Feyenoord is niet vooruit te branden Karsten Groth blaakt nog steeds van zelfvertrouwen Sport Voetballer van het jaa KNVB wil zaalvoetbal uit het slop halen WOENSDAG 27 JANUAR11999 Krappe winst in Alphen aan den Rijn op ARC: 2-0 Even leek het zo gezapige duel tussen de amateurs van ARC en de profs van Feyenoord een grimmig karakter te krijgen. Feye noord doelman Edwin Zoetebier greep op het sportpark Zegersloot naar zijn hoofd nadat iets uit het publiek was gegooid. De toeschouwers hadden hun mening al klaar: zelfs sim pele oefenwedstrijden ken nen geen rustig verloop meer. alphen aan den run* Maar het oordeel kwam iets te voorbarig. Het 'projectier bleek een jojo te zijn die uit de han den van een 11-jarig jongetje was 'gegleden'. De jeugdige ARC-supporter kwam er met een schrobbering vanaf en moest in de kleedkamer zijn ex cuses aanbieden aan Zoetebier. Feyenoord-trainer Leo Been hakker. die zich de laatste tijd wel vaker druk heeft gemaakt om de randverschijnselen, kon het wel waarderen. Hij vond het knap dat de jongen naar het hol van de leeuw was gekomen. Evenals Beenhakker maakte bijna niemand zich druk om het incident. Ook ARC-voorzitter Cees Boot niet. ..Dit gaat keurig de doofpot in, maar voor het zelfde geld vliegt wel de vlam in de pan." Toch was de stemming in Alphen aan den Rijn daar voor te gezapig. Het lamlendige spel van Feyenoord had klaar blijkelijk een nadelige werking op de stemming op de tribune, want van de ongeveer driedui zend supporters liet alleen Vak- kie A' zich zo nu en dan horen. Uitgeweken naar de lange Jean Paul van Gastel was een van de weinige Feyenoorders die er tegen ARC nog zin in hadden. staantribune zongen ze al snel na het beginsignaal: 'Het is stil aan de overkant'. En de Feyenoord-supporters? Die hielden zich veelal ledig met vloeken en tieren, want er klopte weer weinig van aan Rot terdamse kant. „We gaan vol gende week maar naar AZ om naar Obiku te kijken", was op nieuw de duurste aankoop van Feyenoord ooit, Julio Cruz, het middelpunt van de spot. De Ar gentijn had er niet al te veel zin in. maar dat kon van meerdere Feyenoorders worden gezegd. En zo kon het dus gebeuren dat de amateurs van ARC de profs gemakkelijk konden bijbe nen. Pas na negentien minuten spelen hoefde doelman Fred Admiraal voor de eerste keer se rieus redding te brengen op een schot van Jean Paul van Gastel. foto mark lamers Enkele minuten later keerde hij een inzet van Kees van Wonde ren. Pas tien minuten voor rust gaf de keeper zich gewonnen. Een slappe inzet van Julio Cruz werd door Wim Westenberg, die later nog driemaal op de lijn zou redden, van richting veran derd. Op slag van rust testte Igor Komeev nog de stevigheid van de lat. Fabian Gelderblom kreeg pas na rust de eerste serieuze mo gelijkheid voor ARC. Uit de draai schoot hij echter voor langs. Remco Blok was met het hoofd dicht bij de gelijkmaker na een mooie voorzet van Mi- chiel Bloemheuvel. Het waren de schaarse momenten waarop het publiek de verkleumde han den enigszins warm kon klap pen. Twintig minuten voor tijd scoorde Cruz voor de tweede maal na goed doorgaan van Ti- ninho. De daarop volgende missers van Robin Nelisse, Tho mas Buffel en Cruz pasten weer volledig in het beeld van de wedstrijd. Omdat Feyenoord naliet ARC de duimschroeven aan te draai en, kon trainer Willem Bercken- kamp terecht concluderen dat hij 'tevreden was'. „Wij hebben lekker gespeeld. Het inspelen, het kaatsen, het ging allemaal prima." Na de verliespartijen tegen Ajax (0-6), AZ (0-7), Spar ta (0-8) en ADO Den Haag (0-3) leed zijn ploeg dit seizoen de kleinste nederlaag tegen een profclub. En dat terwijl Feye noord door de speaker hoopvol werd aangekondigd als 'de nieuwe landskampioen'. Op de Zegersloot viel daar echter wei nig van te merken. ARC - Feyenoord: 36. Julio Cruz 0-1, 70 Julio Cruz 0-2. Scheidsrechter. J. de Jong. Toeschouwers: 3000. ARC: Admiraal (45. Boonstoppel), Van Meggelen. Balkhoven, Jansen (60. Dijk man). P. Bloemheuvel (60. Voskuilen); A. Blok, Westenberg, Hordijk (80. Jan sen); Gelderblom (60. Koster), R. Blok (75. Van Orssagen), Reinders Folmer (60. M. Bloemheuvel). Feyenoord: Zoetebier; Van Gobbel. Van Wonderen, Konterman, Tiniho (80. Pinas); Van Gastel. Paauwe, Cairo (60. Graff); Komeev (60. Buffel), Cruz (80. Allach), Vos (60. Nelisse). Zeilduo gaat in Nieuw-Zeeland wedstrijder\'aiing opdoen alphen aan den run* janet van duk Gebrek aan wedstrijdervaring was de belangrijkste oorzaak van de teleurstellende prestatie van het duo Karsten Groth/Maurice Paardekooper op het WK zeilen in de 49'erklasse in Australië. De Al- phense zeiler en zijn stuurman uit Volendam eindigden op de zestiende plaats in de tweede groep, de silver fleet. Ze zijn koud terug uit Sydney, maar vliegen volgende week alweer naar Nieuw-Zeeland waar zij drie wedstrijden in vier weken zullen varen. „De evenementen in Nieuw- Zeeland zijn geen selectiewed strijden, dus we kunnen er van alles uitproberen", vertelt Al- phenaar Karsten Groth. Het zelfvertrouwen kreeg door de 16de plaats in de tweede groep geen deuk. Paardekooper en Groth gaan er nog steeds vanuit dat zij op de Olympische Spelen van Sydney 2000 Nederland vertegenwoordigen in de 49'er klasse. De deelnemers worden na wedstrijden in april (Hyeres) en mei (Medemblik) aangewe zen. „Er moet iets heel raars ge beuren, wil dat ons niet lukken. Je moet de arrogantie hebben om te zeggen: ik ga. Wij zijn niet bezig om Nederlandse concur renten te verslaan, maar om van de wereldtop te winnen. De afgelopen maanden heb ben hij en Paardekooper zich vooral gericht op het onder controle houden van de 49'er, een nieuwe, snelle boot. „Daar mee hadden we op het WK dan ook geen problemen", aldus de bijna 37-jarige Groth. Maar de andere deelnemers deden door een langer verblijf in Australië meer wedstrijdervaring op. Voor Groth en Paardekooper was dat onhaalbaar, maar ook onwenselijk, vindt de Alphense zeiler. „Je kunt moeilijk zeggen: we pakken ons boeltje op en gaan voor twee jaar naar Australië. We zijn niet alleen op de wereld. Ik denk ook niet dat dat uiteindelijk de doorslag zal geven. Wij hebben in zes weken ook een goede trainingsstage gehad, en het is goed dat we nu even terug zijn om de boel hier te organiseren. Je kunt ook niet alleen maar trainen, dan brand je op. In Sydney hebben wij meer verbrand dan we konden eten, terwijl eten toch een grote hobby is van ons. Het zeilen is zwaar: je zit op een evenwichts- balk achter een paard met wa gen, en daar moet je de hele dag op blijven zitten. En dan komt de inspanning van de wedstrij den er nog bij." Met een beetje minder pech had het duo zich misschien nog wel kunnen plaatsen voor de fi nale. de gold fleet met de 25 beste boten. Door twee onge lukkige starts raakten ze achter op. In de tweede groep gingen ze niet meer voor de hoogste plaats, maar vooral op zoek naar de mogelijkheden van de boot, die ongekend groot zijn. „Deze boot zal nooit een saaie boot worden zegt Groth. Met de Nieuw-Zeelandse coach Rex Sly gaat het duo in Auckland verder zoeken naar de juiste instellingen. Daarbij wordt ook de computer ge bruikt. „We hebben al veel voor elkaar, maar onze range is te klein. Bij een bepaalde wind kracht gaan we harder dan ie dereen, maar bij minder wind niet. Daar moeten we dus meer mee kunnen spelen. In de wedstrijden willen Groth en Paardekooper 'handigheidjes' gaan uitprobe ren. Vooral op de startlijn. „Vlak voor de start, in een tijdsbestek van twintig seconden, gebeurt er heel veel. Je moet dan probe ren om andere boten in een minder gunstige positie ten op zichte van de windrichting te brengen. Dat lukt nog niet altijd goed. Maar zulke dingen kun je alleen oefenen in wedstrijden, met andere boten erbij." De Alphenaar zeilde eerst met stuurman Bob Smolders uit Lei derdorp. maar verbrak de sa menwerking ruim een jaar gele den omdat hij vond dat er te weinig vooruitgang werd ge boekt. Hij denkt niet dat het een nadeel is dat hij nog maar zo kort samen met Paardekooper in de 49'er vaart. „Wij zeilen sinds 1981 samen, met een on derbreking van anderhalf jaar. Dit is weliswaar een nieuwe boot, maar het gaat er vooral om dat je elkaar begrijpt. De twee zijn fulltime bezig met de zeilsport. Paardekooper zegde zijn baan op, Groth droeg de activiteiten van zijn eigen bedrijfje - een verkoopkantoor in betonelementen - tijdelijk over aan een bevriende collega. Over de begeleiding van zowel de watersportbond als het NOCNSF heeft Groth geen kla gen. De kosten voor de extra reis naar Nieuw-Zeeland wor- chef willem spierdijk. 071 -5356464, plv -chef janet van dijk, 0 DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbo gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-53*^0^ E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl •kert Albert Klunder wordt de nieu we voetbalvertegenwoordi ger bij de Leidse Sport Federatie (LSF). De oud-voorzitter van LFC komt in de plaats van Henk Piket, die zich terugtrok uit fe deratie Frank van der Kroft wordt de nieuwe trainer van vierdeklasser MVKV. De Lisse- naar is momenteel aan het werk bij DEM (Beverwijk). John Ma- nuputty heeft zijn contract bij Warmunda met een jaar ver lengd. DOSR is opzoek naar een vervanger voor Eugene Vijlbrief. Ook Anton Wijsman en Kagia gaan niet met elkaar door. Evenals Hans Hazebroek en Al phen Buiten de Leidse regio veel veranderingen. John Kila en Quick gaan aan het eind van dit seizoen uit elkaar. Hij is het niet eens met het in de toe komst te voeren technische be leid. Jan Linkerhof, nu nog JAC, volgt Wim Meutstege op bij eer steklasser VCS. Meutstege heeft inmiddels in de derdeklasser SEV een nieuwe club gevonden. SW/SMC gaat niet door met Guus Haak. De club wil een jon gere trainer. Henk Dirven (WGZ) gaat naar Zwervers Wim van Laar, voor twee jaar getekend bij Tonegido, gaat weg bij zijn tweede club 's-Graven- zande SV. Simon Venema (ex- SVLV) is per direct ontslagen bij SV Erasmus. Sjaak de Bruin (Duinoord) volgt bij ODB Ton Boevink op. Kees Toorenburg (SOA) wordt de nieuwe techni sche man bij SV '35. In de zater daghoofdklasse hebben Spa kenburg (Tijs Schipper van Marken) en Huizen (Adrie Tap van Amstelveen) een nieuwe trainer gevonden Voetballer Gijs Bos (ex-Rotherham United) hoopt op een snelle overschrij ving naar IJsselmeervogels. De gemeente Den Haag heeft 23 amateurvoetbalclubs een waar schuwing gegeven dat zij snel leden moeten werven anders zal de huur van hun veld wor den opgezegd. Onder die clubs de namen van HMSH, VCS, Kranenburg, WM, Duinoord, OSC, Archipel /Omas, Marathon en Postalia Noordwijker Pa trick Scheurwater scoorde zon dag het tweede Hilversum-doel- punt tegen DHC De KNVB gen! loopt 75.000 gulden aan 11 orgeld mis, waarvan ookwar zaalvoetbalclubs uit de< sie de dupe worden. De >|*q titiesponsor, Unicsearch zich namelijk teruggetro »dric Als marathonschaatser! eilaa Angenent geen nieuwe s >aan kan vinden gaat hij het i and seizoen alleen verder. V( ag v; Angenent is een sponsoi er Ki hem alleen geen problef dolii De Uithof was Stompwij ?|d. I Martijn van Es de snelsti Open Westlandse maratk kampioenschappen. Lai 'OV enboom (Roelofarendsv werd derde. Bij de vrouv derde plaats voor Irma v 'n Salm uit Stompwijk. Dei den Ing won bij de junio 5.iyis Haarlem leidt Frans Biein (Oude Wetering) bij de01111 mercompetitie Marco teej? nald van den Ing uit Roeet farendsveen kwamen in n 01 ningen goed voor de dag plaatsingswedstrijden vc "y<s NKsupersprint. Door ee en vijfde plaats mogen d erlui broers deelnemen aan h iïlfri derlands kampioenschaj istei februari in Utrecht Roh one Kees Boer en Liesbeth M een Asam (beiden IHCL) beh raar in Leiden de eindzege bi an k tionale jeugdcompetitie ock als Vincent van der Kooij wielrenner Bram de Groi t- venhoven) door de ziekti Pfeiffer lange tijd uitgesc TREC Gerben van de Reep (Hil debuteert bij de amateui e re ploeg van AGU. Zijn oud )(re broers André en Peter ko pee ook dit seizoen uit voor j^ar Vliet-ploeg. Casper van d,jet Meer heeft in MGI een n ploeg gevonden Peter I was in Lisse de beste bij voorjaarsrit. In Rotterdai een wat sterkere bezettin Ronald van der Tang vier Walter de Kok kwam als: over de eindstreep Voel olg eniging FC Lisse houdt o dag 16 februari Open dag ra11 voor B- en C-junioren. Ai 13.30 uur. Bij het Leidse Fransz Sanders gestopt stuurslid. Containerbedii t is de nieuwe hoofdspons jj RCL. Vliko volgt na 11 jaa ai*1'c bouwbedrijf Meerburg - lied anl De Louw Den Haan Katwijk - Capelle 0-0 H. van Duijn 7 Pronk Lentz 7 Van der Meer Kwestro 7 De Slootweg 8 FC Lisse - Quick Boys 0-0 FC Lisse: Bouman 7 Va Boke 65. Simons Polman Van der Lugt Groeneweg 7 Van der Plas 7 P. van Duijn 8 Molenaar 7 De Ridder 898Kant Bozuwa Van Bemmel 81. Biervliet Karsten Groth: „Wij zijn niet bezig om Nederlandse concurrenten te verslaan, maar om van de wereldtop te winnen." foto hielco kuipers den vergoed. „Maar als we te rugkomen moeten we wel op zoek naar een persoonlijke sponsor. Ik heb een huis, en hij heeft een gezin met twee kinde ren. Het gaat gewoon niet." Zei lers uit andere landen - Austra lië, Amerika, Engeland, Frank rijk - hebben geen geldzorgen, maar Karsten Groth zal dat niet als excuus gebruiken. „Maar het is wel een extra zorg, die je er niet bij zou willen hebben." Roest 7 Pi kaar Buijs 7 Honsbeek Partei 7 Charite Van Heiningen 75. Van Grootveld - Van Daalen D. van der Heiden 7 85. Visser Klassement (Individueel) 1. Berry Charite (UVS) 2. Patrick van Dam (Noordwijk) 3 Raymond Flaton (Quick Boys) 4. Mohamed Boulayoune(RijnsbB) 5. Wesley Slingerland (Rijnsb Boys) 6. Martin van Kins (Noordwijk) Jerrel Linger (FC Lisse) 8. Tom van der Niet (Quick Boys) Peter Timmermans (Quick Boys) 10. Marco Korff (Noordwijk) 119 spelers scoorden Klassement (clubs) 1. Noordwijk 2. FC Lisse 3. Quick Boys 4. Katwijk 5. UVS 6. Rijnsburgse Boys 7. ARC Bijna honderd teams opgedoekt sinds herstructurering bond leiden janet van duk Het zaalvoetbal heeft een flinke klap gekre gen sinds de samenvoeging van de afdelin gen Den Haag en Leiden van de KNVB in 1996. Maar liefst 97 teams trokken zich de afgelopen twee jaar terug. De KNVB in het district west 3 heeft een plan gemaakt om het zaalvoetbal uit het slop halen. Een van de maatregelen is dat teams uit dezelfde regio nu weer zo veel mogelijk bij elkaar zijn ingedeeld. Na de herstructure ring kwamen Haagse en Leidse clubs sa men in poules en veel teams hadden geen zin in verre uitwedstrijden. Er wordt nu ook rekening gehouden met de avond waarop de ploegen willen spelen. 'Leidse' zaalvoetballers waren gewend op maandag of woensdag te voetballen, maar na de herstructurering moesten ze ook op ande re dagen aan de bak, omdat in de Haagse regio op alle doordeweekse avonden werd gespeeld. Daarnaast verdwijnt vanaf volgend sei zoen de strikte scheiding tussen stan daardteams en reserve-ploegen. Door 'al les door elkaar te husselen' verdwijnen de grote krachtsverschillen, die nu vooral in de tweede en derde klasse een probleem zijn. Ook kunnen de standaardteams dan gemakkelijker worden ingedeeld bij clubs uit de buurt. De voetbalbond dacht eigenlijk dat de verhoogde contributie - doorgevoerd om dat de zaalhuur steeds hoger wordt - een belangrijke reden was voor zaalvoet ball ers om te stoppen, maar dat bleek niet het ge val. Uit gesprekken met zaalvoetbalvereni- gingen uit het district - alle clubs werden aangeschreven, zo'n twintig procent gaf gehoor aan de uitnodiging - bleken het toegenomen aantal excessen in de zalen en de vergrijzing grotere problemen. Ook wordt soms een heel team opgedoekt om dat een of twee spelers stoppen. „Dat ge beurt nogal eens bij vriendenploegen", al dus KNVB-bestuurslid Piet Kroon. Om aan de problemen iets te doen, wil de KNVB meer mensen stimuleren om scheidsrechterscursussen te gaan volgen. Gestopte arbiters worden ook benaderd. Daarnaast komt er voor clubscheidsrech- ters een ingekorte B-cursus. Om zaalvoet bal onder jongeren te stimuleren organi seert de bond weer een jeugdcompetitie in de winter. De KNVB maakte ook een plan voor een zogeheten hallencompetitie. In deze com petitie speelt een groep van bijvoorbeeld twaalf teams op een vaste avond in een be paalde hal. Tien teams komen die avond in actie, de andere draaien haldienst „Deze competitie is bedoeld voor nieuwe teams, bijvoorbeeld vriendenploegen of be- drijfsteams. Want we willen niet de be staande competitie leegplukken", aldus Jo zef van der Vooren, competitieleider van de KNVB district west 3. Dergelijke compe tities draaien al met succes in Voorhout en Lisse. maar deze worden niet georgani seerd door de KNVB. Een jaar of tien. vijftien geleden beleefde het zaalvoetbal in de Leidse en Haagse re gio zijn hQogtepunt, met tussen de 550 en 600 competitiespelende teams. De top- teams ondergingen in de jaren daarna for se aderlatingen, toen hoofdklassers hun veldspelers verboden om ook in de zaal te acteren. „Hoewel de clubs dat officieel niet mogen verbieden", aldus Van der Vooren. Inmiddels staan er in het district nog 388 teams ingeschreven, 97 minder dan in au gustus 1996. SCOREBORD Lucky Ten van dinsdag 26 januari: 2-3-4 - 9 - 17 - 25 - 26 - 30 - 31 - 33 - 34 - 44 - 47 - 62 - 64 - 67 - 72 - 76 - 78 - 79. (onder voorbehoud). Toto 03. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 1 winnaar, bruto f 23.275,30 voetbal Oefenwedstrijden: Alphen aan den Rijn: ARC - Feyenoord 0-2 (0-1). Doelpunten: Cruz 2. Makraska (Kro): FC Twente - FC Posusje (Bos) 2-1 (0-1). Doelpunten Twente. Ven- negoor of Hesselink, Sumiala Hattem: FC Zwolle - NEC 2-2 (1-0). 26. Tuhuteru 1-0, 75 Tumani 1-1, 85. Bos- schaart 2-1, 90. Tumani 2-2. Cadiz: RKC Waalwijk - Hertha BSC 1-4 (0- 2) Doelpunt RKC. Hoogendorp. Bij Hertha speelden de Nederlanders Van Burik en Roy de eerste en Maas de tweede helft. Benicasim: Villareal - PSV 1-1 (0-0). Doel punt PSV: Van der Weerden. RBC - NAC 3-1 (1-1) Lammers 1-0, Han sen 1-1, Weijers 2-1, Weijers 3-1. Veendam - Cambuur 1-1 (0-1). Scheepers 0-1, Postma 1-1. Postma (van Heeren veen) speelde op proef bij Veendam buitenlands voetbal Engeland, league cup, halve finale, eerste wedstrijd: Sunderland - Leicester 1-2 Italië, beker, kwartfinale, 2e wedstrijd: Bologna-Juventus 0-1 Bologna naar halve finale Mannen, eredivisie, elite a/b: EBBC - Den Helder 62-71Voorburg - Virtus 112-85 Vrouwen, eredivisie: Prisma College - Lei derdorp 63-86 Stand; Den Helder 10-20 Jolly Jump. 8-8 Leiderdorp 10-14 Lieshout 10-8 Celeritudo 10-14 Prisma Coll. 11-2 Landslake L. 10-14 Hoofddorp 11-0 Grasshopp. 10-10 Kaiserau. Oefenwedstrijd. Nederland - Duitsland B 26-24 (14-10). Topscorers Nederland: Schmetz 8, Over- kleeft 8. schaatsen Collalbo. Wereldbeker sprint. Mannen, 500 meter: 1 Wotherspoon (Can) 35,51 (br), 2. Wennemars (Ned) 35,69, 3. Miyabe (Jap) 35,72, 4. loriatti (Ita) 35,82, 5. Inoue (Jap) 35,87, 6. Fitzrandolph (VSt) 35,90, 7 Bos (Ned) 35,99, 8. Hanninen (Fin) 36,00, 9. Dorofejev (Rus) 36,04, 10. Ireland (Can) 36,11 B-groep: 1 Carta (Ita) 36,15, 2 Leeuwangh (Ned) 36,52, 3. 8runner (Oos) 36,75, 14. Straathof (Ned) 37,67, 19. Berkhout (Tsj) 38,31. WB-stand: 1. Wotherspoon 290 punten, 2. Fitzrandolph 182, 3. Ireland 162, 4 Inoue 157. 5. Shimizu (Jap) 122, 7 Bos 113, 15. Wennemars81, 23. Leeuwangh 23. 1000 meter: 1 Bos 1.11,33 (br), 2. Leeuwangh 1.11,67, 3 Wotherspoon 1.11,70, 4 Wennemars 1.12,13, 5. Ire land 1.12,23, 6. Parker (Can) 1.12,32, 7. Miyabe 1.12,52, 8. Hanninen 1 12,58, 9. Kuroiwa (Jap) 1.12,89, 10. Enfeldt (Zwe) 1.12,93. B-groep: 1 Takeda (Jap) 1.12,57, 2. Gil- larduzzi (Ita) 1.12,63, 3. Sighel (Ita) 1 12,92, 5. Straathof 1.13,31, 13. Van der Rijst (Ned) 1.14,16, 18. Blanken (Tsj) 1 15,39, 20 Bouwman (Tsj) 1 16,43. WB-stand: 1. Wotherspoon 255, 2. Bos 180, 3 Parker 174. 4. Miyabe 146, 5. Hanninen 144. 10 Wennemars 104, 13. Leeuwangh 94, 27. Straathof 17, 37. Nij- boer4 Vrouwen, 500 m: 1. Völker (Dut) 38,94 (br), 2. Okazaki (Jap) 39,16, 3. Nuyt (Ned) 39,20, 4. Sanmiya (Jap) 39,28, 5. Tim mer (Ned) 39,36, 6 Witty (VSt). Garbrecht (Dui) 39,37, 8. LeMay-Doan (Can) 39,39, 9. Schenk (Dui) 39,45, 10. Zjoerova (Rus) 39,46, 14 De Jong (Ned) 39,85. B-groep: 1. Kagawa (Jap) 39,56, 2. Wolf (Dui) 40,19, 3. Thomas (Ned) 40,22, 14. Oonk 1.19,82 val. WB-stand: 1. LeMay-Doan 255, 2. San miya 235, 3. Garbrecht 182, 4. Okazaki 164, 5. Witty 124, 6. Nuyt 121, 13. Tim mer 72, 22 De Jong 43. 25 Thomas 23, 31. Zwolle 10. 1000 meter: 1. Witty 1.18,39 (br), 2. Gar brecht 1.18,51, 3. Völker 1.18,60, 4. Thomas 1.19,05, 5. Sanmiya 1.19,32, 6. LeMay-Doan 1.19,59, 7. Okazaki 1.19.65. 8. Schenk 1.19,69. 9. Timmer 1.19,75, 10. Tonoike (Jap) 1.19,78, 11 De Jong 1.20,05, 12. Nuyt 1.20,07. B-groep: 1. Kagawa (Jap) 1.20,00, 2. Wijsman (Ned) 1.20,47, 3. Tönsberg (Noo) 1.21,17. WB-stand: 1. Garbrecht 255, 2.Witty 233, 3. LeMay-Doan 213, 4. Sanmiya 182. 5. Tonoike 136, 7 Thomas 117, 10. De Jong 88. 12. Nuyt 78, 15. Timmer 50. 19. Zwolle 38, 27 Wijsman 13. Praag. EK kunstrijden: IJsdansen, stand na de verplichte figuren: 1. Krilova/Ovsijannikov (Rus) 0,4 punten, 2. Anissina/Gwendal (Fra) 0,8, 3. Lobatsje- va/Averboesj (Rus) 1.2, 4 Fusar-Poli/Mar- gagho (Ita) 1,6, 5. Drobiazko/Vanagas (Lit) 2,0,6. Winkler/Lohse (Dui) 2,4. Mannen, stand na korte kür: 1Oermanov (Rus) 1,4 punten, 2. Ploesjenko (Rus) 2,2, 3. Jagoedin (Rus) 2,4, 4 Dinev (Bul) 4,0, 5. Vlascenko (Dui) 4,4, 6 Restencourt (Fra) 5,0. Wijk aan Zee. Hoogovenstoernooi. Grootmeestergroep A, negende p Reinderman (Ned) - Ivantsjoek (0 i1 Piket (Ned) - Topalov (Bul) l-( tp (Spa) - Yermolinsky (VSt) 1-0, Ka nov (Oek) - Van Wely (Ned) 1-0. (Bos) - Kasparov (Rus) 1-0, Anan g] Kramnik (Rus) 1/2-1/2, Tin Svidler(Rus) 1/2-1/2. Stand: 1. Kasparov 7 1/2 punt, 2- IU: 1/2, 3. Kramnik 5 1/2, 4. Ivantsjoi uy Ier 5, 6. Piket, Sjirov, Timman, Ti 1/2, 10 Sokolov, Van Wely 4. 1! n' olmsky, Kasimdzjanov 3. 14 Ren ei 1 1/2. Stand Grootmeestergroep B na zq 1 Lputian 6, 2. Nijboer 5,4, 3. loljc ato, Van der Wiel 4,5, 6. Giek 4,7 ky 3, 8. Bauer, De Vreugt 2,5, 10. Doel 2,11. Bosch, Jansen 1,5 Melbourne. Australian Open. Vrouwen, kwartfinales. Davenport I Venus Williams (VSt/5) 6-4 6-0 (VSt/6) - Graf (Dui/10) 7-5 6-1, (Zwi/2) - Pierce (Fra/7) 6-3 6-4. Mannen, kwartfinales: Lapentti (I cera (Slw/7) 7-6 6-7 6-2 0-6 i (Dui) - Spadea (VSt) 7-6 7-5 6-3 Dubbelspel, kwartfinale: Ellis /Leach (ZAf/VSt/4) - Galbraith/1 (VSt/Ned/6) 7-5 6-2 6-4, B|örkma (Zwe/Aus) - Kuerten/Lapentti (B walk over (Lapentti trekt zich terug) n Vrouwen, dubbel, kwartfinale. Da* /Zvereva (VSt/WRu/1) - Basuki/Mi u (Ino/Fra) 6-2 6-3. Gemengd dubbel, kwartfinale AlbJ legraf (Arg/Ned) - Kulti/Oremans (Z> 6-7 7-5 6-4, Adams/De Swardt McPherson/McMillan (Aus) 6-4 6-4 rj-, i

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 20