igen veld assenaarse line-skaters 5 amen 'Je kunt gemst spreken van een passie voor het leven' >4 Station Voorhout succesnummer NS Regio elp e? 'Ik ga voortaan wel in zee zwemmen' Kerken Voorschoten blij met aanbod wethouder Nieuwbouw centrum goedkoper dan renovatie van oude schoolgebouwen li RDAG 30 JANUARI 1999 erna straatsma, 071-5356437,plv.-chef judy nihof, 071-5356416 andelaar overleed na misdrijf jjtscHOTEN De Voorschotense handelaar Jan Balfoort (40) is, 1 de politie al vermoedde, door een misdrijf om het leven Imen. Dat heeft sectie op het lichaam uitgewezen. Balfoort d afgelopen dinsdag dood aangetroffen in een bestelbus aan bouw van der Kraplaan in Voorschoten. Justitie zwijgt over joedracht van het misdrijf. Vragen beantwoordt persofficier lorstink alleen met: „Daar mag ik niets over zeggen in het ka- Tvan het onderzoek." Het openbaar ministerie sluit niet uit Jhet om een afrekening gaat in het drugscircuit. „We houden I alles rekening en houden elke mogelijkheid open", aldus Istink. De afgelopen dagen zochten 35 rechercheurs in de IBoschgeest naar nieuwe sporen. Zij verrichtten buurt-, Iren- en passantenonderzoeken. „De informatie uit deze on- :oeken wordt thans verwerkt", is het enige dat het openbaar listerie verder kwijt wil. Volgens persofficier Horstink gaat om een standaardonderzoek. Van Tienhoven begint aan zijn vijfde Monte Carlo Challenge imp ia '72 staat deel terrein af ie-hockeyvereniging 'Shooting Stars' krijgt een eigen immodatie op het Wassenaarse sportcomplex Ter t. Handbalvereniging Olympia '72 is bereid een veld staan voor de in mei vorig jaar opgerichte club. MSI nomen •naar erna straatsma iting Stars telt inmiddels vijftig leden, van wie zo'n lig procent onder de acht- jaar is. Een aantal teams de club speelt reeds in letitieverband. Inline-hoc- voorheen ook wel thockey genoemd, is af- stig uit Amerika en ver veel gelijkenissen met ijs- ;ey. De afgelopen maande ten de leden van de Was- arse vereniging gebruik en van een van de velden Olympia '72. ;t nieuwe veld dat Shooting krijgt kan ook worden ge kt door jonge inline-ska- De gemeente stelt 30.000 en beschikbaar voor de plaatsing van skatetoestellen, zoals een 'fun-ramp', een 'jum- pramp' en een 'flyramp'. Daar mee komt Wassenaar tegemoet aan de wens van een groep van zo'n 20 tot 30 skaters, die in een brief aan de gemeente hebben verzocht om specifieke skate- voorzieningen. Op een nu nog braakliggend terrein naast de huidige hand- balvelden krijgt Olympia '72 een nieuw speelveld. Een be staand veld wordt bovendien gerenoveerd en zondanig inge richt dat het zowel door hand ballers als inline-hockeyers kan worden gebruikt. In totaal trekt de gemeente Wassenaar ruim drie ton uit voor de werkzaafhheden op sportcomplex Ter Weer. wassenaar/noordwuk* marc meij In een klassieke wagen een rally rijden naar Monte Carlo is voor velen een onvervulde jeugd droom. Maar Alex van Tienho ven uit Wassenaar doet het al acht jaar. Hij rijdt in een Abarth 850 TC door de mooiste streken van Europa. Komende zondag zet hij met zijn navigator Lester van der Zalm in een veld van 200 deelnemers opnieuw koers naar Monte Carlo. Noordwijk is de (vertrouwde) startplaats van de jaarlijkse Challenge. Een snelle blik in de atlas leert dat de stad aan de Franse zuidkust niet eens zo ver weg lijkt. Maar aangezien de hele ra ce over C- en D-wegen verre den wordt, hebben Van Tien hoven en zijn compagnon toch nog zo'n 3500 kilometer in zes dagen voor de boeg. In een wa gentje dat door veel vrouwen geliefkoosd wordt vanwege zijn schattige kleine uitstraling. Maar vergis je niet. „Deze wa gen haalt nog snelheden van zo'n 150 kilometer per uur", zegt Van Tienhoven met een se rieus gezicht. „En hij ligt als een skelter op de weg. Bovendien kun je er héél comfortabel in zitten." De wagen haalt nog hoge snelheden, maar zijn bestuur der hoopt daar zo weinig moge lijk gebruik van te maken. „Bij deze rally telt snelheid niet", legt hij uit. „Het is een zoge naamde 'regelmatigheidsrally' waarbij juist zo constant moge lijk gereden moet worden. Wij rijden met een gemiddelde snelheid van zo'n zestig tot tachtig kilometer per uur. Iede re deelnemer dient zich aan de verkeersregels te houden. In Alex van Tienhoven maakt zijn Abarth 850 TC klaar voor de rit naar Monte Carlo. een dorp waar je slechts 50 mag dus tien minuten achter op tingsgevoel heeft. „Als we de rijden, rijdt je dus ook 50. Maar schema. Als het moet rijd ik bocht om gaan hoeft hij bij wanneer je een keer een ver- dan ook wel een stukje harder, voorbeeld nooit zijn wegen- keerde afslag neemt heb je een ja." kaart mee te draaien." Van der probleem. Als je daar na vijf mi- Van Tienhoven is daarom erg Zalm zelf voegt eraan toe dat nuten pas achter komt, moetje blij dat zijn navigator een bij- een goed navigator in ieder ge- nog vijf minuten terug en lig je zonder goed ontwikkeld rich- val nooit wagenziek mag wor- FOTO HIELCO KUIPERS den. En niet in slaap mag suk kelen. „Dat is bij een ander ral lyduo wel gebeurd", vertelt de oud marineman, die vanouds gewend is om met kaarten te werken. „Op een gegeven mo ment kwamen zij midden in de nacht stil te staan op een skipis te, onder een lift. Het bleek dat de navigator inmiddels al sliep." „Conditie en concentratie, daar gaat het om", vult de erva ren coureur Van Tienhoven aan. „Dat heb je of heb je niet, dat kun je niet trainen." Regel matig wordt er 's avonds door gereden en dat vergt het een en ander van de deelnemers. „Sommigen zakken mentaal in elkaar. Ze zijn op een gegeven moment niet meer vooruit te branden en gaan hele domme fouten maken bij de controles onderweg." Van Tienhoven's liefde voor klassieke auto's en het rijden van rally's is hem met de paple pel ingegoten. Zijn tweede va der reed zijn hele leven in de Formule 1 en daarom bracht hij als jongen de zomervakanties door bij de fabrieken van Enzo Ferrari. „Je kunt gerust spreken van een passie voor het leven", zegt hij. Niet verwonderlijk dat hij nu zelf een garage in Wasse naar heeft waar klassieke wa gens gerestaureerd en eventu eel 'rally-klaar' gemaakt wor den. Een mens kan weing inte resse in automobielen hebben, maar zal zijn ringers aflikken bij het zien van de modellen in het wagenpark van 'CC Clas sics'. Het topmodel is een Biz- zarini van 3,5 ton. „Maar daar zijn er ook maar een paar van gemaakt", maakt Van Tienho ven duidelijk. „Iedereen met een normale beurs kan in prin cipe rally's rijden in een klassie ke wagen. Het startklaar maken van een Fiat Abarth komt bij voorbeeld neer op zo'n 40.000 gulden. Maar ja, het blijft na tuurlijk wel een dure hobby." Hoe u ook wilt wonen. Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. iden, Schipholweg la, iden, Lammenschansplein 6, im: Arjen Stikvoort ftijd: 27 oep: steward bij KLM gerlijke staat: ;ehuwd, geen kinderen onplaats: Zoeterwoude Als u een huis vindt dat precies bij t wilt u natuurlijk ook een hypo- die bij u past De Hypotheker is oor het meest aangewezen adres, alleen om de juiste hypotheek te Maar ook voor het kosteloos iden vart het hele koopproces, 'de eerste oriëntatie tot en met de loverdracht En van de taxatie tot en met de 'voorlopige teruggaaf. Wat uw wensen ook zijn, bij De Hypotheker bent u zeker van een zorgeloos geregelde hypotheek. U vindt De Hypotheker ook op internet www.hypotheker.nl De Hypotheker 071 - 5210808 071 - 5320122 Vijftien maanden cel geëist tegen ontuchtpleger zwembad Poelmeer den haag/oegstgeest maarten keulemans „Belachelijk! Echt ongehoord dat zo'n offi cier van justitie met zo'n eis durft te ko men." Met die woorden verliet advocaat S. van der Valk gistermiddag boos het paleis van justitie in Den Haag. Even tevoren had hij vijftien maanden cel - waarvan rijf voorwaardelijk - horen uitspreken tegen zijn cliënt, een zwakbegaafde Delftenaar die in de herfstvakantie ontucht pleegde in de gemeenschappelijke kleedkamer van het Oegstgeestse zwembad Poelmeer. Over de feiten waren officier, advocaat en verdachte het wel eens. De 40-jarige glaszetter had na het zwemmen zijn ge slachtsdeel getoond aan twee jongetjes van 9 en 10 jaar oud en de twee ontuchti ge voorstellen gedaan. Toen de zwembad directeur toevallig de kleedkamer binnen kwam en de man verzocht zich op het kantoor te melden, raakte de Delftenaar in paniek. Hij probeerde te ontsnappen, waarop het badpersoneel hem na een worsteling opsloot in het toilet. Het voorval was genoeg reden om de schennispleger de gevangenis in te laten draaien, vond de officier van justitie. „De verdachte heeft dit uiterst berekenend ge daan." De officier wees erop dat de man al drie keer in zwembaden is opgepakt we gens onzedig gedrag. Diezelfde dag nog had hij zijn geslachtsdeel getoond aan twee andere jongetjes. Hij was dan ook niet voor niets helemaal naar Oegstgeest gekomen. In zijn woonplaats en in Naald wijk heeft de Delftenaar een badverbod. „De kans op herhaling is groot. U gaat helemaal niet naar het zwembad om te zwemmen", wierp de officier de verdachte voor de voeten. „U komt voor de kinde ren." Voor de seksuele toespeling van de Delftenaar op het tweede jongetje had de officier een ongebruikelijke aanklacht: po ging tot ontucht. De eis van vijftien maanden cel schoot advocaat Van der Valk danig in het ver keerde keelgat. Justitie zou de Delftenaar op één lijn stellen met incestplegers of kinderverkrachters. „En dat is een vol strekt onterechte vergelijking. Mijn cliënt is geen pedofiel, hij is zelfs heteroseksueel. En wat is er nu helemaal gebeurd? Ik her inner me dat ik zelf ook wel eens zo ie mand in het zwembad ben tegengeko men. En ik heb er echt geen blijvende schade van ondervonden. Er zijn hele volksstammen die hier wel eens mee zijn geconfronteerd. En de jongens die het is overkomen, namen het ook nogal laconiek op." De advocaat beriep zich op een psychia trisch rapport, waarin de verdachte wordt geschetst als een contactarme, eenzame man. „Een grote rol speelt zijn zwakbe gaafdheid", benadrukte Van der Valk. „Verstandelijk zit hij op hetzelfde niveau als kinderen. Daar praat hij mee. Wat hij wil en wat hij voelt is anders dan bij u." De advocaat wil daarom dat de Delftenaar twee jaar gedwongen in therapie gaat. „Gevangenisstraf is niet het goede medi cijn. Hij verliest dan z'n huis en ook het werk gaat naar de knoppen." De schennispleger zelf beloofde dat hij 'wat anders gaat doen, zodat ik geen tijd meer heb voor kinderen'. En het zwem men? „Ik ga nooit meer naar het zwem bad", meldde hij rechtbankpresident S. Donker. „Ik zwem voortaan wel in zee." De rechter doet over twee weken uit spraak. voorschoten dimitri walbeek De gezamenlijke kerken in Voorschoten zijn blij met de fi nanciële geste die wethouder P. den Hartog donderdag deed aan hun adres. Op verzoek van de CDA-fractie gaf hij aan dat de kerken een beroep kunnen doen op het sociale hulpfonds van de gemeente voor de op vang van vijftien asielzoekers. Deze vluchtelingen, zogeheten Dublin-claimanten, bivakkeren de komende drie maanden in zalencentrum Het Pluspunt. „Wij zullen zeker een beroep op dat fonds doen. Dat is een posi tief signaal van de gemeente", aldus J.P. van Berkel namens de raad van kerken. Van Berkel weet nog niet om hoeveel geld de kerken zullen vragen. „Want we weten nog niet wat het tekort wordt op on ze begroting. We gaan gewoon eens met de mensen van dat fonds om tafel zitten." De opvang van de asielzoe kers, die wachten op de behan deling van hun asielaanvraag in een ander Europees land, kost de kerken 60.000 gulden. Met giften van particulieren en be drijven in de Leidse regio ho pen de kerken voldoende geld binnen te halen. De asielzoe kers voor wie het geld is be doeld, arriveren maandagmid dag in Het Pluspunt. Vandaag wordt de laatste hand gelegd aan de inrichting van de slaap zalen. Het sociale hulpfonds van de gemeente, een potje gevuld met 60.000 gulden, is eigenlijk al leen bedoeld voor Voorschote naren met een minimuminko men. Bij calamiteiten, bijvoor beeld een kapotte wasmachine, kunnen de minima beroep doen op het fonds. Volgens een bijstandsambtenaar passen de asielzoekers wel in dat profiel, maar alleen als de kerken te weinig giften binnenkrijgen. De eenmalige bijdragen uit het fonds variëren van 500 tot 3000 gulden per dag, volgens een ambtenaar van de gemeente. traan bent u verslaafd? laamstraining. Ik vind het rlijk om iedere dag te rten. Als ik op reis ben, rt ik in fitnesscentra. Thuis :n ik een half uur per dag. r om mijn lichaam fit te den, niet voor body- Iding of zo, hoor. Een dag getraind is een dag niet :efd, zeg ik altijd. Het is puur mezelf. Ik krijg er energie Een lekker gevoel. is uw liefste bezit? zijn mijn slangen. Ik heb e tijgerpythons en twee ne boa constrictors. Van ns af aan ben ik door igen gefascineerd. Als ik iskom liggen die Jnerende beesten daar. ld ik mooi. En ze zijn niet issief, ze vergen weinig 'orging. ir heeft u zich de afgelopen ?fc over opgewonden? |n vriendin werkt voor de inaamse itvaartmaatschappij SLM. |woont in Paramaribo en ik haar drie, vier weken niet Zij kon plotseling naar Ierland komen, maar ik zou liet zijn. Dat was heel itrerend. Het zou een van de aarse keren zijn dat ik haar i mislopen. Op het laatst is gelukkig goedgekomen. ar dat hield me wel bezig. Je haar koesteren en als dat Twee jaar oude halte trekt al dagelijks drieduizend passagiers voorhout jan preenen Station Voorhout trekt veel meer passagiers dan verwacht. Bij de opening op 1 maart 1997 gingen de Nederlandse Spoor wegen er nog vanuit dat in 2005 dagelijks zo'n 1.900 mensen op deze plek zouden in- en uit stappen. Inmiddels zijn dat er al drieduizend. Omdat pas een gedeelte van de nieuwe wijk Hoogh Teylingen klaar is, mag worden gere kend op vier vijfdui zend reizigers als over zes jaar in dit gedeelte van Voorhout alle 2.500 nieuwe huizen gereed zijn. „Het is ver boven de verwachting. Deze ont wikkeling heeft ons dui delijk verrast. Er is overal wel een toename van het aantal passagiers, maar ook al kan ik geen exacte vergelijking maken met andere andere stations, kan ik zonder meer stel len dat Voorhout tot de snelste stijgers behoort", aldus F. Kraaijeveld, re gionaal woordvoerder van NS Reizigers. Zij schrijft de onver wacht snelle stijging on der meer toe aan 'de goede busverbindingen' die er van meet af aan in de nieuwe wijk zijn ge weest. „Zodra mensen ergens gaan wonen, moeten ze daar meteen de beschikking hebben over een bus. Dat is in Voorhout het geval. Daardoor ontstond ge wenning. Als mensen er gens al een tijdje wonen en pas dan bussen gaan rijden, kun je het wel vergeten. Dan is ieder een tezeer gewend aan de auto om nog over te stappen." De meeste passagiers, die in Voorhout instam pen, reizen richting Lei den en Den Haag. „Dan hebben we het vooral over ambtenaren die bij de ministeries werken. En zeker niet alleen mensen uit Voorhout. Dit station heeft duide lijk een regionale func tie. Veel mensen komen met de bus of auto uit Noordwijk, Sassenheim, Noordwijkerhout en Lis- se en stappen in Voor hout op." Ondanks de opvallende toename van het aantal reizigers wordt nog niet gedacht aan uitbreiding van de faciliteiten op station Voorhout. Voorlopig wordt volstaan met twee kaartjesautomaten. Over een loket of een horeca gelegenheid wordt nog niet gesproken. Van klachten over het voorbijrijden van het station door machinis ten is de laatste tijd geen sprake meer. Kraaije veld: „Alleen in het be gin werd wel eens verge ten in Voorhout te stop pen. Dat zie je wel vaker bij nieuwe stations, maar nu kent iedereen deze halte." niet kan, dan baal je. Verder ben ik er niet de persoon naar om me snel druk te maken. Merkt u dat uniformen aantrekkingskracht op vrouwen hebben? Op zeker! Jaja! Zo'n pak is netjes en ik krijg er veel reacties op. Vrouwen voelen zich er duidelijk door aangetrokken. Als ik ga tanken bij een benzinestation dan merk ik dat ik aandacht krijg. Je bent dan toch een blikvanger. Mensen laten dan toch hun fantasieën los op uniformen. Wanneer ligt u in de nachts wakker Als ik heel veel aan mijn hoofd heb. Dingen moet regelen. Spaarloonregelingen. Het kopen van een huis. Belangrijke dingen, dan ga ik piekeren. Over de toekomst. Mijn vriendin. Als er te veel belangrijke zaken in een week zijn. Dan lig ik wakker. Wat is je toekomstdroom? Ik heb niet zo heel veel wensen. Vrouw en kinderen. Een normaal bestaan leiden. En misschien een boek geplubiceerd krijgen. Romans. Ik schrijf heel graag. Wat mist u in Zoeterwoude? Nou... Ik weet het eigenlijk niet. Ik vind eigenlijk dat ik hier niets mis. Je zit overal dichtbij. De perfecte combinatie. Hier is alles. En als ik iets wil hebben, dan zoek ik het op. Wat is de grootste fout van uw leven Er zijn niet echt veel dingen die fout zijn gegaan. Dat soort fouten heb ik gewoon niet gemaakt. Ik heb tot nu toe alles uit het leven gehaald dat erin Houdt u uw slangen in huis als u kinderen heeft? Als het gevaren gaat opleveren niet. Ze mogen voor mijn kinderen geen gevaar betekenen. Je eigen vlees en bloed, daar mag je niet mee spotten. Die slangen blijven gewoon beesten, die niet weten wat goed of fout is. Ook als ze voor mij gevaar opleveren, gaan ze de deur uit. Of als mijn vriendin bezwaren heeft. Of anders gaan ze de kelder in. Of de beveiliging wordt een stuk beter. Dat kan ook. Waaraan denkt u spontaan bij het woord Zoeterwoude Knusheid. Klein, natuur en gemoedelijk. Het is hier heerlijk thuiskomen als ik ver weg ben geweest. tekst dimitri walbeek foto taco van der eb wassenaar plaats te maken voor in totaal 54 woningen. Het oude school gebouw in de Van Heeckeren- straat, het Van Heeckerenhuis, blijft behouden. De gemeente gaat nog op zoek naar een nieu we bestemming voor het ge bouw en denkt daarbij aan ap partementen in combinatie met 'sociaal-educatieve activiteiten'. De geplande nieuwbouw kost 8,6 miljoen gulden. De kosten blijken, na het haalbaarheids onderzoek, ruim 1,5 miljoen gulden hoger te liggen dan twee jaar gelden werd geraamd. De grondopbrengsten vallen lager uit en de bouwkosten hoger. De jaarlijkse exploitatielasten, van bijna rijf ton, zijn eveneens ho ger dan verwacht. De bouw van een nieuw soci aal-cultureel centrum in Was senaar is goedkoper dan de re novatie van een aantal gebou wen die nu voor sociaal-cultu rele doeleinden worden ge bruikt. Dat concludeert de ge meente na een haalbaarheids onderzoek naar de bouw van een multifunctioneel centrum aan de Luifelbaan. Door de bouw van een nieuw centrum, waarin ook de openbare biblio theek een plaats krijgt, komen vier schoolgebouwen vrij. Schoolgebouwen aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat Jo- han de Wittsstraat en de van Bellelaan worden gesloopt, om PABO S HOGESCHOOL LEIDEN EN HAAGSE HOGESCHOOL 0 Als je openbaar of katholiek pabo-onderwijs wilt volgen kun je voortaan in Den Haag en Leiden terecht. Vanaf sept. 1999 werken de Pabo's van de Haagse Hogeschool en Hogeschool Leiden namelijk INFO Pabo Haagse Hogeschool (070) 445 86 30 Pabo Hogeschool Leiden (071)518 84 92 hogeschool Leiden Haagse Hogeschool OPEN DAGEN start om 16.00 start om 15.00 en om 18.00 uur en om 19.30 uur Haagse Hogeschool Hogeschool Leidt J. Westerdijkplein 75 Endegeesterwate Den Haag Leiden start om 15.00 en om 19.30 uur Haagse Katholieke Pabo Diamanthorst 16 Den Haag

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 27