Het Hap Snap-menu van Tante Kee Leiden Regio 'Iedereen jaloers op Leiden-Noord' LI Business Club Leiden ook in '99 pretentieloze mannenzaak Het is altijd goed zakendoen onder de Leidse MKB-borrel AAN TAFEL ®AG 12 JANUAR11999 chef wim wegman. 071 -5356414. plv -chef herman joustra. 071 -5356431 het lijft. 'ft alle >m hi hten ruinii twee s maj Het Ie vei i om isaten redactie: Miep Smitsloo-De telefoon: 071-535 da efi va iakloj Van links naar rechts: Jan Rijsbergen, Bram Pater, Nico Vermeer en Bram Groeneweg op de nieuwjaars borrel in Leiden-Noord. foto hielco kuipers De nieuwjaarsborrel van Leiden-Noord trok af gelopen vrijdag louter mensen die het goed met de wijk bedoelen. „Hoezo, achterstandswijk? Over tien jaar kijkt de buitenwereld heel anders tegen onze wijk aan en zijn de mensen jaloers dat zij hier niet wonen", aldus Bram Groeneweg. be woner en lid van de 'Stuurgroep Sociale Vemieu- wing Leiden-Noord Er wordt hard gewerkt aan het maken van een ontwikkelingsplan voor Groenoord, het Noorder kwartier en de Kooi. Gemeente, woningbouwvere nigingen, politie, welzijnsclubs, maar ook bewo ners spannen zich daarvoor in en men vond de jaarwisseling een prima moment om op de toe komst van de wijk het glas te heffen. Behalve wethouder Jan Laurier gaven maar twee gemeentebestuurders van hun belangstelling voor de (achterstands)wijk blijk: Eén van die twee was D66-raadslid Egon Snelders. ..Tja, ik neem het mijn collega's niet kwalijk dat ze ontbreken, want er zijn op dit moment al zoveel recepties. Maar Leiden-Noord is een wijk waar het nodige gebeurt en ik vind het goed om denmensen hier een hart onder de riem te steken door mijn aanwezigheid." Goedwillend en betrokken is ook toekomstig wijk- groep-bestuurslid Jan Rijsbergen. voorzitter van de Hout- en Bouwbond FNV Leiden/Voorschoten. „Bijna 1300 leden hebben we momenteel. Drie spreekuren per week draai ik aan de Atjehstraat. Dit jaar gaat het spektakel beginnen, want de overheid wil de eerste negen dagen van het vorst verlet aan de werkgever doorberekenen. Met alle gevolgen voor de werknemers. Verder hoop ik binnenkort deel uit te maken van het bestuur van dewijkgroep." Bram Groeneweg: „Niet iedereen is een vergader tijger. Maar iedereen kan op zijn of haar terrein wél een bijdrage aan de wijk leveren." 'T en pretentieloos no-nons- E ense kluppie', zo profileren Ide circa vijftig leden van de lusiness Club Leiden zich De heren eten al elf jaar p. lang eens in de maand een j hapje en spoelen dat met een n drankje weer weg. Vertellen el- pCl kaar de mooiste (schuinste?) eet moPPen en halen graag herin nen neringen op aan vroegere tij den. Want bijna zonder uitzonde ring hebben mannen als, pak weg, Theo Zandvliet (parfume- é.al rie-groothandel)Aad van der Lil La"1 (gemeentelijkregelneef), Chris Verplancke (marktkoop- I man), Henny Wiggers (Henny's lv Rits). Boet Pel (jachtwerf Al batros). Gerard de Haas (op tiek) en Victor Wijnands (ac countant) zichzelf vanuit het 'niets' opgewerkt tot onderne mers uit het midden- en klein bedrijf. Afkomst verbroedert. En sekse klaarblijkelijk óók, want vrouwen zijn absoluut niet welkom als Éd van de Busi ness Club Leiden. „We streven naar een bepaalde sfeer en die heb je eerder als mannen-on- der-elkaar", probeert voorzitter polit Gerard de Haas iets recht te breien. „Maar de vrouwen ko men wel eens mee: we hebben vaak gezamenlijke party's, di ners. En zoals vanavond, bij de nieuwjaarsreceptie, dan zijn de dames ook van harte welkom." Onderhuids gist en borrelt er wel iets bij de aanwezige da mes. Zo kondigt de Leidse Ju liette Gilissen tijdens de nieuwjaarsborrel in James More aan korte metten met die mannencultuur te willen ma ken. „We hebben een club voor alleen vrouwen opgericht. Niet per se ondernemers, maar on dernemende, jongere types, die volop in het leven staan. Aan zo'n club is in de Leidse regio grote behoefte. We willen net werken, van elkaar leren, een maatschappelijk doel dienen - maar ook gewoon lekker 'tut ten'." Juliette Gilissen heeft al jaren haar eigen tekstbureau (Punt Uit), maar wordt menigmaal als 'vriendin-dus-aanhangsel van marktkoopman Chris Ver plancke' gezien. „Dan vragen mensen me: vind je het niet vervelend altijd maar achter hem aan te sjokken? Alsof je zelf niets meer voorstelt! Ik kwam altijd overal al en kende iedereen, ook zonder Chris." Oud-bestuurslid en communi- catie/pr-specialist Sander Par don is vanaf half januari ettelij ke keren in het bekende tv- spotje van de nieuwe telecom- maatschappij Dutch Tone te zien, samen met de komiek Leslie Nielsen. „Het is een paar seconden, maar je bent er wel een dag mee bezig. Die tv-spot- jes en het figureren in soaps zijn voor mij een middel om verder te komen in 'het wereld je'. Presenteren is mijn grote liefde. En soms beloven omroe pen je van alles, maar ik kan niet de hele dag blijven wach ten. Het accent ligt voor mij dit jaar dan ook op de groei van mijn eigen reclamebureau." Pardon heeft voor de nieuw jaarsborrel zijn smoking maar aangetrokken. „Staat gezellig. En ik heb 'm toch niet voor niets gekocht?" En dan is het tijd voor serieuze kost. Hoe pretentieloos en ge zellig de Business Club Leiden ook wil zijn, de voorzitter komt in zijn nieuwjaarstoespraak De Leidse pr/communicatiespecialist Sander Pardon in druk gesprek met Juliette Gilissen. Pardon is binnenkort in een groot aantal tv-spots te zien; Gilissen is druk met het oprichten van een vrouwenclub. foto marklamers met zware kost. „Het slechte nieuws is dat onze maatschap pij is losgeslagen. Het goede nieuws dat we nog steeds drij ven", en nog veel meer drama tische uitspraken. Luidkeels laat zijn gehoor na enkele mi nuten merken het leven heus wat zonniger in te zien. Doet Gerard de Haas volgende keer vast ook weer. Als de vrouwen uit de buurt zijn. Leiden krijgt eerste gemengde Lionselub De Leidse regio is binnenkort een club rijker: de eerste ge mengde Lions-club, 'Lugdunum Dualis' geheten. MKB-voorzitter René van Leeuwen is er als 'keyman' druk mee doende. „Tien mannen én tien vrouwen moet ik zien te vinden. Het kost nogal wat moeite om geschikte vrouwen te vinden. Vóór dit ini tiatief zijn er ook al heel wat mislukte opstartpogingen ge weest. Vandaar dat ons 'jachtgebied' nu zeer groot is. Het strekt zich uit van Oegst- geest tot Hazerswoude. Geluk kig hebben we inmiddels al een vrouwelijke apotheker, notaris, hoofd politie, een advocate en een vrouw die bedrijfsruimtes verhuurt. We hopen deze zomer de oprichtingsvergadering te houden. Of anders dit najaar, tijdens het 3 oktober-gala. Leid- serkan het niet." MKB-bestuurders praten bij met wethouder Kruijt v Bob Oudshoom, Huib Kruijt en Leo van Velzen. Altijd handig, die recepties. Kun je de be stuurders ten minste gewoon onder een drankje aanspreken in plaats van zo'n officië le brief te schrijven. Zo greep MKB-voorzitter René van leeuwen de nieuwjaarsreceptie van het midden- en kleinbedrijf afge lopen week aan om de Leidse wethouder Huib Kruijt toe te spreken. „We zijn blij met de plannen rond de Aalmarkt, als het er maar niet in eindigt dat de gemeente straks via baatbe lasting de winkeliers geld uit de zak haalt", zei Van Leeu wen. Kruijt kan die opmer king alvast 'meenemen' rich ting college en de toekomsti ge burgemeester, de grote onbekende aan wie Van Leeuwen in zijn toespraak ook refereerde: „Nu zijn we een grote stad, wil niemand die 'We zijn blij met de plannen voor de Aalmarkt, als het maar niet eindigt in baatbelasting stad hebben als burgemeester. En wij maar straat. trots zijn op Leiden." Ook op deze receptie was het aantal dames zwaar ondervertegenwoordigd. Van Leeuwen: „We hebben wel vrouwelijke leden: er zitten er zelfs twee in het bestuur. Maar het lijkt wel of de dames bij dit soort gelegenheden toch altijd weer voor het gezin kiezen. Tja, mijn eigen vrouw had ook geen tijd om mee te komen. Zo gaat dat." Van Leeuwen krijgt in velerlei opzichten een druk 1999. „Mijn eigen accountantskan toor, Berk. gaat fuseren. En wij als MKB blijven ons, samen met Sociale en Economische Zaken van de gemeente, in spannen voor met name de kleine ondernemers, die het moeilijk hebben. En dat zijn er tegenwoordig nogal wat, zowel in een buurt als Leiden-Noord als in de Haarlemmer- 'Coup' lukt: record aantal receptiegangers bij Flora De 'coup' om zoveel mo gelijk mensen naar de nieuwjaarsreceptie van de Rijnsburgse veiling Flora te lokken, werd afgelopen vrijdag met succes ge pleegd. Rond de driehon derd kwekers, handelaren, gemeentebestuurders, ban kiers, accountants, make laars en anderen die 'zaken doen' met de veiling, lieten hun gezicht zien. „Het was veel drukker dan in vorige jaren, omdat we nu voor een ander tijdstip hebben gekozen. Normali ter hielden we de receptie op de eerste veilingdag in het nieuwe jaar. Maar om dat we er juist de kwekers en kopers bij willen heb ben, hebben we de receptie nu naar vrijdag, einde van de middag verplaatst. Een tijdstip waarop de werkdag er voor de meesten op zit. Tja, het werk gaat natuur lijk altijd vóór; onze bran che kent geen ATV of 36- urige werkweken", aldus een oude rot in het vak, Flora-voorzitter Gerrit Ra- vensbergen. Een 'magic-table'-artiest moest voor een speciaal ef fect zorgen aan de tafels van de nietsvermoedende bloemenhandelaren. „Een extraatje, omdat we vol gende maand 85 jaar be staan. Dat is weliswaar geen officiële lustrumda tum, maar waar vind je zo'n vitale 85-jarige?", re deneerde Ravensbergen. Vervolgens goochelde hij zelf met getallen. De veiling draaide afgelopen jaar een omzet van 850 miljoen, hoopt in 1999 naar de 900 miljoen te gaan en we kun nen allemaal rekenen hoe de begroting verder groeit. „We hopen de magische grens van het miljard nóg net voor de komst van de Euro te halen." Prominent aanwezige op de receptie was Cor van Duijn, de 'self-made' Rijns burger, volgens eigen zeg gen 'oud-pionier van de bloemenwereld'. Tegen woordig grossiert hij in Zuid-Afrika in zowel onroe rend goed als in de tropi sche planten, maar Van Duijn is en blijft ook eige naar van het Golden Tulip- hotel (Leiden) en hotel Noordzee (Noordwijk). „Ik ben eigenlijk arm, want ik werk hard en ik heb zor gen", zo meldde hij vrijdag in de veiling. „Nee, zonder gekheid, ik heb in Zuid- Afrika echt m'n tweede va derland gevonden. Ik ben er aandeelhouder in een distributiecentrum en fieb er een paar honderd man aan het werk. De zaken gaan daar goed en trou wens hier ook, want in m'n hotels heb ik prima mana gers lopen. Ik pendel te genwoordig heen en weer, maar zo'n receptie hier wil ik niet missen. Dan zie je iedereen weer eens. omme schipbreukelingen, zoals Ro binson Crusoe, zoeken hun toevlucht tot ibewoondc eilanden. Slimme schipbreu- ilingen laten zich afzetten op Kaag-eiland, ~iar ze worden opgevangen door Tante e, 'uw liefste tante' zoals het bord bij de m«/ igang van het restaurant zelfbewust meldt. 1 j zijn slimme schipbreukelingen. Aan het nd van een uitputtende werkweek laten nij de auto achter op het parkeerterrein aan e vaste wal, steken de paraplu op en sche ien in op de pont over de Ringvaart. Aan de je b verkant is het nog maar een paar honderd Heter stevig doorstappen naar het restau- ?ijze ant- ik te ante Kee ligt schuin tegenover de grote :osti Wdsen van jachtwerf Van Lent, waar mil- jim pooirs van over de hele wereld hun speel- over es bestellen. Voor wie de wandeling vanaf ei e pont te ver is of wie zijn Rolls Royce niet de i' het oog wil verliezen, beschikt het res- oen Jurant over een ruim parkeerterrein, let horecabedrijf is ondergebracht in een feervol pand. direct gelegen aan het water ysio an de Kagerplassen. Bezoekers komen i in erst in een ruimte waar een kleine bar is e lx Hdergebracht. Daarachter ligt het knusse ,M< istaurantgedeelte. Er staan zeven tafels pnii "et comfortabele stoelen, tegen de muur m njkt een mooie schouw met een potkachel an j1 het plafond wordt gedragen door crème- wai aeurige balken. Je waant je in een flinke mil uiskamer. waar de gasten geen geheimen at i f°or elkaar hebben. Naast ons zit een r°epje senioren die wij inschatten als een ve e'egatie van het parochiebestuur (er wordt he 'e hele avond geklaagd over het teruglo- an )cnd kerkbezoek) en naast ons zit een za ak !enechtpaar met een zaktelefoon die om de du ^verklap afgaat. 'e grote kracht van het restaurant gaat op Restaurant-bar Tante Kee, Julianalaan 14, Kaag. Tel.: 0252-544206. Keuken; goea Menukaart: origineel deze gure vrijdagavond verloren in de inkt zwarte duisternis: het uitzicht over de plas. In de zomermaanden moet dat magnifiek zijn. Dan is het, weten we uit ervaring, in elk geval ook uitstekend toeven op het grote terras. Tante Kee biedt allerlei faciliteiten op en rond het water. Een overzicht daar van is te vinden op de website van de Kaag (www.Kaag.nl). Het restaurant kan worden ingedeeld in het betere middensegment. Er zijn voorgerechten van 17,50 tot 28,50 gul den, soepen van 11,00 tot 14,00 gulden, hoofdgerechten van 24 tot 40 gulden. Aan de presentatie wordt veel aandacht besteed, de bediening is ongedwongen en toch pro fessioneel. Januari en februari zijn in de regel slappe maanden voor de horeca. De ene helft van Nederland buikt nog uit na het culinaire ge weld van de kerstdagen en de jaarwisseling. De andere helft heeft zich vanaf 1 januari opgezadeld met het goede voornemen om een aantal kilo's af te vallen. Speciaal voor deze categorie lijkt Tante Kee het Hap Snap-menu te voeren. Daarbij kan een keuze worden gemaakt uit een reeks kleine gerechtjes. Vier gangen kosten 60 gulden, vijf gangen 70 gulden en zes gangen 80 gulden. We loezen voor de laatste variant en stellen zelf ons menu samen. We begin nen eendrachtig met een terrine van zee tong en gerookte zalm, daarna scheiden onze wegen even om een krachtige groen te-runderbouillon en (aan de overkant van de tafel) een vissoep te nuttigen, om weer bij elkaar te komen voor een campari-sor- bet, gevolgd door gebakken griet met bie- slooksaus. Daarna kies ik voor het lamsrib- stuk met romige knoflooksaus qn het kaas- plateautje toe en mijn tafelgenoot voor de wilde eendenborst en Keetjes toetjesfanta sie. We drinken er afwisselend een witte wijn uit het Swartland van Zuid-Afrika en een rode Corbières bij. Over het eten zijn we over het algemeen goed te spreken. De terrine bestaat uit een mooie plak zalm en tong, met een pittige dressing. We krijgen er een schaaltje warme toast bij. De soep ziet er prachtig uit, maar vinden we een beetje smakeloos. De campari-sorbet biedt waarvoor hij is be doeld: een lekker fris tussendoortje. Het stukje griet is heerlijk, maar de tagliatelle die erbij wordt geserveerd had wel wat war mer gemogen. De lamsrib en de eenden ling over het eiland. Maar slimme schipbreukelingen wachten daarvoor op beter weer. borst smaken prima, en ook de kaas en het toetje voldoen aan de verwachtingen. De porties zijn steeds bescheiden, maar al les bij elkaar hap snap je tijdens zes gangen toch nog behoorlijk wat weg. Het avondje bij Tante Kee hadden we dan eigenlijk ook tekst: dirk cornelissen moeten besluiten met een stevige wande- foto. dick hogewoning

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17