itsma trekt zich fialaise niet aan De martelgang van Gianni Romme 'Het is zonde wanneer deze jongens uit elkaar moeten' Sport Is Postma rekent nergens op ilent Raich verpest feestje Maier NDAG 11 JANUAR11999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071 -5356463 ie Europese titel maakt Fries recordhouder VEEN JOHANN MAST RSLAGGEVER aglian. chaatsliefhebber mocht ilukkig prijzen dat er nog onstante factor' van het Rintje Ritsma bestaat. _azio-t Ids Postma door de onge- p valpartij op de 500 me- n kansen verspeelde en Romme tot zijn eigen 1*6-2; top juist op zijn specialis- 3. Bol e lange afstanden - tekort deed de man uit Lem- 9| ^ls p het ijs van Thialf 'ge- P- iiin wprk-' \M\p R item a t. 16- ■ki 'Nederlandse schaatsen beleefde een schaatsweek- dat een wrange nasmaak achterliet bij velen en l' nigen weer met beide benen op de grond zette, Rintje Ritsma trok zich niets aan van de malaise, stoïcijns, op de 10 kilometer schaatsend met korte 2i-ijven, veroverde hij zijn vijfde Europese titel bij de 2113[inders. Een record. Ritsma zal de Nederlandse eer it WK in Hamar moeten hooghouden, nu Ids Post- e°nt cjoor diens val én het volledig falen van Gianni Rom- lonaa e titel niet mag verdedigen. isSG jaren aan op de allround toer nooien en dit seizoen is hij, in middels bijna 29 jaar oud, op nieuw sneller geworden. Vrijdag legde de titelverdediger met een formidabele krachtsexplosie op de 500 meter al de basis voor een nieuw internationaal all round succes. Zijn derde plaats op de 5000 meter bracht hem al in een zetel en na de overwin ning op de 1500 meter (1,49,18) wist Ritsma dat hij de 10 kilo meter als een echte allrounder kon schaatsen: op reserve. Omdat Ritsma het te warm vond in de schaatshal, had hij in de nacht van zaterdag op zon dag een speciaal pak laten ma ken met luchtgaten en korte mouwen. De negende plaats, ruim twintig seconden achter winnaar Bart Veldkamp, vol stond voor de titel. ,,De buit is pas echt binnen als je die 25 rondjes afgelegd hebt", zei Rits ma voor de race nog voorzich tig. Lachend voegde hij daar aan toe: „Eén verkeerde wissel en het is gebeurd." Ritsma doel de op het NK afstanden van 1997, waarop hij gediskwalifi ceerd werd omdat hij twee keer achter elkaar de buitenbocht reed. Deze keer hield Ritsma het hoofd koel. Ook al rees - uiter aard - de vraag hoe het toernooi verlopen zou zijn als Postma was blijven staan, had de kam pioen uit Lemmer wellicht ook mét zijn grote rivaal erbij kun nen winnen? „Je weet nooit hoe het gegaan was, maar ik had so wieso dicht bij fds in de buurt zijn werk'. Wie Ritsma 'Jhaatsen denkt haast on- jurig: hij kan niet eens De - na het wegvallen Barest11113 erüge allrounder deelnemersveld van lou- ivo-Sicialisten was een klasse 2-1, rrf s hij in 1992 derde werd EK stond Ritsma ieder het erepodium. Als eni- laatser veroverde hij vijf ils. De Fin Clas Thunberg Noor Ivar Ballangrud in voor de Tweede We- :lj rlog ieder tot vier. Thun- yerd bovendien vijf keer van kampioen en Ballangrud :er. Ritsma heeft inmid- vo! vee wereldtitels op zak, ijkt zich door het vrijwel ontbreken van Postma in trecht ekeinde van 6 en 7 febru- te kunnen gaan maken en 'zekere' derde. Hij is n Tyc et verzadigd. Ritsma: „Ik oroef' e'emaa' raet bet gevoel li zoveel gewonnen heb." Hem i terke schouders van Rint- 0 Wl ma kunnen de weelde al IEWOUI ostma gaat er vanuit dat igin februari zijn wereldti- Iround schaatsen niet kan digen. „Ik zal mij erbij moeten leggen", aldus na die vrijdagavond op de e afstand van de EK, de neter. onderuit ging. erlei in slaagde de derde startplaats voor Nederland te behouden en even later hoe Martin Hers man met 0,002 punt de vereis te zesde plaats haalde. „Zuur", was de reactie van Postma, die zich na zijn uitschakeling op zaterdag een dag later niet meer in het Thialf-stadion ver toonde. Hij trainde wat en volgde het restant van het toer nooi via de televisie. „Dat was niet gemakkelijk", aldus Postma, die in zijn carri ère zelden of nooit afhankelijk was van de prestaties van an deren. Hoewel de commissie kernploegen van de KNSB pas vandaag de WK-ploegen be kendmaakt, heeft Postma de hoop al opgegeven. „Martin is bij de eerste zes geëindigd. Dat was de regel. Ik neem niet aan dat de bond daarvan zal afwij ken. Hoe klein het verschil uit eindelijk ook was. talent Benjamin Raich bleef gisteren Hermann Maier v I de jjJ/SCLADMING DPA/RTR/SID val ann Maier hield gemeng- ziJn oelens over aan het twee- 'wee^eincle van het jaar. olympisch kam- won zaterdag de Super-G ladming maar slikte giste- on(^ n nederlaag in de r iuM een feestje voor eigen licie ik moest worden, eindigde Hermann Maier in een J eleurstelling. Uitgerekend piste in geboorteplaats lu moest de tweevoudig 'Pze ''sch kampioen tijdens de reuzenslalom zijn meerdere er kennen in de Oostenrijkse win naar Benjamin Raich en Zwit serse nummer twee Von Grüni- gen. Een dag na zijn overwinning in Schladming kreeg Maier voor ruim 20.000 fans klop. Voor de tussenstand in de wereldbeker van de reuzenslalom heeft de derde plaats van Maier in Fla- chau geen gevolgen. Na acht tien wedstrijden leidt de Oos tenrijker souverein. Naaste be lager Aamodt volgt op 208 pun ten en de Noorse nummer drie Kjus moet nog 219 punten goed maken. Maier was zaterdag tijdens de reuzenslalom in het Oostenrijk se Schladming nog ongenaak baar. Bij de finish bleek hij acht tienhonderdste sneller dan zijn landgenoot Salzgeber. Knaus completeerde de Oostenrijkse overmacht en werd derde. Maier genoot van de zege maar keek uit naar de wedstrijd van gisteren over twee manches in Flachau. Juist in zijn geboor teplaats wilde de Oostenrijker pas echt schitteren. Zijn pas twintigjarige landgenoot Raich gooide roet in het eten en bleef Maier in beide omlopen de baas. gezeten", zei Ritsma. „Mijn lan ge afstanden kunnen nog beter, maar dat geldt ook voor Ids. Bo vendien is mijn sprint sterk ver beterd. Maar vallen hoort ook bij de sport. Je moet drie dagen goed schaatsen, anders verdien je het niet om te winnen." Ritsma had wel liever gezien, dat Postma zich voor het WK geplaatst had. „Nu dat niet zo is krijg je altijd kreten als 'de glans is van de titel af, dat heb je bij dit EK ook al. Ik had de concur rentie met Ids wel aangedurfd. Bovendien moeten we nu vol gend jaar weer pieken op het NK allround, omdat we hier door minder startplaatsen voor het EK hebben." Toch vond Ritsma het terecht dat zijn ploeggenoot Martin Hersman naar het WK gaat. De Nederlandse selectie bij het WK zal bestaan uit een complete Sanex-equipe. Ook Hersman wordt gecoacht door Geert Kui per. „Op zich vind ik dat de we reldkampioen zijn titel moet kunnen verdedigen, maar de KNSB heeft zelf deze kwalifica- tieregels opgesteld. Dan zeggen wij nu niet: draai het deze keer maar om", zei Ritsma. Ritsma wil bij het WK all round de kroon op het seizoen zetten. Alles wat daarna komt is surrogaat. „De schaatsers van de kernploeg zullen op het WK afstanden nog wel een keer ver nietigend willen terugslaan, maar als ik wereldkampioen all round word is dat toernooi bij zaak voor mij." Komend week einde doet hij mee aan het NK sprint in Groningen. Niet om zich voor het WK te plaatsen. „Daar ben ik net niet goed ge noeg voor", aldus de pure all rounder, wiens honger in zijn specialisme nog niet gestild is. „Ik word ouder, maar ben al sinds de zomer blessure vrij. Ik weet zeker dat ik minimaal vol gend jaar nog met de top mee kan." Vanavond wacht Ritsma een huldiging in zijn woon plaats Lemmer. Ab Krook probeert Gianni Romme te troosten na diens teleurstellende 10 kilometer. HEERENVEEN GUS VAN OOSTEN GPD-VERSLAGGEVER Na de tien kilometer zakte de vorig jaar nog onaantastbare olympisch kampioen op een bankje in elkaar en gaf hij zich over aan zijn tranen. Gianni Romme had zich voorgenomen tijdens zijn eerste EK te genie ten van de carnavaleske sfeer in het schaatspaleis Thialf. Maar wat de stayer van zijn uitstapje naar het allrounden zal bijblij ven, is louter pijn en verdriet. Romme onderging in Heeren veen een martelgang die nog enige tijd door zijn hoofd zal spoken. In Nagano won de 25- jarige Brabander nog gouden medailles op de vijf en de tien kilometer, gisteren voerde hij op zijn specialismen een ach terhoedegevecht. Romme werd in het algemeen klassement als vijftiende geklasseerd tussen Brigt Rykkje en Cedric Kuentz. De sportman van 1998 heeft zijn solide uitstraling verruild voor die van een notoire pieke- raar. En dat een deel van het publiek hem weghoonde, druk te hem dieper in de ellende. Een direct gevolg van het fa len van Romme is dat Neder land, na de val van Ids Postma op de 500 meter van vrijdag, niet vier maar slechts twee mannen naar het WK allround in Hamar mag afvaardigen. Het is een blamage voor de grootste schaatsnatie ter wereld dat een klein land als Italië met drie mannen in Hamar op het WK allround (6-7 februari) zal star ten. Romme had volgens een nieuwe verdeelsleutel op een dertiende plaats moeten eindi gen om de derde WK-plek voor Postma te bemachtigen, maar hij verspeelde die mogelijkheid door onbezonnen aan de tien kilometer te beginnen. De man met de hamer, tot voor kort voor hem een onbekend feno meen, kwam hij na een paar ronden al tegen. „Ik wilde me revancheren. De derde WK- plaats zag ik alleen maar als een leuke bijkomstigheid." Romme's schaatstechniek is dit seizoen aan slijtage onder hevig en het lijkt er tevens op dat hij minder kracht in zijn lijf heeft dan twaalf maanden gele den. De duursporter pur sang zit hoger, komt niet goed uit in de bochten, schokt met zijn bo venlijf en is niet in staat om zijn scherpe rondetijden vast te houden. Romme heeft echter het gevoel dat hij lichamelijk niets mankeert, hoewel Ritsma het vermoeden uitsprak dat hij na het olympische jaar te wei nig rust heeft genomen. De ge vallen kampioen wil voorlopig alleen van een mentaal pro bleem weten. „Ik kan het niet verklaren. Ik wil alles aangrijpen om te weten te komen wat er met mij aan de hand is. Want ik bacil er van dat ik als een drol lenvanger heb rondgereden. Leen Pfrommer, coach van de Unit4-ploeg, meent dat Romme de voorbije maanden te veel energie heeft gestoken in zaken die niets met schaatsen hebben te maken. Ook heeft volgens hem het veranderen van coach in het nadeel van hem gewerkt. Topsportcoördinator Ab Krook van de KNSB sluit zich bij de woorden van Pfrommer aan. „Romme heeft afscheid geno men van een vakman als Henk Gemser. Vervolgens heeft hij In- grid Haringa van de racefiets af gehaald en dat is toch een heel ander persoon. Hij stapt in een auto met iemand zonder rijbe wijs." Romme gaf na het voor hem vernederende EK aan dat hij te rade wil gaan bij Gemser, de trainer die hem tussen 1995 en 1998 heeft gevormd. Die ge dachte alleen al geeft aan hoe wanhopig hij moet zijn en zet ook de relatie met zijn eigen coach Haringa onder druk. Romme bekende dat hij de af gelopen nachten onrustig had geslapen en veel had gepiekerd. Zijn privé-coach Haringa merk te dat Romme zich, nu het slecht met hem gaat, meer had afgesloten. Hij is kennelijk on bereikbaar geworden voor de oud-wielrenster en die mist de ervaring om daar adequaat op in te spelen. Gemser zag het gespartel van zijn voormalige beschermeling met afgrijzen aan. Hij staat ech ter niet onmiddellijk open voor een gesprek met Romme. De bondscoach van de kernploeg mannen is gekrenkt door uit spraken van Romme die speci fiek waren gericht tegen de schaatsbond KNSB. Bovendien zei Gemser dat hij het belang van zijn eigen schaatsers moet dienen en niet die van een con current. „Een gesprek is in deze tijden van polarisatie niet van zelfsprekend. Maar ik vind ook dat spijtoptanten de ruimte moeten hebben. Het enige wat ik hier tegen Gianni heb gezegd, is dat hij in eerste instantie moet ophouden met neuzelen." Romme stopt in ieder geval met allrounden, want dat expe riment is op pijnlijke wijze mis lukt. Hij gaat de komende acht weken toewerken naar het WK afstanden in maart waar hij twee titels moet verdedigen. „Vorig jaar was het makkelijk om de lijn te vinden. Het ging om twee olympische afstanden en meer niet. Ik vind het dit sei zoen veel moeilijker de lijn en de motivatie te vinden. Vanaf nu telt alleen het WK afstan den." Haringa verwacht dat Romme het karakter heeft om terug te vechten. „Hij heeft schade opgelopen, maar dit was voor hem ook een goede erva ring. Ik gun het hem niet, maar verliezen hoon bij de spon. Dit zal hem op den duur alleen maar sterker maken." De Loor wil naar gemengde ploeg HEERENVEEN GPD Barbara de Loor voelt er niets voor om ook het komende sei zoen in een vrouwenploeg te rijden. „Dan zit ik in een ge mengd team", klonk het giste ren resoluut uit de mond van de allround schaatsster. „Ik heb al twee jaar geleden aangegeven dat ik graag in een zo'n ploeg rijd. Ik ben samen met Renate Groenewold aan dit seizoen begonnen. Later is daar Sandra Zwolle nog bijgekomen, maar ik ben er niet helemaal te vreden over. De ploeg is te klein. In een grotere groep voel ik me niet meer zo alleen", al dus De Loor. Aan het begin van het schaatsjaar verlieten Tonny de Jong en Annamarie Thomas de vrouwenkernploeg en sloten zich aan bij het gemengde team van Peter Mueller. Ze waren on tevreden over de coaching van Sijtje van der Lende. Die gevoe lens leven bij De Loor niet. „Het liefste blijf ik gewoon bij de KNSB." De Loor vindt een inmiddels gewillig oor bij Ab Krook. Hij praat nog niet over samenvoe ging van de vrouwen- en heren- kemploeg, 'maar mijn gedach ten gaan wel die richting uit'. Klerk's Plastic stopt als sponsor LISSE MARC VAN DER J AGT Klerk's Plastic stopt na dit sei zoen als sponsor van de gelijk namige marathonploeg. Ploeg leider Frans Overdevest heeft dat bevestigd. Het bedrijf uit Noordwijkerhout is dertien jaar actief geweest in deze tak van de schaatssport en had vele gro te namen onder contract. Volgens Overdevest ligt er geen speciale reden ten grond slag aan het besluit van één van de bekendste sponsors binnen de schaatsmarathonwereld. „Elk jaar wordt bekeken of er doorgegaan moet worden of niet Het managementteam van Klerk's Plastic heeft zich ge woon afgevraagd wat het aan blijven als sponsor nog toe voegt. Dat moet ook, want het kost behoorlijk wat geld." „Na zeven jaar wilden ze er al definitief mee ophouden, maar dat berustte toen op een mis verstand. Ze dachten dat ik wil de stoppen. Nu zijn we een tijd verder en is de beslissing daar wel. Maar ik zou er niet van staan te kijken, als ze er over een paar jaar weer induiken." „Ik ben van de week al in ge sprek geweest met een mogelij ke nieuwe hoofdsponsor. Ik hoop het deze week allemaal af te ronden. Het gaat om een lan delijke sponsor, die overal in Nederland verstigingen heeft. Alle rijders (Jan-Maarten Heide- man, Lammert Huitema, Haico Bouma en Piet Kleine, red.) hebben al aangegeven in princi pe te willen blijven, dus dat geeft zekerheid. Maar die nieu we sponsor wil er een nieuwe jongen bijhebben. Ploegleider Nijholt bezorgd over voortbestaan team Angenent AMSTERDAM MARC VAN DER JAGT Gerard Nijholt stond op het puntje van zijn tenen. Maar de ploegleider van Netwerk-VSP zag met enkele honderden ma rathonliefhebbers hoe de ge durfde poging van kopman Henk Angenent strandde. „Hij hield de laatste bocht niet", luidde de lezing afgelopen za terdagavond. De spruitenteler uit Woubrugge verloor op de Jaap Edenbaan het oranje lei- derspak. Met René Ruitenberg als nieuwe lijstaanvoerder ligt de strijd om de Unox Cup vol gens Nijholt 'slechts weer open'. Nijholt kwam voor aanvang van dit seizoen over naar Netwerk- -VSP. Hij dook het schaatsma- rathonwereldje fanatiek en met hooggespannen verwachtingen in, maar moest lange tijd op de eerste overwinning (Angenent tijdens Zesdaagse) wachten. Ge nieten deed de nieuwkomer volop, vooral van de wederop standing van Angenent, die vanaf de seizoensopening aan sprekende resultaten neerzette. De trainer/manager van wiele- ramateurploeg Tegeltoko was zelfs blij verrast. „Ik ben aange trokken om links en rechts wat specifieke adviezen te géven. Verder trainen die gasten in hun eigen omgeving en met hun eigen mensen. Zoals de op zet nu is, kun je amper fulltime met deze sport bezig zijn. Toch ben ik er al vrij snel achter ge komen, dat dit pure topsport Het kunstijs aan de Amster damse Radioweg was afgelopen zaterdag hard en dus snel. Me de gezien de geringe wind idea le omstandigheden voor een aantrekkelijke schaatsmara- thon. Maar de wedstrijd kende geen uitlooppogingen van enige betekenis. Veel aandacht ging uit naar Angenent, één van de A-rijders die opvallend goed in vorm is. De nummer twee van het NK gaf vooraf aan dat hij zich sterk genoeg voelde om zijn leidende positie vast te houden. „On danks het feit dat ik van de week erg veel met de spruiten- oogst bezig ben geweest." An genent ging in de eerste bocht van de eerste opwarmronde on deruit, maar leverde daarna een gecontroleerde twaalfde cup wedstrijd af. Hij leek op weg naar een podiumplaats, zeker door de afwezigheid van ka nonskogel KC Boutiette (Ameri kaanse kampioenschappen) en het wegvallen van zijn rappe concurrent Jan-Maarten Heide- man (val bij ingaan van de laatste ronde). Voor Nijholt, die met Jeroen de Vries de strijdlustigste rijder binnen zijn stal had, was de analyse duidelijk. „Iedereen heeft zich gehouden aan de af spraken die we van tevoren hebben gemaakt. Henk hield de laatste bocht gewoon niet." De man die vijf jaar lang Neder landse sprinters onder zijn hoe de had, stak zijn gevoel over de afgehaakte ex-schaatstopper Gerard van Velden niet onder stoelen of banken. „Op dit mo ment missen we duidelijk die vierde man binnen onze ploeg. Je kunt er wel een sprinter bij nemen, maar zo'n jongen moet er eerst rijp voor zijn. Je hebt veel meer aan een stabiele rijder van dezelfde klasse. Dat is ook eerlijker naar de anderen toe, want die steken er al zoveel tijd in." De massasprint van de 101ste schaatsmarathon op de Jaap Edenbaan werd gewonnen door René Ruitenberg. Achter de kersverse nummer één in de tussenstand deed ook Ruud Borst goede zaken. De regerend Nederlandse kampioen op kunstijs drukte zijn schaats als zesde over de eindstreep, kwam daardoor drie punten dichterbij Angenent (negende) en steeg naar plaats drie in het klasse ment. Nijholt bleek nog te den ken in wielertermen: „We zijn de trui even kwijt, maar geven de strijd om de Cup zeker niet op. De jongens zitten conditio neel gezien sterk in elkaar, ter wijl ze gezien hun werkdruk toch op het randje balanceren." Voor Nijholt zelf zou het avontuur binnen het schaats- marathonwereldje van korte duur kunnen zijn. Zeker is im mers dat sponsor Netwerk-VSP na dit seizoen stopt. „Het zou zonde zijn als deze ploeg uit el kaar valt. Er wordt als een een heid gereden, omdat de verhou dingen binnen de ploeg uitste kend zijn." EK VROUWEN punten 500 m 1500 m 3000 m 5000 m 1. De Jong (Ned) 2. Pechstein (Dui) 3. Thomas (Ned) 4. Niemann (Dui) 5. De Loor (Ned) 6. Hunyady(Oos) 7 Groenewold (Ned) 8. Barisjeva (Rus) 9. Anschütz (Dui) 10. Polozkova (Rus) 11. Adeberg (Dui) 12. Dörfler (Oos) 13. Tönsberg (Noo) 14. Saveljeva (Rus) 15. Egyed (Hon) 16. Aunula(Fin) 163,497 39,50 1) 164,439 40,16 5) 164,897 39,62 2) 165,298 41.16(12) 166,760 41,20(13) 167,581 39,96 3) 168,957 42,09(19) 169.207 40.38 7) 170.092 41,25(14) 170,490 40,25 6) 170,979 41,92(17) 171.930 41,03(11) 172,275 41.28(15) 172.532 40,68 8) 172,905 40,96(10) 179.533 44,02(24) 1.59,41 2) 2.00,18 3) 1.58.37 1) 2.01,21 5) 2.01,86 6) 2 01,07 4) 2.02,47 7) 2 03.27(10) 2.02.88 9) 2.03.51(11) 2.02,76 8) 2.04,01(12) 2.05,00(15) 2.04.03(13) 2 04,81 (14) 2.09,52(21) 4.08,70 2) 4 09,66 3) 4.11,70 4) 4.08.40 1) 4.13.15 5) 4.17.98 8) 4.13.61 6) 4.17.26 7) 4 19.71 9) 4.22,67(12) 4.20.33(10) 4.23.36(13) 4.21,22(11) 4.25,76(14) 4.25,89(15) 431,47(16) 7.07,44 3) 7.06.09 2) 7 18.71 6) 7.03.35 1) 7.07.49 4) 7.22.69 7) 7.17.76 5) 7.28.61 (10) 7.25.97 8) 7.32.92(11) 7.27.51(9) 7.36,71 (12) 7.37.93(13) 7.42.16(15) 7 40,27(14) 7 50,95(16) EK MANNEN punten 500 m 1500 m 5000 m 10000 m 1. Ritsma (Ned) 2. Sighel (Ita) 3. Sjepel (Rus) 4. Veldkamp (Bel) 5. Sajoetin (Rus) 6 Hersman (Ned) 7. Breuer (Dui) 8. Dittrich (Dui) 9. Ervik (Noo) 10. Storelid (Noo) 11. Donagrandi (Ita) 12. Kortenaar (Oos) 13. De Monte(Ita) 14. Rykkje (Noo) 15. Romme (Ned) 16. Kuentz (Fra) 154.612 36.74 2) 156,127 37.64 7) 156,134 37.52 5) 156.203 38,53(15) 156.442 38,08(13) 156,870 37,32 4) 156.872 36.89 3) 157,648 38,82(20) 157,706 38,53(15) 157,858 39,05(22) 158,149 37,67 8) 158.608 38,73(18) 158,623 37,85 9) 158,673 39,27(23) 158,700 38,68(17) 160,356 37,60 6) 1-49,18 1) 1 51,20( 8) 1.50.64 4) 1.52.92(13) 1.51,58(10) 1.51,03 5) 1.51,067) 1.54,20(18) 1.52,05(12) 1.53,30(14) 1.51,80(11) 1.53,48(15) 1.51,54 9) 1 55.17(23) 1.54,61 (20) 1.51.05C 6) 6.36.33 3) 6.39,57 7) 6.39.68 8) 6.35,43 2) 6.37,94 5) 6 40.23(10) 6 43,45(13) 6.38,27 6) 6.32,55 1) 6.37,72 4) 6.47,51(16) 6 41,29(11) 6 46,10(14) 6.39.69 9) 6.41.83(12) 6.54.83(19) 13.56.93 9) 13 49.29 6) 13.55.33 8) 13.29.81 1) 13.47,50 5) 14 10,35(12) 14.12.34(14) 13.38,71 2) 14.11,42(13) 13.45,41 4) 14.09,25(11) 13.58,47(10) 14.19.66(15) 13.40.891 3) 13.52,69 7) 14 45.14(16) Dave Versteeg toont zijn klasse ZOETERMEER Dave Versteeg heeft tijdens de derde wedstrijd van de nationale shorttrackcompetitie de 500 meter op zijn naam geschreven. De 22-jarige nationaal kampioen uit Lisse verbruikte 44,79 seconden voor de kortste afstand. Hij hield in de finale Noordwijker Alexan der Velzeboer (44,87) net achter zich. Maureen de Lange zegevier de bij de vrouwen. De Leiderdorpse bleef haar tweelingzus Melanie voor: 47,57 om 47,87.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19