Zuur foutje nekt Trigon Manusje-van-alles Rob Otten redt Saturnus ernix en Danaïden liggen p koers voor eerste klasse Jong AZC 'dolt' opponent Sport Z 1886 heeft geen dnd aan HZ/Zian JvJDAG 25 JANUAR11999 het on jen £)e Danaïden blijven op koers naar de n' t klasse. Beide koplopers behaalden ruime \0t «inningen op Fiks (30-24) en GKV(H) (23- P'ai Crescendo staat ondanks winst op Phoenix eulf jjtijd onder de degradatiestreep, net als KZ erwffl i' milten, scendo ondanks winst onder rode streep AL» MICHEL VAN GENT w jens de slotfase van de eerste helft raakte eri na 5-5 de aansluiting met WION kwijt met SP )e overgangsklasser uit Sassenheim ging na met meer pressie spelen in de verdediging. 1 f ileek zeer effectief. Bij 10-9 liet de aanval een u",?1 'orP ^ggen, waarna het in de tegenaanval werd. Deze tegenslag werd goed weggeslikt van Steven Baart, Jeroen van der Wolf etra van Niekerk, Lisette van der Willik en Boeren (13-16). In de laatste drie minuten het nog spannend, maar de winst bleef met behouden. scendo startte het degradatieduel tegen aix in een nieuwe opstelling, want Bettina tra en Neel van Egmond waren van vak ge- rP an ld. Zij waren met vijf goals samen met an Hensing (5) en Debby Blogg (3) tot 12-11 itwoordelijk voor de productie van hun club. oen-witten kwamen enige malen twee pun- os, maar moesten na 14-14 weer opnieuw inen. Bettina Buikstra en Wijnand Alberts aan ien voor 16-14 en deze doorbraak bleek be mind voor 17-15 winst. imponerend spel behaalde Pernix een af- ;nde 30-24 overwinning op Fiks. De lijst erder uit Leiden pakte zoveel rebounds, zo- vol zelfvertrouwen de vijandelijke mand corei r ymjj- k0n nemen. Karen Amoldus, Inge j.e iberg (3), Ineke van der Vegte, Sjoerd van der 'm®j, Bert Vanhaelen (2), Robin Amoldus en uwjnond Boerman bekroonden dit met goals, 3n e ihet na 4-5 in rap tempo 10-19 (rust) werd. 'nafó ,r indryk van zoveel zuiverheid hapten de iciide [geestenaren bijkans naar adem. Zij kwamen mveli ,t vervolg iets terug, maar kleiner dan zes en werd het verschil nooit, ondanks de elf van Theo Vreeken. Ook Matthijs de Visser n Maikel Martens (4) scoorden meer dan dden De>p° had de wedstrijd tegen Oranje Nassau e ls middelpunt genomen voor de sponsordag, 'jhenaren speelden uitgerekend in deze par- onder hun kunnen en verloren met 13-17. legonnen met junior Erik Holthausen voor aar iter Edwin Visser (school), maar dat verklaart niet het collectieve falen. Marcel Haagsman (2), Ronald Drieduite, Marcel Hanegraaff en Holthau sen zorgden tot 5-4 voor een positieve marge, voordat de klad erin kwam (8-11 mst). In de laatste zeventien minuten zagen de aanhang en de sponsors één velddoelpunt van Lydia Vonk en twee strafworpen van invallers Edwin van der Horst en Ben Nikkels. Pas in de tweede helft kon De Danaïden het standsverschil met GKV(H) in de score tot uit drukking brengen. De koploper van 2F had tus sen 1-2 en 7-8 steeds op achterstand gestaan, omdat de tegenstanders zowat al hun kansen ver zilverden. Na rust (12-12) brachten Nienke Feen- stra, Sandra Kalthoff, Heiko Locher (2) en Arne Heijman hun club in veilige haven (13-14, 20-14). Zij hadden voor deze demarrage ruim een kwar tier nodig. Daarmee was de strijd beslecht: 23-17 winst. Madjoe is duidelijk van slag af, want tegen Val- to werd de derde nederlaag op rij geleden: 11-16. Remco van de Meeberg, Marco Ravensbergen (2), Miranda Pronk en Jan-Pieter Sip zorgden voor een bizarre opening (3-1, 3-5, 6-5). De aanval viel daarna negentien minuten stil door gebrek aan afvang en schot. Dat leidde tot een 6-10 achter stand, die niet meer viel in te halen. Poulegenoot Velocitas eindigde eveneens aan de verkeerde kant aan de score tegen de aan staande kampioen De Dijkvogels: 32-16. De Lei derdorpers hadden met Lisette Vasseur en Paul- Robert Nugteren twee invallers in de basis. Zij werden meteen in de opening letterlijk en figuur lijk weggeschoten (8-1). Emanuel Vlagsma (7), Elsbeth de Mooij en Paul-Robert Nugteren (4) ga ven enig tegengas. KZ Leiden werd vaster op de laatste plaats ge drukt door de 12-11 nederlaag tegen Reeuwijk. Mark Zierikzee (2) en Eddy Dubbeldeman zorg den in de laatste tien minuten van de eerste helft na 5-3 voor de enige voorsprong (5-6 rust). De hekkensluiter van 3L raakte weer op achterstand, met name omdat de vrouwen defensief kwets baar waren. Bij 9-8 lieten zij drie dure doelpunten door, die goals van Ronald Siera (2) en invaller Arwin Akse niet meer konden compenseren. Alleen in de beginfase had Fluks moeite met het fysieke spel van TOGO, met een 5-4 achter stand als gevolg. Het achttal van Marcel van der Helm had dit voor rust al rechtgezet (7-8). Ronald van Drongelen, Jerre Schwarz (2), Petra Both en Wilfred Plesman bouwden in acht minuten de voorSprong uit naar 8-14. Dit werd de basis voor de 22-16 overwinning. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 Sporting Trigon verloor gisteren door een incident vlak voor tijd de wedstrijd tegen Oost Arnhem definitief. De Leidenaars claimden bij 19-17 een strafworp, maar kre gen die niet. Zij waren hierdoor even de concentratie kwijt en incasseerden prompt drie tegentreffers. Dat was bepalend voor de 24-20 nederlaag. Lian Olsthoom van Pemix plaatst naar een vakgenoot zonder dat Lennie Anholts van Fiks dit kan v ren. foto hen. ARNHEM MICHEL VAN GENT Al na vijf minuten vroeg coach Peter Schallenberg een time-out aan voor Trigon. Dat was hard nodig, aangezien de thuisclub naar 5-0 was weggelopen. De Amsterdammer wist zijn spelers terug op het spoor te zetten, want in het restant van het duel waren zij minstens gelijkwaar dig aan hun tegenstanders. San- der de Haas hield bijvoorbeeld aanvoerder Ron Steenbergen op 'nul'. De international scoorde alleen van de strafworpstip. Na 22 minuten was de aansluiting hersteld (9-8), maar daarna werd het 12-8. Deze achter stand was bij rust alweer gehal veerd met 13-11. Na de rust was het Trigon dat overdonderd van het acquit ging. Alfred Lambooy en Diana Beij maakten binnen een mi nuut gelijk. Deze doelpunten luidden een fase in, waarin bei de clubs om en om scoorden tot 18-17. Bij 19-17 leek dit ook te gaan gebeuren. Wendy van Hooven werd bij een doorbraak onreglementair afgestopt, alleen zag de scheidsrechter niet dat een man haar de bal uit de han den sloeg en gaf geen strafworp. „Je bent als debutant in zulke situaties vaak in het nadeel. De scheidsrechter is gauw geneigd om in twijfelgevallen voor de gevestigde hoofdklassers te flui ten. Dat is frusterend", blikte Schallenberg op dit spelmo ment terug. De arbitrale beslissing was ex tra zuur, want Oost Arnhem profiteerde gelijk van de con sternatie en liep uit naar 22-17. In de resterende vier minuten viel er niets meer te redden: 24- 20. Toch is Schallenberg ervan overtuigd dat er een mooi slot van het seizoen volgt: „Wij heb ben als een tijger gespeeld. Na die dramatische start hebben wij Oost Arnhem behoorlijk on der druk gezet. Op belangrijke momenten konden wij net niet doordrukken. Wij krijgen nog drie schitterende thuiswedstrij den tegen DKOD, Groen Geel en DOS'46 en die gaan wij alle maal winnen". Oost Arnhem - Sporting Trigon 24-20 (13-11). Doelpunten: Ar- noud Lambooy (7), Tim van der Horst (4), Chantal van Duijn, Al fred Lambooy (3), Wendy van Hooven (2) en Diana Beij. 'Leidse' kracht De Leidse Korfbalfederatie gaat uit van eigen 'Leidse' kracht voor de ontmoeting met de na tionale korfbalselecties. De keu zecommissie heeft voor de wed strijden op 3 februari in de Vijf Meihal alleen spelers uit regio nale teams gekozen, op één jeugdspeelster van K30S (Nieuw Vennep) na. Sporting Trigon is hofleverancier van Leiden. Lelden 1: Diana Beij, Chantal van Duijn, Wendy van Hooven, Bianca Joustra (Sporting Trigon), Karen Amoldus, Ineke van der Vegte (Pemix), Sander de Haas, Johan ten Holte, Tim van der Horst, Alfred en Arnoud Lam booy (Sporting Trigon) en Henrik Hooimeijer (Fiks). Coach Ruud van der Horst (Sporting Liiden jeugd: Barbara Aniba (Sporting Trigon), Nienke Feenstra (De Danaïden), Inge Homberg (Pemix), lyigeliqueRusn (Fife), Stanley Lardé (TOP) en Maarten Vliet (Sporting Trigon). Coach Robin Som NDBAL» FRANK BONTE t bd was een uitzonderlijk goede dag or de handbalploegen in de Leid- tend regio, want ze kwamen alle tot ideipst. In de eerste divisie wonnen mannen van Saturnus tegen in de iS'72 uit Papendrecht verdiend ;t 25-22, rust 10-12. De vrouwen p ee; n Foreholte hadden in Blerick men en probleem met de thuisploeg, el ge -20, rust 7-10. In de derde divisie '.wart ïven de mannen van Satumus 2 loogt makkelijk overeind tegen West- venvi idia 2, 20-14, rust 13-9. Rijnstreek hes rsloeg de reserves van DWS met •15, rust 16-8. De vrouwen van damsjise bleven in Vlaardingen maar overeind tegen hekkensluiter ■C, 16-18, rust 10-7. Stompwijk* c .airplay schoot het arme TOG aan S Ij( iden met 22-13, rust 10-5. j Saturnus leek tegen DES'72 bij een 8-4 voorsprong de zenuwen uit de benen te hebben gespeeld. Toch gaf de Leidse ploeg de voorsprong weer uit handen. Trainer-coach Frank Coenders van de Papendrech- ters, oud-eredivisiespeler besloot namelijk zelf de lakens te gaan uit delen in zijn team. Hij scoorde niet alleen," maar zorgde er ook voor dat de DES-aanval langs de cirkel regel matig de weg naar het Leidse doel vond. Bij rust stond Saturnus met 10-12 achter. Na de hervatting bleef de strijd gelijk opgaan, 14-14 en 18-18. Toen bracht Satumus DES'72 van de kook met een gedurfde mandekking door de broers Nieuwenhuyzen op de twee Papendrechtse topschutters. Maar de wedstrijd leek alsnog ver keerd af te lopen voor de Leidse ploeg toen de arbitrage, zeer over dreven, topschutter Jasper Olierook en daarna ook Nico Mooren het veld uitstuurde wegens commentaar op de leiding. Rob Otten, keeper, voorzitter en manusje-van-alles bij de Leidse club, redde in het doel zijn ploeg. Hij wist van geen wijken en bleef de Papendrechtse schutters zelfs vanaf zeven meter de baas. André van Es, de strafworpspecialist van de Satur- nus-reserves, miste slechts eenmaal vanaf zijn favoriete plek. Hij scoorde ook nog van buiten de cirkel. Satur nus zegevierde uiteindelijk verdiend met 25-22. De vrouwen van Foreholte sloe gen na een gelijkopgaande strijd, 3- 3, 6-6, 7-7, even voor mst toe met een tempoversnelling, 7-10. De defi nitieve dreun kreeg tegenstander Blerick toen topschutter Mima Car- dinaals met een rode kaart vanwege commentaar op de leiding het veld af moest. Met Anja van der Lans (negen treffers) in een hoofdrol en Monique Louwerens als onbaat zuchtige aangever, liep Foreholte na rust uit naar een 7-14 voorsprong. De arbitrage bestrafte het indrin gen van de Limburgse aanvalsters goed met üjdstraffen en vrije wor pen voor Foreholte. Blerick bleek niet in staat over te schakelen op een ander spelconcept. Foreholte won met 15-20 en de score had aan merkelijk hoger kunnen uitvallen als Elly Spreeuw helemaal fit was ge weest. Een griepje verhinderde haar voluit te gaan. De mannen van Saturnus 2 heb ben aan schotkracht gewonnen met Giovanni Voskuil, Jip Olieroock en Erik Janssen en dat heeft Westlandia ervaren. Bovendien wordt in het Leidse doel Martijn van der Sterre steeds beter. De tegenstander toon de respect voor de jonge doelverde- diger, getuige de vele afzwaaiers. Rijnstreek liet DWS 2 even gelo ven in een goed resultaat. Van 4-1 werd het 5-4. Toen was het snel ge beurd met de koopman. De Schie dammers werden overklast door een jong en gretig Alphens team dat klasse paart aan inzet. Van 5-4 werd het 16-8 en bij die ruststand was de moed de Schiedammers al diep in de schoenen gezonken. De eindsco- re spreekt wat dat betreft duidelijke taal: 32-15. Topscorer was Remco Pabst met 12 treffers, gevolgd door Sander Ver- bruggen en Paul Timmermans met ieder 5 treffers. De vrouwen van Stompwijk/Fair- play moeten zich defensief nog ver beteren, maar vooral door het toe genomen zelfvertrouwen gaat het aanvallend steeds beter. Yvonne Bennis was gisteren weer goed voor zes treffers. Ciska Hoogeveen scoor de eveneens zesmaal. Oase kwam met de hakken over de sloot tegen degradatiekandidaat WIK. En dit maal zat het manco niet alleen in de aanval. Ook de defensie liet steken vallen. Na rust zat het midden in elk geval dicht en daar lag de basis voor de winst. Van 15-15 werd het 16-18. De overwinning was verdiend, over de marge was Oase minder tevre den. Topscorer was Diana van Rooden met 6 treffers. rt sol itte bijl is uit spel van Haagse ploeg TERPOLO WIM SIERA winterstop heeft een ver- Ékende werking gehad op De Leidse hoofdklas- zette de in december inge- I tte zegereeks voort door in kort tijdsbestek HZ/Zian Den Haag tot tweemaal toe lege handen achter te la- 1. Zaterdag versloegen de idenaars het lauw opereren- HZ/Zian met 10-4. Een ek eerder was LZ 1886 de lagse ploeg nog met 7-6 de as. De prestaties van LZ 1886 nagenoeg identiek aan vo- jaar. De formatie van Hans rrel bleef in de tweede com- titiehelft wekenlang ongesla- 1 hetgeen aan het eind van 'rit leidde tot een nooit eer- f behaalde zesde positie. De ddenmoter is nu alweer vijf dstrijdrondes zonder neder- g en heeft na een zwakke mpetitiestart (1 uit 7) uitzicht een zelfde klassering. LZ B6 moet dan volgende week il winnen van De Ham. De )eg uit Wormerveer bevestig- zaterdag zijn vorm door met chts 7-5 te verliezen van het jaar oppermachtige ZPB. 1Z 1886 is, getuige de ver dringen tegen HZ/Zian, dui ftijk op de weg terug. In het wrleden vormde HZ/Zian een 'oeilijk te nemen hindernis, it seizoen bakt de ploeg van finer Martin Pronk er tegen weinig van. Beter gezegd: in jongens hebben niet veel in brengen tegen de zuinig en effectief spelende Leidenaars. Toch was LZ 1886 niet gerust op een goede afloop. Ronald Heemrood lag met griep op bed en het gemis van de ro buuste Katwijker kon LZ in aanvallende zin wel eens op breken. Het centrale aanvals- duo Laurense en Kramer nam de honneurs echter prima waar. Beide aanvallers losten elkaar goed af op de midvoor- positie en zij vormden een voortdurende bedreiging voor de defensie van de Haagse hoofdklasser. Om het gevaar Laurense/Kramer in te dam men schakelde HZ/Zian in de derde periode bij een 6-2 ach terstand over op een zonever dediging. De streekderby ging door deze tactische aanpassing uit als een nachtkaars. LZ 1886 hoefde niet meer en HZ/Zian zag geen kans het verdedi- gingsblok van de Leidenaars te ontregelen. De woorden van coach Pronk ('Je moet er wel in geloven') hadden geen enkel effect op zijn manschappen. De reservebank zat er uitgeblust bij, en dat is wel eens anders geweest bij de voorheen zo emotionele Hagenaars. HZ/Zian heeft in de loop der jaren geen best imago gekre gen, maar na het akkefietje in Wormerveer, waar de wedstrijd tegen De Ham vroegtijdig werd afgeblazen, besloot Martin Pronk het over een andere boeg te gooien. De botte bijl is sindsdien uit het Haagse spel verdwenen. Zaterdag heerste er dan ook een opmerkelijke rust in het Vijf Meibad. De toeschouwers wreven pas in de laatste rondgang de slaap weer uit de ogen. Mirko Zuid- weg, tot dan toe opvallend on opvallend aanwezig, nam op zijn karakteristieke wijze het domein van de voormalige De Zijl-goalie Martin Nederlof on der vuur. Zijn schot carambo leerde via een aantal handen in het vijandelijk doel. Een mon sterscore lag in het verschiet. Maar HZ/Zian hield de schade beperkt dankzij een bekeken doelpunt van Ron van der Harst en een benutte strafworp van Michael Bach. Het slotakkoord kwam van Martijn Laurense die, even los gelaten door de Haagse defen sie, zijn 26ste verjaardag enige luister bijzette door de tiende treffer van LZ voor zijn reke ning te nemeri. LZ 1886 - HZ/Zian 10-4 (periodestan den 4-1,2-1, 0-0, en 4-2) Doelpunten LZ Martijn Laurense 3, lan Lanj Mirko Zuidweg n Frans Langerhi ide« Vivax scoort winnende punt in laatste minuut WATERPOLO DIRK KLOOS AZC had meer moeite met Brandenburg dan ver wacht mocht worden. De zege (8-11) kwam ech ter nimmer in gevaar. Twee perioden was de marge minimaal (1-2 en 3-4), in de derde periode wisselde AZC-coach Ron de Vogel de gevestigde namen voor de aanstormende jeugd. Gevolg was dat Brandenburg zeven minuten lang alle hoeken van het zwembad zag. De voorsprong werd opge voerd naar een meer normaal niveau (4-9). In het laatste speldeel kwam Brandenburg nog terug tot 8-11. Teammanager Andre de Jeu weet de tegen vallende prestatie van AZC aan concentratiege brek. Topscorers AZC: Kjell Boom 4 en Bob Breb- de 3. De Zijl/LGB nam revanche voor de nederlaag van vorige week tegen VZC. De Kooibewoners wonnen na een spannend duel met 7-5. De Zijl- LGB kon het fysieke geweld van VZC neutralise ren, had constant een voorsprong, maar kon niet definitief afstand nemen. Met name Joachim de Ruyscher deed op de midachterplaats goed werk. Ron Ligtvoet, Niels Ouwerkerk en Albert Spijker waren invallers voor een aantal wintersporters. Via 3-2, 4-3 en 6-5 werd de 7-5 eindstand bereikt. Topscorers Zijl/LGB: Rob Dubbeldeman 2 en Martijn Busscher 2. Vivax speelde een bijzondere wedstrijd tegen Alliance. Na anderhalve periode werd, bij een 8-5 voorsprong, Sjors Verburg wegens een slaande beweging zonder vervanging uit het water ge stuurd. Een nederlaag leek onafwendbaar. Met nog een minuut te spelen, kwam Alliance op 12- 12 en de punten leken verloren te gaan. In de slotminuut scoorde Mark van Belkum echter, 13- 12. Topscorer Vivax: Bram Tenderlo 6. Katwijk kon het niet bolwerken tegen SVH. De Rotterdammers hebben een matige ploeg met enkele goede spelers. Dit bleek voldoende om het door blessmes geplaagde Katwijk te verslaan. Al leen in de beginfase kon Katwijk een voorspong veroveren (1-0 en 2-1). Hierna liepen de Katwij- kers achter de feiten aan. In de laaste periode leek een gelijkspel nog mogelijk (6-6), maar SVH had het laatste woord (6-7). Topscorer Katwijk: Alex Sieval 3. Opnieuw verloor Sassenheim van Nautilus. Tot ver in de vierde periode konden de Sassenhei- mers nog hopen op een goed resultaat (6-7). In de slotfase benutte Nautilus de kansen beter en de bezoekers liepen weg naar 6-9. Topscorers Sassenheim: Aarjan Meirink 2 en Paul Geurds 2. Koudekerk leverde een belangrijk punt in bij Watervlo. Na vorige week nog ruim met 13-4 te hebben gewonnen, was nu 5-5 het hoogst haal bare. Watervlo presste een stuk beter en hield zo de Koudekerkse aanvallers in bedwang. Koude kerk wist nog een 3-5 voorsprong te bemachti gen, maar genoeg voor de overwinning was dit niet. Topscorers Koudekerk: Niels Martha 2 en Rob Westgeest 2. Alkemade won opnieuw van NZPC. Vorige week won Alkemade nipt met 8-9, nu werden de Noordwijkers met 5-3 verslagen. Na drie perio den stond er 2-2 op het scorebord. In de laatste periode stelde Alkemade de overwinning veilig. Doelpunten Alkemade: Michel Bakker, Ellert Jan sen, Jeroen Duvekotte, Bram Nugteren, René van Beek. De vrouwen van LZ 1886 wonnen van Losser met 6-3. Door deze overwinning blijft de ploeg van scheidend coach Gerard van der Kolk net bo ven de degradatieplaatsen. Alkemade speelde een prima wedstrijd tegen de reserves van De Ham. In het laagste speldeel stelde de ploeg van Wilco van der Zeeuw de 7-4 zege veilig. „We speelden een stevige press die we de hele wedstrijd volhielden. Als we zo blijven spelen, zijn we een titelkandidaat, maar dat is bij na elke ploeg nog in deze spannende competitie" aldus Van der Zeeuw. Topscorers: Brenda Hoog- enboom 2, Silvia van der Meer 2 en Tilia van Rui ten 2. De vrouwen van De Zijl/LGB speelden met 9-9 gelijk tegen Rotterdam. Bolstertrofee voor LZ LZ 1886 heeft de Bolstertrofee gewonnen. De Leidse zwemclub behaalde bij deze zeskamp in de Zijl ook een aantal N.K. limieten. Louis Schaarenburg tikte op de 50 vrij als tweede aan met een tijd van 26.56 sec.. Bart van Zwicht ver gezelt clubgenoot Schaarenburg. Hij noteerde op de 50 vlinder: 29.93. sec. Lenneke van Schaik zwom de 50 vrij in een tijd van 34.45 sec. De Zijl/LGB werd vijfde. Grote man bij de Kooibewoners was Robin Sprinkhuizen. Hij werd tweede op de rug in een tijd van 29.17. Op de vlinder noteerde hij een tijd van 26.75 sec. Op de school werd hij derde: 34.53 sec. Op de vrije slag tikte Sprinkhuizen aan in 24.48 sec.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23