Chelsea pakt punten in extra tiid if?» 'Er is hier te lang naar grote namen gekekei Sport Stierenbloed in Van Gaals aderen kookt als vanouds ïV\ MAANDAG 18 JANUARI 1999 .DAG' Koplopers Frankrijk spelen gelijk Pan isOlympique Marseille en Bordeaux, de twee overgebleven titelkandidaten in Frankrijk, verspeelden punten tegen respec tievelijk Rennes en Montpellier. Beide wedstrijden eindigden in 1-1. Nantes klom dankzij een 2-0 zege op hekkensluiter Toulou se naar de derde plaats in Frarikrijks hoogste divisie. De ploeg heeft nu veertien punten achterstand op Marseille. Rennes staat vierde met één punt minder dan Nantes. Rai is profvoetballer en opa sao Paulo Het is zeldzaam, een opa met als beroep profvoet baller. De Braziliaan Rai weet hoe het voelt. De 33-jarige aanval lende middenvelder van Sao Paulo heeft een kleindochter gekre gen. Haar moeder. Emanuela, is slechts zestien jaar. Daarmee heeft zij haar vader verslagen, aangezien die 'al' zeventien was toen hij zijn eerste kind (Emanuela) kreeg. Baric vertrekt bij Linz Otto Baric heeft ontslag genomen als trainer van LASK Linz. De Kroaat vertrok nadat de club uit financiële nood veel topspelers had verkocht. Baric zei dat dit gebeurde zonder overleg met hem. De succescoach leidde gedurende zijn Oostenrijkse perio de drie clubs naar zeven titels. De Clercq w innaar w ereldbeker nommay De Belg Mario de Clercq is zondag winnaar geworden van de wereldbeker veldrijden. Voor de Belgische wereldkam pioen volstond in het Franse Nommay een derde plaats. Adri van der Poel won de laatste wereldbekerwedstrijd. Een halve mi nuut achter Van der Poel sprintte de Italiaan Daniele Pontoni naar de tweede plaats, voor De Clercq, de Zwitser Frischknecht en de Belg Sven Nijs. CHEF WILLEM SPIERDIJK 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN Dij Real Madrid wint derbx van Atietico Twintigste speeldag: Bever. 3. Charleroi-Lokeren 2-1Rr A A A de maa., Gent-Standard j A A 9 A Lommei 2-1, Brugge-St.Tru Lokeren 20-34 Stanc Moeskroen 20-34 Eker 100. 8arcelona anp Bij Barcelona had iedereen wel wat te zeggen over de komst van Frank en Ronald de Boer. Van voorzitter Nunez tot de wasvrouw, die voor de lokale te levisie mocht roepen dat ze Ro nald zo n knappe jongen vindt Alleen de mening van trainer Louis van Gaal ontbrak nog. Vandaar dat de Spaanse pers zaterdag massaal was uitgerukt naar de traditionele persconfe rentie. Maar Van Gaal brieste en tierde dat hij niets over De Boertjes wilde zeggen. In de krant Marca had hij vrij dag nog aangekondigd dat hij zijn stroeve relatie met de me dia zou gaan verbeteren. Van Gaal had. zo oreerde hij, meer begrip gekregen voor de journa listen. Een dag later bleek niet temin niets van zijn belofte. De persconferentie was nog geen minuut oud, of het stierenbloed in Van Gaals aderen ging koken als vanouds. De aanleiding was een on schuldige vraag van een verslag gever van het sportblad AS, die vroeg of Van Gaal blij is met de broers De Boer. Van Gaal, ge agiteerd: ..Ik praat alleen over de komende wedstrijd. Dat is veel belangrijker en interessan ter dan de De Boertjes. Volgen de vraag." Een verslaggever pikte dat niet en vroeg door, maar werd afgeblaft door de trainer: ,,Je hebt toch wel gehoord wat ik zei! Nou dan! Andere vraag!" De journalist van AS vervolgens: „Wij willen allemaal weten wat u van deze transfer vindt. Als u er niets over wilt zeggen, dan kunnen we maar beter weg gaan." Van Gaal, die ondertussen bijna ontplofte van woede, schreeuwde daarop: „Ja, doe dat. Je kunt maar beter vertrek ken! Je bent toch niet geïnteres seerd in voetbal." De verslagge ver bedacht zich geen moment en verliet demonstratief de perszaal. In Spanje gebeurt zoiets zel den. Voor trainers is het een grove belediging als verslagge vers de persconferentie verla ten. Van Gaal kon zich dan ook amper beheersen en beet de re porter nog enkele verwensingen toe. In het Spaans. Nadat Van Gaal weer tot zich zelf was gekomen, ondernam de Nederlandse pers een poging hem een vraag te stellen over de komst van de De Boertjes. „Je bent toch niet doof. of wel soms?! Ik zeg niets over hen. Dat doe ik pas maandag bij de presentatie.En weg was hij Barcelona's persvoorlichter Torres aanschouwde het tafe reel hoofdschuddend. „Louis", stamelde hij verbaasd, „is niet te peilen. De ene keer heeft hij voor iedereen een woordje over, maar een andere keer is het weer helemaal mis. Zoals van daag. Daar valt weinig aan te veranderen, helaas. De voetballers van Barcelona waren wel aanspreekbaar. Be halve Winston Bogarde natuur lijk. De spelers hadden de afge lopen dagen haast nergens an ders over gesproken dan over Ronald en Frank de Boer. Ko men ze nou wel of niet? Die vraag hield ook hen bezig. '„Wij hadden iets van: het komt er niet meer van", aldus doelman Ruud Hesp. „We zijn blij en opgelucht dat het einde lijk rond is. Zowel voor die jon gens als voor ons. Want dat hele steekspel ging toch wel ten kos te van de concentratie. Hoe het is gegaan weet niemand geloof ik, maar het gaat erom dat we door hun komst beter worden. De laatste tijd krijgen we lullige goals tegen. Met Frank hebben we een verdediger die het elftal van achteruit kan sturen. En met Ronald hebben we een goede spelverdeler en iemand die voor de balans zorgt tussen aanval en verdediging. Barcelona heeft niettemin nu acht Nederlandse spelers onder contract, van wie er vijf onder Van Gaal bij Ajax speelden. Rei ziger. Bogarde. Kluivert en de tweeling De Boer. Zij vormden ook de kem van het gouden team dat in 1995 de Champions League won. Hesp voorziet geen problemen: „De fans zien ons als spelers van Barcelona, niet als Nederlanders. Maar, zo voegde Kluivert er realistisch aan toe. de Neder landse enclave bij Barca komt onder vuur te liggen als de re sultaten tegenvallen. „De pers en de socio's zullen nog meer op de Nederlanders gaan letten. En ze gaan op ons inhakken als het even tegenzit. Sportief is het een goede zaak dat Ronald en Frank hier nu ook zijn, maar er zit zeker ook een gevaarlijk as pect aan." De Boers krijgen in Euro's betaald Frank en Ronald de Boer zijn de eerste voetballers die een op euro's gebaseerd contract krijgen. De overeenkomst is gezien de koersen gunstiger voor de voetballende tweeling dan een salaris in dollars, wat de Spaanse club normaliter overmaakt. In de anderhalf jaar dat Louis van Gaal trainer is bij Barcelona heeft de Catalaanse club voor 230 miljoen gulden aan spelers gekocht. Bijna de helft van het geld ging naar Nederlandse clubs, en met name Ajax. Vijf van de acht speelden eerder bij de Am sterdamse club in de periode Van Gaal. Andere grote aankopen onder de voormalige Ajax-trainer zijn de Braziliznen Rivaldo (56 miljoen) en Anderson (60 miljoen). Frank en Ronald de Boer willen op gepaste afscheid nemen van Ajax. Hun transfer vrijdag naar Barcelona ging zo snel dat een vaarwel er bij inschoot. De tweeling hoopt dat Ajax een ge baar maakt, bijvoorbeeld door ze voor een wedstrijd in Amster dam te ontvangen. „Ze vinden het jammer dat het zo gelopen is", zei hun zaaJavaarnemer Rob Cohen. „Een passend afscheid zou mooi zijn: Ze hebben het verdiend." Dat het aantal Catalaanse spelers in de vaste opstelling geredu ceerd is tot twee, soms drie, gaat volgens veel socio's lijnrecht in tegen de bedoelingen waarmee de Nederlandse trainer naar Barcelona is gehaald. Dat was juist om het aandeel van de spe lers uit eigen huis te versterken. Het antwoord van Van Gaal op deze kritiek is dat hij tenminste drie jaar nodig heeft voor 'zijn project', zoals hij het noemt. Met een doelpunt in bles suretijd hield de Italiaan Roberto di Matteo zater dagmiddag zijn club Chel sea aan kop van de Engelse Premier League. De Londe- naren versloegen Coventry City met 2-1. Manchester United, dat op schot was bij middenmoter Leicester City, klimt naar de tweede plaats. De Mancunians wonnen met 6-2. londen/madrid/rome/brussel rtr/anp Newcastle United verspeelde in blessuretijd kostbare punten bij Charlton Athletic. Een treffer van Pringle bracht de eindstand op 2-2. De club van trainer Ruud Gullit leidde na een klein uur nog met 2-0 dankzij doel punten van Ketsbaia en Solano. Bright scoorde na 62 minuten tegen. De laatste twaalf minu ten speelde Newcastle met tien man nadat Dabizas uit het veld was gestuurd. Arsenal, met Bergkamp terug na een scheenbeenblessure, boekte zaterdag een overwin ning bij Nottingham Forest. De enige treffer kwam op naam van Martin Keown in de 34e mi nuut. De ploeg van Pierre van Hooijdonk is in het bezit van een ongewenst record: nooit eerder bleef een club uit de Pre mier League negentien duels op rij zonder zege. Arsenal blijft op vier punten achterstand van stadgenoot Chelsea. De koploper kwam op achterstand door een goal van Huckerby. Het was de eerste treffer die doelman Ed de Goey moest incasseren nadat hij vijf duels de nul had gehouden. De Fransman Leboeuf bracht Chel sea op slag van rust op gelijke hoogte. De Londenaren leken twee kostbare punten te verspe len, totdat Di Matteo in blessu retijd alsnog toesloeg. De spitsen van Manchester United waren op dreef bij Lei- cester City. Dwight Yorke nam drie treffers voor zijn rekening, Andy Cole was twee keer suc cesvol in het met 6-2 gewonnen duel. De laatste treffer kwam op naam van verdediger Jaap Stam. Het was zijn eerste com petitietreffer in dienst van Uni ted. Liverpool was veel te sterk voor Southampton. Het werd liefst 7-1 op Anfield Road, mede dankzij drie treffers van Fowler. Wim Jonk won met Sheffield Wednesday met 4-0 bij West Ham United. Leeds United, de club van Jerrel Hasselbaink, won thuis van Middlesbrough met 2-0. Die stand was al bij eerste doelpunt voor Milan, de Duitser Bierhoff maakte drie minuten later 2-0. De Japanner Nakata benutte in de laatste mi nuut een strafschop voor Perug ia. De wedstrijd in Milaan be gon dertien minuten te laat om dat de spelers van Perugia met taxi's naar San Siro moesten. Vandalen hadden twee banden van de spelersbus lek gestoken. Inter Milan ging met 2-0 on deruit bij Bologna. Signori, via een omstreden strafschop voor rust. en Fontolan (52) waren de schutters. Ronaldo kreeg een gele kaart. Middenmoter Juven- tus kwam bij hekkensluiter Ve- nezia niet verder dan 1 -1Pedo- ne bracht Venezia aan de lei ding, maar de Uruguayaan Fon- seca maakte in de tweede helft gelijk. België Club Brugge versloeg gisteren op eigen veld Sint-Truiden met 3-2. De ploeg van Eric Gerets besliste het duel kort na rust. De Brul en Verheyen brachten een 2-0 voorsprong op het bord. Teppers scoorde nog tegen uit een strafschop, maar Claessens bracht de marge weer op twee. In de slotfase was het nogmaals Teppers die de bezoekers hoop gaf. De gelijkmaker bleef echter uit. Lierse, zonder doelman Stan ley Menzo maar met Pieter Huistra, ging verrassend onder uit bij hekkensluiter Kortrijk, dat sinds september in het ei gen stadion niet meer had ge wonnen: 3-2. Germinal Ekeren was zondag te sterk voor Een dracht Aalst. De 1-0 winst was te danken aan een treffer van Hofmans op slag van rust. In de strijd om Europees voetbal deed AA Gent zaterdag avond goede zaken door op ei gen veld Standard Luik met 3-2 te verslaan. De Gentenaren staan nu vijfde met negen pun ten achterstand op Club Brug ge. Standard beëindigde het du el met tien man nadat Lukunku in de 55e minuut van het veld was gestuurd. Gent-spits Barka nam twee doelpunten voor zijn rekening. Bij Harelbeke debuteerde de uit Portugal teruggekeerde spits David Paas met een doelpunt. Paas, eerder in de belangstelling bij NAC, deed dat op het veld van Beveren. Harelbeke, met de Nederlanders Hans Visser en Martin Laamers in de basis, liep uit naar een 3-0 zege. Charleroi miste twee strafschoppen, maar kreeg het hooggeklasseerde Lo keren desondanks op de knieën. Spits Brogno was vlak voor tijd verantwoordelijk voor de 2-1 overwinning. Anderlecht ver sloeg vrijdag Excelsior Moes kroen met 3-2. Guus Hiddink kan bij Real vonk niet ontdekken Zeventiende speeldag: Bar 1. Bologna-lnter 2-0. Fiorer 2, AC Milan-Peruj fi 2, AC Milan-Perugia 2-1, Pj Roma-Vicenza 3-0, Salermt ÜJ Udinese-Empoli 0-0, Venei Fiorentina 17-35 Udire ip001 Parma 17-32 Caglij |eC Lazio 17-32 Perug |aDD AC Milan 17-30 Piace Roma 17-27 Vicen Erlan Inter 17-27 Samp jj Bologna 17-25 Empo Ban 17-25 Juventus 17-24 Achttiende speeldag: Celta- tëhai Alavés-8ilbao 1-2, Espanyol- Extremad.-Deportivo 1-2, f real 1-2, R. Madrid-Atl .Mi Barcelona 0-3. Zaragoza Salamanca-Oviedo 1-1, V 1-1 Stand aan kop: Celta 18-34 Valere Mallorca 18-32 Atl Barcelona 18-31 Bilbao R. Madrid 18-31 Zaï oei Drachten. Drachten-Heerenv Doelpunten Heerenveen: Gi tuin, Denneboom, Tzvetkov. Heemskerk. ADO "20-AZ 1 punten AZ: Langerak. Muts Bijzonderheid: De Uruguay Saudi-Arabiër Fahad al-Ghesi op proef mee bij AZ. Oss. Top Oss-Willem II 1-21! Top: De Wi|S Doelpunten W zi, Arts. Velsen. Telstar-Sparta 0-3 ten: Van der Hoeven. Tamrr Waalwijk. RKC-Helmond Spa Doelpunt: Hofstede Borculo. De Graafschap-He 0). Doelpunt De Graafschap punt Heracles: Calderwooc Vierlingsbeek. VW-Bayer l 2-4(0-2) Doelpunten VW: Maastricht. MVV-ADO Den Doelpunten: Plum, Taihuttu Osnabrück. VfL Osnabrück te 2-5 (1-1) Doelpunten FC man, Steinmann, Ter Av« Platvoet Bijzonderheid: Bi len Hulshoff. Van de Paar huis geblesseerd uit. madrid gerard borgman gpd-verslaggever Guus Hiddink werkt bij Real Madrid aan de zwaarste op dracht uit zijn loopbaan. Op de heetste stoel ter wereld, zoals hij het zelf noemt, wil hij de uitge bluste wereldkampioen tot nieuwe heldendaden inspire ren. Gisteravond boekte hij een klein succesje in zijn loodzware missie: Madrid won met 4-2 van plaatsgenoot Atietico. In 1998 won Real Madrid zo wel de Europa Cup I als de we reldbeker. In de Spaanse com petitie eindigde de recordkam pioen vorig seizoen op de vier de plaats, en ook in deze jaar gang heeft Real Madrid nog niet voor vuurwerk kunnen zorgen. Guus Hiddink kent het pro bleem van de club. „Ook in tij den van succes moet je steeds bezig blijven om het elftal te vernieuwen. Dat is bij Madrid niet gebeurd." Het gevolg: een elftal vol ve detten, met fraaie erelijsten en gezwollen ego's. Maar Real Ma drid ontbeert de verfrissende werking van nieuwe spelers, waardoor Hiddink, zoals hij zelf zegt, 'moeite heeft de nodige vonk te vinden'. Ondanks de zegetocht door Europa was dat vorig seizoen al niet anders. „Slechts zelden", zei Clarence Seedorf onlangs, „hebben we vorig seizoen als een eenheid gespeeld. Een van die keren was in de finale van de Europa Cup. Toen werkte ie dereen voor elkaar, zojils dat voorheen onder Fabio Capello ook gebeurde." Na zijn komst, afgelopen zo mer, onderkende Guus Hiddink al gauw welke problemen er in het fraaie Estadio Santiago Ber- nabéu op hem zouden wachten. „Er is hier te lang alleen maar naar grote namen gekeken. Heeft iemand een goede naam als speler? Dan zal het wel een De politie blust het vuurtje dat Ultra versterking zijn. Maar de balans was totaal niet in orde. Nog steeds is het in organisatorisch opzicht niet goed. We moeten leren vooruit te verdedigen, in plaats van meteen achteruit lo pen. We zijn op de goede weg, maar vervallen soms nog in de oude fout." En: „Ook in de opvatting van Sur, de extremistische Real-aanhang, het spel zat het bij sommige spelers niet goed. Daarom ben ik met een aantal de strijd aan gegaan. Met Guti bijvoorbeeld, een talentvolle speler. Ik zei te gen hem dat ik wel begreep dat hij een fantastisch linkerbeen heeft. Dat heb ik zelf vroeger ook meegemaakt. Maar ik zei hem dat hij aan meer punten had aangestoken met honderden wc- moest werken, wil hij slagen bij Real Madrid. Guti lag telkens met kleine pijntjes op de grond. Dus probeer je hem harder te maken. Bijvoorbeeld door in partijtjes steeds tegen hem te fluiten." Gisteravond was Guti de bes te speler in de Madrileense stadsderby. Na de zege consta- rollen en een paar fakkels, foto ap teerde Hiddink tevreden dat Re- al Madrid agressie had getoond. In de dagen voorafgaande aan de broedermoord stonden de Spaanse kranten nog vol verha len over de crisis in Madrid, waar de spelers van Real alleen voor zichzelf en niet voor het team zouden voetballen. Zelfs Raul, de lieveling van de sup porters, liet noodkretf nen. „Het probleem Madrid is een kwesD stelling", verwees de valler naar het gebrd collectieve denken en „Natuurlijk ben il bezig met het colleci zuchtte Hiddink gis „maar al die verhal kranten, ach, ik lee meer. Ik weet inmiddf niet alles klopt wat er schreven. Wat voor rijker is, is dat ik var elk geval het fanatisro lsta' zien dat ik wil zien." 1620 Guus Hiddink mod ens warmen aan de geboó 'Jn lust, van het vertoont1 nr natievoetbal zal de ker niet verhit zijn gt 1 Atlético van trainer chi maakte als team indruk en werd pas g( Hiddink met het inbrf 1 matchwinner Fernan 1nd entes een beslissen aanbracht. Door de overwinn Real Madrid de aftoch middenmoot bespaai Hiddink mag dus blijf op een hoofdrol in La wijl tegelijkertijd de nen de club om aan herstructurering vra kneden van een nieuw één van zijn taken, zowel de korte als de mijn bewaken. Een opgave, erkent hij zeil hier de laatste jaren trainers geweest. Mat j* altijd van jezelf uitgaat me er doorheen." En vooralsnog krijgt van zijn voorzitter, de zaak onder cono sprak Lorenzo Sant warme woorden. „II enkele spelers onder nen spelen, maar staat om het team scherp te zetten. Ik enkele twijfel over heit vel, I >rm( laee Jerl voc loth; G |ïa Tweeëntwintigste speeldag ventry 2-1, Derby C.-Bj Leeds-Middlesbr. 2-0, Leice ted 2-6, Liverpool-Southar tingham-Arsenal 0-1, Totte don 0-0, West Ham-Sheff111 tonA-Newcastle2-2. Stand: Chelsea 22-43 Man.United 22-41 Aston Vil. 21-40 Arsenal 22-39 Leeds 22-36 Liverpool 22-35 Wimbledon 22-34 West Ham 22-32 Middlesbr. 22-31 Derby C 22-31 rust bereikt dankzij treffers van Smith en Bowyer. Spanje Celta de Vigo is de nieuwe kop loper in de Spaanse Primera Di vision. De club van de nog niet spelende huurling Jordi Cruijff klopte zaterdagavond voor 25.000 toeschouwers Mallorca met 4-2. Die ploeg staat nu tweede met twee punten ach terstand. De traditionele kampi oenskandidaten Real Madrid en Barcelona blijven met drie pun ten achterstand in het spoor van Celta. Real won de derby te gen Atietico Madrid met 4-2 en Barcelona maakte in Sevilla geen fout tegen Real Betis: 3-0. De nieuwe koploper Celta, voorheen vaak degradatiekandi daat, was vooral in de eerste helft de betere ploeg, maar Mal lorca toonde zich effectiever dan de thuisploeg door via Lo pez (23ste minuut) de eerste de beste kans te verzilveren. De Rus Karpin zorgde vier minuten later voor de verdiende gelijk maker. Ook in de tweede helft domi neerde Celta de wedstrijd, maar Mallorca kwam opnieuw verras send op voorsprong. Biagini be nutte een penalty. Karpin trok in de 56e minuut de stand ge lijk. De thuisploeg bleef aan dringen en kreeg vlak voor tijd loon naar werken. Karpin mikte een corner op het hoofd van Djorovic die fraai in de verre hoek kopte. In blessuretijd be paalde Revivo de eindstand op 4-2. Real Madrid en Atietico Ma drid maakten er zinderende derby van. Met twee doelpun ten in het laatste kwartier was Fernando Morientes de grote man bij Real. Mijatovic maakte voor Real 1-0, ook de ruststand. De Braziliaan Juninho scoorde 1-1. Via Morientes en Campo kwam Real op 3-1, maar Correa bracht vier minuten voor tijd de spanning weer terug. Morientes stelde echter de zege voor Real veilig. Barcelona was in de eerste helft superieur aan Real Betis. Figo scoorde al na twee minu ten. Enrique deed dat een half uur later na aangeven van Klui vert. Guardiola zorgde vlak voor tijd nog voor de 3-0 voor Bar celona. Reiziger viel uit met een knieblessure. Trainer Van Gaal bracht Zenden het laatste kwar tier in. Italië Gabriel Batistuta is goud waard voor Fiorentina. De Argentijn maakte in de thuiswedstrijd te gen Cagliari (4-2) drie doelpun ten. Fiorentina blijft met 35 punten op kop in de hoogste Italiaanse afdeling. Parma liet met de 1-3 nederlaag tegen La zio Roma de kans liggen om koploper te worden. Batistuta liet Fiorentina al in de zevende minuut juichen, maar Cagliari kwam nog voor rust langszij door de Uruguay aan O'Neill. In de 57ste minuut kon Zanetti van de gastploeg het veld uit na zijn tweede boe king. Ondanks deze tegenvaller nam Cagliari nog geen minuut later de leiding door De Patre. De Braziliaan Edmundo maakte voor Fiorentina gelijk, waarna Batistuta het karwei met twee treffers afmaakte. Lazio kwam tegen Parma in de tweede helft op voorsprong door Salas. De Chileen benutte een penalty. Crespo maakte ge lijk voor de thuisclub, maar vlak daarna scoorde Mancini met een hakbal voor de Romeinen. Vieri scoorde de derde. AC Milan blijft met dertig punten redelijk volgen. Het werd 2-1 thuis tegen Perugia. In de laatste minuut kon doelman Rossi van Milan vertrekken na een slaande beweging richting Perugia-aanvaller Bucchi. De Argentijn Guglielminpietro maakte in de 36ste minuut zijn Gianluca Vialli probeert een omhaal tegen Coventry City. Chelsea won met 2-1.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18