NEC blijft verbazen Eijkelkamp in een glansrol Scheiding 'koningskoppel' misschien nog niet definitief tilte voor de storm in springpiste Sport Nascimento: 'Wotte zag het gewoon niet in mij CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV -CHEF IANET VAN DDK. 071-5356463 itesse niet 'in donker' tegen Ajax hem» Burgemeester Scholten van Arnhem heeft besloten dat risicowedstrijd van Vitesse tegen Ajax volgende week zondag h's middags moet worden gespeeld. Scholten wil de wed- r jd niet in het donker laten spelen. De Arnhemse club zou om OO uur spelen omdat betaalzender Canal+ de wedstrijd op dat stip rechtstreeks kan uitzenden. Dat levert Vitesse een fors lrag aan uitzendrechten op. Scholten heeft uit veiligheids- twegingen voor het vroege tijdstip gekozen. i oeman binnenkort naast Van Gaal' hi [ilona Nog voor de feestdagen zal Ronald Koeman over itrainerspas beschikken die ook in Spanje rechtsgeldig is. Dat w [rijft het Catalaanse sportblad El Mundo Deportivo. Koeman la rokte de gemoederen in de Catalaanse voetbalwereld door in derlandse sportbladen zijn onvrede over zijn werk bij Bar<;a te j,, itileren. Hij maakte zich kwaad over de Spaanse bureaucratie zijn Nederlandse trainersvergunning niet erkent en dat werd le volgens in de Spaande bladen breed uitgemeten. Al met al le ide al dan niet bewust geplande media-actie van Koeman d h zoden aan de dijk te zetten. Op hoog niveau wordt nu druk a geoefend op de Spaanse voetbalautoriteiten om de regelge- df |>voor de erkenning van buitenlandse trainers te versoepelen. j ;rkhout en Bouwman als Tsjechen ienveen Pim Berkhout en Erik Bouwman vertegenwoordi- is iTsjechië het komende weekeinde bij de wereldbekerwed- )e ;jden in Heerenveen. De twee Nederlanders hebben sinds m een jaar een postadres in het Oost-Europese land. Vorig ïoen reed het duo, evenals sprinter Maarten Blanken, al en en f wedstrijden als import-Tsjech mee. Tot de internationale aatsunie ontdekte dat de benodigde papieren nog niet in or- Vf waren. Na hun allround debuut in Berlijn, was in Heerenveen v ;n plaats in het wedstrijdschema. Nu de formaliteiten wel ei ir behoren zijn vervuld, staat niets een deelname van de rij- Je smeer in de weg. Zij treffen in de Tsjechische ploeg twee si hte' Tsjechen, Martin Holoubek en Jana Rejhonova. buda herovert record op 400 vrij zanger Marcel Wouda heeft het nationale record op de 400 ter vrije slag korte baan heroverd. In het Noorse Stavanger U le de zwemmer van PSV gisteren tijdens de Grand Prixwed- jden de afstand af in 3 minuten en 45,71 seconden. De we- e Ikampioen was vorige week bij EK-limietwedstrijden in ersfoort zijn record kwijtgeraakt aan Pieter van den Hoogen- z id. Die zwom 3.46,12. Dat was een fractie sneller dan de 5,31 van Wouda eind maart bij wereldbekerwedstrijden in ijs' ijl 'jj erksen blijft beste Nederlander v hoque Ook na de derde ronde van het kwalificatietoernooi fa irde Europese Tour van 1999 is golfer Robert-Jan Derksen j[e uit de beste Nederlander. Na een 70 op de par-72 baan van g Real Golfclub de Sotogrande staat Derksen op 211, vijf onder !ei ,niet meer dan vijf achter de drie leiders: Drummond uit n lotland, de Italiaanse longhitter Canonica en Valera uit Span- Chris van de Velde heeft na een 71 op San Roque nog een ine kans in elk geval bij de beste 75 te eindigen die morgen en andag de finaleronden spelen. De Voorhouter liet-drie birdies nvee bogeys noteren. Hij staat op 223 slagen, zeven boven en is gedeeld 106de. nverwacht ruime overwinning Bax 3RHOUTEredivisionist Bax heeft gisteravond een onver- cht ruime zege behaald op MFT uit Wijchen: 8-3. Na een 0-1 iierstand liepen de Voorhoutse zaalvoetballers nog voor rust naar een 5-1 voorsprong. De doelpunten kwamen op naam Hans en Herman van Marwijk, Kees van Tongeren, Mart Maickel Verver. Na de pauze drong MFT nog een keer maar meer dan één treffer leverde het offensief niet op. Via lieuw twee goals van Hans van Marwijk en eentje van Verver de thuisploeg verder uit. Tussentijds vond MFT ook nog een rhet doel na een misser van doelman Marijn Mokveld. Door esultaat heeft Bax zich in de middenmoot van de eredivisie esteld. In de eerste divisie verloor hekkensluiter Simeko/Ro- het uitduel van Paal 29 uit Schoorl. Pascal Linthout maakte enige Leidse goal. ienesse beëindigt zwemcarrière jSFQORTKarin Brienesse heeft besloten per 1 december een :t achter haar indrukwekkende zwemcarrière te zetten. Ze ide sport niet langer combineren met haar werk. Brienesse nam deel aan drie Olympische Spelen, drie WK's en vijf s. Op olympisch niveau veroverde ze een keer brons, op de 's zilver en twee brons, op de EK's goud, twee zilver en drie 13 ns. De zwemster behaalde 22 nationale titels en zwom twee reen nationaal record. foto anp i ingruiters op zoek naar vette sponsors en goede, paarden Schuiteman zoekt nieuwe kans bij FC Utrecht utrecht gpd Bij FC Utrecht hoopt Bernard Schuiteman het ongelijk van Feyenoord te bewijzen. De centrale verdediger, gisteren op huurbasis aangetrokken als opvolger van de naar RKC Waalwijk vertrok ken David Nascimento, zat in Rotterdam Zuid op dood spoor. Hij kwam dit seizoen slechts een keer van de bank, als invaller tegen FC Twente. ,,Ik wil deze kans met beide handen aangrijpen." De onderhandelingen met FC Utrecht namen nog geen dag in beslag. Gistermiddag voor vij ven moesten in allerijl formaliteiten worden af gehandeld om Schuiteman speelgerechtigd te krijgen voor de uitwedstrijd tegen PSV. Dat lukte. Technisch directeur Hans van Breukelen: „Ber nard krijgt een half seizoen de kans bij ons een contract af te dwingen. We hebben een optie tot koop." Schuiteman had donderdag plotseling de keus uit twee clubs die hem wilden huren. „Mijn zaakwaarnemer Karei Jansen belde me eerst op met de waag of ik iets voelde voor FC Hansa Rostock. Daar moest ik toch over nadenken. Even later werd ik opnieuw gebeld, of ik FC Utrecht interessanter vond Ja dus. Die club heeft me altijd aangesproken: leuke sfeer, gezel lig stadion, enthousiast publiek. FC Utrecht is net als Feyenoord een volksclub." Bernard Schuiteman (25) is afkomstig uit Gar deren. Al op zijn vijftiende debuteerde hij in het eerste elftal van zaterdagclub Veluwse Boys. In de jeugd van FC Twente werd hij geselecteerd voor Oranje onder 16 jaar, waarna hij terecht kwam bij Bayer Leverkusen in Duitsland. Juist toen Schuiteman er de Braziliaan Paulo Sergio uit het eerste had verdrongen werd hij in 1994 gekocht door Feyenoord. Dat zocht een opvolger voor John de Wolf. Zijn beste periode in de Kuip was aan de zijde van Ronald Koeman. In het seizoen 1995-'96 in casseerde Feyenoord de eerste zeventien wed strijden 26 doelpunten. Daarna koppelde trainer Arie Haan hem aan Koeman. „We hebben toen een record gebroken: negen of tien duels op rij zonder tegengoal. Toch belandde ik het jaar erop weer op de bank. Dat is zo gebleven, want na mij probeerde Feyenoord het met Picun of Claeys. Het perspectief werd steeds minder." FC Utrecht-trainer Mark Wotte vindt Schuite man een 'betere meevoetballende centrumver dediger' dan Nascimento, die in Waalwijk een contract tot medio 2001 tekende. Wotte raakte het vertrouwen in Nascimento kwijt toen deze publiekelijk uitriep zondag liever met RKC tegen Ajax te spelen dan met FC Utrecht tegen PSV. „Toen dacht ik: nu moeten we kappen. Gisteren begon David zelf toch weer te twijfelen. Hij vroeg drie dagen bedenktijd, want RKC is sportief ge zien natuurlijk geen vooruitgang. Toen hebben we gezegd: het is nu of nooit. We hadden met Schuiteman een prima alternatief achter de hand." Nascimento (32) beschouwt FC Utrecht als een gesloten boek, hoewel de club hem nog wel een keer officieel afscheid wil laten nemen van zijn 'eigen publiek'. De Kaapverdiaan: „Ik ben opgelucht. Ik heb in Utrecht nooit waardering gevoeld, er was altijd kritiek. Wotte had me voor dit seizoen afgeschreven. Hij legde het uit als een tactische ingreep, maar dat is natuurlijk flauwekul. Hij zag het gewoon niet in mij zitten." gelsenkirchen sid Rene Eijkelkamp heeft hoogstpersoonlijk de ne gatieve serie van zijn Duitse club Schalke '04 een halt toegeroepen. De boomlange aanvaller leidde de ploeg thuis in Gelsenkirchen naar een 2-0 zege op MSV Duisburg. Door de derde seizoenszege klom de ploeg van trainer Stevens naar de veer tiende plaats. De 34-jarige Eijkelkamp was de beste man van het veld en tekende na 37 minuten voor de ope ningstreffer. De oud-international viel ook op door goede voorbereidende acties. Zo stelde hij de Belg Goossens na een uur in staat de voor sprong te verdubbelen. Bij Schalke speelde Youri Mulder ook de gehele wedstrijd. Van Hoogdalem en De Koek kwamen niet in actie. Werder Bremen, dat net als Schalke tegen de gradatie vecht, deed ook goede zaken. Bremen versloeg promovendus Eintracht Frankfurt met 2- 0. Herzog en ex-NAC speler Bogdanovic maakten de doelpunten. De Nederlander Lodi Roembiak deed de tweede helft mee bij de Noord-Duitsers, die nu zestiende staan. Het was de eerste over winning van Bremen onder de nieuwe trainer Felix Magath. Striemend fluitconcert voor wanprestatie MW: 0-3 maastricht anp NEC heeft gisteravond in Maastricht de zesde overwin ning van het seizoen behaald. De Nijmegenaren wonnen met 3-0 de uitwedstrijd van een onthutsend zwak MW en stegen naar de zesde plaats van de eredivisie, een on gekend hoge klassering. Renfurm miste uit een kopbal het doel. De MW-supporters gaven hun helden in de rust een strie mend fluitconcert. De (wan)prestatie van zijn spelers ergerde ook MW-trainer Wim Koevermans zichtbaar, maar hij kon het tij niet keren. In de tweede helft veranderde er wei nig aan het spelbeeld. NEC bleef het sterkst, en profiteerde ditmaal wèl van het overwicht. Al kreeg de ploeg de helpende hand toegereikt van Van Duijn- hoven. De doelman verkeek zich volledig op een houdbare vrije trap van Marcel Koning van 25 meter afstand: 0-1. Ondanks de ijzige kou waren vijfduizend supporters naar De Geusselt gekomen. Zij kregen in de eerste helft geen seconde waar voor hun geld. MW speel de op het bevroren veld bedroe vend en had weinig balbezit. NEC, met Leidenaar Hennie de Romijn in de gelederen, beheer ste het treffen. De Nijmegena ren kregen ook legio kansen. Zo mikte Marchianno Schultz na twintig minuten op de paal, on bereikbaar voor MW-doelman Rein van Duijnhoven. Anton Janssen en Bart Latuheru zagen schoten net naast gaan. Maikel De tegenslag inspireerde MW niet tot een tegenoffensief. De Maastrichtenaren bleven slap en behoudend voetballen en creërden geen noemens waardige mogelijkheden. Het leed voor de thuisploeg werd verzwaard door NEC-invaller Juul Ellerman. De routinier liep slim mee met de doorgebroken Jack de Gier, die hem op maat bediende: 0-2. Een andere wis selspeler, Ayhan Tumani, maak te de vernedering voor MW compleet. Hij dolde de volledige achterhoede, wachtte lang met schieten, maar vond wel het net: 0-3. "ik en Plu pinar, loordcns, Roel Janssen (67. Vermeulen) en Talwo; Landzaat en IV- NEC: Roorda; De Romijn, Macs, Pol huizen en Verhoeven; Schultz. Koning en Anton Janssen (89. Hesp); Renfurm (86. Tumani). De Gier en Latuheru (71. hartford gpd De vraag of het na het WK echt over is met het dubbel Haarhui- s/Eltingh doet Paul Haarhuis glimlachen. Een demonstratie partij misschien? Dan lacht-ie nog een keer, een beetje ge heimzinnig. „Wim Buitendijk zou ons graag nog één keer hebben voor Rotterdam. Ik zou er graag spelen, maar het ligt helemaal aan Jacco, of die nog een weekje wil. Het zou geen comeback worden of zo, maar gewoon eenmalig. Maar zoals ik het nu moet inschatten, is de kans is héél erg klein, maar ook nog niet uitgesloten". Als voor Haarhuis de tijd van af scheid nemen komt, zoals die nu voor zijn maatje Eltingh na dert, zal hij het leven van de glitter niet gaan missen, be zweert hij. Het is maar blad goud. Misschien leuk voor de buitenwacht, maar niet voor wie er dagelijks mee te maken heeft. Leuk dat alles altijd voor hem klaarstaat, „maar geen probleem hoor als ik straks ie dere dag zelf naar Albert Hein moet." Het lijkt misschien leuk dat ze maar hoeven te kikken of er rijdt een comfortabele limousi ne voor die ze brengt waarheen ze willen, „maar wat is er fijner dan in je eigen wagen stappen en lekker zelf het stuur in han den hebben. Maar het kan hier moeilijk anders. Als je moet trainen in een stad die je niet kent, kun je moeilijk op de fiets stappen of een uur gaan zoeken in de auto." Zijn tijd van stoppen is nog niet gekomen. Natuurlijk, net als Eltingh zit hij niet meer te wachten op weer een trip naar Verweggistan', maar hij heeft een andere oplossing gekozen dan zijn maatje. Sinds half april reist hij met vijf joekels van tassen rond. Twee mudvol met speeltjes, flessen, hapjes, babyk leertjes en altijd de flesverwar- mer en de waterkoker mee. Op stap met het hele gezin. En Daan, van begin dit jaar, krijgt altijd een eigen hotelkamer. „Het was een gok. Als ik geen deuk meer in een pak boter had geslagen omdat ik iedere nacht mijn bed uit had gemoeten, had het niet gewerkt. En als Daan er niet tegen had gekund om iede re week in een ander bed te lig gen, had het ook opgehouden." "Waarschijnlijk had hij er dan na dit seizoen ook de brui aan gegeven. Nu niet. Omdat hij het gevoel van winnen nog steeds zo mooi vindt. „Het allermooist zelfs." En omdat hij gewoon an ders is dan Eltingh. „Natuurlijk zit Jacco met zijn knieën, dat is de aanleiding waarom hij stopt, maar hij ziet reizen met de baby ook niet zitten. En Jacco heeft het gewoon gehad, het reizen en trekken." Anja Haarhuis en zoon Daan zijn er deze week niet bij. „Eén week Amerika is voor Daan niet te doen. Als hij net aan het tijds verschil van zes uur is gewend, gaan we alweer naar huis." Het mooiste vindt Paul Haarhuis momenteel eigenlijk het circuit in West Europa. Dan gaat alles achter in de Range Rover, kam- peerbedje, wandelwagen, de hele zwik. En dan naar Stuttgart of Parijs toeren. „Fantastisch". Zo kwam de veteraan begin dit jaar ook bij het Davis Cup-duel in Brussel aanzetten. Natuurlijk moet er een keer een einde aan komen, in febru ari wordt hij 33. Maar als het gaat, zoals het nog altijd gaat, 72-ste in het enkelspel en pure topper in het dubbelspel, dan zal hij niets definitiefs roepen. „De kans is best groot dat het volgend jaar mijn laatste jaar is. Maar ik zeg niet dót het mijn laatste jaar wordt. Misschien speel ik daarna nog wel zeven leuke evenementen waar het prettig toeven is met vrouw en kind. Dat zou voor mijn gevoel geen afbreuk doen aan mijn carrière. Daarin ben ik ook an ders dan Jacco. Jacco vindt wat Courier doet, die nu 100 op de ranglijst staat en toernooien in Zuid Amerika speelt, en wat Becker doet, die nog maar een paar toernooien speelt, zielig. Ik vind dat mooi." „Die jongens genieten nog steeds van het spelletje. Becker loopt in Stuttgart op z'n gemak rond, speelt wat en kletst met jan en alleman. De rest van het jaar kun je dan nog genoeg an dere dingen doen." Ilij begrijpt zijn maatje Eltingh best. Maar begrijpt ook best dat anderen hem niet begrijpen. Afgelopen maanden heeft hij die vraag tig keren beantwoord. „Dan moet ik uitleggen dat er zo n tien fac toren zijn waarom hij stopt. En dan begrijpen ze het wel, een beetje." lijkt stil in de hippische l Geen vreemd verschijn- z to aan het begin van het irseizoen en ruim ander- I maand na een wereld- lioenschap. De rust is ui- schijn. Achter de scher- van Jumping Amsterdam 'veel, heel veel gesproken, alleen de wereldbeker een sponsor. Ook ruiters l tfanhopig op jacht naar fi- iële ondersteuning, terwijl I inden van een goed paard Qoeilijker lijkt. ,1 et een zaklantaarn is zo'n l niet te vinden," legt Jos ink, die een nieuwe troef stal Zangersheide mag op- ■n, uit. „De goede dieren, 'jn gruwelijk duur. Ik ben de enige die zoekt. Er zijn tl andere ruiters die met ifde idee rondlopen. Dat de prijs uiteraard omhoog, foor een paar jaar zat je ten bod van een miljoen n op de eerste rij. Dat is Kvoordig niet genoeg. Voor Calvaro van Willy Melliger is als vijf miljoen gulden en voor ET van-Hugo Simon zelfs 5,5 mil joen dollar. Kijk, als er honderd Calvaro's of honderd ET's wa ren, dan zou de prijs zakken. Nee, echte cracks vinden, is als het zoeken van de bekende speld in een hooiberg." Met drie goede paarden ach ter de hand hoeft de Twente naar zich weinig zorgen te ma ken. Daardoor kan Calvaro Z (niet te verwarren met de gelijk namige schimmel) van het WK uitrusten. High Valley Z en Carthago Z, die wederom voor een jaar van het Holsteiner Ver band is gehuurd, moeten de eer van het bedrijf uit Lanaken hooghouden. De positie van Lansink is in vergelijking met collega's meer dan luxieus te noemen. Zo zoekt Emile Hendrix nog een paard dat RBG Finesse kan ont lasten. De Limburgse hande laar/ruiter weet als geen ander hoe dun de spoeling is. Hij sloeg zelfs een mooi bod op zijn eigen troef af, al kan een andere me ning van de zakenpartner Huis in 't Veld de beslissing nog ver anderen. „In principe is de mer rie niet te koop," stelt de man uit Baarlo heldhaftig. Ook Wout-Jan van der Schans heeft meer te doen dan zijn paarden rijden. Met Leroy Brown en Goldenbridge be schikt de Lunteraar over twee uitstekende viervoeters. Nu nog een even zo goede sponsor, want Impac haakte onlangs af. „Dat bedrijf was een prima geldschieter, maar men had het druk genoeg met eigen zaken." Piet Raymakers heeft het dubbel zo druk. De ruiter uit As ten is na zijn vertrek bij stal Cordia bezig met het opbouwen van zijn eigen stal. De dertig jonge paarden zijn allesbehalve klaar voor het .grote werk. Dus was de belhamel van het ruiter- gilde maar al te blij dat hij enke le weken met de beestjes van de Zweed Royne Zettermann mocht rijden. Een ritje op Vera was in Oslo zelfs voldoende voor de overwinning in de eer ste wereldbekerwedstrijd. Wel licht dat de merrie, met dank aan een nieuwe geldschieter, binnenkort het eigendom van Raymakers is. Voor de ruiters staat en valt in de toekomst veel met de we reldbeker. Het mondiale toer nooi heeft de afgelopen twintig jaar onder de vlag van sponsor Volvo veel aan naamsbekend heid van de sport gedaan. Na het afhaken van het Zweedse bedrijf is de FEI, de internatio nale hippische federatie, naar stig op zoek naar een opvolger. Aangezien die nog niet is ge vonden scheuren achter de schermen de gieren met het ka daver. Zelden is de kalender zo rom melig als dit jaar. Tijdens de openingswedstrijd in Oslo zat de wereldtop in het Mexicaanse Monterrey. Deze week verblijft de helft van het pelotoh, onder wie uiteraard de Duitse top, in Stuttgart. Mede tot ergernis van Jos Lansink: „De Duitse deelne mers lopen altijd maar te klagen over bijvoorbeeld Amsterdam. Dat snap ik niet. Waar hebben we zulke stallen? Waar hebben we zo'n inspringterrein? En alles onder één dak! Nee, dan was SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten van vrijdag 20 november: 3 - 7 - 12-17-22-30-35-39-41-45-47- 50-60-67-68-71-73-74-75 -80. (onder voorbehoud). Vrouwen, eredivisie: Hoofddorp - Lions 34- GOLF San Roque (Spanje). Kwalificatietoernooi Europese Tour. Stand na derde ronde: 1. Valera (Spa), Drummond (Sch), Canonica (Ita) 206 slagen (-10), 4. Rodiles (Spa) 209. 5. Derksen (Ned) (70 71 70), Hut- chings (Eng), Nystrom (Zwe) 211. 106. Van der Velde (Ned) 223 (76 76 71), 156. Kraay (Ned) 228 (76 77 75). HANDBAL Haarlemse Handbalweek, mannen, derde speeldag: Nederland A - Israel 23-21 (ll- ll). Topscorers Nederland A: Kersten 6, Sanders 6, Hagreize 5 Een blik achter de schermen in de Amsterdamse RAI. Springconcours tabel A, 1 m 35: IIn 't Veld (Ned) Iceberg 0-82,47, 2. Hendrix (Ned) Jade 0-84,05, 3. Lansink (Ned) Cheerfull Z 0-87,14. Dressuur. Intermediate I: 1. Gademann (Ned) Jup 1356, 2. Strijk (Ned) Hunter 1301, 3. Schotte (Ned) Goubergh's Ideaal 1299, 4. Van Grunsven (Ned) Gestion IQ 1293, 5. Bartels (Ned) Jamaica 1287. Intermediate II: 1 Van Grunsven Gestion Gere 1326, 2. Simons-De Ridde (Dui) Cha como003 1320, 3. Bartels - Olympic Bar bna1308. Stuttgart. CSI. Dressuur, Grand Prix: 1. Werth (Duit) Antony 1822 punten, 2. Sven Rothenberger (Ned) Weyden 1778 TENNIS Hartford. WK dubbel, mannen, 1,6 miljoen gulden. Gouden groep: Knowles/Nestor (Bah/Can/4) - Bhupathi/Paes (lndi/2) opga ve Paes wegens enkelblessure. Stand: I Knowles/Nestor 3-6, 2. Stolle/Suk (Aus/T- sj) en Johnson/Montana (VSt) 2-2, 4 Bhu pathi/Paes 3-0. Groene groep: Delaitre/Santoro (Fra) 1 llis Ferreira/Leach (ZAf/VSt) 7-6 4-6 7 6. Stand: 1. Eltingh/Haarhuis (Ned/1) 2-4, 2 Delaitre/Santoro 3-4, 3. Ferreira/Leach 3 2, 4. Woodbridge/Woodforde (Aus/3) 2-0 Eltingh/Haarhuis en Delaitre/Santoro ge plaatst voor kruisfinales Indeling kruisfinales: Knowles/Nestor - De- Matre/Santoro en Eltingh/Haarhuis PAARDENSPORT naar Stolle/Suk- Johnson/Montana. het vorige week in Berlijn alleen maar tobben. Volgende week gaan de Duitsers naar Kiel en wij, de Nederlanders, naar Maastricht. Ach, die Duitsers doen maar. Je moet eens weten hoe vaak Stuttgart de afgelopen weken heeft gebeld. Of ik alsje blieft wilde komen. En als ik niet kwam, dan hoefde ik vol gend jaar niet meer te komen. Nou, als ik goed genoeg ben, dan kom ik er echt wel binnen! Dat gezeur heb je in Nederland gelukkig niet. Daarom zouden wij als deelnemers evenemen ten als Amsterdam, Maastricht en Indoor Brabant eens meer support moeten geven. Die concoursen verdienen dat. Amsterdam. CSI-W. Springconcours tabel A. 1 m 50, na barrage: 1 Geermk (Ned) Heartbreaker 0-40,07, 4. Hendrix (Ned) Finesse 4-41,25, 6. Lansink (Ned) High Valley 4-43,96. 7. Lankester (Ned) Gracia 4-44,37. 9. Van de Pol (Ned) Juriquilla 8- 41,16, 10. In 't Veld (Ned) Fairy Tale. Springconcours tabel A. 1 m 45: 1. Smith (VST) Senator for the 8est 0-35,96, 2. Mi chael Whitaker (GBr) Hilton 0-36,40, 3. Becker (Dui) Dobel's Hennesy 0-38,19, 6. Van der Schans (Ned Leroy Brown 0- 40,75, 9. Ehrens (Ned) Hickory 0-43,11. 10. Lansink (Ned) Zandor Z 0-44,32. WATERPOLO Boedapest. EC II mannen, achtste finales. Groep G. eerste wedstrijddag: Polar Bear'. (Ned) - Slavia Bratislava (Slo) 11 -8 na ver lenging (2-1 1-3 2-2 3-2 3-0) Topscorers Polar Bears: Wouters 3, De Jong 3 Ferenc- varos(Hon) - Budvanska Rivijera (Joe) 9-3 Split. EC I mannen, eerste ronde. Groep G. eerste wedstrijden: VasutaBudapest (Hon)-AZ&PC (Ned) 10-5(2-1 1-1 4-0 3- 2). Doelpunten AZ&PC: Kunz 2. Van der Kolk, De Vries, Bikkel. Split (Kro) - Novaky (Slo) 19-10.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 35