831 .90 saldo td CRtoVl ieUW saldo ui NV EUR De euro komt pas op 1 januari 2002 in uw portemonnee. Maar u kunt hem al veel eerder tegenkomen. De euro wordt van ons allemaal. Het duurt nog een jaar of drie voor de eerste euro munten en -biljet ten over de toon bank gaan. Toch kunt u de euro al veel eerder tegenko men. Vanaf 1 januari 1999 om precies te zijn. Wanneer is de waarde van de euro bekend? Op 1 januari 1999. Vanaf dat moment ligt de koers van de euro vast. Dat betekent dat de euro vanaf dat moment een vaste waarde heeft ten opzichte van de geldeenheden van de andere eurolanden. Dat zijn naast Nederland: Duits land, België, Luxemburg, Frankrijk, Ierland, Oostenrijk, Spanje, Portugal, Italië en Finland. Tegenover de Vanaf wanneer kan ik contant betalen met euro's? Vanaf 1 januari 2002 kunt u contant betalen met euro's. Maar u kunt de euro al eerder tegenkomen. Om u alvast te laten wennen aan de nieuwe munt zullen banken, bedrijven en instellingen vanaf 1999 eindbedragen zowel in guldens als in euro's gaan vermelden. H Moet ik mijn bankrekening al laten omzetten in euro's? U hoeft niets te doen. Uw bank regelt alles. Vanaf 1 januari 1999 zullen de banken op uw afschriften uw saldo zowel in guldens als in euro's weergeven, zodat u alvast kunt wennen aan de komst van de euro. Pas op 1 januari 2002 zal de bank alle girale tegoeden uit sluitend in euro's vermelden. Hoe zit het met de euro wat de belastingen betreft? Het is mogelijk om als parti culier uw aangifte over het belastingjaar 1999 in euro's te doen. Dit is echter niet ver plicht. Pas vanaf 1 januari - yen of bij voorbeeld de dollar kan de euro natuurlijk nog wel in waarde veranderen. 2002 gaat de belastingdienst volledig over op de euro. Hoeveel zal de euro ongeveer waard zijn? De koers van de euro is dus op 1 januari 1999 bekend. Vanaf dat moment zijn de koersen van de de beurs op 4 januari 1999, de eerste beursdag van deelnemende nationale munten aan elkaar gekop- het nieuwe jaar, volledig over op de euro. peld. De waarde van de euro wordt bepaald door de waarde van de ECU. De koersen van de Europese valuta's kunnen tot 1 januari I 1999 nog veranderen. Daardoor sJ kan de waarde van de euro nu nog niet precies worden vastgesteld. De verwachting is dat de euro ongeveer fl. 2,20 waard zal zijn. Wilt u meer informatie? Het Nationaal Forum voor de introductie van de euro zorgt ervoor dat de overgang van gulden naar euro zo soepel mogelijk verloopt. In dit forum zitten verte- In Nederland en in alle andere eurolanden gaat genwoordigers van grote maatschappelijke organisa ties in Nederland: consumenten, werkgevers, werk nemers, de financiële sector en de overheid. U kunt er terecht met uw vragen, over de euro. De beurs gaat over op euro's, moet ik zelf iets doen? De handel op de effecten- en optiebeurs gebeurt dan in euro's, alle noteringen zijn dan in euro's en de index wordt berekend in euro's. Ondanks deze veranderingen hoeft u zelf geen actie te ondernemen. Uw beleggingsverkeer kan gewoon via uw gul densrekening blijven lopen. Uw bank zorgt gratis voor de conversie van guldens in euro's en andersom. U hoeft dus geen aparte eurorekening te openen. Wilt u meer informatie? Bel dan gratis de Eurolijn: 0800-1521 (ma.-vr. van 9.00-21.00 uur). U kunt ook de Eurosite bezoeken: www.euro.nl Of haal de folder bij postkantoor of bibliotheek. mei 1998 Besluit deelnemende landen EMU januari 2002 •Invoering euromunten en -biljetten 2001 2000 1 januari 1999 Vaststelling waarde euro Invoering euro in bank en giroverkeer uiterlijk juli 2002 •De gulden verdwijnt als wettig betaalmiddel Het Nationaal Forum voor de introductie van de eur<

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 12