijn rug. „Ik ben in dit toernooi ge groeid", roemde Van der Geest zichzelf, „ik draai nog niet top en toch kon ik hem gooien. Het is een mooie opsteker te win nen in de klasse van Ruska in 1971. Hij is mijn grote voor beeld. Ik moet het net als hij hebben van mijn techniek en snelheid. Ik ben erg blij met de ze overwinning en ik hoop nu eens Europees kampioen te worden. Aan de Olympische Spelen van Sydney wil ik nog niet denken. Dit toernooi win nen voor zesduizend mensen vind ik al zo mooi." Van der Geest versloeg op weg naar de eindstrijd de Fransman Dreyfuss met een schouderworp, de Bulgaar Ton- kov met een houdgreep en de Roemeen Lungu met ippon. In de halve finales vloerde hij de 190 kilo zware Spanjaard Dennis van der Geest schreeuwt het uit van vreugde na zijn overwinning in de finale. Aytami Ruano na twee minuten met een schouderworp. De successen van Sonne mans en Van der Geest zijn een vootzetting van de goede resul taten met het clubteam van Kemjanju (winnaar Europacup) en het nationale team (Euro pees kampioen). In Nederland, met name vanuit de judobond, bekuipt de judoka's soms het gevoel dat ze worden tegenge werkt. Bondsvoorzitter Letterie kwam in Parijs met het bericht dat coach Cor van der Geest voor de tuchtcommissie moet verschijnen wegens misdragin gen langs de mat. Hem wordt mogelijk zijn licentie ontno men. Zoon Dennis: „Cor heeft een reprimande verdiend, maar de aanklacht is zwaar overdreven. De bond geeft Cor niet de waar dering die hij verdient, voor wat hij voor het nationale judo be tekent. Ik weet niet wat de be stuursleden zich in hun hoofd halen, maar van dit gezeik heb ik genoeg. Wij willen medailles halen, daarom is het wel fijn dat Ben en ik hier goud winnen. Dit is ook het werk van Cor." parus gus van oosten Het is twee jaar stil geweest rond de zussen Jessica en Jen ny Gal, maar gisteren traden ze in Parijs gezamenlijk weer naar voren op het internatio nale judopodium. Jessica Gal (27) won op het Tournoi de Paris de bronzen medaille in de klasse tot 57 kilo en haar twee jaar oudere zus Jenny pakte overtuigend het goud in de categrorie tot 63 kilo. Na de Olympische Spelen van Atlanta zijn de twee zus sen - geboren in Brussel, op gegroeid in Amstelveen - ieder hun eigen weg gegaan. Jessica Gal besloot haar medicijnen studie af te ronden en Jenny Gal trad in het huwelijk met de Italiaan Giorgio Vismara. Jenny Gal komt al twee jaar voor haar nieuwe vaderland Italië uit en Jessica maakte jongstleden november als doctoranda in de geneeskun de haar rentree op de mat met een nationale titel. Jessica Gal knokte zich, na een onnodige nederlaag tegen de Chinese Zheng in de twee de ronde, naar een bronzen medaille door de Japanse Kus- akabe te verslaan. Opmerke lijk was dat zij al haar over winningen behaalde met een diversiteit aan armklemmen en houdgrepen. „Het grond- gevecht is mijn specialiteit, dat weten al mijn tegenstan ders." Jessica Gal bevindt zich in een concurrentiestrijd met Deborah Gravenstijn om een plaats voor de Europese kam pioenschappen in mei. De ju doka uit Haarlem nam in Pa rijs een straatlengte voor sprong op Gravenstijn, die in de tweede ronde uit het toer nooi verdween. „Natuurlijk was ik op dat moment blij. Maar ik moet toch vooral met mezelf bezig zijn. Mijn come back gaat om mij en niet om een ander. Als Deborah beter is dan ik, dan houdt het voor mij gewoon op." Jessica Gal keek, nadat zij brons had gewonnen, met haar moeder naar de finale van haar zus. Jenny Gal ver sloeg, tien jaar na haar eerste toernooizege in Parijs, de Ja panse Minami met ippon. „Jenny heeft het te gek ge daan. Ze is gewoon zo goed, ze straalt op een ongelooflijke manier uit dat ze onverslaan baar is. Vroeger werden onze prestaties vergeleken. Daar had ik het moeilijk mee. Maar nu ben ik gewoon trots op haar gouden medaille." ui - i\oruijK Lokeren - v.'t 1 tl-2, Oostende Brugge 0-2 I RC Genk 23-50* St Truide Brugge 23-49 Standard Moeskroen 23-43 Lokeren Gent 23-40 Anderled Leeds - Tottenham 1-1. Barn<'; ii Rovers. 4-1, Sheffield Wedn-r sea 0-1. Everton - Coventry 2-1 - Blackburn 0-0, Manchester u ;f B n Sochaux - Le Havre uitg, Mona 4-2, Lens - Paris SG 2-1. Lyon 1, Bordeaux - Bastia 2-0, Auxerre uitg, Lorient - Montpei cy - Metz uitg, Toulouse - Mars* Bordeaux Marseille Monaco Stand aan I 24-52 Nantes 24-51 Rennes 23-41 Montpeli 23-38 Lens a 2-1, Perugia - Inter 2-1, Pi, ventus 0-2, Roma - Sampdoria se - Fiorentina 1-0, Parma - B Parn 21-: Inter Udinese 21- Roma 21- Juventus 21- Bologna 21- Empoli 2 punten 4S2tanBari ■42 Cagliar •40 Perugia 38 Venezia 34 Vicenza 33 Piacens 31 Salermt. 30 Sampoc. 29 Empoli in mindering St incident zal tijdens die vergade ring ongetwijfeld aan de orde komen. De Engelse zondagkranten jubelden over de opmerkelijke geste van Wenger. „Een ridder lijke daad", meende de Sunday Times. „Een historisch offer van Weriger", meldde The In dependent. „Kampioen Arsenal kampioen van fairplay", schreef een andere krant. FA CUP, vierde ronde, le v therwell - Stirling Albion 2-0, Saint Johnstone 1-3, Celtic -r 4-0, Hamilton - Rangers 0-6. Mallorca - Sociedad 1-0, Atletn Espanyol 1-2, Deportivo Tenerife - Oviedo 0-2, Valladoli 1, Barcelona - Real Madrid! Santander 1-1, Bilbao - Extrer Zaragoza - Alaves 1-1, Villarrea 1-0. Stand a 22-43 R. Maö 22-38 Deportm Barcelona Mallorca Celta 22-37 Oviedo Valencia 22-37 Bilbao Prinses zwi( Easton bekf Coles sparti sydney/atlanta/londen De bosbrand 'IOC-sc gaf in het weekeinde er flakkeringen te zien. In stelde het Amerikaans pisch Comité zich ve achter Samaranch op ney kwam Phil Coles derde keer onder vuur! In Londen hield de Bn ses Anne haar lippen si kaar over het IOC, wai tien jaar lid is. Dick Schultz was de buis van het Ame Olympisch Comité (US voor een aanblijven t ranch is. ,,Als Samarani rugtreedt zou dat het mingsproces schaden, terne machtsstrijd over volging zou dat proce ren." Het Amerikaanse Oly staat trouwens zelf o grootscheepse zelfn PR-officer Alfredo La M ontslagen. In het weekei kende James Easton, lid IOC, te hebben meegec omkoping. Hij hielp i van IOC-lid David Siba Swaziland aan een baa voor steun aan de kam van Salt Lake City voor nisatie van de Olympisr terspelen 2002. In Londen besloot d prinses Anne niet mee ken aan een parlemer derzoek van het Britse huis naar corruptie inl Prinses Anne, deelneem de olympische military is sinds 1988 lid. Zij hi altijd zeer kritisch opge genover voorzitter Jua nio Samaranch. De doe koningin Elizabeth haar olympische leven gezonden geschenken nodigingen categorisch zen. In Sydney kwam Pti voor de derde keer oni te liggen. In het we raakte bekend dat zijn gezellin een luxe reisbir stiert dat flink zal verdie vervoer van olympisch tés en buitenlandse bij de komende Oh Spelen in Sydney. Coles heeft de verd king van belangenvei ling weersproken. Hij de dat zijn positie vaal geen enkele invloed h| had op voor de indienst van zijn partner. Hij is a van belangenverstrengei schuldigd. Zo was hij s van een hotelketen d olympiërs onder dak u gen. Coles legde die fun der druk neer. Zijn naam is vorige w verschenen in een rapp Salt Lake City, waarin tif we namen opdoken vi rupte IOC-leden. Salt b gaf aan Coles en familif dollar uit voor bezoeken Super Bowl, Las Vega York, Niagara Falls en land en bovendien 701) aan parfums. Coles bep een communiqué zij schuld.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18