'Weet Cruz wel waarom het gaat?' IJK Helsinki speelt namens het Finse volk Sport Frank de Boer: 'Ik kan spelen tegen Zagreb' NVB neemt ongerustheid ver voetbalstadions weg gSPAG 15 SEPTEMBER 1998 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER 071-535MÓ: llijlevens blijft bij TVM pvrvEEN» Jeroen Blijlevens rijdt ook volgend seizoen voor de ederlandse wielerploeg TVM. De succesvolle sprinter heeft zijn mtract met de formatie van Cees Priem met een jaar verlengd, idien hoofdsponsor TVM en co-sponsor Farm Frites in het jaar 100 doorgaan met de wielerploeg, maakt Blijlevens ook in dat jzoen deel uit van het team. De 26-jarige Brabander stond in belangstelling van diverse ploegen. $V - Feyenoord naar dinsdagavond johoven Het competitieduel PSV - Feyenoord wordt volgende ^dinsdagavond om 20.00 uur in Eindhoven gespeeld. Bur gmeester Welschen van Eindhoven had een verbod uitgevaar- gd voor aanstaande zondag 18.00 uur. Het tijdstip van 14.30 jfop die dag kon in de ogen van PSV en de KNVB geen genade nden, omdat Canal Plus de klassieker contractueel recht reeks moet kunnen uitzenden. [oogma naar HSV ZAGREB. ANP Trainer Morten Olsen zei stellig „nee" op de vraag of Frank en Ronald inzetbaar zijn voor de eerste wedstrijd van Ajax in de Champions League tegen Croatia Zagreb. Maar zelf liet Frank weten conditioneel wel in staat te zijn morgen te spe len. ..Ik voel dat ik het aankan", lispelde de verdediger. Frank en zijn tweelingbroer Ronald, die overigens niets zei over zijn mogelijke inzetbaar heid, hervatten afgelopen vrij dag de training bij Ajax na een slepend conflict over een door hen zo gewenste transfer naar Barcelona. Frank de Boer: „Ik heb een paar conditietests ge daan en die vielen goed uit. Ik weeg geen grammetje te veel. Als het zou moeten, kan ik spe len." De gebroeders De Boer be horen in ieder geval tot de groep van liefst 25 spelers, die gisteren in de vooravond na een ruime vertraging wegens het slechte weer van Schiphol naar Zagreb vloog. Olsen koos bewust voor een groot gezelschap, zei hij op de persconferentie. „Ik hoop dat geblesseerde spelers als Arve- ladze, Kinkladze en Sier kun nen herstellen de komende da gen. Bovendien, wij spelen tot 10 oktober acht wedstrijden en dan is het uit sociaal uitgangs punt goed dat de hele selectie een paar dagen bij elkaar is. Shota Arveladze zal vrijwel zeker niet meedoen. De spits heeft al weken last van een lies kwetsuur en kon maandag al leen een looptraining afwerken. Benni McCarthy zal daardoor tegen Zagreb opnieuw in de basis starten. Het duel staat overigens onder leiding van de Deense arbiter Kim Milton Nielsen. Olsen verwacht een moeilijke wedstrijd tegen de kampioen van Kroatië. Hij trok een paral lel met de wedstrijden tegen Spartak Moskou, vorig seizoen in de kwartfinale van het UEFA-Cuptoemooi. De Am sterdammers kregen toen een lesje in countervoetbal en wer den uitgeschakeld. Olsen: „Zagreb speelt ook volgens het 3-5-2-systeem en heeft veel loopvermogen. Het is echt een heel goede ploeg, met veel voetballend vermogen van achteruit en een verzorgde op bouw. Via de counter zijn ze heel gevaarlijk. We zullen bij zonder alert moeten zijn." Croatia Zagreb is voor het grote publiek onbekend, maar de ploeg beschikt Qver acht Kroatische internationals. Drie daarvan zullen spelen: keeper Ladic, verdediger Bilic en de ar chitect van het elftal. Robert Prosinecki. Middenvelder Jur- cic is geschorst. Deze vier spe lers stonden tijdens de WK- troostfinale in Frankrijk tegen Nederland in de basis. Croatia Zagreb bereikte de Champions League door Celtic te elimine ren. Scouts van Ajax hebben Za greb twee keer zien spelen, Ol sen een keer. Als trainer van FC Köln volgde hij het Kroatische annex Joegoslavische voetbal intensief. „Ik ken de spelers, het soort voetbal, de mentali teit." De vraag is of Olsens spelers tegen het sterk nationalistische publiek bestand zijn. De coach: ,.Ach, we hebben toch ook een aantal ervaren spelers en ver der moet een vol stadion met schreeuwende mensen een sti mulans zijn." Bovendien, zo was Olsen ook opgevallen in de eerste drie competitieduels, willen zijn spelers het vaak te mooi doen. Waardoor ze nogal eens de fout ingaan. Op Europees niveau wordt elke misstap meteen af gestraft, drukte de coach zijn volgelingen op het hart. Pierre, Nu Frank en Ronald weer mee willen en mogen doen, is er nog maar één nietspelende speler uit onze bijna-succesvol- le WK-selectie: Pierre van Hooijdonk. Hij ligt nog steeds in de clinch met zijn club Not tingham Forest. Pi-Air weigert namelijk ooit nog voorde pro movendus uit te komen omdat de beloofde versterkingen niet zijn aangetrokken. Volgens Pierre is Forest, maar vooral Pierre zelf, zonder die verster kingen gedoemd tot een kwak keljaar, waarin degradatie on vermijdelijk is. En belangrijker nog, zijn zorgvuldig opge bouwde reputatie zal hij op die manier te grabbel gooien. De pinchhitter van het Neder lands el ft cd, door Guus Hid- dink liefkozend Robin Hood genoemd, wil na zijn carrière niet als te groot voor het servet, maar te klein voor het tafella ken herinnerd worden en eist een transfer om niet te verzui pen in een jaartje degradatie voetbal. Tottenham Hotspur, Arsenal of Manchester United bijvoorbeeld, dat klinkt hem als muziek in de oren. Pierre van Hooijdonk, die in de Oranje-selectie vooral indruk maakte door met perfect ge timede komische opmerkingen de sfeer erin te brengen ofte houden, lijkt echter zijn hand een beetje te hebben over speeld. De voorzitters van de Engelse Premier League-clubs hebben de koppen al bij elkaar gestoken om met een herenak koord af te spreken dat die Van Hooijdonk niet bij een van die clubs onder contract zal ko men. Coventry zal zeker niet geïnteresseerd zijn, want manager Gordon Strachan noemde Pierre 'een buitenge woon hebberige man', die men maar beter in Holland kan 'la ten rotten'. Allemaal erg vervelend voorde lange spits, over wie we verder geen kwaad woord zouden wil len spreken en ondanks alles nog steeds als een erg gezellige en goeiegoser overkomt. Maar, ook wel een beetje leuk. Want diezelfde Strachan zei ook dat 'de gemiddelde Engelse club voorzitter liever een levende schorpioen in zijn broek dan j^thepe De transfer van Nico-Jan Hoogma naar het Duitse amburger SV is rond. De 29-jarige centrale verdediger van FC ivente tekent voor vier jaar bij HSV. De Duitsers betalen naar «rluidt vijf miljoen gulden voor hem. Hoogma maakt donder- ig al zijn debuut voor zijn nieuwe club in de bekerwedstrijd te- inünterhaching. 'an der Burg wordt tafeltenniscoach lktfrdam De veelzijdigheid van Ben van der Burg lijkt geen enzen te kennen. Na een carrière als topschaatser en televisie- esentator zal de 30-jarige neerlandicus dit seizoen zijn debuut aken als tafeltenniscoach. Amsterdam United, de nieuwe ere- risionist bij de mannen, legde Van der Burg voor één jaar vast. •keuze van de hoofdstedelijke formatie voor Ben van der Burg aggerust opmerkelijk genoemd worden, want de voormalig te-wereldkampioen schaatsen is een leek binnen het tafelten- s. „Ik weet inderdaad zo goed als niets van tafeltennis, maar ik ook heus geen technische en tactische tips geven. Mijn taak ipuur in de begeleidende sfeer, ik ben de mentale coach", ht Van der Burg zijn rol toe. oeibond schokt Korzeniowski ittelveen Kris Korzeniowski blijft vooralsnog bondscoach bij Koninklijke Nederlandsche Roeibond. De Amerikaan van wise afkomst las gisterochtend tot zijn verbazing dat de Com- issie Top Roeien van de KNRB zijn Holland Acht Il-project had 5eblazen. „Ik was geschokt," reageerde Korzeniowski. Hij noch betrokken roeiers waren door de roeibond van dat voome- enop de hoogte gebracht. „Het is een overhaast en belachelijk sluit, maar inhoudelijk geef ik pas commentaar nadat de roei- inddit bericht heeft bevestigd." lirecteur korfbalbond ontslagen |nnik Het hoofdbestuur van het Nederlands korfbalverbond NKV) heeft directeur Harry Hilberink op staande voet ontsla- n. Uit intern onderzoek is gebleken dat hij bondsgelden voor ivé-doeleinden heeft aangewend. Volgens KNKV-voorzitter - in Dijk gaat het om een verduisterd bedrag van minimaal 1.000 gulden. Volgens Van Dijk komt het KNKV door de fraude- akniet in acute geldnood. KNVB is gisteren de gehele druk doende geweest de j; nerende berichten over de n; eiligheid van de Nederland- öi oetbalstadions te ontzenu- i. De lichte paniek ontstond gevolg van een, volgens de 1 balbond, onjuiste interpre- van het NOC*NSF-rapport :h thet Radio 1 Journaal, e Amsterdam Arena, de shaven van Ajax, zou het |e voetbalstadion in het land waar geen gebreken waren mstateerd. In een aantal ge in zou de KNVB clubs zelfs leöingen hebben moeten enen voor de verstrekking van de competitielicenties voor dit seizoen. Geen sprake van, zo bleek gisteren bij nader inzien. Volgens de persvoorlichter van de KNVB, Rob de Leede, heeft de onder verantwoorde lijkheid van het NOC'NSF uit gevoerde inventarisatie van de knelpunten in en rond de voet balstadions niets verontrus tends opgeleverd. „Op een en kele club na blijken alle betaald voetbalclubs aan de voorwaar den te voldoen", aldus De Leede. Een UEFA-commissie, die vorige week Nederland aan deed in verband met EURO 2000, had evenmin ondeugde lijke zaken waargenomen. bedankt een Nederlandse voetballer in zijn selectie heeft'. Dat opent perspectieven. Het zal niet al te lang meer duren of iedere Engelsman zal begrij pen dat men die Hollanders liever kwijt dan rijk is. Bij Schalke is het al zover. Daar werd tot voor kort Huub Ste vens de hemel in geprezen, maar ook daar klinken opeens andere geluiden. Stevens, die de Nederlanders René Eykel- kamp, Johan de Koek, Youri Mulder en Marco van Hoogda- lem in zijn selectie heeft, kan er in de ogen van de Schalke- aanhang helemaal niets meer van en onze landgenoten zijn bij de oosterburen eventjes minder in trek. Op Nico-jan Hoogma dan. maar dat zal echt de allerlaatste zijn. Ook in Spanje gaat het de goe de kant op. Louis van Getal doet daar momenteel goede za ken voor zijn vaderland. Bar celona verliest de Supercup te gen het kleine Mallorca, en wint met magere cijfers (1-0) van het nog kleinere Extrema- dura. Morgenavond staat het uitduel voorde Champions League tegen Manchester Uni ted op het programma. Bij ver lies zal ook Barqa- voorzitter Nunez kiezen voorde levende schorpioen. Liever dan Frank en Ronald. Er komen weer gouden tijden voor het Neder landse clubvoetbal. Pierre, bedankt. GERARD BAAS deelname van HJK Helsinki y de Champions League mag Ier twijfel dé verrassing van editie worden genoemd. In inki heerst nog altijd onge- over het Finse Klein Duim- dat via het Franse FC Metz toegangskaart voor de geld- ïediashow van de UEFA be- htigde. De toetreding van 1 tot de wereld van het grote komt echter niet voor ie- en als een verrassing. Harry jei too, de steenrijke eigenaar i1' de succesvolle Finse ijs- 3a' eyclub 'Jokerit', kocht on- '5 een belang in de record pioen. Harkimo heet in <ef wd de 'Midas van de sport' jn. In het ijshockey veran- le alles wat hij tot nu toe Bakte in goud. Nog geen maanden nadat hij zich de Helsingin Jalkapal- ida 'bi ontfermde, kwalificeer de ploeg zich voor het Eu- sesportspektakel. anneer PSV woensdag- 'd 16 september in het Phi- fü tadion aftrapt voor de "pions League, speelt het tegen HJK alleen. Klubi, de Finse kampioen liefko- S wordt genoemd, speelt na- 5 het gehele volk, zo verze- 11 perschef Maria Virolainen Biner Antti Muurinen. „Dit et hoogtepunt uit de ge- er 'denis van het Finse voet- mj zullen strijden voor het land. Het is onze grote om het voetbal hier te ont- *'en", zegt Virolainen in rg kantoor van HJK aan de jb' lerheimintie, de belang- e straat van Helsinki. Zelfs weken na de overwinning et Franse FC Metz gloeit zij na van opwinding. Zo ook ^n. „Ik reken op drie of Lehtola is journalist. De buiten landers in de selectie van Hel sinki leven wel alleen van hun sport. De Braziliaanse goaltjes- dieven Luiz Antonio en Pira- caia, teruggekeerd na mislukte avonturen bij SV Mainz en AIK Stockholm, zijn van die buiten landers het meest gevreesd. De competitie in Finland ein digt al in oktober. „Dat is een probleem", erkent Antti Muuri nen. „We kunnen hier 's winters alleen binnen trainen. Daarom reizen we na afloop van de liga meteen naar Spanje. Voor de uitwedstrijden vertrekken we een paar dagen eerder dan nor maal. Ik heb al contact opgeno men met de technische staf van Rosenborg BK, om te vragen hoe zij dat opvangen." Klubi is de succesvolste ver eniging uit de Finse voetbalge schiedenis, met 19 kampioen schappen, vijf bekers en vier ligacups, maar de plaatsing voor de Champions League overschaduwt alle prestaties uit het verleden. Naar buiten toe cultiveert de verrassing uit het land der duizend meren de un derdogpositie echter graag. Wat Muurinen betreft, hoeft HJK het spel straks niet te maken. Dat laat hij graag aan PSV over. „Zij zijn de besten. En dan moeten we ook nog eens in Nederland beginnen. PSV is thuis nauwe lijks te verslaan." Een beter resultaat dan de dubbele 8-1 nederlaag die HJK in 1979 tegen Ajax leed, ver wacht hij zeker. Dat was de eni ge Europacupontmoeting tus sen Klubi en een Nederlandse vereniging. Muurinen hervindt zich echter snel: „Ik hoop dat mijn spelers goed opletten. We moeten vooral leren én genie ten van de Champions League." Beenhakker twijfelt over rentree Argentijnse spits bij Feyenoord SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lucky Ten, trekking van maandag 14 sep tember: 1 - 3- 4- 5- 6-11-12 - 24 - 26 - 28 - 37 - 39 - 43 - 49 - 51 - 52 - 58 - 62 -63-69. Nederlandse lotto eerste prijs: 1 winnaar bruto 1.100.000 gulden, tweede priis- 1 winnaar bruto 100 000. derde prijs: 47 winnaars elk 1000,00. vierde prijs. 154 winnaars elk 250,00, vijfde prijs: 2229 winnaars elk 25,00, zesde prijs: 5005 winnaars' elk 10,00, zevende prijs-. 43.445 winnaars elk 5.00 Cijferspel eerste prijs: geen winnaar, twee de prijs: 1 winnaar, derde prijs. 37 win naars, vierde prijs: 252 winnaars, vijfde prijs: 2824 winnaars. (onder voorbehoud). VOETBAL Eindhoven - Dordrecht'90 4-1 (1-0). 14. Van Huijksloot 1-0, 47. Jussila 2-0, 59. Smulders 3-0, 77 Da Costa 4-0. 85 Maxi- miano 4-1. Scheidsrechter. Buiting. Toe schouwers. 2250. Rode kaart: 51. Zuur- man (Eindhoven) 2x geel Gele kaart. Lap onder, Smulders (Eindhoven). Bijzonder heid: doelman Van der Sleen (Eindhoven) stopt in de 75e minuut een strafschop van Hoogendorp (Dordrecht'90). TENNIS Tasjkent. Mannen, 800.000 gulden. Eerste ronde: Schalken (Ned) - Burrieza (Spa) 6-4 6-7 7-6, Nainkm (ZAf) - Roux (Fra) 3-6 6-2 6-3, Etlis (Arg) - Goodwin (ZAf) 2-6 6-1 7-5, Safm (Rus) - Gamev (Oez) 6-2 6-2, Ran (Isr) - Luxa (Tsj) 6-3 6- 3, Tieleman (Ita) - Schuttler (Dui) 7-6 6-3, Voltsjkov (Bul) - Pnnosil (Dui) 6-4 4-6 6-4 Bournemouth. Mannen. 800.000 gulden. Eerste ronde: Van Scheppingen (Ned) - Stanojtsjev (Bul) 6-4 6-3, Koubek (Oos) - Zabaleta (Arg/6) 6-1 5-7 7-6, Berasategui (Spa/1) - Gould (GBr) 6-4 7-6, Rodriguez (Arg) - Cowan (GBr) 7-5 6-2, Lopez-Moron (Spa) - Vicente (Spa/5) 7-5 6-2, San- topadre (Ita) - Norman (Zwe/4) 2-6 6-2 7- 6. Boekarest. Mannen, 1 miljoen gulden. Eerste ronde: Lapentti (Ecu/6) - Apell (Zwe) 6-3 6-4, Savolt (Hon) - I lie (Aus/5) 6-0 6-2, Fromberg (Aus) - Sabau (Roe) 6-7 6-1 6-3. Mannen: 1. Sampras (VSt) 4015 punten, 2. Rafter (Aus) 3575, 3 Rios (Chl) 3467, 4 Korda (Tsj) 2908, 5 Carlos Moya (Spa) 2858, 6 Kucera (Tsj) 2732. 7. Corretja (Spa) 2629, 8 Agassi (VSt) 2545, 9. Kra- jicek (Ned) 2534 (5), 10. Kafelnikov (Rus) 2414, 20 Siemerink 1652 (21). 59. Haarhuis 723 (65). 81Schalken 583. 86 Van Lottum 541 (77), 108. Van Scheppin gen 450, 155. Kempes 288 (166), 166. Wassen 266 (175), 176. Wessels 244 (178) Vrouwen: 1 Hingis (Zwi) 5616. 2. Daven port (VSt) 5470, 3. Novotna (Tsj) 5063, 4 Sanchez-Vicario (Spa) 3698, 5. Venus Wil liams (VSt) 3015, 6. Seles (VSt) 2851, 7. Conchita Martinez (Spa) 2463, 8 Tauziat (Fra) 2301, 9 Schnyder (Zwi) 2274, 10 Coetzer (ZAf) 2187, 52. Oremans 534 (47), 60. Schultz 477 (56). 74. Boogert 382 (77), 125. Noorlander 225 (118), 174. Hopmans 124,75 (176). ZAALVOETBAL Hoofdklasse: SEV - Euroamusement 2-2 Doelpunten Euro: Joost Vink en Michel Co- Mika Kottiva (voorgrond) in actie namens HJK Helsinki in het voorrondeduel met Metz. ARCHIEFFOTO CPD/AXEL SEIDEMANN vier punten. PSV, Kaiserslautern en Benfica zijn grote clubs, maar we zullen het ze heel moeilijk maken in Helsinki", zegt de coach, voor even bevrijd van de spreekwoordelijke Finse behoudendheid. PSV is de laatste club die Hel sinki bezoekt dit jaar. Het veld in het olympisch stadion van de hoofdstad zou eind november wel eens in een belabberde staat kunnen verkeren. Het sta dion uit 1952 is een fraai voor beeld van stijlvolle Finse bouw kunst, maar 's winters normaal gesproken onbespeelbaar. Ook de houten banken, die uit archi- tektonisch oogpunt niet vervan gen mogen worden door plastic kuipstoeltjes, zijn de UEFA een doorn in het oog. „Zo zijn er wel meer organisatorische dingetjes waar wij problemen mee heb ben. Maar we hopen op begrip van de UEFA. We kunnen im mers nergens anders terecht", zegt Virolainen over de haken en ogen die deelname aan het glamourcircuit van de Cham pions League met zich mee brengt. De Finnen nemen geen ge noegen met die ene stunt, plaatsing voor het meest presti gieuze voetbaltoernooi van Eu ropa. „We willen meer. Met het startgeld in de Champions Lea gue verdubbelen wij ons bud get. Als de spelers punten kun nen afsnoepen van PSV of Ben fica, wordt dat nog meer. Mis schien kunnen wij de link tus sen Finland en Europa worden, zoals IFK Gotenburg en Rosen borg dat voor Zweden en Noor wegen zijn", zegt Virolainen. „Natuurlijk weten we dat PSV meer kwaliteit in huis heeft. We zien hier wekelijks wat spelers als Kolkka en Litmanen in de Nederlandse competitie doen", vertelt Muurinen. „Maar juist omdat niemand iets van ons verwacht, kunnen we door ge concentreerd te spelen en door hard te werken gevaarlijk zijn." Wat nu precies de mogelijk heden van HJK zijn, is echter niemand duidelijk. Want on danks hun ambities en enthou siasme, moeten de Finnen nog behoorlijk tegen de stroom in roeien, voordat ze hun dromen kunnen laten uitkomen. Zo lij ken vroegtijdig afgesproken transfers de plannen van coach Muurinen om de status van eenvoudige sparringpartner in groep F te ontstijgen, te dwars bomen. De kalme oefenmeester dreigt halverwege het Cham pions League-programma zijn beste spelers te verliezen. Het grootste talent van de club, de 17-jarige spits Mikael Forssell, heeft per 1 november een con tract bij Chelsea getekend. Ook de internationals Aki Riihilahti en Jarko Wiss zouden oorspron kelijk eind oktober naar het bui tenland vertrekken. „We zijn druk aan het overleggen. Wiss en Riihilahti blijven waarschijn lijk. Met Chelsea praten we nog over Forssell", zegt de trainer. Wiss is voor de eerste wedstrijd in Eindhoven geschorst. Net als Aarno Turpeinen, die deelde in Metz een vuistslag uit, wat hem op een uitsluiting van vier wed strijden kwam te staan. De onnodige schorsingen te kenen de onervarenheid van de Finse semi-profs. Keeper Tom- mi Koivistonen is de enige pro fessional uit Finland in de ploeg. De meeste spelers stude ren. Veteraan Markku Kanerva geeft les, middenvelder Erkka Maandenlang stond hij buitenspel. Hij vierde vakantie in Argentinië, bleef zelfs nog een paar dagen langer weg dan Leo Beenhakker lief was en kon door een schorsing van vier wedstrijden lekker achterover leunen op het mo ment dat voor Feyenoord de competitie begon. Zonder Julio Cruz schoten de Rotterdammers naar de top van de eredivisie en daar staan ze sinds dit weekeinde zelfs twee punten 'los'. STUTTGART MARCEL VAN DER KRAAN GPD-VERSLAGGEVER De vraag is dan of je als trainer een spits als Julio Cruz na zo'n lange afwezigheid bij de eerste de beste grote wedstrijd weer voor de leeuwen moet gooien of dat je het vertrouwen geeft aan een groep die redelijk tot goed functioneert en in de eerste maand van het seizoen 1998/'99 de volle buit heeft bin nengehaald. Leo Beenhakker pijnigde zijn hersens al het hele weekeinde en was er gisteravond nog steeds niet uit. Op een perscon ferentie in het stadion van VfB Stuttgart, waar Feyenoord in de stromende regen nog een laatste keer trainde, bevestigde hij dat de rol van Julio Cruz een van de belangrijkste problemen vormde in de aanloop naar het UEFA Cup-duel met de Duitse topclub. „Eens moet de eerste keer zijn voor Cruz", zei Beenhakker. „Óf hij nu tegen VfB Stuttgart, tegen PSV of tegen Willem II in het elftal terugkeert, hij moet er toch een keer in. Maar ik erken dat het hier om een bijzondere wedstrijd gaat. Stuttgart-Feye- noord is er eentje in de catego rie 'de dood of de gladiolen'. Ik wil met Cruz in het hotel nog eens praten of hij weet waarom het gaat. Er is een groot verschil tussen een vriendschappelijk potje en een wedstrijd om het 'echie'." Ondanks al die bezwaren lijkt een rentree van de man, die in zijn eerste seizoen op de Neder landse velden een kwalijke re putatie verwierf, nabij is. Julio Ricardo Cruz is de duurste aan koop in de geschiedenis van Feyenoord en liet afgelopen sei zoen in de Champions League wedstrijd tegen de latere finalist Juventus zien hoe belangrijk hij kan zijn voor de Rotterdamse club. De Zuid-Amerikaan voelt zich tegen de grotere namen van Europa in zijn element. „MW uit op een vrijdagavond interesseert me niet zoveel", Stuttgart heeft Feyenoord alle mankracht nodig om te voorko men dat het al heel vroeg een punt moet zetten achter het Eu ropese avontuur. Het bestuur van Feyenoord heeft twee ron den Europa Cup-voetbal be groot, maar had er niet op gere kend dat het meteen aan een Duitse topclub zou worden ge koppeld. „Normaal zitten wij in de eerste ronde in IJsland of Li touwen", glimlachte voorzitter Jorien van den Herik, die in de eerste ronde meteen werd op gezadeld met de grootst moge lijke veiligheidsoperatie rond het vervoer en de aanwezigheid van zo'n tweeduizend meerei zende supporters. De UEFA heeft aan de wed strijd de hoogst mogelijke risi co-factor toegekend. In Duits land wordt de komst van het rood-witte legioen met grote vrees tegemoet gezien. „Als Feyenoord door Europa reist, reist de angst mee", schrijven de Duitse kranten. Toch is er geen aanleiding voor de UEFA geweest om Feyenoord vooraf te waarschuwen. „Alle suppor ters zijn voor het vertrek in Rot terdam gescreend", zegt Van den Herik. Wie een stadionvei bod heeft, mocht niet eens ver trekken. Als er toch kaarten aan Nederlanders verkocht zijn die buiten de club om naar Duits land reizen, is dat niet de schuld van Feyenoord." vertrouwde hij Beenhakkers voorganger Haan eens toe. Beenhakker vindt bovendien dat Cruz de laatste dagen op de training gretiger is dan in alle weken daarvoor. 'Don Leo' kan aardig door de bocht met de Spaans sprekende Argentijn. Hij weet hoe hij Cruz moet bespe len en hoe hij het beste uit de spits kan halen. In een 'kraker' als tegen VfB Julio Cruz tijdens de training in Stuttgart gisteren.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 21