Flair slaagt met vlag en wimpel Oase redt het vege 1| Leiderdorp is te zwak voor Grasshoppers Sport CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK I L AZC verliest bloedstolle partij van landskampioei Blitz blijft meedraaien voor plaats in top drie DIOK houdt zich mth net staande in koude MAANDAG 11 JANUARI 1999 Flair werd kampioen in de tweede divisie van de landelijke badmintoncompetitie en promoveerde naar de op een na hoogste klasse van Nederland. Van links naar rechts, staand: Cees-Jan van Vliet, Karin Kuipers-Van Pel, Edwin Dierckxsens, Bas van Zeist en trainer Bas Manning. Gehurkt: Bianca Dijkstra en Sandra Kroon. FOTO LOEK ZUYDERDUIN Bij Shuttlewoude komt het, na het 6-2 verlies tegen Misser, op de laatste speeldag aan of degradatie wordt voorkomen. Rob Burgerjon en Jaco Lem merzaal wonnen gisteren hun singles. Voor Apollo uit Roelo- farendsveen geldt hetzelfde als voor de ploeg uit Zoeterwoude. Het eerste team verloor bij DKC drie singles en kreeg er een ca deau. In het dubbel scheurde dubbelspecialist Ad van de Brand zijn achillespees en de wedstrijd werd gestaakt. De Lei- denaar is inmiddels geopereerd en mag vandaag het ziekenhuis weer verlaten. Team 2 speelde, dank zij Stefan Oomen, Ruud Bakker en Arno van der Heiden in beide dubbels verdienstelijk gelijk te gen De Treffers 2. Met twee punten voorsprong op Hyun dai/PIP is het team nog niet vei lig- De streekderby tussen de bei de middenmoters in de vierde divisie, BC Lisse en Wassenaar, eindigde met 5-3 in het voor deel van de gastgevers. Wouter van der Wal en Paul van der Hulst wonnen voor Lisse tegen John van Egmond en Frank van Leeuwen. Monique Hilgeman en Charlotte Los maakten voor Wassenaar gelijk door Sandy de Haas en Debby Emanuels voor te blijven. De ploeg uit de Bol lenstreek won de beide dubbels van Rogier Moorman met Van der Hulst en De Haas met San dra Bon, die met Moorman ook haar mixed winnend afsloot. In de vijfde divisie heeft Spot vogels. dat zelf met 6-2 van DKC 6 won, na het onverwachte gelijkspel van koploper Drop Shot 3 weer kansen op de twee de plaats, die promotie inhoudt. Peter Bus, Dave Fredriks, Jerry Versluijs en Corinne Kortekaas wonnen vrijdag hun singles en dubbels. Invaller Willeke Bloe- mendaal moest twee partijen afstaan. RUGBY PIETER VAN DER VLIET DIOK heeft er gisteren alles aan gedaan om in Rotterdam niet op een verliespartij getrakteerd te worden. Tegen de plaatselijke rugbyclub werd in de striemen de koude onder de rook van vliegveld Zestienhoven uitein delijk met 14-9 gewonnen. Voormalig DIOK-coach Theo Snijders, inmiddels oefenmees- ter van DIOK's concurrent Den Haag, was naar de Hofstad ge komen om zijn komende tegen standers te bekijken. ,,Wij staan bovenaan op de ranglijst en spelen volgende week tegen Rotterdam. Omdat onze wed strijd tegen Castricum vandaag werd afgelast, is dit voor mij de kans om eens te zien hoe Rot terdam de winter is doorgeko men. Daarnaast blijft DIOK na tuurlijk een gevaarlijke tegen stander die we' ook nog een paar keer zullen tegenkomen." Maar echt onder de indruk van het Rotterdamse spel was Snijders niet. Hij had wel loven de woorden voor Momé Lox- ton, de flyhalf van Rotterdam. De jonge Zuid-Afrikaan, die zonder al te veel inspanning de tegenstander met goed ge plaatste kicks onder druk zet, was voor DIOK de grote plaag geest. Het merendeel van de driekwartenacties begon of ein digde met een kick van Loxton, waardoor hij DIOK achteruit liet lopen. Toch hadden de Leide- naars over de hele wedstrijd het betere van het spel, alleen ont brak het aan voldoende zelfver trouwen om het harde werken om te zetten in punten. Thomas Suring opende voor DIOK binnen tien minuten de score, na een fraaie center Rogier van de terdam leek even a; liet zich op de eigen zetten en kon DIOK overtredingen afstop] door schopte Niels K( een kwartier de standue] niets leek een grote Li in de weg te staan. Rotterdamse verdedij voor DIOK een i vesting. Daardoor niet uitlopen naar ei voorsprong. Loxton bi twee strafschoppen naar een 8-6 ruststani Na rust bood de hetzelfde beeld. DIOI en Rotterdam probi rommelig spel de bi|etc gasten te ontfutseleL di avontuur te gaan. Metjder naltykicks gaf Dam DIOK met 14-6 weer efte f Er stonden nog tien de klok toen een drie] weer Loxton Rotterd. de wedstrijd bracht. foe stander was ontketeljani kon ook in de extra tijdals se ploeg niet meer adj hij De stand bleef stekel j en DIOK kroop dooiy d van de naald. In Sassenheim trol de 15-13 overwinning stc versum pas in de vjke naar zich toe. Het Sass| d spel stond bol van djpt is wat in de openingsfasjt." gasten met een driepuLkn afgestraft. „De weds he meer spannend dan t assistent-coach Marcifchti Heiden na afloop. Pasjen 1 tra tijd schopte Van dinst de winnende treffer vcjzwc 13 eindstand. ]a F L( 1 de laliti Zl| Alphenaren niet door naar bekerfinale AZC is er in Amersfoort niet in geslaagd de finale van de strijd om de nationale beker te halen. Na een bloedstollende wedstrijd dolf de Alphense ploeg na verlenging met 12-11 het onderspit te gen AZPC. AZC kon de halve finale op volle oorlogssterkte afwerken. Zowel Joeri Stoffels als Bob Brebde was weer van de partij. Voor beiden was het de eerste wedstrijd na een lange afwezigheid. Joeri Stoffels speelde als vanouds. Hij startte niet in de basis, maar werd al in de eerste periode ingebracht en werd vervolgens niet meer gewis seld. Bob Brebde had veel minder speeltijd. Hal verwege de tweede periode had hij al zijn derde persoonlijke fout te pakken en kon hij gaan dou chen. In eerste instantie leek AZC geen kans te heb ben. AZPC kwam flitsend uit de startblokken en kwam snel op een 5-1 voorsprong. AZC vocht zich terug in de wedstrijd en nog in de tweede periode kwamen de Alphenaren weer langszij (5- 5). Daarna was het een volkomen gelijk opgaand duel. AZPC had weliswaar veelal een voorsprong, maar groter dan een doelpunt werd de marge nooit. Vlak voor tijd leek de beslissing te vallen. Twee AZC-spelers, onder wie doelman Wim Vermeulen, werden naar de kant gestuurd. Kim- mo Thomas lag in het Alphense doel.'j^1 echter geen gat vinden in de Alphense waardoor AZC deze hachelijke situatie o ch Met nog enkele seconden te spelen kc,e®' beslissing forceren. Een break werd eiJ' benut. Gevolg: tweemaal drie minute n< ging. Halverwege waren de ploegen no 3P evenwicht (11-11). In de laatste drie mil j1 1 Daniël Bikkel voor AZPC de zege binnei 'er (12-11). AZC keek met gemengde gevoelens te halve finale. Niels Zuidweg: „We zijn teleurgesteld over het resultaat. Maar wel een goed gevoel dat we een ploeg weer partij kunnen bieden. Voor de cot dat belangrijk." Topscorers AZC: Niels Z Joeri Stoffels 3 en Björn Boom 2. Katwijk verloor in de beker 2 met 6-8 De Katwijkers verloren niet alleen de maar tevens twee spelers met blessu Schaap kreeg een elleboog tegen de t oai Dirk Haasnoot brak een botje in zijn ha spelers raakten overigens geblesseerd lukkige acties. Katwijk liep al snel een 0-(gaai stand op waarna de ploeg achter de fe>n d liep. Topscorer Katwijk: Alex Sieval 5. De vrouwen van LZ 1886 verloren etfcar wedstrijd voor de competitie met 8-13 v nap Satumus 2 verrast tegen koploper Veglo, Shuttlewoude en Apollo in degradatienood Flair greep met de verwachte 6-2 overwinning op 't Gein de ook al verwachte titel in de tweede divisie. De Alphen se topformatie promoveert daarmee naar de op een na hoogste klasse van de landelijke badmintoncompetitie, een niveau, dat een tiental jaren geleden ook al eens werd gespeeld. Bas van Zeist, die in de compe titie maar één enkelspel moest afstaan, bleef met Bianca Dijk stra ongeslagen in de mixed. Naast de veel winnende kop man zorgden Edwin Dierckx sens. captain Cees-Jan van Vliet, Dijkstra, Sandra Kroon en de gisteren weer invallende Karin Kuipers-Van Pel dankzij een hechte teamgeest voor zoveel punten, dat de titel met een riante voorsprong binnenge haald kon worden. Flair was zonder twijfel het beste team in deze klasse. De Alphenaren stonden op de lan ge weg naar het kampioenschap door een tweetal gelijke spelen slechts twee punten af. De con currentie werkte volop mee door over en weer van elkaar te wannen. Slachtoffer werden de bezoekers van gisteren, die in twaalf rondes geen enkel winst punt konden boeken. Het team uit Nieuwegein was opgebouwd rond een sterspeel ster, Edith Hoksbergen, die het in haar eentje niet kon. Bianca Dijkstra moest haar gisteren echter wel feliciteren. Bas van Zeist, de van een blessure terug gekeerde Edwin Dierckxsens en Karin Kuipers-Van Pel, die voor de nog zieke Sandra Kroon in viel, scoorden wel een single- punt. Hoksbergen haalde voor 't Gein nog een tweede puntje in het vrouwendubbel, maar Flair was heer en meester in de ove rige dubbelonderdelen. Behalve het vaste punt' van Dijkstra met Van Zeist won ook Cees- Jan van Vliet zijn beide dubbels met Van Zeist en Kuipers-Van Pel. Het Alphense vlaggenschip kon de vreugde, de bloemen en de champagne delen met de ploegleden uit het derde team, dat het lastige Duinwijck met liefst 7-1 verpletterde. Flair 3, dat een duel vooruit speelde, kan het kampioenschap in de vierde divisie alleen in theorie nog maar ontgaan. De ploeg moet dan de laatste wedstrijd met 7-1 verliezen, terwijl con current DKC 5 haar twee nog resterende treffens met maxi male 8-0 cijfers moet winnen. En daar houdt in Alphen nie mand rekening meer mee. Gisteren wonnen Arnold Duijm, Mark Blom. Elise Zand- stra en Petra Bos-Knoester hun enkelspelen met overtuiging en waren Duijm met veteraan Martin Voskuilen en Zandstra met Bos-Knoester ook in de dubbels oppermachtig. Pas in de gemengddubbels liet Flair 3 de teugels vieren. Bos-Knoester won met Duijm nog wel, Zand stra met Blom gunden de eer aan de tegenstanders. Was Flair bij het begin van de competitie al zo'n beetje de al leenheerser in de regio Leiden, na afloop van de editie 1998/1999 zal die positie enkel nog maar dominanter zijn. De eerste twee teams van Veglo grepen de allerlaatste strohalm niet. verloren hun wedstrijden bij SIO 2 met 6-2, respectievelijk met 7-1 bij Drop Shot 2 en moeten met drie punten en een slechter gemiddelde hun laatste twee duels dik winnen om afda len te voorkomen. Bij de hoofd macht won Randy Thepass twee partijen, single en mixed met Moos Borsboom, bij de re serves redde Bianca van Delft de eer. MSV kreeg het in de slotfase van de wed strijd in en tegen Urk knap moeilijk, maar wist toch met 84-81 te winnen. De Noordwijkers speelden nerveus, tot on vrede van coach Burhan Alibegovich. De strijd ging gelijk op, totdat MSV halver wege met een tussensprint de wedstrijd openbrak en een 40-29 voorprong nam. Die klap kwam Urk niet meer te boven. Met gecontroleerd basketbal bleef MSV te sterk voor de zwalkende thuisploeg. Urk zette de Noordwijkers nog wel on der druk met een felle pressie-verdedi ging, maar MSV gaf de overwinning niet meer weg, ook al moest de ploeg het in de laatste minuten doen zonder Bart en Jan Koek, die met vijf persoonlijke fou ten vroegtijdig het toneel moesten verla ten. Scores MSV: B. Koek 24, Steenvoorden 22, Van Leeuwen 19. Blitz blijft meedraaien voor een plaats in de top drie. na de ruime overwinning op New Stars, 65-42. Blitz verloor dit sei zoen al twee keer van deze tegenstander. Volgens coach Sid Bruinsma was een goede en hechte verdediging de basis voor het succes. Blitz maakte het de gas ten uit Nieuwegein moeilijk en dwong de tegenstander tot het nemen van ge forceerde schoten. Aanvallend kon Blitz steunen op de routine van Richard Kruithof en Richard den Os. Beide spe lers namen op belangrijke momenten het voortouw en sleepten hun club naar de verdiende overwinning. Scores Blitz: Bruinsma 14, Knijnen- burg 13. Het gaat niet goed met BS Leiden. Djt weekeinde verloor de ploeg van coach Ivo Boom met 54-61 van het laag geklas seerde Arnhemia Eagles en daardoor vielen de Leidenaars terug naar de on derste helft van de ranglijst. Het optre den van BS Leiden was ver onder de maat, tegen de ploeg die eerder dit sei zoen twee keer werd verslagen. Leiden speelde een slechte wedstrijd, waarin de spelers er verloren bij liepen. Niets leek goed te gaan. De Arnhemmers lieten de Leidenaars in eigen hal lekker aanmodderen en maakten tevens han dig gebruik van de onmacht van BS Lei den. Gestaag werd aan een voorsprong gewerkt, die uitmondde in een 54-61 overwinning voor de gasten. BV Lisse ging in eigen huis tegen Bin nenland met 58-64 hard onderuit. Coach Hans van Vegten was teleurgesteld. „Onnodig", liet hij weten. „We hadden de wedstrijd kunnen winnen." De thuis club kreeg kansen te over, maar verslikte zich onder de borden in de meest riante mogelijkheden. Meest opvallendste speelster was oud-intemational Petra Weeda. Weeda, begenadigd met een uit muntend schot, was nauwelijks af te stoppen en zij scoorde 33 punten. In haar eentje kon zij echter het gat niet dichten dat Binnenland sloeg in de tweede helft. Scores Lisse: M. Droogh 18, Van der Heuvel 17, Koolhof 12. Junioren Bij de junioren meisjes won Grasshop pers van coach Rick Driesen met 80-49 van Lely, waarbij spel verdeelster Irene van de Burg gespaard werd. BV Leider dorp ging zonder de inbreng van Jinga Gosschalk en Renske van der Voort bij Hoofddorp hard onderuit met 67-31. De junioren van Blitz speelden zich naar een 104-70 overwinning op het Lim burgse Weert. Scores: Crijnen 21, Aan- haanen 20 (17 reb.), Van Haasteren 16. De mannen van Satumus verlo ren in de eerste divisie van EDH, 20-18, rust 9-8. De Satur- nus-reserves zorgden voor een grote verrassing door in de Vijf Meihal de nog ongeslagen kop loper HEC met 23-19, rust 13-6, te verrassen. Rijnstreek bleef overeind tegen Hellas 3, 28-24, rust 15-9. De vrouwen van Oase moesten winnen om niet in de gevarenzone te belanden. Dat lukte tegen mede-degradatie kandidaat EMM maar net, 21- 19, rust 11-10. Stompwijk/Fair- play, dat trainer- coach Wouter Zoutenbier zag vertrekken, ver loor in Rijswijk van Animo, 19- 16, rust 10-10. Satumus leek EDH, als altijd een moeilijke tegenstander voor de Leidse ploeg, in Delft te kun nen bedwingen. Tweemaal poetsten de Leidenaars een voorsprong van de Delftenaren weg. Eerst kwam Satumus terug van 12-10 tot 12-12 en vervol gens van 14-13 tot 14-14. Op merkelijk is dat Satumus juist in die periode met een man min der speelde. Omdat de Leidse handballers in de slotfase vier vrije schotkansen en twee straf- worpen niet verzilverden, ble ven de punten in Delft. Bij Satumus 2 gingen de strafworpen er wel in. dankzij specialist André van Es, die er vijf in het HEC-doel schoot. Spelverdeler Van Es maakte in totaal zes treffers en hij was met Giovanni Voskuil (acht) de uit blinker. In de slotfase, toen HEC hevig aandrong via een 3-1-2 defensie en Satumus meer bal verlies leed dan in de hele voor gaande periode, speelden twee Leidse junioren de hoofdrol. Doelverdediger Marijn van der Sterre maakte drie strafworpen en drie vrije schotkansen on schadelijk. Een andere junior, Maurice ten Hengel, zette in de slotminuut HEC definitief op verlies met een daverende straf- worp, 23-19. Rijnstreek nam de opmerkin gen van trainer-speler Paul Timmermans na de wedstrijd van vorige week tegen EMM 2 ter harte en ging er in de wed strijd tegen Hellas 3 defensief wat steviger tegenaan. Dat be taalde zich uit, want de Helle nen kregen weinig vrije-schot- kansen. De Alphense linkerop bouwer Remco Pabst had een topdag, hij scoorde elf keer. Een goede tweede was cirkelloper Koen Olders met vijf treffers. De winst van Rijnstreek diend, 28-24. Bij de vrouwen mo op de tenen lopen ore kunnen kloppen. Het in de laatste minut nend. De laatste scto defensie, doelverded grid van der Klink, ploeg aan de overwin 19) door een strafwor pen. Bij Oase lieten ve al Diana van Rooden, terug, en Nelleke B (ex-MSV) zich gelden. Stompwijk/Fairplay zelfvertrouwen. Dat w zaak van het verlies 1 mo. Het gebrek aan zr wen bleek vooral in ding van de aanval. I Yvonne Bennis, een van formaat die bove J nodige ervaring heeft c ^j presteert beneden ha. enJ Ciska Hoogeveen spa ran en maakte acht treffen Trainer Zoutenbier stapt c Trainer-coach Wouter Zoutenbier is opgestapt bij de hi0m vrouwen van Stompwijk/Fairplay, toen bleek dat de grooen meer met hem wilde werken. „De communicatie tus speelsters en de trainer was niet goed", aldus Zoutenbie speelster Lenie van de Bosch heeft zijn taken voorlopig nomen. Zoutenbier begon als trainer bij de Leidse Satumusv en stapte toen over naar het Zoeterwoudse Fairplay. Ti vereniging vorig jaar fuseerde met Stompwijk'92, kreeg2 bier het eerste vrouwenteam onder zijn hoede, dat uitkot \C derde divisie. Stompwijk/Fairplay staat zevende. Personele problemen voor vrouwenteams KATWIJK PIETER VAN DER VLIET Een week nadat Grasshoppers 'basketbalkampioen van de Bol lenstreek' werd, boekten de Kat- wijkse vrouwen een nieuw suc ces. Zij wonnen de streekderby tegen BV Leiderdorp met 58-47. Dat was meer dan waarop de Katwijkse oefenmeester Martin Hoekstra had durven hopen, want bij de thuisploeg ontbrak routinier Heieen van Duijn van wege vakantie. Daardoor was de selectie nog verder uitgedund. Eerder dit seizoen raakten Kris- ta Skrede en Suzanne van Koot- en geblesseerd en zaterdag moest de derde speelster, Annet van der Plas, met een kniebles sure vroegtijdig de wedstrijd verlaten. Ook BV Leiderdorp-coach Feitsma kampte met personele problemen. Zijn selectie was in Katwijk gereduceerd tot slechts zes speelsters. Sandra Wagema- ker kon niet meedoen omdat zij te veel last heeft van een sle pende voetblessure. „Ik krijg de kriebels als ik mijn ploeg zo zie spelenzei Wagemaker na af loop. „Maai voorlopig speel ik niet meer. Ik heb te veel pijn na de wedstrijd en de trainingen, daar word ik nu voor behan deld. Het gaat erg langzaam." Vanwege het gebrek aan speelsters was de teruggekeerde Renate Sluys meegereisd naar Katwijk. ..Competitievervalsing! riep Hoekstra, toen hij dat hoorde. „Ze zou alleen maar in de thuiswedstrijden van Leider dorp meespelen", aldus de Grasshoppers-coach, die op voorhand een excuus zocht. Dat had hij helemaal niet hoeven doen, want de Katwijkse ploeg overtroefde de bezoekers uit Leiderdorp op alle fronten. De hechte verdediging van de Katwijksen voorkwam dat de Leiderdorpse twin towers' Ma- riska Zegveld en Lonneke Bransz onder de borden hun fa voriete" spel konden spelen. Bo vendien speelde de thuisploeg in een hoog tempo met goede aanvallende acties. Grasshoppers kwam op 13-5 voorsprong en toen koos de Lei derdorpse coach Feitsma voor een time-out om zijn speelsters aan te sporen nog iets aan de achterstand te doen. Dat lukte Leiderdorp slechts ten dele. De bezoekende ploeg kwam terug tot 15-15, maar ze raakte in het vervolg van de eerste helft toch weer achterop. Bij rust stond het 29-24. Ook daarna knokte Leider dorp hoofdzakelijk tegen zich zelf. De ploeg speelde ver krampt en de schoten vielen niet (slechts 32 procent was raak). Grasshoppers kon verder uit lopen, onder meer door twee loepzuivere driepunters van Ga- briëlle Versteeg. Ondanks haar beenblessure ging Barbara Nieuwenhuys voor in de strijd. Haar inbreng in 58-47 overwin ning van Grasshoppers was groot. „Dit moest een keer gebeu ren", zuchtte BV Leiderdorp- coach Martin Feitsma. „Vanaf september hebben we eigenlijk alleen maar in een hosanna stemming geleefd, omdat alles mee zat. Jammer alleen dat dit juist tegen Grasshoppers moest gebeuren." Scores Grasshoppers: Nieu wenhuys 14. Scores BV Leider dorp: Bransz 12 (15 reb.), R. van der Voort 12, Gosschalk 11. Marloes Driessen (4) lijkt in balbezit te komen namens Grasshoppers. Leiderdorpse Mariska van Zegveld (12) heeft het grondduel verloren. Jinga Gosschalk (11), Gabriëlle Versteeg (midden) en Renske van der Voort kij ken toe. FOTO LOEK ZUYDERDUIN

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 20