'Hotel Garden snel in bedrijf Veense middenstand wil vlooienmarkt behouden ïjiurtbeheerders ïen vandalisme Dieren stelen show in Moskous Staatscircus Rijn Veenstreek esverwerker beboet ir onveilige machine ^VLEESHAL centrum 1 gesloten Bouw modern complex voor ouderen Ter Aar Alphense wethouder spreekt over armoedebeleid voor VN Jc 10 OKTOBER 1998 amantstraat Alphen TELAAR yoners uit de Dia- iat gaan als toezicht- le overlast, vervuiling andalisme rond hun akken. Het team van ers werkt, in op- an de Woningstich- ihen aan den Rijn iamen met de huis van de twee flats te- het Scala College aan eriger woonklimaat, oject 'buurtbeheer' is n week begonnen en Alphen. De vrijwilli- ee vrouwen en vier trekken er enkele r week op uit om en vervuiling te sig- 20( en direct aan te pak- Bijvoorbeeld door kerl gerende kranten in enschappelijke ruim- rnn flat op te ruimen ergelaten winkelwa- te brengen. De WSA deze manier bewo- stimuleren hun flat houden. „We willen dit in de toe komst bij meer wijken in Al phen gaan doen", licht G. Dekker van de WSA toe. „Het is de ideale manier om bewoners bij hun leefomge ving te betrekken." Behalve achter andermans rotzooi aanlopen, zullen de toezicht houders ook dienen als aan spreekpunt voor bewoners en kennismakingsgesprekken voeren met nieuwe flatbewo ners. Zij staan geregeld in contact met de huismeester, de wijkagent, de milieuwach ter en de gemeente. De WSA onderwierp de Diamantflat en de lage To paasflat het afgelopen jaar aan een grondige opknap beurt. De entrees en de ber gingen ondergingen een ware metamorfose en geven de flats een opgeruimd en veili ger aanzicht. De WSA hoopt dat de flats, met behulp van de 'buurtbeheerders' deze uitstraling houden. De vrij willigers krijgen een onkos tenvergoeding voor hun werkzaamheden. jALPHl j bol vleesverwerkings- reeft gisteren van de Bche politierechter in g een boete van 2500 Wjekregen, waarvan de - rwaardelijk. De rechter het bedrijf verant- geik was voor de verwon en een werknemer die jet een onbeveiligde en ^Installeerde machine, (toffer raakte in augus- jaar met zijn hand [n een vacuümvulma- u6| hield er geen blijvend over. ji de directeuren verde- jbedrijf gisteren tijdens Kitting: „We waren er- gaan dat degene die de levert, ze ook goed in- iWe gingen van het ad- jdat bedrijf uit." En hij jrvolgens de verant- jkheid bij het slachtof- (Meneer heeft toegege- het zijn eigen schuld Daar was officier van justitie J. de Waardt het niet mee eens: „Dat je de werknemer verant woordelijk stelt kan alleen in bijzondere gevallen en zeker niet in dit geval." De machine stond immers fout en er ontbra ken veiligheidsmaatregelen. De Waardt eiste een boete van 2500 gulden. Ook rechter A. van den Berg stelde het bedrijf aansprakelijk. „Als zoiets kan gebeuren, zit er toch ergens in het bedrijf iets niet goed. De consequenties zijn dan dat je hier voor de strafrechter komt." Wel was het voor de rechter duidelijk dat een deel van de schuld buiten het bedrijf lag, maar hij vond 'verwijzen naar de leverancier van de machine niet voldoen de'. Hij legde een boete van 2500 gulden op, waarvan de helft voorwaardelijk. Het bedrijf heeft ondertussen maatregelen genomen om her haling te voorkomen. „We heb ben de machine meteen uit het bedrijf gehaald en er een andere voor in de plaats gekocht." CHEF TIM BROUWER DE KONING. 071-5356417, PLV.-CHEF MARIETA KROFT, 071-5356411 ROELOFARENDSVEEN MARUN KRAMP De winkeliersvereniging RAAK van Roelofarendsveen wil de wekelijkse vlooienmarkt in het Bloemenhandelscentrum be houden. In een brief aan het ge meentebestuur van Alkemade doet voorzitter R. van der Geest een dringend verzoek om het aantal markten niet terug te brengen tot twaalf per jaar. De ze beperkende maatregel zou volgens hem kunnen leiden tot een onverhoopte sluiting van het horecabedrijf in het com plex. Tot 1 januari gedoogt de ge meente de wekelijkse rommel markten. Na die datum worden er nog maar twaalf per jaar toe gestaan en mag het Bloemen handelscentrum maximaal vijf grote evenenementen organise ren. Manager A. Akerboom meent dat de gemeente met de ze maatregel haar eigen glazen ingooit. Hij verwacht dat de parkeer- en geluidsoverslast juist toeneemt als het aantal vlooienmarkten wordt terugge bracht omdat er dan op de da gen dat de markt wel wordt ge houden veel meer bezoekers komen. Akerboom heeft ondertussen de Alkemadese politici gevraagd nog eens goed over het besluit na te denken. De gesprekken die hij met hen heeft gevoerd, hebben hem hoopvol gestemd. „We zien de rommelmarkten namelijk ook als een soort van vergoeding voor evenementen die we voor de Alkemadese ge meenschap organiseren en die nauwelijks geld opbrengen. Wij zijn niet van die bruten die dat weigeren omdat het niet lucra tief is. We hebben immers als enige in de Veen de ruimte voor bepaalde culturele en sportieve evenementen. En dat we dit soort zaken ook doen voor de gemeenschap moet de politiek niet vergeten." Akerboom wordt gesteund door de winkeliersvereniging. De plaatselijke rfiiddenstand is van mening dat zowel het Bloe menhandelscentrum als de ex ploitant van de kantine en de inwoners van Roelofarendsveen en omliggende dorpen gebaat zijn bij het voortbestaan van de ze rommelmarkten. De markten verschaffen werk en brengen geld in het laatje en het trekt bezoekers naar Roelofarends- Zaakwaarnemer in gesprek met twee exploitanten Hotel-restaurant Garden op het ITC-terrein in Ha- zerswoude-Dorp, is waar schijnlijk nog voor het eind van het jaar weer in bedrijf. B. van der Schoot, belan genbehartiger van de eige naresse, zegt goede hoop te hebben dat de kandida ten met wie hij in gesprek is de nieuwe exploitanten worden. Het immense bouwwerk dat nog maar twee jaar oud is, staat nu al een jaar leeg. HAZERSWOUDE-DORP/BOSKOOP MARIETA KROFT Het hotel-restaurant ligt langs de druk bereden Hoogeveense- weg, op de rand van Hazers- woude-Dorp en Boskoop. Een bord op de gevel maakt duide lijk dat het hier om een hotel gaat, inclusief een Japans, Thais en Chinees restaurant en steakhouse. Gordijnen hangen nog voor de ramen. Stoelen staan op de tafels alsof elk mo ment de schoonmaakploeg er zijn ronde gaat doen. Bezoekers komen er echter voor een gesloten deur. Slechts de scheve lantaarns, het woeke rende onkruid en de gescheur de vlaggen doen vermoeden dat het hotel al langere tijd leeg staat. 'Garden' ging vorig jaar juni voor de eerste keer failliet. De aanloopverliezen - minstens zes ton - waren volgens de cu rator te hoog opgelopen. H. van Dijk uit Gemert, die het gebouw in particulier eigendom heeft, gaf de exploitant een tweede kans. Onder een andere BV zet te de exploitant de bedrijfsvoe ring voort. Lang duurde dat niet. November '97 legde de fis cus beslag op het hotel-restau rant vanwege een opnieuw op handen zijnd faillissement. Dat beslag is inmiddels weer opge- Hotel-restaurant Garden op het ITC-terrein in Hazerswoude-Dorp, nog maar twee jaar oud en al een jaar leeg. heven. Een derde kans om de hore- ca-onderneming goed op de rails te krijgen, wilde Van Dijk niet meer geven. „Helaas was de persoon in kwestie waarvoor het pand destijds is gebouwd, niet de juiste", merkt haar zaak waarnemer Van der Schoot spij tig op. „Hij mist ondernemers- kwaliteit." Het afgelopen jaar heeft Van der Schoot met meer potentiële huurders en kopers om de tafel gezeten. De partijen konden echter niet tot overeenstem ming komen. „Het is moeilijk om het pand te verkopen", merkt Van der Schoot op zon der verdere toelichting. Even min wil hij zeggen hoe zeker hij ervan is dat de koop nu wel doorgaat. Inmiddels is het lege hotel restaurant een spraakmakend object geworden in Boskoop en Rijnwoude. Sommigen praten nog over 'wilde achtervolgingen tussen de beveiliging en de mensen van het restaurant' die vorig jaar kort voor de sluiting van het hotel op het ITC-terrein plaatshadden. Politiewoord voerder J. Nelemans bevestigt dat er vorig jaar een conflict was tussen 'de mensen van het ho tel-restaurant en de beveili gingsdienst, maar niet met de politie'. De beveiliging hield het restaurant in de gaten in op dracht van de eigenaars. Dit om, aldus Van der Schoot, on der meer te voorkomen dat de exploitant er met de inboedel vandoor ging. De inboedel is eveneens eigendom van Van Dijk. Bedrijven op het ITC-terrein Nu het centrum een oplos sing heeft gevonden voor de parkeeroverlast hebben omwo nenden geen reden meer tot klagen, meent Van der Geest. Beperking van het aantal rom melmarkten per jaar is daarom ook niet meer nodig. Bezoekers van de rommelmarkt kunnen parkeren op het terrein van voetbalvereniging DOSR nu er een brug is gemaakt over de sloot die tussen de veiling en het parkeerterrein ligt. Veiling in kerk slotstuk van restauratie RUPWETERING Als sluitstuk van de acties voor de restauratie van de Onze Lieve Vrouw Geboorte in Rijpwetering wordt van avond een kerkveiling ge houden. De veiling heeft plaats in het kerkgebouw. Bezoekers van het evene ment kunnen zich zodoende op de hoogte stellen van de restauratie. Particulieren en ondernemers hebben zo'n 340 kavels beschikbaar ge steld. De verkoop daarvan begint om 20.30 uur. Rond half één 's nachts moet de openbare verkoop zijn afge rond en begint de trekking van de loterij. De hoofdprijs is een auto. De totale kosten van de restauratie bedragen 3,8 miljoen gulden. De plaat selijke bevolking heeft tot nu toe met verschillende acties al acht ton bij elkaar ge bracht. Een groot deel van de rest van het restauratiebe drag, 2,4 miljoen, betaalt de rijksoverheid. De gemeente raad van Alkemade is van plan om vier ton bij te dra gen. FOTO HENK BOUWMAN betreuren de leegstand, het geen, aldus een woordvoerder van Plantarium, geen visite kaartje voor het ITC-terrein is. Ook M. de Bruin van de VW- Boskoop zegt het 'eeuwig zon de' te vinden dat het gebouw maar leeg blijft. „Er is heel veel vraag naar overnachting in een hotel. In Boskoop is er niets. We moeten de mensen, toeristen, beursbezoekers en andere za kenmensen, doorverwijzen naar Alphen, Waddinxveen en Zoe- termeer. Voor Boskoop zijn we die mensen dan kwijt." tegen Inlevering van deze waardebon: JINKHORST ormatiecentrum van rstaat over de Nil en vegen in Alphen aan gaat dicht. De instantie gemeente laten weten sntrum aan de Gouwe, et aquaduct, met in- 17 oktober is gesloten, iterstaat vindt dat het overbodig is gewor- vas een expositie inge- ir de bouw van het en over de werkzaam- in enkele wegen in de r 0 ok werden bezoekers ogte gehouden van de ■e\fen een nieuwe brug Aarkanaal. Nu die uïNassaubrug af is, de nheden rond de Steek- ite :n het kruispunt Oost- !g/0ranje Nassausingel en eind november het open gaat, heeft het um zijn functie verlo- jlf fgelopen jaren trok het duizenden bezoekers, issen lieten zich er vojen en buurtbewoners om uitleg over de n het aquaduct. Rijks- ït nodigde doelbewust om te kunnen wer- r technische weten- ie! i als civiele techniek en vaterbouw. Kroes opent nbollenmarkt roes opent woensdag er de 25ste editie van rale Bloembol! enmarkt rfstflora 1998 in Lisse. 'ment is van 15 tot en ktober in het Prins Wil- ander Paviljoen van de of. De voormalig mi rt verkeer en waterstaat de openingshandeling ALPHEN AAN DEN RUN* SASKIA BUITELAAR Voor een lekker hapje doen ze alles. Tijgers rollen als varkens op hun rug door het zaagsel, hondjes walsen in Weense out fit, een kat beweegt zich steu nend op z'n oksels over twee stangen voort en chimpansees trekken elkaar de onderbroek uit. De dresseurs van het staat scircus van Moskou vertonen dit weekeinde in Alphen aan den Rijn hun kunstjes; de die ren stelen de show. Het blijft verbazingwekkend hoe dieren als volleerde acro baten hun kunststukken uitha len. En hoewel op krukjes zit tende tijgers en door hoepels springende poedels allang geen nieuws meer zijn, neemt de fascinatie voor de dieren in de circuspiste niet af. Net zomin als een gevoel van medelijden niet onderdrukt kan worden. Want welke kat vindt het nou leuk om aan de voorpoten bun gelend tussen twee stangen zijn avondeten te moeten verdie nen? Honden en apen daarente gen lijken er daadwerkelijk ple zier in te beleven om een show op te voeren. De chimpansees in hun blauwe glitterpak en bloemetjesondergoed maken er een dolle boel van. Mevrouw wenst geen bok te springen over de rug van het mannetje en geeft de voorovergebukte aap in plaats daarvan een schop tegen z'n achterwerk. De heer laat daarop alle gedragsre gels varen en trekt het vrouwtje haar slip van de billen. Triom fantelijk levert hij die in bij z'n dresseur. De zaal ligt dubbel van zoveel beestachtige humor, en de chimps applaudiseren driftig mee. Het gejoel barst echter pas goed los wanneer, tussen adembenemende trapeze-acts door, de clowns de piste betre den. Want de aangeboren voor- De honden leken daadwerkelijk plezier te beleven aan hun shows. liefde voor Bassies en Adrianen raakt geen kind meer kwijt. Toegegeven, de clowns zijn ko misch, en menig ouder in de circustent zit net zo ver op het puntje van de houten bank als hun schaterende kroost. De twee clowns weten, met een camera in de hand, dan ook de hele zaal zo gek te krij gen om op te staan, te zwaaien en 'cheese' te zeggen. Een beetje inschikken, gebaren de clowns, want anders past niet iedereen op de foto. De jeugd doet de malloten schaamteloos na, maar bij de volwassen slaat op dat moment de twijfel toe. De voorspelbare waterstraal komt daardoor toch nog onver wacht. FOTO MARK LAMERS Het circus staat nog het hele weekeinde op de parkeerplaats bij het Archeon. Zaterdag zijn de voorstellingen om 15.00 en 20.00 uur, zondag om 13.00 en 16.15 uur. De circuskassa is vanaf 11.00 uur open. TER AAR SASKIA BUITELAAR Waarnemend burgemeester A. van den Berge slaat, als hoogstwaarschijnlijk één van zijn laatste daden als eerste bur ger van Ter Aar, op dinsdag 20 oktober de eerste paal van het nieuwe appartementencomplex van Huize Aarhoeve. Hij zet daarmee de eerste stap voor de bouw van een modern woon complex, waar ouderen zo lang mogelijk zelfstandig moeten kunnen wonen. Acht bestaande seniorenwo ningen op het terrein van Huize Aarhoeve zijn inmiddels ge sloopt. Op die plek verrijzen 24 woningen, een met glas over dekte patio en een ruime ont moetingshal. Het complex staat in verbinding met het hoofdge bouw, vanwaaruit zorg en ser vice kan worden verleend. Ze ven woningen met eigen tuin en bordes gaan in de verkoop, de overige zeventien worden verhuurd. De huidige bewoners komen daarvoor het eerst in aanmerking. Het complex moet in januari 2000 klaar zijn voor bewoning. Tegen die tijd worden ook de overige zestien oude woningen afgebroken. Het bestuur van Stichting Huize Aarhoeve wil de 2000 vierkante meter grond die dan vrijkomt ook voor senioren huisvesting gebruiken. Concrete plannen daarvoor zijn echter nog niet gemaakt. Het slaan van de eerste paal door Van den Berge is voor Aar hoeve een historisch moment. De grond behoorde ooit toe aan Willem Ontzigt, de grondlegger van de bejaardenzorg in Lange- raar in 1840. Hij schonk de grond toen aan het parochiebe stuur onder de voorwaarde dat de opbrengst ervan ten goede zou komen aan de arme oude ren van Langeraar. ALPHEN AAN DEN RUN* De Alphense wethouder F. Da- les (sociale zaken) spreekt vol gende week tijdens een VN- congres in de Franse stad Lyon over het gemeentelijke armoe debeleid. Thema van het con gres is de samenwerking van steden over de hele wereld in de strijd tegen armoede. Het congres is van 12 tot 16 oktober. De VN richtte zich tot de IULA, de internationale club van lokale bestuurders. Die be naderde vervolgens de Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten (VNG) met het verzoek een spreker te leveren. De VNG droeg Dales voor, omdat hij vol gens de vereniging een grote betrokkenheid bij de landelijke conferentie heeft getoond en omdat de VNG vindt dat het Al phense armoedebeleid succes vol is. Dales legt uit welk beleid Al phen voert en doet daarbij en kele aanbevelingen. Algemene maatregelen hebben volgens hem geen nut. Kies voor gerich te voorstellen voor specifieke doelgroepen, stelt hij voor. Be trek verder zo veel mogelijk wel zijnsorganisaties bij het bepalen van het armoedebeleid en zorg dat de samenstelling en de om vang van de groep minima be kend is.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 19