PSV duwt titelkansen Vivax onder Aan zegereeks LZ komt na vijf duels een einde 1 NOVO in problemen na verlies tegen VVO/Aspasia Sport Drie keer goud voor Jeffrey Tameling r I Mislukt optredei} Leidse atletes I MAANDAG 1 FEBRUARI 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. C Titelaspiraties kunnen in ijskast De titelaspiraties van Vivax kunnen voorlopig op een laag pitje gezet worden. In de topper tegen PSV bleef de Oegstgeester formatie met 8-12 aan de verkeerde kant van de score. Na een goede start van Vivax sloeg PSV in de tweede wedstrijdhelft toe. WATERPOLO DIRK KLOOS De ploegen stonden voor het treffen broederlijk naast elkaar op de ranglijst. Winst was dus van groot belang in de strijd om het kampioenschap van de eer ste klasse en de daaraan ver bonden promotie naar de hoofdklasse. Nu zijn over dat laatste de gelederen in Oe^st- geest niet helemaal gesloten. Er is een stroming die er de voor keur aan geeft om in de eerste klasse te blijven, na de onple zierige ervaring vorig seizoen in het waterpolowalhalla. Serge Dietz is echter duidelijk. „We spelen om te winnen en als dat leidt tot eventuele promotie dan moet dat maar." In eerste instantie leek er voor Vivax niets aan de hand. Een stevige press hield de PSV voorwaartsen in bedwang en via twee goals van Serge Dietz (midvoor en man meer) kwam er vlot een 2-0 voorsprong op het scorebord. Kon daarop had Sjors Verburg de 3-0 op zijn handen, maar zijn boogbal be landde op de lat. Halverwege de eerste periode stokte het goede spel ..van Vivax. Met name de passing werd slordig. Zo lever de men bij overtal situaties ver schillende malen de bal simpel in bij PSV, aan uitspelen van deze buitenkansjes kwam Vivax in het geheel niet toe. De PSVers roken al snel hun Bas Lantrok van Boksschool Leiden heeft de finale bereikt van de Open Zuid-Nederlandse Kampioenschappen, die vol gende week in Den Bosch wor den gehouden. De 18-jarige bokser won gisteren in de halve finale in Breda van Mohamed Shahabacksi. Bas Lantrok komt uit in het Weltergewicht. de klasse tot 67 kilo. kans. Zonder dat de Eindhove- naren tot groots spel kwamen, werd de achtervolging ingezet. Dat leidde al in de eerste perio de tot een 3-4 voorsprong voor de Brabanders. Hierna bleef Vi vax achter de feiten aanlopen. Bovendien liepen de Oegstgees- tenaren tegen nogal wat per soonlijke fouten op waardoor de smalle basis zich deed voe len. Snel na de start van de der de periode kwam Vivax weer op gelijke hoogte (6-6). De daarop volgende man meer bracht de Eindhovenaren direct weer op voorsprong (6-7). Keeper Ri chard Bouman had de hele wedstrijd moeite met de man minder situaties door een PSV- variant, waar zijn defensie geen antwoord op had. Gevolg een 6-9 stand bij aanvang van de laatste periode. Vivax liet het hoofd hangen, ging in discussie met de arbiters en verloor uit eindelijk de wedstrijd. Via 6-11 werd de eindstand bepaald op 8-12. „Natuurlijk een teleurstelling, er had meer in gezeten. Als je de kansen niet benut, kun je niet winnen. We blijven verder gewoon ons best doen en dan zien we wel waar we uitkomen", Aldus een ba lende Serge Dietz. Periodestanden: 3-4, 4-6, 6-9 en 12-8. Doelpunten Vivax: Ser ge Dietz 2, Sjors Verburg 2, Ivo Dietz 1, Bram Tenderlo 1, Hans Trijsburg 1 en Niels Piasmeier 1. Judith Straathof pakt nationale titel UTRECHT MARC VAN DER JAGT Judith Straathof heeft de natio nale allround-titel bij de neo- senioren op haar naam ge schreven. De 21-jarige Zoeter- woudse won op het kunstijs van De Vechtsebanen één van de vier afstanden, de 1000 me ter. Ook voor de Hoogmadese Helen van Goozen (juniore A) was de hoogste trede van het ereplatform weggelegd. De B-junioren Anja Borst (Voor hout) en Thijs van Goudoever (Leiden) legden in Utrecht bei den beslag op de zilveren me daille. Straathof had als alle deelne mers moeite om het half over dekte NK-ijs de baas te zijn. Niet vanwege haar fysieke ge steldheid, maar door de verre van ideale condities van het ovaal. De telg uit de kernploeg opleiding sprint sleepte naast haar afstandszege op de dubbe le sprintafstand de tweede plaats op de 1500 meter (2.10,53) in de wacht. Haar 42,55 seconden over 500 meter leverde brons op. maar de drie kilometer van de Zoeterwoudse was 'slechts' goed voor de vijfde plaats. Meervoudig junioren kampioene Straathof bleef Ca- rien Kleibeuker (zilver) en Christine Heins in het eindklas sement voor. Hoogmadenaar Jeroen Kraan van de IJssport Vereniging Lei den presteerde met toptienklas seringen goed bij de neo-senio- ren, maar kon zich niet mengen in de strijd om eremetaal. Dat lukte wel zijn dorpsgenote Van Goozen, die naar een afgete kend kampioenschap schaatste. De 18-jarige uit de kernploeg Jong Oranje won zowel de 1500 als de 3000 meter. Van Goudoever legde de ba sis voor zijn tweede plaats op het Nederlandse kampioen schap voor junioren B door een zege op de kortste afstand. De Leidenaar, lid van de IJssport Vereniging Leiden, liet 40,01 klokken. Leeftijdsgenote Borst uit Voorhout scoorde twee eer ste plaatsen (500 en 1000 me ter) en twee zilveren tijden. Lantrok naar finale Leidenaars bij De Ham met 7-6 onderuit WATERPOLO WIM SIERA Aan de zegereeks van LZ 1886 kwam zaterdag na vijf weken een einde. De Ham was met 7-6 te sterk. Een teleurstellend resultaat voor de Leidse ploeg die de laatste weken goed op dreef was, maar in Wormerveer de goede lijn niet door kon trekken. Met 11 punten uit 13 duels staat LZ ge posteerd in de middenmoot en dat is te weinig voor de Leidse waterpolovereniging die aan de vooravond van het seizoen het vizier had gericht op de nacompetitie. Alleen een zege op één van de topploegen kan het seizoen nog redden. Die gelegenheid is er volgende week al, als AZC/A1- phen op bezoek komt. De ploeg van Hans Parrel begon voortvarend. Het stugge De Ham was onder de indruk van het Leidse spel en moest lijdzaam toezien dat LZ on der leiding van een wederom sterk acterende Tjerk Kramer de touwtjes in handen nam. De jonge aanvaller nam in de eerste twee periodes twee treffers voor zijn rekening en schoot bij een 3-5 voorsprong op de kruising. In de derde perio de kwam de ommekeer. De Ham zat de LZ voor waartsen feller op de huid en bleef zelf bijna twee periodes lang verschoond van tegentreffers. Ro nald Heemrood bracht vlak voor tijd de spanning nog even terug. Maar de zevende, gelijkmakende, bleef uit. Voor LZ scoorden Tjerk Kramer (2), Mi- rco Zuidweg (1), Jan Langerhorst (1), Mathieu Spros (1) en Ronald Heemrood (1). AZC/Alphen hoefde zich niet tot het uiterste in te spannen om Nereus te verslaan. De Alphena- ren kwamen langzaam in de wedstrijd maar ein digden de wedstrijd eenvoudig met een 14-8 overwinning. De moeizame start van AZC was te' danken aan het arbitrale duo van den Heuvel en Maasdijk. Beide arbiters namen nogal eens een foute beslissing, wat de concentratie bij Nereus en AZC niet ten goede kwam. Het aanvallend in gestelde AZC had er nog het meeste last van. De 6-4 tussenstand na twee periodes deed de krachtsverhoudingen dan ook geen recht. In de derde periode stelde de jonge ploeg van trainer Ron de Vogel orde op zaken door van 6-4 naar 14-8 uit te lopen. Alleen Simon Meyn kon nog wat terug doen. De routinier scoorde in Alphen vanaf de midvoorpositie vier maal. Joeri Stoffels (4) en Kimmo Thomas (3) namen een flink aantal treffers voor hun rekening. De Zijl/LGB was met 10-8 te sterk voor Merwe- de. De nummer twee van de eerste klasse had opvallend veel moeite met het in degradatienoi verkerende Merwede. Aan het begin van de vi( de periode keken de Leidenaars zelfs tegen ey 8-7 achterstand aan. Pas nadat Rob Dubbelaj man de gelijkmaker voor zijn rekening nam J coach Jacob Spijker naar een zone verdedig! overschakelde, keerden de kansen voor Zijl/LGB. De gehanteerde taktiek had al snel 1 sultaat en de twee zwaarbevochten werden ven gesteld. Voor Rob Dubbeldeman was een hoot rol weggelegd. Hij scoorde maar liefst zevr maal. Vooral de 8-8 was van een uitzonderlijk schoonheid. Op aangeven van Micha Priij schoot hij de bal in een streep achter de doelmj van Merwede. Katwijk leverde een puike prestatie door ni1 met 7-5 van het ongeslagen DAW te verliezt Pas in de slotfase slaagden de Alkmaarders ei- afstand te nemen van het sterk spelende Katwi Voor Katwijk scoorden Kjeld Boonstoppel Alex Sieval (2) en Arie van der Horst 1j' Tweedeklasser Sassenheim kreeg een flink p" op de broek van DZV. De Delftenaren sloeg" hun slag in het tweede gedeelte van het duel wonnen met 10-3. Voor Sassenheim waren Je'a Leepel (2) en Erwin de Bruin de doelpuntenrr kers (1). (j Koudekerk levert uitstekende prestaties in f derde klasse. Zaterdag werd met 8-5 van Aquar gewonnen, na eerst met 0-3 en 3-5 te hebb achter gestaan. Voor Koudekerk scoorden R> Westgeest en Rene Overes twee doelpunten. f NZPC leed alweer de twaalfde nederlaag \r het seizoen. De Noordwijkers verloren met K van Oceanus. Alkemade kwam tekort tegen KZC. De deiB klasser verloor in Beverwijk met 8-6. Vrouwen De vrouwen van LZ 1886 gingen met 8-4 tent, der tegen WVZ. De openingtreffer kwam nog 1' op naam van LZ, maar WVZ was in het vervj van het duel net iets beter. De vrouwen van Alkemade wonnen in Bev wijk met 5-3 van KZC. Alkemade heeft nog ste< uitzicht op de titel. De achterstand op koploj. NVA/HHC bedraagt drie punten. De vrouwen van de Zijl/LGB behaalden in 1° Haag een nipte 8-7 zege op HZ/Zian ZWEMMEN JACCO SCHAAP De zwemmers uit de Bollen streek stegen dit weekeinde op het Nederlands Junioren Kam pioenschappen tot grote hoog ten. Jeffrey Tameling was dit weekeinde, net als vorig jaar, de succesvolste zwemmer uit de regio. De zwemmer van Zwemclub Katwijk behaalde drie gouden en een zilveren medaffle. Verder verbeterde hij zijn pr op alle afstanden. Voor al zijn rugslag liep dit weekein de lekker. Op de 100 meter ver beterde hij zijn pr met ruim 2 seconden, op de dubbele af stand kwam hij zelfs 6 secon den onder zijn oude pr uit. De ze prestaties waren goed voor twee gouden plakken. De der de behaalde hij op de 100 me- Zwemmers uit Bollenstreek geven op jeugd NK de toon aan ter vrije slag. Voor het eerst dook Tameling op deze afstand onder de 56 seconden: 55.47. Op de 200 meter vrij is Tame ling op weg naar de twee-mi- nutengrens. Na een enorme sprong voorwaarts, hij zwom 11 seconden onder zijn oude pr, bleef Tameling nog maar een kleine drie seconden ver wijderd van deze magische grens. Een tijd lang leek hij op deze afstand weer als eerste aangetikt te hebben. Tameling was al gehuldigd als winnaar, toen bleek dat het tijdwaarne mingssysteem een verkeerde tijd had opgeleverd. Een ande re zwemmer bleek 0.01 secon de sneller te zijn geweest en Tameling zag zijn vierde gou den medaille veranderen in een zilveren. Een opspelende liesblesure weerhield hem ver volgens ervan een goede tijd neer te zetten op de 400 wissel slag. Hij werd vijfde in een nog zeer acceptabele tijd van 2.26.23. Op de 100 vlinder bleef Tameling steken op een vierde plaats, ondanks zijn goede tijd; 1.07.64. De grote verrassing bij LZ 1886 was de gouden plak van Lenneke van Schaik op de 100 vlinder, die dit weekeinde bo ven het toch al hoge niveau, van haar clubgenoten uitsteeg. Zij eindigde op dit nummer in een tijd van 1.09.79. Op de 200 meter vlinder kwam zij na een tijdsverbetering van 11 secon den uit op een zilveren 2.37.45. De tweede medaille van deze kleur verdiende zij op de 400 wisselslag. Hier was zij, met een eindtijd van 5.33.54, tien seconden sneller dan haar per soonlijke besttijd tot dat mo ment. Haar 1.03.57 op de 100 vrij zorgde ervoor dat zij alle kleuren eremetaal kreeg. Noch Van Schaik, noch clubgenote Lorette Velting wist zich op de 200 meter vrij tussen de me daillewinaars te zwemmen. Zij kwamen, met respectievelijk 2.18.44 en 2.19.45 net iets te kort. Louis van Schaarenburg ging naar huis met een zilveren (4.48.98 op de 400 wissel) en een bronzen medaille (2.13.87 op de 200 rug). Vooral op de 400 wissel zit hij daarmee zeer dicht bij de tijd die nodig is voor kwalificatie voor de Jeugd Olympiade, die later dit jaar in Esbjerg zal plaatshebben. In ie der geval leverden deze presta ties hem een nieuw clubrecord op. De tweede grote LZ-veras- sing was de derde plaats van de jongensestafette op de 4x200 vrij. Na een goede openingstijd van Bart van Zwicht (2.04.50), kwamen Louis van Schaaren burg, Mark Drenth en Robert Chaudron uit op een nieuwe toptijd van 8.26.97. Bij het Nationaal Cirquit Topzwemmen, kwam De Zijl LGB-zwemmer Robin Sprink- huizen tot redelijke prestaties. Op zijn beide rugslagnummers, de 50 en 200, werd hij vijfde in respectievelijk 28.68 en 2.10.26. Op de 100 vlinder werd hij in 59.14 zesde. Onverwachte nederlaag Gemini/ Kangeroes bij VOKO VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN Het duel tussen de mannen- teams van NOVO en WO/As- pasia eindigde in een' 3-2 over winning voor de laatste ploeg. Winst was er ook voor de man nen van Leython. De vrouwen van Gemini/Kangeroes en de twee RW-ploegen moesten hun tegenstanders feliciteren. De nederlaag van Gemini- /Kangeroes tegen VOKO, de nummer drie van onderen in de tweede divisie C, kwam onver wacht. Bij een 2-1 voorsprong in sets had het team uit Voor schoten de winst voor het grij pen. Vier persoonlijke fouten op rij veranderden in het vierde speldeel echter een 13-11 stand in 13-15. Toen VOKO in het laatste bedrijf ook nog eens flit send van start ging (0-4), was het gedaan met Gemini /Kange roes. Via een score van 11-15 verloor het de partij met 2-3. Bij de thuisclub zat Ruud van Hou- welingen als coach op de bank, omdat Reno Jagtman wegens vakantie afwezig was. Van Hou- welingen zag zijn team de eer ste set met 13-15 inleveren. De twee volgende speldelen waren voor Gemini/Kangeroes (15-4, 15-11) dat in Rachelle Hoede- maker en Joyce van Kooy uit blinksters had. Opnieuw zonder Corien Dijk huizen en Sandra Koelewijn moest de vrouwenploeg van RW de eer laten aan het als tweede geklasseerde Zovoc. In Rijnsburg lukte het RW niet een set te veroveren: 12-15, 10- 15 en 8-15. RW-coach Lieuwe van der Meiilen: „Ik kan nie mand een verwijt maken. Er is hard gewerkt. Maar Zovoc, een team met veel aanvalskracht, was gewoon sterker dan wij." Het toch al verzwakte RW had de pech dat Maijan Schipper vrij snel in de eerste set met een blessure moest afhaken. Daar door viel de organisatie weg binnen het team, dat zich niet temin in de eerste en tweede reeks redelijk staande hield. In het derde bedrijf domineerde Zovoc, dat in Zoetermeer met 3-1 had gewonnen, nadrukke lijk. Bij RW fungeerden Christel Lahuis, Roos van Tol en Jeanet- te Verheij als invalsters. De mannen van Leython be haalden een regelmatige over winning op middenmoter Vre- vok 2. In Leiderdorp werd het 3-1. Setstanden: 15-11, 15-13, 8- 15 en 15-6. De nederlaag tegen Delta van een week eerder had Leython niet onberoerd gela ten. Toch was de ploeg blokke rend redelijk op dreef. In de derde periode viel de concen tratie weg aan Leiderdorpse kant. Ook het inzetten van Fio nas van der Giesen voor spel verdeler Bas Donkers bood geen soelaas. In de vierde set toonde Leython waartoe het in staat is. De ploeg van John Groen moest het doen zonder Koen van Duin (vakantie) en Erik Opgelder (blessure). Paul de Winter moest daardoor als middenman opereren. De all- rounder deed dat naar behor ren. In Schoonhoven was Bouw markt Schoonhoven/DOS snel klaar met de mannenploeg van RW. Het team van coach Erwin de Groot miste hoofdaanvaller Arjan de Mare, hetgeen duide lijk van invloed was op het Rijnsburgse spel. Aanvallend maakte RW aan de buitenkan ten weinig klaar. In het midden was dat anders. Daar deed Jop- pe Paulides, regelmatig bediend door spelverdeler Ronald Ver- Dirk-Jan Kwestro valt aan voor Leython, de Leiderdorpse volleyballers wonnen met 3-1 van Vrevok. heij, leuke dingen. De Groot: Leander Rijneveld en Amoud 8-15. Vervolgens nam NOVO „Het zat er niet in dit keer. Dat van Zuylen waren de vervan- het initiatief over, met scores kwam voornamelijk omdat we gers van het absente tweetal. van 15-1 en 15-12 als resultaat, zelf slecht speelden. Van het De derby tussen NOVO en De derde reeks liet WO/As- spel van DOS was ik niet onder WO/Aspasia, twee ploegen die pasia overigens lopen, nadat de indruk. Die ploeg heeft in in de degradatiezone bivakke- het op grote achterstand was mijn ogen een matige spelver- ren, kende een wisselend spel-, gezet. In de set die volgde toon- deler en speelt tamelijk voor- beeld. In de eerste en tweede de NOVO aan dat het wel dege- spelbaar." Bij RW ontbrak episode was het de fusieploeg lijk verdienstelijk voor de dag naast De Mare Taman Saab. die nadrukkelijk heerste: 3-15, kan komen. De beslissende rps- FOTO MARK LAMERS set was een regelrechte thriller. Bij 12-14 leek de zaak beslist, maar twee knappe verdedigen de acties van NOVO waren goed voor 14-14. In de fase die volgde, hadden beide ploegen de kans de strijd in hun voor deel te beslissen. Uiteindelijk bleek WO/Aspasia de gelukkig ste van de twee: 19-21. LEIDEN WILMAR KORTLEEVER De vrouwenploeg van Leii Atletiek is gisteren kansloosj vijftiende geëindigd tijd, wedstrijden om de Indoor C De Leidse vereniging overwj eerder om de ploeg voortij terug te trekken, maar zag cj op aandrang van enkele dj neemsters van af. De vereniging die doorga; sterk is op de middenafsta' zag opmerkelijk genoeg juisj die afstanden geen kans eer^ presentatieve afvaardiging de been te krijgen. Met ni liefst drie onderdelen onb< verzamelde de Leidse atli geleden in de buitencompe nog in dezelfde klasse uitkwl scoorde meer dan het dubl totaal. Pech Aan het tegenvallende resul was echter ook de extra p van Iris Nagtegaal debet. 26,95 scoorde de Leidse sp ters eerst een beste seizoi prestatie op de 200 meter, vervolgens tijdens de 60 m geblesseerd uit te vallen. D door moest Leiden Atletiek de 4x200 meter afzeggen. B atlete in de gedecimeerde p was nu Nadia Walraven, met 60,52 op de 400 mete meeste punten scoorde. Tamminga Voor clubs buiten de regio den Alphenaar Chris Tarnt ga (Haag Atletiek) en 0< geestenaar Christoph Ken (KAV Holland) goede zakei het allerlaatste nummer Tamminga net AV '34 uit doorn niet van de winst af] den. Vrijwel zonder voorb ding sprong Tamminga in eerste indoorwedstrijd, na trainingstage in Zuid-Al over 5,30. Bij de derde pc op 5,50 meter bleef de lat 1 le seconden trillend twijf om vervolgens toch naar b den te komen. Dat bleek cies het verschil tussen win verlies voor Haag Atletiek sus AV '34. Kempen was voor zijn 1 lemse club al een stuk bet» dreef dan een week eerde dens wedstrijden in Houl Op 60 en 200 meter liep I pen respectievelijk 6,99 21,94.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 20