Bar^a en Real beide onderuit Via het grote veld naar het kleine vilt Eigenwijze Bril is de koning te rijk met zijn Burggravin Sport MAANDAG 23 NOVEMBER 1998 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 0/ Finale's dressuur in Den Bosch amsterdam cpd De wereldbekerfinale dressuur wordt in 2000 gehouden in Den Bosch. Dat is tijdens een FEI-congres in Warschau besloten. De organisatie van Indoor Brabant wilde het evenement al voor ko mend jaar binnenhalen, maar Dortmund reageerde iets sneller. De Brabantse hoofdstad heeft zich ook kandidaat gesteld voor de springfinale in 2001. Zo opa, zo zoon, zo kleinzoons. Maar wel met een omweg, via een korte profloopbaan in het voetbal. Biljarter Anno de Kleine stond gisteren voor het eerst in zijn loopbaan in de finale van het NK drie banden, maar verloor van titelverdediger Dick Jas pers: 3-1. De 38-jarige Helmonder komt dan wel uit een echte biljartfamilie, voetballen was zijn eerste pas sie. Nadat hij al was uitgekomen voor het Neder lands amateurteam, begon hij bij Willem II aan een bestaan als broodvoetballer. Een rugblessure blok keerde na één seizoen deze weg, waarna hij het gro te veld verliet en de kwetsbare rug over het kleinere biljart met groen vilt boog. De Kleines grootvader was ermee begonnen, va der Henk zette de traditie voort. Hij werd tussen 1956 en 1970 drie keer Nederlands kampioen band stoten. Ook Anno's oudere broer Roger biljart, hij speelt in de derde divisie driebanden. Anno bleek getalenteerder dan broerlief. Zijn werkgever, Arpa Shipping, komt uit in de eredivisie. Voor de Brabander was het zijn eerste NK-finale. Hij haalde wel herhaaldelijk de finale van een grand prix-toernooi, maar daarin won hij nimmer. ,,Er is nooit meer dan een tweede plaats voor mij wegge legd", aldus De Kleine. Ook tegen Jaspers was hij weer kansloos. „Ik begon brutaal, maar kon het niet volhouden. Dick is gewoon de beste van de wereld." Voor Jaspers was het spelen van de finale van de Masters geen nieuws. De inwoner van Sint Wille- brord haalde op 1996 na steeds de finale in de Bra bantse gemeente. En die won hij ook steevast. Dit was alweer zijn vijfde zege, sinds de Masters in Veg- hel plaatsvinden. In totaal was het zijn zevende Masters-zege, aangezien hij ook in Dongen en Bre da al eens de beste was. Desondanks speelde Jaspers matig. In de hal« nale tegen Arie Weijenburg kwam de houder van ;rt wereldbeker tot het beschamende moyenne ft 0,978. Ook de finale (1,260) was niet groots vooi ft man die doorgaans gemiddeld rond de 2 spt ft Verontrustend, nu Jaspers voor enkele belangi ft weken staat. ft Volgende week moet hij naar Goynük in Turl egj voor het één-na-laatste WB-toernooi. In de twe >p| week van december volgt in Roermond de fic en, van de Worldcup. Samen met zesvoudig WB-« naar Törbjörn Blomdahl moet Jaspers uitmaken' dit jaar de meest begeerde prijs bij de profdriebi ders mee naar huis neemt. Bochum - Leverkusen 1-5, Hert i Bayern 1-0, Kaïserslautern - Don 0, Nürnberg - Wolfsburg 1-1, lj chen - HSV 0-0, Stuttgart - Ros Mönchengladbach - Freiburg 3-1, Stand aan kop: Bayern M. 13-31 Wolfsburg 1 Leverkusen 14-29 Hertha BS 6 1850 Münch 14-27 Dortmund Kaisersl. 14-27 HSV Leicester - Chelsea 2-4, Middled Coventry 2-0, Sheffield Wednesd Chester United 3-1, Tottenham-" ham 2-0, Wimbledon - Arsenal 1J West Ham 0-2. Stand: Aston Vil. 13-28 Derby Man.United 13-25 Leicester Arsenal 14-24 Newcastle Chelsea 12-23 Charlton 1 Leeds 14-23 Sheff Wed i West Ham 14-23 Coventry Middlesbr. 14-22 Everton Wimbledon 14-20 Nottingham lU Liverpool 14-19 Southampf !g Tottenham 14-19 Blackburn Juventus - Empoli Ó-0, AC Milan- 0, Salernitana - Venezia 1-0, S#, Vicenza 0-0, Udmese - Piacenzal d Fiorentina 10-21 Bari Roma 10-18 Udinese AC Milan 10-18 Perugia Juventus 10-18 Sampdoria Parma 10-16 Piacenza f' Cagliari 10-14 Empoli Bologna 10-14 Vicenza Inter 10-14 Salernit. Lazio 10-13 Venezia Porto - Benfica 3-1, Braga - Sell Alverca - Amadora 0-1, Maritimje Mar 1-1, Salgueiros - Chaves 2-0, - Campomaiorense 2-1, Leiria -k 1-0. Stand aan kop: Boavista 11-27 Benfic, Porto 12-26 Amadora Sporting 11-25 Salgueiro Leiria 12-24 Setubal SCI Aberdeen - Saint Johnstone 0-1 Rangers 5-1, Dundee United - Du Hearts - Dunfermline 2-1, Kiln Motherwell 0-0. Stand aan kop: Rangers 15-30 Hearts Kilmarnock 15-25 Dundee Celtic 15-23 Motherwel Johnstone 15-23 Dundee Ut Alavés - Celta 2-0, Atletico Mad ladolid 6-1, Mallorca - Barcelona ciedad - Zaragoza 0-0, Valencia- drid 3-1, Deportivo - Villarreal nyol - Santander 1-1, Oviedo-I Salamanca - Extremadura 2-1. Stand aan kop: Mallorca 11-22 Valencia Celta 11-20 Atl.Madrid Barcelona 11-19 Deportivo Real M. 11-18 Santander Auxerre - Metz 1-0, Lens - Bastia rient -Toulouse 1-0, Nancy - LeH Nantes - Montpellier 1-1, Paris nes 2-1, Sochaux - Strasbourg 1- Stand: Marseille 15-36 Lens Bordeaux 15-35 Nantes Rennes 15-27 Strasb. Lyon 15-24 Nancy Monaco 15-23 Metz Paris SG 15-22 Sochaux Auxerre 15-22 Le Havre Montpell. 15-21 Lorient Bastia 15-20 Toulouse I Hij kwam handen tekort. Roelof Bril werd gisteren na zijn over winning met Burggravin bij Jumping Amsterdam van alle kanten gefeliciteerd. Plotseling had de door collega's als zeer eigenwijs („En dat ben ik") be stempelde Gelderlander heel veel vrienden. „Het ene moment ben je al les, het volgende moment weer niks", weet de 34-jarige outsider uit Westendorp als geen ander. „Man, dit had ik nooit ver wacht. Het parcours was eigen lijk helemaal niet geschikt voor Burggravin. De obstakels waren te hoog, te breed. Maar het ging zo lekker. Omdat ik als tweede in de barrage startte, wist ik dat ik alles of niets moest rijden. Dat heb ik dan ook gedaan. Na mij kwamen ruiters met veel meer ervaring. Maar aan win nen heb ik nooit gedacht." Op een plaats bij de eerste tien had hij wel gehoopt. De af gelopen week was dat de inzet van een weddenschap van dui zend gulden met een Deense vriend. Toen had hij niet durven dromen dat hij een paar dagen later dertig mille zou pakken, ook al was het niet zijn eerste zege in een wereldbekerwed strijd. In september 1997 was Bril al een de beste geweest in Praag. Het geld is meer dan welkom, benadrukte de gelukkige win naar. Zonder sponsor is het hard sappelen voor Bril. Dat bleek een jaar geleden nog. Kort na zijn succes in Praag werd Burggravin gekocht door prin ses Martha Louise van Noorwe gen. „Ik was niet de eigenaar van dat paard, maar ik heb er wel aan verdiend." Voor een nieuwe verkoop vreest hij niet. „Nee, ik geloof niet dat meneer Van der Vorm dat zal doen. Dan heb ik helemaal geen toppaard meer." De ruiter is de koning te rijk met de 11-jarige in Nederland gefokte KWPN-merrie. „Ze was als achtjarige één van de meest belovende springpaarden. Ver volgens kreeg ze een zware blessure. Door knieletsel aan een achterbeen is ze een sei zoen uit de roulatie geweest. Langzaam ging het beter. Dit is echt een topjaar, al kunnen de Grote Prijzen van Royan en Athene hier niet aan tippen." Roelof Bril, de derde Neder landse winnaar op rij sinds par- coursbouwer Marinus Vos uit Wierden zijn intrede in de RAI deed, bevestigde tijdens de 41ste editie van Jumping Am sterdam de Hollandse hegemo nie. Het was dat de Zwitser Markus Fuchs (Tinka's Boy) zo wel Eric van der Vleuten (Flo wer III) als Jos Lansink (Cart hago Z) net voorbleef, anders was het erepodium volledig oranje gekleurd geweest. „Jam mer, maar het kon niet sneller", verklaarde Van der Vleuten. „Die haakse bochten tussen de hindernissen in de barrage heb ben Flower nooit gelegen. De suprematie had uiteraard ook veel van doen met de ab sentie van diverse topruiters. Zij gaven de voorkeur aan het eveneens goed gedoteerde con cours in Stuttgart. Volgend jaar is Amsterdam van elke vorm van concurréntie verlost. Al thans, dat beloofde Max Am- mann, directeur van de wereld beker. „De internationale fede ratie moet volgend jaar een voorstel goedkeuren, waardoor wereldbekerwedstrijden en eve nementen met een landenwed- strijd niet een ander concours op dezelfde datum naast zich krijgen." Bayern-coach: oefenduels zinloos bonn Het spelen van oefenwedstrijden door nationale teams is een verspilling van tijd en energie. Dat meent de Duitse trainer Ottmar Hitzfeld, sinds dit seizoen in dienst van Bayern Mün- chen. „Het is zinloos", stelt hij in de Duitse krant Welt am Sonntag. „We kunnen vriendschappelijke wedstrijden missen als kiespijn." Hitzfeld reageerde op de oefeninterland van Duits land tegen Nederland, afgelopen woensdag in Gelsenkirchen (1- 1). „Dergelijke wedstrijden helpen zowel spelers als trainers niet verder. Ze zijn alleen maar een bron van ergernis." AZ wacht bod Liverpool af alkmaar AZ gaat er vooralsnog niet van uit dat Peter Wijker op korte termijn vertrekt naar Liverpool. Voorzitter Scheringa zei nog geen concreet bod van de Engelse topclub te hebben ont vangen. Vorige week al meldden bronnen rond Liverpool dat de Engelse club geïnteresseerd is in de verdediger. Wijker zelf liet in het midden of de wedstrijd van gisteren bij Sparta zijn laatste was voor AZ. „Ik wacht af. In de voetballerij weetje het nooit." Hodgson weg bij Blackburn londen Trainer Roy Hodgson heeft zaterdag zijn functie bij de gradatiekandidaat Blackburn Rovers neergelegd. De voormalige coach van onder meer het Zwitserse'nationale team en Inter Milan stapte een half uurtje na de nederlaag tegen hekkensluiter Southampton (0-2) op. Hij was bezig aan zijn tweede seizoen in dienst van de Rovers. Door de verliespartij op eigen veld zakte Blackburn naar de laatste plaats, met negen punten uit veerden duels. De bedreigde ploeg won op 3 oktober voor de tweede en laatste keer. In 1995 veroverde Blackbum onder de toenmalige trainer Kenny Dalglish nog de landstitel. Nummer drie in CL naar UEFA-cup münchen De clubs die in de toekomst als derde eindigen in de acht poules van de Champions League, gaan door in de derde ronde van het UEFA-bekertoernooi. Alleen voor de nummers vier en laatst is het Europees avontuur definitief over. Over dit voorstel neemt het bestuur van UEFA op 11 december een be sluit. Als de vergadering akkoord gaat, blijft in het UEFA-beker toernooi het KO-systeem op basis van twee wedstrijden bestaan. Groepsduels blijven het alleenrecht voor de Champions League. Punt van discussie is nog of de bond de rechten van het UEFA- bekertoernooi (uitzendingen en reclame) zelf gaat regelen of aan de deelnemende clubs overlaat. In de Champions League heeft de UEFA alle touwtjes in handen. Celtic rolt Rangers op Glasgow In een gedenkwaardige wedstrijd heeft Celtic zater dag de klassieker tegen Glasgow Rangers gewonnen. De ploeg van trainer Dick Advocaat ging op Parkhead met liefst 5-1 on deruit in de zogeheten 'Old Firm'. De koppositie van de Rangers blijft na de derde competitienederlaag niettemin tamelijk riant. Het was de grootste zege voor Celtic in de beladen derby in meer dan dertig jaar. Larsson bewees voor 60.000 uitzinnige toe schouwers opnieuw zijn waarde. De Zweedse voetballer van het jaar maakte twee doelpunten voor Celtic. De voormalige Feye- noorder bracht zijn seizoentotaal op negen. Ook Moravcik scoorde twee keer. Giovanni van Bronckhorst, die op de foto treurt na weer een treffer van Celtic, deed bij een achterstand van 3-0 iets terug voor de Rangers. De ex-Feyenoorder scoorde uit een fraaie vrije trap. foto epa Ook koplopers in Duitsland en Engeland verliezen Real Madrid én Barcelona hebben zaterdagavond in de Spaanse competitie een nederlaag geleden. De clubs van de Nederlandse trainers Guus Hiddink en Louis van Gaal gingen alle bei ten onder in een uit wedstrijd. Real verloor met 3-1 bij Valencia, een vroe gere werkgever van Hid dink. madrid» rtr/afp/sid/dpa/anp Barcelona moest vanuit Mallor ca de thuisreis aanvaarden met een 1-0 nederlaag. Mallorca nam de leiding over van Celta de Vigo, dat ook al onderuit ging (0-2 bij Alaves). De eiland bewoners hebben 22 punten uit 11 duels, Vigo is twee punten achterop geraakt. Barcelona en Real Madrid volgen op respec tievelijk drie en vier punten (evenals Valencia). Barcelona ging ten onder door een ongelukkige inzet van Barjuan, die in de 20ste minuut zijn eigen doelman Hesp pas seerde. In de resterende speel tijd slaagde Barcelona er niet in iets terug te doen. ÊÊk. Roelof Bril en Burggravin op weg naar de zege bij Jumping Amsterdam. Engeland De top-drie in de Engelse com petitie was zaterdag volledig van slag. Koploper Aston Villa incasseerde in de thuiswedstrijd tegen Liverpool de eerste com petitienederlaag: 4-2. Nummer twee Manchester United ging bij Sheffield United onderuit: 3- 1. Ook Arsenal verloor, met 1-0 bij Wimbledon. Liverpool dankte de verras sende zege op Villa Park vooral aan Robbie Fowler. De begaaf de spits scoorde drie keer. Bij Aston Villa was Dion Dublin op schot. Hij bracht beide treffers van de thuisploeg op zijn naam. Dublin, onlangs overgekomen van Coventry City, miste ook nog een strafschop. Wim Jonk had een belangrijk aandeel in de zege van Sheffield- Wednesday op Manchester United. Hij bracht zijn ploeg in de 55ste minuut op een voor sprong van 2-1. Alexandersson besliste het duel een kwartier voor tijd met zijn tweede treffer. Jaap Stam ging daarbij niet vrij uit. Arsenal was aanvallend vrij wel machteloos Wimbledon. Ekoku bezorgde de club van Bergkamp en Overniars in de slotfase een flinke kater: 1-0. Bergkamp viel uit met een kuit blessure. Hij mist mogelijk de komende wedstrijd in de Champions League tegen RC Lens. Chelsea en Leeds profiteer- Aron Winter van Inter probeert de Duitser Jörg Heinrich (Fiorentina) van zich af te schudden. BUITENLANDSVOETBAL den van het gestuntel bij de drie topclubs. Chelsea zegevierde met 4-2 over Leicester. Zola (twee), Poyet en Flo maakten de treffers voor de Londense ploeg, die nog maar twee verliespun- ten minder heeft dan leider As ton Villa. Leeds won op eigen veld met 4-1 van Charlton Athletic. Jimmy Hasselbaink opende in de 33ste minuut de score voor de thuisclub. Duitsland Hertha BSC heeft zaterdag voor een verrassing gezorgd door koploper Bayern München te verslaan: 1-0. Dat terwijl de thuisploeg lange tijd met tien man speelde. De Nederlandse verdediger Dick van Burik kreeg twee keer geel. Het was voor Bayern de tweede nederlaag van dit seizoen. Nummer twee Bayer Lever kusen profiteerde van het pun tenverlies van de leider. Met Erik Meijer de gehele wedstrijd in het veld won de ploeg uit met maar liefst 5-1 van VfL Bochum. Meijer scoorde niet; invaller Jan Heintze (oud-PSV) wel. Mün chen 1860 haakte ietwat af, door thuis gelijk te spelen (0-0) tegen HSV. De Nederlandse ver dedigers Vanenburg (München) en Hoogma (HSV) stonden in de basis. Italië Fiorentina blijft leider in Italië. De koploper hield gisteren In- ter, één van de grote concurren ten, op afstand, 3-1. Djorkaeff gaf Inter, met Winter in de ba sis, al snel een voorsprong. Na drie minuten scoorde de Frans man uit een strafschop. Nog geen twee minuten later was het alweer gelijk. Verantwoor delijk voor de 1-1 was verdedi ger Padolino. Kort daarna liep de ranglijst aanvoerder uit door een treffer van topschutter Batistuta. Na de hervatting besliste de Duitser Heinrich het duel. Fiorentina nam door de zege verder af stand. Het verschil met de ge deelde nummers twee bedraagt nu drie punten. Juventus bleef tegen Empoli steken op 0-0, De 'Oude Dame' heeft al sinds vijf wedstrijden niet meer gewon nen. België Racing Genk deed zaterdag avond zijn best, maar kwam toch niet dichter bij leider Club Brugge. Genk haalde thuis uit tegen Lommei: 6-0. Brugge won maar net uit bij Beveren (2-1), maar dat maakte de ploeg van trainer Eric Gerets niets uit. De punten waren veilig gesteld. Daardoor bleef het verschil tussen de top-twee twee pun ten. Bij Genk-was Strupar de uitblinker. Hij scoorde maar liefst vier keer en verdubbelde daarmee de productie die hij in de veertien wedstrijden daar voor had gekend. Beveren be gon goed tegen landskampioen Brugge, dank zij Remco Torken. De Leidenaar maakte het ope ningsdoelpunt. Claessens en Fadiga zetten het echter in de slotfase recht voor Brugge. Behalve Torken maalde ook Nederlander René Klomp zater dagavond een doelpunt. De speler van Harelbeke deed dat uit bij Standard Luik (0-2) vanuit een vrije trap. Baudry voegde er later nog een goal aan toe. Een zeer verrassende zege voor laagvlieger Harelbeke, aan gezien Standard op de derde plaats staat. Bij Anderlecht speelde mid denvelder Patrick van Diemen als enige Nederlander in de met 3-2 verloren wedstrijd bij AA Gent.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 18