KI VOORDE 35% Politiek Wassenaar voor nieuw centrum 'Oegstgeest laat initiatief aan projectontwikkelaar' 'Haal snelheid uit Lange Voort' Regio GP/GPV en Lijst 8 gen zondagsopening IcDonald's in Katwijk )eel N444 bebouwde kom' Springen naar de bus de Bijenkorf (2^) ENSDAG 3 FEBRUARI 1999 CHEF ERNA STRAATSMA, 071-5356437.PLV -CHEF JUDY NIHOF, 071-5356416 uinders voelen zich gepasseerd ischendam Ruim 200 belangstellenden, met name uit en Voorschoten, kwamen gisteravond bijeen in het in Leidschendam om meer te weten te komen over de van de Landinrichtingscommissie met het gebied tus- l Leidschendam en Zoetermeer. Veel aanwezigen op de voor- ïtingsavond vroegen zich af waarom de Landinrichtingscom- nooit contact heeft gezocht met tuinders en boeren bij maken van de plannen. Volgens die plannen komen er meer s- en wandelpaden in het gebied. In de Duivenvoordse pol- in Voorschoten verdwijnen tuinbouwkassen voor de aanleg i een fietsroute. Ook in Stompwijk moeten kassen worden plaatst. De volgende voorlichtingsbijeenkomst is op dinsdag februari in Zoetermeer. ïiderdorper gewond door explosie rERWQUDEMet tweede-graadsverbrandingen is een 28-jarige derdorper gisteren na een bedrijfsongeval overgebracht naar LUMC. De man was bij een bedrijf aan de Hoge Rijndijk in eterwoude bezig met het slijpen van stalen constructies met slijptol. Die machine legde hij even op een leeg vat, dat on- ddeliijk explodeerde. Dat veroorzaakte een steekvlam. De ar- dsinspectie stelt een onderzoek in. arnaval met de Rijnschuimers erdorp Carnavalsvereniging De Rijnschuimers houdt zater- 6 februari in Sjelter in Leiderdorp een middag met diverse redens. Verkleed komen mag, maar hoeft niet. De entree is tis. Het feestje, dat is bedoeld voor 45-plussers, duurt van )0 tot 17.00 uur. jsttrekkersdebat in Wassenaar isenaar De lijsttrekkers van de vijf grootste politiek partijen i de provincie Zuid-Holland komen dindsdagavond 9 februa- aar Wassenaar voor een debat en een forumdiscussie. Ieder- 1 is welkom bij dit evenement in cultureel centrum Warenar le Kerkstraat 75. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De ssenaarse WD organiseert het lijsttrekkersdebat met het oog de verkiezingen voor Provinciale Staten op 3 maart. Vereniging Oud Oegstgeest bezorgd IK» eric de jager Katwijkse SGP/GPV-fractie iet blij met de komst van ^restaurant van McDonald's et badcentrum van Katwijk ',Zee. Vooral de opening op jag schiet de christelijke Tj in het verkeerde keelgat, i zijn er niet gelukkig mee. nderzoek deze week welke elijke mogelijkheden tot beschikking staan om de -iagsopening tegen te _j", zegt fractievoorzitter an Rooijen. së ijssalon die nu in het aan de Voorstraat zit, is zondag geopend. Maar nens Van Rooijen zijn de de ondernemingen niet ver- „De ijssalon is veel ischaliger. McDonald's een regionale, om niet te lijen een mondiale uitstra- 'e Dat trekt veel meer publiek oeondag." De fractievoorzit- luikt deze dagen in de boe- om te kijken of er een mid- nds om het fast foodrestau- U op zondag dicht te hou- „Misschien dat er in de celtijdenwet iets te vinden 1)f in het bestemmingsplan Ide Algemeen Plaatselijke irdening (APV)." 2^ Rooijen hoopt op steun van de partijen RPF en Lijst 8. N. Zwaan van Lijst 8 staat ook niet te juichen bij de komst van de hamburgergigant. „We ver wachten een grote toeloop op zondag. Zo'n trekker kan een inbreuk betekenen op de zon dagsrust. En als er één begint, dan volgen er meer. Eigenlijk zou je eén convenant moeten sluiten met grote landelijke trekkers, waarin ze beloven de zondagsrust te heiligen." De RPF staat niet zo rechtlijnig tegenover de vestiging van het restaurant. „We hebben er wel over nagedacht. Maar er zit een exploitatievergunning op het pand. Die. gaat over op de nieu we eigenaar, in dit geval McDo nald's. Dat staat in de wet en wij kunnen niet zomaar de wet veranderen", zegt A. Kuijt van de RPF. „De zaak heeft een aantrekkelijke kant. Jonge ge zinnen die naar het strand zijn geweest, kunnen best gebruik maken van het restaurant. Maar we hopen wel dat we met Mc Donald's goede afspraken kun nen maken, zodat het bedrijf rekening houdt met de identi teit van Katwijk. En te verwach ten is dat er meer afval komt. Ook daar moet goed naar geke ken worden." „rtgeest maarten keulemans jsebouwde kom van Oegst- it wordt in de toekomst mo- R-k wat groter. Provincie en lt ieente onderzoeken of er 'een deel van de provinciale Ij N444 (de Haarlemmertrek- njt) bij de bebouwde kom ^Oegstgeest kan worden be- ifen- -t et onderzoek wordt uitge- op verzoek van de Ver van Eigenaren van villa- - Clinckenburgh. Dat park de N444. Wie Clinc- oegstgeest maarten keulemans Oegstgeest loopt bij nieuw bouw teveel aan de hand van de projectontwikkelaars. In plaats van vooraf duidelijk te maken wat er wel en niet kan in Oegstgeest, laat de gemeente het initiatief aan de ontwikke laars. Wat de gemeente daarna doet is niet veel meer dan het bijstellen van plannen. Met die kritiek neemt de Vereniging Oud Oegstgeest (VOO) afstand van het bouwbeleid van de ge meente. De kritiek is opmerkelijk: de respectabele Vereniging Oud Oegstgeest staat niet bekend om ferme uitspraken of scherpe kritiek. Reden voor ongerust heid is er echter wel, legt voor zitter P. Hellinga uit. De laatste tijd ziet de vereniging met lede ogen aan hoe ontwikkelaars het ene na het andere stukje dorp opkopen en er ambitieuze plannen voor ontvouwen. Zo werd onlangs bekend dat restaurant De Beukenhof de bedrijven Macobouw BV en Jo- rissen Holding in de arm heeft genomen om een hotel te ont wikkelen op de hoek van de Ge versstraat en de Terweeweg. Dezelfde ontwikkelaars probe ren het pand van bergingsbe drijf Van den Ameele te kopen om er huizen en kantoren te bouwen. Een straat verderop, aan de Rhijngeesterstraatweg, is de toekomst van Huize Duinzigt nog in nevelen gehuld. En ten slotte staat de gemeente op het punt de boerderij Zwanenburg in de Broek- en Simontjespol- der weg te bestemmen voor nieuwbouw. Hellinga: „We krij gen de indruk dat de gemeente niet meer stuurt, maar volgt. Je P. Hellinga op de plek aan de Geversstraat waar ooit wellicht een hotel komt: Je krijgt de situatie dat het initiatief bij de projectontwikkelaar ligt, en niet bij de gemeente." foto mark lamers krijgt steeds meer de situatie dat het initiatief bij de project ontwikkelaar ligt. Bestemmingsplannen en het advies van de welstandscom missie zijn niet genoeg om de ambities van de projectontwik kelaars in te dammen, zo is de stellige overtuiging van de VOO. „Kijk, zo'n ontwikkelaar heeft al direct een bepaald beeld van wat hij hoopt te bouwen. Dat is logisch. Natuurlijk heeft de ge meente allerlei mogelijkheden om zo'n plan alsnog in te to men. Maar het blijft altijd 'rea geren op', in plaats van 'vooraf gaan aan'. Daardoor krijg je een situatie waarin je als gemeente alleen nog maar mag sleutelen aan andermans initiatieven." Het Zendingshuis, waar de gemeenteraad ruim van tevo ren een 'programma van eisen' voor vaststelde, is een voor beeld van hoe het zou moeten, vindt Hellinga. Veel slechter is het gesteld met de strakke rij nieuwbouw aan de Gevers straat, waar onder meer reisbu reau Brooks Globetrotters is ge vestigd. „Daar zie je hoe het fout kan gaan. Het is op zichzelf misschien een mooi gebouw, maar het past niet in de omge ving. Dan moet je constateren dat zo'n gebouw binnen vijftig jaar ontzettend achterhaald is." Intussen heeft de gemeente wel beloofd op belangrijke plekken in het dorp beter op te letten, brengt Hellinga in herin nering. „De gemeente zou aan geven: projectontwikkelaar, je hebt je aan die-en-die voor waarden te houden. Het wordt tijd om die afspraak alsnog te verzilveren. Eigenlijk is het een voor twaalf." Boodschap De vereniging wil die bood schap aan de man brengen. Op het programma staan onder meer bijeenkomsten met de wethouders van monumenten zaken en ruimtelijke ordening en met raadsleden. De VOO wil onder meer bereiken dat de ge meenteraad zich actiever op stelt. „We hebben er vaak hele maal geen zicht op of er achter de 5 schermen gesprekken zijn met ontwikkelaars. Ik vind dat de gemeenteraad alerter moet zijn: hé wethouder, wat ben je daar allemaal aan het doen?" Cruciaal vindt de VOO de communicatie met de inwoners van het dorp. Die laat vaak te wensen over, vindt de vereni ging. ..Als je gaat nadenken over de toekomst van zulke be langrijke plaatsen in het dorp als de Geversstraat, lijkt me dat een uitgelezen kans om het dorp bij het bestuur te betrek ken. Die laat de gemeente lig gen. Jammer, jammer." kenburgh verlaat komt recht streeks uit op de provinciale weg. Met als gevolg levensge- vaarlijke situaties, vindt de ver- opgerekt tot voorbij Clincken burgh, krijgt het eerste stuk van de N444 voortaan de snelheids limiet van 50 kilometer per uur. Het zal overigens nog wel even duren voordat het naambordje 'Oegstgeest' wordt verzet: de gemeente denkt pas na de zo mer meer duidelijkheid te heb ben over het verzoek; 'Spectaculair gebouw met allure Het nieuw te bouwen sociaal-cultureel centrum aan de Luifelbaan moet de 'parel' van Wassenaar worden. Een 'prestigieus en spectaculair gebouw met allure'. Nieuw bouw is goedkoper dan het opknappen van de huidige sociaal-culturele accomodaties. den voor starters en ouderen. „Behoud dertig procent voor sociale woningbouw", drukte PvdA'er L. Cuelenaere wethou der Klooster (Accommodatie- beleid) op het hart. Klooster verzekerde haar dat dat uit- gangsppunt voor het college heilig is. „En wat heilig is, blijft heilig." Het plan om appartementen te maken in het Van Heeckerenhuis, het vierde schoolgebouw dat leeg komt, viel niet in goede aarde. E. Surie van de inmiddels opgerichte vereniging Het Van Heeckeren huis, vreesde dat de uitstraling van het gebouw wordt aange tast. Zij stelde voor het Van Heeckerenhuis gedeeltelijk te behouden voor sociaal-culture- Ie activiteiten. „Het is een prachtig gebouw, en er is veel parkeerruimte zonder dat er ge bruik hoeft te worden gemaakt van een blauwe parkeerkaart." Het CDA voelde wel wat voor het het huisvesten van na schoolse opvang en een peuter- connie van uffelen Dat er nieuwbouw moet komen was gisteravond geen onder werp van discussie in de com missievergadering. Maar welke functies het gebouw krijgt, wie er gebruik van mogen maken en waar straks nieuwe wonin gen mogen worden gebouwd: dat bleef nog onduidelijk. De commissie stemde in met een krediet van bijna 750.000 gul den om de mogelijkheden van het nieuwe centrum en wo ningbouw op de vrijkomende plekken te onderzoeken. De ge plande nieuwbouw kost 8,6 miljoen gulden. Door de bouw van een nieuw multifunctioneel centrum kun nen drie voormalige schoolge bouwen, die nu nog voor soci aal-cultureel werk worden ge bruikt, tegen de vlakte. Op de vrijkomende plaatsen kunnen 54 woningen worden gebouwd. PvdA en CDA hamerden erop deze huizen betaalbaar te hou- speelzaal in het gebouw. De wethouder stelde uiteindelijk voor drie opties voor het huis te onderzoeken: appartementen, buitenschoolse opvang en een combinatie daarvan. Voor het CDA en de WD was de grote vraag wie er straks ge bruik mogen gaan maken van het centrum. Zijn het alleen de ouderen en verenigingen, of ook commerciële gebruikers? „Blijft er voor hen wel ruimte over? Zij mogen niet buiten de Wassenaarse boot vallen", vond E. van den Berg van het CDA. Internetcafé De PvdA wilde vooral veel aan dacht voor de bibliotheek in het nieuwe centrum. „Die moet goede voorzieningen hebben. Er moeten een leescafé en een internetcafé in het gebouw ko men", stelde Cuelenaere. Het PvdA-raadslid was erg geschrokken van het prijskaart je van de architect. Voor het ontwerpen van Wassenaars toekomstige trots wil het colle ge bijna 400.000 gulden uittrek ken. D66'er A. Sanders deelde die bezorgdheid. De wethouder zei dat architecten 'nou een maal' duur zijn, maar beloofde de exploitatie en de prijzen wel in de gaten te houden. 35% korting op de gehele skicollectie, inclusief accessoires (geldt niet in combinatie met andere kortingspercentages) korting De Bijenkorf zet de toon. :11 pii AMSTERDAM EN ROTTERDAM ELKE ZONDAG GEOPEND VAN 12.00-18.00 UUR EN ZONDAG 7 FEBRUARI ALLE FILIALEN GEOPEND VANAF 12.00 UUR Petitie bewoners: oegstgeest maarten keulemans De Lange Voort moet echt maar eens worden gevrij waard van doorgaand sluip- verkeer. Auto's moeten zich er bovendien houden aan de snelheidslimiet van 50 kilome ter per uur. Het zou het mooist zijn als ze nog langza mer zouden rijden. Dat is de inhoud van een petitie met 47 handtekeningen die bewoners van de Lange Voort gisteren overhandigden aan verkeers wethouder G. van Eisen. De bewoners zijn blij met het idee van Van Eisen om de Lange Voort zo snel mogelijk te voorzien van fietsstroken, versmallingen en eventueel een stukje 30-kilometerge- bied. „Het gaat de goede kant op", zegt woordvoerder A. Schut. „Al zien we nog liever dat de Lange Voort in zijn ge heel langzaam verkeer-gebied wordt." Dat is teveel van het goede, vindt Van Eisen. „De gemeen te kan niet zomaar alle wegen als 30 kilometer-gebied aan wijzen. Laten we niet vergeten dat de Lange Voort ook een belangrijke toegangsweg is naar het winkelcentrum. En dat er ook bussen rijden. Maar dat de weg eruit zou moeten zien alsof het een 30 kilome ter-gebied is. dat is een ge dachte waar ik me zeer in kan vinden." Wat Van Eisen betreft kan de Lange Voort 'als het alle maal goed gaat' binnen drie maanden worden omge bouwd. „Het punt is voorlopig nog wel dat ik een meerder heid van de gemeenteraad achter me moet zien te krij gen."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23