toodenburg gelukkigste n stadsderby k had echt niet de indruk at ik tegenover God zat' DG verrast titelkandidaat Sport Rijnland pakt punt met negen man VNA schakelt De Jagers uit Regio-atleten scoren goed op Sprintcross ANDAG 18 JANUAR11999 chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv.-chef janet van dijk, 071 -5356463 ee blunders van UDWS-doelman Michel Prins hielpen Dnk-Fia denburg aan de 3-1 overwinning in de stadsderby in "rwedï ^erc*e ^asse- De winst was geflatteerd, maar geen e is met een blauwzwart hart die daar om maalt. De jiclub is tweemaal op rij gedegradeerd en snakt naar A/HHC RONHOOGENDAM ieizoen lijkt Roodenburg in nprS 3valeen PriJs 'n be wacht te Pr >n. Na de winst op 'buur- UDWS is koploper ODB, jsenhit13 ben duels één punt voor de enige serieuze concur- voor de Leidse ploeg. Maar moet Roodenburg niet net /t-Ocq aconiek blijven voetballen "fuip'1 ?steren teSen UDWS. „De tuiging ontbrak", stelde lenburg-trainer Harry Tals- vast. Oud-Roodenburger Chrispijn, nu trainer van VS, deed daar nog een >je bovenop: „Roodenburg t nooit kampioen, ze heb- te veel zwakke schakels erin. Met alleen jongens als leveld, Lancel en Van den red je het niet." aar Roodenburg kan dit sei- vvel profiteren van de [te van de tegenstander en daarbij het geluk, zoals lbefg-0 ren, dat het bij hopeloze si- JJ es in de eigen verdediging Jout afloopt, opwindend was de derby UDWS, met het behendige entrio Ali Yilmaz, Gary npson en Yachya Farhane, li Wely versus Kasparov op Hoogovens 5- Br® m ZEEGPD leedvermaak in de com- ^froftaarruimte was halverwege artij tussen Loek van Wely iarry Kasparov niet van de rKn7^ t. Rob Hartoch gaf de voor- rê in, John van der Wiel kopte „Kasparov zou die Neder- ers allemaal in een simul- kloppen. Nu speelt-ie te- Hollandse snaak die een beetje voor de gek zit louden." Schaken is soms ichte sport. Hollands chau- ime zit blijkbaar in de ge- geen uur later is de '47 ij geëindigd in een overwin- 1 i voor Kasparov. II had echt niet de indruk elemarre wint Meestergroep begon enthousiast en vol ver trouwen. Schaduwspits Thomp son kreeg na een half uur een goede kans. Hij liet Hans Moe- nen en Fer van Kampen zijn hielen zien, maar verzuimde vervolgens de bal terug te leg gen op de vogelvrije Yilmaz, die de hoek voor het uitkiezen had. Drie minuten later was het aan de andere kant wel raak. Een slappe voorzet met links van Marcel van den Burg, na een loepzuivere pass van Zon neveld, leek een simpele prooi voor UDWS-doelman Michel Prins, maar als een pupil graai de hij over de bal heen. José Monfils kon vervolgens de bal simpel intikken: 1-0. Prins, de derde doelman die inmiddels een paar wedstrijden in het eerste heeft gekeept, bleek ook al zwak bij het uit trappen. Hij maakte het hele maal bont toen hij een inswin- gende corner van Zonneveld in het eigen doel sloeg: 2-0. Het pleit voor UDWS, met de onvermoeibare broertjes Pauli na, dat de ploeg bleef voetbal len. Doelpunten leverde dat echter niet op. Een schot van Yilmaz werd door Zonneveld LEIDEN ANTON DIEDRICH UDWS-doelman Michel Prins probeert te bal te vangen voor het oog van van den Burg. Abdel Jermoumi (rechts) volgt angstig de verrichtingen. van de doellijn gewerkt en een knal van Thompson werd door de solide Hoek prima gepa reerd. De tweede helft begon rom melig, vooral door het spel van Roodenburg. Nico Lefebre mis te een kans op de aansluitings treffer, zijn kopbal ging naast, en twintig minuten voor tijd counterde Roodenburg naar 3- 0. Marcel van den Burg maakte het doelpunt, na goed voorbe reidend werk van Wils van Oos ten. Na de 3-1 van Lefebre werd het toch nog even hectisch. Een snoeihard schot van Van Zeist knalde tegen de onderkant van de lat. UDWS-trainer Chrispijn wilde niet zijn keeper de schuld geven van het verlies. „Het team heeft gefaald. De individule acties werden te lang doorgezet." Zijn collega Talsma, die vooral in het eerste deel zijn keel schor schreeuwde vanwege de slordi ge passes, vond dat het voetbal niet heeft gezegevierd: „Vooral verdedigend moest ik een aan tal omzettingen doen en dat be tekende dat we aanvallend Roodenburg-middenvelder Peter FOTO TACO VAN DER EB moesten inleveren. Een klein winstpuntje is dat we geen bles sures hebben opgelopen en slechts een gele kaart." Roodenburg - UDWS 3-1 (2-0). 34. Monfils 1-0, 40. Prins (e.d.)71. M. Van der Burg 3-0, 76. Lefebre 3-1. Scheids rechten Huis. Toeschouwers: 300. Geel: Peter van den Burg (Rooden burg), Nino Paulina (UDWS). Roodenburg: Hoek; Hillebrand, Van Kampen (P. Pret), Moenen, P. Van den Burg. Lancel, Siera, Van Oosten, Zon neveld, M. Van den Burg, Monfils (85. Keur) UDWS: Prins; El Auroussi (Vermond), P. Paulina, Van Zeist, Jermoumi (65. Paardekooper), N, Poulina, Lefebre, R. Paulina, Thompson, Yilmaz, Farhane SJZ pakte een puntje tegen Soccer Boys (1-1), maar vanwege de zeges van MMO en ROAC'79 op respectievelijk Alphen en Groeneweg, schoten de Zoeterwoudenaren daar weinig mee op. In de vierde klasse B won LFC van Forum Sport (1-3) en speelden Warmunda en FC Rijnland in een ru moerig duel gelijk (2-2). Roodenburg, dat met 3-1 van UDWS won, blijft koploper. Warmunda - FC Rijnland 2-2 (1-0) Warmunda-trainer John Manuputty had geen goed woord over voor de speelwijze van Rijnland. „Een ordinaire schoppartij", zo betitelde hij het duel, waarin keeper Marco Kamphues (wegens slaan) en rechtsback Ed Fakkel van de bezoekers de rode kaart kregen. Zijn collega Jan Zoetemelk was het niet met hem eens. „Een schoppartij was het niet. Slaan mag natuurlijk nooit, maar over het algemeen werden onze overtredingen zwaar der bestraft dan die van Warmunda." Michel Schouten en Barry van Rijn zetten de gastheren twee keer op voorsprong, Bert Jan de Ridder en Danny Minnema brachten Rijnland langszij. Forum Sport - LFC 1-3 (1-1) LFC speelde goed, veel beter dan de gastheren, die alle hoeken van het veld te zien kregen. Mike Rol maakte uit een penalty gelijk, nadat Forum Sport vroeg op voorsprong gekomen was. Aad Ot- gaar en Fred Wagemaker benutten nog twee van de talloze kansen, die de Leidenaars zich met speels gemak veroverden. De enige smet op de wedstrijd was de rode kaart voor Sjaak te Henne- pe. Ook een Voorburger werd vroegtijdig naar de kleedkamers gestuurd. Groeneweg - ROAC'79 0-3 (0-1) ROAC was technisch en tactisch de betere van Groeneweg en verdiende de drie punten. De be zoekers hadden het zelfvertrouwen dat een over winning geeft hard nodig en Groeneweg bleek een team, waartegen die zege eenvoudig te befia- len was. Perry van Es en Wüfred van der Star (2x) scoorden. MMO-Alphen 3-1 (0-0) Voor rust hadden de Hoogmadenaren al vier enorme kansen gemist en zij zagen de bui alweer hangen. Het hele seizoen gaat het bij MMO al mis in de afwerking en steevast krijgt de ploeg daarvoor de rekening gepresenteerd. Zo niet te gen Alphen, dat zwak speelde en kansen bFeef weggeven. Bas van Rijn, Hubert Verstegen en Bram Lieverse hadden de overwinning al veilig gesteld, voordat Richard van der Geest met een eigen doelpunt de bezoekers een eretreffer schonk. SJZ - Soccer Boys 1-1 (1-1) Keeper Roy Gortzak redde met een katachtige re flex in de slotminuut het puntje voor SJZ, maar in de voorafgaande 89 minuten hadden de gasthe ren de drie punten moeten binnenhalen. Na acht minuten scoorde Ron Belt 1-0, maar verdere kan sen bleven onbenut. Carlo van Nierop raakte bij een gelijke stand nog de paal. Hillegom - Concordia 3-1 Over de voortgang van de fusieplannen willen de besturen van Concordia en Hillegom niets kwijt. Maar de lachende gezichten en de broederlijke sfeer in de bestuurskamer vertelden gistermiddag meer dan woorden. Wellicht behoren de Hilie- gomse derby's na dit seizoen tot het verleden. Hillegom had veel moeite om het felle, kleine broertje onder de duim te houden: 3-1. Johan Schiedewind (2x) en Ramon Hugeman scoorden voor de thuisclub. Dennis Lei doelpuntte tegen. Bij Concordia kregen Robin Weijers (2x geel) en Lei (protesteren) rood. Een zwaar gehavend Teylingen kreeg na een moeizame start Leidsche Boys op de knieën: 2- 0. In de eerste helft stopte de keeper van Teylingen, Ruud Went, een strafschop. Maar na rust vonden de Sassenheimers het doel wel. Pieter Zeestraten (penalty) en Paul Haver velden het vonnis over de Leidenaars. VNA ontnam De Jagers een kans op de Serie A door de Haagse club met 4-3 te ver schalken. Eerder dit seizoen verloor de Leidse club nog met 7-2 van De Jagers. Als scherp rechter trad het duo Danny van de Hoorn en Dick Kerkvliet op. dat ik tegenover God zat of zo", zei Loek van Wely na afloop. „Ik ben wel gewend aan spelers van zijn kaliber." Toch deed het even pijn, die nederlaag. Een re mise was halverwege de partij haalbaar en zelfs wacirschijnlijk. Tot de Nederlander erachter kwam dat Kasparov zijn stelling uiterst secuur had opgebouwd. „Ik had geen enkele bewegings ruimte meer." Jawel, zei een passerende 'kenner', je had hem in tijdnood moeten bren gen. Een dodelijke blik was zijn deel: „De beste stuurlui staan aan wal", verzuchtte de Tilbur- ger. „Er komt een moment dat een schaker iemand uit het pu bliek aanvliegt..." AAN ZEE. JAN BEY Delemarre heeft gisteren de meestergroep van het Hoog- ïns schaaktoernooi op zijn naam geschreven. De internatio- al meester uit Leiden liet Manuel Bosboom, Hans Böhm en iBertholee achter zich. De zege van Delemarre betekent dat volgend jaar in de Grootmeestergroep B mag uitkomen. 'AM De eerste ronde verliep voor Delemarre voorspoedig, toen IM lei-Hi muel Bosboom halverwege de partij positioneel blunderde, tweede en derde ronde speelde hij remise tegen Böhm (ook en Rob Bertholee. Delemarre had net als Bosboom twee nten, maar op grond van een berekening (de Sonneborn-Ber- score) won de Leidse meester de groep. Memarre rekent op een uitnodiging voor de grootmeester- Dep B van volgend jaar. „De meestervierkamp is voor mij een rmgplank om volgend jaar bij de grootmeesters te mogen edoen. Daar doe je dit natuurlijk allemaal voor." let jeugdig LSG-talent Frank Erwich, won zijn groep (2a) door der anderen Thomas Willemze te kloppen. Hij mag volgend rts-S« irin de eerste klasse meedoen. Van Wely, Loek van voren. Hij werd ooit gezien als een aan stormend talent, maar halver wege de beklimming van de top is de zuurstof op. Er zit geen vooruitgang meer in. Zoals trouwens in het hele Neder landse schaken geen vooruit gang meer zit. Timman, Van Wely Piket. Dat is het en dat zal het nog wel een tijdje blijven ook. Het is net als met het ten nis. Krajicek, Haarhuis, Eltingh en Siemerink. Dan een hele tijd niets meer, maar dan komen toch Schalken, Van Lottum. Bij het schaken is er geen tweede lichting. „We zijn de drie mus ketiers hè", lacljt Van Wely. Gedrieën hebben ze dolle pret beleefd tijdens de Olympia de in schaakstad Elista, gedrie- en zijn ze vaste gasten bij 'Hoogovens'. Kandidaat voor de zege zijn ze niet. De laatste keer dat een Nederlander in Wijk aan Zee won was in 1985 (Jan Timman). Het toernooi is sinds dien steeds sterker geworden, de Nederlanders niet. Loek van Wely is zeker geen kandidaat voor de eindzege. Weet hij zelf ook. De Tilburger heeft een reputatie hoog te hou den in het Noord Hollandse kustdorp. Hij speelt er zonder uitzondering onder de maat. „Historisch gezien heb ik geen goede herinneringen aan dit toernooi." Toch werkt hij hard aan zijn vooruitgang: „Ik heb sinds kort ook een secondant. Dat levert in de voorbereiding wel rendement op, maar nu moet ik alleen ook nog beter gaan spelen. Maar ja, schaken heeft met tal van complexe fac toren te maken, technisch, psy chisch, fysiek, noem maar op." Van Wely mocht flink aan de bak in de eerste ronden van het toernooi. Zaterdag sleepte hij er een remise uit tegen de num mer drie van de wereld, Kram- nik. Gisteren zag het er lange tijd naar uit, dat er opnieuw een remise zou uitrollen. Kasparov begon zich zorgen te maken, de commentatoren gniffelden: „Twee keer remise met wit. Dat zal-ie niet leuk vinden. De lichaamstaal van Kasparov sprak in die fase van de partij boekdelen. De wereldkampioen - op al zijn reizen bijgestaan door secondant en assistent Yu ri Dochoian - schoof onrustig heen en weer op zijn stoel, schudde met strakke lippen het hoofd en beende tussen de zet ten door geïrriteerd heen en weer tussen de borden. „Hij heeft natuurlijk wel een reputa tie te verdedigen en moet nu wel eens wat gaan bewijzen. Anand wint tegenwoordig ieder toernooi en Kasparov speelt bij na niet meer. Ik had de indruk dat het spookbeeld van twee achtereenvolgende remises hem behoorlijk parten begon te spelen. Hij wil de zaak het liefst tijdens de opening al afmaken, maar dit keer kwam hij er slechts een fractie beter uit te voorschijn." Naar het eindspel toe kreeg Kasparov wat lucht. De wereld kampioen klaarde meteen op, kreeg interesse in de andere borden, terwijl de schouders zich rechtten, alsof hij uit een boze droom was opgestaan. Naarmate de partij z'n einde naderde werd het lot voor Van Wely onafwendbaar. „Ik had H5 moeten bezetten. Maar ik deed het niet omdat ik dan wellicht problemen zou krijgen met het eindspel. Nu deed hij het, ter wijl ik hem tot op dat moment aardig in de tang had", keek Van Wely terug. Opgelucht haalde Kasparov adem toen uiteindelijk de stel ling van Van Wely instortte. „Toch", zegt Van Wely, „heb ik niet de indruk dat Kasparov in een grote vorm steekt. Het is nu de tweede keer dat ik tegen hem speel, de eerste keer twee jaar geleden in Tilburg. Toen stond ik er na de opening al hopeloos voor." Viswanathan Anand, de num mer twee van ratinglijst, startte Hoogovens' 61 zoals hij het af gelopen jaar eindigde. Met win nen. Gisteren was Piket het slachtoffer, waarmee Anand, met een maximale score uit twee partijen, kandidaat num mer één is voor de eindzege. Maar het toernooi is nog jong en Kasparov is, zo meldden de commentatoren 'een langzame starter'. Zouden ze nu wel gelijk krijgen? KARIN PITERS 2 verraste in de hoofdklas- w* van de provinciale damco- ip0^ üüe met een zege op titel- Damlust. RDC 2 uit zette probleemloos opzij en KDC pakte met de overwinning op Excel- n de hoofdklasse van iveis provinciale competitie, Zoe- P'(l neer, was de zevende ronde en kon met genoegen vast- len dat concurrent Damlust Gouda punten verspeelde ïn Leids Damgenootschap 2 'G 2 begon al met voordeel wedstrijd omdat de te- iejj stander van Wim Kleijn op J vier niet kwam opdagen. Kolfoort voegde daar snel le punten aan toe. LDG 2 zag sb ller de voorsprong weer in Ka k opgaan toen Jaap Vermeer or slechte tij dsverdeling) en Mulder (met een schijf ach- verloren. Hans Willemse 'aaide met enige moeite re- De strijd tussen de mata- en Prosman en Evert Dolle- nP bleven onder toeziend van het taliijke publiek in evenwicht door sterk eindspel van Dollekamp. Met 6-6 op het scorebord en nog twee partijen te gaan, liep de spanning hoog op. Onverwacht snel viel de strijd op de de laatste borden in Leids voordeel uit. Wim Heems kerk en Harry Dekker bleken koelbloediger dan hun Goudse tegenspelers: 10-6. In-de streekderby tussen de Rijnsburgsé Damciub 2 en het Alphense HDC trok RDC 2 over tuigend het initiatief en de over winning naar zich toe. Arjan Hogewoning kon niet veel an ders dan de remise accepteren tegen Alphenaar Henk Brunt die op remise uit was en de schijven afruilde. Jan Schijff haalde het eerste voordeel bin nen door een snelle winst op Nico van der Ent. Mariëlle Kromhout voegde hier twee punten aan toe door Wim Ver boom te overspelen. Verrassend was het verlies van Rijnsburger Cees van de Bosch, die in tijd nood verloor van André Vene- ma. Arie Schoneveld en Erik Jan van Reenen hielden elkaar op het eerste bord in evenwicht. De voorsprong werd daarop uit gebouwd door winst van Albert Huisman op Richard Meijer die in een soortgelijke situatie be landde als Van de Bosch. Cas per Vroegop dwong in het eind spel Wim Meijer op de knieën. Nico Mul miste de winst en deelde de punten met Cor van Dam: 11-5. De Katwijkse Damclub ont ving Excelsior uit Waddinxveen en won overtuigender dan de cijfers 9-7 doen vermoeden. Bas Messemaker ging op het eerste bord met remise akkoord bij een 8-6 voorsprong en stelde zo de winst veilig. Jaap van Duij- venbode trof net als andere ja ren Raymond van Es achter de schijven. De heren speelden op het tweede bord hun jaarlijkse remise. Jac van der Plas, Theo Zwetsloot 'en Jan Jungerius deelden de punten. Gijs van der Wiel had de wedstrijd onder controle, maar leek de winst niet te kunnen forceren. Zijn te genstander bood echter de hel pende hand door in een vang- stelling te lopen. Frans de Jonge won zijn partij, Arend van Bee- len leverde de punten in. Stand in de rubriek scorebord LEIDEN/BREDA WILMAR KORTLEEVER Leiden Atletiek was gisteren goed vertegenwoordigd in de belangrijkste categorieën van de dertigste internationale sprintcross in Breda. Tilburger Greg van Hest was de enige Nederlander die zich staande hield in het Afrikaanse geweld. Kamiel Maase was afwezig, maar in zijn plaats schaarden zich zeven clubgenoten bij de eerste vijftig. Erüca van de Bilt en Miranda Boonstra maakten het cluboptreden compleet met plaats vijf en tien bij de vrouwen. De hoogste klasse ring was echter voor Nicole van Grieken van De Spartaan, vier de in de korte cross. Met de hervonden breedte van de selectie bevestigde Lei den Atletiek de aspiraties voor het nationaal clubkampioen schap cross, dat de Leidenaars met het verzwakté Prins Hen drik uit Vught als voornaamste concurrent nauwelijks meer kan ontgaan. De deelnemende atleten richten zich daarom voorlopig op de individuele prestaties, waarbij steeple chaser Ramses Bekkenk na Ka miel Maase de laatste weken Van Grieken vierde in korte cross steevast de beste blijkt. Na de 11,2 kilometer door het Breda se Mastbos eindigde de neo-se- nior dit keer als 23ste, opnieuw precies voor zijn clubgenoot Joost La Lau. Het tweetal was dertiende en veertiende Neder lander in een redelijk goed be zette veldloop die werd gewon nen door de Keniaan Julius Chelule voor de Ethopiër Hailu Messefin en Van Hest. Bij de vrouwen beslechtte de Belgische Anja Smolders een lang gevecht met de Keniaanse marathonloopster Lornah Kiplagat in haar voordeel, met Kristijna Loonen op de derde plaats. De Amstelveense troef de de Leidse Erika van de Bilt af, die desondanks tevreden bleek met haar rentree na en kele weken ziekte en een fikse trainingsachterstand. „Ik miste de scherpte om voorjn mee te starten, maar kon daardoor wel een gelijkmatig tempo vast houden terwijl anderen instort- ten", zei Van de Bilt, die duide lijk nog inhoud tekort komt. Even achter Van de Bilt liep Miranda Boonstra opnieuw een goede wedstrijd. Als num mer tien eindigde ze in een licht gehavend deelnemersveld (zonder Irma Heeren en Wilma van Onna) hoger dan ooit: als zesde Nederlandse. Met vier of vijf clubgenoten vertrekt de Leidse over drie weken naar de Europa Cup cross voor vereni- gingsploegen. Van De Spartaan en AAV '36 kozen de sterkste atleten voor de korte cross. Net als tijdens de Tilburgse Warandeloop en de Soester Sylvestercross maakte Nicole van Grieken in druk. Over 3,1 kilometer hoefde ze van de Nederlandse concur rentie slechts Anjolie Wisse en Carina van Dorp voor te laten. Het duo van Hellas Utrecht liep vörig jaar respectievelijk 2.02 en 2.04 op de 800 meter, Van Grieken 2.09. „Toch zal ik in door voor de 1500 meter kie zen, dat past veel beter in de kilometers die ik in het win terseizoen maak", vindt Van Grieken. „Maar van de zomer wordt het toch weer de 800 meter." Bij de mannen was Hans Wubben de snelste regio atleet met ruime voorsprong op Stefan Hulisz (Leiden AÜe- tiek) en Marcel Waaning (De Spartaan). Ook de beste AAV '36-atleet heeft het vizier op de Haagse Houtrust Sport, waar volgende week het indoorsei- zoen - erg laat - van start zal gaan. Als coach van Boonstra en vele succesvolle veteranen had ook Norbert Groenewegen een goede dag. Henk van Velzen koos op de modderpaden voor nopschoenen in plaats van spi kes (schoenen met punten tot 12 millimeter) en won voor het eerst een wedstrijd in het na tionale crosscircuit. Met Moni que Bruins (derde), Leny van der Plas en Gemma van Nijn- anten had Groenewegen bij de vrouwen veteranen zelfs drie pupillen bij de eerste zes. Zij namen elk twee doelpunten voor hun rekening. Laatstge noemde miste nog een penalty. ASC speelde de eerder gestaakte wedstrijd tegen GOL Sport met verve uit. Bij de stand 2-1 waren het de 15-jarige Freek Tilman (2) en Ruud Bakker die GOL Sport in een tijdsbestek van ze ven minuten naar een 5-1 ver lies speelden. Abedesslem Man- dil (GOL Sport) kreeg rood we gens natrappen. Van der Marei wint Drechtloop LEIMUIDEN WILMAR KORTLEEVER Zowel bij de mannen als vrou wen werd gisteren het par- coursrecord gebroken in de ju bileumuitvoering van de Drechtloop in Leimuiden. Hans Oosterwijk en Wil Voorn won nen onder uitstekende omstan digheden de tien Engelse mij len, die sinds vorig jaar als hoofdafstand op het program ma staat van de 30 jaar oude loop. De bekendste deelnemer was echter triatleet Jan van der Marei, die de tien kilometer won en bekendmaakte dat hij toch komende zomer in Almere pas afscheid neemt van de lan ge triatlon. Na zijn laatste overwinning in het Flevolandse triatlonbolwerk beraadde Van der Marei zich vorig jaar augustus op zijn toe komst. De last van een volledige baan als ingenieur in combina tie met een zware duursport be gon steeds zwaarder te wegen op de schouders van de drie voudig nationaal kampioen van 1998 (duatlon, halve en hele tri atlon). „Rond kerst en oud-en- nieuw heb ik de knoop doorge hakt", meldt Van der Marei. „Nog één jaartje alles uit de kast. Ik loop in ieder geval in Al mere en ik denk daarna ook nog het wereldkampioenschap in Zweden." Om zich daarop voor te berei den maakt de triatleet deze win ter vooral lopend veel kilome ters, om op 18 april alweer in Venray zijri Nederlandse run- bike-run titel te verdedigen. „Ik was zeer te spreken over de 32.48 in Leimuiden", aldus Van der Marei. „In het verleden was die tien kilometer aan de korte kant, maar tegenwoordig is de start verplaatst en loopt ieder een weer normale tijden." Het organiserende AV Kickers '92 toonde zich dan ook tevre den met de Drechtloop. Door het grote aantal evenementen op de kalender zijn de glorietij den met 1200 a 1300 deelne mers voorbij, maar met 756 lo pers groeide de Drechtloop toch alweer met een honderdtal ten opzichte van 1998. Oosterwijk en Voorn zetten de kroon op het werk met twee parcoursre- cords, die vorig jaar door Lei- muidenaar John Buskermolen en Anja Koenekoop uit Alphen aan den Rijn waren bepaald op 53.24 en 1.10.09. Buskermolen kon zijn titel niet zelf verdedigen, omdat de beste regio-atleet uit de laatste Leiden Marathons al geruime tijd kampt met een blessure. De voornaamste concurrentie kwam daarom nu van Hille- gommer Leendert Balkenende, zelf kampend met gezondheids problemen maar al wel weer goed voor 53.54. Tweede werd kilometervreter Michael Woerden uit Mijdrecht. Voor schotenaar Jan Groot bleef op de vijfde plaats ook nog binnen de 55 minuten. Bij de vrouwen had Voom aanzienlijk minder concurrentie, want de Kudel- staartse Elly Verlaan eindigde op meer dan twee minuten.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25