Trainer weg bij Katwijk Kwartet Paulina's zorgt voor unicum Seedorf moet weer plaatsmaken Sport Maurits Hendriks volgt Roelant Oltmans op Over een echte heer en een echte heer WOENSDAG 10 FEBRUARI 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 Siemerink wint in Sint-Petersburg frsburC' Jan Siemerink heeft zijn eerste overwinning be- iaald in dit jaar. De 28-jarige Rijnsburger versloeg gisteren in de erste ronde van het toernooi in Sint-Petersburg de Duitser Kohlmann, 110de van de wereld, in twee sets, 6-3 6-4. Sieme- fink, 20ste op de wereldranglijst, is bij afwezigheid van titelhou der Krajicek als eerste geplaatst in Sint-Petersburg. In de tweede ronde speelt hij tegen de Zweedse qualifier Jonsson, de num mer 205 van de wereld. De linkshander bereidt zich in Rusland voor op de verdediging van zijn titel in Ahoy' in Rotterdam, vol gende week. Voor dat toernooi is Paul Haarhuis ook toegelaten, lij kreeg een 'wild card', evenals de Rus Marat Safin. Huizinga Europees judoka van het jaar haag* Mark Huizinga is uitgeroepen tot Europees judoka fan het jaar. De zevenvoudig Nederlands kampioen werd vorig jaar in Oviedo voor de derde keer Europees kampioen in de jasse tot 90 kilogram. Huizinga was een van de twee kandida- len voor de titel. De ander was de Fransman Benboudaoud, de iiropese kampioen in de categorie tot 66 kg en tweede bij het VK. Bij de vrouwen ging de titel naar de Belgische Gella Vande- :aveye. Zij veroverde de Europese titel in de klasse tot 63 kilo- rrani. Tijdens het EK voor landenteams in October in Villach Ie aakte ze zwaar geblesseerd. Na een ongelukkige val brak ze wee nekwervels. feyenoord verhuurt Picun itterdam Koploper Feyenoord heeft Fernando Picun voor de est van het seizoen verhuurd aan Desportes Sporting Club Is Jruguay De verdediger maakte in Rotterdam geen deel meer ei ut van de selectie van trainer Leo Beenhakker. De Zuid-Ameri- ei ;anen hebben een optie tot koop. Picun zou aanvankelijk naar ]hili gaan, maar Feyenoord kwam met Universidad Catolica, de Ji ueuwe club van Wim Rijsbergen, niet tot overeenstemming. foormalig trainer Arie Haan haalde de Uruguayaan in het sei- ?c toen 1996/1997 naar De Kuip. Hij speelde ongeveer veertig redstrijden in het eerste. Beenhakker zag het dit seizoen echter liet meer zitten in Picun. Hij trainde de afgelopen maanden ipart van de groep. Saudisch avontuur Witschge voorbij uswuk Rob Witschge is weg bij Al Ittihad uit Saudi-Arabië. De iei oormalig international, 31 interlands, was bij de club op de re- ervebank beland. De middenvelder tekende in oktober bij Al d ttihad een contract tot het eind van het seizoen. Hij was bij FC k Jtrecht op het tweede plan geraakt en mocht er vertrekken. Mtschge (32) neemt de komende weken de tijd om over zijn rei oetbaltoekomst na te denken, aldus zaakwaarnemer Karei Jan- r sen van Sport Promotion. De geboren Amsterdammer speelde a oor zijn periode bij FC Utrecht voor Ajax, Saint Etienne en Fey- rt noord. ionfrère terug naar Qatar oha* Voetbaltrainer Jo Bonfrère keert terug als bondscoach ran Qatar. De Limburger fungeerde eerder als kopman van het liestaatje tijdens de kwalificatiewedstrijden van de Aziatische one voor het eindtoernooi om de wereldtitel in Frankrijk Bonfrère was werkzaam als clubtrainer in.de Verenigde xabische Emiraten bij Al-Wehda. Bij de Olympische Spelen in itlanta (1996) leidde hij Nigeria naar de titel. dliijna 100 miljoen voor Russian Rocket Ijshockeyer Pavel Bure, bijgenaamd de Russian "pocket, heeft zijn contract bij de Amerikaanse Florida Panthers n iet vijf jaar verlengd. Met zijn handtekening werd hij 94 mil- C len gulden rijker. Bure werd op 17 januari door de Panthers en rergenomen van de Vancouver Canucks. De 27-jarige Russi- 'P :he aanvaller was bij de Canucks in staking gegaan na een inflict over contractsverlenging. In het Canadese Vancouver erd hij in het seizoen 1992-93 de eerste speler van de Canucks ie meer dan vijftig doelpunten (zestig) scoorde. Bovendien gaf aa ij vijftig assists. Op de Spelen in Nagano leidde hij vorig jaar de ussische ploeg naar olympisch zilver. Hij werd in Japan top- :orer van het toernooi met negen treffers. de PARUS CUSBERT SPIERENBURG In de vijfde officiële interland tegen Portugal treedt het Ne derlands elftal vanavond in Pa rijs aan zonder Clarence See dorf. De kleine Madrileen, die tegen de Duitsers nog uitblonk, moet weer plaatsmaken voor Ronald de Boer. In Parijs is het rond het vries punt, net als in Nederland, al leen de sneeuw ontbreekt (nog). Groen is nog het veld van het Pare des Princes, het stadion in het zestiende arron dissement van Parijs waar van avond de vriendschappelijke interland tussen Portugal en Nederland wordt gespeeld. Er is plaats voor 48.725 toeschou wers, maar zoveel zullen er on mogelijk zijn. Een bus met vijftig relaties van Nationale Nederlanden, de bondssponsor, annuleerde gis teren de reis al in verband met de weersverwachtingen. Voor de verkoop aan supporters uit Nederland zijn vijfduizend kaarten beschikbaar. Hooguit honderdvijftig worden er ver wacht. Naar Parijs is door de Portu gese bond uitgeweken, niet in de laatste plaats om een gebaar te maken in de richting van de vele immigranten. In Frankrijk wonen drie miljoen Portuge zen, waarvan alleen in Parijs al één miljoen. De lichtstad wordt, op basis van het inwo neraantal, na Lissabon en Por to beschouwd als de derde stad van Portugal. In de vijfde officiële interland uit de geschiedenis tegen Por tugal treedt Nederland van avond aan in een opstelling die op niet minder dan zes plaat sen afwijkt van die van de laat ste wedstrijd, in november vo rig jaar in Gelsenkirchen tegen Duitsland (1-1). Ronald de Boer, Davids en Bergkamp, die destijds waren geblesseerd, zijn teruggekeerd op hun vaste po sities, en Van Wonderen, Bous- satta en Van Vossen vervangen de geblesseerden Reiziger, Ta- lan en Overifiars. Opmerkelijk is dat de naam van Seedorf niet voorkomt in de basisformatie, die bonds coach Rijkaard gisteravond in Parijs bekendmaakte. De kleine Madrileen was tegen de Duit sers één van de betere Oranje spelers, maar moet tegen de Portugezen opnieuw plaatsma ken voor de man die hij toen wegens eens blessure verving, Ronald de Boer. Ogenschijnlijk laconiek incasseerde Seedorf gisteravond na de training de dreun, die ontegenzeggelijk moet zijn aangekomen. Onder Rijkaard begon See dorf tot op heden slechts één keer in de basis, tegen Duits land. Voordien, zowel tegen Peru als Ghana, kreeg hij niet meer dan twintig minuten speeltijd, telkens als vervanger van Ronald de Boer. Standvas tig is het beleid van de Neder landse bondscoach in elk geval wel. Opstelling Nederland: Van der Sar; Van Wonderen, Stam. Frank de Boer. Cocu; Boussatta. Ronald de Boer, Da vids. Van Vossen; Bergkamp, Kluivert. 'Geen vertrouwen meer in Kootwijk' Voetbalvereniging Katwijk heeft trainer Bob Kootwijk met onmiddellijke ingang op non-actief gesteld. Volgens het bestuur van de hoofdklasser heeft de spelersgroep geen vertrouwen meer in de trainer. De clubleiding ge looft ook niet dat verbetering van de samenwerking tot de mogelijkheden behoort. Voorlopig neemt assistent trainer Piet van Duyn de taken van Kootwijk over. Koot wijk is zeer teleurgesteld in het bestuur van de club. „Die laat z'n oren hangen naar hoofdsponsor Van der Plas", reageerde de Hagenaar. LEIDEN WILLEM SPIERDUK Kootwijk denkt niet dat de meerderheid van de de spelers groep niet meer achter zijn werkwijze staat. „Het gaat om vijf spelers en niet om de meer derheid. Ik ben zeer verbaasd over dit besluit. Vorige week hebben we nog uitstekend ge werkt." Ook de manier waarop de be slissing aan hem bekend werd gemaakt, zint Kootwijk niet. „Ik kwam vanavond (dinsdag, red.) op de club en iedereen wist het al, terwijl het mij nog verteld moest worden. Vervolgens werd de oefenwedstrijd tegen FC Utrecht 2 afgelast om met de spelersgroep te praten, ter wijl er best gevoetbald had kun nen worden." Kootwijk was aan zijn derde seizoen bezig op sportpark De Krom. Daarvoor werkte hij bij het Voorburgse Devjo. Hij leid de die club in drie jaar van de vierde klasse naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Begin december besloot de Kat- wijkse club het contract met Kootwijk niet te verlengen. Kootwijk zei toen al voor zich zelf besloten te hebben niet meer bij w Katwijk te willen blijven. Daarbij zou hoofdspon sor Cees van der Plas - en vader van aanvoerder Marco van der Plas - een voorname rol hebben gespeeld. Kootwijk wil over zijn relatie met de geldschieter niet veel kwijt. „Als je aanmerkingen hebt op het spel van Marco, krijg je ook met z'n vader te maken", stelt Kootwijk. Marco van der Plas wil geen commen taar geven op deze kwestie. Voorzitter Jaap van der Bent stelt in het belang van zijn club te hebben gehandeld. ,,Als de trainer bleef, zouden er spelers stoppen." Volgens Van der Bent kon Kootwijk de spelers niet meer extra motiveren. De voor zitter zegt dat het besluit om Kootwijk weg te sturen zeer moeilijk was. „Het is een emo tionele zaak. Als bestuur stel je toch iemand aan voor een jaar, en die periode kan niet worden afgemaakt." Wat precies de be- Bob Kootwijk mag zijn derde seizoen bij Katwijk niet afmaken. zwaren zijn tegen Kootwijk, is niet duidelijk. Wel is het zo dat een deel van het vrijwillig kader moeite had met de soms auto ritaire houding van de Hage naar. Ingwijden menen ook dat de stand op de ranglijst een rol speelt. „Momenteel kan Katwijk van iedereen verliezen, als de club veilig zou staan, dan was dit niet gebeurd." De komende dagen wil het bestuur een besluit nemen over de opvolging. De club moet nog uitzoeken of Van Duyn van de FOTO ARCHIEF KNVB toestemming kan krijgen om het seizoen af te maken. In dat geval moet er wel een op volger komen voor Van Duyn bij het tweede elftal. Ook is mo gelijk dat de club een interim trainer voor een paar maanden aanstelt. De w Katwijk heeft voor vol gend seizoen Wim van Zwam als trainer aangesteld. Van Zwam werkt nu nog bij UVS. Kootwijk tekende inmiddels een contract als trainer van de A-jeugd van ADO/Den Haag. KNHB betreurt uitlekken BUNNIK GPD De hockeybond presenteert morgen Maurits Hendriks als hoofdcoach van de nationale hockeyploeg. De 37-jarige Am sterdammer, sinds het vertrek van de succesvolle Roelant Olt mans naar NAC eind vorig jaar interim-coach, was de enige kandidaat. De hockeybond wil de gisteravond niet bevestigen dat Hendriks de nieuwe bonds coach wordt, hoewel Studio Sport zijn benoeming wereld kundig maakte. „We geven daar geen commentaar op. Morgen is de persconferentie. Dat is de weg die wij bewandelen," rea geerde bondsdirecteur Johan Wakkie op het uitlekken van het bericht. Volgens een woordvoerder van Studio Sport werd de naam van Hendriks bevestigd door tenminste twee internationals. Recordintemational Jacques Brinkman was niet op de hoog te van de benoeming, hoewel het hem geenszins verbaasde. „Het moet Maurits wel zijn, want anders hadden wij wel ge hoord dat er meerdere andere kandidaten waren. Daar zou den we als groep anders zeker over ingelicht zijn. Waar ik vooral benieuwd naar ben is wie de nieuwe assistent-coach en manager worden." Hockeyvoorzitter André Bol huis betreurt de gang van zaken over het voortijdig naar buiten brengen van de naam van de nieuwe bondscoach ten zeer ste. „Dit is een vervelende situ atie. Er liggen afspraken. Dit kan zou wel eens verkeerd kun nen uitpakken. Dit is niet ver standig", aldus Bolhuis. De benoeming van Hendriks als opvolger van Oltmans is geen verrassing, want tijdens de trip van Oranje in Argentinië spraken de internationals hun voorkeur uit voor Hendriks, die eind 1995 aan de slag ging als assistent van Oltmans. Hen driks is fulltime hockeytrainer sinds 1995. Hij was er vroeg bij, want op zijn achttiende begon hij als trainer. Als speler had hij weinig talent. Op 21-jarige leef tijd stopte hij als actief hockey er. In het begin van zijn carrière was hij vijf jaar coach van de vrouwen van Rood Wit uit Aer- denhout. In 1991 trad hij in dienst als assistent-coach van de mannenploeg van Amster dam. Vier jaar later stapte hij over naar HGC, waarmee hij de landstitel veroverde. Zijn benoeming bij Oranje betekent dat Hendriks na dit seizoen zijn taken bij HGC zal moeten overdragen. Hendriks is ook coach van Jong-Oranje. Het coachschap van het Neder lands elftal past in zijn ambi ties. Over zijn samenwerking met zijn voorganger Oltmans zei Hendriks dat er tweerich tingsverkeer is geweest en dat er sprake was van een unieke samenwerking. Of er veel gaat veranderen door zijn komst bij de Olym pisch- en wereldkampioen? In een interview opperde hij: „Ik was het zeker niet altijd eens met Oltmans. Er is zelfs een groot verschil in benadering op sommige gebieden. Welke? Daar kom ik later misschien nog wel eens op terug. Die an dere visie was juist een deel van onze kracht. Je hoeft het niet al tijd met elkaar eens te zijn. Als je maar samen met elkaar door een deur kan. Dan is er altijd sprake van een vruchtbare sa menwerking." '7^ Met bijdragen van Gerard Baas en Loman Leefmans iiii de y r onder wiens leiding FC Lis- kampioen werd en een derde ats bereikte? En dat in chts anderhalf jaar. t veler verrassing werd Im- irs' contract niet verlengd en raakte uit beeld. Tot vorige ek vrijdag, toen er in het M arlems Dagblad een inter- 1 ^verscheen met de 57-jarige ert arlemmer, die sinds een 50 ®nd werkzaam is als coach ||13' het bijna 120 jaar oude Ko- J UijkeHFC. tW Jj kop van het verhaal luidde 33 ünerImmers is te veel heer', jek dat maakte nieuwsgierig. JjF( it volgde, was een overzicht 11 'de trainerservaringen van F i man, die overal successen dde, maar desondanks nooit ui); beeld kwam bij een echt gro- l'.lj i'ub. Omdat hij 'te netjes, te heer in het door macho's an) geerde wereldje' was. Erziin periode bij FC Lisse, roet name de reden van zijn ii trek, zegt Immers het vol- 'de: 'Lisse ambieert topvoet- 3i len dat trekt nogal wat oud- 10 !/s aan. Maar er is ook een >eV' mirig die vindt dat de eigen I p id een kans moet krijgen. si" is dus altijd hinken op twee I? achten. Het bestuurslid tech- die zaken had een zoon die 1 mij in de selectie speelde en ,a' fond dat ik die jongen te vioii "'/g kansen gaf. Bij de andere hamleden heeft hij zijn zin ;eu Uedrukt: >,fj lprikkelde de nieuwsgierig heid nog meer. Even bellen met Frans van der Laan, het ge noemde bestuurslid technische zaken. Van der Laan, sinds mei vorig jaar geen bestuurslid meer, is 'hooglijk verbaasd' over de woorden van Immers. „Dat kan alleen op mij en mijn zoon Mi chael slaan. Maar ik heb met Ted nooit over Michael gespro ken en hij heeft het er nooit over gehad dat ik te veel invloed op zijn u/erkzou hebben of willen. Sterker nog, het idee dat ik die invloed zou misbruiken om mijn zoon in het eerste te krij gen heb ik dusdanig vermeden dat ik af en toe het gevoel had dat Mike meer last dan voordeel van mijn positie bij FC Lisse had. Hij speelt nu overigens bij Noordwijk, en dat rijmt natuur lijk ook helemaal niet met Teds verhaal. De aanstelling van een trainer was en is een bestuurs besluit. Mijn rol daarin ging niet verder dan het fungeren als doorgeefluik van de meningen van de spelersgroep en de tech nische commissie. Hun menin gen zijn beslissend en niet de mijne. „Teds woorden hebben geen in vloed op wat ik van hem vind. We komen elkaar in het kleine voetbalwereldje vaak genoeg te gen en de volgende keer zal het netzo zijn als de vorige. Gezel lig, dus. Wat mij betreft is er niks aan de hand. Of het hier gaat om een uni cum in de Leidse voetbalhis torie, daar zijn de statistici het niet over eens. Maar vier broers in e'e'n standaardteam is in ie der geval in de recente historie niet voorgekomen. DOSR en Alkmania hebben al tijd wel een hoog Hoogen- boom-gehalte gehad en bij Ab- benes staan wekelijks minimaal drie Kattenbergs op het wed strijdformulier. maar bij UDWS maken momenteel vier broers Paulina's deel uit van de selec- Welgeteld e'e'n minuut ston den ze dit seizoen samen in het veld, tijdens het oefenduel te gen VCL. Dat heeft alles te ma ken met het feit dat de Milan - de oudste van de vier en vol gens trainer Per Chrispijn ook de beste - na een knieoperatie nog altijd een trainingsachter stand heeft waardoor een plekje in het eerste met zijn drie jon gere broers nog niet langer dan zestig seconden heeft geduurd. „Misschien dat het dit jaar nog een keer gaat gebeuren maar dan moet ik inderdaad eerst wat vaker komen trainen en ja, dat schiet er wel eens bij in", meldt Milan die er zich in ieder geval op kan beroepen dat hij er voor heeft gezorgd dat zijn broers bij UDWS terecht zijn gekomen. „Bij ons in de familie is honkbal namelijk de' sport", legt Pito uit. „Daarom zijn wij allemaal rela- De vier broers Paulina. Mirofles (23), Pito (26), Milan (30) en Nino (20) tieflaat met voetbal begonnen. Wij speelden bij de Key Town Hitters, behalve Milan dus, die al in de jeugd lid van LDWS was. Hij heeft ons later hierheen gehaald. Op de vraag of Chrispijn gelijk heeft als hij zegt dat Milan altijd de betere voetballer van de vier is gebleven, ontstaat een heftig debat waarin speels wat stom pen over en weer worden uit- geldeeld. Na twee minuten zijn de vier het erover eens dat Pito tot nu toe nog het meest heeft gepresteerd. Maar Nino, de jongste, heeft het meeste talent. Over de verhoudingen in het veld kan het kwartet kort zijn. Pito is de baas, zeker zolang Mi lan op de bank zit of in het tweede acteert. Hij bepaalt het spel en geeft aanwijzingen aan zijn broers die daar, afgaande op het gegniffel tijdens de uiüeg van de aanvoerder, niet altijd gehoor aan geven. „Pito heeft in ieder geval het hoogste woord". FOTO MARK LAMERS verklaart Mirocles, die steevast Rocky wordt genoemd. Dat was vroeger op het school- pleintje al zo en daar is niets aan veranderd. Pito's dadendrang levert hem nog wel eens een kaart op maar de Paulina's zijn het er roerend over eens dat 'de naam' die UDWS in het Leidse voetbal heeft, berust op vooroordelen. „Op mijn werk heb ik het er wel eens met een Katwijker over en die zegt dan 'wat moet jij nou bij dat vullis'. Een volkomen on terechte opmerking. Het is een kleine, gezellige, Leidse vereni ging. Niets meer en niets min der", aldus Milan. Pito vult aan: „Hoe het er allemaal aan toe ging in het verleden, daar heb ben wij niets mee te maken. Ook aan scheidsrechters merk je soms dat ze UDWS fluiten met een zekere 'voorkennis', terwijl we vorig jaar toch minder kaar ten en schorsingen hebben ge had dan de meest andere vier deklassers. Wij hebben de laatste tijd regel matig te maken met ploegen uit Den Haag en daarbij vergeleken zijn wij zelfs lieverdjes. Je staat nog niet in het veld of je wordt De toekomst van UDWS, met de Paulina's, ziet Pito ronduit zonnig in: „Ons probleem is dat we wissel vallig zijn. Eerst met 7-0 winnen van XVassenaar en in het tweede duel niet verder komen dan 0-0. Dit seizoen zit een prijs er waar schijnlijk niet meer in. Dat moet dan volgend jaar gebeuren, want met het huidige elftal kunnen we toch makkelijk mee in de derde klasse.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25