De Waal: Looneis blijft overeind Binnenland n= MEDING IN MASSIEF KERSEN Niemand weet hoeveel patiënten er straks de grens over zullen gaan Rechtbank zet meineedproces ex-CID'er voort Hoe veilig zijn Somalië, Sudan en Irak van tiMraaiïi Oud-winnaar doet niet mee aan Cannabis Cup Scholen pakken burn-out aan door ruilen personeel Vrouw Boonstra mogelijk al in Antwerpen ontvoerd Kabinet steunt Cohen ANP Algemeen Nederlands Persbure. CPD Geassocieerde Pers Diensten [eer 'prestatieloon' universiteiten haag De bekostiging van universiteiten wordt per 1 januari óönog meer gekoppeld aan prestaties. Ongeveer de helft van bekostiging is dan gekoppeld aan het aantal getuigschriften idertien procent aan de studentenaantallen. De rest is een it bedrag, zo heeft het kabinet gisteren besloten. In het huidi- bekostigingsstelsel staat tachtig procent vast en is de rest ge- ppeld aan getuigschriften en studentenaantallen. 1» roegbaas vast wegens drugshandel efrenbergDe 34-jarige eigenaar van een café in 's-Heeren- kla rg in het zuiden van de Achterhoek is aangehouden op ver- ill® nking van handel in harddrugs. De politie heeft daarnaast vijf- :n2 n inwoners van 's-Heerenbergin de leeftijd van zeventien hu dertig jaar gehoord over hun betrokkenheid. Het café jke ird gisteren door de gemeente voor een jaar gesloten en de )laii pegbaas is in hechtenis genomen. Het onderzoek naar de cri- uit nele activiteiten van de kroegbaas werd ingesteld naar aanlei- z« igvan een eerdere grote drugszaak in 's-Heerenberg. lij rj olitie rolt bende straatrovers op [terpam De Rotterdamse politie heeft gisteren een bende "G udrie straatrovers opgerold. De verdachten van 18, 21 en 27 ir hebben negentien straatroven bekend. Ze pleegden de be- fingen op telkens dezelfde wijze in de late avond of nacht in [centrum van Rotterdam. In een groot aantal gevallen werden slachtoffers bedreigd met een mes of geschopt. De buit be- ind voornamelijk uit geld, aldus de politie. ejaarden bieden Sint bed aan ■de De bewoners van verzorgingscentrum 't Meijersveld in tAchterhoekse Neede hebben Sinterklaas tot en met 5 de- mber een slaapplaats aangeboden. Speciaal voor de Goedhei- gnian is er een riante slaap- en zithoek ingericht. De bejaarden Hen op deze manier een steentje bijdragen om het zware chtelijke werk van hun leeftijdgenoot te verlichten. Volgens Jpsint Arie Kornegoor maakt Sinterklaas dankbaar gebruik nhet 'zorgaanbod op maat'. Vanaf maandag mogen de kinde- ph ivan de Needse scholen een kijkje nemen in de slaapkamer use n Sinterklaas. Of de goedheiligman zelf aanwezig is kan de ati Jpsint niet zeggen, ho 'm blitie strandt in file op vluchtstrook lERSFOQRTEen file op de vluchtstrook van de Al bij Amers- irt heeft het onmogelijk gemaakt dat agenten assistentie kon- n verlenen bij een ongeval. De agenten reden zich vast in de ten konden niets anders doen dan zestig bekeuringen uit- hrijven aan de vluchtstrookgebruikers. Bij het ongeval ont- rge ind overigens alleen materiële schade, ini apegaaienziekte gevaar voor zwangere kterdam Wie zwanger is, kan maar beter het contact met zie- n cy vogels mijden. Want psittacose of wel papegaaienziekte kan n te tale gevolgen hebben voor het ongeboren kind. Onderzoekers nsi nhet Academisch Ziekenhuis Nijmegen beschrijven vandaag hei het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde het verhaal van ft.l n33-jarige zwangere vrouw die met hoge koorts, koude rillin- ing n, buikpijn en diarree was opgenomen. Haar dochter werd te on oeg geboren en overleed na een maand. Na behandeling met edicijnen kon de vrouw pas drie maanden later naar huis wor- gestuurd. Zij bleek geïnfecteerd door de lucht van de uit trpselen van de zieke vogel van de buren. In veel gevallen ordt de diagnose van deze infectie te laat gesteld, menen de [derzoekers. r jat osniërs naar andere centra wuK. Het Leger des Heils gaat de asielzoekers in Lünteren "SI iderbrengen in diverse andere centra van het Leger waar ze m lorlopig kunnen blijven. Van de groep hebben vijf mensen van ^at stitie alsnog opvang gekregen om 'klemmende redenen van imanitaire aard'. Twee andere asielzoekers zitten ook in de re- iliere opvang. Volgens een woordvoerder van Justitie bleek dat ior dit tweetal geen 'Dublin-claim' kon worden gelegd. Over de is° im honderd anderen blijft het Leger des Heils zich ontfermen. 'est jworden vanuit het conferentieoord Belniont in Lunteren fergebracht naar diverse centra. Belmont was niet langer be- hikbaar. Het Leger wilde de asielzoekers echter niet aan hun toverlaten omdat zij volgens officier Kanis 'op dit moment irt™ et in staat zijn zich op eigen kracht te redden'. Het Leger des :il houdt er rekening mee dat zich de komende tijd meer 'Du- in-asielzoekers' zullen melden. aai sd abinet haakt af bij MAI aal: t gg nhaag» De Nederlandse regering zal niet langer deelnemen 0p| inde onderhandelingen over het nieuwe internationale han del 'lsakkoord MAI (Multilateraal Akkoord voor Investeringen). Nu neni ankrijk onlangs van de onderhandelingstafel is weggelopen, w0[ includeert het kabinet dat het MAI er niet meer komt. Het ej tndelsakkoord is omstreden. Het MAI moet de rechten van be- ijven regelen die in een ander land willen investeren. Lokale erheden zouden hen niet meer mogen hinderen met eigen igingsvoorwaarden en milieubeleid. Dit was reden voor veel aatschappelijke organisaties, zoals vakbonden, om fel tegen tt MAI te hoop te lopen. Zij zagen Het als een bedreiging voor staande en toekomstige regelgeving, zoals Arbo-wetgeving, ilieubescherming en sociale rechten. Vooral ontwikkelingslan en zouden hier de dupe van worden. lederland sleept Brussel voor rechter lussELHet kabinet stapt naar de rechter als de Europese Com- issie vasthoudt aan een miljoenenboete voor Nederland we ens de slechte aanpak van de varkenspest. Volgens minister potheker van landbouw mist de dreigende strafkortingdie >n oplopen tot ruim honderd miljoen gulden iedere juridi- he grondslag. Europees landbouwcommissaris Fischler zei gis- ren geenszins onder de indruk te zijn van het Nederlandse rotest. Den Haag en Brussel ruziën al ruim een jaar over de EU- 'rage aan de kosten van de varkenspest die Nederland vorig trof. Daarbij werden ruim tien miljoen varkens gedood. Het limen van de zieke dieren en het ontsmetten van de bedrijven, te de staat bijna negenhonderd miljoen gulden. tuil !"a'e's van Van Ti' Wll,en n het middelpunt van de [stelling staan. Van Til toont honderden verschillende modellen in de meest topende houtsoorten en stijlvol zijn vooral tafels 311 f fende kwaliteit brengt Van Til e m ïschiiiende modellen voor ene1 lelijke prijzen. Zoals: lir.. Pamplona )/r kersen, afgewerkt met end Wgemeubelolie. keR feingspnjs ;n dl»cm op bestel NU 2095,- .He I0CT op bestel NU 2195,- eurt eetfauteuil m S/»t 695.- a ooi n ro! ;ne< Openingstijd Medische behandeling in buitenland onbeperkt mogelijk luxemburg. anp Mogen mensen naar believen in het buitenland medische hulpmiddelen of een behandeling krijgen op kosten van hun zorgverzekeraar? En zonder toe stemming vooraf? En volgens het tarief zoals dat in eigen land geldt? Ja, zegt het Europese Hof van Justitie op alle drie deze vragen. Nee, roepen de over heden en zorgverzekeraars in Europa. Een enkeling zegt misschien, of onder strikte voorwaarden. Nederland lijkt daarin het meest vooruitstrevend, zo bleek tijdens twee symposia in Luxem burg over de effecten van de reeds be ruchte arresten-Decker en Kohll. Decker kocht een bril in België, Kohll wilde een orthodontiebehandeling voor zijn dochter in Duitsland. Ze de clareerden de kosten bij hun eigen zie kenfonds in Luxemburg. Het klinkt simpel en biedt nieuwe mogelijkheden voor patiënten, maar de overheden en verzekeraars vrezen een organisatori sche en financiële chaos omdat elk land een ander zorgsysteem kent. Vooralsnog lijken vrijwel alle landen niet van plan hun wettelijke systeem te wijzigen. Alleen Nederland denkt dat de arresten met een kleine aanpassing van de wet redelijk zijn op te vangen. Nu al mogen ziekenfondsen en parti culiere zorgverzekeraars contracten sluiten met buitenlandse zorgaanbie ders en dat gebeurt al in de grensre gio's. Toch betekent dat niet dat Neder landse zorgverzekeraars nu zomaar ak koord gaan met een buitenlandse be handeling. Daar verbinden zij allerlei voorwaarden aan zoals de aard van de behandeling, de tarieven en de toe stemming vooraf. De vraag is hoe lang die beperkingen overeind kunnen blij ven. Niemand weet dat, zo bleek in Luxemburg. De grootste angst van Europese lan den is dat patiënten straks in groten getale naar een ziekenhuis over de grens willen als de behandeling elders beter is of als ze in eigen land langer moeten wachten. Voor de zorgverzeke raars doemt een rampscenario op: on overzichtelijke patiëntenstromen als vooraf geen toestemming nodig is. an dere tarieven, grotere kans op fraude, en onbekende behandelingen en be handelaars. Ook voor de overheden zijn zulke ontwikkelingen niet te overzien. De kosten voor de zorg kunnen stijgen, zijn niet van tevoren te stroomlijnen, en in eigen land komen zorgaanbie ders misschien in de problemen door een toevloed van of juist door een uit tocht van patiënten. Zij vrezen dat hun hele systeem omver gaat. De vraag is of het argument van de afwijkende stelsels voldoende is om de effecten van Decker en Kohll tegen te houden. Nee, meent hoogleraar Eu ropese wetgeving Van der Mei van de Universiteit Maastricht. „Strikt juri disch gezien kunnen Europeanen een behandeling in het buitenland bij hun verzekeraar opeisen. De zorgverzeke raars kunnen denk ik niet rechtvaardi gen waarom zij een behandeling in het buitenland belemmeren.'' Belangrijke vraag is verder of men sen massaal zorg in het buitenland wil len Dat gebeurt niet, denken velen. Volgens secretaris Hermesse van de Belgische koepel voor christelijke ver zekeringen zal slechts een fractie van de patiënten dat doen. Hij wijst erop dat voor patiënten de obstakels groot zijn: de reistijd, de onbekendheid met de medici, behandeling en de taal. Het overgrote merendeel stapt liever naar een dokter in de buurt, of elders in het land. Kok vraagt om matiging na lagere prognose groei De vakcentrales zijn voorlopig niet van plan om de loon eisen voor volgend jaar te matigen. Kok deed daartoe gis teren voor de derde keer in een paar maanden tijd een oproep, deze keer omdat het Centraal Planbureau een la gere economische groei voorziet. den haag anpcent. Volgens FNV-voorzitter De Waal is de discussie op dit mo- Eind deze maand besluiten de ment nog of de looneis niet te FNV-bonden definitief over de laag is. Als er een reden is om door de centrale voorgestelde de looneisen bij te stellen, zal de maximale looneis van 3,5 pro- FNV dat volgens de voorzitter doen. „Maar ik ga niet af op de dagkoersen. Wij baseren ons al tijd op de MEV (de CPB-voor- spelling uit september)." De grootste FNV-bond FNV-Bond- genoten noemt de oproep van Kok „volstrekt belachelijk. Wij piekeren er niet over om het loonbeleid te laten afhangen van voorspellingen die van maand op maand verschillen". Het CNV, dat als richtsnoer een looneis van 3,25 procent heeft neergelegd, denkt even min aan een matiging. „In een aantal sectoren zijn onze voor- stellenbrieven al de deur uit", aldus CAO-coördinator en be oogd voorzitter Terpstra. Hij vindt de huidige CNV-eis ver antwoord en is niet van plan de bonden te vragen om hun eisen te matigen. Het Centraal Plan bureau (CPB) verwacht voor volgend jaar een groei van de Nederlandse economie van 2,25 den haag Scholieren vormden gisteren op het Binnenhof het woord 'stop' om op de Internationale Dag van de Rechten van het Kind de Neder landse politiek nog eens te wijzen op de misstanden rond kinderhandel elders in de wereld. De actie was een initiatief van Terre des Hommes. FOTO ANP HANS STEINMEIER den haag anp De voormalige chef van de Haarlemse Criminele Inlichtin gendienst (CID) Klaas Langen doen staat maandag weer voor de rechter. De Haagse recht bank hervat dan het proces te gen hem wegens meineed, dat in juli voor onbepaalde tijd werd aangehouden na een wra- kingsverzoek van Langendoens advocaat Van der Biezen. Langendoen en zijn toenma lige collega Van Vondel raakten in opspraak door de zeer ver gaande opsporingsmethoden die ze begin jaren negentig ge bruikten bij hun onderzoek naar de internationaal opere rende bende van vermeend drugsbaron Urka. Tijdens de parlementaire enquête over op sporingsmethoden voelde de commissie onder leiding van het Kamerlid Van Traa de twee stevig aan de tand. Na de verho ren deed Van Traa aangifte van meineed, omdat ze hadden ver klaard geen betalingen te heb ben gedaan aan hun informant Sapman, terwijl die zelf ver klaarde dat dat wel het geval den haag anp Ongeveer negentig scholen in het voortge zet onderwijs hebben een netwerk opge richt om onderling personeel uit te wisse len. Het is de bedoeling dat leraren die wil len veranderen van baan in het netwerk be kijken welke mogelijkheden er zijn op an dere scholen. De protestants-christelijke Besturenraad heeft het initiatief genomen voor het pro ject. De raad wil de aantrekkingskracht van het lerarenberoep vergroten. „Nu hebben leerkrachten vaak het idee dat ze aan het begin van hun carrière een lange tunnel in gaan op een school waar ze pas na veertig jaar uitkomen", zegt een woordvoerster. De Besturenraad wil daar iets aan doen. De in totaal 14.000 docenten van de aan gesloten scholen moeten meer carrièreper spectief krijgen en gemakkelijker kunnen overstappen naar een andere school als ze dat willen. De scholen in het netwerk gaan de verplichting aan dat ze geen vacatures plaatsen zonder het netwerk te hebben ge raadpleegd. Een coördinator probeert dan de vacatures te koppelen aan leraren die el ders willen vertrekken. den haag gpd .DESIGNCENTRUM Het kabinet heeft besloten dat asielzoekers uit Noord-Irak, Noord-Sudan en delen van So malië niet langer in aanmer king komen voor verblijfsver gunningen. Ook Afghaanse asielzoekers die via Pakistan naar Nederland komen, zullen worden geweigerd. Maar hoe veilig zijn deze landen? Noord-Irak Het veilige gebied in Noord-Irak dat door een geallieerde Ameri kaanse, Britse en Turkse lucht macht wordt beschermd, wordt in feite door de Koerden be stuurd. In augustus 1996 riep de Koerdische leider Barzani de hulp in van Saddam Hussein om zijn rivaal Talabani te over winnen. Wat er werkelijk aan de hand is, valt nauwelijks na te gaan, maar volgens Barzani's Koerdische Democratie Partij (KDP) is alles rustig en zijn er niet langer agenten van Saddam in het gebied. Dorpen worden opnieuw opgebouwd, wegen aangelegd en er wordt handel gedreven. De economie gaat zelfs zo goed dat de KDP vorige week extra troepen plaatste langs de demarcatielijn met het door Bagdad gecontroleerde ge bied. Men was bang dat bij een Amerikaanse aanval op Bagdad de Irakezen massaal naar het noorden zouden vluchten om dat gebied te plunderen. Het gebied waar de KDP de baas is, mag veilig zijn, andere delen van Noord-Irak zijn dat piet. Uit de stad Kirkuk komen de laatste üjd berichten dat er een etnische zuiveringscampag ne aan de gang is. Koerden zou den geen onroerend goed meer mogen bezitten, werk gewei gerd worden en massaal wor den gedeporteerd. Somalië Veiligheid blijft een zeer relatief begrip in Somalië. In bepaalde steden en delen van het land is het geruime tijd rustig, maar steden als Kismayo, Hoddur en Baidoa zijn na een periode van rust recentelijk allemaal weer veranderd in een slagveld. De vele clanlegers in het land blij ven uitermate onberekenbaar. Zij kunnen van het ene op het andere moment besluiten dat een bondgenoot een rivaal is geworden en aangevallen moet worden. De hoofdstad Mogadishu heeft zich nimmer aan de nukken van de clanlegers kunnen ontwor stelen en is altijd een zeer ge vaarlijke plek gebleven, waar dagelijks slag wordt geleverd en doden en gewonden vallen on der de burgerbevolking. Mensen worden in Somalië niet stelselmatig vervolgd en omge bracht door de staat, omdat er geen staat is. Maar ze lopen wel het gevaar vanwege hun clanachtergrond en loyaliteiten door bepaalde milities te wor den opgepakt en gedood. Sudan Het islamitische regime in Sudan gaat zich op grote schaal procent. In een concept van dit stuk, dat enkele dagen geleden uitlekte, ging het CPB nog uit van 2,5 procent volgend jaar. In de in september gepresenteerde Macro Economische Verken ningen (MEV), waarop het kabi net zijn begroting voor 1999 heeft gebaseerd, raamde het planbureau de groei nog op drie procent. Bij zijn derde oproep tot loonmatiging (eerst op Prinsjes dag, vervolgens bij het Najaars overleg en tenslotte gisteren) voorspelde Kok dat het lastig wordt om de begroting volgend jaar rond te krijgen. Het inpas sen van een lagere groei en een aantal tegenvallers, zoals de ex tra uitgaven door de waterover last, zullen volgens hem 'een minder eenvoudig moment' op leveren. Kok vind het echter te vroeg om 'grote stormballen te hijsen'. amsterdam anp was. De rechtbank veroordeelde Van Vondel wegens meineed tot zes maanden cel. Dezelfde drie rechters zouden ook de zaak te gen Langendoen behandelen, hetgeen ze volgens Van der Bie zen nooit onpartijdig zouden kunnen doen. Hij kreeg gelijk van de zogeheten wrakingska mer. De tegenstanders van de jaar lijkse wedstrijd voor Amster damse koffieshops, de High Ti mes Cannabis Cup, hebben uit onverwachte hoek bijstand ge kregen. Gisteren maakte twee voudig cupwinnaar café de Dampkring bekend volgende week niet te willen meedoen, omdat de commercie te ver doorslaat. Ook twee andere oud-deelnemers hebben er de brui aan gegeven. De Cannabis Cup begon tien jaar geleden als een 'oogstfesti- val' in Amsterdam. Cannabis- vrienden wisselden hun verha len, ervaringen en ideeën uit om een steentje bij te dragen aan de legalisering .van canna bis en het bepleiten van vrijheid voor bijvoorbeeld Amerikanen die voor bezit in de cel zitten. Maar daarvan is niets meer over, vindt Erik Bosman van de Dampkring. Door de jaren heen is het weekje samenzijn van het Ame rikaanse cannabisblad High Ti mes veranderd. Alleen commer cie is volgens Bosman de ach terliggende gedachte achter de grote feesten, kortingen op wiet. het promotiemateriaal, het gra tis drinken en de drang om te winnen. „Omdat serieus mee dingen veel tijd en geld kost, doen veel koffieshops niet mee." Koffieshops die te klein zijn om genoeg juryleden te ontvangen maken al helemaal geen kans, terwijl daar heel goe de, gezellige zaken tussen zitten die goede wiet verkopen, aldus Bosman. Volgens hem vragen veel Am sterdamse koffieshops zich af of het voor de juryleden wel mo gelijk is in tweeëneenhalve dag ongeveer zestien koffieshops te bezoeken en 65 proeven te be oordelen. De Cannabis Cup 1998 Am sterdam begint maandag en duurt tot zaterdag. Volgens Bos man trekt het evenement jaar lijks alleen al zo'n tweeduizend Amerikanen. Dit jaar doen slechts zestien van de> 356 Am sterdamse koffieshops mee. Bosman had liever gezien dat het festijn weer zijn oude doel stellingen aannam. Stel je voor als er tweehonderd meededen ter promotie van het Neder landse cannabisbeleid en de Amsterdamse gebruikers weer de kans kregen hun stad te laten zien. rotterdam anp De Besturenraad benadrukt dat onderwij zers alleen op vrijwillige basis van plek ver anderen. Voordeel van de onderlinge mobi liteit is dat de leraren meer gemotiveerd blijven. „We kunnen burn-outs voorkomen want het veranderen van werkplek kan een enorme oppepper zijn. Daarnaast is het goed voor de kwaliteit van het onderwijs want vers bloed brengt nieuwe ideeën." Op dit moment verwisselen weinig lera ren van school omdat het principe ^eldt dat de docent die als laatste is gekomen er het eerst uit moét als er minder leerlingen ko- aldus persofficier De Kimpe. Het is volgens haar nog niet duidelijk wat zich daarna heeft afgespeeld. De recherche heeft inmiddels een kort gesprek met mevrouw Boonstra kunnen voe ren, maar nadere gesprekken zijn vanwege haar toestand nog niet mogelijk. De echtgenote van de Philip- stopman werd vorige week vrij dag ernstig gewond door pas santen aangetroffen bij een af gelegen parkeerterrein in Hoek van Holland. De vrouw was ge boeid. De auto van het slachtof fer, een BMW met Belgisch ken teken, werd enkele dagen later in Maassluis teruggevonden. De gerechtelijke politie in Antwerpen heeft inmiddels ver scheidene huiszoekingen ver richt. Over het resultaat daarvan is nog niets bekend. De 62-jarige echtgenote van Philips-topman Boonstra is ver moedelijk in Antwerpen al ont voerd. Dat blijkt uit de eerste re sultaten van het onderzoek. De politie heeft gedeeltelijk de acti viteiten van Hansje Boonstra- Raatjes in kaart gebracht. Hier uit blijkt dat ze vorige week vrij dag omstreeks half twaalf is ver trokken vanaf haar woning in het Belgische 's-Gravenwezel. Ze is naar Antwerpen gereden. Daar heeft ze haar auto op de Frankrijklei geparkeerd. De politie houdt er rekening mee dat de vrouw hier is ont voerd. „Omstreeks kwart voor twee is ze in de nabijheid van haar auto door onbekenden wellicht gedwongen in te stap pen en is de auto weggereden te buiten aan systematische vervolging van mensen uit het overwegend christelijke zuiden en van leden van oppositionele groepen of andere vermeende vijanden van het regime. Die mensen worden opgepakt en verdwijnen zonder enige vorm van proces in de gevangenis. Daar worden ze slecht behan deld, gemarteld en soms ver moord. Die situatie bestaat al vanaf het aantreden van militair leider Omar El Bashir in 1989 en is sindsdien nauwelijks veran derd of verbeterd. In het zuiden wordt het gevaar voor de bevolking vooral ver oorzaakt door de burgeroorlog die hier al sinds 1983 woedt. Mensen lopen niet alleen het ri sico in de strijd te sneuvelen, maar worden ook steeds vaker het slachtoffer van de rivaliteit tussen diverse, door een be paalde stam gedomineerde re bellengroepen die gericht el- kaars stamgenoten aanvallen, hun bezittingen plunderen en de mensen doden. den haag. gpd Het kabinet stemt in met plannen van staatssecretaris Cohen van asielzaken om duizenden asielzoekers terug te sturen, nu uit ambtsberichten van Buitenlandse Zaken blijkt dat delen van de landen waar zij vandaan komen veilig zijn. Het gaat om gebie den in Sudan, Somalië en Noord-Irak. Bovendien krijgen nieuwe vluchtelingen uit deze gebieden niet langer zomaar een ver blijfsvergunning. Ook moeten asielzoekers uit Afghanistan terug naar de vluch telingenkampen in Pakistan, als zij daar verbleven voor zij naar Nederland kwamen. Afghanistan blijft wel aangemerkt als onvei lig land. Er is op dit moment een ambtelijke missie van Buiten landse Zaken en Justitie in Pakistan om afspraken te maken over de terugkeer. Het besluit van het kabinet'betekent dat enkele duizenden mensen uit Nederland weg moeten. Overigens betekent de maatregel niet dat de betrokkenen op stel en sprong het land moeten verlaten. De asielzoekers kunnen beroep aantekenen te gen het besluit hun vergunning niet te verlengen. De beroeps procedure, waarmee minstens een jaar is gemoeid, mogen ze in Nederland afwachten. D66 reageert afwachtend, PvdA en WD zijn enthousiaster. WD'er Kamp sprak gisteren van 'een belangrijke stap vooruit'. Beide partijen verwachten net als D66 wel de nodige problemen bij de uitvoering.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 3