Feijenoord houdt Scylla van finale af u Wobbe van den Kieboom glibbert naar zilvei; Sport Docos is dicht bij historische promot De Zijl is niet scherp genoeg Polar Bears verlie LZ wint weer eens MAANDAG 23 NOVEMBER 1998 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071 Topsport is keihard. Scylla ervoer dat in de return van de halve finale om het herfstkampioenschap tegen Feijen oord van Teylingen. Met een even hatelijke als geflatteer de 5-2 nederlaag werd de Leidse ploeg in de Rotterdamse Persoonshal, de thuishaven van de drievoudig landskam pioen, van een finaleplaats beroofd. ROTTERDAM RON HOOGENDAM Na afloop van de ruim vier uur durende thriller baalde Scylla- kopman Gerard Bakker jr. als een stekker. En dat was hoogst begrijpelijk. De boomlange Lei- denaar zag eerst voor de pauze grote kansen in de dubbel ver loren gaan en vervolgens ver zuimde hij na de rustpauze te gen Michel de Boer acht match points in de tweede game te verzilveren, waardoor de kan sen met een 3-2 achterstand als sneeuw voor de zon verloren gingen. „Ik heb er geen verklaring voor en ik ben er ook echt ziek van. Vorige week had ik alles minder onder controle maar won ik de partijen en nu speel de ik beter en dan ga je eraf', verklaarde Piet Bakker na de be slissende vijfde partij tegen de ontketende de Boer. „Ik weet het gewoon niet. De meeste mensen denken dat ik laconiek ben, maar inwendig kook ik van woede. Kijk, als ze het nou ver dienen dan heb ik er vrede mee, maar dit is gewoon te gek voor woorden." FVT trainer en coach Alfred de Jong glom na afloop van trots, maar had met samen geknepen billen de hectische wedstrijd gadegeslagen; „Ver diend of niet, de ploeg die over twee duels wint zijn wij. Maar inderdaad, Scylla heeft het ge woon weggegeven. Met een karrenvracht goede bedoelingen en een 4-3 zege in de thuisbeurt in het achter hoofd stroopte Scylla zijn mou wen op om, na twee reeds eer der verloren halve finales, ein delijk een ticket voor de finale te bemachtigen. Scylla had in de heksenketel - waar ieder Rotter dams punt met tromgeroffel werd bejubeld - een uitgelezen mogelijkheid om de nerveus be gonnen thuisclub op de knieën te krijgen. De snelle nederlaag van de weer van een rugblessure her- Scylla-kopman Gerard 'Piet' Bakker geeft instructies aan maatje Peter Paul de Vrind. De Leidse ploeg verloor de r stelde Martin van Rijn tegen Michel de Boer (21-15, 21-17) was min of meer ingecalcu leerd. De 1-0 achterstand werd vervolgens door de uitmunten de Bakker uitstekend gelijkge trokken, in een superieure partij tegen de Bosniër Nermin Sma- jic met 21-19, 18-21 en 16-21. Via een klinkende zege van Pe ter Paul de Vrind op Barry Wij- ers en met een 1-2 voorsprong op zak maakten de Leidenaars zich op voor het, naar later zou blijken, cruciale dubbel. Wist het duo Bakker en De Vrind vorige week dit huzaren stukje nog in drie games naar zijn hand te zetten, gisteren dol ven de twee routiniers wel heel teleurstellend het onderspit, eveneens in drie games (16-21, 21-15, 21-19). Bakker en de Vrind leken even geen vrienden meer, althans zo kon men van de gezichten aflezen. „Aan het eind van de derde game sloeg Peter Paul een paar ballen mis", keek Piet Bakker met een schuin oog naar zijn maatje. Toen de Leidse trots de voor sprong van 17-18 naar 21-19 zag eindigen en derhalve op 3-2 werd gezet was het meteen over en sluiten. In de zesde partij werd Martin van Rijn namelijk door de pas 16-jarige Wijers op vernederende wijze (21-11 en 21-9) afgedroogd. Aangeslagen of niet, voor De Vrind was er na de 4-2 (het ga- mesaldo nam ondertussen met 9-6 dramatische vormen aan) geen eer meer te behalen. Het geen ook niet gebeurde tegen Smajic. En leuk of niet, volgen de week mag Scylla voor de nietszeggende derde plaats aan treden tegen Amsterdam Uni ted. Fejenoord vaii Teylingen - Scylla 5-2: De Boer - Van Rijn 21-15, 21-17; Sma jic - Bakker 21-19, 18-21, 16-21; Wijers - De Vrind 16-21, 15-21; Wijers/De Boer - Bakker/De Vrind 16-21, 21-15, 21-19; De Boer - Bakker 19-21, 22-20, 21-19; Wijers - Van Rijn 21-11, 21-9; Smajic - De Vrind 18-21,21-12,21-14. WATERPOLO DIRK KLOOS Vivax speelde in de eerste klas se met 8-8 gelijk tegen Rapido. Beide ploegen zitten in de top van de eerste klasse. Door dit gelijke spel blijven ze beide in de race voor een hoge notering. Vivax en Rapido gaven elkaar geen duimbreedte toe. De mar ge was nooit groter dan een doelpunt, beide teams stonden beurtelings op voorsprong. Kortom, 8-8 was een terechte uitslag. Vlak voor tijd kreeg Vi vax middels een man meer kans op de zege. De bal ging er niet in. Topscorers Vivax: Sjors Ver burg 3 en Niels Plasmeyer 2. De Zijl/LGB leed een 9-4 ne derlaag tegen PSV. De zege bracht PSV alleen aan de lei ding. Vooral in de aanvangsfase was de Zijl/LGB niet scherp ge noeg. Slordig spel leverde een 5- 1 achterstand op. Pas daarna kwam de equipe van Jacob Spij ker in goede doen. Tot 5-4 bij aanvang van de laatste periode kwam de Zijl terug. Een straf- worp leek zelfs 5-5 op te leveren maar werd jammerlijk gemist. PSV counterde naar 6-4 en de strijd was beslist. Goals Zijl- /LGB: Rob Dubbeldeman, Mischa Prins, Johan Kluivers en Bas Meegdes. Katwijk kwam tegen Wiekslag niet verder dan een 8-8 gelijk spel. Als de man meer aan Kat- wijkse zijde beter was benut, had de formatie van Michel van der Zeeuw zeker gewonnen. „We speelden helemaal niet slecht en we kregen via een man meer veel kansen, maar met één uit elf win je nooit een wedstrijd. Jammer natuurlijk." De zone van Katwijk werkte goed. Vlak voor tijd kreeg Kat wijk nog een nummerieke meerderheid, maar ook deze ging er niet in. Topscorers Kat wijk: Kjelld Boonstopel 2, Alex Sieval 2 en Hans Schaap 2. Sassenheim had geen kind aan BZC. De 15-5 uitslag spreekt boekdelen. De zone van Sassenheim stelde BZC voor onoverkomelijke problemen. Vanuit de zone rolden de coun ters op het Bergambachtse goal af. Vooral in de derde periode was er geen houden aan. Van 6- 2 werd het 11-2. Het eindsignaal kwam bij 15-5. Topscorer Sas senheim: Peter Bijman 4. NZPC kon het niet redden te gen Aquafit. De Noordwijkers dolven met 6-2 het onderspit. Ook Alkemade verloor kans loos. De Dolfijn bleek met 4-12 veel te sterk. Tot 8-4 kon Alke made nog enigszins volgen, daarna was het afgelopen. Goals Alkemade: Jeroen Duvekotte, Rene van Beek, Bram Nugteren en Rob de Jeu. Koudekerk speelde niet goed, maar won toch met 6-11 van Rijswijk. „Het liep niet", meldde Alexander van der Schalk. Maar Rijswijk is dan toch nog te zwak om Koudekerk te bedreigen. Via 2-2, 3-6 en 5-9 kwam de 6-11 op het scorebord. Topscorer Kou dekerk: Niels Martha 3. Bij de vrouwen leed LZ 1886 een dikke nederlaag tegen Brandenburg. Op de 11-2 uit slag was niets af te dingen. Goals LZ 1886: Linda de Wit en Emmy in 't Veld. In de tweede klasse troffen Alkemade en de Zijl/LGB el kaar. De ploegen werkten een spannend duel af. In eerste in stantie was de Zijl/LGB het pro ductiefst. De Zijl veroverde in de eerste periode een 0-3 voor- TAFELTENNIS RON HOOGENDAM Voor een aantal regioteams lonkt het kampioenschap. De meest aansprekende prestatie komt van het Leidse front, waar Docos na de 8-2 triomf op VSI- /Tence met anderhalf been in de eredivisie staat. Op derde-di visieniveau mochten de reser ves van Scylla een feestje vieren vanwege het behaalde kam pioenschap. Dat feest kan vol gende week ook werkelijkheid worden voor Avanti en De Tref fers. Het Leidse Docos mag zich gaan opmaken voor het kam pioensschap van de eerste divi sie. De Leidse ploeg stond acht wedstrijden lang aan kop en omdat het trio Fred van Oos tenrijk, René Hijne en Ed van den Berg tijdens de negende en voorlaatste speeldag tegen VSI (8-2 winst) weinig missers pro duceerde, lijken de Leidenaars onbedreigd af te stevenen op de titel. En zo kunnen zij de stap maken naar de nog nooit be reikte ereklasse. Dit mede om dat concurrent Hotak'68 met 5- 5 een flinke steek liet vallen te gen SKF. De voorsprong op de Hoogerheidse ploeg, de komen de opponent, is intussen opge lopen tot vijf punten. Fred van Oostenrijk: „Volgende week gaan we met een bus vol toe schouwers naar Brabant. Het lijkt me sterk dat we het niet gaan halen. Maar ik moet wel zeggen dat we alle drie met blessures kampen. Ed heeft last van z'n achillespees, René van z'n pols en ik loop met pijn in m'n voeten. Maar we mogen met 7-3 verliezen." In dezelfde klasse behaalde Pecos Oegstgeest een 7-3 zege op Cosmos 2. Waar Oegstgeest de veilige vierde plaats bezit, mogen de Veldhovenaren het een klasse lager gaan proberen. Het eveneens veilige Oegstgeest 2 (eerste divisie groep 1) verloor met 6-4 van het reeds gedegra deerde Red Stars. In deze groep zal Kluis, dat met 6-4 won van concurrent Flits, mét de hoog ste eer gaan strijken. De Tref fers haalde flink uit tegen Twenty One-up. Zo goe het na de 9-1 winst vierps vóór staat op de Back Han die ploeg uit St. Willebroi L' gende week te gast in farendsveen, kan nog roei eten gooien voor het triol u Rico van Veen en Huub Si is Scylla 2 werd met ovens] kampioen door in de ne pot Noad met 10-0 te klit De jeugdige talenten Kloor, Bader Lfatmi en Lain tebrood promoveren nag tweede divisie. Die kans d het niet spelende Rijn ook. De Katwijkers staan lijk op gelijke hoogte met ne. En juist tegen die Haai ploeg zal volgende week l slissing vallen. Avanti dee stekende zaken door het Spaarne 2 met 6-4 te Hoewel de Hazerswoudf met 2-0 achter kwamen, uitslag hoger kunnen uilt ware het niet dat Jasper Heiden tegen Peter van een 20-17 voorsprong in d i( de game liet glippen. Peeters en Jaap Schilp j compenseerden die miss lukkig. Als de Rijnwoudse pe Victory'55 met 8-2 kjir dwingen, hoeft men nieti 0! slag van concurent HotaL wachten. Bij Play Fair (vierde was Fred Mollers (spelene lange noppen en super dermaal letterlijk en 1 de grote man tegen Hotai op 5-5 gehouden werd. 1 de Back Hands moet de L$n dense ploeg lijfsbehoud kunnen stellen. Na de formidabele 10-011 op Maasbree staat Peco kop van de tweede divisie achtervolger Red Stars hes beste kansen voor de tite °l de beurt tegen het z v Maasbree voor de boe vrouwen van De Trefferfn definitief gedegradeerd 10-0 nederlaag tegen Furs!IV toors. Docos verstevigde derde plaats met een 5-5 ATV/Viveen. Rijnsoever, die speelde tegen ÜS, moet vt5f de week tegen Luto aan di wil men een treetje hogei 'c' spelen. Heidi Elstgeest van Alkemade controleert de bal. Alkemade won de streekderby tegen De Zijl/LGB met 8-6. FOTO TACO VAN DER EB en trok de zege naar zich toe. De eindstand werd bepaald op 8-6. Goals Alkemade: Tilia van Ruiten 4, Ellen Schrama 3 en Heieen Schoo 1. Goals Zijl/LGB: Nancy Kijk in de Vegte 3, Wen dy van Berkel 2 en Esther Stou ten 1. sprong en leek op rozen te zit ten. Niets bleek minder waar. Het jeugdige Alkemade bleef erin geloven. De zone verdedi ging werkte goed en langzaam werd de marge teruggebracht. Na twee periodes stond er 2-3 op het scorebord. In de derde periode kwam Alkemade voor het eerst op voorsprong. Toen topscoorster Nancy Kijk in De Vegte ook nog eens met drie persoonlijke fouten naar de kant moest, was het Leidse ver zet gebroken. In het laatste speldeel was Alkemade sterker BOEDAPEST ANP De waterpoloërs van Polar Be- ars hebben hun tweede wed strijd in groep G van de achtste finales van het Europa Cup II- toernooi verloren. Na de winst van vrijdag tegen Slavia Brati slava uit Slowakije (11-8), was de ploeg in Boedapest niet op gewassen tegen de Hongaren van Ferencvaros: 15-3. De ploeg uit Ede staat nu der de in de stand, terwijl slechts de eerste twee ploegen in de groep zich plaatsen voor de kwartfina les. De enige concurrent voor de Nederlanders, BudvanskaRi- vijera uit Joegoslavië, is z< ir de tegenstander. Polar it weet wat het te doen stafu leen winnen volstaat. Bratislava, vierde, is n duels nog puntloos en da^n kansloos. In Split leed AZ&PC in ste ronde van het toemoa k landskampioenen de h id nederlaag. Tegen Noval Slowakije werd het 7-10 was met drie treffers toj Diezelfde Kolk scoorde ee lijk aantal doelpunten t< Kroatische ploeg Splitska ka. Een wedstrijd die mi verloren ging. e( mi j WIM SIERA - WATERPOLO Het moet ergens in april zijn geweest. De Leidse waterpo- lovereniging LZ 1886 speelde op een late zondagmiddag te gen streekgenoot Vivax. LZ 1886 won en Vivax uit Oegst geest degradeerde na een zwak debuutjaar naar de eer ste klasse. LZ bekroonde een uitstekend seizoen met een zesde plaats. Het was evenwel de laatste overwinning van de Leidse waterpolovereniging. De Leidenaars bleven maar liefst zeven maanden lang ver stoken van een zege. LZ kwam tot aanvaardbaar spel tegen de Nederlandse top, maar tot puntenwinst kwam het voor alsnog niet. Zaterdag slaagde de hoofdklasser erin de draad weer op te pakken. LZ versloeg in Bilthoven Brandenburg met ruim verschil; 4-9. Een flinke opsteker voor LZ, dat met hoge verwachtingen aan het seizoen was begon nen, maar met een elfde plaats op de ranglijst ver onder de maat bleef. Het treffen tegen Brandenburg maakte duidelijk dat LZ niet in de onderste re gionen thuishoort. Branden burg verkeert in een identieke situatie als LZ, maar kon zater dag in het onderlinge treffen nauwelijks wedijveren met de Leidse ploeg. Alleen in de eer ste twee periodes hield de ploeg van oud-international Robert Havekotte gelijke tred met LZ 1886(3-3). Havekotte gooide vanaf de midvoorpositie er op zijn ge mak twee in en een moeilijke avond lag in het verschiet. Zo ver lieten de Leidenaars het niet komen. LZ 1886 wierp alle schroom van zich af en rolde in het laatste half uur van het eenzijdige duel Brandenburg met het grootste gemak op. Voor LZ scoorden Mirco Zuid- weg (2), Ronald Heemrood, Marco Kerkvliet, Martijn Lau- rense, Ben Olde Olthof, Jan Langerhorst, Mathieu Spros en Remco Singeling. AZC herstelde zich van de nederlaag tegen HZC/De Rob ben. De Alphenaren versloe gen in het goedbezochte zwembad De Kuü in Bodegra ven debutant BZPC met 13-9. Het was de eerste keer in der tigjaar dat beide hoofdklassers elkaar in competitieverband tegenkwamen. Voor BZPC was het weerzien met AZC geen prettige aange legenheid. Het klasseverschil tussen beide ploegen is daar voor te groot. BZPC heeft zijn promotie te danken aan een enorme portie inzet, maar kon in de streekderby geen vuist maken tegen de ploeg van Ron de Vogel. De Alphense oefen- meester heeft zijn personele problemen opgelost door het inzetten van Gijsbert van der Leden. De routinier vervangt de aan zijn hand geblesseerde Bob Brebde. Daarnaast vinden de gebroeders Boot steeds be ter hun draai in de hoofd macht van AZC. Absolute uitblinker was za terdag Kimmo Thomas. De aanvaller legde een opmerke lijke koelbloedigheid aan de dag en doelpuntte maar liefst vier maal. Hij werd hierbij vak kundig geassisteerd door Kjell Boom, die in de derde periode twee doelpunten op rij fabri ceerde (5-10) en het treffen besliste. Het forse aantal te gendoelpunten was toe te schrijven aan doelman Wim Vermeulen. Hij had een min dere dag. Voor AZC scoorde verder Niels Joor een respecta bel aantal doelpunten (4). Regionaal kampioenschap veldrijden test voor NK LEIDEN MARC VAN DER J AGT MEDEWERKER Balen en tevreden zijn tegelij kertijd. Wobbbe van den Kie boom voelde het zo en deed dus geen moeite om het anders te vertellen. Natuurlijk had de 23-jarige Leidenaar op zijn par cours liever de regionale titel veldrijden gepakt. Maar groot ste concurrent Harm Bronk- horst was op de modderige Bult net even minder pechvol. „Ik heb verloren van een talentvolle crosser, die regelmatig aan na tionale wedstrijden meedoet", verklaarde Van den Kieboom zijn innerlijke vrede met de thuisnederlaag. Was het parcours 's ochtends nog hard van de fikse nacht vorst, bij de start van de hoofd categorie (elite- en neo-ama- teurs, gecombineerd met het schaarse aantal junioren) bleek de bovenlaag ontdooid. Een on dergrond waarvan Van den Kie boom in de regel houdt. „Het zorgde voor spekgladde toe standen. Je moet er dan gewoon rekening mee houden, dat je al le kanten kunt opglijden. Maar ik vind dat zoiets er eigenlijk een beetje bijhoort. Er waren wel crossers bij die deze om standigheden te gevaarlijk vin den." Piet Turk, verantwoordelijk voor het uitzetten van het par cours, oogstte loftuitingen over zijn creativiteit. Een extra lus buiten het gebruikelijke par cours zorgde voor een gevari eerde ronde van ruim tien mi nuten. Van den Kieboom deelde zelfs de mening van menig in gewijd toeschouwer: „Een schit terend rondje; technische stuk ken, een trap, hindernissen. NK-waardig." De Swift-renner liet zich er net als mede-favoriet Bronkhorst door inspireren. Bij de start pakte het duo zelfs broederlijk eikaars stuur vast om direct samen in de pedalen te kunnen klimmen. De specialist uit Nieuw-Ven- nep, hét grote talent van de Lis- sese RTV De Bollenstreek, ken de een droomstart. Hij reed in de openingsronde weg van zijn Leidse collega. Die is echter te ervaren om van een vroege de marrage in paniek te raken. „Het spoorde mij juist aan om er een schepje bovenop te doen. Hij is immers volgend jaar een ploeggenoot van me. We gaan aan de clubcompetitie meedoen met een combi-team. Beloften van De Bollenstreek én renners van Swift, dat is voor 99 procent zeker. Ik zou liever een ploeg met alleen Swift-renners hebben. Maar wanneer jongens als André van der Post en Ri chard Plugge vertrekken naar andere clubs, dan houden we hier simpelweg onvoldoende goede renners over." Van den Kieboom kon zijn achterstand van 25 seconden pas goedmaken, toen de koplo per in de tweede ronde onderuit ging. Erop en erover en met enig risico proberen de cadeau gekregen voorsprong uitbou wen, zo dacht hij. „Daardoor ging ik twee keer onderuit. Mijn achterremgreep klapte kapot. Alleen nog voor kunnen rem men, is geen pretje. Ik heb daar van wel wat last ondervonden." Van den Kieboom gaf op de meet tien tellen toe op de ont ketende Bronkhorst. hem won Wim Bunnik de om de derde stek van prol /JI Talen. „Harm Bronkhorsl

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 20