Koss is voor zware staffen Sassenheimse korfbalster speelt vanavond in Oranje Oegstgeest troeft Aalsmeer Sport Geen verder onderzoek naar corruptie Sydney DUIVENT|L Hoge score De Heiden Maier en Kjus delen wereldtitel WOENSDAG 3 FEBRUARI 1999 chef willem spierdijk. 071-5356464, plv.-chef janet v Tottenham bekert verder londen Tottenham Hotspur heeft zich ten koste van Wimble don geplaatst voor de vijfde ronde van de strijd om de FA-Cup. De Spurs wonnen de replay voor de vierde ronde met 3-0 door twee treffers van de Deen Allan Nielsen en een doelpunt van Sinton. Het was de vierde keer dat beide teams in minder dan een maand tegenover elkaar stonden. De voorgaande duels ein digden onbeslist. Tottenham krijgt op 13 februari in een uit wedstrijd Leeds United tegenover zich als volgende opponent, drie dagen later gevolgd door de return voor de halve finales van de strijd om de Leaguebeker, opnieuw tegen Wimbledon. In Frankrijk bereikten Lens, Metz en Sochaux de kwartfinales van het toernooi om de Ligabeker. Cipollini denkt aan achtervolging milaan De Italiaanse wielersprinter Mario Cipollini overweegt zich na het komende wegseizoen toe te leggen op het baanfiet- sen. 'Super Mario' verklaarde in Milaan zich te willen speciali seren op de individuele achtervolging om te proberen op de Olympische Spelen van 2000 in Sydney een medaille te verove ren. Cipollini sprak zijn voornemen uit tijdens de presentatie van zijn ploeg Saeco in Milaan. Hij noemde als zijn doelen dit jaar Milaan - SanRemo (18 maart), de Ronde van Italië en de Ronde van Frankrijk. Derde plaats Edith van Dijk salvador de bahiaEdith van Dijk is de strijd om de wereldbeker langebaanzwemmen begonnen met een derde plaats. De zwemster uit Wognum moest in het Braziliaanse Salvador de Bahia de Duitse zwemsters Peggy Büchse en Britta Kamrau voorlaten. Büchse legde de 25 kilometer af in 5.00,36 uur, Van Dijk finishte in een tijd van 5.28,26. De Nederlandse won vorig jaar tijdens het WK zwemmen in het Australische Perth het brons op deze afstand. Rangers-fan geeft baby dertien namen glasgow Geboren, mijn achternaam is Keamy. Mijn voorna men: Cairo, Lionel, Sergio, Lorenzo, Colin, Giovanni, Barry, Ian, Jorge, Gabriel, Stephane, Rod, Mason. Dertien voornamen van dertien spelers van de Glasgow Rangers. ,,Ik kon niet beslissen welke voornamen van de spelers ik zou nemen. Daarom heb ik maar alle voornamen van de basisspelers in de geboorteakte la ten opnemen", aldus de trotse vader Clark Keamy. Voor de moeder heet haar zoon Cairo Mason. ,,De andere namen kun nen me gestolen worden." Overigens ontbreekt Arthur in het rijtje, de voornaam van Numan. En ook Dick van trainer/coach Advocaat is er niet bij. Wel Giovanni, de voornaam van Van Bronckhorst. BV Leiderdorp komt een punt tekort lieshout De vrouwen van BV Leiderdorp hebben gisteravond in Lieshout van de plaatselijke basketbalclub met 56-55 verlo ren. Lange tijd zag het er naar uit dat de vrouwen uit Leiderdorp met grotere cijfers onderuit zouden gaan. Na 8-0 en 29-20 bij rust begon BVL na de pauze aan een inhaalrace waardoor de ploeg zelfs even op voorsprong kwam. In de laatste minuut bracht Renske van der Voort met twee rake strafworpen een achterstand van drie punten bijna goed (56-55). Daar bleef het bij ondanks dat de Leiderdorpsen nog twee goede schotkansen kregen. Van der Voort en Mariska van Zegveld tekende beiden voor vijftien punten. Verbod op oefenduel Vitesse arnhem Het oefenduel tussen Vitesse en Borussia Dortmund wordt zaterdag niet in het Betuwse Gendt gespeeld. Uit angst voor supportersrellen heeft burgemeester Th. van Casteren de wedstrijd verboden. Vitesse-voorzitter Karei Aalbers reageerde verbolgen: „De burgemeester van Gendt vindt zichzelf blijkbaar nu ook een wereldburger." Volgens Van Casteren is het sport park van de plaatselijke zondag-eersteklasser De Bataven niet geschikt voor een dergelijke wedstrijd. Supporters kunnen zo het veld oplopen. Met de beelden van de recente hooligans-rel len in het Duitse Leverkusen nog vers op het netvlies, wil hij geen enkel risico nemen. De politie, die niet meer dan vier agenten extra op de been kan brengen, vreest dat supporters van Vitesse, Dortmund en het in Gendt ook populaire NEC slaags kunnen raken. lausanne henk stouwdam gpd-verslaggever De strateeg uit Sydney heeft in Lausanne opnieuw toegeslagen. Na een avondje bab belen met Jacques Rogge bevestigde John Coates zijn faam als gewiekst onderhande laar. Hij kreeg gedaan dat het IOC afziet van een nader onderzoek naar onregelma tigheden bij toewijzing van de Olympische Spelen in 2000 aan Sydney. De voorzitter van het Australisch Olympisch Comité (AOC) kon gisteren met een gerust hart zijn aandacht wijden aan de dopingconferentie, waarin Australië een vooraanstaande rol speelt in het kamp van de hardliners. Aan praten over doping ging een indrin gend gesprek over vermeende omkoping vooraf. Coates had nog iets uit te leggen in Lausanne, de stad waarin hij anderhalve week geleden, tijdens de strafexpeditie te gen corrupte IOC-leden, nog voor op schudding had gezorgd met zijn bekentenis twee Afrikaanse IOC-leden elk een bedrag van 35.000 (Amerikaanse) dollar te hebben toegestopt. Coates richtte zijn pijlen op Jacques Rog ge, de spin in het web van de Spelen in Sydney. De Belg geldt als lid van het Execu tive Board niet alleen als een invloedrijk IOC-lid, hij is tevens voorzitter van de coör dinatiecommissie, die moet toezien op een goede voorbereiding en regulier verloop van de Spelen in de Australische stad. Bo vendien staat nog deze maand een bezoek van 'inspecteur' Rogge aan Sydney op het programma. Coates had derhalve alle re den om die vervelende verhalen over om koping voordien uit de wereld te helpen. De strateeg was in zijn element,. De och tend na het bilaterale onderhoud van Coa tes met Rogge kwam het IOC met de offici ële mededeling dat Sydney expliciet buiten het onderzoek naar corruptie van IOC-le den wordt gehouden. Dat spitst zich toe op Salt Lake City. Coates had het 'm weer ge flikt. Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbodéj gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321|e E-mail: redactie.ldA damiate.hdc.nl r Dopingconferentie leidt nog niet tot eensgezinheid Het kenmerk van de eerste dag Werelddopingconfe- rentie in Lausanne was een eensgezindheid zonder eenheid. In een peloton sportbewindslieden, onder wie staatssecretaris Vlie- genthart van VWS, was schaatsgod Johan-Olav Koss de uitblinker. Hij riep namens de Atleten Com missie minimaal twee jaar schorsing op te leggen voor het eerste dopingver- grijp en kapitaalkrachtige sporters boetes op te leg gen van minimaal 100.000 dollar. lausanne anp Vliegenthart en ook Wim Cor- nelis, de portefeuillehouder topsport van NOCNSF, vonden dit een krachtig signaal. De op volgster van Erica Terpstra leg de in haar rede eveneens de na druk op de sporters zelf. „De uitgesproken intenties moeten we nu omzetten in maatrege len. Ik houd hier een sterk ge voel aan over dat er wat moet gebeuren." De sprekers uit de politiek, tot het Witte Huis aan toe, be nadrukten straffen bij de do- pingbestrijding. Hein Verbrug- gen van de wereldwielrenunie UCI vond het allemaal maar niets. „Straffen, altijd ligt de na druk op straffen. Niemand heeft het over het grote pro bleem van de onopspoorbare producten." In de sportwereld, die op de tweede dag van de werelddo- pingconferentie veel meer aan bod komt, is nog geen eenheid over de Medische Code en de eensluidende strafmaat. Wiel rennen, tennis en voetbal wa ren altijd gekant tegen een sanctie van twee jaar. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten, trekking van dinsdag 2 februa ri: 3 - 4 - 14 - 17 - 20 - 22 - 23 - 29 - 30 - 31 - 35 - 37 - 45 - 48 - 51 - 53 - 54 - 57 - 61-63. Toto 04. Eerste prijs: 1 winnaar, die f. 36.233,40 bruto ontvangt; tweede prijs; 13 winnaars, die f. 594,50 bruto ontvan gen; derde prijs: 90 winnaars, die f. 214,60 ontvangen. VOETBAL Amstel Cup. Derde ronde: FC Twente - Fortuna Sittard 2-5 (1-5). 21. Kool 0-1, 22. Van Halst 1-1, 30. Ham ming 1-2, 35. Gesthuizen 1-3, 40. Ham ming 1-4. 45. Hamming 1-5, 66. Grujic 2- 5. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers. 4600. Gele kaart: Van Bommel (Fortuna). Vitesse - NAC 4-0 (1-0). 29. Machlas 1-0, 50. Reuser 2-0, 54. Machlas 3-0, 72. Zongo 4-0. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 9.000. Gele kaart; Bosz (NAC). PSV - AZ 2-0 (1-0). 26. Dirkx 1-0, 65. Van. Nistelrooy 2-0. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 25.000. Emmen - Cambuur Leeuwarden 2-0 (2-0). 21. Stroeve 1-0, 42. Kooijman 2-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 5203. Schotland, FA Cup, derde ronde: Albion - Brechin 3 - 1, Hamilton - St. Mirren 1 - 0, Stirling - Hibernian 2-1, QueensPark - Dundee Utd 0 - 0. Spanje. Beker. Achtste finales, tweede wedstrijd: Atletico Madrid - Real Sociedad 0-1. Eerste wedstrijd 2-1, Atletico naar de volgende ronde. BASKETBAL Mannen, eredivisie, Elite A/B: Donar - As tronauts 64 - 72. Vrouwen, eredivisie: Lieshout - Leiderdorp 56 - 55. SKIËN Vail (VSt). WK. Mannen, Super G: 1. Maier Ges fKjus (Noo) 1.14,53, 3. Knauss (Oos) 1.14,54, 4. Eberharter (Oos) 1 14,75, 5. Accola (Zwi) 1.14,79, 6. Flei scher (VSt) 1.14,81, 7. Locher (Zwi) 1.15,27, 8. Cuche (Zwi) 1.15,37, 9. Aam- odt (Noo) 1.15,38, 10. Ghedina (Ita) 1.15,63, 39. Wareman 1.20,45. TENNIS leiden michel van gent Mirjam de Kleijn is vanavond voor het eerst aanwezig bij de korfbalwedstrijd tussen Leiden en Nederland. De speelster van TOP (Sassenheim) is geselec teerd voor de nationale junio- renploeg, die het opneemt te gen een regionale jeugdselectie. Zij had tot nog toe weinig bin ding met de traditionele ont moeting in de Vijf Meihal: „Ik ben nooit wezen kijken, ik weet eigenlijk niet waarom, mis schien moest ik 's woensdags altijd wel trainen." Maar zij zal zich nu graag manifesteren, want er valt een basisplaats te winnen voor de zaalinterland tegen België. Sinds 1986 komen de nationale korfbalselecties naar Leiden in de aanloop naar de ontmoetin gen tegen aartsrivaal België. Het is in de geschiedenis van het evenement niet vaak voorgeko men dat een regiospeler bij de nationale tegenstander zit. Dat is Mirjam de Kleijn na een lang durige selectieprocedure wel gelukt. „Wij moesten eerst be gin december een selectiewed strijd spelen voor het achttal van Rijndelfland. Daarna wer den de beste spelers van Rijn delfland in één team gezet met de beste spelers van het district Rotterdam. Deze selectie moest op 29 december een toernooi spelen in Dordrecht tegen vier andere districtsploegen. Na af loop van dat toernooi werden zestien spelers gekozen voor de voorlopige nationale selectie. Van die zestien zijn er nu twaalf gekozen voor de wedstrijd te gen België", blikt de zeventien jarige inwoonster van Sassen heim terug op de 'afvalrace'. De ontmoeting met de Leidse jeugdselectie is de laatste oe fenwedstrijd voor het duel ko mende zaterdag tegen de zui derburen in Zutphen. De Kleijn heeft er wel zin in: „Het is leuk Juan Antonio Samaranch spreekt de deelnemers aan het congres over doping toe. foto reuters Hein Verbruggen zei dat de UCI bereid is tot ondertekening maar alleen in het uiterste ge val, bijvoorbeeld om het wiel rennen op het olympisch pro gramma te houden. Hij is-nog altijd niet voor schorsingen van twee jaar omdat hij zeker weet dat zo'n straf bij een eerste overtreding voor geen recht bank overeind blijft. Verbrug gen blijft voor flexibele sancties voor verschillende sporten. Het IOC is dat intussen ook, want het is juridisch uitgezocht. „Je kunt Ronaldo niet twee jaar uit het voetbal verbannen", aldus Verbruggen. ,Als er claims ko men, betaalt dan ook iedereen mee? Er zal in deze conferentie trouwens niets worden onder tekend. Er worden alleen een stel resoluties aangenomen." Jacques Rogge, vice-voorzit- ter van de medische commis- Jan van Velzen debuteert op 7 februari als profwielrenner in de Ronde van Mallorca. Van Velzen, een zoon van de Zoe- terwoudse oud-renner Gerard van Velzen en Ciska Hage (zus van Kathy), komt uit voor de Batavusploeg van Piet Hoekstra Steeds meer voetbalfusies in Belgie. Er wordt nu gewerkt aan een fusie tussen de eersteklas sers Beveren (de huidige club van Remco Torken) en Lokeren (de vorige club van Torken). De laatste club nam al eerder twee deklasser Sint-Niklaas over Marcel Akerboom, aanvoerder van Ajax BI, is overgeheveld naar de Al. Vorig week scoorde de Noordwijker de winnende treffer tegen Groningen Mark Retel en Robert Rijsbergen zijn door vierdeklasser SJZ aange trokken als keepertrainers. Ri chard Jansz (Rijnsburgse Boys) wordt jeugdtrainer bij Voor- schoten'97 De v.v. Voorscho ten '97 houdt op dinsdag 16 fe bruari een Frans Hoek keepers dag. Aanvang 10.00 uur Voet balvereniging Ajax houdt van 15 tot en met 19 en van 22 tot en met 26 februari Talentenda- gen voor spelertjes geboren tus sen 1-1-1988 en 1-1-1992. In- schrijfformuleren afhalen bij de ABN/AMRO Bank Fred van Haarlem stopt aan het einde van dit seizoen als selectiespe ler bij voetbalclub UDO. Van Haarlem speelde zijn langste tijd bij het Leidse VTL Zeiler Roy Heiner, gekwalificeerd voor de Olympische Spelen, houdt op donderdag 25 februari een lezing bij watersportvereniging De Kaag Een mobiele glazen squashbaan op het Vrijthof waarin alle wereldtoppers een toernooi spelen. Dat beleeft Maastricht op 4,5 en 6 juni Gaby Uljee is opgenomen in het nieuwe autoraceteam van sie, zei dat er een aanvaardbaar compromis in de maak is. „De bonden die hard werken moe ten we belonen. De bonden die niets doen zullen harder moe ten werken." Schorsingen voor minimaal twee jaar stonden wel centraal in de politiek getinte discussies. Margo Vliegenthart was genuanceerd, al had Koss haar met zijn krachttermen wel aangesproken. Koss vond dat de gehele olympische sport eensluidend moest zijn, dat de topsporters een medisch pas poort moesten bezitten met ak koordverklaringen over doping testen, medische code en uit spraken van het sporttribunaal. De Noor kwam ook met de zware geldboetes. In alle redevoeringen kwam naar voren dat de instelling van een onafhankelijk dopingbu- reau een uitstekend idee van het IOC is. Maar het IOC, tot- Alfa 156. De22-jarigeAlphense voor kort voorganger in do- pingreglementering, mag het niet optuigen, beheren en re gisseren. „Het moet een onaf hankelijk bureau zijn", zei ook Vliegenthart bij herhaling. De Britse sportminister Banks zag het opzetten van het Doping- bureau als een zaak van de We reldgezondheidsorganisatie van de Verenigde Naties. Het corruptieschandaal bin nen het IOC was daar debet aan. De 'Heren van de Ringen' hebben aan geloofwaardigheid ingeboet. Vliegenthart omzeilde de stelling diplomatiek, colle ga's van haar, zoals de Duitse minister Otto Schily, openden rechtstreeks de aanval op IOC- voorzitter Juan Antonio Sama ranch en eisten zijn aftreden in verband met de onthulde om koping in Salt Lake City. staat te boek als de snelstec vrouwelijke coureur van N$t land. Vorig jaar kwam Uljei voor de Citroën Saxo Cup Kees Jansma reikt morgenit het Parktheater de Alphenr Sportprijzen uit. ARC, Alplj Christian Tamminga, Karsi Groth, Silvia Donkersloot ij Gaby Uljee behoren tot de kanshebbers Nog meer t! nieuws uit Alphen aan den* Gymnastiekvereniging DO'' neemt zaterdag 6 februari l1 15.30 uur haar nieuwe '1 sporthome aan de Dillenb!1 in gebruik Arjan van Aals derde geworden bij het Ne1 lands kampioenschap kari( De Koudekerker is lid vam in Samantha Ciggaar, Yvg der Sommen (TOP), Arend Heemskerk (Madjoe), Fer# Deelstra, Noor Holthausei1 (Tempo) en Johan Noord^' (Sporting Trigon) zijn opg?' men in de voorlopige jeug3 lectie van Rijndelfland dat*) zaterdag 6 februari tegen 3 werpen speelt De LeidseP ters kunnen zich in oktobe^ weer uitleven. In Delft (lari5 A13) opent Michael Bleekt len een indoor-kartbaan *r Sportraad Lisse heeft in Wi Randsdorp een nieuwe vo[] ter Het NK veldloop 200C toegewezen aan Limburgs!! Heythuysen. Het NK van jaar is op 7 maart in Heerd Twee nieuwe sportcursus^ van het Sportbedrijf Leidei samenwerking met scheri/ eniging AEW een cursus fli schermen voor personen 16 jaar en in samenwerkin de Leidse Goclub een intrA tiecursus go. Inlichtingen:! van der Luit (071-5315601? oprichting van nieuwe fiet) De Noordbikers blijkt een! in de roos. De club die doi) Kees Zuidhoek is opgerich al 175 mountain bikers I 7-6 3-6 6-3, Pioline (Fra/3) - Tarango (VSt) 6-4 6-2, Escudé (Fra/6) - Alarm (Mar) 6-1 6-7 7-6, Medvedev (Oek) - Jons- son (Zwe) 7-6 7-6, Boutter (Fra) - Safin (Rus/8) 6-4 7-6, Raoux (Fra) - Gustafsson (Zwe/5) 6-3 6-4, Santoro (Fra) - Vacek (Tsj/7) 6-2 6-3, Pavel (Roe) - Blanco (Spa) 6-4 7-5, Hrbaty (Slw) - Marin (Spa) 6-2 6- 1. Tokio. Vrouwen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Koernikova (Rus/6) - Huber (Dui) 7- 6 6-0, Coetzer (ZAf/7) - Serna (Spa) 6-2 6- 1, Zvereva (WRu/8) - Snyder (VSt) 6-7 6-2 6-4, Raymond (VSt) - Plischke (Oos) 6-1 6-2, Callens (Bel) - Po (VSt) 6-3 6-1, Sugiyama (Jap) - Shi-Ting (Tha) 6-2 6-3, Pitkowski (Fra) - Neiland (Let) 3-6 6-2 6- 1, Black (Zim) - Halard-Decugis (Fra) 6-2 6-1. Het eerste onderdëel van de wereldtitelstrijd alpine ski in de Amerikaanse plaats Vail, de Su per G voor mannen, heeft giste ren twee winnaars opgeleverd. Zowel de Oostenrijkse olym pisch kampioen Hermann Mai er als de Noor Lasse Kjus maak te op de piste van Beaver Creek een tijd van 1.14,53. Het is een unicum in de 67- jarige WK-historie dat er twee gouden plakken op hetzelfde nummer moesten worden uit gereikt. Ook op de Olympische Winterspelen is zoiets nimmer voorgekomen. Het scheelde weinig of er wa ren zelfs drie skiërs op de eerste plaats gekomen. De Oostenrij ker Hans Knauss was slechts eenhonderdste seconde langza mer dan Maier en Kjus. De eni ge Nederlandse deelnemer, Hayo Wareman, eindigde als 39ste. Hij finishte in 1.20,45, op bijna zes seconden van de bei de winnaars. Het blijft stuivertje wisselen aan kop van het Voetballer- van-het-Jaar Klassement. Bar ry Charité scoorde een '6' te gen DWV en viel daardoor te rug naar de derde plaats. Kop loper is nu Noordwijk-spits Patrick van Dam, die afgelo pen weekeinde niet in actie kwam. Het hoogste cijfer in het duel DWV - UVS was voor Dave de Heiden. De doelman had met enkele goede reddin gen een belangrijk aandeel in de 1-2 overwinning van de Leidse hoofdklasser. DWS- UVS 1-2 D. de Heiden Buijs Akerboom Parrel Van Heiningen 8 Pikaar 6 Honsbeek 6 Van Daalen 6 30. Visser 6 87. Gallert Stand 1. Patrick van Dam (Noordwijk) 2. Raymond Flaton (Quick Boys) 3. Berry Charité (UVS) 4. M. Boulayoune (Rijnsb B) 5. Wesley Slingerland (Rijnsb B) 6. Martin van Kins (Noordwijk) Jerrel Linger (FC Lisse) 8. Tom van der Niet (Quick Boys) |P. Timmermans (Quick Boys) 10. Marco Korff (Noordwijk) Mannen. Champions league, groep A, vier de ronde. Zevenhuizen: Nesselande (Ned) - Friedrichshafen (Dui) 1-3 (22-25 25-22 18-25 22-25). WIELRENNEN Gardanne. GP La Marseillaise, profs. 1. Vandenbroucke (Bel) 140 km in 3.27, 2. Voigt (Dui), 3. Bessy (Fra). 4 Fritsch (Fra), 5. De Waele (Bel) 0.57, 6. Thilloy (Fra), 7. De Wolf (Bel), 8. Moncoutie (Fra), 9. Fara- zijn (Bel) 1.01, 10. Rault (Bel) 1.03. om eens in de buurt te spelen met Oranje. Ik denk dat er wel veel mensen zullen komen kij ken. De opstelling staat nog niet helemaal vast. Daarom zal er tegen Leiden wel flink door- gewisseld worden om iedereen speeltijd te geven. Dat moet ook wel, want sommige spelers komen van heel ver naar Lei den." De Kleijn behoorde bij de veldinterland tegen België ook al tot de nationale junioren- ploeg, maar haar optreden bleef toen beperkt tot een inval beurt. „Eerst zou ik in de basis beginnen, maar op het laatste moment koos de bondscoach voor een ander meisje, omdat zij beter in het vak zou passen. Dat was wel een teleurstelling. Maar voor zaterdag denk ik dat ik wel een basisplaats heb." De wedstrijden Leiden - Nederland begin nen om 19.00 uur (jeugd) en 20.30 uur (seni oren) in de Vijf Meihal, toegang kost vijf guJ- Tactische zet doorzien leiden jan bey rotterdam „Het is een hele eer", sprak Richard Krajicek, toen gis termiddag op het PTT Postsorteercentrum in Rotterdam de emissie werd volbracht van de 80 centszegel waarop 'De Kraai' al serverend een brief in een baan om de aarde mept. „Wimbledon winnen is een eer, dit voel ik ook zo." De 100-jarige KNLTB vond het een mooie jubileumgedachte: een 'eigen' postzegel. Er werd gekozen vooreen foto met een grafisch geintje, de bal is onderdeel van een zoge naamde 'doorloper', plak er een postzegel onder, en je ziet Krajicek klaar voor de smash. Van de serverende Krajicek op de US Open worden zes miljoen zegels gemaakt. Geen raar idee, in zesmiljoen- voud de wereld over te gaan? „Och... Ik hoop ook dat er van die zelfklevende exemplaren in omloop worden gebracht. Al dat gelik... Ik gebruik zelf alleen maar zelfklevers." Het is zeldzaam dat levende Nederlanders postzegels sieren. Drees, Wim Kan, Freek de Jonge en Ronald Koemen gingen de tennisser voor. De zegel is tot medio 2002 te gebruiken en vanaf vandaag te koop. foto cpd In de promotieklasse van de regionale schaak bond was Oegstgeest'80 het Aalsmeerse AAS te slim af door vooraf de Aalsmeerse opstelling te doorgronden, AAS II tegen Oegstgeest'80 III ein digde in 3-5. De Leidse schaakvereniging Leithen ontbreekt het aan de noodzakelijke koelbloedig heid in de tijdnoodfase. Het leed daardoor bijna een nederlaag tegen het onderaan staande Da niel Noteboom (4-4). Koploper Leiderdorp liet geen spaan heel van Utile Dulci (7-1) en de me de aan kop gaande Lissenaren van De Zwarte Pi on, hadden veel moeite om van Voorschoten II te winnen, dat zelfs een speler minder had (5-3). AAS laat in de opstelling de achtste bordspeler op het kopbord acteren. Oegstgeest '80 had gere kend op deze tactische grap en posteerde ook zijn laatste bordspeler achter het eerste bord. De Oegstgeester teamcaptain Eric van 't Hof kreeg aan bord twee zijn beoogde tegenstander, Henk Noordhoek, en er barste zowaar een' gelijkwaar dige strijd los. Oegstgeest, in het verleden nog wel eens boos om de grappen van de Aalsmeerse captain De Leur, was extra gemotiveerd om deze wedstrijd te winnen. Ze wonnen hun partijen aan de twee topborden en dat was het sein voor de overigen om op behoedzame wijze de voor sprong te consolideren. Aan een viertal borden werden de partijen remise geschoven. Ben de Jong van AAS scoorde met een stukoffer nog wel tegen, maar dat werd weer teniet gedaan door Wim Evers, die zijn partij tegen Bob Feis won: 5- 3. Leithen speelt nog altijd alsof de partijen mo gen worden afgebroken en dat geeft, met de hui dige regels van versneld beëindigen, veel proble men in de tijdnoodfase. £r werd door Leithen in een minimum aantal zetten een 2-0 voorsprong genomen door winst van Mark Thiele op Arjan Plug en Iskander Schrijvers op Richard Zonne veld. Na de tijdcontrole ging er bij Leithen van al les mis: Hans van Duijn zag kans zijn goed opge bouwde partij, met een kwaliteit en pluspion, weg te blunderen. Aan het eerste bord stor Nienkemper verrassend goed tegen Dick v Berg, hij kon echter met twee pluspionnen pers van ongelijke kleur niet winnen. Toe van Houwelingen zijn houdbaar toreneii verloor, mocht Leithen blij zijn dat Wil Ti 4-4 veilig stelde,door een moeilijk einds winnen. Daniel Noteboom heeft weer enige hc lijfsbehoud. Lijstaanvoerder Leiderdorp flink uit tegen Utile Dulci. Leiderdorper Timmerman, voor de gelegenheid op he bord tegen Theo Spruit, zat aan de goed van een afwikkeling en creëerde een gedek pion, hetgeen de partij besliste. Volgens te der Timmerman kreeg Utile Dulci daan wel kansen op een goed resultaat. Zo verz Dennis Bouwmeester zijn partij met een m val te beslissen. Het tegenspel van Utile stortte volledig ineen. Leiderdorp kon da eenvoudig weglopen naar een ontluisteren stand. Berry van Leur tenslotte, bleek als e staat de Roelofarendveense eer te redden. De Zwarte Pion had veel moeite om, h een man minder spelende, Voorschoten slaan. Eén Voorschotenaar had de wedst turn niet in zijn agenda. De topborden 1 elkaar de hele wedstrijd in evenwicht. K Jan Bakker bereikte niets tegen het klassiel liaans van Ruurd de Boer en had een tij< blunder van De Boer nodig om te kunne nen. Daar stond tegenover dat aan het bord Guus van Dijk met een kwaliteit mee Lisse een stuk blunderde tegen Chris Ge: De partijen op de borden twee en vier, v pectievelijk Van Hal - Bey en Kamps - Ven, eindigden in remise met de kantte dat Charles van der Ven (grieperig) in goe sitie met remise genoegen nam. Aan de oi borden verloor Hans Lindeboom door e< in de opening en ging Rijk Verstraten teno: een positioneel gevecht. Geert Sluiter wi partij op routine, in een paard tegen lope spel, van de jonge Van der Weijden.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 26