Verwoest Armenia ten prooi aan plunderaars Buitenland d Tapes bewijzen Servische hand in bloedbad Racak Offensief Serviërs maakt politieke oplossing moeilijk emeense politieleiding gehuldigd van verraad Moord op IRA-informant slecht teken voor vrede Republikeinen bestuderen variant 'Clinton is schuldig' Wens om EU-budget te bevriezen, wint terrein Leiders Timor sceptisch over plannen Indonesië RDAG 28 JANUARI 1999 ~;ing Hussein heeft weer kanker ton Koning Hussein van Jordanië lijdt opnieuw aan irkanker. Dat heeft het ziekenhuis waar de vorst wordt Gil] 'e'^' meegedeeld. De koning werd dinsdag met spoed Verenigde Staten overgebracht, waar hij eerder voor kte is behandeld. Hij leed aan steeds terugkerende koorts bloeddruk. Hussein was een week geleden na een ver- ng van 1 zes maanc^en in de VS naar Jordanië teruggekeerd. Hij 0 in 201 nc*e 'n wee'c dat hij in Jordanië was, zijn oudste zoon, t in on tot 'croonP"ns vervanger van zijn broer Hassan. 1 Mona i verlangt excuses VS voor raket eiden1'1 De Iraanse minister van buitenlandse zaken Kamal ie wil d heeft gisteren gezegd dat de Verenigde Staten schade- exclusii 'in§ moeten betalen voor een raket die maandag per r met 1 Eet zu'den van het land neerkwam. Hij zei dat de ino en1 strijdkrachten 'agressie van elke aard' zullen afweren, indelen^cwani neer nabij de stad Abadan, in de buurt van Bas- kleini Paandag door Amerikaanse raketten werd getroffen, koordi euro bt Iaat passagiers sturen iccepte in ookEen Pd°01 van de Australische luchtvaartmaatschappij is gedegradeerd tot eerste officier nadat was gebleken rale B< Passagiers de stuurknuppel van de Jumbo liet hanteren. peeJ lordvoerder van Qantas verklaarde gisteren dat de inzit- 8een 8evaar hebben gelopen. Twee mannen hebben eigei ^at ze l'jdens twee verschillende vluchten toestem- Ando, adden gekregen de Boeings 767 en 747 te besturen. Hoe de Fra mannen gekwalificeerde luchtmachtpiloten zijn, had peseta Seen brevet voor het besturen van toestellen met meer edig o n stoe'en- Een van hen zou het vliegtuig dan ook zo'n e helling hebben laten maken, dat het cabinepersoneel staa ^formeren of er iets mis was. sland herdenkt holocaust aron Overal in Duitsland zijn gisteren slachtoffers van het na- dingeiie herdacht. Tijdens een dienst in het parlement in Bonn ook 'e presihent Herzog het nationaal-socialisme de gemeen- omuh iehjhe afschuwwekkende erfenis van de Duitsers. Natio- alleen hebben in Europa zo'n zes miljoen mensen ord, vooral joden. Het concentratie- en vemietigings- Uischwitz fungeert als symbool van de naziterreur omdat leer dan een miljoen mensen omkwamen. Gisteren was tpr jaar geleden dat Auschwitz door het sovjetleger werd be- '^3 n 1996 riep Herzog de 27ste januari uit tot nationale her- ïgsdag voor alle slachtoffers van het nationaal-socialisme. Ise tornado's op elkaar gebotst 1nfy-glücksburgTwee Duitse gevechtsvliegtuigen van het dat ornado zijn gistermiddag boven de Noordzee op elkaar I en vervolgens neergestort. Twee van de vier beman- iden zijn gered, naar de twee andere wordt nog gezocht, nii is een woordvoerder van de marine in Glücksburg in de iat Sleeswijk-Holstein waren de toestellen waarschijnlijk over egen van de basis Jever in Nedersaksen. Sinds 1984 zijn Hei ïado's van de Duitse krijgsmacht neergestort. Daarbij in twintig mensen om het leven. ola zegt akkoord met Unita op gelet De regering van Angola heeft gisteren het vredesak- n vvt met de rebellenbeweging Unita opgezegd. Zij streeft nu 1 al e en overeenkomst met de Unita Renovada, een groep per die zich van Unita heeft afgescheiden. De regering en de sloten in 1994 een akkoord dat een einde moest maken intig jaar burgeroorlog in het Afrikaanse land. Er zou een abilitt ig van nationale eenheid komen en een nationaal leger. ;oen Unita weigerde te ontwapenen, werden de Unita-le- rden t de regering verwijderd. De leden van Unita Renovada niv en in september in opstand tegen de leider van Unita. eel w rolgens waarnemers heeft de nieuwe beweging geen ech- i ove htspositie in het land. Unita daarentegen beschikt over A chatting 30.000 strijders, zij Isers ontvoerd in Noord-Jemen Jemenitische stamleden hebben in het noorden van Je- rech lrie Duitsers ontvoerd. Dat hebben de regering in Sanaa oorzii i functionaris van de stam gisteren bekendgemaakt. De en er ng ontkende dat er ook vijf Jemenieten waren ontvoerd, eerder het Duitse ministerie van buitenlandse zaken had d. Het is niet bekend wat de ontvoerders eisen en tot wel- andeim zij behoren. Het Duitse ministerie van buitenlandse ts me ;j dat het gaat om een dertigjarige Duitse hulpverleenster, ilijke emenitische echtgenoot en hun drie kinderen, de broer legg< ieder van de vrouw en de chauffeur van de familie. m •r. „li en al voor bet< lijk belei het »radf ;ensc van J, moe Jge< d C n ;t HANS GERTSEN imeense president Con- escu heeft een diep- onderzoek gelast naar de enj i de nationale politietop gewe'ddadige mijn di srevo'te van vorige week. jntinescu wil weten de ruim drieduizend terke oproerpolitie vier lang niet in staat bleek loden mars van de mijn- op Boekarest te stop- it de regering niet meer politie kon rekenen, Constantinescu eind week met het uitroepen noodtoestand en het in- van het leger. Dat kon irden voorkomen, omdat lijnwerkers hun acties ,-yi ?n na overleg met pre- asile. de Roemeense media is tvvoord op Constantines- aag al lang duidelijk. De >enli er^ers konden hun gang ^oor ernstige onkunde, en regelrecht verraad n deel van de politietop, ie ernstige beschuldigin- aar zijn, blijkt uit het feit vier hoge politie-officie- ontslagen of geschorst. Y idag was het de beurt aan RACAK ANP Het bevel tot de aanval op het Kosovaarse plaatsje Racak, waarbij 45 etnische Albanezen werden geëxecuteerd, kwam van de Joegoslavische regering. Dat bewijzen afgeluisterde tele foongesprekken tussen de mili taire leiding in Kosovo en Bel grado, zo meldde de krant Was hington Post vandaag. De telefoontapes tonen aan dat de Serviërs daarna probeer den de waarheid over de slach ting te verhullen. Belgrado bracht de lezing naar buiten dat rebellen van het Kosovo Bevrij dingsleger UQK de lijken van in de strijd gestorven kameraden bij elkaar hadden gelegd, om waarnemers van de OVSE te la ten geloven dat Servische een heden een massamoord had den gepleegd. Twijfel rees en het OVSE-hoofd Walker werd verweten dat hij te snel de boze vinger richting de Joegoslavi sche hoofdstad had gewezen. Uit de reeks afgeluisterde te lefoontjes blijkt dat Servische troepen bijna twee weken gele den van Belgrado opdracht kre gen de Albanese rebellen in Racak te vinden die verant woordelijk waren voor de dood van drie Servische agenten. Bij de zoektocht moesten leger en politie er 'hard tegenaan gaan'. De gesprekken werden ge voerd tussen de Joegoslavische vice-premier Sainovic en de Servische minister van binnen landse zaken, generaal Lukic, die de leiding heeft van de troe pen in Kosovo. 'We verzanden gewoon weer in actie en reactie' GLAVNIK HARALD DOORNBOS VERVOLG VAN VOORPAGINA Overal langs de hoofweg Pristina-Poduje- vo, in het noordwesten van Kosovo, staan tanks en pantserwagens. Soldaten uitge rust met scheppen leggen loopgraven aan. Politieagenten, al dan niet gemaskerd met zwarte bivakmutsen, staan overal in kleine groepjes opgesteld. Granaten ontploffen dan weer links van ons, dan weer rechts. In de verte vatten bomen vlam vanwege de granaatregen en is het begin van een bosbrand zichtbaar. Tanks en vrachtwa gens ploegen zich een weg door de mod der en rijden richting de heuvels waar de rebellen zich bevinden. Er zijn nog geen betrouwbare cijfers voorhanden over het aantal slachtoffers. Aanwezige internationale waarnemers houden de gevechten van een afstand in de gaten. Veel waarnemers tonen zich te leurgesteld dat de Serviërs juist nu op nieuw een offensief zijn begonnen. Na de massamoord op 45 etnische Albanezen in het dorpje Racak, anderhalve week gele den, zijn met name de Amerikanen druk in de weer om een politieke oplossing voor Kosovo af te dwingen. Beide partijen moeten volgens het Amerikaanse plan wa ter bij de wijn doen. De Serviërs dienen de Albanese meerderheid in Kosovo een vorm van verregaande zelfbestuur te ge ven, terwijl de Albanezen de hoop op een onafhankelijk Kosovo voorlopig in de ijs kast moeten zetten. Het uitblijven van gevechten na de Racak-massamoord, leek een politieke re geling mogelijk te maken. „Dit offensief komt weer heel slecht uit", meent een westerse waarnemer. „Als de Serviërs ge woon doen waar ze zin in hebben, waar om zouden de Albanezen zich dan aan een staakt-het-vuren houden. En zo ver zanden we weer in actie en reactie." De Albanezen in de boerderij in Glavnik hebben hun geloof in een politieke oplos sing al lang geleden opgegeven. „Dit is ons land, we zullen voor onze vrijheid vech ten", zegt U£K-commandant Dulje. Overal worden bazooka's vandaan ge haald. Dat is het enige wapen waarmee de Albanezen Servische pantserwagens of tanks kunnen tegenhouden. Een mitrail leur wordt op een hoek nabij de boerderij neergezet. De schutter die er achter ligt, houdt gespannen de hoofdweg in de ga ten. Nog een keer ontstaat er een vuurge vecht tussen politietroepen en het U£K. Opnieuw vliegen de kogels over en weer. Geen alledaagse ervaring voor buitenland se journalisten. Veel Albanezen zijn er in middels wel aan gewend geraakt dat het leven hier slechts de waarde heeft van de prijs van een kogel. Epidemieën en hongersnood bedreigen rampgebied voor Zwitser die fraudeerde op tv Een rechtbank in Zürich heeft gisteren de rechtenstu- 'ommaso Ramundo tot viereneenhalve maand gevange- eijaf veroordeeld wegens fraude bij de televisiequiz Risico. edrog kwam aan het licht toen de 26-jarige man een ant- 1 gaf, dat eigenlijk het antwoord op de volgende vraag was. na di ndo won tijdens twee uitzendingen in totaal 145.000 gul- lamundo werkte samen met twee andere studenten. Van E ietal namen er steeds twee deel aan de generale repetitie isico. Zij noteerden de juiste antwoorden op een papiertje op het toilet van de studio verstopten. De derde haalde rvolgens op. De beide medeplichtigen werden elk tot ne- dagen gevangenisstraf en achthonderd frank boete ver- eld :rv eq generaal Zaharia, die vorige week de leiding over de orde troepen had. Hij zei systema tisch verkeerd te zijn geïnfor meerd door zijn ondergeschik ten en geen enkele steun te hebben gekregen van zijn hoogste baas, de inmiddels ontslagen minister Dejeu van binnenlandse zaken. Bij diverse confrontaties werd de politie ronduit vernederd. Inmiddels is duidelijk dat ze moest opereren onder erbar melijke omstandigheden. De agenten kregen nauwelijks te eten. Bovendien had de politie geen informatie over de tactie ken van de mijnwerkers. Com mandanten sloegen op de vlucht, hun verwarde troepen achterlatend. Omgekeerd leken de mijn werkers goed geïnformeerd over zwakke plekken in de poli- tiekordons. De suggestie dat de politie 'van binnenuit' werd verraden, werd deze week be vestigd. Twee ontslagen gene raals zouden hebben gelekt. Zij sympathiseren met de extreem- nationalistische Partij voor een Groter Roemenië (PRM), een bolwerk van oud-medewerkers van de SeGuritate, de beruchte geheime dienst van dictator Ceausescu. De PRM steunde de mijnwerkers. Duizenden Colombianen hebben gisteren in Arme nia de weinige nog over eind staande winkels ge plunderd die na de aard beving van maandag nog levensmiddelen in voor raad hadden. Leger en po litie poogden vergeefs de plunderaars met waar schuwingsschoten te stop pen. „Wij moeten nu ste len, want we willen niet doodgaan van de honger", zei een jongeman huilend voor de camera's van de Colombiaanse tv. ARMENIA-BOGOTA-UTRECHT AFP-ANP-DPA-Rtr De burgemeester van Armenia heeft zijn stad onder het gezag van het leger geplaatst om te voorkomen dat de overleven den van de aardbeving winkels blijven plunderen. De Colombi aanse president Pastrana heeft de bevolking gemaand tot rust en een wederopbouwprogram- ma aangekondigd ter waarde van bijna tweehonderd miljoen gulden. Hulporganisaties waar schuwden voor een hongers nood en het uitbreken van epi demieën in het rampgebied. Er is gebrek aan schoon water en aan doodskisten. Op straat lig gen nog steeds lijken. Zo'n 880 lijken zijn inmiddels geborgen. Er wordt rekening gehouden met een uiteindelijk dodental van tweeduizend. Het is nog steeds niet bekend hoe de situatie in sommige afgele gen dorpen is omdat de toe gangswegen door aardverschui vingen zijn geblokkeerd. Armenia heeft sinds de be ving met een kracht van 6 op de schaal van Richter 27 naschok ken te verwerken gekregen. Pastrana verklaarde het getrof fen gebied gisteren na een in spectie tot rampgebied. Zo moet hulpverlening makkelijker worden. Maar reddingswerkers vechten vooral tegen de tijd. De kans dat er nog veel overleven den worden gevonden, neemt Inwoners van Armenia, de stad die maandag door een aardbeving werd getroffen, plunderen de winkels. Er is een enorm tekort aan voedsel en medicijnen. Sommige mensen zeggen sinds maandag niets meer te heb ben gegetenfoto anp cercory bull met de minuut af. zuela, deed zich gisteren een fers zijn er niet. De schade lijkt In het noordoosten van Co- beving met een kracht van 5,4 mee te vallen in dit dunbevolk- lombia, aan de grens van Vene- voor. Berichten over slachtof- te berggebied. HAARLEM PATRICK VAN DEN HURK Na een klein jaar van hoop pakken zich weer donkere wolken samen boven het Noord-Ierse vredesproces. De protestantse partijen en Sinn Féin, de politieke tak van de IRA, bakkeleien al weken over de vor ming van een nieuwe, eigen regering voor de Britse provincie. Dat conflict zit muur vast op de ontwapening van de IRA, en in het nog broze vredesproces draagt zo'n patstelling altijd de kans op ontsporing met zich mee. Gisteren gaven radicale republikeinen al vast een onheilspellend teken af. In Newry werd lijk gevonden van Eamon Collins, een voormalig IRA-kopstuk dat zich later in boeken en artikelen tegen zijn oud-strijd makkers keerde. Hij werd tijdens een wan delingetje met zijn hond zwaar toegetakeld en daarna doodgestoken. Niemand heeft er enige twijfel over wie er achter de moord zit. Collins wist te veel over de 'oude' IRA en de splinters die na het IRA-bestand ge woon doorgingen, en hij was niet van plan te zwijgen. Hoewel hij zelf nooit de trekker overhaalde of een bom plaatste, was Collins in de jaren tachtig onbetwist één van de 'harde man nen' in de IRA. Hij heeft bekend min of meer verantwoordelijk te zijn geweest voor de dood van vijftien mensen. Ook in eigen kring was Eamon Collins een gevreesde naam. Hij maakte jaren deel uit van een speciale IRA-eenheid, die zich bezighield met het 'berechten', martelen en doden van informanten. De ironie wil dat Collins in 1985 zelf tot verrader werd bestempeld, en sindsdien zijn leven niet meer zeker was. Hij werd ge arresteerd, en sloeg na uren van verhoor door. Van de tientallen mensen die hij toen noemde, werden er later twaalf aange klaagd en veroordeeld. Vanaf dat moment was Collins een tout, een verklikker, en daar kent de IRA maar één straf voor: de dood. Dat hij daama nog veertien jaar heeft ge leefd, was te danken aan het feit dat hij zijn bekentenis later introk, waardoor de twaalf veroordeelden weer op vrije voeten kwa men. Na een tijd in ballingschap in de Ierse Republiek kreeg Collins toestemming van de IRA om terug te keren naar Newry. Daar leefde hij in een republikeinse wijk jaren tussen de mensen die hij had verraden, en die hem dat altijd zijn blijven nadragen. Collins keerde zich door zijn ervaringen af van de radicale republikeinen. Hij schreef een boek over zijn tijd in de IRA, waarin hij de mythe van de goed georganiseerde en gedisciplineerde terreurmachine doorprik te. De IRA zou volgens Collins voor een groot deel uit dronlcen, sadistische gekken bestaan. Ook dat werd hem niet in dank af genomen, maar de IRA liet hem vooralsnog met rust. Anders werd het toen Collins zich in artike len begon uit te spreken over de Real IRA, de splintergroep die verantwoordelijk wordt gehouden voor het bloedbad in Om- agh van vorig jaar. Dat verraad kwam te dicht bij mensen die nog actief zijn. Ook het feit dat Collins onlangs diverse malen getuigde tegen vermeende IRA-peetvaders werd hem niet in dank afgenomen. Hij kende namelijk vrijwel zeker alle oude en huidige kopstukken bij naam. Collins werd de afgelopen maanden al di verse malen bedreigd en geterroriseerd, re- Senaat verwerpt motie tot stopzetten proces WASHINGTON JOHN WANDERS CORRESPONDENT De Republikeinse fractie in de Amerikaanse Senaat onder zoekt of president Clinton bij motie schuldig kan worden ver klaard aan meineed en /of het belemmeren van de rechtsgang zonder dat dit leidt tot zijn ge dwongen aftreden. De behoefte hieraan vloeit voort uit het groeiende besef dat er vrijwel zeker geen tweederde meerder heid is te vinden voor een ver oordeling van Clinton. Wat de Republikeinse leiding over weegt, is een motie die met een simpele meerderheid kan wor den aanvaard. De Senaat besloot gisteren getuigen op te roepen in de rechtzaak tegen Clinton. De Re publikeinse meerderheid in de Senaat wil aanvullende getui genverklaringen van Monica Lewinsky, Clintons vertrouwe ling Vernon Jordan en presi dentieel adviseur Sidney Blu- menthal horen, teneinde een fatsoenlijk eindoordeel te kun nen vellen. De Senaat verwierp een mo tie van de Democraten waarin om onmiddellijke stopzetting van het proces werd gevraagd. De motie werd vrijwel langs partijpolitieke scheidslijnen verworpen: 56 tegen 44. Slechts één Democratische senator, Russ Feingold uit de staat Wis consin, stemde met de Republi keinen mee. Bij de stemming over het ho ren van getuigen was de ver houding identiek: 56 tegen 44. Ook dit keer was Feingold de enige 'overloper'. De verhoren van Lewinsky, Jordan en Blumenthal zullen in eerste aanleg achter gesloten deuren plaatshebben en wor den vastgelegd op video. De Se naat zal zich dan begin volgen de week laten informeren over de aanvullende getuigenissen van het drietal. Roep om meer geld wordt niet gehonoreerd BRUSSEL MARC PEEPERKORN CORRESPONDENT Het Duitse EU-voorzitterschap wijst alle eisen van Spanje om het budget van de Europese Unie te verhogen van de hand. De Nederlandse wens om de uitgaven te bevriezen, vindt daarentegen wel een gewillig oor, zo blijkt uit een nog ver trouwelijk document van het voorzitterschap waarover de EU-ambassadeurs zich van daag voor het eerst buigen. Nederland is redelijk tevre den met de Duitse voorstellen over de toekomstige uitgaven en financiering van de EU. Eind maart moeten de rege ringsleiders de ingrijpende be sluiten nemen, maar nu al is duidelijk dat de roep om meer geld van de zuidelijke lidstaten niet zal worden gehonoreerd. Het Duitse voorzitterschap hanteert als bovengrens voor het nieuwe budget (van 2000 tot 2006) de voorstellen van de Europese Commissie. Die gaan uit van een gematigde budget stijging. De ondergrens is ech ter de door Nederland fel ge propageerde 'nulgroei': niets extra's de komende jaren. Het verschil tussen de boven- en ondergrens bedraagt over de periode 2000-2006 bijna twee honderd miljard gulden. Nederlandse diplomaten wij zen erop dat als de zuinige lijn het wint, het kabinet de beoog de bezuiniging op de EU-af drachten van 1,3 miljard per jaar haalt. De roep om de nul groei kan inmiddels rekenen op de steun van acht van de vijftien EU-landen, waaronder Duitsland, Frankrijk en Groot- Brittannië. Inmiddels gaat het fraudeon derzoek binnen de Europese Commissie door. Commissie voorzitter Santer accepteerde gisteren de benoeming van een 'Comité van wijze mensen' dat de fraudeaffaires gaat onder zoeken. Het comité bestaat uit vijf juristen met een financiële achtergrond, onder wie de Ne derlander André Middelhoek. Middelhoek was van '77 tot '96 lid van de Europese Rekenka mer, waarvan de laatste drie jaar als president. den waarom hij onlangs wilde verkassen naar een boerderijtje buiten de stad. Dat werd echter vlak voor de verhuizing in brand gestoken. Op de muur van Collins' huis in Newry werd een verse kreet gespo ten: 'Veel plezier met de house-warming, Eamon!' Dit soort strafexpedities en onderlinge afre keningen hebben nog tot een extra compli catie voorNoord-Ierland geleid. Tot nog toe was het zo dat de Britse premier Blair en zijn Ierse collega Ahern zich in het geval van een conflict over het vredesakkoord onmiddellijk in de discussie mengden, meestal met succes. Blair stond sterk, want hij trok in de kwestie Noord-Ierland tot gis teren eensgezind op met de oppositionele Conservatieven. Dat herenakkoord is nu echter uit elkaar gespat. Tory-leider Hague diende gisteren een motie in, waarin hij vroeg de in het vre desakkoord overeengekomen vrijlating van Noord-Ierse terroristen te staken als er geen einde komt aan de afrekeningen. De motie werd meteen verworpen, maar het kwaad is al geschied. Blair staat in Belfast minder sterk, nu iedereen daar weet dat hij niet meer namens de hele Britse politiek spreekt. Daarbij komt dat ook Ahern met grote pro blemen in zijn regering zit, omdat er in Dublin ernstige beschuldigingen van cor ruptie en omkoping liggen. Er wordt in Ier land zelfs al hardop over nieuwe verkiezin gen gesproken. Dat betekent dat ook Ahern zich niet meer met volle aandacht op de Noord-Ierse problemen kan richten, terwijl de nieuwe regering in Belfast er over zes weken al moet zitten. Jakarta wil geannexeerd gebied opgeven JAKARTA THEO HAERKENS CORRESPONDENT Timorese leiders hebben scep tisch gereageerd op de uitlatin gen van de Indonesische over heid. Die heeft voor het eerst gezinspeeld op de mogelijkheid dat Indonesië Oost-Timor op geeft. Minister van informatie Yosfiah zei gisteren dat Indone sië zich uit het geannexeerde gebied terugtrekt als de bevol king autonomie binnen het In donesische staatsbestel afwijst. De gevdetineerde separatisten leider Xanana Gusmao wordt uit de gevangenis overgebracht naar een aangenamer oord voor 'huisarrest', zo is verder gisteren bekendgemaakt. De Oost-Timorese Nobel prijswinnaar Jose Ramos Horta zei gisteren voor de Portugese radio dat hij sceptisch was. maar hij ziet er wel een bevesti ging in dat topfiguren in Jakarta zich realiseren dat ze de strijd om Oost-Timor hebben verlo ren. Tot nu toe wilde de Indo nesische regering alleen praten over verregaande autonomie over het oostelijk deel van Ti- mor, een eiland in het zuidoos ten van de archipel. Indonesië heeft de voormali ge Portugese kolonie in 1975 bezet en een jaar later ingelijfd. De bevolking en de intematio- nale gemeenschap hebben zich daar nooit bij neergelegd, met uitzondering van de VS en Au stralië. De bevolking van Oost-Timor wil via een referendum haar toekomst bepalen. Minister van buitenlandse zaken Ali Alatas sloot vandaag uit dat de Oost- Timorezen zich in een referen dum over onafhankelijkheid kunnen uitspreken. Hij zei dat dan het gevaar van een mogelij ke burgeroorlog te groot is. Ala tas zei niet hoe zonder referen dum wordt bepaald wat de Oost-Timorezen over autono mie denken. De strijd in Oost-Timor heeft volgens mensenrechtenorgani saties geleid tot circa 200.000 doden en vermisten.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 7