RPF/GPV wil wethouderspost 'Radio Rijnwoude samen met 916' Vlphenaren staan nog één keer grenzeloos voor joker Rijn Veenstreek Schaapjes nog niet op het droge Boomkweker mag niet bij bedrijf bouwen Schoolarts mogelijk naar Veens gezondheidscentrum IJ DAG 29 JANUARI 1999 chef tim brouwer de koning. 071-5356417, plv.-chef a kroft. 071-5356411 0.30 G lurgemeester opent methadonbus phen aan den rijn Burgemeester N. Schoof opent op 10 febru- erband de methadonbus aan de Meteoorlaan in Alphen, naast het jlitiebureau aan de Oudshoornseweg. Vanuit de portocabine rstrekken medewerkers van het circuit Verslavingszorg Par- issia methadon aan drugsverslaafden. Zaterdag 13 februari innen omwonenden tussen 10.00 en 12.00 uur een kijkje ne en bij de methadonbus en informatie krijgen over het begelei- GereM ngsPr0oramma van Parnassia. :hr. Gert 1 jnderen leren samen buiten spelen s kerk aphen aan den rijn Kinderen uit de Alphense Edelstenenbuurt oeten met plezier buiten kunnen spelen en zonder angst kun- m voetballen, kletsen en rondhangen. Daarom wil de bewo- irsvereniging Topaas het project Thuis Op Straat (TOS) in Al ien van de grond krijgen. Daarmee wordt kinderen, onder be- leiding, geleerd om met elkaar te spelen en om te gaan. Wijk- renigingen, ouders, de gemeente, hangjongeren, kinderen en dereen die wil meewerken aan een beter klimaat in de wijk is tgen°digd om maandag 1 februari een voorlichtingsbijeen- D'omse'imst over TOS bij te wonen. Bewonersvereniging Topaas t, ds Dc >°pt dan dat er voldoende animo is om het project in Alphen .man, lïont tegen korte HSL-tunnel Gerei rios. Ge nwoude» Wethouder F. Uljee van Rijnwoude praat binnen- orm, lhrt met de gemeenten Leiderdorp en Jacobswoude over de annen van het rijk om de geboorde HSL-tunnel onder het roene Hart terug te brengen van negen naar slechts 2,6 kilo eter. Mogelijk krijgen ook de milieubewegingen hiervoor een tnodiging. Uljee hoopt met de betrokkenen op één lijn te ko en, zodat ze een front kunnen vormen in de strijd tegen een irtere tunnel voor de hogesnelheidslijn. Minister Netelenbos, e de mogelijkheden onderzoekt om de dure boortunnel van 10 miljoen gulden te vervangen door een korte tunnel, komt Jnnenkort een toelichting geven aan de betrokken gemeenten, ieï' "pjg e tunnel moet in 2005 klaar zijn. Het kabinet beslist in juni ter de vorm van de tunnel. De d) 10 9.31 16.3( Heil-I rg. RK en q phen aan den rijn Er komt een gespreksgoep voor familie van j- en k zo 9. dienst. lamenterende ouderen. Daarin kunnen mensen die direct zorg :agen voor een dementerende oudere, ervaringen uitwisselen informatie krijgen over de ziekte, het omgaan met moeilijk Ldrag en hulpmogelijkheden. De gespreksgroep gaat op 16 fe- iia-bas uarj om lo.OO uur van start in het gebouw van het maat- rans happelijk werk aan de Aarkade 8 in Alphen aan den Rijn. eelname aan de acht bijeenkomsten kost 45 gulden. Mede erkers van GGZ Rijnland en de stichting Maatschappelijk werk Versej idden -Holland begeleiden de groep. Informatie en aanmel- as keringen bij mevrouw I. Theunissen, 071-5323039. ong en oud met OSO naar museum phen aan den run De samenwerkende ouderenbonden (OSO) :ganiseren voor 55-plussers en kinderen van 4 tot 12 jaar een pscentitje naar het Maritiem Museum in Rotterdam. Op 18 februari k'Sirtrekken om 13.00 bussen naar Rotterdam. De reis kost 5 gul- G;n' een museumkaartJe kan ter plekke worden gekocht. Deel- v° smers kunnen zich voor 6 februari schriftelijk opgeven bij het nen. v,SO, J.P. Coenlaan la, 2404 AL Alphen aan den Rijn.. bijeenkomst over hersenbloeding 1 phen aan den rijn De Alphense afdeling van de Nederlandse 0 ds 0 ds I GeeF trale Vollerk 11894 za 1! espreksgroep over dementie 7A-vereniging 'Samen Verder' houdt op zaterdag 6 februari oor mensen die te maken hebben gehad met een beroerte ersenbloeding) een bijeenkomst in het Alphense wooncen- am Noorderbrink. De bijeenkomst duurt van 14.00 tot 16.00 ar. Nadere inlichtingen zijn te krijgen bij L. Spaans (0172- 'er' 15 56945) en G. Biersteker (0172-409185). Het adres van Noorder ink is Klompenmaker 156. Vaarde volle spullen weg 'hen aan den rijn Bij een inbraak in een woning aan de Stel- .gmolen in Alphen zijn vanacht enkele waardevolle spullen istolen. Na het forceren van de achterdeur nam de dader een ptop computer, een GSM telefoon, een portemonnee en de itosleutels en autopapieren mee. Vervolgens heeft hij de BMW pe 520 vanaf de oprit voor de woning meegenomen. De poli- stelt een sporenonderzoek in. ™'eel bromfietsers op de bon coBswouDEBij een bromfietscbntrole in Jacobswoude heeft politie gisterenmiddag een flink aantal bekeuringen uitge leid. Van de vijftig bromfietsers gingen er twintig op de bon, ïgens te veel vermogen, niet goed werkende remmen of om it de bromfietsers geen helm droegen. De controle had plaats m nnen de bebouwde kom van Roelofarendsveen en op de krui- ng Kruisweg met Herenweg. De RPF/GPV-fractie wil dat het Alphense college alsnog een vierde partij in de coalitie betrekt. De minime meer derheid van de collegepartijen (17 zetels) tegenover de oppositie (16 zetels) en de spanningen binnen het colle ge voorspellen weinig goeds, vindt fractievoorzitter T. Viezee. alphen aan den rijn* saskia buitelaar „Samen met de irritaties die het college oproept. Het gaat een keer fout."Viezee is bang dat de Stadshartplannen straks de du pe worden van de perikelen rond de hervorming binnen het Alphens college. „We hebben het hier niet over straatlan taarns. We beslissen over hele belangrijke ontwikkelingen voor de toekomst."De fractie ziet het liefst een nieuwe wet houder op de door PvdA-er J. Korver achtergelaten plek. RPF/GPV zou die wethouder eventueel willen leveren. „Dat hebben we vanaf het begin ge zegd. Maar we hebben Groen- Links de eerste plaats gegund. Toen de onderhandelingen met die partij niet wilde lukken, heeft het college opgegeven. Dat is een teken van zwakte- ."GroenLinks is het niet eens met Viezee. H. van der Zanden vindt de werkwijze van de RPF/GPV kinderachtig. „Viezee is heel erg in voor het wethou derschap. Hij weet dat Groen- Links even niet beschikbaar is. Bij gevoelige onderwerpen zo als het nieuwe stadhuis brengt hij dit aan de orde. "Fractievoorzitter A. de Groot van Groen Links bena - :'m2 «vG' VV&-' roelofarendsveen De eerste lammetjes hebben het voorjaar al aangekondig steeds dieper weg in de prut. runwoude ivo pommerel Radio Rijnwoude en radio 916 moeten sa menwerken. Tot deze conclusie kwam het Commissariaat voor de Media deze week in een brief aan de gemeente Rijnwoude. Het Commissariaat heeft de gemeente drie maanden uitstel gegeven om een keuze te maken tussen de twee omroepen. Hoewel de media-instantie uitstel niet in het belang van '916' acht, kiest ze toch voor de moge lijkheid om de twee partijen tot elkaar te la ten komen. Radio 916 meent uit de brief van het commissariaat te kunnen opmaken dat als samenwerking mislukt, 916 alsnog de zendmachtiging voor de komende vijf jaar krijgt. Het Commissariaat ontkent deze 'vanzelfsprekendheid'. Het Commissariaat neemt in zijn brief het voorstel van de gemeente over om te kijken naar de mogelijkheden tot samen werking. In een commissievergadering eer der deze maand gaf burgemeester M. Boe len de partijen de suggestie mee om te kij ken wat ze samen zouden kunnen doen. Radio 916 gaf toen aan daar inderdaad wel iets voor te voelen. L. Burlage van radio Rijnwoude bevestigt dat de omroep in op richting plannen bekijkt voor samenwer king. „We zijn overal toe bereid, ook sa menwerking met 916. Maar tegelijkertijd blijven we werken aan een plan voor zelf standigheid en de oprichting van een pro grammaraad", aldus Burlage. P. Aalbers van radio 916 kwam tot de conclusie dat er voor radio Rijnwoude voorlopig geen toe komst is als lokale omroep. „De drie maan den zijn volgens mij niet genoeg om met een gedegen plan te komen en een pro- grammeraad in te stellen. Misschien dat ze als commerciële omroep door kunnen als we niet tot samenwerking kunnen komen." Radio Rijnwoude ontkent dat drie maan den niet genoeg zou zijn. Het Commissariaat geeft in zijn brief ook aan dat als samenwerking mislukt de ge meente alsnog zo snel mogelijk met een advies moet komen. Woordvoerster van het Commissariaat, E. Combee, geeft aan dat uitstel is verleend voor drie maanden, maar als samenwerking over enkele weken zou mislukken dat radio Rijnwoude dan niet de drie maanden mag volmaken om met een eigen plan te komen. Dat radio 916 daar mee macht zou krijgen over radio Rijnwou de ontkent de woordvoerster. „Als mocht blijken dat 916 samenwerking blokkeert, dan pakt dat waarschijnlijk niet positef uit voor die omroep. Uiteindelijk staat nog he lemaal niets vast over toewijzing van zend machtigingen, want we kijken nu wel erg ver vooruit." Combee vindt de conclusie van Aalbers dat 916 vanzelfsprekend een nieuwe zendmachtiging krijgt als radio Rijnwoude in gebreke zou blijven dan ook voorbarig. 'Unie van Alphense delegatie bij tv-beelden uit Trento ien aan den run plbert minkhorst aantal heeft familie, beken- en buren gewaarschuwd, zie er belachelijk uit, hoor." or de creaties die de kleding ei 17|kers van het internationale ;1 zonder Grenzen hebben lacht, komen bewegingen stuntelig, soms lachwek- "ïd over. Het is donderdag- ind zeven uur en dit keer is eth ui [Alphense team aan de beurt een aflevering te schitteren te schutteren. 7l-40ran de tv-avond hebben baar), dnemer Nico de Bruijn en o^r h) lch Peter Vrisekoop meteen reünie gemaakt. De Bruijn, j'n_ 0,i al vrijwel zijn hele leven lid en 'aai van gymnastiekvereniging htingbs, heeft de accommodatie aaltiji gggid; iiet DOS-Sporthome 't vroegere zwembad De Dil- aan de Dillenburg in Al- gezii en. Consumpties zijn voor ening van de gemeente. )e tv-beelden van de ver- litingen van de Alphenaren het Noord-Italiaanse Trento Lej voor de meesten een feest Telt herkenning, maar sommige bereilelden zijn vrijwel iedereen izorgMens de opnames in juni vo- t jaar ontgaan. De kou is soms Iers alrijk echt van de gezichten af wer((ilezen. Er is een close-up van n via nieuwe onderbroek van As- naar ll Heukenhoven en in het rtiende spel kust de prins de nses ook echt. let had weinig gescheeld of was vanavond geen reünie iveest, zegt De Bruijn. „Er is gg'nsprobeerd om samen in café ioices te kijken, maar dat luk- r voorniet. Toen is voorgesteld om Bij de tv-beelden beleven de De Alphense deelnemers aan het Spel Zonder Grenzen hun uitstapje naar Trento opnieuw. foto engel lameijer dan in februari een reünie te houden. Gezellig, maar er is maar één uitzending en die is vanavond. Ik ben daarom gaan bellen. De één na de ander vond het leuk en zat op een uit nodiging te wachten." Gezien De Bruijns lange dienstverband bij DOS kon hij moeiteloos in de kantine te recht. De Lokale Omroep Al phen aan den Rijn plaatste een videoprojector- en plakte een groot wit laken op een muur. Niet iedereen maakt de reü nie mee. Burgemeester Nico Schoof is er alleen in het eerste kwartier bij, omdat hij daarna de gemeenteraadsvergadering moet voorzitten. Zijn debuut en dat van zijn echtgenote bij de Tros mist hij daardoor. „Welkom bondgenoten", zegt coach Vrisekoop in zijn woordje vooraf. „Als je morgen door Alphen loopt, zul je weten datje hebt meegedaan." Dat is ook precies de reden waarom bijvoorbeeld De Bruijn zijn collega's op het werk al vooraf heeft uitgelegd hoe het er aan toe gaat. „Ik heb ze ge waarschuwd dat wij sowieso voor joker worden gezet." Mare Vrij zegt dat hij zich niet hoeft te schamen. „Ik heb maar aan één spel meegedaan en daar ben ik redelijk ongeschonden uitgekomen. Ik heb niet als kip of als biefstuk rondgelopen." De opkomst van het Alphen se team is uitbundig. Joelend hossen de spelers, coach Vrise koop met de zwaaiende vlag drukt dat de partij niet met het college onderhandelt. „Het gaat toch goecf zo. Er is niets te mel den, we hebben geen dubbele agenda en geen geheime af spraken. We willen voorlopig even rust in onze tent. "D66-fractievoorzitter E. de Leest schreef deze maand in de nieuwsbrief van de partij dat, wat D66 betreft, de deur naar Groenlinks nog steeds op een kier staat. Kinderjury stemt per stemcomputer alphen aan den run» De elfde Alphense Kinderjury begint maandag 1 februari. Tot 1 mei kunnen Idnderen boeken lezen en beoordelen die vorig jaar zijn uitgekomen. Nieuw dit jaar is de stemcomputer waar mee zij hun stem mogen uit brengen. Vanaf maandag 16.00 uur kunnen kinderen zich als jurylid opgeven in de biblio theek aan de Thorbeckestraat. Aan het einde van de rit ont vangen zij een kaartje voor een film- of toneelvoorstelling. alphen aan den run» Cursus voetreflexzonemassage ven op dinsdagochtend en woensdagavond en omvat een theoretisch en een praktisch deel. De kosten voor de tien les sen van 2,5 uur bedragen 295 gulden. Gediplomeerde thera peuten verzorgen de cursus. Aanmelden kan via telefoon nummer 0172-494503 of 0172- 473744. Begin maart starten Adri van Egmond en Elona Huisman in hun spiritueel centrum een cursus voetreflexzonemassage. De massage is een eeuwenoude manier om ontspanning te brengen en de conditie te ver beteren. De cursus wordt gege- Raad verwijst plannen naar de pridlenmand hazerswoude-dorp marieta kroft De Hazerswoudse boomkweker P. Noordam kan fluiten naar een woning bij zijn bedrijf. On danks zijn vurige pleidooi voor een huis en een kas op zijn ter rein aan de Burgemeester Smit- weg, was de gemeenteraad van Rijnwoude gisteravond onver murwbaar. Met uitzondering van een deel van de CDA-frac- tie verwezen de raadsleden de bouwplannen van de jonge on dernemer naar de prullenbak. Noordam kreeg het stuk land vier jaar geleden in bezit. Hij deed er diverse investeringen, zoals drainage van het land en een opknapbeurt van de be schoeiingen. Al drie jaar pro beert hij bij de gemeente toe stemming te krijgen voor de bouw van een woning en een kas op zijn land. B en W wezen die plannen af omdat de grond aan 'een unieke waterpartij ligt'. Die moet vanaf de weg te zien blijven. De ondernemer liet het daar niet bij zitten. Noordam toonde in de raadsvergadering zijn be reidheid om het huis en de kas zo veel mogelijk in het land schap in te passen. „Ik wil op een plek kunnen werken, wo nen en waken", sprak hij tot de raadsleden. „Ik krijg het gevoel dat ik ten opzichte van andere collega-kwekers wordt achter gesteld, omdat iedere andere kweker die iets wil, wel een ver gunning krijgt." De Hazerswou- denaar nodigde de raadsleden uit op de koffie, zodat ze kun nen zien hoe groot zijn belan gen zijn. Die uitnodiging was echter aan dovemansoren ge richt. „Op het moment dat Noordam met zijn bedrijf be gon, had hij het kunnen weten dat het bestemmingsplan geen woning of kas toestaat", zei PvdA-raadslid M. van Beek. Hij kreeg bijval van andere partijen, met uitzondering van een meerderheid van het CDA. CDA-fractievoorzitter H. De- moed hechtte veel waarde aan de opmerking van Noordam dat hij zijn bebouwing zo veel mogelijk zou inpassen in het landschap. Bang voor prece dentwerking was hij niet, in te genstelling tot CDA-wethouder F. Uljee die niet meeging met zijn partijgenoten. voorop, naar hun plek. De ze nuwen en de angst spelen Hei di Kroon bij het eerste spel dui delijk parten. Bijna trillend skeelert ze de eerste paar keren door de beierende klok heen. Haar dochters die voor het la ken op de grond zitten, schreeuwen onophoudelijk 'hup mama'. Dolkomische, onnozele en aandoenlijke momenten vol gen. Melissa Horder kan niet geloven dat zij laatste is gewor den bij spel vijf en kijkt beteu terd naar presentator Ron Bos- zhard. Een opleving is er tijdens het dertiende onderdeel. Prins Frank Stigter moet een spek gladde helling oprennen en de opgesloten prinses Annemieke Massop bevrijden. Ze worden eerste en vieren dat met een omhelzing en een kus. Voor de camera duurt de romance sléchts enkele seconden. „We gingen er helemaal van uit dat we eerste waren geworden", licht Massop later toe. Voorafgaand aan het laatste spel is bijna alles nog mogelijk, maar Alphen eindigt als vijfde. Het buitengewoon zware be hendigheidsspel verloopt niet helemaal vlekkeloos. Het Fran se team wint met een voor sprong van slechts vijf punten op Alphen. Iedereen heeft genoten, zeg gen ze als de uitzending is afge lopen. „Je zag goed hoe koud het was", zegt Massop. „De be levenissen waren prachtig van de gezichten af te lezen", zegt Vrisekoop. „Vanaf de plek waar ik stond heb ik dat nooit kun nen zien. Het was hartstikke leuk om dit weer mee te ma ken." roelofarendsveen marun kramp Het Jeugd Gezondheidsteam van de GGD in Alkemade krijgt mogelijk onderdak in het ge zondheidscentrum aan de Spoorstraat in Roelofarends veen. In dat geval moeten de basisschoolleerlingen in de ge meente voortaan voor hun me dische keuring naar het cen trum in de Veen. Tot nu toe ge beurt dit in de scholen of in na bijgelegen gebouwen. De GGD vindt echter dat deze ruimten niet voldoen voor het werk. Ook de directies van de basis scholen hebben moeite met het geneeskundig onderzoek in het schoolgebouw. De ruimte is vaak te beperkt, meldt hoofd welzijn F. Lempers. „Vroeger was het normaal dat die keurin gen in het kamertje van de hoofdonderwijzer plaats had den, en soms gebeurt dat nog wel. Maar dat kan eigenlijk niet meer. Veel kamers en lokalen op de basisscholen worden al optimaal benut. De GGD streeft om die reden al jaren naar een eigen ruimte voor de genees kundige onderzoeken." Aanvankelijk had de gemeen te het idee om het Jeugdge- zondheidsteam dat twee dagen per week in Alkemade werkt, onder te brengen in het achter ste lokaal van de Ignatius- school. Nu er ruimte vrijkomt in het Gezondheidscentrum verkiest de gemeente deze plaats boven een klaslokaal. Aangezien het Jeugdgezond- heidsteam de twee vrijkomende kamers in het gezondheidscen trum slechts twee dagen per week nodig heeft, is de ruimte tevens bruikbaar voor vergade ringen van de bassischolen. Voor de inlichting van de praktijkruimte van het team wil de gemeente 17.500 gulden be schikbaar stellen. Daarbij ko men dan nog de huurlasten van het pand. Jaarlijks is dit een be drag van 11.500 gulden. In de vergadering van 22 februari be sluit de gemeenteraad of zij ak koord gaat met het voorstel van het college. Alphen vraagt minister Pronk om ruimte bij woningbouw alphen aan den run» saskia buitelaar Alphen aan den Rijn wil.graag meewerken aan de kwaliteits ontwikkeling van het Groene Hart zoals het rijk dat wenst. Maar dan moet de gemeente, evenals Gouda, Woerden en Gorinchem, wel de ruimte krij gen om goede steden te maken. Dat betoogden burgemeester N. Schoof van Alphen en zijn collega's uit de drie andere op- vangkernen in het Groene Hart gistermiddag bij minister J. Pronk (ruimtelijke ordening) Volgens Schoof is de voortdu rende onzekerheid over hoe veel woningen de vier steden op de lange termijn mogen bouwen, een grote belemme ring. Ook de dubbele sturing die het rijk hanteert, zowel be bouwingscontouren als wo ningcontingenten, zorgt voor problemen. „Wij willen 10 tot 15 jaar vooruit kunnen kijken en afspraken kunnen maken. Dus niet steeds afhankelijk zijn van wisselend rijksbeleid. We willen de stedelijke vernieuwing in ons eigen tempo realiseren", zei hij na afloop van het ge sprek met de minister. Pronk zei dat hij de wensen van de opvangkemen dit jaar inpast in de nieuwe nota voor ruimtelijke ordening. Hij be loofde dat zijn ambtenaren vooruitlopend op die nota met de gemeenten om tafel gaan zitten om problemen op te los sen die niet tot het eind van het jaar kunnen wachten, zoals be bouwing in het nieuwe Alphen se stadscentrum. Hij zegde ver der toe om met de partners uit het Bestuurlijk Platform Groene Hart, de grote steden en de pro vincie, te bekijken of er ook een afgevaardigde van de vier groei kernen in het platform kan plaatsnemen.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21