'Korte HSL-tunnel is onbespreekbaar' Binnenland Ouderen op pad 'Pas 65 ook voor alleenstaande 60-jarige' Aanleg A5 begint op 1 oktober Groene Hart wil bouwen voor behoud van jeugd Korten op WAO-uitkeringen is loze kreet Werkgevers laken plannen PvdA en CDA voor WAO 5ENSDAG 27 JANUARI 1999 CPD Geassocieerde Pers Diensten 5T v-kok raakt Michelin-ster kwijt swukHet gezicht achter het populaire tv-programma 'Koken et sterren' is een fel begeerde ster verloren. Restaurant De vraen van Cas Spijkers in Oisterwijk heeft van de anonieme e urmeesters van Michelin zijn enige ster moeten inleveren. lai lijkers was bij het uitkomen van de nieuwe Benelux-gids op ilinair gebied de enige Nederlandse 'gedupeerde'. Michelin nde twee Nederlandse restaurants een tweede ster toe: res- urant Oud Sluis te Sluis en De Librije in Zwolle. Daarmee am het aantal keukens met twee aanbevelingen in Nederland tien. Verder telt het land 45 eetgelegenheden met één ster. 'omputers Delta Lloyd gekraakt iSTERDAMBij het verzekeringskantoor Delta Lloyd in Amster- nn™ ruim een week geleden uit 190 computers de processors printplaatjes gestolen. Dat is gisteren bekendgemaakt. Dit ekeinde werden ook bij het Gemeentelijk Administratie Kan- )i 250 computers opengebroken, waarbij eveneens vitale on- irdelen zijn ontvreemd. In beide gevallen sloegen de inbrekers het weekeinde toe en wisten ze de beveiliging te omzeilen. i politie houdt er rekening mee dat het om dezelfde bende at. Volgens een woordvoerder van Delta Lloyd maakten de even gebruik van het feit dat er een verbouwing gaande was. ilgens hem waren de dieven hiervan op de hoogte en hebben de zaak grondig voorbereid. irie jaar wegens doodschoppen ■uwarden De rechtbank in Leeuwarden heeft een 34-jarige an uit De Meern veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf ior zware mishandeling met de dood als gevolg. Bij een vecht- ïrtij in juli vorig jaar in Grou bracht hij de 28-jarige man uit nsum om het leven. De twee kregen in de nacht van 18 op 19 j vorig jaar ruzie in een snackbar in Grou. De vechtpartij be- n binnen, maar werd al gauw buiten voortgezet. Volgens de p vrijJchtbank gebruikte de verdachte grof geweld en bleef hij van hoppen toen zijn slachtoffer al in een onmogelijke positie lag. v i officier van justitie had vier jaar geëist voor doodslag. De rdachte zei uit zelfverdediging te hebben gehandeld. Dit acht- de rechtbank niet aannemelijk. De man uit De Meern had kunnen lopen. U Delft handhaaft beurzenregeling ■ft De Technische Universiteit Delft stelt de komende twee idiejaren opnieuw beurzen voor eerstejaars beschikbaar. De I verklaarde tevreden te zijn met de beurzenactie die dit stu- ;jaar is gehouden. Door de actie zijn ongeveer vijftig studen- met hoge cijfers extra in Delft gaan studeren. Delft stelt eehonderd beurzen ter waarde van vijfduizend gulden be- jhikbaar. Bovendien zijn er vijftig sterbeurzen (tienduizend - Iden) voor studenten die op hun eindlijst van de middelbare hooi tenminste een 9 hebben voor wiskunde B en natuurkun- en een 8 voor Nederlands en Engels. De twee andere techni- ïe universiteiten (Eindhoven en Twente) stoppen met de hui- ;e beurzenregeling. 11L [eroïne-experiment Den Haag latifa tar FUx\ i haag De gemeente Den Haag gaat alsnog onder medische ;eleiding gratis heroïne verstrekken aan langdurig verslaaf- i. Samen met het psycho-medisch centrum Parnassia en het rgkantoor voor de AWBZ Haaglanden is Den Haag erin ge- lagd om de financiering rond te krijgen, zo heeftjiet Haagse Uege gisteren bekendgemaakt. Het gemeentebestuur zette vo- jaar een streep door het experiment, omdat de gevraagde ei- bijdrage van zeven ton te hoog was. De financiering zou ten ste gaan van de ambulante verslavingszorg in de stad. On- nks extra geld van het ministerie van volksgezondheid bleef stad zitten met een tekort van zeven ton. Een verzoek aan t ministerie om het hele project te financieren werd afgewe- l Verantwoordelijke wethouder J. Klijnsma is tevreden met huidige ontwikkeling in Den Haag. Als grote stad hecht ze el waarde aan het project. is: twaalf jaar cel voor doorrijden maar» Officier van justitie E. Bueno heeft gistermiddag voor rechtbank in Alkmaar twaalf jaar celstraf en tien jaar ontzeg- ïg van de rijbevoegdheid geëist tegen een 30-jarige man uit lorn. De officier acht de man schuldig aan doodslag op twee ensen en poging tot doodslag op een derde. De man uit lorn reed in de nacht van 16 op 17 oktober vorig jaar in Enk- izen met gedoofde lichten, in een poging aan de politie te 0 tkomen. Op zijn vlucht reed hij twee fietsers dood en ver- indde een derde. De drie slachtoffers waren allemaal lid van itbalvereniging KGB in Bovenkarspel. Na de aanrijding reed iman door. Pas na een ruim twaalf uur durende klopjacht, 1 arbij 25 politiemensen en een helikopter werden ingezet, kon worden aangehouden in de stationsrestauratie in zijn woon- DA en VVD verliezen opnieuw leden 3NINGEN Het CDA heeft vorig jaar 3.000 leden verloren, de D 900. De Socialistische Partij kreeg er 3.000 betalende aap- ngers bij, Groenlinks 2.000. Het CDA houdt nog 86.000 leden er. terwijl de PvdA stabiel blijft met 61.600 leden. De WD zit op 51.265 leden. Het Documentatiecentrum voor Neder- ïdse Politieke Partijen in Groningen heeft dit gisteren be- ndgemaakt. De SGP blijft met 23.800 leden de vierde partij Nederland. Nadat politieke partijen jarenlang verlies had- n geleden, slaagden zij er in 1997 bijna alle in om hun leden- te stabiliseren op het niveau van 1996, of zelfs licht te laten jgen. Vorig jaar kwam daar dus weer verandering in. De pre- ze cijfers op 1 januari 1999: CDA 86.000 PvdA 61.600, VVD 265 SGP 23.800 SP 25.052 GPV 14.121, GroenLinks 13.821, 6 13.391. RPF 12.650. wee doden bij botsing in Amsterdam sterdam Bij een verkeersongeval in het Amsterdamse ha- ngebied zijn gisteren een 49-jarige man uit Zaandam en zijn jarige zoon om het leven gekomen. De 39-jarige echtgenote n de man werd in kritieke toestand opgenomen in het zieken- is, maar verkeerde dinsdagavond buiten levensgevaar. De on vervoerde zijn ouders in een personenauto die op de krui- g tussen de Nieuwe Hemweg en de Kabelweg in botsing am met een vrachtwagen. Volgens de politie reed de vracht gen op een voorrangsweg. De personenwagen werd aangere- toen de bestuurder vanaf de Kabelweg de kruising opreed. ingezond leven, toch zelfde premie' wijk Overmatig roken of drinken mag niet van invloed zijn de hoogte van de ziektekostenpremie. Dat vindt 54 procent t de Nederlanders, blijkt uit een enquête van het bureau In- /View in opdracht van de AVRO en het Algemeen Dagblad, n de 500 ondervraagden vindt 41 procent dat mensen met ongezonde levensstijl wel een hogere premie moeten op- esten. Dat de kwaliteit van de gezondheidszorg voldoende is, ent 57 procent, maar tegelijkertijd wil driekwart dat de over- id meer geld voor zorg uittrekt. Volgens de enquête is 64 pro- it van de Nederlanders bereid meer te betalen voor betere londheidszorg. Bijna de helft zou voor zo'n verbetering vijftig Iden meer premie per maand willen uittrekken. huiszorg moet bedrijfsmatiger' ihaag Instellingen in de thuiszorg moeten bedrijfsmatiger in werken. Thuiszorginstellingen zijn kwetsbaar, waardoor sissituaties kunnen optreden zoals die van de Stichting uiszorg IJmond in Noord-Holland. Dat schrijft de Commissie tiering Ziekenhuisvoorzieningen in een eerste inventarisatie er de stichting. Thuiszorg IJmond is in de problemen geraakt or een slecht financieel beheer. De commissie stelt dat op verantwoorde wijze met de middelen is omgegaan. Sinds )3 zijn over het tekortschietende financieel en administratief leid veel waarschuwingen geuit. De directie en de Raad van ezicht hebben daarop onvoldoende gereageerd. Gemeenten voelen niets voorplan van Netelenbos Leiderdorp en Rijnwoude zitten niet te wachten op een andere HSL-tunnel. Zij verwachten weinig van de komst van minister Netelenbos, die gisteren aan de Tweede Ka mer schreef dat het kabinet begin juni beslist of er een goedkopere tunnel voor de hogesnelheidslijn onder het Groene Hart komt. Volgens haar komt een alternatief voor de acht kilometer lange, geboorde tunnel alleen in beeld als de lokale overheden en milieubeweging ermee akkoord gaan en er geen vertraging optreedt. den haag» hans jacobsgeen schijn van kans. ,,Voor ons Tim brouwer de koning is het niet bespreekbaar. Rijn woude wil helemaal geen HSL door het Groene Hart. Ik vind het goedkoop dat de minister het besluit om een goedkoper alternatief voor de lange boor- tunnel te kiezen op het bordje van de gemeenten legt. Netelenbos wil weten of de tunnel ter hoogte van Hazers- woude niet korter kan. Dat moet een winst van enkele hon derden miljoenen guldens op leveren. Dat geld zou dan bij voorbeeld elders langs het tra ject weer kunnen gebruikt om knelpunten op te lossen. Maar indien tot een verandering wordt besloten mag dat geen vertraging van de aanleg van de HSL tot gevolg hebben. 'Onver kort uitgangspunt is dat de HSL in 2005 operationeel moet zijn', aldus de minister. „Ik vind dit een zwakke actie van de overheid", zegt wethou der V. Molkenboer van Leider dorp. „Het is vrijwel onmogelijk om op de voorwaarden die het kabinet stelt voor een goedko pere tunnel te kiezen. Stel dat maar één burger bezwaar maakt tegen een nieuwe tun nelvariant, dan levert dat al te veel vertraging op om in 2005 klaar te zijn. Premier Kok was aanvankelijk helder in zijn keu ze voor een geboorde tunnel, maar dit vind ik een slecht idee. Als gemeentebestuur wachten wij wel tot Netelenbos een toe lichting komt geven." Ook wethouder F. Uljee van Rijnwoude wacht de komst van de minister („tussen nu en twee weken") af, maar geeft haar De vrees bestaat dat de lange tunnel nog meer gaat kosten dan de begrote 9000 miljoen gulden. Molkenboer: „Maar wees dan eerlijk en zeg het om de kosten gaat. Nu is het plan van de minister vlees noch vis. Het getuigt in mijn ogen nie van daadkracht." Óm de goed kope variant te kunnen realise ren is Netelenbos ook afhanke lijk van de medewerking van de provincie Zuid-Holland, na- tuur- en milieuorganisaties en bewoners van het gebied. De aanbestedingsprocedure eindigt eind mei. Dan kan blij ken of de langere proceduretijd voor de korte boortunnel (om dat het een nieuwe variant is) wordt gecompenseerd door een kortere bouwtijd. Want de tun nel moet hoe dan ook in 2005 klaar zijn, aldus Netelenbos. Dan moeten de flitstreinen tus sen Amsterdam en Brussel gaan rijden. De Tweede Kamer staat in meerderheid positief tegenover een goedkopere HSL-tunnel. De PvdA en D66 stellen daar aan dezelfde voorwaarden als Netelenbos. Molkenboer: „Het lijkt wel een politiek pokerspel om tegemoet de komen aan de wensen van CDA en WD." Amsterdam Bewoners van bejaardenhuis Bemardus in Amsterdam schenken koffie en thee aan leerlin gen van een katholieke scholengemeenschap. De ouderen trekken er zelf op uit omdat Bemardus snel nieuw personeel nodig heeft. Ze bezoeken beroepsopleidingen in de regio Amsterdam om studenten aan te sporen te kiezen voor een opleiding in zorg. foto cpd evert elzinca den haag gpd streekvervoer. Veel gemeenten geven in de prak tijk zonder problemen ook een Pas 65 aan alleen staanden van 60 en ouder. Zo niet Utrecht, dat de regels van het ministerie van sociale zaken streng hanteert. Het ministerie geeft alleen 60+- ers met een partner van minstens 65 jaar recht op een Pas 65. Die regels zijn niet in de haak, oordeelde de rechter. De rechter heeft het ministerie tot sep tember de tijd gegeven om andere regels in te voeren. Zo niet, dan geeft de rechter alsnog een bevel. Het weigeren van een Pas 65, een kortingspas voor 65+-ers, aan 60+-ers is tegen de wet. Dat heeft de Utrechtse rechtbank gisteren geoordeeld in een rechtszaak die is aangespannen door een alleenstaande 62-jarige Utrechtse vrouw. De vrouw eist, gesteund door de ouderenbond An- bo, dat de gemeente Utrecht met een Pas 65 voor haar over de brug komt. De pas is een gewild kleinood, want hij geeft hoge kortingen op onder andere het stads- en Klaarheid geëist over vluchten op Rotterdam rotterdam anp De Tweede Kamerfracties van GroenLinks en de RPF willen opheldering van minister Nete lenbos (verkeer) en Pronk (mi lieu) over de plannen van vlieg maatschappij Transavia om meer vakantievluchten te ma ken via Rotterdam Airport. Wethouder Simons van Rot terdam zei gisteren ervan uit te gaan, dat de plannen van Transavia binnen het in 1998 bereikte onderhandelingsak koord nissen exploitant Schip hol en de gemeente Rotterdam liggen. Gisteravond nuanceerde zijn woordvoerster deze uitspraak. „Simons zal minister Netelen bos wagen een nachtregiem vast te stellen, dat uitgaat van de periode 23.00 uur tot 06.00 uur. Dat is een uur korter dan de afspraak waarin de overeen komst met Schiphol voorziet, maar komt overeen met een nachtregiem van zeven uur die de luchtvaartwet toestaat." Transavia maakte maandag bekend komende zomer het aantal vluchten via Rotterdam te willen verhogen van zeven naar negentien per week. Wet telijk zijn er géén beperkingen voor het vliegverkeer op dit voormalige vliegveld Zestienho ven. Milieuorganisaties hebben verontrust op de plannen ge reageerd. amsterdam theo van der kaal) De Haarlemmermeerpolder gaat vanaf 1 oktober een smalle strook van zeven kilometer lengte op de schop nemen voor de aanleg van de nieuwe auto snelweg A5, de Verlengde Westrand weg. Vanaf de A9 ter hoogte van Boes- ingheliede snijdt de weg niet traditio neel haaks, maar schuin door de pol der naar de A4. De weg sluit daar aan op de A4 tussen de Schipholtunnel en de afslag Hoofddorp, het zogeheten knooppunt De Hoek. In Amsterdam zijn gisteren de con tracten met het bouwteam getekend. De rijksoverheid en de aannemers combinatie Koop/HBW/KWS/Ver meer/NBM werken op een nieuwe manier samen om de zeshonderd mil joen gulden kostende weg sneller dan gebruikelijk gereed te krijgen. Het stre ven is de A5 in april 2003 open te stel len. De aanleg van het noordelijk deel van de Westrandweg vanaf de A9 naar een mogelijke Tweede Coentunnel is nog onzeker. De A5 zal de drukte op het klaver blad bij Badhoevedorp voor een be langrijk deel verminderen, omdat au toverkeer vanaf Haarlem in de richting Den Haag op een nieuw knooppunt Raasdorp al voor Badhoevedorp kan afslaan en pas na Schiphol aansluit op de A4. Het is dus waarschijnlijk dat de verkeersdrukte op het huidige stuk A4 bij Schiphol minder wordt. Het A5-project stond vorig jaar sep tember plotseling stil, omdat er ondui delijkheid was gerezen over de finan ciering door het rijk. Na de discussie in de Tweede Kamer in december kwam er definitief geld beschikbaar voor aanleg van de A5. den haag hans jacobs haags redacteur bebouwing. Volgens de veertien gemeenten van 'Midden-Hol- -lantl' j knelt daar nu net de schoen. „Het restrictieve beleid heeft onbedoelde effecten die de vitaliteit van onze steden en dorpen aantasten", aldus B. Meinema, lid van het dage lijks bestuur van het samenwer kingsverband Midden-Holland en burgemeester van Vlist. „We willen iets meer ruimte en iets meer flexibiliteit om on ze vitaliteit te kunnen waarbor gen," meent de Goudse wet houder J. Vermeij. De veertien gemeenten hebben tot 2005 bouwplannen voor zo'n 11.000 woningen. Van het rijk en de provincie mogen er maar 6.000 worden gebouwd en in de jaren daarna komt er weinig bij. Mid den-Holland wil versoepeling van de norm. Als een gemeente er binnen de bouwcontouren, de grens waarbinnen mag wor den bijgebouwd, echt niet uit komt dan moet worden geke ken of er in het Groene Hart toch geen ruimte is. „Met het restrictief beleid moet creatief worden omgegaan", meent Meinema. Dat daardoor slui pender wijs het Groene Hart toch verdwijnt, weegt minder zwaar dan de leefbaarheid van de gemeenschappen. Meinema rekent dan ook op steun van de Kamer bij het verzoek aan de ministers Peper en Pronk het beleid te versoepelen. De leefbaarheid van de ge meenten in het zogenoemde Groene Hart staat onder druk. Als de regering het bouwverbod voor de steden en dorpen in het hart van Holland ongewijzigd handhaaft dan bloeden de ge meenschappen daar langzaam dood. Het is een sluipend pro ces, maar nu is al merkbaar dat de leefbaarheid van bijvoor beeld Bodegraven, Waddinx- veen en Boskoop afneemt. De jeugd begint weg te trekken omdat er voor hen geen werk is en er geen betaalbare woningen zijn. De gemeenten vergrijzen en komen daardoor in proble men. Het rijk moet de Groene Hart-gemeenten daarom meer ruimte te geven. Met die waarschuwing en hartekreet richtten veertien ge meenten uit het Groene Hart zich gisteren gezamenlijk tot de Tweede Kamer. Jaren geleden is afgesproken 'het Groene Hart vooral groen te houden'. Dat geldt even goed voor Zoeter- woude als voor Jacobswoude en Rijnwoude en de gemeenten rond Gouda. Om het 'groene hart van de Randstad' in stand te houden is onder andere be paald dat de betrokkenen ge meenten maar in beperkte ma te nieuwe woningen mogen bouwen. Bij voorkeur moet dat gebeuren binnen de bestaande haarlem sjaak smakman Als een zwaard van Damocles hangt een nieuwe korting op de WAO-uitkeringen boven de politieke discussie. Het is echter vooral een schimmenspel dat momenteel aan het Binnenhof wordt opgevoerd. Na de ingreep van 1993 valt er nauwelijks nog iets te korten op de WAO. En er zal geen werknemer meer of minder door in de WAO belanden. Het was lange tijd simpel. Werknemers die langdurig uit de running waren, kregen een keuring met als steevast resultaat een volle dige WAO-uitkering van zeventig procent van het laatstverdiende loon tot aan hun 65ste jaar. Werkgevers en bonden gebruik ten de WAO als riante afvloeiingsregeling, en geen kabinet bleek bereid of in staat de sociale partners tot de orde te roepen. Ne derland is ziek, constateerde premier Lub bers enigszins wanhopig in 1990, maar er veranderde niets. Tot 1993. Toen ging het mes in de WAO. De keuringsnormen werden aangescherpt en de uitkeringen gingen flink omlaag. Sinds rijf jaar krijgen alleen mensen die na hun 58ste arbeidsongeschikt worden nog die zeventig procent tot aan het pensioen. Wie eerder volledig arbeidsongeschikt raakt, is na korte tijd aangewezen op een vervolg uitkering die veelal niet ver boven het mini mumloon uit komt. Dat komt omdat de WAO is gesplitst in twee delen: eerst een uitkering van maxi maal 70 procent van het laatstverdiende loon, daarna een aanzienlijk lagere vervolg uitkering. Wie jonger is dan 33 jaar, krijgt direct een vervolguitkering. Wie ouder is, krijgt afhankelijk van zijn leeftijd zes maan den tot drie jaar lang de hogere uitkering en valt daarna terug op de vervolguitkering. Die vervolguitkering is hoger naarmate ie mand ouder is en meer verdiende, maar een vetpot wordt het nooit. Een modale werknemer (4.300 gulden bruto per maand) die op zijn 50ste volledig wordt af gekeurd. krijgt twee jaar 70 procent (3.000 gulden) en daarna een vervolguitkering van 2.700 gulden per maand. Wie voor pakweg zijn 45ste arbeidsongeschikt raakt, valt vrij wel altijd terug tot (iets boven) het sociale minimum. Daarop valt niets te korten. Oudere arbeidsongeschikten met voorheen een goedbetaalde baan vormen de enige groep waar volgens de huidige uitkerings- regels nog.wat te halen valt. Maar daar zijn er niet veel van: het zijn al sinds jaar en dag vooral lagerbetaalden met geestdodend of fysiek zwaar werk die arbeidsongeschikt ra ken. Veelzeggend is dat de gemiddelde WAO-uitkering maar een paar tientjes per maand boven het wettelijk minimumloon ligt. Dat lage gemiddelde heeft nog een tweede reden: de 'room' op de uitkering komt van de particuliere verzekeraars. Het gat dat in 1993 viel tussen de loondervingsuitkering en de vervolguitkering werd direct voor het leeuwendeel van de werknemers gedicht via collectieve regelingen bij particuliere verzekeraars. Voor deze particulier bijver zekerde werknemers veranderde daardoor in de feitelijke uitkeringshoogte niets. Die twee factoren geven aan waarom een nieuw rondje kortingen op de WAO voor de meeste werknemers geen enkele extra prik kel zal opleveren om aan de slag te blijven. De WAO heeft hen in de meeste gevallen na korte tijd toch al niet meer te bieden dan een minimum-uitkering. Een korting op het deel dat daar wél boven uit stijgt - zoals de loondervingsuitkering in het begin - zal zonder twijfel direct worden opgevan gen via een uitbreiding van de particuliere bijverzekering. Het effect van een nieuwe korting zal hoog uit zijn dat werknemers (via hun particulie re bijverzekering) wat meer arbeidsonge schiktheidspremie gaan betalen en de werkgevers wat minder. Dat is leuk voor de werkgevers en verklaart mede waarom die er wel voor voelen. Maar dat de politiek via verlaging van de uitkeringen mensen kan prikkelen uit de WAO te blijven, is een illu sie. Met het rigoureuze ingrijpen van rijf jaar geleden heeft de overheid een particu liere verzekeringsmarkt in het leven geroe pen en daarmee het wapen van lagere uit keringen uit handen gegeven. En dat wa pen komt niet meer terug. den haag gpd bleem daar aanpakken. Waar om een ontslagverbod als werk gevers nu al verplicht zijn alles in het werk te stellen een ar beidsongeschikte in dienst te houden?" Overigens heeft ook minister Jorritsma gezegd niets voor het PvdA-plan te voelen, zeker niet voor het midden- en kleinbedrijf. Ook voor de plannen van het CDA hebben de werkgevers weinig waardering. CDA-leider De Hoop Scheffer stelde voor arbeidsongeschikten met kans op herstel niet na een jaar een WAO-uitkering te geven, maar op ziektegeld te laten leven. De werkgever betaalt het loon dan door. Volgens het MKB is dat een onevenredig zware kosten post voor de werkgevers. Het CDA wil ook dat er meer werk wordt gemaakt van het herstel plan voor zieke werknemers. In de praktijk wordt daar echter niets mee gedaan. MKB Neder land is bang dat het voorstel van De Hoop Scheffer alleen maar tot meer bureaucratische rompslomp leidt. VNO/NCW ziet evenmin iets in het CDA- voorstel. Werkgeversorganisaties hebben forse kritiek op de plannen van PvdA en CDA om het aantal WAO'ers te verminderen. Vol gens MKB Nederland, de orga nisatie voor het midden- en kleinbedrijf, legt de politiek het probleem te eenzijdig op het bordje van de werkgevers. „Het merendeel van de nieuwe WAO'ers komt helemaal niet uit het bedrijfsleven", zegt MKB- bestuurder Alfred van Delft. „De grootste instroom komt uit de zorg en het onderwijs. De politiek moet kijken naar de problemen in die sectoren." Ook de grootste werkgevers organisatie VNO/NCW is niet blij met de diverse voorstellen. Het plan van PvdA-fractievoor zitter Melkert om werkgevers te verbieden arbeidsongeschikten te ontslaan, noemt VNO/NCW- bestuurster T. Snelders zelfs 'onzinnig'. „Het ontslagbeleid voor arbeidsongeschikten is al aangescherpt. Als de PvdA vindt dat het arbeidsbureau te mak kelijk ontslagaanvragen goed keurt, moet de politiek het pro-

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 5