rdeel Eerste jazzgala Jazzin' Leiden I dingen horen. VSB Music Award 1999 Diverse bekende Jazz CD's bij V&D Leiden Speciale Leidse avond in de Waag Leidse Blues Jazzweek en Internet EBBM aa BLUUreJBOJd T CONTRACTORS 7« K A* J-i ?jr-i nri# Heerema Marine Contractors Nederland B.V Vondellaan 47, 2332 AA Leiden, the Netherlands Tel.: (0)71 - 579 9000, Fax: (0)71 - 579 9099 Maar alleen als je ervoor open staat. Deloitte& ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS CONSULTANTS Touche Kanaulpark 143. Postbus 402,2300 AK Leiden STAM G«TZ Voor 12.95 per CD Voor 14.95 per CD THE ROSENBERG TRIO Voor 24.95 per CD Vroom Dreesmann Deze actie is geldig van 15 januari t/m 24 januari 1999. Ook in 1999 is er in de Leidse Blues Jazzweek aandacht voor Jong Talent. Aandacht voor kwaliteit is ook een uitgangs punt dat de VSB Bank hanteert in haar dienstverlening, mede daarom is er de financiële on dersteuning van het VSB Fonds voor dit talentenconcours. Bij deze derde editie van de VSB Music Award is de nadruk meer gelegd op kwaliteit. De selectie van de genomineerden is ge beurd via Nederlandse conser vatoria en er is gekozen voor beoordeling van individuele ta lenten. Door het VSB Fonds is een hoofdprijs beschikbaar ge steld die in overeenstemming is met het niveau van het gebode- ne. Daarnaast heeft Jazzcafé The Duke gezorgd dat ook nummer 2 en 3 niet met lege handen naar huis gaan. De genomineerden zijn, in wil lekeurige volgorde: Swen Enge, Hamburg (Did) 1960, gitarist Nico Schepers, Turnhout (B) 1974, trompet Jonas Filtenborg, Kopenhagen (DK) 1977, drums Martijn Groen, 1970, drums/bas Bram Bol, Leiden 1979, gitaar Hilmar Leujes, Leiden 1975, bas Tim Eijmaal, Leiden 1978, gi taar De verrichtingen van de deelne mers zullen worden beoordeeld door een* onafhankelijke jury. Na de eerste' ronde zullen drie finalisten wonion aangewezen. Zij spelen in de finale op 23 ja nuari in De Waag. Do prijsuit reiking heeft 23 januari plaats Voor de eerste maal in 1999: Jazzgala Jazzin Lei den, een muzikaal avontuur in de Sleutelstad! Op deze pagina vindt U het programma voor een avond vol jazz. blues, boogie -woogie, kortom: muziek in alle soorten en maten. Een avond om van te genieten met oude en nieuwe vrienden en relaties. De Stichting Leidse Jazzweek en haar sponsors, medewerkers en de muzikanten hopen dat U veel genoegen zult beleven aan deze eerste Jazzin Leiden! Het Jazzgala Jazzin Leiden wordt U speciaal aan geboden door Heineken Nederland, Heerema Marine Contractors Nederland, Luba Uitzend- buro, Sikkens West Nederland, Kamsteeg Auto Lease en Leidsch Dagblad. Het programma zoiet er als volgt uit. Grote Zaal, begane grond. Presentatie door Jan Lau. 20.15—21.10 Big Band Frits Landesberon m.m.v. Ronald Douglas (vocals) 21.15-21.30 Uitreiking VSB Music Award 21.30-22.25 Madeline Bell (USA) m.m.v. Cor Bak ker en Frits Landesbergen 22.45-23.40 Bloose Brothers Revue 24.00-01.00 Madeline Bell 01.15-02.15 Bloose Brothers Revue Cornelis Schuyt Zaal, begane grond. Presentatie door Martien Ligtvoet. 20.45-21.40 Philip Paar 22.00-22.55 Michel Varekanip The Masters of 23.15-00.15 Philip Paar V 00.30-01.30 Michel Varekamp The Masters otn Swing EWR Zaal, eerste verdieping. Presentatie door Cor Elzenga. 20.30-21.10 Deborah J. Carter (USA) 21.35-22.25 Ingram Washington (USA) 22.40-23.20 Bart Wirtz Kwartet 23.35-00.15 Deborah J. Carter 00.30-01.20Ingram Washington tijdens het den. Aai^^H De Waag is er treden van: Nu: PI.OTNÖKOV KWARTET 'Élj MaestroOleg PktokovisBB boren en getogen in de Oeral in Rusland, 2000 kiiiTibn oosten van Moskou Op 15-jarige leef tijd begon Oleg in Rusland zijn carrière als professioneel jazz muzikant. Hij speelde piano in verschillende ensembles en in verschillende stijlen: bebop, ragtime, avantgarde en traditio nele jazz. Ook schreef hij com posities en arrangementen voor big bands en theatermuziek. In de jaren zestig en zeventig heeft Oleg in Rusland een opleiding in muziektheorie en compositie gevolgd aan het conservatori um, en aansluitend een cursus arrangeren aan het Berklee Col lege of Music in de VS.Sinds 1978 is Maestro Oleg Plotnikov de leider ï^an de Uralsky All Stars, bekend in Nederland en de rest van Europa. Nu deelname aan VSB Award in 1999 is voorbehouden aan leer lingen van Nederlandse conser^ vatoria, heeft de Stichting Leid- se Jazzweek gemeend toch ook onze Leidse talenten een podi um te moeten bieden. Dit was reden voor het opnemen van een Leidse Avond in de Jazzma- rathon en wel op zondagavond 17 januari in De Waag. Zeven Leidse bands krijgen gelegen heid te laten horen wat zij kun nen. De optredens worden aan elkaar gepraat door bekende Leidenaar René Vallentgoed, bekend van radio en tv en het spraakmakende Zeurgebeuren tijdens Leiden Cultuurstad 1997 'f De deelnemende bands zijn (in willekeurige volgorde): Rinós Blues Dinós, blues in de Chiga- ■|%stijl van Jimmy Reed en NffiÉiddy Waters: Crackerman, stevige maar melodieuze gitaar rock; Maximum Overdrive, veel belovend en al met platencon tract; Groove Zone, funk, funk, funk; The Kings Choice, rock roll als in de fifties; lts a secret, veel meer willen we dus voorlo pig niet kwijt; Bridgéit, jazz-standards van een voor malige workshop uit Jazzcafé The Duke. Wie wil kan in één avond een uitstekend overzicht lcrijgen van wat er in Leiden muzikaal leeft! Workshop van Streekmuziekschool Deborah J. Carter. Catharina Zaal, begane grond. Presentatie door Kees Krispijn. 20.45-21.45 Mr. Boogie Woogie The Firesweep Blues Band 22.00-23.00 Handsome I larry Company 23.15-00.15 Mr. Boogie Woogie The Firesweep Blues Band 00.30-01.301 landsome I larry Company PTT Zaal, eerste verdieping. Presentatie door Gerard Driessen. 21.00-22.00 Blue Friends 22.15-23.15 Robin Nolan Trio 23.30-00.30 Blue Friends 00.45-01.45 Robin NolanTrio Sinds een aantal jaar kent de Leidse Blues jazzweek een samenwerking met de Leidse Streekmuziekschool aan het Rapenburg. Ook dit jaar zal door leerlingen en docenten van deze muziekschool een openbare workshop verzorgd worden op 17 januari in de Waag vanaf 14.00 uur. Het the ma is dit jaar is 'gitaar en basgi taar'. Er is een begeleidingsband gevormd bestaande uit docen ten van de school die de kern vormt van de workshop. Door leerlingen wordt in wisselende samenstelling een aantal inge studeerde nummers ten uitvoe ring gebracht. De nadruk ligt daarbij op de mogelijkheden voor gitaar en basgitaar, binnen de context van een soul/funk- band. Tijdens de workshop zul len de begeleidende docenten, waar nodig, verdieping aan brengen en uitleg geven, want zoals bij elke workshop gaat het ook om het leereffect. Voor veel leerlingen- is dit immers een eerste kennismaking met pu bliek en het werken met een professionelegeluidinstallatie. De Stichting Leidse Jazzweek is verheugd op deze wjze te kunnen bijdragen aan het mu ziekonderwijs in Leiden en om geving. Informatie over het mu ziekonderwijs aan de Streek muziekschool is te verkrijgen via telefoonnummer 071 514 10 41. De Leidse Blues Jazzweek heeft voor het eerst in haar be staan de beschikking over een website die te vinden is op www.jazzleiden.com. (of via (071) 5121972). Deze website biedt alle infor matie die er beschikbaar is over het evenement. Met name voor dit soort evenementen kan een website een zeer belangrijke functie vervullen. Zo kan men bijvoorbeeld snel inspelen op veranderingen in het program ma of eventueel andere zaken die zich voordoen. Veel muziekliefhebbers heb ben intussen ongetwijfeld een internet aansluiting waarmee ze de fantastische wereld van het World Wide Web kunnen ont dekken. Op muzikaal gebied is er zeer veel op het internet te vinden, op de website van de Leidse Blues Jazzweek is een selectie gemaakt van interes sante blues-en jazzsites. Ook de sponsors van het evenement krijgen door deze website meer exposuré. Veel sponsors hebben reeds een eigen website met in teressante informatie. Vanuit de website van het festival kan men ook doorklikken naar de sponsors. Op dit moment herbergt de website allerlei informatie over het festival die u overigens ook in deze festivalkrant kunt terug vinden. Naast deze informatie biedt de website bezoekers een gratis Email-adres waarmee ze kunnen communiceren met an dere muzieklielhebbers en is er tevens een forum waarop be zoekers hun mening kunnen ui- ten. In de toekomst zou de web site kunnen worden uitgerusfl met allerlei interactieve aardig heden als aanvragen voor ver zoeknummers, chatten met ar tiesten en videobeelden van het evenement. VERZOEKNUMMERS In de toekomst zou de organisa tie ruim voor aanvang van het festival op het internet een stemming kunnen houden over favouriete nummers van een ar tiest. Door een aantal bekende nummers op het internet te zet ten en daarover te stemmen kan het festival een interactief karakter krijgen. Het publiek i zou dan mede kunnen bepalen welke nummers er gespeeld worden. Deze stemming zou men ook kunnen gebruiken voor het samenstellen van het programma. CHATTEN Een ander idee zou kunnen zijn om bezoekers van de website te laten chatten met artiesten die net hebben opgetreden. Bezoe kers kunnen dan vragen stellen via internet en de artiest geeft daar antwoord op. VIDEOBEELDEN Door allerlei technologische ontwikkelingen is het tegen woordig mogelijk om video beelden via het internet te ver sturen. Op dit moment zijn er in Amerika al diverse evenemen ten of concerten die beeldver slagen op het internet zetten. Ook muziekliefhebbers buiten Leiden kunnen op deze manier genieten van het festival. Arrow Sound DM.O. Broodbakker Christiaan de Wilt l a lloppe/aken Zn I ast Lane Automatisering ZWN Openbaar Vervoer Euro Amusement F-SoundDl Sound WINS Zaalberg Makelaardij Schipper BelastingadviseurJazzcafé The Duke

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22