'Nog nooit zoveel sneeuw gezien TV WEER Het Gesprek van de Dag Dekens, warme drank en eten op de achterbank Bruggetje bij BartleNen wordt elfstedenkunstwer DONDERDAG 11 FEBRUARI 1999 COMMENTAAR Averechts effect koopsubsidie Stelt u zich de volgende advertentie voor: nette eengezinswoning, goed onderhouden, vraagprijs 180.000 gulden vrij op naam. Koper krijgt afhankelijk van zijn inkomen tegemoetkoming van maximaal 100.000 gulden gedurende de looptijd van de hypotheek. Een droom? Nee, realiteit volgens de Haagse politici als hun plannen voor bevordering van het eigen woningbezit doorgaan. Het idee is in opzet eenvoudig: stel mensen met een lager inkomen in staat om een huis te kopen door hun huursubsidie om te zenen in een koopsubsidie. Het idee heeft ook een zekere rechtvaardiging in de huidige onbe perkte hypotheekrente-aftrek. Die heeft immers als absurde con sequentie dat hij mensen meer geld oplevert naarmate ze meer verdienen en een hogere hypotheek afsluiten. Het plan voor de in dividuele koopsubsidie breidt die scheve situatie een beetje recht door lagere inkomens twee subsidiebronnen te geven bij aankoop van een eigen huis: de hypotheekrente-aftrek plus een koopsubsi die. Maar daarmee houdt het wel op. De Nederlandse woningmarkt is al genoeg verpest door overheidsingrijpen. De hypotheekrente-af trek bevorderde in aanvang wel het eigen-woningbezit, maar heeft sindsdien alleen maar geleid tot onnodig hoge huizenprijzen waarvan alleen de banken profiteren. Met de nieuwe koopsubsidie zal het niet anders gaan. Door de subsidie komt er immers een groot aantal aspirant-kopers voor goedkope koopwoningen, wat zal leiden tot hogere prijzen. Het ligt voor de hand dat er op de vrije woningmarkt binnen af zienbare tijd geen huis meer te koop zal zijn onder de in het wets voorstel genoemde koopprijsgrens van 183.000 gulden vrij op naam. Huizenjagers met een bescheiden inkomen die niet in aan merking komen voor koopsubsidie, zullen immers meer moeten bieden dan hun gesubsidieerde concurrenten en dus nog hogere hypotheken (in verhouding tot hun inkomen) moeten afsluiten dan nu. Voor die groep verliezers heeft het wetsvoorstel geen oog. Het valt dus eveneens te voorspellen dat de koopsubsidie-kopers vooral zullen zijn aangewezen op de huizen die de woningbouwcorpora ties aan hen willen verkopen. Momenteel zijn dat er ongeveer 20.000 per jaar. Dat zijn echter vooral door leegstand afgedwongen verkopen in regio's als Flevoland, Friesland en Groningen. Boven dien proberen als regel corporaties ook bij 'gedwongen' verkopen in elk geval zo veel mogelijk geld voor de huizen in kwestie te krij gen. Huurders met lage inkomens in de Randstad hoeven gezien de overspannen woningmarkt nergens op te rekenen. De nu nog goedkope koopwoningen worden duurder en op goedkope huizen van de corporaties hoeven ze al evenmin te wachten. De regeling die koophuizen binnen bereik van mensen met een smalle beurs beoogt te brengen, zal door het prijsopdrijvende effect het tegen deel bewerkstelligen. Koud, zonnig en rustig Na het turbulente weer van de afgelopen dagen komt de atmosfeer tot rust. Boven onze omgeving bouwt zich een gebied van hoge barome terstanden op. Op zaterdag stijgt de luchtdruk tot boven de 1030 hPa. De hogedrukcel, die min of meer boven onze omgeving wordt ver wacht, maakt deel uit van een langgerekte zone van hoge barometer standen. Deze zone strekt zich uit van het zeegebied ten noordwesten van Spanje via het Noordzeegebied en Scandinavië tot boven het noorden van Rusland. Na het weekeinde wordt de hogedrukgordel afgebroken. Dat gebeurt onder invloed van een sterk uitdiepende en uitdijende depressie bij IJsland. De diepe depressie, die mogelijk midden volgende week boven de Noordzee blijft hangen, veroor zaakt onbestendig weer. Er komt veel wind, er vallen buien en de vorst verdwijnt. Een duidelijke verzachting is evenwel niet aan de orde doordat rond de depressie luchtmassa's van hoge breedten circuleren. De eerste dagen draait het echter nog om winterweer. De ko mende nacht is er sprake van een nagenoeg wolkenloos zwerk. Bovendien staat er nauwelijks wind, waardoor in de regio mi nima mogelijk zijn tot 6-8 graden onder nul. Wel kunnen er enkele mistbanken ontstaan. Morgen is het zonnig en rustig. Na een hele koude start stijgt het kwik morgenmiddag tot enkele graden boven nul. Ook tijdens de nacht van vrijdag op zaterdag vriest het weer matig. De kans op aanvriezende mist wordt wat groter. Zaterdag komt er van het oosten uit wat meer be wolking maar het blijft droog. Lawinegevaar ligt nog steeds op de loer in de Alpen Het zonlicht zet het houten chalet in Pians in een verleidelijke glans. De witte deken op het schuine dak is een meter dik. Rijkelijk besneeuwde dennenbomen op de heuvels maken het tafereel in het Tirolerland geschikt voor een wintersportfolder. Alleen de skiërs ontbreken. Na drie jaren zonder noemenswaardige sneeuw heeft Oostenrijk aan de vooravond van de voorjaarsvakantie een ander probleem. Hoe krijgen we de honderddui zenden skiërs op hun vakantiebestemming? Als gevolg van de zeer overvloedige sneeuwval in de afgelopen week zijn veel populaire skioorden onbereikbaar. Verder liggen er lawines op de loer. Het oor van Van Gogh Theo van Gogh is ongeveer de meest controversiële programmama ker in Nederland. Van Gogh heeft er zijn levenswerk van gemaakt mensen te choqueren ofte beledigen. Het is zijn imago en hij ge draagt zich er voorbeeldig naar. Het is voor hem een sport om onsympathiek gevonden te worden. Tegelijkertijd is het een gimmick. Van Gogh beledigde in in columns alle minderheidsgroeperingen die er maar bestaan. Ik geloof niet dat hij het meent, maar het is blijkbaar zijn levensdoel om zo wei nig mogelijk vrienden te hebben. In zijn dating-programma de hunkering' dat wekelijks door Vero nica op het scherm gebracht wordt, parodieert hij op wellustige wij ze de koppelshows die de buis bevuilen. Hij laat zien waar het wer kelijk om gaat: een ordinaire vleeskeuring, waarbij hij zich steeds quasi hunkerend afvraagt waarom hij zelf niet tegen de ware is aangelopen. Met 'de hunkering' beledigt hij verder niemand, behal ve zichzelf. Sinds gisteren doet hij gelukkig weer waar hij goed in is. Van Gogh maakt weer praatprogramma's. In het verleden had hij bijAT5 op de Amsterdamse kabel en op RTL4 het programma 'een prettig ge sprek'. Van Gogh als interviewer, het is het op het omvangrijke lijf geschreven. De gast ontving aan het eind een cactus, de plant die je aan je vijand geeft op zijn verjaardag. Op Canal+ zet hij die traditie voort. Helaas trekt hij maar een klein publiek door de betaalzender als podium uit te kiezen. De titel van het programma is even vindingrijk als flauw. 'Leen uw oor aan Van Goghals woordspeling op de schilder Vincent, die met een oor door het leven ging. Het doet niets af aan de inhoud van de talkshow. Gisteren ontving Van Gogh ex-scheidsrechter John Blankenstein. De voormalig voet balarbiter sprak openlijk over zijn homoseksualiteit. Blankenstein ontvouwde zijn bedgeheimen en sprak over de spanning van het bezoeken van een 'darkroom' en verbaasde zich steeds maar weer over de vooroordelen die Van Gogh over het seksleven van homo seksuelen etaleerde. Van Gogh moest af en toe inbinden - niet zijn stiel - maar het ge sprek werd er niet minder spannend door. Grappig was de anekdote van Blakenstein over Wim Kieft. Hij bekende stiekem een oogje op de spits te hebben gehad. Hij onthield hem een keer een rode kaart toen hij Rudi Voller een doodschop had gegeven, nadat de Duitser een doelpunt had gescoord. Niemand had iets gezien, Voller bleef op de been, dus Blankenstein zag het door de vingers. Zijn ogen twinkelden toen hij zijn liefde voor zijn nieuwe Russische vriend uitsprak. Van Gogh krijgt het voor elkaar om, ondanks zijn soms negatieve instelling, het beste uit zijn gasten te krijgen. Zo zie ik hem het liefst. wil buys De sneeuw stuift tientallen me ters weg als de piloot van Heli- Air zijn helikopter aan de grond zet. De opluchting is te lezen van de gezichten van de drie Duitse toeristen die uit het toe stel stappen. Tien minuten ge leden stonden ze nog in Galtür, een van de tientallen inge sneeuwde dorpen in de Alpen. „We hebben negenhonderd gulden betaald voor de vlucht. Maar dat heb ik er graag voor over," zegt een vrouw, afkom stig uit het Duitse Bremen. „Za terdag had ik al thuis moeten zijn. Mijn kinderen van 9 en 7 wachten op me." Woensdagochtend elf uur, de vrouw stapt in een gereed staande auto die haar naar het vliegveld van Innsbruck zal brengen. Het einde van een on verwacht avontuur is nabij. „Het was een ramp om zo lang te moeten wachten," zegt ze. „Maar ik complimenteer alle mensen in Galtür. De onderlin ge saamhorigheid was gewel dig. Ook al was er gisteren in ons hotel nog maar een brood voor veertig gasten. Gelukkig heeft het leger vanochtend noodvoorraden ingevlogen." De Duitsers hebben geluk. In de loop van de dag verbieden de autoriteiten de voor de eige naren van heli's zeer lucratieve privé-vluchten. Het schaarse luchtruim tussen de bergen wordt gereserveerd voor de he likopters van het leger, die maar liefst 35.000 ingesneeuwde toe risten en bewoners van berg dorpen in Arlberg en het Paz- nauntal van de eerste levensbe hoeften moeten voorzien. „Vanochtend hebben we tien tallen vluchten uitgevoerd," zegt majoor Schönherr van het Oostenrijkse leger in Landeck. „Daarmee zijn de geïsoleerde dorpen van de eerste levensbe hoeften voorzien. Gelukkig is het gestopt met sneeuwen. De verwachting is dat verschillen de plaatsen in de loop van de dag weer bereikbaar worden." De beslissing ligt in handen van de zogenoemde lawinecommis sie, die van uur tot uur bekijkt of het verantwoord is een berg- kl f*! gG - i Toeristen die het wachten beu waren, lieten zich in Oostenrijk in een gehuurde helikopter vanuit het ingesneeuwde dorp naar de doorgaande weg brengen. Kosten: circa 900 gulden. foto gpd roel dijkstra pas sneeuwvrij te maken. Het lawinegevaar is op dit moment in de Alpen levensgroot, leer den enkele gruwelijke inciden ten in de afgelopen dagen. In het Franse Chamonix kwamen dinsdag zeker tien mensen om. Ook in Oostenrijk liet een man het leven toen hij in de buurt van Bad Ischgl onder een schuivende sneeuwberg terecht kwam. Ook enkele honderden Neder landers zitten vast in de sneeuw. InLech, in Galtür, Is chgl en Kappl. Voor de laatste drie dorpen vormt de Silvetta Hochalpstrasse de levensader. De bergweg, die begint in Pians, was vorige week vrijdag voor het laatst goed berijdbaar. Op enkele uren op maandag na is de weg sindsdien afgesloten. Met als gevolg dat tienduizen den toeristen deze week hun vakantiebestemming niet heb ben kunnen bereiken. „We staan hier al vier dagen te wachten," zegt Winfried Minc- ke, die samen met zijn vriend Rudy Matheus uit Bochem op bezoek wil bij zijn dochter in Is chgl. Slechts dertig kilometer scheidt hem van de eindbe stemming. .Afgelopen zaterdag was het hier een enorme chaos. Duizenden mensen liepen hier toen vast. Wij hadden de laatste kamer in het hotel hier. Hon derden mensen moesten wor den ondergebracht in scholen en kazernes." Jolanda van Mil uit Alphen aan den Rijn anticipeert in de rij op de mogelijke opening van de pas. „Maar we staan hier net hoor," zegt ze. „We waren in het weekeinde op weg naar Is chgl, maar op de radio hoorden we dat de pas dicht was. We zijn uitgeweken naar Montafon; het heeft geen zin om als een zombie in de rij te gaan staan. Maandag hebben we lekker ge skied, maar van onze vakantie plannen is niet zoveel terecht gekomen. We zijn teleurgesteld, je leeft er toch het hele jaar naartoe. Maar ja, andere jaren heb je soms helemaal geen sneeuw. We zijn dit jaar in iec geval een stuk goedkoper uit Montafon heb je geen après- ski." Meer geduld moet de familie Van Hulst uit het Limburgse Meerssen betrachten. Koudi Nederland staan ze al vijf uur de rij voor het over de wegge spannen lint. „We gaan naai See, het eerste dorp op de weg," zegt de bestuurder van de luxe spacewagen. „We ko men hier voor het zevende ja maar zoiets hebben we nog nooit meegemaakt. Als de pa dicht blijft, wachten we getvc in de auto. We hebben tiend gen vakantie." In het begin van de middag wordt het geduld beloond. 11 lint wordt weggehaald en de auto's kunnen in ieder geval doorrijden tot See. „Misschk lukt het later in de midc' de weg tot Ischgl bereidbaari maken," zegt een politieagefl bemoedigend. Ook Frenk Stoutjesdijk uit Capelle aand IJssel en zijn vriendin Silvia Stoltz vervolgen hun reis, die voert naar een vriendin inGi tür. „We zijn pas gisteravond uit Nederland vertrokken," z| Silvia. „Ik zou in het weekeinl gaan, maar vanwege het sled weer hebben we daarvan afg zien." Het vrijgeven van de Silvetta Hochalpstrasse vormt echtai lerminst het einde van de ow last in Oostenrijk. Gisteravori raakte Galtür opnieuw door« lawine geïsoleerd en er wacht toen ook nog een kilometers lange file op het openen van Arlbergpas. Deze weg naarhi mondaine skioord Lech is al dagen gesloten. De uit Wenei afkomstige Peter Kowaltz be gint zich langzaam zorgen te maken. Zijn zoon Alexander werkt in het fameuze hotel Post, waar koningin Beatrix vaste gast is. „Mijn zoon hed een nieuwe baan. Hij moetn dag op het vliegtuig naar Dti Ik hoop dat hij het haalt. Wal hij gaat doen? Hij opent een Weense Konditorei." carel van der velden Het liefst zou de ANWB het le gioen wintersporters, dat dit weekeinde op pad gaat, advise ren om pas zondag te vertrek ken. „Dan is het per definitie rustiger op de weg en in dit ge val mag je ervan uitgaan dat de ellende van de zware sneeuwval ook alweer grotendeels is opge lost", aldus Patrick Warmenho- ven van de ANWB-afdeling Ac tuele Informatie. „Maar ja, ik kan me voorstellen dat je met zo'n korte vakantie van een weekje ook echt alle dagen wil genieten." Toch zal Warmenhoven moge lijk ongewild toch gelijk krijgen en zullen duizenden pas zon dag op de plek van bestemming aankomen. „Zoals het er nu uit ziet, mag je aannemen dat veel mensen halverwege vast komen te zitten en zullen moeten be sluiten om een hotelletje te ne men. Het lijkt een understate ment, maar velen zullen er toch rekening mee moeten houden dat de reistijd naar Oostenrijk of Zwitserland langer zal zijn dan andere keren. Zelfs als van daag bij wijze van spreken de dooi invalt." Warmenhoven adviseert de ge reedstaande wintersporters om 'wat vaker te bellen'. „Bij ver trek naar onze Reis- en Nieuws lijn (tel.0900 910 910 l.red.), maar ook onderweg naar de ac commodatie op de plaats van bestemming. Alleen maar om te horen hoe de laatste stand van zaken is. Kijk, er zijn nu enkele plaatsen in bijvoorbeeld west- Tirol en Arlberg onbereikbaar, maar ze zijn in die Alpenlanden best wel wat gewend. Alleen is er even in te korte tijd te veel sneeuw gevallen. Da's geen ramp, maar wel vervelend." Volgens de ANWB is het ook verstandig om er rekening mee te houden dat het onderweg mis kan gaan, datje toch ergens vastloopt. „Extra dekens op de achterbank, extra voedsel en als het kan warme drank zijn dan maar enkele basistips. Er kan altijd iets gebeuren, van de week hebben mensen in de Ar dennen de nacht moeten door brengen in de auto. Da's niet eens zo ver van hier." En dan zijn er volgens hem na tuurlijk de gewone standaard - tips, die ook onder normalere omstandigheden gelden. Een winterklare auto, sneeuwkettin gen en op tijd tanken. „Niet wachten tot 'ie driekwart leeg is en dan een sneeuwgebied bin nenrijden." Ook aan de kinderen moet wor den gedacht.Als je weet dat de reistijd langer kan gaan duren is een extra stapel stripboeken een uitkomst. En dan ook veel naar de radio luisteren om de laatste actuele informatie te ho- Iedereen werkt, iedereen zorgt Het aantal WAO-ers blijft stijgen en daaronder zijn, volgens het CNV, opvallend veel vrouwen. Oorzaak daarvan zou hun 'toegenomen leefdruk' zijn. De poli tiek heeft volgens CNV-voorzitter D. Terpstra verzuimd maatregelen te nemen die ervoor zorgen dat mensen arbeid en zorg kunnen combineren zonder dat ze er gestrest en overspannen van worden. Want het zijn primair de vrouwen die de continue zorg voor kinde ren en huishouden moeten combineren meteen be taalde baan. Daardoor blijft de 'structurele machtson gelijkheid' tussen man en vrouw in stand, concludeer de ook onlangs het Sociaal Cultureel Planbureau. Te meer omdat het anderhalfverdienersmodel, waarin de vrouw parttime werkt en de man fulltime, in de toekomst ook onder de hoogopgeleide vrouwen nog in omvang zal toenemen. Maar stress en 'structurele machtsongelijk heid' los je niet op met reparatiewetgeving in de sfeer van beter ouderschapsverlof en meer crèches, voor- en naschoolse opvang. Het besef moet dagen dat vrouwen een specifieke bijdrage dan de samenleving en het behoud van de soort hebben te le veren, dus niet gelijk zijn aan mannen. Nu worden ze, vanwege hun voorplan tingsfuncties op de arbeidsmarkt als werknemers met een handicap be schouwd, terwijl ook de wetenschap dat zwangerschap en moederschap fy siek en emotioneel kwetsbaar maakt, zoveel mogelijk wordt genegeerd of ont kend. Daarnaast is het veelgeroemde 'polder model' met zijn ingrijpende bezuinigin- HELEEN CRUL gen en hervormingen binnen werkorganisaties er ook verantwoordelijk voor dat fulltime werk almaar druk ker en stressvoller is geworden. Dan kun je niet ver wachten dat fulltime werkende mannen ook nog eens zorgtaken thuis voor hun rekening gaan nemen en vrouwen met kinderen fulltime gaan werken. Vrou wen die parttime werken, kiezen het beste van twee werelden. Ze willen hun kind zelf opvoeden, het moederschap aan den lijve ervaren en ze willen zich ook in de maatschappij ontplooien. De meesten zullen hun kind niet vijf dagen per week van zeven tot zeven de deur uit willen doen. Terecht beseffen ze dat een op voeding in allerlei instituties het nooit kan halen bij de inzet van enthousiaste, liefhebbende ouders. Crèches en andere opvang zijn aanvullend, niet vervangend. Wie zich werkelijk zorgen maakt over het verschijnsel dat vrouwen in hun drang tot parttime werken 'twee derangswerknemers' blijven en mannen maar niet tot zorg te bewegen zijn, zou eens kritischer naar de waar deoordelen in onze samenleving en het primaat van de politiek moeten kijken. De werkelijke tweedeling in onze samenleving wordt gevormd door de tegenstelling 'hard' en 'zacht', waarbij 'hard' steeds meer alle criteria domineert. Dat verklaart ook waarom de emancipatie van vrouwen louter economisch wordt vertaald. Zor gend tel je niet mee, werkend wel. De structurele machtsongelijkheid tussen mannen en vrouwen wortelt dan ook in mannelijke waardepatro nen, waarin het verschijnsel groei voornamelijk wordt gekoppeld aan de curve van de AEX-index. De huidige fixatie op economische groei heeft bovendien geleid rot een scheefgroei tussen harde en zachte sector en het wegbezuinigen van betaalde arbeid in de zachte sector, gezondheidszorg cultuur, onderwijs, milieu en veilig- Het bruggetje bij het Friese Bartlehiem wordt binnenkort verheven tot kunstwerk. Men sen die ooit de Elfstedentocht hebben uitgeschaatst worden via een Delftsblauw tegeltje op het bruggetje vereeuwigd. Het is de bedoeling dat de brug met duizenden tegeltjes wordt be hangen. De kosten van het te geltje, 65 gulden, moet de schaatser zelf betalen. De schaatsers die aangesloten zijn bij de vereniging de Frie- sche Elfsteden krijgen binnen kort een nieuwsbrief waarin het voorstel wordt toegelicht. De foto die ze opsturen wordt ge scand met een computer en op heid. Er is een oorzakelijk verband tussen het gebrek aan status in de banen, de lage salariëringen de ge ringschatting voor 'niet productieve' zorg en aandacht. Stress en ongelijkheid zouden in een klap worden op geheven als in Nederland het gebod: 'Iedereen werkt, iedereen zorgt'zou gaan gelden als een nieuw soort so lidariteit. Dus arbeidsplicht voor iedereen gekoppeld aan werkweken van maximaal dertig uur, zes uur per dag. Een groot deel van de huidige uitkeringen kan worden gebruikt om al die banen die er in werkelijk heid zijn, al dat werk dat niet wordt gedaan of onbe taald moet worden gedaan weer zichtbaar te maken. Op deze wijze kan een aanzienlijk deel van het leger van de bijna anderhalf miljoen sociale inactieven die nu in de WAO of in de bijstand zitten aan het werk op scholen, in ziekenhuizen en verpleeginrichtingen, bij politie of plantsoenendienst, bij bosbeheer, in winkels, in de persoonlijke dienstverlening. Zwart werk wordt wit, grijs (onbetaald) werk ook. Iedereen die kan wer ken, werkt ook, desnoods in deeltijd, drie uur per dag. Op deze manier blijft er voldoende lijd over voor de opvoeding van en zorg voor kinderen, vrijwilligers werk, sociale contacten en vriendschap. Iedere Neder lander werkt op deze wijze bovendien aan zijn eigen sociale zekerheid en pensioen, terwijl hij of zij dat ook tol op aanzienlijk hogere leeftijd kan blijven doen, via werktijden die, bijvoorbeeld, in twee fasen worden af gebouwd. Het nieuwe gebod: 'ledereen werkt, iedereen zorgt', geeft het versleten begrip 'sociaal' een nieuwe, eigentijdse inhoud. Maar het dient bovenal de gelijk waardigheid van mannen en vouwen, zowelbinnen het gezin als op de arbeidsmarkt. En het doet recht aan de behoefte van kinderen om met beide ouders tijd door te brengen. een tegel gedrukt. Het idee en het ontwerp zijn van de kunstenaars MareeBi en Bas Lugthart. Volgens her zijn er op z'n minst 8400 tege tjes nodig om het kunstweiii kunnen maken. Met 12.000a beeldingen is de brug van on der tot boven gevuld. De Delftsblauwe tegels word bij de tegelfabriek Koninklijk Tichelaar in Makkum gemaal Het kunstwerk moet klaar zij met 'Simmer 2000', een even ment waarbij Friezen van on de hele wereld terugkomen naar Friesland. ANP* MENSELIJK De onder peuters in de gehele wereld razend populaire BBC-i rie Teletubbies zou nietzoonj schuldig zijn als ze lijkt. Dertj rikaanse moraalridder domira JERRY FALWELL waarschu'V.j ders voor het slechte voortel gedrag van de vier poppetjesd dat volgens hem een van hen, Tinky Winky, homoseksueel De olijke Tinky Winky, de paal Teletubbie die altijd met een! je rondloopt, gedraagt zich int afleveringen niet wezenlij'kan ders dan zijn soortgenoten, La Laa, Dipsy en Po. Ook hij kraai slechts ,,eh-oh" en „uh-ohen ,,oh dear." Maar Falwell stood zich aan zijn verschijning. Del minee schrijft in een artikel» National Liberty Editon vanfe bruari onder de kop: 'Ouderst gepast: Tinky Winky komt uit< zijn geaardheid', dat dezeTeü bbie niet voor niets paars is,» gens hem de kleur van de ho mo's. Ook wijst hij op het drie hoekige antennetje op het hot van Tinky Winky, het symbool de homobeweging. Volgens Ik zijn deze subtiele tekens vanl moseksualiteit bewust aange bracht. „Als christen maak ik hiertegen bezwaar. Ik vind dd het propageren van de homo? suele leefwijze schadelijk is» de moraal van onze kinderen De maatschappij Bitsy Entert ment, die de licentie heeftvoo de productie van de TeletubN vindt de beschuldigingen van Falwell „absurd en t

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 2