Rijnfront pakt groter uit Bodem onder veld HVV '70 vervuild Bommelding en brand in opleidingscentrum Regio Meezingen met Edsilia parkeerplaatsen aan leinsiuslaan overbodig Poelmeer deze zomer weken dicht 'Dieper dan de Middeleeuwen zijn we nog niet gekomen' oegstgeestDe Oegstgeestse Duinzigtschool stond gistermiddag in het teken van de hitparade. Een filmploeg deed de school aan voor opnamen van de Rabobank Top 50. De leerlingen van de scholenge meenschap werden onder meer getracteerd op een optreden van Eds- ilia met het liedje 'Get here'. De leerlingen kunnen dat liedje inmid dels wel dromen: het nummer moest meerdere keren worden ge speeld om het goed op band te krijgen. De uitzending is vrijdag avond. foto loek zuyderduin 'Ecologischbedrijfspcirk voor regio Het Oegstgeestse bedrijventerrein Rijnfront wordt groter dan tot nu toe werd aangenomen. Ging de provincie al tijd uit van een bedrijventerrein van tien hectare, Oegst- geest wil een twee keer zo groot gebied bebouwen. Dat blijkt uit de eerste plattegrond van Rijnfront, die gisteren aan de buitenwacht werd gepresenteerd. Het bedrijfs- park komt in het gebied tussen de A44 en de Rijn. ven, zullen we daar zeker naar toe werken", aldus Smitsloo. ,,Maar aan de andere kant ont komen we er niet aan, dat er straks aaneengesloten bedrijfs- gebiedjes moeten komen." Oegstgeest denkt er vijftien jaar over te doen om het bedrijfs- park op te bouwen. Het bebouwde gedeelte be vindt zich geheel aan de 'Leid- se' kant van Rijnfront: het strekt zich uit van het Rustenburger- pad bij de wijk Buitenkist tot voorbij de Nalco langs de Ir. Tjalmaweg. De lap grond die grenst aan Rijnsburg blijft goeddeels ongemoeid, al stu deert de gemeente nog op de bouw van veertien woningen aan de grens met Rijnsburg. Oegstgeest wil van Rijnfront een 'ecologisch' bedrijventer rein maken, met veel water en groen. De bebouwing is daar om opgedeeld in drie stukken, met daartussen water en groen. Opvallend is het 'Rijnmeer', dat op de plek komt waar nu de studentenbarakken staan, en dat drie hectare groot is. Tussen de bedrijfspanden komen vaar- oegstgeest maarten keulemans Verantwoordelijk wethouder M. Smitsloo en projectleider J. van Valkenhoef \inden niet dat de tekening de provinciale cijfers geweld aandoet. Het tien hecta re tellende-Rhijnfront' waar de provincie in haar streekplan van uitging, betrof alleen de uitbreiding van het Leidse bio science park. Oegstgeest heeft veel meer in petto: ook bedrij ven uit Oegstgeest, Zoeterwou- de, Leiderdorp, Voorschoten en Alkemade kunnen op het be drijventerrein terecht. Het bedrijventerrein dat Oegstgeest wil bouwen bestaat voor ongeveer eenderde uit kantoren en de technologische industrie van het bio-science park. Daarnaast is er plaats voor onder meer agrarische ne- venbedrijven, distributiecentra en 'bedrijven richting indu strie', zoals Smitsloo het uit drukt. Of er al bestaande bedrijven en huizen weg moeten is niet duidelijk. „Waar we woningen en bedrijven kunnen handlia- 'Overlast door bouw Rijnfront' Als het bedrijventerrein Rijn front af is zitten de buren met de gebakken peren. De ver keersdrukte op de toch al drukke Rijnzichtweg en de (Oude) Rijnsburgerweg zal enorm toenemen. Die kritiek leveren omwonenden op de eerste plannen voor het be drijventerrein Rijnfront, die gisteren werden gepresen teerd. Omwonenden grepen tij dens een drukbezochte infor matie-avond de kans om hun ongenoegen kenbaar te ma ken. „Het wordt daar een ge bed zonder eind", voorspelde een van hen. „Er is al een toe name van het verkeer naar de veiling. Als er nu ook nog een compleet bedrijfsterrein komt is het einde zoek." M. Hessels van Bureau Zandvoort, een van de beden kers van de plannen, begreep de kritiek. Toch verwacht Hes sels dat het uiteindelijk wel meevalt. Behalve via de Rijn zichtweg is het nieuwe bedrij venterrein in de toekomst ook te bereiken via de Wassenaar- seweg - die wordt doorgetrok ken richting de Rijn - en langs de 'Leidse' kant van het ter rein. Ook komen er twee nieu we fietspaden onder de A44 door, en moet het bedrijfspark worden voorzien van goed openbaar vervoer. Wethouder M. Smitsloo be nadrukte dat de vrachtwagens die dagelijks heen en weer rij den tussen Rijnsburg en Oegstgeest de 'aandacht' heb ben van de gemeente. „We zijn met Rijnsburg en met de Flora over dit probleem in ge sprek". ten en de oever van de Rijn zelf blijft onbebouwd. Het water in Rijnfront moet een zelfreini gend ecosysteem worden. Toch is er kritiek op het groe ne karakter van Rijnfront. Zo mist Leefbaar Oegstgeest de 'landschappelijke en recreatie ve zone', die de Rijnoever vol gens de provincie ook zou moe ten zijn. „Ik heb hier grote moeite mee", liet LO-raadslid B. van den Broeke gisteravond weten. „Wij missen een brede, groene as die vanuit Oegstgeest naar de Rijn loopt. De oplossin gen waar de gemeente nu mee komt zijn maar lapmiddeltjes." ISDAG 2 FEBRUARI 1999 chef erna straatsma. 071-5356437.plv -chef judy nfhof, 071-5356416 Weer tegenvaller handbalclub voorschoten dimitri walbeek Handbalvereniging HW '70 in Voorschoten moet een nieuwe tegenvaller verwerken. De bo dem onder het nieuw aan te leggen verharde handbalveld op sportpark Adegeest is ernstig vervuild met zware metalen en moet gesaneerd worden. Dat betekent dat de eerste wedstrijden van de buitencom petitie waarschijnlijk niet op ei gen terrein gespeeld kunnen worden. Voor de gemeente be tekent de vervuilde grond een financiële tegenvaller: saneren kost bijna 100.000 gulden. Wethouder P. den Hartog (PvdA) garandeert dat het be loofde handbalveld zeker wordt aangelegd. „We hebben HW'70 daar met moeite ingepast en de club was wel zo'n beetje aan de beurt om een nieuwe plek te krijgen. We moeten gewoon door deze zure appel heen bij ten", aldus de wethouder. Schoonmaken Volgens hem hebben burge meester en wethouders geen moment overwogen om van de aanleg van het veld af te zien. „We zullen een keer iets met dat terrein moeten doen. Dus de grond schoonmaken moeten we toch." Volgens de wethouder wordt er alles aan gedaan om het nieuwe veld alsnog voor de nieuwe veldcompetitie aan te leggen. „We hebben met de provincie afgesproken dat we meteen met schoonmaken van de grond mogen beginnen. Ei genlijk moeten we eerst een be zwaarprocedure van twaalf we ken afwachten. Als het hand balseizoen door vorst een beet je laat begint, eind maart of zo. dan kunnen we het nog halen", zegt Den Hartog. Volgende week wordt de gemeenteraad ingelicht over de schoonmaak en de extra kosten. Het zit HW70 duidelijk niet mee op de eigen accomodatie, waar de club voor het eerst in haar 29-jarig bestaan een eigen kantine, kleedkamers en een veld krijgt. De club steggelt al zeker tien jaar met gemeente en andere clubs over het eigen veld en de eigen kleedkamers. In de jaren tachtig werd de loods gesloopt bij sporthal De Vliethorst, waar de handballers zich altijd omkleedden. Onenigheid Daama was er sprake van dat de handballers samen met honk- en softbalvereniging Adegeest en de stichting Ten nispark Adegeest de oude kan tine van voetbalvereniging Randstad Sport zouden betrek ken. Door onenigheid over de overname van het gebouwtje kwam het daar niet van. Toen de gemeente geld beschikbaar stelde voor een verhard veld en eigen kleedlokalen voor HW70 leken de problemen voorbij. Bureau Oranjewoud ontdekte de zware metalen in de grond. Vermoedelijk is de bodem in de jaren zeventig opgehoogd met vervuild puin, aldus de ge meente. Omdat de rest van het sportpark schoon was, nam de gemeente aan dat de grond on der de kantine dat ook was. Den Hartog: „En onder het gebouw kon nou eenmaal niet gemeten worden." Maar de wethouder blijft optimistisch. „Dit zijn echt de allerlaatste loodjes." Leiderdorpse school in rep en roer leiderdorp judy nihof Een dependance van het Regio naal Opleidingen Centrum Lei den (ROC) aan de Leidsedreef in Leiderdorp is gisteren twee keer opgeschrikt: overdag door een - valse - bommelding en 's nachts door een brand in een computerlokaal van de afdeling Handel. De brand verwoestte een aantal computers. Ook is er roet-, rook-, en waterschade. De leerlingen van de unit Han del zijn voor twee dagen naar huis gestuurd. Enkele uren voor de brand stond de school ook al op stel ten door een bommelding. Rond 12.00 uur belde een man de politie met de mededeling dat in het gebouw om 14.00 urn- een bom zou afgaan. Daarop ontruimde de politie de school. De Leidsedreef werd afgesloten voor verkeer. De zogeheten bomverkenners van de politie konden echter niets vinden. 's Nachts ging in de school het inbraakalarm af. Toen de politie aankwam, bleek een lo kaal op de begane grond van de unit Handel van het ROC in brand te staan. Of er ook daadwekelijk is in gebroken, is nog niet bekend. „Het inbraakalarm kan ook af gaan als er door de brand din gen naar beneden vallen, bij voorbeeld posters of plafond platen", aldus commandant A. Vons van de brandweer. Het vuur was binnen een kwartier onder controle. Onderzoek moet uitwijzen of er verband is tussen de bommelding en de brand. Jud-schooldirecteur overleden joRSCHOTENOp 77-jarige leeftijd is Voorschotenaar Bastiaan Oerlemans vorige week vrijdag overleden. Dat heeft familie gisteren bekend gemaakt. Oerlemans was in de ja- zestig en zeventig leraar en directeur van de protestant- ristelijke mavo aan de Johan Frisolaan in Voorschoten. Hij ram in het bestuur van het Lucascollege toen de katholieke ïisjesmavo, de katholieke jongensmavo in het dorp en Oerle- ms' mavo fuseerden, aan het begin van de jaren zeventig. Het cascollege ging later op in het Vlietland College. Oerlemans is adaag begraven. ondneuzen in provinciehuis 3ERDQRPLeiderdorpers die zich altijd al hebben afgevraagd it de provincie Zuid-Holland doet, kunnen zaterdag 20 febru- mee op excursie naar het provinciehuis in Den Haag. De Lei- rdorpse afdeling van het CDA organiseert het tochtje met het g op verkiezingen voor Provinciale Staten op 3 maart. Speci- 1 voor Leiderdorpers geeft gedeputeerde J. Heijkoop een ndleiding door het gebouw. De excursie is gratis en duurt van fr30 tot 12.30 uur. Belangstellenden kunnen zich tot en met 12 J,Wuari voor de excursie opgeven, op werkdagen tussen 18.00 120.00 uur op 071- 541.74.28 of 071 - 589.67.48. taj ahuchtelingenopvang zoekt leden De Vluchtelingen Begeleidingsgroep Zoeterwou- r p (VBZ) zoekt vrijwilligers. De medewerkers moeten nieuwe wegwijs maken in Zoeterwoude en contacten tot S(and brengen met scholen, huisartsen en dergelijke. Ook wordt ii de vrijwilligers verlangd dat ze de vluchtelingen helpen om mnis te maken met apparatuur in hun nieuwe onderkomen, in de nieuwe medewerkers wordt behalve affiniteit met vluch- lingen een inzet van minimaal een jaar verwacht. Eventuele ïkosten worden vergoed. Belangstellenden kunnen zich aan- j elden op de volgende telefoonnummers: 071-580.11.98, J50.34.36 en 580.63.52. be '"articuliere zwemlessen kleuters ieterwoude Kleuters in Zoeterwoude en Stompwijk kunnen schooljaar weer particulier zwemles krijgen in het bin- van woon- en leefgemeenschap Swetterhage. In de zo- lijermaanden kunnen de lessen vervolgd worden in het buiten- van de gemeente Zoeterwoude. De Zoeterwoudse Ineke eael-Piët heeft plek voor veertig kinderen van rond de vijf jaar. ine cursus begint in september en duurt tot april volgend jaar. et»n gediplomeerde zweminstructrice verzorgt de lessen. De les- aan kosten 300 gulden voor negen maanden: twee lessen van enn half uur per week. De zwemlessen worden gegeven tussen ;k».30 en 18.00 uur en de lesgroepen bestaan uit zo'n tien kinde- dn per keer. Hiel organiseert de lessen al jaren al zonder subsi- ie van de gemeente. „Daar zijn we nooit achteraan gegaan, ndat we liever onafhankelijk blijven." Ouders kunnen hun nderen opgeven op telefoonnummer: 071-5802250. OV/Unie 55+: ^erdorp» judy nihof tijdelijke parkeerplaatsen de Heinsiuslaan in Leider- ep worden amper gebruikt kunnen dus weg. Dan kan bushalte op de Heinsiuslaan er terugkomen en zijn veel deren blij. Die moeten nu geveer tweehonderd meter Mer lopen als ze met de bus Leiden willen. Dat zegt ctievoorzitter A. Roeberding reiAOV/Unie 55+. neemt dagelijks kijkje op de Heinsiuslaan. staan er vier auto's, soms n atje en soms geen enkele. Af- ikopen zaterdag was het met a£auto's wel aardig druk. Toch r-jft Roeberding erbij dat de JSfkeerplaatsen overbodig zijn. arlant er is een goed alterna- ïef: de parkeerplaats in park De En daar stond za- e-dag geen enkele auto." tijdelijke parkeerplaatsen de Heinsiuslaan zijn onlangs het leven geroepen op aan dringen van de winkeliers van de Winkelhof. Het winkelcen trum, dat aan het uitbreiden is, is de komende tijd een flink aantal parkeerplaatsen kwijt vanwege de werkzaamheden. Voor de tijdelijke parkeer plaatsen op het wegdek van de Heinsiuslaan heeft de gemeen te de halte voor de bus richting Leiden verplaatst en werd een richtingsverkeer ingevoerd. Be halve op de Heinsiuslaan kun nen klanten van de Winkelhof ook terecht op de parkeerplaats in park De Houtkamp. Maar volgens Roeberding wordt deze nog minder gebruikt dan die op de Heinsiuslaan. Dat betreurt hij. Hij vindt dat bezoekers van het winkelcentrum daar maar moeten parkeren. De gemeente moet volgens de AOV/Unie55+ stimuleren dat ambtenaren, winkeliers en hun medewerkers zoveel mogelijk gebruik maken van de Houtkamp. Asbest weg uit ZM'embad Oegstgeest Het Oegstgeestse zwembad Poelmeer gaat in ju li drie weken dicht voor werkzaamheden. De sluiting is onder meer nodig, omdat er asbest moet worden verwijderd uit de luchtkanalen van het sportfondsenbad. Het is de bedoeling dat de luchtkanalen hele maal worden vervangen. Verder krijgt het (on diepe) instructiebad nieuwe tegels, een nieuw plafond en andere verlichting. Volgens baddirecteur D. van der Bent ligt sluiting in het zomerseizoen voor de hand. „De cijfers wijzen uit dat het in die periode wat rus tiger is." Hoeveel inkomsten Poelmeer door de werkzaamheden misloopt, is nog onduidelijk. „Het heeft geen belangrijke negatieve invloed op de begroting", verwacht Van der Bent. „Na tuurlijk lopen we wat inkomsten mis. Maar daar staat weer tegenover dat we diverse kosten niet maken als we dicht zijn." Het asbest in de luchtkanalen van Poelmeer zorgde twee jaar geleden voor opschudding, toen een monteur plotseling op een van de as- bestplaten trapte. Het bad werd ontruimd en bleef twee dagen gesloten. De asbestplaten zijn intussen toegedekt onder een speciale laklaag, waardoor er geen schadelijke asbestdeeltjes kunnen vrijkomen. AAA, 4S^XA^C(JX£UI< WUaJX/V CLAA/J ^gsenheim margrit tibboel metershoge bergen e[nd, waterpastoestellen en ja- (rood-witte palen) volgde h%i aantal Sassenheimers giste- de verrichtingen van drie is!edewerkers van de Rijks- ^nst voor Oudheidkundig Bo- e Ümonderzoek (ROB). Rond de ^federlandse Hervormde Kerk .fprden vijf putten geslagen, die ^jgevens over de Sassenheimse ,u'storie vanaf de Middeleeu- e%n aan het licht moeten bren- fn. Het archeologische onder- |ek heeft plaats in opdracht tn de gemeente Sassenheim. ie wil voorkomen dat door de ïrinrichting van het centrum ^langrijke archeologische ge- ïvens verloren gaan. •Veldarcheoloog Mark Spanjer druk in de weer met meetlint paraten en meetpinnen. Bij-' staan door collega Jurgen Iirmeer tekent hij de verkleu- ïgen van het zand met grote ecisie op polyester millime- rpapier. „Dat kan niet ver- eukelen", legt hij uit. Bij de opgravingen is tot nu e weinig opzienbarends ont- kt. Een grote oranje graafma- (jiine verricht met monotoon ïbrom, af en toe overstemd —oor de klanken van het caril- in, het voorbereidende werk. 'aarna gaan de spaden de rond in. Ulpanjer: „Elke keer maken we laag bloot van zo'n vijf éen- Al naar gelang het be ing van het materiaal dat we inden, blijven we laag voor ltiag doorgaan. Dieper dan de rfliddeleeuwen zijn we nog niet ypkomen." De meeste belangstelling was er gisteren voor de put voor de Hervormde Kerk, waarin Bernard Meijlink van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek aan het werk was. foto dick hocewoninc Als rond kwart over drie de schooljeugd lucht krijgt van het werk wordt het druk. Wanneer één van de kinderen het woord 'bot' opvangt, is het hek pas goed van de dam. De handen jeuken om de verdacht uitzien de grijsachtige stukjes tussen de potscherven uit te graaien, te betasten en te besnuffelen. Een blik van Spanjer houdt de al te nieuwsgierige jeugd op veilige afstand. Als een van de kinderen tenslotte opvangt dat het wellicht om dierlijke botten gaat en er schamper wordt op gemerkt dat die paar botjes niet de moeite waard zijn, omdat er aan de andere kant van de kerk hofmuur veel meer liggen, druipt de jeugd af. Tegen vier uur worden twee van de archeologische putten met behulp van de graafmachi nes gedicht: „Voordat er ie mand in kart", zegt Spanjer. Vanmorgen om acht uur was hij alweer op zijn werkterrein bij de kerk te vinden. „Vandaag gaan we lekker vroeg beginnen. Kijken of dat wat meer ople vert." Geen container, maar portacabin leiderdorp In het artikel in het LD van 29 januari over de oplossin gen die jongerenwerker M. van Oijen aandraagt voor de ruimtenood van Leiderdorp- se jongeren is een fout geslo pen. Van Oijen denkt daarbij niet aan een zeecontainer in De Bloemerd, zoals in het verhaal stond, maar aan een portacabin. „Tussen die twee dingen zit een wereld van verschil. Een zeecontai ner is wat de jongeren abso luut niet willen. En ik ook niet. Het moet een ruimte zijn waar je activiteiten kunt organiseren, waar verwar ming en WC's zijn. Geen ka le, stalen loods, maar een huiskamer."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17