Leython wijst Utrecht terug DIOK doet goede zaken tegen Castri Veglo keert na een seiz terug naar vierde divisi Sport De Zijl/LGB is buiten stadspoort weg kwijt Martin Verkerk reikt tot kwartfii Geen onvertogen woord bij risicowedstrijdZian-LZ MAANDAG 18 JANUAR11999 994 )A0 11 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN 0 De vrouwen van Gemini/Kangeroes en de mannen van Leython begonnen 1999 met een overwinning. De door personele problemen geplaagde RW-ploegen plus de mannenequipes van WO/'Aspasia en NOVO moesten het met minder doen. VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN Het vrouwenteam van Gemini- /Kangeroes had sinds 12 de cember geen wedstrijd meer ge speeld. Gelukkig voor het team uit Voorschoten stapelde tegen stander Utrecht 2 in de eerste set fout op fout, waardoor Ge mini/Kangeroes de gelegenheid kreeg langzaam in zijn ritme te komen. Nadat de eerste reeks ruim was gewonnen (15-6) on dervond de thuisclub wat meer tegenstand van de degradatie kandidaat uit de Domstad. Via scores van 15-11 en 15-10 werd Gemini/Kangeroes echter vrij gemakkelijk drie punten rijker. Reno Jagtman, de trainer- coach van Gemini/Kangeroes, gunde alle negen dames in zijn selectie speeltijd. Het grootste probleem bij zijn team was dit maal de concentratie. Door het matige tegenspel van Utrecht dreigde Gemini/Kangeroes af en toe in slaap te sukkelen. De vrouwen van RW be schikten in de thuiswedstrijd te gen Raaphorst/VSTS over slechts vier basisspeelsters. Co- rien Dijkhuizen en Sandra Koe- lewijn zijn voorlopig uitgescha keld vanwege blessures en Esther Hartog is in verwachting. Hoewel op de inzet van de in valsters Jolanda Lamboo, Jea- nette Verheij en Florijn de Mare niets viel aan te merken, was RW in de nieuwe samenstelling toch te zwak voor VSTS. RW- coach Lieuwe van der Meulen: „We hebben terecht verloren. VSTS vind ik een goed team. met veel aanvalskracht." Alleen het eerste speldeel werd een prooi voor de formatie uit Rijnsburg (16-14). Deze set duurde drie kwartier. De vol gende drie sets (6-15, 5-15 en 6- 15) vergden bijna evenveel speeltijd. RW serveerde heel matig en kwam ook blokkerend tekort. De mannen van Leython wonnen de belangrijke wed strijd tegen Utrecht met 3-1. Setstanden: 15-11, 15-13, 10-15 en 15-12. Voor aanvang van de wedstrijd deelden de ploegen de tweede plaats achter koplo per Delta, een ploeg overigens die komende zaterdag de tegen stander van Leython is. Ley- thon-coach John Groen: „Thuis hebben we Delta verslagen. Waarom zouden we dan uit niet kunnen winnen? Ik heb er alle vertrouwen in." In de strijd met Utrecht wis selde Groen bij een 0-7 achter stand in de tweede set van spel verdeler. Florus van der Giessen nam de plaats in van Bas Don kers. Halverwege het derde be drijf keerde Donkers terug in het Leiderdorpse team, dat in Rob van Daalen een uitblinker had. Hendrik Jan de Jong, die niet had kunnen trainen, werd door Groen slechts spaarzaam ingezet. De 1-3 nederlaag van NOVO tegen Verkerk/Boll was niet no dig. NOVO-coach Frans van der Berg: „Ik ben met een heel on bevredigend gevoel naar huis gegaan. We kunnen veel meer dan we hebben laten zien. Dit was een tegenstander waarvan we gewoon drie punten hadden moeten pakken." Dat dit niet gebeurde, had NOVO aan zichzelf te wijten. Vooral in de eerste en tweede set (9-15, 10-15) speelden de Noordwijkers uiterst belabberd. Van der Berg: „Het leek erop alsof ze niet wilden winnen. In de derde set heb ik bewust geen time-outs genomen. Ik dacht: laat ze maar aanmodderen. Maar merkwaardig genoeg wonnen ze die set met 16-14." De inspiratie was echter in de vierde reeks alweer verdwenen. NOVO begon goed, maar liet zich daarna gewillig naar de slachtbank leiden: 7-15. WO/Aspasia verloor in Nieuwkoop de belangrijke wed strijd tegen Waterlanders met 3- 1. Door dit verlies is de formatie uit Hazerswoude afgezakt naar de voorlaatste plaats van de ranglijst. Zowel in de eerste als de tweede set kwam WO/Aspa sia na een aanvankelijke achter stand goed terug. In de eerste episode veranderde het team een 11-6 stand in 11-11 en in de tweede set liep de score via 12-8 op tot 12-11. In beide gevallen was het vervolgens Waterlan ders dat de beslissende punten maakte (15-11,15-12). In de derde reeks waren de rollen omgedraaid. De Nieuw- kopers misten op 15-14 twee matchpoints, waarna WO/Aspasia - ondanks een ro de kaart voor Dinant de Jong - de winst pakte (15-17). Meer zat er niet in voor de ploeg uit Rijn- woude. In het laatste bedrijf was Waterlanders duidelijk sterker: 15-3. Het mannenteam van RW ging op bezoek bij VOC-Maars- sen, de nummer vier van de ranglijst. Omdat Taman Saab, Jeroen Bol en Arnoud van Zuy- len absent waren, moest coach Erwin de Groot een beroep doen op de jeugdspelers Lean- der Rijneveld en Christiaan Kleijn. RW deed er in Maarssen alles aan om een goed resultaat te bewerkstelligen, maar kon te gen het degelijke VOC geen vuist maken. Alleen in de derde set had de Rijnsburgse ploeg uitzicht op een voordelige sco re. RW veranderde in deze reeks een 14-11 stand in 14-15. Het belangrijke zestiende punt maakte de ploeg echter niet. VOC, dat de eerste en tweede set met respectievelijk 15-9 en 15-5 had gewonnen, hervond zich juist op tijd en pakte de derde periode met 17-15. Uit blinker bij RW was middenaan valler Dennis Schoneveld. Terwijl de andere voorwaartsen geen oog hebben voor de bal, gaat John Stadhouder (DIOK) er met het ovaal vandoor op weg Castricumse scrumhalf Hans /viarcKerffiiors RUGBY PIETER VAN DER VLIET Met opgeheven hoofden en de vuisten in de lucht ver lieten de spelers van DIOK het veld aan de Smaragd laan. De Leidenaars wonnen op overtuigende wijze met 34-8 van Castricum in een wedstrijd met een hoge amusementswaarde. Voor DIOK komt deze ruime over winning op het juiste moment, want de komende twee weken spelen de Leidenaars tweemaal tegen lijstaan voerder Den Haag en er moet gewonnen worden, want alleen de nummers één en twee uit de play-off s spelen om de landstitel. Het lijkt erop dat DIOK weer in de lift zit. Na een pe riode van wisselende resultaten werd er gisteren tegen Castricum als vanouds gespeeld. In de voorwaartsen maakte DIOK de dienst uit en de tegenstander moest zich daar aan aanpassen. Opvallend was de rol van de nummer acht Thomas Suring. die helemaal hersteld is van de hamstring-blessure die hem buiten de lijnen hield voor de WK-kwalifïcatie-interlands van Oranje te gen Engeland en Italië. Met bondscoach Geoff Old als aandachtig toeschouwer, sleurde en buffelde de .Am sterdammer dat het een lieve lust was. Hij leidde DIO^ in de aanvalslinie, en dat het niet altijd volgens de re gels ging, daar maalde Suring niet om. Na de inmiddels gebruikelijke verslikking in de ope ningsminuten, waarbij Robert Kofman Castricum op 0- 3 zette, werd snel duidelijk dat de thuisclub het vele pu bliek iets moois wilde voorschotelen. Het bekende Leidse speltype, waarbij de spelers al draaiende zich met de bal een weg banen naar voren, leverde ook te gen de Noord-Hollanders veel terreinwinst op. Spelver deler Sander Hadinogoro legde met zijn vijfpunter de basis voor een mooie rugbymiddag. DIOK dicteerde het spel en Castricum leek de weg kwijt te zijn, al maakte Kofman nog wel een try. Maar tweemaal een driepunter van Ewoud Chaudron en een try van Nick van Rens vanuit een massaal uitgespeelde voorwaartsenaanval van DIOK gaf bij rust al een stand van 18-8. „Zo zie ik het liefst het rugbyspel gespeeld worden", analyseerde Old de eerste helft. „Er is veel strijd en er gebeurt tenminste wat op het veld. Op deze manier kunnen spelers nog wat van elkaar leren. In de tweede rondgang deelde DIOK binnen tien mi nuten Castricum de beslissende 'knock-out' toe. John Koelemij en Rogier van der Walle klopten op snelheid de Noord-Hollandse defensie, waarna Chaudron 30-8 converteerde. Daarmee was tevens het mooie van het spel omdat DIOK afzag uit een verdere strafexpeditie. 1 Voor het publiek begon het lange wachte ibeni spektakel. Dat kwam pas tien minuten Neo-international Van der Walle werd passeerde voor de tweede maal de trvlijn v rerdv eindstand. De vaak kritische DIOK-coach fiak was tevreden met het vertoonde spel. veel inzet gespeeld en ze hebben laten waard zijn en dat was goed." In Den Haag speelde Bassets de eerste divisie tegen koploper HRC. De blaakten na de overwinningen op Den sum van zelfvertrouwen en maakten het voerder in eigen huis erg lastig. Met Bob V( Perry Noordermeer als flankers werden de vallen in de kiem gesmoord en kon Basset rust de schade beperken tot 8-3. Pas in de werd het echt spannend, toen Rob van derl try van Albert Zuiderduin converteerde en 10"zette. Met nog tien minuten op de klok trick van Dorp en Koen Borst voor de Sas twee kansen en zij zorgden in de slotmini fraaie 8-22 overwinning. DIOK Athletics won met 18-12 van het] maar. Gottfried Bos scoorde een dropgo; mos en Arthur Arkesteijn maakten de try's. De Zijl/LGB leed zaterdag kost baar puntverlies. De Leidenaars verloren in Veenendaal met 14- 11 van VZC. De Leidse ploeg bi vakkeert nog wel in de top drie van de eerste klasse, maar Vivax en PSV zijn met een wedstrijd minder langszij gekomen. De ploeg van Jacob Spijker komt in uitwedstrijden niet goed voor de dag. De Zijl/LGB is in de veilige thuishaven nog steeds ongeslagen, maar zodra de Leidenaars voet op vreemde bodem zetten, valt er nog maar bij vlagen te genieten van het doorgaans sterke spel van de Leidse formatie. Het eens zo sterke VZC be zorgde de Zijl/LGB zaterdag al weer de derde nederlaag van het seizoen. De nummer drie van de eerste klasse was op de vreemde locatie extra gehandi capt doordat Rob Dubbelde- man ontbrak. De Leidse topsco rer lag met griep in bed. De jongelingen van De Zijl- /LGB weerden zich aanvanke lijk kranig tegen de routine van de Veenendaalse ploeg. Robert Kleywegt schoot met scherp, hij doelpuntte driemaal en werd daarbij vakkundig ondersteund door zijn leeftijdgenoten Micha Prins en Twan Martijn, die ook een flink aantal treffers voor hun rekening namen. De 6-4 voorsprong halverwege de tweede periode gaf een uitste kend beeld van de krachtsver houdingen. Maar een veilige marge was het niet. Het op de zesde plaats gepos teerde VZC gooide het plots over een andere boeg en nog voor het verstrijken van de tweede periode stonden de Lei denaars 8-6 achter. Vooral het tweetal Van Noon en Schoem- an ontwikkelde zich tot een wa re kwelgeest voor de Leidse ver dediging. De routiniers, een tik keltje zwaarder dan in hun glo riejaren, zijn nog altijd in staat de bal feilloos tegen het vijan delijke net te deponeren. Bij De Zijl/LGB lukte dat in het verloop van de wedstrijd minder goed. Scores De Zijl/LGB: Martijn (2), Prins (2), Meegdes (2) en Busscher. Vivax trof in Alliance een een voudig te nemen hindernis. Het sterk opererende Vivax had on verwacht een 'makkie' aan de middenmoter uit Zaandam, die voor de winterstop een sterke reeks neerzette. Alliance liet zich nu gewillig naar de slacht bank voeren: 21-9. Vooral Serge Dietz en Sjors Verburg hadden het uitstekend naar hun zin. Dietz drukte di rect al een stempel op de wed strijd door in de eerste periode drie treffers van de midvoorpo- sitie voor zijn rekening te ne men. Hij kwam uit op zes tref fers. Sjors Verburg deed niet veel voor hem onder: hij scoor de vijfmaal. Hoopgevend was het optreden van de doelman van Vivax, Eric Beugelsdijk, die normaal in het derde van de Oegstgeestse waterpolovereni- ging speelt. Hij fleurde zaterdag zijn debuut in het eerste op met eental prima reddingen. Voor Vivax scoorden ook nog Mark van Belkum (3) en Hans Trijs burg (3). Katwijk is de tweede compe titiehelft goed begonnen. De Martin Verkerk verkeerde bij het $15.000 Future- toernooi in Miami in een uitstekende vorm. De Alphense tennisprof, nummer 415 van de wereld, drong in het veld van 64 deelnemers door tot de kwartfinale, waarin hij niet opgewassen bleek te gen de ruim 220 plaatsen hoger gerangschikte Bob Brian. Verkerk doorstond de eerste twee ron des zonder problemen en versloeg bij de beste zestien Mike Brian, de nummer 300 van de we reld. In het eerste Future-toernooi bereikte de Al- phenaar de tweede ronde. Jolanda Mens drong bij het viersterren A-toer nooi in Hoensbroek door tot de beste vier. De Voorhoutse A-speelster moest daarin Kim de Weille in twee sets laten voorgaan. Q naar de halve finale had Mens achten Linda Akkerman, kersvers Dekker-s[ Nossik (met 6-4 6-2) en in de kwartfii sets Anouk Sinnige geklopt. Nossi' ten, Anouk Sterk en Hilke Wilt gingen ronde onderuit. Charlotte Zandberge ronde. De titels in Hoensbroek werdt door Hanneke Ketelaars en Bas Wild. Geen succes voor de deelnemers ficaties voor de Nederlandse Oven kampioenschappen. Alleen Daniel H< een rondje. De Leidse afvaardiging bestaan uit: Jesse Huta Galung, die toil ten behoort, Michiel de Weger, Rodi gebuure, Leonie Mekel en Karolien Hol NZPC en Alkemade vochten een spannend duel uit in de derde klasse. Alkemade, hier met Ellert Jansen in balbezit, won met 8-9. tweedeklasser versloeg in de eerste wedstrijd na de winter stop SVH met 8-7. Dankzij een betere conditie trok Katwijk in de slotfase de wedstrijd naar zich toe. Voor Katwijk scoorden Alex Sieval (3) en Kjeld Boon stoppel (3). Sassenheim redde het niet te gen Nautilus. De ploeg van Leo van Pelt stoorde zich aan het lankmoedige optreden van het arbitrale duo. Nautilus had er veel minder problemen mee en won eenvoudig met 7-4. Derdeklasser Koudekerk was met 13-4 veel te sterk voor het toch hoog genoteerde Watervlo. Voor Koudekerk scoorden Niels Martha (3), Rob Westgeest (3), René Overes (2), Alexander van der Schalk (2) Martijn Ooster- baan en Sander Phillipo. Voor NZPC breken zorgelijke tijden aan. De debutant in de derde klasse speelde een aan vaardbare pot tegen streekge noot Alkemade, maar bleef na het 8-9 verlies wederom met le ge handen achter. De ploeg van John Remkes heeft halverwege de competitie nog maar twee punten verzameld. De Noord wijkse formatie kwam op voorsprong (2-0) maar Alkemade kon goed vol gen. De laatste periode begon met een 8-8 stand. Alkemade, FOTO HIELCO KUIPERS dat vooral veel moeite had met de Noordwijkse midvoor, was de gelukkigste. De vrouwen van LZ wonnen voor de derde maal dit seizoen. Het zwakke Losser werd met 8- 5 verslagen. Voor LZ scoorden Yvonne van der Velde (3), Yvon ne Flippo (2), Linda de Wit (2) en Nienke Hameetman (1). De vrouwen van Alkemade verloren met 5-3 van de reser ves van De Ham. In de slotpe riode liet Alkemade het afweten. Voor Alkemade scoorden Sylvia van der Meer (2) en Tilia van Ruiten. De vrouwen van De Zijl/LGB verloren met 9-7 van Rotterdam. AZC en LZ 1886 kwamen na de winterstop goed uit de startblokken. De Alphenaren wonnen met 12-7 van Brandenburg en LZ 1886 was met 6-7 te sterk voor HZ/Zian. AZC, dus weer met Joeri Stoffels, had de punten na een periode al op zak. Brandenburg bood dermate wei nig tegenstand dat er na de eerste zeven minuten al een 5-0 voorsprong op het scorebord stond. De Alphense press stelde Brandenburg voor onoverkomelijke pro blemen. Door dit eenzijdige wedstrijdverloop kon AZC al in de tweede periode volop gaan wisselen en kregen jongens als Pieter en Chris Boot, Jary Gobel en Michel Vork veel speeltijd toebedeeld. De vele wisselingen kwam de concentratie van de Alphenaren niet ten goe de. Brandenburg bleef zo een forse afstraffing bespaard. Via 8-1 en 10-4 werd de 12-7 eindsstand bereikt. Top scorers AZC: Bob Brebde 3 en Niels Joor 3. De wedstrijd tussen HZ/Zian en LZ 1886 werd met meer dan normale belangstelling gevolgd. In het recen te verleden ontaardden de ontmoetingen tussen beide teams meerdere keren in veldslagen. Te hard spel is in de waterpolowereld een hot item - in de winterstop was er een bijeenkomst van trainers, spelers, scheidsrech ters en bestuurders om te proberen de excessen te voorkomen. De goede voornemens werden in de wed strijd HZ/Zian - LZ 1886 waargemaakt. Er viel geen on vertogen woord. LZ 1886 was vooral in de beginfase oppermachtig en kwam in de tweede periode op 0-4. Vanaf dat moment speelden de Leidenaars een gewonnen wedstrijd. Wel kon HZ/Zian nog profiteren van fouten in de Leidse verdediging, maar in gevaar kwam de zege van LZ niet meer. De 6-7 van de Hagenaars viel in het eindsignaal. Komend weekeinde gaan de ploegen op herhaling maar dan is het Vijf Meibad plaats van handeling. Top scorers LZ 1886: Martijn Laurense 2 en Ronald Heem- rood 2. BADMINTON PETER KLEIN Veglo heeft het niet gered. De Leidse badmintonformatie, die alleen nog een theoretische kans had om aan degradatie uit de derde divisie te ontsnappen, verloor gisteren met 5-3 van In- victus 3 en keert daarmee al na één jaar terug naar de klasse waaruit vorig jaar gepromo veerd werd. Het tweede team greep de laatste strohalm juist wel, SIO 4 werd met 7-1 versla gen. Het in degradatienood ver kerende Shuttlewoude sleepte een belangrijk punt weg bij Slo- termeer 5. Het vorige week reeds kam pioen geworden Flair sloot ook haar voorlaatste duel met een zege af. Bij een 4-2 voorsprong werden in Oosterhout bij BCO/Inproba 2, dat als goede middenmoter zal eindigen, de mixen gedeeld voor een be nauwde 5-3 overwinning. De 4- 2 tussenstand werd bereikt doordat Bas van Zeist en Bianca Dijkstra hun singles en dubbels met Cees-Jan van Vliet (met 15- 13 in de beslissende game), res pectievelijk Sandra Kroon win nend afsloten. Cees-Jan van Vliet verving in de single de nog licht geblesseerde Edwin Dierckxsens, kwam een game en 12-9 voor, maar miste toch nog het wedstrijdritme om door te drukken. De nog niet van een ziekte herstelde Kroon gaf haar single op. Waar Van Vliet het niet redde, sloeg Pieter van Maasdam voor team 2 juist toe. Vanuit verloren positie (game en 12-3 achter stand) greep de Lissenaar in Al phense dienst toch nog de zege. Anita Verstraete kreeg haar en kelspel van de kampioenskandi daat, Duinwijck 4, cadeau en won ook het vrouwendubbel met Sonja Idzerda. De vervan gende speelster kwam te laat uit Haarlem om de mixen te kun nen spelen, zodat het duel bij een 3-3 tussenstand werd afge broken. Flair 3 bewees met de 7-1 overwinning in Roelofarends- veen bij Apollo, dat zij de kam- pioenskroon terecht dragen. Thuisspeler Rolf Driessen en Ar nold Duijm leverden in de streekderby een pittige strijd met de Alphenaar als winnaar. De invaller bij Apollo, Peter van Veldhuizen, verschalkte Mark Blom, maar in de overige partij en was Flair 3 heer en meester. Het vierde team verpletterde met 8-0 het bezoekende Sloter- meer 9. De reserves van Apollo gingen met 6-2 ten onder bij Huizen '96 3. Ruud Bakker en de mixed van Carol van Oyen met Arno van der Heiden zorg den voor de Veense punten. Volgende week valt voor beide Apollo-teams de beslssing over al dan niet degradatie. Hetzelfde verhaal gaat op voor Veglo 2, dat in tegenstel ling tot de hoofdmacht het ont snappen aan degradatie uit de vierde divisie nog in eigen hand heeft. Na de winst op SIO 4 zul len de Leidse reserves komende zondag in Rotterdam BCR 7 moeten verslaan. Tevens moet concurrent Drop Sh< sterkere Delft 4 verdoek drie punten van hoofdmacht kwamec van Björn Hofkes eld dubbel) en Randy (dubbel en mixed Borsboom). Veglo 3 een onverwachte 6-' Onder Ons. Het teacfn n al gedegrat Shuttlewoude k\va week toch nog op eec cut. tieplaats terecht. He per stelijke 4-4 gelijkspel meer 5 was nodig, de medekandidateni' al dalen uit de vierde di ren punten paktea volgende week zaterd erb vio is de ploeg uit Zoe ON veilig. Bij gelijkspel moet het resultaat puntgelijke US afgev edi den. De start bij Slo nr< was voortvarend. D: Jaco Lemmerzaal en rings wonnen hun Danny van Noort wï bij. In plaats van 4-0' 3. Pas de laatste i Danny van Noort tf Plug stelde de drawvt Met de 7-1 ovenv ;er Vederlicht speelde I' p zich definitief in de g gR denmoot. BC Lisse1^ Rotterdam met 6-2 5. Rogier Moorman beide dubbels met Ps Hulst en Sandra Boe Kortekaas redde de Spotvogels, dat mei toekomstig kampioen verloor. - ank "lu Gemini/Kangeroes heeft makkelijke middag

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 20