Roda JC zwaar in rode cijfers Foreholte verdi in bekertoernoi ES» Sport Van Grootveld scoort een WOENSDAG 10 FEBRUARI 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF JANET V Vertraging bouw nieuw stadion brengt voortbestaan club in gevaar DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbtx gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-532 E-mail: redactie.ldA damiate.hdc.nl HEERLEN GPD Roda JC heeft zich flink in de schulden gestoken om de bouw van het nieuwe voetbalstadion in Kerkrade te kun nen realiseren. Over twee a drie maanden dreigt de club zelfs geen rekeningen en salarissen meer te kunnen be talen. makende ondernemingen F. Heuts, opmerkelijk genoeg commissaris bij concurrent Fortuna Sittard. riposteerde: „Roda heeft gewoon een ver keerde keuze gemaakt.'1 Waar is dat de Kerkraadse club bij de realisatie van het nieuwe stadion bewust risico's heeft genomen. De constructie Roda-advocaat G. Heutink hield maandag tijdens een rechtszitting een ware klaag zang. De bezwaarmakers die de stadionbouw nu al maanden blokkeren, zouden Roda in groot gevaar brengen. Maar de pleitbezorger van de bezwaar met bouwmarkt Hombach in het bouwplan was van meet af aan omstreden, omdat het be stemmingsplan niet voorzag in de komst van een bouwmarkt op die locatie. Roda heeft de tien miljoen van die partner dringend nodig, maar het juri dische verzet van concurrenten als de Woonboulevard, Gamma en Praxis kost zeeën van tijd. Het dure stadion kost tachtig miljoen (Fortuna Sittard bouwt voor de helft van die som) en telt 19.800 plaatsen, die inge bed zijn in een soort arena-ach- tige omgeving. Naast de bouw markt komen in het stadion zelf allerlei speciaalzaken op doe- het-zelfgebied en mogelijk een mega-bioscoop. Mocht er ooit een FC Lim burg komen, dan dient het nieuwe stadion van Roda JC zich aan als meest geschikte speelplek. Maar voorlopig be staat Roda JC nog en heeft het grote problemen. De club kampt met een schuld van zes miljoen gulden. Roda JC heeft geld uit het voetbalbedrijf ge bruikt voor het bouwrijp maken van het stadionterrein en de kosten voor betonelementen. Een bankconsortium wil de club dertig miljoen lenen, maar pas nadat Hombach z'n geld heeft betaald aan Roda. En dat gebeurt pas als de rechter 'ver sneld' toestemming geeft voor de vestiging van de bouwmarkt. Waar het maandag uiteinde lijk om ging, was de vraag in hoeverre het geld van Hom bach cruciaal is voor het stadi on. Drie accountants ant woordden, onafhankelijk van elkaar, ronduit een duidelijke ja. Mogelijk is dat van grote in vloed op de uitspraak, die op 18 februari wordt gedaan. Oordeelt rechter R. van Hö- vell tot Westerflier in het nadeel van Hombach, dan ligt de tra ditionele haring aan het einde van carnaval Roda ongetwijfeld zwaar op de maag. De zaak komt dan in een andere, lang zame procedure terecht en daarin volgt pas in het najaar uitspraak. Dat zou Roda alleen nog maar in grotere financiële problemen brengen. Marco van Lochem, de huidi ge voetbaltrainer van ASC, heeft een nieuwe club. Van Lo chem wordt jeugdtrainer bij eerste-divisieclub Excelsior. Leidenaar Robert de Ruiter, ex- speler van Rijnsburgse Boys, volgt de bij TOGB opgestapte Paul de Roos op Bij FC Lisse is de trainersstaf voor het nieuwe seizoen rond. John Eelman jr, Said Ouaali, Ton Nieuwenburg, Mario Koswal en Laurens van der Voort blijven bij de Bollen streekclub. Voorschoten'97 gaat door met de huidige hoofdtrai ners Gerard Désar en Ronald Rosdorff en hun assistenten Je roen Désar en Piet Mieremet. Cor den Daas blijft nog een jaar assistent van Wim Bercken- kamp bij ARC Het bestuur van vierdeklasser OSC heeft trainer Cor Schaap ontslagen. Ton van der Veer volgt Albert van der Dussen op bij Scheveningen (zondag). Van der Dussen wordt assistent van zaterdag trainer Cock Jol. Mark Nijssen, aan de kant gezet bij SC Feye- noord, heeft in DOTO een nieu we club. Gijs Zwaan (Zwervers) neemt de trainersfunctie van Guus Haak bij SWSMC over Ton Pattinama heeft zijn con tract met Delta Sport met twee jaar verlengd. Ben van Dam blijft ook nog een jaartje bij RV- C/Rijswijk. Wout Pronk, ontsla gen bij Wassenaar, is de voor naamste kandidaat om Toon Brakus op te volgen bij Kranen burg Leon Meijs is door een vims voorlopig uitgeschaleld bij zijn Belgische club Dessel Sport. Bij die club heeft inmid dels Jean-Marie Pfaff zijn dien sten aangeboden De sport raad Zuid-Holland houdt enke le informatieavonden over de Waren-, Drank- en Horecawet. Op 1 maart kunnen de sportbe stuurders bij UVS terecht Wielrenner Aart Vierhouten mag thuis in Oud Turnhout verder revalideren na zijn zware val in Spanje waarbij hij een bekkenbreuk opliep Vierhou ten verwacht in april de trai ning te hervatten. Ronald van der Tang (Voorhout) was snelste renner bij de regit trainingswedstrijd van Al Rotterdam. Leidenaar We Altewischer klopte Ton va Duyvenbode (Noordwijk) sprint om de tweede plaa Nederlandse wielerprofsi Jansen (2x) en Pelle Kil vvt etappes in de Ronde van! lington (Australië) Corv treedt na een groot aantal af als voorzitter van Toeri Avanti uit Alphen aan der Maaike Hunink van dezel club, gaat op wielerstagel ploeg van Leontien van H sel (Farm/Hartol). Leiden Ewoud van der Kooij is 0[ men in de juniorendistric van Brabant. Van der Koo lid van Diana Zundert 0 pia's Tour doet op 29 mei den aan. Het peloton volg nieuwe route. Via Leiderd gaan de renners over de\ de Zwijgerlaan richting N wijkerhout Bij Mix-Figh strijden in Landsmeer hel de Leidenaars Goksel en( Sahinbas hun partij gewo De broers Sahinbas krege steun van ruim 300 Leide De korfbalclubs Tempo Fluks, KZ Leiden, Pernixi Sporting Trigon zagen de denaantallen dalen. Cresi De Danaïden, Madjoe gn licht. Velocitas en TOP zij grote winnaars Handbai Stompwijk'92 heeft in Wi Leeuwen een nieuwe trai Hij vervangt de onlangst trokken Wout Zoetebier» Sportclub UDO (voetbal, en golf) gaat het 60-jarig: staan groots vieren. Op H vaartsdag houdt de clubi evenement dat 60 uur ga ren. Alle activiteiten word houden op de Voscuyl ne Koiter (roeivereniging Njord), Jan Guldemond(j nastiekvereniging Excelsi Chris Endeveld (ijsclub D .Mors/Rijndijk) zijn genoi neerd voor de Gouden Sj fé-speld, die op vrijdag 21 bruari bij de w Leiden wc uitgereikt LEIDEN FRANK BONTE De vrouwen van Foreholte hebben gisteravond in Papendre een zwaar bevochten winst op DES '72, 23-25, rust 11-10, dl ronde van het landelijke bekertoernooi bereikt. Uitblinker Voorhoutsen was Anja van der Lans, die door een perso dekking topschutter Gerrie van Jaarsveld van DES '72 vanh ren afhield. De sterspeelster van het voormalige, profession reholte kwam alleen nog tot scoren via vrije worpen. Anja Lans trof negen maal doel voor Foreholte met Kim Geerli goede tweede met zes treffers. De spanning was tot in de slotfase om te snijden. Maar F te bezweek niet onder de druk. Zelfs met twee tijdstraffen, v ly Spreeuw en Monique Louwerens, hield de Voorhout stand. Een voorsprong van 19-18 voor DES '72 werd i vijf minuten door Foreholte omgebogen naar 21-24. De a niets eindsprint van DES '72 onder de fanatieke aanmoed van het Papendrechtse publiek leverde nog twee doelpun 23-24, maar een breakout van Anja van der Lans bracht d stand op 23-25. kenny van Grootveld van UVS scoorde afgelopen weekeinde zijn eerste '8'. Zijn ploeggenoot Marco Akerboom en Edwin Robbers van Katwijk waren de enige andere spelers die boven gemiddeld presteerden. Geen van deze drie voetballers komt voor in de top tien van het klas sement. Daarin veranderde het afgelopen weekeinde weinig, omdat slechts drie clubs in ac tie kwamen. FC Lisse-spits Jer- rel Linger zakte door zijn '6' van de gedeelde zesde naar de tien de plaats. Katwijk - Scheveningen 0-3 Bouwmeester Van der Meer Molenaar 46. Robbers Van der Plas P van Duyn Zwaan De Ridder Kenny van Grootveld. fC FC Lisse - Marken 1-1 Bouman 6 Polman 6 F Van der Zwet Van der lugt Groeneweg Bozuwa Van Bemmel D. van der Heiden 6 6 Honsbeek 6 8 67. Yener 7 7 Charité 7 8 De Kievit 7 7 Van Daalen 6 UVS - AFC'34 1-3 D. de Heiden - Parrel Akerboom Pikaar Van Grootveld 67. Borst Buys Klassement (Individueel) 1Patrick van Dam (Noordwijk) 2. Raymond Flaton (Quick Boys) 3 Berry Charité (UVS) 4 Mohamed Boulayoune (Ri|nsb B) 5. Wesley Slingerland (Rijnsb Boys) 6. Martin van Kins (Noordwijk) 7. Tom van der Niet (Quick Boys) Peter Timmermans (Quick Boys) 9. Marco Korft (Noordwijk) 10 Jerrel Linger (FC Lisse) 11.8 spelers scoorden Klassement (clubs) 1 Noordwijk 2 Quick Boys 3. FC Lisse 4 Katwijk 5. UVS 6. Rijnsburgse Boys 7. ARC 6,91 6.58 6,55 6,52 6,49 6,47 6,45 De 'Voetballer van het laar1 een reischeque ter waarde gulden. Deze prijs wordt op het Eleven Voetbalgala juni wordt gehouden In Mo" in Noordwijk.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 26