Barcelona neemt koppositie over Kasparov voert strafexpeditie uit Sport Jorginho van PSV naar Udinese Libregts moet inleveren Nijs mag winnen van Van der Poe MAANDAG 25 JANUAR11999 992 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV-CHEF JANET V PSV en Udinese hebben zater dag een akkoord bereikt over Jorginho. Als de 18-jarige Brazi liaan door de Italiaanse medi sche keuring komt, speelt hij de rest van het seizoen op huurba- sis bij de club uit de Serie A. „Jorginho hoeft van ons niet weg", legt PSV-manager Frank Amesen uit. „Het is ons bekend dat hij moeilijk in Eindhoven kan aarden. Tijdens het trai ningskamp in Spanje heeft de spelersgroep hem goed opge- vangen. Toch wil hij het heel graag in Italië proberen. Wij vragen ons af of hij daar wel aan spelen toekomt. Vooral ook omdat Udinese geen tweede elftal heeft. Daarom lijkt ons een huurovereenkomst toch de beste oplossing. Over drie maanden praten we met Udi nese verder over de toekomst van Jorginho. Hij moet overi gens nog wel financieel tot een akkoord komen." De Braziliaan kwam deze zomer naar Eind hoven, maar kon niet overtui gen. Marcos, een andere aan winst die niet aan spelen toek wam, werd tijdens de winter stop al aan Sporting Lissabon verhuurd. Ook Ernest Faber heeft het trainingskamp van PSV verlaten. De verdediger heeft opnieuw last van zijn achillespees. Dezelfde blessure kostte Faber al het WK in Frankrijk. Na een operatie kreeg hij in het begin van de competitie opnieuw last van zijn enkel. Frank Amesen hoopt Faber toch over enkele weken in de hoofdmacht te zien voetballen. „Een eerste diagnose heeft uitgewezen dat zijn achillespees er goed uitziet. Waarschijnlijk zit er ergens in de buurt van de achillespees een zenuw bekneld. Dat kan met een kleine ingreep worden verholpen." PSV verloor zater dag in het Spaanse Los Belones een oefenwedstrijd van Bayem München. Na een 4-1 achter stand bij rust werd het uitein delijk 4-2. Naast Faber kwamen Nikiforov, Waterreus en Nilis ook niet in actie. Arnold Brug- gink en Dennis Rommedahl te kenden voor de twee Eindho- vense treffers. Nederland begint EK tegen Spanje cranada Het Nederlands team speelt op 21 februari tegen Spanje zijn eerste wedstrijd van het EK-zaalvoetbal. Oranje komt in poule A verder in actie tegen Kroatië en Joegoslavië. In poule B spelen Rusland. Italië. België en Portugal. Obiku tekent bij AZ alkmaar Mike Obiku keert terug in de Nederlandse competitie. Hij tekende zaterdag bij AZ een contract voor de rest van het sei zoen. De 30-jarige Nigeriaanse aanvaller, afgelopen week op proef in Alkmaar, speelde in het verleden voor Feyenoord. Daar verwierf hij grote populariteit, hoewel hij zelden in de basis stond. Na zijn Rotterdamse periode kwam Obiku uit voor Real Mallorca (Spa) en Fukuoka (Jap). Rangers en Celtic winnen probleemloos Glasgow Probleemloos zijn Celtic en Glasgow Rangers doorge drongen tot de vierde ronde van de Schotse beker. Celtic had geen kind aan First Division-club Airdrieonians (3-1) mede dankzij een goal van ex-Feyenoorder Henryk Larsson, terwijl Rangers derde divisionist Stenhousemuir met 2-0 versloeg door treffers van Wallace en Guivarc'h. De stunt van de derde ronde kwam op naam van tweede divisie-club Livingston, die Aber deen met 2-0 uit het toernooi stootte. Radimov naar Dynamo Moskou moskou \1adislav Radimov verhuist met onmiddellijke ingang van Real Zaragoza naar Dynamo Moskou. De 22-jarige Russi sche middenvelder heeft een eenjarig contract getekend. Radi mov kwam de laatste twee jaar in Spanje nauwelijks aan spelen toe. Daardoor verloor hij ook zijn plaats in het nationale elftal. Mechelse fans misdragen zich sint niklaas» De wedstrijd tussen Sint Niklaas en KV Mechelen in de tweede klasse van de Belgische competitie is zaterdagavond na 41 minuten gestaakt. Wangedrag van supporters van het be zoekende Mechelen was de oorzaak van het vroegtijdige einde van het duel. Nadat spelers van de thuisclub herhaaldelijk met projectielen waren bekogeld, besloot arbiter Mauro vlak voor rust af te fluiten. Porto haalt uit Lissabon FC Porto heeft in de Portugese voetbalcompetitie één punt voorsprong op Benfica behouden. De koploper haalde gis teravond flink uit naar tegenstander Beira Mar: 7-0. De Brazi liaanse aanvaller Mario Jardel scoorde viermaal. Benfica maakte zaterdag tegen Rio Ave ook geen fout (3-1) al kreeg de overwin ning pas in de slotfase gestalte. Voor de titelkandidaat uit Lissa bon maakten Nuno Gomes, Cadete en Pepa de doelpunten. Boavista is dankzij de 3-0 tegen Alverca nog steeds derde, op twee punten van stadgenoot Porto. De Nigeriaanse bondscoach Thijs Libregts heeft bij het se lecteren van zijn beste spelers geen vrije keuze meer. Sani Toro, secretaris van de Nigeri aanse voetbalbond, liet zondag weten dat zijn organisatie de kosten van een interland wil verminderen. Dat betekent dat Libregts voortaan niet meer dan achttien spelers uit het buiten land mag oproepen voor zijn selectie. Toro maakte de nieuwe beleidsmaatregel zondag be kend, een dag na de zege van 2- 0 op Burundi in een kwalifica tiewedstrijd voor de Afrika Cup. Libregts debuteerde in dat duel als bondscoach van Nigeria. De Rotterdammer riep voor zijn ouverture 26 spelers uit het bui tenland op. Zijn totale selectie telde 29 man. Libregts toonde zich in de aanloop naar de wed strijd met Burundi juist nog zeer tevreden over de opkomst in het trainingskamp in Lagos. Alle spelers die hij een uitnodi ging had gestuurd, kwamen ook opdagen. Na het mislukte WK in Frankrijk kondigden vele in ternationals hun afscheid aan wegens het rommelige beleid bij de nationale ploeg. Anderlecht - Westerlo 3-2, Liers« roi 4-0, Lokeren - Beveren 4-3. i - Brugge 2-1, Oostende - Kco St Truiden - Ekeren 2-0, Aalst Iroer Harelbeke - Moeskroen 0-4. Stand aan kop: lrUCK Brugge 21-43 Gent RC Genk 20-41 Anderlecht elclDeh Ég■- hts ze' jst het latser. A'en c FA Cup, vierde ronde: Aston Villa [Straa 0-2, Blackburn - Sunderland 1-0,jn Jtali Ipswich 1-0, Leicester - Coventry wcastle - Bradford 3-0, Portsmom 1-5, Sheffield Wednesday - Stoel Swansea - Derby 0-1, Wimbledon ham 1-1, Manchester United - Lu 1, Wolves-Arsenal 1-2. Coupe de France. Negende rondt - Monaco 1-1, Armentier - Lens III Blagnac - Le Havre 0-2, Cha-; p Lyon 1-0, Coulaines - RennesOJ Bastia 2-1, Amiens wns. Jura -To 1, Laval - Nancy 1-0, Metz - Bord If Marseille - Auxerre 2-0, Paris FC 1-0, La Roche - Nantes 0-1, Socft auvais 3-1, Troyes-Montpellier2 FA Cup, derde ronde: Aberdeen- ton 0-1, Ayr - Kilmarnock 3-0, C« eren drie 3-1, Greenock Morton - Dun [men Partick Thistle - Dunfermline Johnstone - Forfar 1-0, Rangers semuir 2-0, Motherwell - Hearts3- Bilbao - Betis 0-0, Atletic 2-1, Barcelona - Zaragoza 3-1, Dt Real Madrid 4-0, Mallorca - Valet Oviedo - Espanyol 1-1, Sociedad 2-1, Valladolid - Santander 0-0,Ti Salamanca 1-0, Villarreal - Extrera Stand a, Barcelona 19-34 Mallorca Celta 19-34 R. Madrid Cctrii ValenriA t QAT Dpnnrtiun dr: itpla; Recorduittod uit Franse be 21- In de eerste ronde van hei 1 se bekertoernooi zijn negi de achttien clubs uit de ho divisie uitgeschakeld. Dal nationaal record. Vijft OSi winnaar AS Monaco, Ai en het hoog genoteerde deaux behoorden tot de Iers. op naam van vijfdeklasse Sud. Die kleine ploeg scha v ne na een gelijkspel van 1-1 'entl louse uit in een enerverenf rie strafschoppen: 8-7 Doelman Roland Nicof^01 de gevierde man. Eerst hij een strafschop, waan 1112 de daaropvolgende inzet de. in^a per itsei :cla Fulham wipt Aston Villa uit FA Cup Elf maanden verscheen Gary Kasparov op geen enkele grote wedstrijd. Terwijl Viswanathan Anand moeiteloos het ene na het andere toernooi op zijn naam schreef, oefende de we reldkampioen slechts tegen de computer. Dus werd er getwij feld aan de heerschappij van de Moskoviet. Was hij nog wel de onaantastbare grootheid van voorheen, durfde hij nog wel tij dens grote toernooien uit te ko men? Kasparov hield zich niet doof voor de roddels en meldde zich tot twee keer toe aan bij de clubleiding van het Hoogovens schaaktoernooi. Om vervolgens tijdens de eerste week een heu se strafexpeditie uit te voeren. Na zeven wedstrijden heeft Kasparov slechts tegen Ivantsjoek remise gespeeld. De overige partijen leverden over winningen op. Zo ook zaterdag tegen Jeroen Piket en zondag tegen Sjirov. Vooral de zege te gen laatstgenoemde baarde veel opzien. De geboren Rus met een Spaans paspoort tracht al maanden een tweestrijd voor de wereldtitel te organiseren. Het lukt hem maar niet voldoende sponsors te vinden en dus blijft Kasparov zonder te spelen we reldkampioen. De Rus zelf vindt dat niet zo'n probleem. „Ik wil tegen iedereen mijn titel verde digen, dus ook tegen Sjirov. Maar ik denk dat Anand met mij de enige speler is die geld kan genereren", aldus Kaspar ov. Daarbij lijkt Anand de enige speler die het Kasparov moeilijk kan maken. Het talent uit India remiseerde zaterdag met Ivantsjoek en versloeg zondag Jan Timman. Hij kan met vijf punten uit zeven partijen bogen op een prachtig moyenne, maar lijkt ook te licht voor de ontke tende wereldkampioen. Hij moet nu een vol punt goed ma ken en speelt donderdag met de wetzikon anp Sven Nijs is dit seizoen opper machtig in de serie wedstrijden om de Super Prestige. Een week voor het WK-veldrijden won de Belg in het Zwitserse Wetzikon zijn zesde SP-cross van het sei zoen. In de sprint moest Adri van der Poel enkele banddiktes toegeven op zijn ploeggenoot bij Rabobank. De nestor zat er niet mee dat hij na een knappe achtervolging alsnog werd geklopt door de jonge Belg. Op de zege in Wetzi kon lijkt immers een vloek te rusten. De Duitser Thaler was in 1987 de laatste veldrijder die binnen acht dagen de cross in Zwitserland en het wereldkam pioenschapwon. „Ik won hier vorig jaar en een week later zat ik tijdens het WK in de miserie", verklaarde Van der Poel zijn nederlaag in de sprint. Hij was niet voluit ge gaan. „Had ik dat wel gedaan dan had ik hier gewonnen. Maar de geschiedenis speelde mee. Ik dacht: laat ik hier maar niet winnen. Bovendien houd ik Nijs voor volgende week in Pop rad liever te vriend." De Belgische jongeling was content met zijn zege, de twaalfde van het seizoen. „Ik heb hier bewezen dat ik nog niet uitgeblust ben", aldus Nijs die in Van der Poel, Pontoni, Frischknecht, De Clercq en Wa- bel zijn grootste concurrenten voor de wereldtitel ziet. Van dat vijftal liet alleen Pon toni zich zondag niet van voren zien. De Italiaan leek zich niet bijster in te spannen en bleef een vol uur in de achtergrond. Daaruit kwam Van der Poel na enkele valpartijen knap terug. In de laatste anderhalve ronde reed hij als enige het gat naar Nijs dicht. De behendige Belg nam bij de balkjes, zijn speciali teit, weer een kleine voor sprong, maar zag in de sprint Sven Nijs ploegt zich door de Zwitserse modder. Achter hem rijdt Ai >cki van der Poel. forofdie Van der Poel nog bijna langszij pioen De Clercq werd ac komen. Regerend wereldkam- het Rabo-duo derde. Louis van Gaal kon gisteren een lange neus maken naar zijn criticasters. Dankzij een 3-1 zege op Real Zaragoza veroverde Barcelona de koppositie in de Spaanse Prime- ra Division. Real Madrid ging hard onderuit bij Deportivo la Coruna. De ploeg van Guus Hiddink verloor met 4-0. Barcelona boekte tegen Zarago za de vijfde overwinning op rij. Die knappe serie volgde na een reeks van vier nederlagen, die de positie van coach Van Gaal wankel hadden gemaakt. De komst van de gebroeders De Boer had opnieuw tot kritische noten geleid. Met het bereiken van de koppositie halverwege de competitie lijkt de storm echter geluwd. De afgelopen dertien seizoenen greep de 'winterkampioen' in Spanje ook daadwerkelijk de titel. Phillip Cocu bracht Barcelona uit een corner van Rivaldo al na zeven minuten op voorsprong. Rivaldo vergrootte in de 50ste minuut de marge voordat Milo sevic iets kon terugdoen. Nog maals Rivaldo bracht de 3-1 eindstand op het bord. Barcelona trad aan met vijf Nederlanders in de basis. Doel man Ruud Hesp, Frank en Ro nald de Boer en Patrick Kluivert vergezelden doelpuntenmaker Cocu, die ook nog tegen een ge le kaart aanliep. Bij Zaragoza mocht Nordin Wooter twaalf minuten voor tijd Lopez ver vangen. Real Madrid verzuimde op gelijke hoogte te komen met Barcelona en Celta. De Madrile- nen, met Clarence Seedorf, ver loren met liefst 4-0 bij Deporti vo la Coruna. Bij rust leidde de thuisploeg al met 3-0 dankzij doelpunten van Fran, Turn Flo- res en Pauleta. Flores maakte de afstraffing voor de ploeg van Hiddink na rust compleet. Celta de Vigo verloor bij Atle- tico Madrid met 2-1. Serena en Correa scoorden namens de thuisclub. Penev maakte vijf mi nuten voor tijd vanaf elf meter de tegentreffer. Atletico Madrid beëindigde het duel met slechts negen spelers nadat Torrisi en Chamot uit het veld waren ge stuurd. Bij Celta debuteerde Jordi Cruijff. Hij viel een kwar tier voor tijd in voor Oscar Va- les. Mallorca. tot dit weekeinde tweede, ging thuis onderuit te gen Valencia. Het enige doel punt, kort na rust gescoord, kwam op naam van Lopez. Tenerife, met Roy Makaay, verliet de laatste plaats dankzij een 1-0 zege op Salamanca, een concurrent in de strijd tegen de gradatie. Juanele scoorde uit een penalty. In blessuretijd ver zuimde hij vanaf elf meter nog maals toe te slaan. Engeland Fulham heeft in de vierde ronde van de strijd om de Engelse FA Cup voor een daverende verras sing gezorgd door Aston Villa te elimineren. De club uit de twee de divisie, getraind door de be faamde Kevin Keegan, versloeg de koploper in het Premiership met 2-0. Arsenal dankte de krappe ze ge op Wolverhampton Wande rers (2-1) aan de Nederlandse inbreng. Mare Overmars open de in de tiende minuut de score met een knappe schuiver uit een lange sprint. Flo bracht de thuisploeg nog voor de rust naast de Gunners. Dennis Berg kamp besliste het duel in de ze ventigste minuut met een for tuinlijk schot, dat via twee ver dedigers in het doel terecht kwam. De Franse international Petit van Arsenal moest vijf mi nuten voor tijd na zijn tweede gele kaart van het veld. Manchester United won gis teren op spectaculaire wijze met 2-1 van Liverpool. Twee minuten voor tijd leidden de 'Reds' nog met 1-0. Yorke en Solskjaer gaven de topper in de laatste minuten een verrassen de wending. Michael Owen had Liverpool al na drie minuten op voorsprong gezet. Leeds United boekte de grootste zege in de vierde ron de. Mede dankzij één treffer van Clyde Wijnhard won de ploeg met 5-1 van Portsmouth. Black- bum Rovers won met 1-0 van Sunderland, Everton klopte met dezelfde cijfers Ipswich Town, en Derby County won met 0-1 bij Swansea. Wim Jonks Sheffield Wednes day was op eigen terrein te sterk voor Stockport, 2-0. Coventry City was duidelijk beter dan Lei- cester City (0-3). maar de rode kaart voor oud-Feyenoorder George Boateng in de 45ste mi nuut was een domper voor de ploeg. Wimbledon en Totten- ham Hotspur moeten op herha ling na de 1-1 in hun onderlinge treffen. Italië Lazio Roma is in de Italiaanse Serie A aan een imposante op mars bezig. De Romeinen won nen voor de zevende maal op rij. Ditmaal was Piacenza het slachtoffer: 4-1. Lazio nam een vroege voorsprong dankzij Mi- hajlovic. Nadat Buso in de 58ste minuut Piacenza op gelijke hoogte had gebracht waren achtereenvolgens Salas, Stanko- vic en Mancini trefzeker voor de thuisclub. Parma, een andere ti telkandidaat, had meer moeite met Vicenza. Het bleef 0-0. Roberto Baggio was de grote man bij Inter, dat op eigen veld Wereldkampioen Gary Kasparov lijkt ongenaakbaar tijdens het Hoogovens schaaktoernooi. foto gpd zwarte stukken tegen Kasparov, die waarschijnlijk al aan remise voldoende heeft. In groot- meestersgroep B gaan na de vijfde ronde drie spelers aan de leiding. Met vier punten heeft het drietal, waar Friso Nijboer er één van is, een half punt voorsprong op Leidenaar John van der Wiel. Van der Wiels jon ge stadgenoot Erik van den Doel staat gedeeld zevende met twee punten. Dennis de Vreugt staat twaalfde en laatste. Het halve puntje dat de Lissenaar tot nu toe heeft gescoord komt uit de remise tegen Van den Doel. Ronald de Boer is na een week al koploper in de Primera Division. foto reuters BUITENLANDSVOETBAL Cagliari met 5-1 versloeg. Cagli- ari had in San Siro brutaal de leiding genomen (Muzzi, 3de minuut), maar stond al na ne gentien minuten met tien man nadat O'Neill uit het veld was gestuurd. Baggio zelf bracht In- ter nog voor de rust op gelijke hoogte. Na rust scoorde hij nog eenmaal en was hij betrokken bij de drie andere treffers van Simic en Simeone (2). Ronaldo ontbrak bij Inter, Aron Winter werd in de 67ste minuut gewis seld voor Ze Elias. Juventus, met Edgar Davids, versloeg middenmoter Perugia met 2-1. Zidane tekende voor de winnende treffer. Spectacu lair was de zege van AC Milan bij Bologna. De thuisploeg leid de bij rust met 2-1: Signori was met twee treffers de gevierde man. Een eigen doelpunt van Magoni bracht de Milanezen langszij. De in de slotminuut in gevallen Franse verdediger N'Gotty bezorgde Milan in bles suretijd de eerste uitzege sinds oktober. België Club Brugge heeft zaterdag een verrassende nederlaag geleden tegen Lommei. De ploeg van trainer Eric Gerets verloor op vreemde bodem met 2-1. Brug ge kwam er in Lommei totaal niet aan te pas. Na een half uur schoot Dekelver de thuisclub verdiend op voorsprong. Eshun vergrootte de marge na 67 mi nuten tot twee doelpunten, waarna Fadiga twee minuten voor tijd de stand nog slechts een draaglijker aanzicht kon ge ven. Anderlecht, met Patrick van Diemen in de basis, revan cheerde zich tegen Westerlo voor een 6-0 nederlaag eerder dit seizoen. Westerlo nam in Brussel een 2-0 voorsprong, maar moest uiteindelijk met 3-2 buigen. Dankzij de zege is Anderlecht naar de vierde plaats geklom men. Lokeren, de nummer drie van de competitie, klopte Beve ren met 4-3 en doelman Menzo van Lierse hield zijn doel schoon tegen Charleroi: 5-0.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18