Opknappen Dorpsstraat kost 1.7 miljoen Rijn Veenstreek \lphen heeft ecoteam Kinderopvang in nieuw gebouw van Windroos Vietnam-congres in Alphen VVD Jacobswoude heeft weer bestuur Pretnoten naar Weissensee Skeelers en hardlopers zij aan zij op smal polderpad Afsluiting Lisse 800 jaar Al 33 jaar zotheid in Ter Aar iwAANDAG 1 FEBRUARI 1999 chef tim brouwer de koning. 071-5356417. plv -chef marieta kroft. 071-5356411 Nat pak voor autodief alphen aan den rijn Een autodief heeft slechts korte tijd plezier n gehad van zijn buit. In zijn gestolen Citroën personenauto ja, kwam hij gisteravond in de sloot bij het Alphense sportpark De 3- Bijlen terecht. De dief had de auto van het parkeerterrein aan de Prins Bemhardlaan omstreeks half acht 's avonds meegeno men. Toen de politie de auto aantrof, was de dader verdwenen. I,rr De politie nam de auto, waarvan de stuurkolom geforceerd iar bleek, voor een sporenonderzoek mee naar het districtsbureau. l5 Inbreker aangehouden in bedrijf alphen aan den rijn» Door een tip heeft de politie twee inbrekers op heterdaad kunnen betrappen bij een inbraak in een bedrijf Eer aan de Keizershof in Alphen aan den Rijn. Eén verdachte ont- snapte gisterochtend rond kwart over vier, maar de politie hield een 19-jarige Alphenaar in het pand aan. De man zit nog vast. Dief handig met de schroevendraaier alphen aan den run Met eenvoudig gereedschap heeft een in breker zich toegang verschaft tot een woning in de J.M. Halkes- sC straat in Alphen aan den Rijn. De dader had in de nacht van za terdag op zondag waarschijnlijk voldoende aan een schroeven- es draaier om het keukenraam aan de achterkant van het huis te ^'forceren. De buit bestond uit sieraden. Een inbreker die zater dagmiddag rond 12.45 uur een woning aan de Lijsterlaan op de ,en korrel had, was minder succesvol. Hij bediende zich ook van 'in een scherp voorwerp, maar kwam het huis niet binnen. u Zesde Tulpentoernooi koersballers n u roelofarendsveen Koersbalvereniging Alkemade houdt voor de zesde keer haar Tulpentoernooi. Op 17 februari nemen 32 teams in sporthal De Tweesprong in Roelofarendsveen deel aan het balspel dat vooral populariteit geniet onder 50-plussers. maiwethouder D. Nagtegaal opent het toernooi om 9.45 uur. De fi- ^nale begint om 16 uur, waarna de prijsuitreiking volgt om streeks 16.25 uur. Kindermarkt in Koudekerk koudekerk aan den run De rommelmarkt in De Ridderhof in Koudekerk aan den Rijn wordt een maatje groter. Op zondag 7 larjfebruari is er voor het eerst plaats voor een speciale kinder- mapiarkt. De markt is geopend van 10-17 uur in De Ridderhof aan fterjde Kerklaan. Werk moet klaar zijn voor jaarmarkt in augustus Project vriendelijk voor milieu en beurs .phen aan den run even huishoudens uit Alphen in den Rijn vormen vanaf vol- >nde week het eerste Alphense ^JJoteam. Onder begeleiding jmi^n het Ecoteam Meldpunt Lei- i-l ^n werken zij stapsgewijs aan ;n milieuvriendelijker huis- Duden. De deelnemers aan het eco- ne v<am bekijken de komende vijf 14-laanden hoe ze thuis afval, lergie en water kunnen be- Jaren en hoe het aantal auto- 3tntg^ometers beperkt kan worden. 2enP een maandelijkse bijeen- >mst wisselen de huishoudens varingen uit. Ondertussen *budt iedere deelnemer zijn ei- n in gegevens bij, zoals het ver- ruik van elektriciteit, water en uenis. Zo weten zij na afloop hoe- '-2 hel zij hebben bespaard. jr De gemeente Alphen is en- ousiast over het project. „De jvaring leert dat mensen die acrjn het programma meedoen 26% blijvende gedragsverande- )ter ,ig vertonen", zegt woordvoer- 2. tij riaar ballet met '5-plussers c „aiphen aan den run tiletliefhebbers kunnen met f commissie Uit 55+ van de j^menwerkende ouderenbon- 'n (OSO) naar de voorstelling n het Nationale Ballet. Op 21 iideraart vertoont dit ballet werk 'r ll)4i Balanchine, Pastor en Gra- imop in het Muziektheater in nsterdam. De prijs van een 13, ei&rt en vervoer met de bus be- erd vraagt 45 gulden. Schriftelijke 9-21gave bij het OSO-kantoor Hgn de J.P. Coenlaan la, 2404 Jn in Alphen. De bus vertrekt B- 121 maart om 12.30 uur vanaf ïoncentrum A. Constandse rijdt via Driehoorne en Wes- Jhove naar het station. ster Alexandra Noy. „In Alphen beginnen we met een groep van zeven huishoudens, maar we hebben nog meer geïnteres seerden. De bedoeling is dan ook dat we binnenkort met een tweede team beginnen." De ge meente hoopt daarbij dat huis houdens uit hef eerste team als begeleider voor de volgende deelnemers willen optreden. Het ecoteamprogramma is afkomstig uit de Verenigde Sta ten en wordt sinds 1992 in Ne derland uitgevoerd. Sindsdien zijn er in het hele land ruim 1200 teams actief geweest. De resultaten van deze teams zijn landelijk verzameld. Daaruit blijkt dat het ecoteam een huis houden 69% aan afval bespaart, 30% aan gas en elektriciteit, 17% aan water en 18% aan au tokilometers. Dat levert niet al leen een besparing op voor het milieu, maar ook voor de porte monnee. Per jaar geeft een eco- team-huishouden gemiddeld 550 gulden minder uit dan een 'gewoon' huishouden. De gemeente Rijnwoude trekt bijna 1,7 miljoen gulden uit om de Dorpsstraat-Oost in Hazerswoude-Dorp op te knappen. De reconstructie van deze doorgaande weg begint in april. De werkzaamheden moeten in augustus zijn afgerond zodat de jaarmarkt die dit jaar jubileert, in de Dorpsstraat kan doorgaan. hazerswoude-dorp marieta kroft de Gemeneweg, gaat terug naar 30 kilometer per uur. Om het De maximumsnelheid in de verkeer af te remmen brengt de straat, die loopt van de Groene gemeente wegversmallingen Brug tot aan het kruispunt met aan. Het belangrijkste verschil nieuwbouw in juni van dit jaar de grond in gaat. Als het oude pand gesloopt is worden de leerlingen ondergebracht in le ge lokalen van nabijgelegen scholen. „Ik ga er vanuit dat dat lukt, maar mocht dat niet zo zijn dan moeten er noodlokalen worden geplaatst." April 2000 moet het nieuwe gebouw dat ruim 2,5 miljoen gaat kosten, gereed zijn. De nieuwe school komt op de plaats van de noodschool. Het pand wordt twee verdiepingen hoog. Ongeveer 200 vierkante meter is bestemd voor het bu reau van VCO. De rest van het pand nemen de SKA en de Windroos in gebruik. De archi tecten hebben rekening gehou den met een eventuele groei van de basisschool. In dat geval kan van het speellokaal een voudig een extra klas worden gemaakt. Volgens Scholte kan dit extra lokaal ook ingezet wor den voor de kinderopvang. „De bedoeling is dat gestart wordt met e'e'n groep kinderen. Mocht blijken dat 24 plaatsen niet genoeg is dan kan het speellokaal ook omgebouwd worden tot een ruimte voor de kinderopvang." De leerlingen van de Windroos die nog in de dependance in de Gouwestraat zitten verhuizen naar de nieuw bouw als de school aan de Zaal- bergstraat klaar is. met het westelijke deel van de Dorpsstraat, dat vorig jaar is ge reconstrueerd, is de hoogte van de plateaus. In tegenstelling op Dorpsstraat-west komen op het oostelijke deel geen verhogin gen. De kruispunten onder scheiden zich van het overige deel van de straat door kleuren en taludstrepen. De gemeente ziet af van verhoogde plateaus vanwege de trillingsoverlast die ze in 'west' veroorzaken en het feit dat het hier om een winkel straat gaat,die bovendien smal ler is dan het westelijke deel. De Dorpsstraat-oost krijgt aan beide zijden een voetpad. Daarvoor moet de gemeente nog enkele stroken van particu lieren aankopen. Verder heb ben werkzaamheden plaats aan de riolering en worden kabels en leidingen vernieuwd. De commissie milieu, verkeer en openbare werken buigt zich volgende week maandag over het raadsvoorstel. Overigens hebben morgen en overmorgen herstelwerkzaam heden plaats op de Dorps straat-west. Ter hoogte van nummer 172 is een plateau zo verzakt dat het gevaar oplevert voor het verkeer en overlast geeft voor de omgeving. Het deel tussen de Rembrandtlaan en de Zuidsingel wordt daarom afgesloten voor het doorgaand verkeer. Het is één van de 134 geïn ventariseerde punten op deze weg die voor verbetering in aanmerking komen. Zo moeten ook de andere plateaus en en kele inritten worden aangepast en moeten verkeersborden op zijn plek worden gezet. Volgens ambtenaar Holleman streeft de gemeente ernaar de punten voor 1 april aan te pak ken. Daarmee zijn nog wel zo'n vier tot zes weken werk ge moeid. Een deel van de kosten is voor rekening van de aanne mer. alphen aan den run marun kramp De Stichting Kinderopvang Al phen aan den Rijn (SKA) gaat in het nieuwe gebouw van basis school de Windroos een ruimte huren voor buitenschoolse op vang. Daarnaast komen in het gebouw aan de Zaalbergstraat zeven lokalen voor de basis school en kantoorruimtes voor de Vereniging voor Christelijk Primair Onderwijs (VCO) waar de Windroos onder valt. De basisschool is aan een nieuw gebouw toe, omdat het oude pand niet meer aan de ei sen voldoet. De school is daar in 1972 neergezet als zoge naamd semi-permanent ge bouw. Na twintig jaar was het pand aan vervanging toe. Die ging niet door, omdat het ge bouw door nieuwe regelgeving plotseling de status kïeeg van permanent gebouw Hierdoor moest het pand en de depen dance die de school in de Gou westraat heeft, nog eens twintig jaar mee. Het bestuur van VCO en de gemeente zijn het er ech ter over eens dat het oude ge bouw niet langer mee kan. Vo rig jaar februari begonnen zij met de voorbereiding van de nieuwbouw. DrieDee architec ten hebben de plannen uitge werkt. VCO-directeur G. Scholte hoopt dat de eerste paal van de alphen aan den run De Stichting voor Ontwikkeling van Vietnam (SOV) organiseert sa men met het internationale Comité voor een Vrij Vietnam (1CV) een congres in Alphen aan den Rijn en Scheveningen. De Alphen se sessies zijn op 10 en 12 februari in gebouw Party 2000 Discussi on. Op 11 februari is hotel Kurhaus in Scheveningen de plaats van handeling. Het begin van het congres, op 10 februari om 19 uur in het gebouw aan de Cantharel 6, staat open voor alle belangstellen den. De sessie van 12 februari duurt van 10-12.30 uur. ter aar Carnavalsvereniging de Piasduikers bestaat 33 jaar en deze 3x11 jaar liet de ver eniging niet onopgemerkt aan zich voorbij gaan. In sporthal De Vlinder in Ter Aar pak ten de Piasduikers daarom zaterdag weer groots uit Dit jaar onder het motto 'Al 33 jaar Zotheid in Ter Aar'. Overdag was er voor de bezoekers een minikermis en een spellen- circuit in de ene helft van de hal. Het andere deel werd in beslag genomen door dansma riekes die het publiek vanaf het podium ver maakten. Achttien verenigingen waaronder De Spettertjes, De Duikertjes en de Prinsen- garde gaven een kleine 50 voorstellingen in de sporthal, 's Avonds was het vlinderfeest met de petband Huub Hangop en De Sjon- nies. Het polonaisewerk werd verzorgd door blaaskapel Kleintje Pils uit Sassenheim. Zeker 1400 mensen kwamen op het feest af en vierden het Ter Aarse carnaval. FOTO MARK LAMERS jacobswoude 'eense wint 2, teoorleeswedstri jd jen, te 39 arr enst inemarie van der Zwet heeft ig^jerdag de vooronde van de itionale Voorleeswedstrijd in r Aar gewonnen. De scholiere in de bovenbouw van de he sclQ-iaschooi üi Roelofarends- "argu|n zit. droeg een verhaal voor n Ida Vos uit het boek eemde Gasten. Annemarie erve nat samen met de nummers m 5/%e en drie (Jascha Stunnen- rg uit Noorden en Hicham jja uit Bodegraven) door naar Kvolgende ronde. De winnaar i die wedstrijd doet mee aan 1 provinciale kampioen- ïap. Op 19 mei is in Utrecht •landelijke finale. Bij de voor- tide in Ter Aar kwamen vol- hs Iva Suer van de biblio- jek De Aarlezer zeker hon- fd mensen luisteren naar de ten schoolkampioenen van Jisscholen uit Leimuiden, 26'°ïubrugge, Roelofarendsveen, ri de Pegraven' Noorden en Ter »bladr Ton Huntjes, de voorzitter nale 1 de Stichting Bibliotheek- ij is nifk Ter Aar, Miranda Nagte- Idt nitl, jeugdbibliothecaresse in Üegraven en Elma Scholten i de bieb in Roelofarends- sn bepaalden uiteindelijk dat hemarie van der Zwet het Ite kon voorlezen. De WD in Jacobswoude heeft weer een nieuw bestuur. Zes le den, met R. Bavelaar als voor zitter, namen het bestuur van het enige nog overgebleven lid H. Olieslagers over. Het oude bestuur viel vorig jaar, na de verkiezingen en de perikelen rond de benoeming van wet houder M. Dambrink uiteen. Nadat raadslid M. Keune door het bestuur en de ledenverga dering was aangewezen als kandidaat-wethouder, kreeg Dambrink de meerderheid van de fractie achter zich. „Die pro blemen zijn inmiddels uitge praat en gladgestreken", zegt oud-voorzitter Olieslagers. Olieslagers stopt ennee. Niet alleen omdat zijn termijn van zes jaar voorzitter er bijna op zit. Ook spelen persoonlijke omstandigheden een rol. Hij blijft nog wel actief bij de WD, onder andere als lid van de ka mercentrale Leiden. Het spijt de nieuwe voorzitter R. Bavelaar dat niemand uit Hoogmade zitting heeft in het bestuur. Nummer een op de agenda voor de eerste bestuurs vergadering staat voor hem al vast. „We moeten ervoor zor gen dat het aantal leden weer omhoog gaat, dat is een bron van inkomsten voor de WD. Ook moet de communicatie tussen de fractie, het bestuur en de leden verbeteren. De strijdbijl is begraven, dat is ver leden en vergeten aldus de Rijnsaterwoudenaar die tevens voorzitter van de Onderne mersvereniging Jacobswoude is. Secretaris en penningmees ter zijn respectievelijk J. Bocho- ve uit Woubrugge en B. de Rijk uit Leimuiden. De drie andere bestuursleden zijn J. Schutrups (Leimuiden), H. van der Horst en E. van der Wiel (Rijnsater- woude). Hoe sterk is de eenzame skeeler. Deze deelnemer aan het nieuwe onderdeel van de Hazerswoudse polderloop heeft het rijk alleen. Elders op het parcours was het dringen geblazen. FOTO ANP MARK LAMERS hazerswoude De skeelertocht die dit jaar voor het eerst was opgeno men in de Hazerswoudse polderloop is voor herhaling vatbaar. De wedstrijd was gisteren met ruim tachtig deelnemers op wieltjes een succes, meldt organisator D. Smits. Wel beginnen de skeelers voortaan later om te voorkómen dat ze de hardlopers op een smal pad voorbij moeten. De skeelers moesten de hardlopers passeren op de Compierenkade. Smits: „Dit is een smal pad. De skee lers konden bij het passeren van de lopers geen lange slagen maken. Dat is natuurlijk niet ideaal voor hen en ook niet voor de lopers, want die worden rakelings in gehaald. Om dit te voorkómen lossen we het startschot voor de skeelers volgende maand tien minuten later, dus om tien over elf. Dan passeren ze de hardlopers op een brede weg. Voor de rest waren de deelnemers zeer te spreken over het uitgezette parcours. De wegen wa ren allemaal strak geasfalteerd en ze vonden de tocht mooi." Winnaar van de 20 kilometer skeelertocht was G. Els- geest uit Woubrugge. Hij reed een tijd van 49.03 minu ten. Als tweede, na 50.52 minuten, kwam Alphenaar A. Uitvlugt binnen. Van de skeelertocht van 4,5 kilometer heeft de organisatie geen uitslag opgemaakt. Aan de twaalfde editie van de hardloopwedstrijd de den ruim 450 mensen mee. De snelste man op de hal ve marathon was E. Smith. Hij liep de 21,1 kilometer in 1.21.07. Bij de vrouwen kwam E. Verlaan als eerste bin nen (1.43.38). Op de 15.2 kilometer liep J. van Galen een nieuw parcoursrecord (50.57). De eerste vrouw op deze afstand was N. van de Hengel met 1.14.19. Win naar op de 10.2 kilometer was bij de mannen R. Wage- maker met 36.10 minuten en bij de vrouwen A. den Ouden met 43.08 minuten. De 5 kilometer werd bij de mannen won J. Krest met een tijd van 17.45 minuten. T. van Berkel kwam op deze afstand als eerste vrouw binnen na 23.15 minuten. Op de 1.5 kilometer finishte E. Strijk als eerste. Hij liep de afstand de afstand in 5.29 minuten. A. Bentvelsen arriveerde met een tijd van 6.03 minuten als eerste vrouw. Blaaskapel De Pretnoten uit Lisse treedt op tijdens de elfde alternatieve elfstedentocht, een schaatstocht over tweehonderd kilometer, op de Oostenrijkse Weissensee. De eerste optre dens van de dertien leden tel lende muziekband worden ge houden tijdens een criterium en de afvalrace komende don derdag. Vrijdag speelt de blaas kapel tijdens de grote alterna tieve elfstedentocht voor recre anten over 50, 100 en 200 kilo meter en tijdens het zogeheten blarenbal na afloop van de schaatstocht. Zaterdag verschijnen wed strijdrijders als Piet Kleine. Henk Angenent, Erik Hulse bosch, Evert van Benthem en Ruud Borst aan de start voor een wedstrijd over tweehon derd kilometer. aan het Vierkant treedt om 20.30 uur Mathilde Santing op met het trio The Tender Trap. Daarna is er een borrel op het gemeentehuis, waar het foto- en filmmateriaal van alle evene menten te zien is. Voor iedereen die vorig jaar heft bijgedragen aan de viering van het 800-jarig jubileum van Lisse wordt dinsdag 9 februari een slotmanifestatie gehouden. In de Nederlands Hervormde Kerk

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 13