Leiderdorpers eisen bouwstop Winkelhof Woningen op terrein Van den Ameele Regio tÓC cLOLM,. ermoorde' populier moet blijven staan In Jacobswoude wordt een project over zee voorbereid Bezwaren buurt tegen grotere tuin van Smitsloo )AG 20 JANUAR11999 chef ernastraatsma, 071 -5356437.plv -chef judy nihof. 071 -5356416 door de, ;renzenv gtepunie -root gaten wijkcontainers' aten geg p» D66-burgerraadslid P. Ket heeft gisteren tijdens een ?e te late lievergadering milieuwethouder A. Roest (CDA) ge in aanpassing van de nieuwe Leiderdorpse wijkcontai- Jdeine gaten in de bakken zorgen voor veel rommel, jlle vuilniszakken er niet doorheen passen. Ket opperde om bij elke cluster containers één inwerpgat te vergro- pjgerde op de vraag in te gaan. Hij gaf toe dat er proble- maar dan gaat het volgens hem vooral om die plekken t containers al waren weggehaald, terwijl de nieuwe waren geplaatst. ejongerenspreekuur Voorschoten oten Voorschotense jongeren kunnen vrijdag voor de ëFtërecht bij een jongerenspreekuur op locatie met ..rgij Ier P- den Hartog. Ditmaal zit hij klaar in het jongeren- tyriakid; i, voorheen Underworld, achter het gemeentehuis aan Htgevoe ^gin Julianalaan 55. Eerder hoorde Den Hartog al jonge- in buurthuis Alettahof en voetbalvereniging Voorscho- k Denll! Uitsluitend jongeren kunnen in het jongerencentrum te- 5sen 19.15 en 20.15 uur met hun vragen of klachten over lente en de politiek. De toegang is gratis. gewonden bij binnenbrand Drie Wassenaarders zijn gistermiddag in het zieken- and na een binnenbrandje in een ouderenflat aan de rstlaan. Een 79-jarige flatbewoner zat daar televisie te ?n haar stoel om onbekende reden vlam vatte. Een en de receptioniste van het huis werden gealarmeerd dhuis, h« [brandalarm en wisten de vrouw uit haar stoel te halen, dweer moest de brand blussen. De vrouw en haar twee werden ter observatie opgenomen in het ziekenhuis. De 105 bewoners van de Statendaalder, Obool en de Soe verein eisen vanmiddag in kort geding een onmiddellijke staking van de bouwactiviteiten aan de Winkelhof. Ze willen eerst uitsluitsel hebben over een aantal eigen domskwesties die te maken hebben met de uitbreiding van het Leiderdorpse winkelcentrum. Jer Naa^ itellingi S$arlijke medicijnen zoek oten/wassenaar Een groengrijze rugzak met medicij- draadj istermiddag zoekgeraakt ergens tussen de Wassenaarse iat en de Voorschotense Papelaan. De politie roept een inï Ie vinder op zich te melden. De medicijnen zijn gevaar door kinderen worden ingenomen. Sb voor nieuwbouw voetbalclub sn Met een bingo hoopt de Oegstgeestse voetbalvereni- Oegstgeest alsnog geld bijeen te krijgen voor een nieuw s, dat dit jaar moet worden gebouwd. De club komt nog ienduizenden guldens tekort. De bingo wordt vrijdag- m halfacht gehouden in de kantine van de voetbalver- manschap wil ondernemersclub leiderdorp erna straatsma Als mede-eigenaar van de Win kelhof zijn de bewoners van de drie woonblokken bevreesd voor nadelige effecten van de aan hun appartementen gren zende nieuwbouw. Zo willen ze meer duidelijk over de stijgende onderhoudskosten die de uit breiding met zich meebrengt. Daarnaast hebben ze moeite met enkele onderdelen van de nieuwbouwplannen. Ondanks de bezwaren van de in bewoners zijn de overige twee Winkelhof-eigenaars, We- reldhave en Tenn-Bowl, begon nen met een gedeeltelijke sloop van het bestaande winkelcen trum. Wereldhave en Tenn- Bowl kunnen dat doen omdat ze samen een ruime meerder heid hebben in de vereniging van eigenaren van de Winkel hof. Samen zijn ze goed voor 76 procent van de stemmen. De uitbreiding van het win kelcentrum, waarvoor een on herroepelijke bouwvergunning is verstrekt, gebeurt op terrein van Wereldhave. Maar als de uitbreiding klaar is, wordt de nieuwbouw 'verheeld' onder al le eigenaars van de Winkelhof. Daardoor worden de omwo nenden ook financieel verant woordelijk voor het nieuwe ge deelte van de Winkelhof. Begin december besloten We reldhave en Tenn-Bowl tot aan vang van de werkzaamheden, onder protest van de omwo nenden. Aan de kant van de Soeverein is Wereldhave deze maand begonnen met sloop werkzaamheden. ,,Er is al ont zettend veel schade aange richt", aldus een van de bewo ners, die anoniem wil blijven. „Terwijl wij hebben gevraagd om nog niet te slopen. Dus we hopen dat de president van de rechtbank vanmiddag onmid dellijk besluit tot een bouw stop." In eerste instantie hebben de bewoners zich met hun klach ten bij de kantonrechter ge meld. „Vlak voor de kerst heb ik een verzoek tot vernietiging van het besluit van de vereniging van eigenaren van de Winkelhof ingediend", zegt de advocaat van de bewoners, G. Seelen. Dat verzoek wordt echter pas op 9 februari behandeld. Een daarna ingediend verzoek tot 'schor sing' van het besluit wordt op 27 januari door de kantonrech ter behandeld. Om nog voor die tijd tot een rechterlijke uit spraak te komen heeft Seelen vervolgens een kort geding aan gespannen. De Winkelhof krijgt door de uitbreiding 2600 vierkante me ter extra winkelruimte. De extra 'Centrum wordt rolstoel-onvriendelijk leiderdorp afke van der toolen De Winkelhof wordt er na de verbouwing niet rolstoelvrien- delijker op. Dat zegt de Leider dorpse rolstoelgebruiker J. Kar man. Na de uitbreiding kan hij niet meer per lift naar boven en de hellingbanen aan de bui tenkant van het winkelcomplex zijn veel te steil voor een met de hand voortbewogen rol stoel. „Hier word je niet blij van. Dit zit toch op het randje van principiële toegankelijk heid en vrijheid. Na de uitbreiding is er nog maar één lift over die naar het winkelcentrum voert, en die staat midden in de parkeerga rage. „Daar heb ik dus niets winkels komen boven het par keerterrein aan de Heinsius- laan. Ook het activiteitencen trum voor gehandicapten, Ga- aan, want die garage kan ik niet in vanwege de opbouw op mijn auto voor mijn rolstoel", legt Karman uit. Tot voor kort kon hij gebruikmaken van een tweede lift, aan het randje van de garage naast de buiten-par keerplaats. Maar die lift ver dwijnt ten gevolge van de uit breiding, waarbij die parkeer plaats wordt overdekt Karman is in de toekomst dus aangewezen op de helling- banen aan de buitenkant van de Winkelhof. „Maar je moet wel een regelrechte krachtpat ser zijn om daar met een niet- elektrische rolstoel tegenop te kunnen rijden. Dat gaat dus gewoon niet. Als ik me hard maak is er altijd wel iemand die me een handje wil helpen. Maar als het gaat om vrije toe gankelijkheid, is dit natuurlijk niet best." Volgens Karman is de steilte van de banen een ge volg van de voortdurende ver zakking die rond de Winkelhof plaatsvindt. Karman zou willen dat eige naar Wereldhave zorgt voor een lift aan de buitenkant. „Dat hebben andere winkel centra ook gedaan. Inderdaad, dat kost geld, maar daar zijn toch subsidiepotjes voor?" De rolstoelgebruiker heeft inmid dels brieven gestuurd naar We reldhave en de gemeente. „De gemeente heeft er immers vanuit het oogpunt van alge meen belang mee te maken." ding, verhuist daarheen. Gading moet in oktober klaar zijn. kampt nu met ruimtegebrek Bij Wereldhave was vanoch- aan de Hoogmadeseweg. De tend niemand bereikbaar voor uitbreiding van de Winkelhof commentaar. Deutzstraat 'in stijlherbouwd NS s Kem« Nijinski oude» DeZoeterwoudseburgemeesterA. Koopman- de ondernemers op industrieterrein Grote Polder aan jen of ze een ondernemersvereniging willen oprichten, heeft ze met acht ondernemers daarover gesproken. De aèd op" eester hoopt op een vereniging, want ze moet de onder- de komende tijd regelmatig raadplegen over een ingrij- Hoofiti ipknapbeurt van de Grote Polder. De afgelopen dagen lopmanschap gesprekken gevoerd met diverse ondeme- Het waren kennismakingsbezoeken aan bedrijven waar- itief. ft erzijds onderwerpen werden aangekaart. 'SLö AA, cWW AntfjÓ Iglo Thuismenu Geen tijd om te koken? Kies uit o.a. boerenkool, macaroni ham/kaas of laftgne. In de diepvries. Pak 500/360 gram. Met Klantenkaart 0 40 50% korting 4*25" fc-w oegstgeest maarten keulemans Nieuwbouwwoningen, een 'in stijl' opgeknapte Deutzstraat, een ondergrondse parkeergara ge en kleinschalige kantoren. Volgens projectontwikkelaars Macobouw BV uit Amsterdam en Jorissen Holding uit Oegst- geest zou dat voor het bedrijfs- complex van Van den Ameele wel eens de toekomst kunnen zijn. De ontwikkelaars zijn mo menteel druk doende het bouwblok aan de kop van de Rhijngeesterstraatweg te kopen. „We hebben nog geen tekenen dat de deal niet tot stand kan komen", zegt G. Kromhout van Macobouw. „We hopen voor eind maart meer duidelijkheid te hebben." Als de koop door gaat, verhuist Van den Ameele naar een nog niet nader ge noemd pand in Rijnfront, het toekomstige bedrijventerrein tussen de A44 en de Rijn. Het is de bedoeling dat Van den Ameele in juli de Rhijngeester straatweg verlaat. Volgens de eerste ruwe plan nen moet het oude complex van Van den Ameele bijna in zijn geheel tegen de vlakte. Ook het tankstation verdwijnt voor goed. Alleen aan de Deutzstraat blijven twee panden overeind, die worden gerestaureerd. Naast de bestaande panden moet een aantal nieuwe panden komen, 'in de oudé stijl van de Deutzstraat', zoals M. Jorissen van Jorissen Holding het noemt. Op de plek waar nu het be- drijfscomplex van Van den Ameele zit, moet eveneens nieuwbouw komen. Volgens de eerste schetsen is er plaats voor ruim dertig appartementen, met een aantal kantoorunits er boven. „We denken daarbij niet aan winkels", zegt Jorissen. „Maar eerder aan kleinschalige bedrijvigheid, zoals een tand arts of het kantoor van een reis bureau." Het nieuwe gebouw krijgt een bescheiden onder- Wanneer het werk kan begin nen, is niet duidelijk. De ont wikkelaars moeten nog onder handelen met de gemeente en de omwonenden, en hebben nog geen architect. Kromhout en Jorissen zien de gesprekken echter zonnig tegemoet. „De samenwerking met de gemeen te is optimaal. Als het aan ons ligt, gaan we zo snel mogelijk aan de slag." Het is de derde keer dat Joris sen en Macobouw gebroederlijk in Oegstgeest optreden. De twee bedrijven tekenden eerder voor het appartementencom plex De Gevershof aan de Ge versstraat, in 'Het gat van Kam steeg'. Vorige week maakte res taurant De Beukenhof bekend dat Macobouw en Jorissen plannen hebben voor een hotel aan de Geversstraat, op de hoek met de Terweeweg. „Belangstel ling voor de hoek van Van den Ameele heb ik al drie en een halfjaar", zegt Jorissen. De verhuizing van Van den Ameele komt Oegstgeest goed uit, liet wethouder G. van Eisen eerder weten. Het nogal verval len ogende bedrijfscomplex grenst immers aan drie belang rijke toegangswegen naar Oegstgeest: de Rijnzichtweg, de Geversstraat en de Rhijngees terstraatweg. „We willen het dorp een mooie entree geven", zegt Jorissen, die zelf twintig jaar in Oegstgeest heeft ge woond. Hoewel de gemeente volgens de ontwikkelaars 'razend en thousiast' is over de ideeën, rea geert Van Eisen afwachtend op het woningbouwplan. „Het is zeker een van de mogelijkhe den. We zijn met deze partijen in gesprek." gsbaiit opptë afke van der toolen een bizarre juridische lans gaande om de ize zwarte populier in de dopse Emmastraat. De 8? jaar maart door een kstais levvoner om zeep gehol- "~_a* loom van dertig meter doet momenteel dienst rpieinii wijsstuk. Daarom moet ode, of nagenoeg dode, hout voorlopig blijven tot ongenoegen van de ïnvloeö nenden, zoals een afge- rossa gde gisteravond aan de 6611 tommissie voor 'groene 'kwam melden. Want de LGAH :nte had beloofd dat de zyspe ier afgelopen najaar zou leuitï' :n geveld. „Het zou im- torkei b ooie takken vanaf', zei terK. Meijer. boom was vorig jaar toffer van een aanslag oen bewoner van de Juli- eluidj taat, die met zijn achter en de Emmastraat grenst, ed al jarenlang bij de ge- te gepleit voor verwijde- en de populier, omdat hij 'St zou hebben van de 'luisjes die de boom pro- „m tde. De dader geeft toe iré ij twee parallelle zaagsne- elemaal rondom de stam gemaakt, maar hij ont lat hij vervolgens de bast odie twee ringen heeft af- J Het gaat er nu om of de zaagsnedes op zich al ge- ft Het slachtoffer van een aan: de populier in de Emmastraat. De boom is op sterven r noeg waren om de boom te do- een derde ingehuurd om de een nieuwe boom - kan, opge- den. kwestie te beslechten. De ge- teld bij een eventuele boete, De experts die door de ver- meente heeft zekerheid nodig flink in de papieren lopen: tot scjiillende partijen zijn ingezet om de dader aansprakelijk te in de tienduizenden guldens, spreken elkaar op dit punt te- kunnen stellen. De schade - De zaak ligt op dit moment bij gen en daarom is inmiddels taxatie, kap, en plaatsing van de officier van justitie. Geen stakers bij het Alphense Groen College leiden/regio» vervolg van voorpagina In Wannond hebben alle kinde ren in het basisonderwijs een extra dagje vrij. Alle drie de ba sisscholen gingen plat, hoewel sommige leerkrachten toch werken. „Die blijven op school om werkzaamheden te doen waar ze anders nooit aan toeko men", zegt J. van Rijn, directeur van de christelijke basisschool Oostergeest. „Dat kan van alles zijn: van het opruimen van kas ten tot het nakijken van schrift jes. Er blijven zo gigantisch veel dingen liggen, waar we normaal nooit aan toe komen." Van Rijn bleef zelf vanoch tend ook op school, om daarna met vier collega's naar Rotter dam af te reizen. De Warmond- se ouders staan volgens hem achter de staking van de leer krachten. „De ouderraad heeft het er over gehad om kinderop vang voor noodgevallen te rege len, maar er is besloten daar van af te zien: door dat niet te doen wordt iedereen met de neus op de feiten gedrukt. We hebben opvallend veel steunbe tuigingen gekregen van ou ders." In Leiderdorp is op de open bare basisscholen hetzelfde beeld te zien: opvallend kinder loos. Slechts drie van de in to taal dertig groepen kregen van ochtend wèl les: eén groep kin deren van de Julianaschool en twee van de'Hobbit. „Sommige leerkrachten wilden niet aan de staking meedoen", zegt direc teur H. van Dijk van de openba re basischolengemeenschap Leiderdorp. „Maar de meesten toch wel." Hoe anders is de situatie in de Alphense vestiging van het Groen College, de vroegere la gere landbouwschool. Alle der tig docenten zijn daar vanmor gen op hun werk verschenen. „We staan achter de eisen van dé bond. Maar we vinden sta ken geen goed middel zegt vestigingsdirecteur P.D. Visch. En denk niet dat de vakbonden geen stevige banden hebben met de leraren op het Groen College. „Een van de docenten is zelfs secretaris van het agra risch werkverband binnen de vakbond", zegt Visch. „Dat we niet staken heeft denk ik te ma ken met het feit dat we een klei ne school zijn. We voelen ons meer verbonden met elkaar en met de school dan misschien de docenten op een grote scholen gemeenschap." De lokalen van basisschool Esselyckerwoude in Jacobswou de bleven leeg. Geen kinder stemmen in de gangen, geen jasjes op de kapstok, geen re kensommen op het bord. „We staken allemaal", zegt Joke van Dijk, lerares van groep 3. Maar toch kunnen de negen leraren het niet helemaal laten. Van daag zitten ze bij elkaar om een project voor te bereiden, waar de kinderen van Esselyckerwou de over een week of zes profijt van zullen hebben. „Een project over de zee", aldus juffrouw Jo ke. „En straks gaan we naar Lei den om ons te laten registreren als staker." Opvang voor kinderen met werkende ouders bleek niet no dig. „Er heeft één moeder ge beld dat ze omhoog zat. We hebben haar aangeraden, eerst contact op te nemen met een van de andere ouders. We heb ben niets meer gehoord." Mytyl/Tytylschool De Vierbot in Katwijk geeft onderwijs aan lichamelijk en verstandelijk ge handicapten en heeft daarvoor ook verschillende therapiën in het rooster verweven. Van een totale staking kan er geen spra ke zijn. Daarom heeft directeur A. Kuijper, in goed overleg, met haar personeel afgesproken dat slechts een deel van hen thuis zal blijven. Twee van de vijftien groepen op de school krijgen geen les, maar worden in prin cipe wel gewoon opgevangen. „Een staking op onze school zou meer directe gevolgen heb ben voor de leerlingen. maarten keulemans Een groep van tussen de twintig en de dertig Oegst- geestenaren heeft bij het Hoogheemraadschap van Rijnland bezwaar aangete kend tegen het voornemen van zakenman en wethou der M. Smitsloo om zijn tuin te vergroten. Smitsloo, die in de wijk Clincken- burgh aan het water woont, wil 850 vierkante meter van het Poelmeer dempen. Daardoor zouden hijzelf en zijn directe buurman een grotere tuin krijgen. Omwonenden zijn het met dat idee echter niet eens. 1>A1 heeft dit niets met een persoonlijke strijd te maken, men wil het Poel meer gewoon intact hou den", verwoordde advocaat P. Duijsens de bezwaren gistermiddag tijdens een hoorzitting bij het water schap. De buurt voert on der meer aan dat de door stroming van het water niet meer goed zou zijn en dat de capaciteit van het Poel meer door de drooglegging te klein zou worden. Of de omwonenden hun gelijk halen bij het water schap, valt echter te betwij felen. Doortimmerde wa terloopkundige argumen ten hebben de klagers niet, moest ook Duijsens toege ven. „Ik kan niet goed aan geven wat voor waterstaat kundige problemen de mensen verwachten op hun percelen. Men ziet een stuk meer verdwijnen, dat is waar het om draait." Volgens Smitsloos advo caat A. van der Pluijm is er voor het hoogheemraad schap dan ook geen enkele aanleiding om de vergun ning tegen te houden. „Op de kaart lijkt, het Poelmeer klein, maar als je het water ter plaatse ziet is het zo groot dat de verlanding nauwelijks merkbaar zal zijn. Het is niet zo dat het Poelmeer hierdoor ver dwijnt." Ambtenaren van het hoogheemraadschap schatten dat het Poelmeer ter hoogte van de tuin van Smitsloo ongeveer vijftig meter breed is. Afgezien daarvan heeft Smitsloo de aanvraag voor zijn tuin gekoppeld aan een ander project: het graven van een haven van 2200 vierkante meter in de War- mondse Veerpolder. Die haven moet ooit dienst doen als aanlegplaats voor een nog te bouwen hotel voor waterrecreanten, een zogeheten 'botel'. „Als je het totaal overziet, wordt de hoeveelheid water alleen maar groter", stelt Van der Pluijm dan ook vast. Het college van het hoog heemraadschap hakt naar verwachting in februari de knoop door. Als het schap besluit de vergunning te verlenen, moet Smitsloo nóg een vergunning aan vragen: bij de gemeente waar hij zelf wethouder grondzaken is. Smitsloo heeft al te kennen gegeven dat hij in dat geval afstand neemt van de vergunning procedure.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17