VVD: tunnel niet opgeven Voorhout en Warmond delen jongerenwerker Regio Steiger wijkt voor Oegstgeestse bruid Oegstgeest krijgt baggerstort aan de Endegeesterstraatweg TT Verbouwing Koetshuis kan beginnen \NDAG 18 JANUARI 1999 ljhr;i;,li in auto én woning Oegstgeest sjGEESLt Bij een gezin aan de Clinckenburgh in Oegstgeest is ■lopen zaterdag zowel in de auto als de woning ingebroken, de auto werden 's nachts eerst meerdere spullen gestolen, ironder een sleutelbos. Met een van de sleutels is daarna in- Se< roken in het huis. Toen het alarm afging, vluchtte de inbre ken van de sleutels is later teruggevonden in de tuin. izing over het notariaat en ffNAAR» De historische vereniging 'Oud Wassenaer' houdt sdag 9 februari een lezing over het 'Notariaat in heden en eni eden'. Spreker is de Wassenaarse notaris B. den Hartog, die ambt als symbool van betrouwbaarheid en onkreukbaarheid voren schuift. Aanwezigen krijgen ruim de gelegenheid om afloop vragen te stellen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur vindt plaats in het NPB-gebouw aan de Lange Kerkdam 46 in isenaar. jeenkomst rouwverwerking mond» De Rafaëlgroep, derouwbegeleidingsgroep van bei- ÖJ iVarmondse kerken, houdt maandag 25 januari een bijeen- ïstover 'rouwen'. Mevrouw A. Huy, maatschappelijk werk- houdt een inleiding over het onderwerp. De bijeenkomst is aal Zenith achter de hervormde kerk in Warmond, Herenweg t Aanvang 14 uur. Voor meer informatie: 071-3010185 (J. *"Mes) of 071-3010870 (I. Claassen). oninginbraken Leiderdorp W frdorp Door de achterdeur open te breken zijn inbrekers er en' afgelopen weekeinde in geslaagd in te breken in twee Leider- n pse huizen. Aan de Willibrordusstraat werd zaterdag in de ege avond ingebroken. Er werden onder meer sieraden ge en. In de nacht van zaterdag op zondag was het opnieuw l en woning aan de Bonifaciusstraat. De woning werd iizocht, maar er ontbreken geen spullen. M tii -der liko mag uitbreiden idorp Afvalbedrijf Vliko in Leiderdorp mag twee tot drie rzoveel afval gaan verwerken, nu het met de milieuvergun- gwel snor zit. De gemeente Leiderdorp, die tegen de uitbrei- g van Vliko is, heeft vandaag nul op rekest gekregen bij de State. De gemeente vocht de nieuwe milieuvergunning die de provincie Zuid-Holland wil verstrekken aan Vliko. lerdorp vreest dat de verkeersoverlast verergert als het bedrijf jter wordt. Maar volgens de Raad van State kan een milieuver- ining niet worden aangevochten op grond van verkeerspro- men. Nu rest Leiderdorp nog de mogelijkheid om Vliko aan lakken op grond van het bestemmingsplan. eukenhof koopt belasting af eui' De Keukenhof betaalt niet langer belasting over het aantal Pr :oekers dat het park betreedt, maar een vast bedrag van zes per jaar aan de gemeente Lisse. Dat is het resultaat van in- ;ief overleg tussen De Keukenhof en de gemeente. Uit het komt ook een plan om de gemeente zich niet meer te la- bemoeien met de benoeming van het bestuur. De gemeen- ,r01 lad moet deze maand goedkeuring verlenen aan het voorstel, or de nieuwe betalingen van het bloemenpark aan de ge- 2 ente, vervalt de belasting die de Keukenhof aan de gemeente It op grond van de verordening vermakelijkhedenretribu- Die retributie is een heffing die wordt opgelegd aan attracties isse. De regeling, die vorig jaar is ingesteld, ontketende een ig protest van de Keukenhof. oegstgeest Oh nee... Daar kómt de bruid! Dat ongeveer moeten de medewerkers van schildersbedrijf Everts BV uit Leidschendam denken, als zich een bruidspaar aandient bij het Oegstgeestse gemeentehuis. De schilders moeten hun stellage, die sinds vorige week in de hal van het raadhuis staat opgesteld, af breken als er een huwelijk wordt voltrokken. De werksteiger staat te veel in de weg om een bruidspaar in vol ornaat doorgang te kun nen verlenen. De schilders zijn bezig het to renhoge hekwerk in de hal van de oude Jel- gersmakliniek te voorzien van een nieuwe laag verf. Het hek moet ter plekke worden ge schilderd, omdat het niet kan worden gede monteerd en vervoerd naar de werkplaats. Dat de schilders tussen de bedrijven door echter ook met de onderdelen van hun stella ge moeten zeulen, hadden ze niet verwacht. „Soms huren we een stellage. Die wordt dan voor ons in elkaar gezet", zegt schilder Koos. „Maar omdat deze steiger van ons is, moeten we hem zelf opbouwen en afbreken." En dat is een klus, die de schilders al snel een paar uur kost. Wat de heren doen tijdens huwe lijksplechtigheden? „Ach, we hebben boven ook genoeg te doen", zegt Koos. „We komen onze dag echt wel door." Gelukkig voor Koos en zijn collega staan er voorlopig geen huwe lijken meer op het programma. „Ze kunnen de hele volgende week doorgaan", zegt amb tenaar V. van der Veen. „De volgende bruiloft is pas op 27 januari." Het is de bedoeling dat het werk tegen die tijd klaar is. foto mark lamers CHEF ERNASTRAATSMA,071-5356437,PLV.-CHEF JUDY NIHOF, 071-5356416 De Wassenaarse WD ziet vooralsnog geen reden om af te zien van verdere acties voor de bouw van een tunnel in de Noordelijke Randweg Haaglanden (NoraH). „Het is op dit moment nog te vroeg om negatieve conclusies te trekken uit de uitspraken van minister Netelenbos", vindt raadslid P. Geerling. wassenaar erna straatsma Netelenbos zei vorige week, bij het begin van de aanleg van de NoraH in Voorburg, dat ze voor het jaar 2010 geen geld heeft voor de aanleg van een tunnel in Wassenaar. Wethouder H. Klooster (CDA) reageerde te leurgesteld op die uitspraak, en maakte bekend af te zien van verdere acties voor aanleg van een tunnel. Op 25 januari komt de kwestie opnieuw aan de orde in de gemeenteraad. De WD ziet in de uitspraak van Netelenbos echter geen aanleiding om de moed op te geven. De fractie wijst in vragen aan burgemeester en wethou ders op de 30 november door de gehele Wassenaarse raad aangenomen motie. Die behels de een dringend beroep op het college 'alles in het werk te stel len' om de Tweede Kamer ertoe te bewegen extra geld beschik baar te stellen voor een tunnel- bak. „De kwestie is nu alleen nog in de vaste Kamercommissie besproken", zegt Geerling. „Op de woorden van Netelenbos willen wij liever niet reageren, want dat is een mondeling uit spraak. We zien liever zwart op wit hoe het met onze kansen op een tunnel zit. De uitspraak van Netelenbos is voor ons een te losse opmerking. De VVD wil nu van het college weten of er, behalve de uit spraak van Netelenbos, meer aanwijzingen zijn dat de Twee de Kamer niet bereid is de meerkosten van een tunnel (175 miljoen gulden) te betalen. Daarbij vraagt de fractie zich ook af welke acties het college heeft ondernomen om in aan merking te komen voor een ex tra rijksbijdrage. Geerling: .Afhankelijk van de antwoorden van het college op onze vragen bepalen wij hoe we op 25 januari zullen stemmen." De gemeenteraad stemt dan over de wijziging van het be stemmingsplan voor de aanleg van de weg, die de A44 met de A4 moet verbinden. Als Wassenaar opnieuw zijn medewerking opschort loopt de gemeente het risico dat zij ge dwongen wordt mee te werken aan de aanleg van de weg. Ge deputeerde T. Jansen zei vorige week een 'aanwijzing' te over wegen als Wassenaar het be stemmingsplan niet wijzigt om de aanleg van de weg mogelijk te maken. Oegstgeest krijgt er een bescheiden baggerstort- plaats bij. De gemeente wil stichting Het Zuid- Hollands Landschap toestemming geven vierdui zend kubieke meter licht verontreinigd slib uit het Bos Rhijngeest te storten op een braakliggend stuk grond aan de Endegeesterstraatweg, achter het opleidingscentrum van psychiatrisch zieken huis Endegeest. De bagger komt uit de sloten van het Bos Rhijngeest. Het Zuid-Hollands Landschap is in dat bos aan het werk en wil ook de sloten uitgra ven. Onderzoek van de provincie wijst uit dat het slib kleine hoeveelheden DDT en teer (PAK's) be vat. De concentraties zijn echter zo laag dat ze ongevaarlijk zijn, stelt de provincie. Oegstgeest verwacht dan ook geen bezwaren tegen de ver gunning, die de komende zes weken ter inzage ligt. Van de berg slib blijft door verdamping uitein delijk slechts een vijfde gedeelte over. Over twee jaar wordt besloten of de bagger moet worden weggehaald of kan blijven liggen. Waarin deze week: zwijgen in de Leiderdorpse gemeenteraad en buikspreken iri de Oegstgeestse raad. urgemeesterZonnevylle. „En dan geef I M ik nu het woord aan de heer Van m Dijk." Raadslid Van Dijk. Dót is nog 's efficiënt politiek bedrijven. Als de agendapunten niet spannend genoeg zijn blijf je toch gewoon weg bij de gemeenteraadsvergade ring. Time management noemen ze dat tegen woordig. Of, om in de terminologie van spij belaar-van-de-week Arnold van Dijk zelf te blij ven: „Ik zit daar toch niet om dat geneuzel aan te horen." Geen speld tussen te krijgen, toch? Let op m'n woorden: het BBL-raadslid heeft goud aange boord. Want stiekem denken al die andere raads leden er natuurlijk net zo over. Zó spannend gaat het er nou ook weer niet aan toe in de Leider- dorpse raadszaal. Zeker niet nu de raadsleden telkens zo'n beetje de laatsten van het dorp zijn die te horen krijgen wat het college van plan is. Het kan dus niet anders of Van Dijk gaat een trend zetten. Kan hij eindelijk bereiken wat hem in vier jaar wethouderschap niet is gelukt: een échte revolutie in de plaatselijke politiek. Want het duurt nu niet lang meer of de raadszetels blij ven allemaal leeg, terwijl de spreekmicrofoontjes plaats hebben gemaakt voor één antwoordappa raat per raadslid. Voor als er toch nog even ge neuzeld moet worden. Time management in op tima forma: kunnen de heren en dames raadsle den hun éigen agenda spannend houden. 't Is wel een beetje jammer van die eigenlijk nog maar zo kort geleden opgeknapte raadszaal. Hoe wel, de geïnteresseerde burger kan natuurlijk al tijd even langskomen om de afspeelknop in te drukken. Raadslid Van Dijk: „Voorzitter, ik wacht nog steeds op een antwoord op mijn 37 vragen over de sociale dienst." Burgemeester Zo nnevy lie: „Meneer Van Dijk, u moet eens een ander bandje in uw antwoordap paraat doen." Buikspreekpop Het is u misschien ontgaan, maai' in Oegstgeest zijn de ambtenaren tegenwoordig aan de macht. Of het nu gaat om de Montessorischool, de Lange Voort of het raadhuis: het wethouderskwartet Smitsloo-Steens-Van Elsen-Kempen zit terzijde en luistert braaf naar de wijze woorden die de hoogste ambtenaren van Oegstgeest uitspreken over gemeenteraad of burgerpubliek. Overbodig? Nee, dat zijn de wethouders niet. De ambtenaren hebben ontdekt dat zo'n wethouder reuze handig is als buikspreekpop. Zo kunnen wethouders leuke one-liners opzeggen. „Dit is politiek, daar kan ik geen uitspraak over doen", onderbreekt zp'n ambtenaar dan ineens zijn ver haal. Waarop een wethouder wakker schrikt en iets bekt in de geest van: „Er komen nog heel veel sessies, maar weinig consessies" (Menno Smit- sloó), of „We willen de Montessorischool in de Montessorigedachte verbouwen" (Heieen Toekomstige aanblik van de Leiderdorpse raadszaal, vóór de installatie van de antwoordapparaten, foto hielco kuipers Steens). Begrijpelijk is het wel, dat de ambtenaren de macht hebben gegrepen. Smitsloo, Steens en burgemeester Els Timmers zijn nieuw en hebben een flinke kennisachterstand. Bovendien hebben Smitsloo en Steens zo hun problemen. Smitsloo heeft het druk met zijn baan als zakenman en de zwaar onderschatte Steens lijkt klem te zitten tus sen de behoudende koers van de vorige LO-frac- tie en de progressieve lijn van haar nieuwe partij genoten. De twee ervaren wethouders, Guus van Eisen en Gerda Kempen, hebben ook alle reden om zich stil te houden. Van Eisen, de meest gehaaide po liticus van het stel, moest na de verkiezingen toe zien hoe de WD zijn portefeuille leegplunderde en krijgt sindsdien in de gemeenteraad voor iede re boude uitspraak genadeloos op zijn kop van de liberalen. Kempen op haai' beurt worstelt met een hele reeks problemen, zoals de moeizame bezuinigingen bij sport en welzijn en de identi teitscrisis die haar CDA sinds het vertrek van Lubbers doormaakt. Met zo'n gammel college is 'het geen wonder dat de ambtenaren het voor het zeggen hebben. Als de wethouders van huis zijn, dansen de ambtenaren op tafel. Daar worden ze tenslotte voor betaald. En ach, voordelen heeft het ook. Zijn we eindelijk af van al dat overbodige geleuter over politieke idealen. Gewoon rechttoe-rechtaan, rekenen en tekenen. De rationaliteit aan de macht. En zo hoort het. Leve de technocratie! afke van der toolen maarten keulemans stompwuK' Versierde etalages brachten Stompwij- kers al wekenlang in de stemming voor het jaarlijk- 3 rock rollfeest in Stompwijk. Zaterdagavond /as het zover en stroomde café Het Blesse Paard weer vol met petticoats en vetkuiven. Elvis himself, in de vorm van een look-a-like, deed het feest van carnavalsvereniging De Gaanders aan in een zalm kleurige oldsmobile. Daarna was het dansen gebla zen op muziek van rock rollband De Redshots. foto taco van der eb voorhout/warmond annette van der elst Voorhout wil per half maart een professionele jeugd-en jonge renwerker aanstellen. De ge meente gaat de beroepskracht 'delen' met Warmond. De jon gerenwerker werkt voorlopig achttien uur per week in Voor hout en twaalf uur per week in Warmond. Hij of zij komt niet in direct in dienst van de gemeente, maar wordt aangesteld bij de Leidse Welzijnsorganisatie LWO. „We willen eerst de kat uit de boom kijken, en niet meteen iemand in dienst nemen. Over een jaar of twee kijken we verder", licht de Voorhoutse welijnswethou- der P. Jochemsz (PvdA) toe. De samenwerking met War mond wil volgens Jochemsz niet zeggen dat er ook inhoude lijk wordt samengewerkt, of dat er in de toekomst een gemeen schappelijk jongerencentrum komt. „Er ligt geen directe lijn. We werken louter om logistieke redenen samen", aldus de wet houder. Een van de taken van de jon gerenwerker in Voorhout is het leggen van contacten met zoge noemde hangjongeren in de ge meente en het organiseren van activiteiten voor deze groep. Het dorp wordt al enige tijd ge plaagd door vandalisme en overlast, veroorzaakt door deze jongeren. Zij kunnen zich niet vinden in de sfeer van jongeren centrum Ex-Voto. Jochemsz (welzijn/PvdA) hoopt verder vandalisme te voorkomen door het organise ren van activiteiten voor deze groep jongeren. „Je moet het niet alleen met repressieve maatregelen doen", aldus de wethouder. De jongerenwerker zal zich overigens niet alleen richten op deze 'ongeorgani seerde' jeugd. Ook het begelei den van jongerencentrum Ex- Voto behoort tot zijn taken. Het is echter niet zo dat de profes sionele werker volledig ten dienste komt van Ex-Voto, zoals het bestuur van deze stichting wenste. Verder gaat de jeugdwerker een Jongeren Informatie Punt (JIP) opzetten. Het college stelt voor de jongerenwerker kantoor te laten houden het pand van Ex-Voto aan de Gaasbak. De ge meente moet hierover nog met het bestuur van het jongeren centrum overleggen. Ook in Warmond moet de jongerenwerker activiteiten or- gansieren teinde vandalisme en andere overlast op straat te voorkomen. De jongerenwerker is daar voorlopig vöor de duur van een jaar aangesteld. E. Demmenie kan beginnen met de verbouwing van zijn .koetshuis aan de Hoofdstraat 77a in Leiderdoip tot woonhuis. Zijn buurman D. van der Vlugt heeft zijn bezwaarschrift tegen de bouwvergunning ingetrok ken. Bij nader inzien wil Van der Vlugt niet dat 'een derde, de familie Demmenie, de dupe wordt van de onzorgvuldigheid van de gemeente Leiderdorp'. Vrijdag lichtte Van der Vlugt zijn bezwaarschrift - dat is ge richt tegen de gemeente - nog toe tijdens een zitting van de commissie beroep- en bezwaar schriften. Toen bleek dat Van der Vlugt een appeltje te schil len heeft met de gemeente, die achter zijn rug om plannen maakte om zijn huis op num mer 77 te bestempelen als mo nument. „Verrekte onbe schaafd", vond hij. Commissie voorzitter Y. van Essen drukte Van der Vlugt op het hart zijn conflict met de gemeente hier over en de vergunning aan zijn buurman niet door elkaar te ha len.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 11