rouwen schieten ernix langs Tempo Leython zet indrukwekkende opmars voort MSV ontevreden na zege Rijnstreek kan het net niet bijbenen Sport )C maakt het koploper etermeer zeer moeilijk (DAG 23 NOVEMBER 1998 begint met verlies j eeste clubs hebben aan hun eerste optreden in de luntenwinst overgehouden. Pernix zette de streek- tegen Tempo in winst om (22-18). De andere re- Jnoten, Madjoe en Velocitas, hielden elkaar in even- (17-17). Alleen TOP, Crescendo en KZ Leiden ein- n aan de verkeerde kant van de score. ikj L« MICHEL VAN GENT ek er even op, alsof TOP in de wedstrijd kon ko ggen KVS. De Sassenhei- y, tonden na veertig minu- i-ll achter, maar zagen "71 opponenten vervolgens (fenSteven Baart en van der Wolf brachten 1 hoop met hun twee i inten op rij, goed voor 17- aanval gaf bij deze stand twee keer de bal gauw uit s4n, doordat er blind naar al werd geworpen voor rai oorbraak. De thuisclub deze beide intercepties uit. Daarmee was de 5. terloren: 20-17. Opmerke- j'g' noeg scoorden alleen de ik,ïn en wel Steven Baart l :oen van der Wolf (6), Pe- eren (2) en Bas van Am- m. p leginaanval van Crescen- isseelde onrustig tegen De en liet tal van kansen jsj ut, waaronder twee straf- Dit was zeker gedeelte- wijten aan de absentie in ertjan Hensing, die door ikelblessure is uitgescha- i lijn vervanger Arno Kool veld met zijn twee doel- tezamen met Bettina 'i ra (3), Carmen Zitman, 85 id Alberts en Peter Baak ,J ub via 3-0 tot 8-7 aan de Vervolgens kwam Cres- op achterstand, die tot limaal vijf punten opliep (8-10, 10-15). De groen-witten joegen energiek op de aanslui ting, maar bleven op z'n best op twee doelpunten steken: 22-25 verlies. Pernix zegevierde bij Tempo vooral door zijn lengteoverwicht en zijn schotvaardige vrouwen: 22-18. Inge Homburg (5), Karen Arnoldus (4), Ineke van de Veg- te (3) en Lian Olsthoorn scoor den voor de winnaars, waar Margriet Lemkes (4), Sandra Buiskool en Arianne Verweij slechts zes treffers tegenover stelden. De bezoekers uit Lei den raakten na een goede ope ning de zuiverheid kwijt (2-5, 5- 5) en raakten bij rust zelifs 11-7 achter. De Alphenaren trokken in deze periode veel profijt van hun vrije ballen, maar die kre gen zij na de pauze veel minder. Bovendien beleefden ook zij een mindere periode, want na 17-15 had enkel Marcel Haags man met een vrije bal nog eens succes. Het was in de laatste twaalf minuten dat de Leide- naars definitief de wedstrijd naar zich toe trokken. Fiks behaalde een regelmati ge 20-12 overwinning op Atlan tis. Theo Vreeken (3), Tineke Visser (2), Marleen Boomgaard, Tanja Huizing, Jelle Hooimeijer en Maikel Martens bouwden na 1-2 een 9-3 voorsprong op. De ze slonk in het vervolg tot 14-11, omdat de aanval af en toe mee ging in het jachtige'spel van de tegenstander .en zichzelf voor bijliep. Toen zij rustiger ging spelen, vielen de doelpunten wel vlot. Alle acht spelers kwa men tot scoren, met Vreeken (7), Henrik Hooimeijer (4) en De Visser als uitschieters. De Danaïden hoefde niet eens een uur goed te korfballen om OKV met 20-13 voor te blij ven. Heiko Locher (4), Ame Heijman (3), Nienke Feenstra, Barbro Heijman en Sandra Kalt- hoff (2) beslisten het duel door de voorsprong van 6-5 tot 19-9 uit te bouwen. Zij hadden 26 minuten voor deze demarrage nodig, waarbij sommige doel punten uit knappe aanvallen ontstonden. Veelzeggend ge noeg waren twee van de vier te gentreffers strafworpen. In de slotfase zakte de concentratie weg, zodat de winstmarge ei genlijk te klein uitviel. De trainers van Madjoe en Velocitas waren geen van bei den tevreden over de 17-17 puntendeling. Gé van der Water van de thuisclub oordeelde dat zijn ploeg ondermaats had ge presteerd en te lang plichtmatig had gespeeld. Zijn collega Jeroen Huizing vond dat zijn ploeg een punt was kwijtge raakt. De Leiderdorpers dicteer den inderdaad het scoreverloop en waren ook feller op de bal. Dat nam niet weg dat het on derling verschil nooit groter was dan drie punten. Arjen Kwestro (2), Arjen Bakker en Emanuel Vlagsma zorgden na 3-3 voor 3- 6 en 4-7, maar Janneke de Mooy, Remco van de Meeberg en Jan Pieter Sip herstelden het evenwicht (7-7). In de slotmi nuut hadden de Rijnsburgers zelfs nog de beste kansen met schoten van Miranda Pronk en invaller Klaas Star op de mand. KZ Leiden kwam schotvaar digheid tekort om bij Weidevo gels een 16-9 nederlaag te voor- CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071 -5356463 Van Es wijst Satumus 2 de weg komen. De Leidenaars misten met name voor rust zeker zo'n vijf doorloopballen (6-5). Inval lers Joost Kwestro en Peter Ver geer waren gezamelijk goed voor vier goals. Zij hielden met Lisette van Meurs, Robert Ver geer (2) en Jan Willem van der Kaaij de achterstand tot 12-9 binnen de perken. In de laatste tien minuten bleek echter alle kruit verschoten. De verdediging van Fluks kreeg in de eerste helft geen en kele treffer van Volharding te gen, hetgeen voor dit niveau uniek is. Ronald van Drongelen (2), Petra Both, Wilfred Plesman en Jerre Schwarz hadden in de ze periode wel succes (0-5 rust). Coach Marcel van der Helm vond het desondanks nodig om Esther Hoek in te zetten, omdat de thuisclub tot 4-7 bleef aan klampen. De invalster schoot meteen raak, waarna twee tref fers van Alexandra Braun aan alle spanning een einde maak ten (4-10). Uiteindelijk werd er met 13-6 gewonnen. HANDBAL «FRANK BONTE De Saturnus-reserves speel den in de derde divisie een prima wedstrijd tegen Unitas '63, 33-25, rust 14-11. Minder goed verging het Rijnstreek, dat in Rotterdam de eerste verliespunten moest incasse ren tegen het onderaan de ranglijst bungelende Atomi- um '61-reserves, 26-25, rust 12-9. Bij de vrouwen verloor zowel Oase als Stompwijk- /Fairplay. Oase dolf in Den Haag het onderspit tegen HEC, 18-15, rust 10-8 en Stompwijk/Fairplay werd na rust, 11-8, overlopen door de Hellas-breakout, 24-14. De aanvoerder van Satur- nus 2, André van Es, stak gis teren in absolute topvorm en dat betekende dat de jonge en snelle ploeg van Unitas '63 voortdurend tegen een ach terstand moest aankijken. Van Es was niet alleen aanvallend een probleem voor de opposi tie, ook defensief bleek hij een groot obstakel. Dat resulteer de in een serie breaks die zon der uitzondering treffers ople verden. Unitas '63 vocht dapper te rug maar trof op de weg naar het Saturnus-doel, als die open lag, de sterk keepende Marijn van der Sterre op zijn post. In de rust had Unitas '63 nog hoop op een goede af loop, maar de tussensprint van Satumus in het tweede deel was te veel van het goe de, 29-23. In de productie gaf ook Jip Olieroock zijn visite kaartje af. Rijnstreek kreeg tegen Ato- mium '61 een opbouwrij te genover zich, die ook in de eerste divisie acte de présence heeft gegeven. En dat niet zonder succes. Niettemin ga ven de Alphenaren, die ge handicapt waren door het ontbreken van topschutter Remco Pabst (enkelblessure), zich bepaald niet op voorhand gewonnen. Integendeel. Ato- mium '61 keek in de eerste helft langdurig tegen een ach terstand aan en kon pas tien minuten voor rust afstand ne men, 12-9. Ook na de hervat ting bleef het een gelijkop- gaand duel met weliswaar Atomium '61 steeds aan de leiding, maar met Rijnstreek als een niet aflatende kansrij ke achtervolger. Atomium'61 werd met een treffer verschil de fortuinlijke winnaar, 26-25. Topschutter bij Rijnstreek was Koen Olders met 11 treffers. Bij de vrouwen van Oase mankeerde het aan de afron ding. Voor het tellen van de missers had trainer-coach Paul 't Mannetje de vingers van beide handen nodig. HEC sprong zorgvuldiger om met de mogelijkheden en werd daarbij geholpen door doel- verdedigster Sigrid van Klink, die niet haar beste dag had. Het gevaar van de Haagsen kwam vooral van de hoeken, omdat de Oase-defensie pro blemen had met de dekking van de hoekaanvalsters. Stomwpijk/Fairplay kon de Hellas-reserves tot de rust aar dig bijbenen, 11-8, maar ging in de tweede helft diep door de knieën bij balverlies in de aanval. Want dan hanteerde de Haagse ploeg haar gesle pen wapen: de break. De jon ge Hellenen lieten bovendien zien dat ze kunnen afronden. Voor de pupillen van trainer- coach Wouter Zoutenbier was er geen geen kruid tegen ge wassen. Dat de marge niet groter werd dan tien treffers (24-14) was vooral te danken aan Wendy van Stekelenburg, die bleef knokken voor wat zij waard is. CHRIS HARTMAN olleybalsters van Gemini- geroes en RW noteerden :n uitwedstrijd een ver- itelijke 3-2 overwinning, mannen zette Leython itejopmars voort en won ook 0 zonder een set aan zijn istander af te staan. 'Aspasia en RW waren aal de verliezers. Zij gin- net 0-3 onderuit, vrouwen van Gemini- geroes behielden de twee- laats in de tweede divisie C Tonegido/Voorburg 2 in litwedstrijd met 3-2 te ver- Setstanden: 15-8, 10-15, 6-15 en 12-15. Reno nan, de coach van het uit Voorschoten: „We 'fden weer eens wisselval- de sets die we verloren, Ie pass het afweten. In de andere sets functioneerde de pass wel en konden we de mid- denaanval in stelling brengen." Bij een 4-11 stand in de derde reeks viel Gemini aan een in zinking ten prooi. Ook bij 7-13 in de rps-set stokte het ritme. Tonegido-haalde op tot 12-13, waarna Gemini het karwei als nog afmaakte. Middenaan- valster Danielle van der Pluym en spelverdeelster Linda Bo ter mans waren de uitblinkers in liet team van Jagtman, In Waddinxveen, de thuisha ven van KW/Be Fair, is de vrou- wenploeg van RW doorgaans niet bijster succesvol. Hoewel het daar in eerste instantie niet naar uitzag, brak het Rijnsburg- se team zaterdag met deze ge woonte. In de eerste en tweede reeks had het met veel lengte gezegende Be Fair het nog voor het zeggen (15-5, 15-12). Daar na was het RW dat de strijd controleerde en onder leiding van de sterk spelende Corien Dijkhuizen de 0-2 achterstand in sets veranderde in een 3-2 overwinning. Die kwam tot stand via de volgende scores: 2- 15, 8-15 en 6-15. RW-coach Lieuwe van der Meulen: „Gaandeweg kregen we hun spelletje onder controle. We blokkeerden en verdedigden steeds beter. In de laatste set kon ons al snel niets meer ge beuren. Annelies Slabbertje veranderde in een opslagbeurt een 1-0 stand in 1-11." Vooraf dacht het mannen- team van WO/Aspasia. num mer tien van de ranglijst, wel een kansje te hebben tegen het als negende geklasseerde Vre- vok 3. De ploeg uit Hazerswou- de kwam er echter niet aan te pas en verloor de wedstrijd met 0-3 (8-15, 5-15 en 13-15). WO/Aspasia moest het doen zonder Dinant de Jong (gebles seerd) en Chris van der Hoven (ziek). In eerste instantie klopte de organisatie niet en de pas sing liet ook te wensen over. In de eerste set kon de fusieclub volgen tot 6-8, in de tweede kwam WO/Aspasia er niet aan te pas. Toen de tegenstander uit Nieuwegein in de derde epi sode wegliep naar 9-13 leek het einde nabij. Onder aanvoering van Rob Droogh knokte WO/Aspasia zich terug naar 13-13. Tot meer dan dit tussen- sprintje was de ploeg echter niet in staat. Delta passeerde RW op de ranglijst door de nummer vier in Rijnsburg met 3-0 te klop pen. Het degelijke, met veel er varing toegeruste team uit Delft kreeg zaterdag alle hulp van RW. Erwin de Groot, coach van de Rijnsburgers: „Martin Verheij en Taman Saab haal den een voldoende. De ande ren bleven onder hun niveau. Arjen de Mare deed het pas send goed, maar faalde in de aanval. Ook de spelverdeling klopte niet. Kortom er was sprake van een off day." In de eerste set speelde RW nog bij vlagen verdienstelijk. Toch was het Delta dat aan het langste eind trok (12-15). In het tweede en derde speldeel liet RW het volledig afweten. De Groot: „In die sets speelden we slecht. Vooral verdedigend en blokke rend was het heel matig." Leython liet zich in Nieuw koop niet verrassen door het laag geklasseerde Waterlan ders. In geen enkele set lukte het de thuisclub de barrière van tien punten te doorbreken: 5-15, 9-15 en 8-15. De meeste tegenstand ondervonden de Leiderdorpers in de tweede set. Dat was er een die door de vele rally's bijna veertig minuten duurde. Na een 9-7 achterstand stoomde Leython in vier ser vicebeurten door naar een 9-15 overwinning. Opvallendste man bij Leython was dit keer Marcel Boeren. De oud-speler van Gemini/Kangeroes ramde de bal vanuit alle standen op de grond. Ook Hendrik-Jan de Jong, in de derde set goed ver vangen door Paul de Winter, was ongrijpbaar voor de Nieuwkoopse defenise. Water landers miste zulke aanvallers. De ploeg speelde niet onver dienstelijk, maar kwam aan het net power tekort. NOVO deed goede zaken. Door de 3-0 overwinning op hekkensluiter Tonegido/Voor burg 2 klom de ploeg van coach Frans van den Berg en kele plaatsen op de ranglijst. In alle sets nam NOVO in eerste instantie een grote voorsprong. Vervolgens verslapte de con centratie, waardoor Tonegido weer kon aanhaken. Het eind van het liedje was dat NOVO een eindsprintje inzette, dat net voldoende bleek voor de winst: 12-15, 14-16 en 12-15. Van den Berg: „Ik had maar zes spelers ter beschikking. Tegen Tonegido konden we ons dat permitteren. Dat is een zwakke ploeg, met jonge onervaren spelers. Hopelijk pakken we voor de winterstop nog een paar punten." KARIN PITERS naar een uitweg te laten zoeken. Het Leids Damgenootschap 2 won verdienstelijk van Excel sior uit Waddinxveen. Hans Kolfoort had al vroeg verloren, doordat hij in een slagzet was gelopen. Misschien dat daarom de andere teamleden er een schepje bovenop deden. Zo trok Hans Willemse de achterstand al snel recht. Jaap Vermeer speelde een degelijke remise en vedette Evert Dollekamp wik kelde zijn eindspel af naar winst. Wim Heemskerk kon een voordelige stand tegen Piet Swart net niet verzilveren, maar Evert Bronstring maakte zijn partij netjes met volle winst af. Harry Dekker en Wim Kleijn speelden remise. Kleijn kon Raymond van Es in een voorde lig eindspel net niet in de luren leggen. De Rijnsburgse Damclub 2 verloor afgelopen week een kostbaar punt op hekkensluiter Jong en Oud uit Stolwijk. Jan Schijff won met een Coupe Ro yale gemakkelijk, zoals Casper Vroegop al snel overtuigend verloor. Piet van Egmond wist zijn tegenstander te pareren toen deze hem een schijf lichter wilde maken en daarvan zelf met twee verliesschijven de du pe werd. Van Egmond won daarop zijn partij. Invaller Ro nald Tuurhout speelde remise en ook Nico Mul deelde de pun ten. Marille Kromhout verloor daarop onnodig, doordat zij een 1 om 2 slag over het hoofd zag. Arie Schoneveld speelde een partij van buigen of barsten, waarbij de tijdnood een extra dimensie aan de wedstrijd gaf, die Schoneveld uiteindelijk ver loor. Amo Kooloos zorgde met winst dat het leed te overzien bleef: 8-8. De Hoornse Dam club uit Alphen kreeg klop van Reeuwijk, dat met 12-4 veel sterker was. Heieen van Duyn (Grasshoppers) probeert zich een weg te banen naar de basket. Op haar weg vindt zij Ca rolien van der Pee (Celeritudo). foto hielco kuipers BASKETBAL PIETER VAN DER VLIET „Eigenlijk heb ik niet te klagen", glimlachte MSV-coach Burhan Alibegovic na afloop van de met 84-65 in Groningen gewonnen wedstrijd tegen Donar. „Maar ik kan ook niet tevreden zijn. Vooral in de tweede helft vervie len wij telkens weer in dezelfde fout door te verslappen en de tegenstander de kans te geven om terug in de wedstrijd te ko men. Misschien stel ik wel te hoge eisen aan m'n spelers, maar ik moet ze scherp hou den." Na een 46-29 ruststand bleef MSV controleren, zonder zich echt druk te maken over het resultaat. Door het snelle Noordwijkse spel leden de gas ten nog al eens balverlies en daar was Alibegovic niet blij mee. „Misschien was het wel de lange reis naar Groningen, maar we moeten ook in deze wed strijden laten zien dat we beter zijn dan de rest." Scores MSV: Steenvoorden 23 (12 reb.), B. Koek 23, Van Leeuwen 17 (8 reb.) Blitz heeft met een 67-65 overwinning revanche geno men voor het ruime verlies te gen PSV eerder dit seizoen. In Eindhoven zat het venijn in de staart. Na een gelijkopgaande strijd wist de ploeg van speler- /coach Sid Bruinsma in de slot minuut het hoofd van de tegen stander op hol te jagen ten kos te van vrije worpen. Bruinsma was de man met de ervaring van af de lijn en schoot zijn ploeg tot op één punt. Match winner werd Edgar Verwoerdt, die vanuit een ogenschijnlijk onmogfelijke positie de bal toch nog door de ring liet verdwij nen. „Ik ben vooral tevreden over het collectieve spel. Verde digend hebben we hard ge werkt, terwijl ook in de aanval iedereen met de juiste instelling op het veld stond", zei Bruin sma. Scores Blitz: Vegter 17, Aanhaa nen 15 10 reb In de Leidse Vijfmeihal had BS Leiden geen enkel probleem met Unlimited uit Eist (68-46). Een gebrekkige aanval en een slechte verdediging van de Gel derlanders gaven BS Leiden volop de gelegenheid om de score op te drijven. Binnen tien minuten stond de ploeg van coach Ivo Boom op een riante 20 punten, terwijl de tegenstan der niet verder was gekomen dan drie schamelen punten. Na rust (28-10) schroefde BS Lei den het tempo op, alleen was Boom niet tevreden over het vervolg. Hij zag zijn ploeg te veel fouten maken en het ver schil met Unlimited terug lo pen. „De overwinning was meer dan welkom, maar de wedstrijd moeten we maar snel verge ten", verzuchtte Boom na af loop. Scores BS Leiden: De Jong 18, Noort 15, Bakker 10. Vrouwen In Katwijk hadden de vrouwen van Grasshoppers opvallend weinig moeite met Celeritudo. De ploeg van coach Martin Hoekstra had in Barbara Nieu- wenhuys, goed voor 17 punten in de eerste helft, de speelster die vooral onder de borden haar stempel op de partij drukte. De voorsprong die de Katwijksen opbouwden, was voor de Gro ningsen reden om voor een zo ne-verdediging te kiezen. Juist daar was Grasshoppers goed op voorbereid. Direct na de rust werd het gat tussen beide ploe gen door een driepunter van Menke Visser 20 punten (44- 24). Toch deed dat verschil de thuisploeg geen goed. De marge werd kleiner, maar de 72-64 winst kwam geen moment in gevaar. Scores Grasshoppers: Nieuwenhuys 21, Driessen 12, Buis 11 BV Leiderdorp werd in Den Helder getracteerd op een fikse nederlaag. Tegen de winnaar van de Final Four werd het 107- 60, een resultaat waar Leider dorp-coach Martin Feitsma veel moeite mee had. „Een drama. Met uitzondering van Lonneke Bransz en Marianne Schuit heeft de ploeg het er behoorlijk bij laten zitten. Den Helder is van een andere planeet, maar dat houdt niet in dat je kunt verzaken." Scores BV Leider dorp: Bransz 23 (16 reb.), Zeg veld 11 BV Lisse boekte in de eerste divisie tegen rode-lantaarndra ger Lely een te kleine overwin ning. Met 53-51 bleven de Lis- se-vrouwen net aan de positieve kant van de score, tot groot on genoegen van coach Hans van Vegten. Lisse speelde een tem po te laag om de thuisclub in moeilijkheden te brengen. Na de pauze schakelde Lisse over op een half-court man-to-man. Onder aanvoering van Ellen Droogh werd een kleine voor sprong bereikt. Risico's nam Van Vegten in de tweede helft niet. Zijn routiniers controleer den in de slotfase de wedstrijd en ontsnapten met 53-51 aan. een blamerende nederlaag. Sco res BV Lisse: E. Droogh 16, Van de Heuvel 10. Junioren Met een goede eerste helft zette Grasshoppers de toon voor een grote 75-51 zege op Vlissingen. In de tweede rondgang werd te veel gedribbeld, waar de bal het werk had moeten doen. Scores Grasshoppers: Parlevliet 24, Versteeg 11, Guyt 11. Een te smalle basis zal de meisjes van BV Leiderdorp tie rest van het seizoen parten blij ven spelen. In de thuiswedstrijd tegen Dragons kwamen de Lei- derdorpsen na een aanvankelijk redelijk eerste helft niet verder dan een 49-83 nederlaag. Sco res BV Leiderdorp: Simson 15, Barreveld 13, Mulder 11, Goud- berg 11.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 23