Debuut lonkt voor Van Nistelrooy Met een rode kaart zou Dani beter afzijn geweest Sport )C schudt eindelijk pech van zich af Monsterzege ADO Den Haag, Den Bosch aan kop Hallo TV West JAG 17 NOVEMBER 1998 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071 5356463 rids in wereldelftal Edgar Davids is als enige Nederlandse voetballer uitgeno- róor de selectie van een wereldelftal dat op 16 december in aantreedt tegen Italië, in het kader van het honderdjarig an van de Italiaanse bond. De middenvelder van Juventus jdeel uit van een groep van 28 spelers. iser hervat training jPAM' Henk Fraser hervat morgen de looptraining. Een rzoek in het ziekenhuis Dijkzigt heeft uitgewezen dat de band van zijn gekwetste knie weliswaar is ingescheurd, al- jeeft de scan niet duidelijk gemaakt hoe ver. Een operatie is podzakelijk. Roost naar kwartfinales 3rk De Belgische Dominique Van Roost heeft zich giste- iNew York geplaatst voor de kwartfinales van het WK ten- ior vrouwen. Van Roost versloeg in de eerste ronde van de >rs de als zevende geplaatste Spaanse Conchita Martinez -6 en 6-2. De Belgische moet het in de tweede ronde opne- egen de Irina Spirlea, die verrassend Arantxa Sanchez de [wars zette: 7-6 6-1. foto afp :n World Cup voor Hersman heim De World Cup schaatsen in Heerenveen gaat het ko- iweekeinde aan de neus van Martin Hersman voorbij. De iheimer krijgt geen startbewijs voor de 1500 meter vanwe- tegenvallende klassering (22ste in een tijd van 1:52.53) in ir. In de voorbereiding op de eerste World Cup in Noorwe- reeg Hersman last van een rugblessure. „Ik kreeg mijn niet meer over mijn linkerbeen. Ik heb daardoor twee we- ainingsachterstand opgelopen. Bovendien was de eerste ICup dit jaar een week vroeger." De achterstand was te om nog in te kunnen halen.Al reed ik schaatstechnisch nar wel goed." Hersman hoopt dat hij in Heerenveen bui- ededinging aan de start kan verschijnen. i Hooijdonk scoort icham Nottingham bekijkt Pierre van Hooijdonk deze da- et gemengde gevoelens, maar bejubelde de spits gisteren nhet duel met Derby County: 2-2. Van Hooijdonk maakte inde twee doelpunten voor Nottingham Forest. De thuis- koesterde het puntje tegen het hoger geklasseerde Derby at achttiende. Van Hooijdonk speelde sterk. De internatio- aakte bijna een tweede treffer uit een vrije trap van dertig afstand en voorkwam een goal door de bal van de eigen jn te koppen. I»KARIN PITERS left de slechte openingen damseizoen en de pech :h afgeschud. Zaterdag e Rijnsburgse Damclub iet 13-7 van Constant, ist eveneens te winnen liedam 2, terwijl Samen e ene tegenvaller na de te verwerken kreeg en de verloor. verloor tot zaterdag nog ïdstrijden in de eerste Ivan de landelijke com- Er moest zaterdag dus gebeuren. Al na de ope- leek RDC op winst af te n. Cor van Dusseldorp I Cederhout stonden op ii dat woog wel op tegen izame stand waarin Erik lining en Richard Krom- erkeerden. Na vier uur in gingen beide ploegen ip: 3-3. Dennis Bosch gelukkig verloren, Albert in gewonnen en Mark had de punten gedeeld, sen leken zich echter te Cederhout en Van Dus- misten de winst en n beiden tegenvallend nise genoegen nemen, ugdige spelers Hogewo.- i Kromhout hielden ge- oor RDC hun tegenstan- 1 afstand en sleepten re dt de strijd. Pieter Jan lerzilverde de punten die meet af aan naar zich getrokken en ook Arjan 'ij pakte de winst, door- 0 tegenstander onver- forceerde. Toen Rinus lut in de slotfase ook >n, viel de ruime 13-7 ideel. Ceids Damgenootschap 1 de tweede klasse B de gen Schiedam 2 en ver- daarmee het zevende en punt. Alleen Den Haag middels tien punten ge- LDG deelt de tweede met Orca en 'olendam. Invaller Wim ®rk stond garant voor langrijke punten. De ou- Peelde ervaren een goe: 'j en won. Ook Jan Slin- die al snel een schijf °ng nam, pakte beide Henk Meester liet zich kpel ontglippen en ver- Messemaker, Hans Kolfoort, Fred Ong, Hans Kre- der, Hein van Winkel, Arend van Beelen en Piet Swart deel den alle de punten. Bij Samen Sterk deelde alleen Martin Out niet in de algehele malaise. Out bewees zaterdag eens te meer de man in vorm te zijn. Hij speelde de sterren van de hemel en zijn tegenstander van het bord. Richard Meijer won spontaan door een plotse linge combinatie. Op bijna alle overige borden werd tenminste één punt te weinig afgedwon gen. Ronald van Egmond kon de kansen na een slechte ope ning - ondanks voordeel en een goed eindspel - niet meer keren en deelde de punten. Raymond van Es was verbou wereerd toen zijn tegenstander zijn combinatie met een tegen- combinatie pareerde. De teleur stelling was zo groot dat Van Es zijn winstkansen over het hoofd zag en daarop zelfs roemloos in een nederlaag ten onder ging. Jo Fijen speelde tegen het jeug dig talent van IJmuiden 2 op routine een goede pot, maar be haalde geen winst. Richard Treur ging er niet als eerdere wedstrijden vol in. Door gebrek aan overtuiging was de vlakke partij gedoemd te eindigen in remise. Ook Bram Doeves had niet de overtuiging om te win nen en deelde de punten. Martin de Jong hield de zenu wen niet onder bedwang, blok keerde volledig en verloor van éen oudere speler die hij in het normale doen alleen behoefde in te pakken. Ook Cees de Gel der had zijn dag niet. Hij speel de een strakke, normale pot, zo leek het. Maar hij had geen en kel oog voor de tijd. Hij was een beetje van de kaart toen zijn te genstander meedeelde dat hij verloren had, omdat zijn vlag gevallen was. De Gelder had nimmer de tijdnood in de gaten gehad. Als iemand zijn wedstrijd had moeten winnen dan was het wel Ruud de Kooter die fantas tisch opende. In het middenspel was de lucht nog blauw, maar al snel verwaterde de stand en was ook de Kooter tot remise ge doemd. De balans opmakend bleek Samen Sterk tegen een 'zwakker' IJmuiden 2 met 11-9 in het schip te zijn gegaan. DENHAAG. GPD Met afgrijzen en ontzetting zal de Ajacied Dani zonder twijfel de beelden hebben teruggezien van z'n brute overtreding, afgelopen zondag avond in de Arena op Patrick Lodewijks, de inval ler-doelman van PSV. Volgens de laatste berich ten gaat het naar omstandigheden goed met de Eindhovenaar. Er is een hersenschudding gecon stateerd. De onfortuinlijke keeper is een aantal dagen volstrekte rust voorgeschreven. In elk geval tot en met vandaag moet hij ter observatie in het zie kenhuis blijven. Aan het eind van de week zal worden beslist of hij in de eerstvolgende wed strijd van PSV, zondagmiddag tegen FC Utrecht, kan worden ingezet. Zou hij een bokser zijn geweest, dan had Lode wijks een startverbod van zes acht weken opge legd hebben gekregen. Aangeslagen als de PSV'er zou de ringrechter onmiddellijk hebben ingegre pen en de bokser geen toestemming hebben ge geven verder te boksen op grond van de twee eni ge ter zake doende criteria: hij had meer dan tien tellen op de grond gelegen en in zijn ogen sijpel de bloed. PSV-clubarts Van den Hoogenband oordeelde het zondag verantwoord dat Lodewijks na behan deling de wedstrijd voortzette. Achteraf kan wor den gesteld dat dit niet erg verstandig is geweest. De dokter zal stellig z'n argumenten hebben ge had. Middelen om ter plekke een juiste diagnose te stellen, stonden hem niet ten dienste. Vermoe delijk zal hij hebben gehandeld, overeenkomstig de signalen van de patiënt. De vraag is of een voetballer op zo'n moment niet tegen zichzelf in bescherming moet worden genomen. Ajax heeft Lodewijks gisteren voor het gebeur de z'n verontschuldigingen aangeboden. De charge waarmee de PSV-doelman werd aangeval len, was grof en onbehoorlijk. Op onbezonnen wijze haalde Dani de goede naam van de club door het slijk. Met ogen vol ongeloof zal hij later de consequenties van z'n daad hebben aan schouwd. De overtreding van Dani paste noch in het beeld van de wedstrijd die een uitermate sportief verloop kende, noch bij de reputatie van de Por tugees zelf, gewoonlijk één van de netste en sym pathiekste voetballers van de eredivisie. Mede dankzij zijn bijdrage staat Ajax op de Fair Play- ranglijst van de KNVB bovenaan. Het kan niet anders dan dat de onbeheerste trap uit frustratie en onmacht werd geboren. Als vervanger van de geblesseerde Litmanen had Da ni in deze topwedstrijd voor eigen publiek willen excelleren op z'n favoriete positie. Door allerlei factoren - de ongewone opstelling van trainer 01- sen en het praktisch onbespeelbare veld - kwam het daar niet van. Na afloop zei hij deemoedig dat er nog maar vijf minuten waren te spelen en dat hij graag had willen scoren. Goedbeschouwd was dat een gedeeltelijke schuldbekentenis. De straf van scheidsrechter Uilenberg, een gele kaart, sloeg nergens op. Technisch schijnt Dani niet meer te kunnen worden vervolgd, noch door de tuchtcommissie van de KNVB, noch door de openbare aanklager. De reglementen van de voetbalbond zouden dat verhinderen. Met een rode kaart (en een schorsing van ten minste vier wedstrijden) zou de Portugees wel licht beter af zijn geweest. Hij zou dan zijn straf hebben gekregen voor het vergrijp een weerloze collega aangedaan. Nu loopt hij het risico de ko mende weken het doelwit te zijn van tegenstan ders of supporters, die hun gram willen halen. Rijkaard ziet PSV-spits al in de rol van Bergkamp Ruud van Nistelrooy maakt morgenavond in Gelsen- kirchen tegen Duitsland zo goed als zeker zijn debuut in het Nederlands elftal. Het is de zoveelste grote stap in de bliksemcarrière van de 22-jarige PSV-spits, die gisteravond in de Arena zijn eerste schreden zette te midden van andere Oranje-internationals. AMSTERDAM/GELSENKIRCHEN Bondscoach Frank Rijkaard ziet de Brabantse aanvaller als de ideale man om Dennis Berg kamp te vervangen in de vriendschappelijke ontmoeting met de Oosterburen. Van Nis telrooy maakte zich aanvanke lijk weinig illusies om in het sta dion van Schalke'04 voor de eerste maal het Oranje-shirt over zijn lange lijf te kunnen trekken, maar het afhaken van Bergkamp zette de deur dit weekeinde wagenwijd voor hem open. Op de vraag welke rol Rijk aard voor de topscorer van Ne derland ziet weggelegd, ant woordde de bondscoach gister avond heel direct: „Ruud kan zowel op de positie van Patrick Kluivert als op die van Dennis Bergkamp spelen. Hij kan als diepe spits opereren, maar kan zich ook heel goed laten terug zakken. Daarom denk ik bij Oranje vooral aan de 'Berg kamp-rol' voor Ruud." Rijkaard was zondagavond in de Arena aanwezig bij Ajax-PSV om zijn internationals te beoor delen. De vorm die de kandida ten daarin toonden, was voor hem bepalend bij het maken van zijn opstelling, die hij van avond officieel bekend maakt. Het optreden van Van Nistel rooy, die een hand had in beide PSV-goals, viel daarbij allesbe halve tegen. Duitsland-Neder- land is op papier een vriend- Oranje is bezig aan de warming-up voor de training. In het midden debutanten Ruud van Nistelrooy en Dries Boussatta. foto cpd/phil nijhuis schappelijke krachtmeting, maar zal in de praktijk een pres- tige-duel vol vuur zijn. Rijkaard: Ajax-PSV was dat ook. Het was een duel tussen twee topclubs met alles erop en eraan. Ik zag vooral veel passie." Van Nistelrooy, PSV's aan koop van vijftien miljoen gul den, maakte zich op de dag dat het Oranje-gezelschap zich ver zamelde nog niet al te druk om zijn op handen zijnde debuut. Maar hij zegt er wel klaar voor te zijn. Het grote werk gaat hem met de dag beter af en in de topper van zondag ontdekte hij voor het eerst over hoeveel kracht hij mede dank zij de vlot te aanpassing bij PSV inmiddels beschikt. „Ik ben aan een enor me serie zware wedstrijden be zig", zegt de nieuwkomer aan het Oranje-front. „Ik speel de laatste maanden twee tot drie keer per week, maar mijn li chaam is 'top'. Op het zware veld van de Arena, met tien man knokkend tegen Ajax, voel de ik dat ik de negentig minu ten moeiteloos volmaakte. Ik had in de laatste minuten nog kracht genoeg om acties te ma ken. Een dag later voel ik dat mijn lichaam al helemaal is her steld en dat is een teken dat ik, steeds sterker wordt Iedere profvoetballer moet dromen van zijn debuut. Van Nistelrooy is echter een nuchter mens, voor wie het Nederlands elftal heel andere dromen zou realiseren. „Ik keek ontzettend uit naar de ontmoeting met Dennis Bergkamp. Een jaar ge leden ging ik nog met een kaart je, dat ik van Foppe de Haan had gekregen, naar Amsterdam om speciaal een hele wedstrijd op zijn spel te letten. Foppe vond dat ik daar wel iets van kon leren en hij had volkomen gelijk. Zoals Dennis vrijloopt, zijn momenten kiest om acties te maken en zoals hij ruimte creëert, kan geen andere spits dat. Met hem samen trainen zou ik nog mooier vinden. Daarom baalde ik dat hij heeft moeten afhaken. Ik had hem er liever bij gehad, zelfs al zou dat mijn kansen op een debuut ver kleinen." Dat Frank Rijkaard hem ge schikt acht om de rol van Berg kamp over te nemen, begrijpt hij goed. „Van origine ben ik een aanvallende middenvelder en achter de spits heb ik dit sei zoen mijn beste wedstrijden ge speeld voor PSV. In de jeugd was ik al met die rol bezig. Chris Dekker vond dat ik bij Den Bosch ook perfect als diepe spits kon opereren en Foppe de Haan zei hetzelfde. Ach, ik heb het nooit met tegenzin gedaan. Maar mijn hart ligt op die ande re plek, ook al is dat een moei lijke", zegt Van Nistelrooy. Bobby Robson is ervan over tuigd dat de man, die dertien maanden geleden nog het shirt van Den Bosch droeg in de eer ste divisie en sindsdien als een komeet naar ongekende hoog ten is gestegen, gaat uitgroeien tot een briljante speler van het Nederlands elftal. Bij PSV ver snelt de Brit het leerproces door hem steeds meer verantwoor delijkheid te geven. De aanvoer dersband sierde de voorbije sei zoenen zelden de arm van een 22-jarige. Van Nistelrooy: „Hij was waanzinnig trots dat ik voor de ze interland was geselecteerd. Hij kwam naar me toe, pakte me beet en zei: 'Roedi, you have done it, boy'. Jij alleen hebt dit bereikt. Ga er naar toe en geniet ervan.' Weet je, voor die man ga ik als speler door het vuur. Hij straalt zoveel warmte uit en is zo met mij begaan. Hij begon me hele verhalen te vertellen over zijn eerste interland voor Engeland. Hij had twee keer ge scoord en had ervan genoten. Dat moest ik ook doen. Ik vond dat fantastisch om te horen. Zo'n man die alles heeft meege maakt en mij dit succes gunt." DEN BOSCH ANP FC Den Bosch staat drie punten los van de rest in de eerste divisie. De ploeg zegevierde gisteravond ruim over RBC, 4-1. FC Den Bosch kwam op 28 punten uit dertien wedstrijden, drie meer dan Hel mond Sport uit evenzovele beurten. De Brabantse derby zat al snel zonder span ning. Binnen veertig minuten scoorden Verhagen, Van Helmond en Strieker. Na rust pakten Lurling en Weijers (voor RBC) nog een goal mee. FC Groningen won weer eens, van mede degradant FC Volendam, 3-2, en klom van de achtste naar de vierde plaats. In de slot fase toen Volendam aandrong kreeg Atte- veld in de 76ste minuut de rode kaart, de zoveelste in zijn loopbaan, na twee gele. Bij Volendam kreeg Vukov de rode kaart na het slaan van een tegenstander. De Serviër maakte juist zijn rentree na een langdurige blessure. Voor Groningen scoorden Hui- zingh, Broerse en Alberda, voor Volendam Boogers en Inia. Voor Inia was het de ne gende dit seizoen. ADO Den Haag uit de onderste midden moot boekte een monsterzege bij het hoger geklasseerde Eindhoven. Edgar van der Roer maakte drie doelpunten. Vier minuten in het hart van de eerste helft waren beslis send. Tussen de 19de en 22ste vielen drie treffers en kwam de stand op 0-4. Bij ADO verzorgden Laguna Burgos, Van der Roer (3), Grünholz, Boussaboun en Van der Hey- den het schuttersfeest. Zuurman scoorde tegen bij 0-5. Periodekampioen Excelsior leed de vierde competitienederlaag, bij Dordrecht'90. De Rotterdammers speelden min of meer on der protest omdat Cairo en Zegers waren opgeroepen voor de vriendschappelijke jeugdinterland tegen Duitsland. Bij ontsten tenis van Hoogendorp (naar RKC Waalwijk) was Plug in de 16de minuut matchwinner. Sol van Excelsior kreeg kort voor tijd direct rood voor het neerhalen van een doorge broken tegenstander. Eerder had hij al de gele gezien. Voor Dordrecht was het de eer ste zege op eigen veld. Emmen stijgt na een trainerswissel nog steeds. De Drentse trots won bij Telstar met 2-1 door doelpunten van Uneken en Van Oostrum en kwam met 24 punten derde te staan. Van Esch scoorde tegen. Emmen won intussen vier keer achter elkaar. GRASMAT - De Amsterdam ArenA krijgt deze weck alweer een nieuwe grasmat. De vervanging van het voetbalveld gebeurt na ernstige klachten van trainers en spelers van Ajax. Over tien dagen is de belangrijke Champions Leaguewedstrijd tegen Croatia Za greb. Bij winst kan Ajax een plaats in de kwartfinale afdwingen. De nieuwe grasmat is de achtste in het korte bestaan van het nieuwe stadion in Amsterdam. De kosten van het nieuwe veld bedragen drie ton. SCOREBORD SPORTPRUSVRAGEN Lucky Ten van maandag 16 november: 8 - 13 - 16 - 17 - 25 - 28 - 31 - 32 - 34 - 38 - 39 - 40 - 45 - 50 - 60 - 64 - 68 - 69 - 78 - 79. (onder voorbehoud) Lotto 46 Eerste prijs (jackpot): geen winnaar Twee de prijs: 2 winnaars ieder f 50.000.00. Derde prijs; 56 winnaars f 1000.00 Vier de prijs: 137 winnaars f. 250,00. Vijfde prijs: 2998 winnaars f. 25,00 Zesde prijs 3875 winnaars f. 10,00. Zevende prijs: 52 138 winnaars f. 5,00. Cijferspel 46. Zes cijfers goed 1 winnaar f. 100.000,00. Vijf cijfers goed: 3 winnaars f. 10.000,00 Vier cijfers goed. 25 winnaars f. 1000,00. Drie cijfers: 268 winnaars f. 100,00. Twee cijfers goed 2788 winnaars f. 10,00. EERSTE DIVISIE FC Groningen - FC Volendam 3-2 (2-1). 15. Boogers 0-1, 21. Huizingh 1-1, 32. Broerse 2-1 (strafschop), 51. Alberda 3-1, 82. Inia 3-2. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 6950. Rode kaart: 76. At- teveld (Groningen, 2x geel), 86. Vukov (Vo lendam) Gele kaart: Alberda (Groningen). Klein (Volendam). Eindhoven - ADO Den Haag 1-7 (0-4). 12 Laguna Burgos 0-1, 18. Van der Roer 0-2. 21 Van der Roer 0-3, 22. Hendrik Grün holz 0-4. 50. Boussaboun 0-5. 70. Zuur man 1-5, 86. Van der Roer 1-6. 90 Van der Heijden 1-7. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 1450. Gele kaart Laponder. Van der Borght. Thijssens (Eind hoven), Van Berkum (ADO). Dordrecht '90 - Excelsior 1-0 (1-0) 16 Plug 1-0. Scheidsrechter: Van Egmond Toeschouwers. 1100 Rode kaart: 89. Sol (Excelsior). Gele kaart; Monteiro (Dordrecht), Sol. Polak. Rijaard (Excelsior). Telstar - Emmen 1-2 (0-1). 6 Uneken 0-1. 77 Van Oostrum 0-2, 82. Van Es 1-2 Scheidsrechter Suiting. Toeschouwers 1091. Gele kaart: De Waard, Mendes, Van den Broek Humprey (Telstar). FC Den Bosch - RBC 4-1 (3-0). 21. Verha gen 1-0, 33. Van Helmond 2-0, 39. Strieker 3-0, 55. Lurling 4-0, 68 Weijers 4-1. Scheidsrechter: Don. Toeschouwers; 3200. Gele kaart: Lammers (RBC). Eindhoven 5 2 1 2 7 11-15 ADO Den Haag 5 2 0 3 6 11-10 GA Eagles 5 2 0 3 6 10-13 Volendam 5 1 2 2 5 11-12 Excelsior 5 1 1 3 4 6-8 Veendam 5 1 1 3 4 4-8 Telstar 5 1 0 4 3 6-8 RBC 5 1 0 4 3 6-11 Heracles 5 0 14 1 4-14 BUITENLANDS VOETBAL Den Bosch Helmond Sp Emmen Groningen VW FC Zwolle Excelsior GA Eagles TOP AD0 Den Haag Volendam Eindhoven Veendam Haarlem RBC Dordr. 90 Telstar Heracles 13 8 4 13 8 1 13 8 0 13 7 2 13 6 4 13 5 6 13 6 3 13 6 3 13 6 2 13 5 3 13 5 3 13 5 3 13 4 3 13 4 2 13 4 0 13 3 3 13 2 3 13 1 3 Excelsior periodekampioen Tweede periode Helmond Sp Den Bosch Emmen Haarlem FC Zwolle TOP Dordr. '90 5 5 0 0 15 5 4 1 0 13 5 4 0 1 12 5 3 1 1 10 5 2 2 1 8 5 2 2 1 8 5 2 2 1 8 5 2 12 7 5 2 12 7 28-11 24-19 26-19 27-15 23-15 25-13 27-21 24-21 22-21 24-22 25-27 23-29 15-17 16-26 20-33 19-34 16-25 14-30 11- 5 9- 9 9-10 New York. Vrouwen. Masters, 3,7 miljoen gulden. Eerste ronde: Van Roost (Bel) - Martinez (Spa/7) 7-6 6-2, Spirlea (Roe) - Sanchez (Spa/4) 7-6 6-1. Wereldranglijsten. Mannen: 1. Sampras (VSt) 3703 punten, 2. Rios (Chl) 3670, 3. Rafter (Aus) 3315, 4. Agassi (VSt) 2879 (5), 5. Moya (Spa) 2819 (4). 6. Corretja (Spa) 2798, 7. Kuce- ra (Slw) 2579, 8. Krajicek (Ned) 2548 (9). 9. Henman (GBr) 2501 (10), 10. Kafelnik ov (Rus) 2483 (8). 19 Siemennk 1669 (17). 68. Schalken 706, 72. Haarhuis 674 (74). 96. Van Lottum 527, (94) 120. Van Scheppingen 394 (110), 143 Wessels 320 (144), 150. Wassen 304, 160. Kem- pes91. Vrouwen: 1 Davenport (VSt) 5333. 2. Hin gis (Zwi) 4887. 3. Novotna (Tsj) 4242. 4 Sanchez (Spa) 3510, 5. Venus Williams (VSt) 3362, 6. Seles (VSt) 3148. 7 Pierce (Fra) 2713, 8. Tauziat (Fra) 2412 (9). 9 Martinez (Spa) 2331 (8). 10. Schnyder (Zwi) 2203. 59 Oremans 473. 84 Boogert 322 (83). 113. Noorlander 238 (112), 149. Schultz 171 (131), 157. Hop mans 153,25. ZAALHANDBAL Mannen DERDE DIVISIE Gl: Unitas-DIOS 21-21. Hermes-Saturnus 2 21-28, Westlandia 2- Ventura 22-20. Saturnus'72-DES72 18- 20. HEC-V etC. 25-17 HEC 3-6 V.etC. 3-3 Saturnus2 3-4 Ventura 3-2 DIOS 3-4 DES 3-2 Westlandia 3-4 Hermes 3-1 Unitas 3-4 Sat.'72 3-0 DERDE DIVISIE G2: DWS 2-0liveo 19-29, Rijnstreek-Cosmos 29-23, Hellas 3-Atomi n'61 30-20, EMM 2-Walburg'75 ge 3akt bij 14-1" les-Velo 7-22 Velo 3-6 Oliveo 3-2 Rijnstreek 3-6 Hercules 3-2 Hellas3 3-6 Atomium 3-0 EMM 2-4 Cosmos 3-0 Walburg 2-2 DWS 2 3-0 Vrouwen DERDE DIVISIE Gl: Oase-Treffers 15-15, WIK-HEC 16-16, Gemini-Atomium'61 17- 11, EMM-EHC 13-14, Achilles-Velo 17-15 Gemini 3-6 Oase 3-3 Treffers 3-5 Velo 3-2 Atomium 3-4 EMM 3-2 EHC 3-3 HEC 3-1 Achilles 3-3 WIK 3-1 DERDE DIVISIE G2: DWS 2-Hellas 2 13- 15, Hollandiaan-Animo 11-6, Cosmos- Wings 16-14, HVL-TOG 26-14, Stomp wijk-V. etC. 20-11 HVL 3-6 Hollandiaan 3-3 Hellas 2 3-6 V.etC. 3-2 Stompwijk 3-4 Wings 3-2 DWS 3-3 Animo 3-1 Cosmos 3-3 TOG 3-0 Ajax heeft het altijd moeilijk in de Arena tegen PSV. Bo vendien draaien de Amster dammers nog niet zo goed als vorig seizoen. Toch is Ajax licht favoriet voor het duel tegen PSV. Bij de Eindhovenaren staan de twee nieuwelingen Dirkx en Fuchs in de basis. Als de defensie van PSV stand houdt, kan de ploeg via de snelle aanvallers Van Nistel rooy en Nilis misschien voor een stunt zorgen. Vindt u het interessant deze voorbeschouwing op Ajax - PSV? Vast niet. Op het moment dat deze krant bij u op de deurmat valt, weet u al zo'n 45 uur wat de uitslag is. Daarom is het een goed ge bruik in de journalistiek om voorbeschouwingen vo'o'rde wedstrijd te brengen. Hallo TV West, zijn we er nog? De regionale tv-zender zendt elke zondag een 'Wedstrijd van de Week' uit. (Kan daar een ander fotootje bij in plaats van dat twee jaar oude kiekje van Walter de Kievit nog in Quick- Boysshirt). Meestal speelt Sche ve ningen de 'Wedstrijd van de Week', maar dit terzijde. Elke 'Wedstrijd van de Week' begint meteen voorbeschou wing. De trainers van beide elf tallen geven reuze interessante bespiegelingen over het duel, waarvan het resultaat op het moment van de eerste uitzen ding die worden bijna een et maal lang om het half uur her haald) al 26 uur hekend is. En als je op maandagmiddag kijkt, staat de uilslag al 45 uur op Teletekst. Hallo TV West. zijn we er nog? Kan de liefhebber van het amateurvoetbal een beetje seri eus genomen worden? De meesten van hen kunnen moeiteloos pagina 691 vdn Te letekst oproepen, ze zitten niet meer te wachten op een voor beschouwing. Misschien is het ook een idee om op te houden de kijker te bedotten door tiet te doen alsof de wedstrijd 'live' van com mentaar wordt voorzien. De meeste kijkers weten toch wel dat dat niet zo is. En nu ik toch met opbouwende kritiek bezig ben. Kijk eens of er buiten Den Haag ook wordt ge sport. Jullie zullen merken dat dat het geval is. Hallo TV West, zijn we er nog? Verbeter die paar puntjes en dan hoeven jullie wat mij be treft dit sportseizoen nog niet achtereen decoder. WILLEM SPIERDUK

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 21