Agassi en Seles door zijdeur af ,g%&> Sport Tik op herhaling Nederlandse boten sneuvelen in herkansingen WK roeien ncentratieprobiemen ken Siemerink op m Oy lidi in leiderstrui ser is het nog niet verleerd Olympische begroting bijna rond i •s Heinekcn P .©AG 9 SEPTEMBER 1998 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 -5356463 wmar kortleever Medewerker zoii derde keer in acht da- «JÏaïft Neals Strik een regio- baafdloopwedstrijd gewon- s inchitterde de aüeet uit i injondag nog in de Voor- 07Hse Vlietloop, gister- mbïon hij in Noordwijker- nwivveer de tweede wed- oarijn het Super Prestige een Circuit (SPOC). Vorige ij injas hij ai de beste tijdens ogiftrijd in Noordwijk. k aavocht in Noordwijker- vqJi gevecht uit met Leen- waijkende, na zijn overwin- I eifli vorig jaar houder van Ffk Bokaal. De ex-prof- voetballer, die tegenwoordig verdiensteljk hardloopt bij De Spartaan uit Lisse, had echter weer eens pech. In de derde ronde kwam hij lelijk ten val en moest hij uitvallen. Strik ver volgde de wedstrijd en won eenvoudig voor Bakker, die in plaats van Balkenende de eer van De Spartaan kon redden. Omdat veterane Tineke van Gerven bij de vrouwen de snel ste was, pakte ook de andere mede-organisator van het SPOC een hoofdprijs. Strik is nu huizenhoog favoriet voor de eindzege in het circuit. Ook al laat hij de wedstrijden in Voor hout (11 september) en Hille- gom (13 september) schieten. keulen. gpd De Nederlandse roei-equipe speelt dit seizoen de titelrol in het verhaal van de tien kleine negertjes. Vooraf aan het WK in Keulen zorgden selecterende tij- draces al voor een waar slag veld. Gisteren sneuvelden twee ploegen die de kwalificatiewed strijden op de Bosbaan nog hadden weten te omzeilen, maar eenmaal op het WK ook al geen lang leven waren bescho ren. Met name de uitschakeling van Michiel Bartman en Derk Fontein in de dubbel twee zorg de op de eerste dag van de her kansingen voor grote verslagen heid in het Nederlandse kamp. De tweede plaats in de voor wedstrijd had het duo nog moed gegeven. Maar gistermid dag kwamen de twee scullers nooit in de buurt van de halve finales. Een zware tegenvaller, erken de Fontein ruiterlijk. ,,We heb ben geen enkele lekkere haal gemaakt. Onbegrijpelijk. Het is dan wel een superveld, met heel veel goede ploegen. Maar op grond van de progressie die we dit seizoen hebben gemaakt, was een plaats in de A-finale een reële doelstelling." In tegenstelling tot een aantal andere Nederlandse roeiers ko zen Bartman en Fontein dit jaar al in een vroeg stadium voor el kaar. In Luzern, de traditionele maatstaf voor WK-uitzending, miste het tweetal nipt de finale. Omdat Fontein echter in volle eindsprint op een balletje sloeg en een ribblessure opliep, streek de roeibond over het hart en kreeg de dubbel twee als een van de weinige het voordeel van de twijfel. Was de teleurstelling bij Fon tein al groot, Bartman was na afloop van de race nauwelijks aanspreekbaar. Verscholen in een hoekje achter een kleedlo kaal probeerde de Amsterdam mer het dieptepunt in zijn carri ère te verwerken. De 31-jarige Bartman, met de Holland Acht in 1996 winnaar van Olympisch goud in Atlanta, wilde na zijn zesde WK even niets meer van met roeien te maken hebben. Stephan van Dongen en Jos Klinge staan nog maar aan het begin van een internationale loopbaan. Het 22-jarig duo won in juli in de twee-zonder-stuur man de Nations Cup, het offi cieuze WK voor roeiers tot 23 jaar. Gisteren bleek die titel in 'grote-mensenland' geen garan tie voor succes. Evenals Bart man /Fontein kwamen zij niet verder dan een derde plaats in hun 'Hoffnungslauf, zoals de Duitsers de herkansingen eufe mistisch noemen. Met nog hooguit een dertien de plaats in het verschiet is de beoogde sprong vooruit, na de veertiende plek vorig jaar in Ai- guebelette, een illusie gebleken. Maar geheel in de sfeer van de Duitse terminologie stemde de herkansing het tweetal toch hoopvol. Klinge: ,,We verloren maar net van de Australiërs en als je ziet wat een reputatie en ervaring die hebben. We roei den heel alert en geconcen treerd, maar meer zat er echt niet in. In deze herkansing ten- mifiste. Want in elke andere se rie hadden we ons gekwalifi ceerd voor de halve finale. Dat is gewoon pech. Over hun toekomst in de on gestuurde twee wilde geen van beide roeiers zich uitlaten. Van Dongen:Als we hier de A-fina le hadden bereikt was de keuze niet zo moeilijk geweest. Tege lijkertijd is de manier waarop we zijn uitgeschakeld geen re den om het project meteen af te blazen. We zien wel wat de roei bond gaat doen. Vast staat wel dat we ons op de krachttraining gaan gooien. Er moet zeker een paar kilo spieren bij. Kijk maar hoe we eruitzien, zo breed zijn we niet." ijdaj. nd» derfl dttf gawgpp Plafi september werd voor ivojerink zon dag dat hij saas anders had kunnen abien dan tennissen. CD- lerijn op Broadway, of zo- J DFlr niet tennissen. Zeker Eup Jonas Björkman. Het ?nirtom, zo'n dag om snel ?niten. Zo'n dag waarop vajikte, wat hij ook pro- lenjHet toernooi om de ierikaanse tennistitel, )al\fnooi begon, eindigde 'oor Jan Siemerink met erende partij tegen I, die maar weinig mis 2-6 en 2-6. :ateftn hoofd was het er "Jan Siemerink nader- l niet eens aan Kalinis, maar om een on- iniare reden was ik niet e Cl Mijn concentratie 1 efn neer. Dan was het er rtga, dan weer niet. Soms tarüc mooie punten, maar c|en gevolgd door hele 18 si Ik wilde wel, maar baifd kreeg het niet voor ze/faarom, dat weet ik ook ijfMene moment sla ik een ■tlajfe backhand passing, beslezelfde bal sla ik een atiefvda mijn eigen helft in emerink won gisteren de tweede set, die de avond tevoren bij een 4-1 voor sprong in zijn voordeel door de regen was afgebroken. Toch zat er bij de hervatting nooit de overtuiging in zijn spel, dat hij net als op Wimbledon weer van Jonas Björkman zou gaan win nen en weer de kwartfinale zou gaan halen van een Grand Slam-toemooi. De volley's wa ren niet scherp genoeg en de opslag zelden zo venijnig dat Björkman, nummer twaalf van de wereldranglijst en één van de beste retourneerders, er geen raad mee wist. De Rijnsburger kreeg gisteren nogal eens een koekje van eigen deeg. Sloeg hij Greg Rusedski's bikkelharde opslagen zaterdag achter elkaar bij de Brit op zijn voeten terug, gisteren liet Björk man Jan Siemerink legio van die lastige ballen volleren. Die volley's vlogen vaker uit dan in. „Ik kreeg het gewoon niet voor elkaar", zei Siemerink nog maar eens. Een betere verkla ring had hij niet. Hij vluchtte niet in excuses over het afbre ken Van de partij maandag avond. „Natuurlijk zat ik toen beter in de wedstrijd, maar dat is nu makkelijk kletsen. Het was vandaag ook een mooie tijd om te spelen. Ik had lekker rustig ontbeten, op mijn gemak in kunnen slaan. Daar lag het alle maal niet aan." NEW YORK GPD sprintzege in Granada de Frans man Laurent Jalabert, die nu op tw.ee seconden tweede in het klassement staat. De Zwitser Markus Zberg is derde, op vijf tellen. Jeroen Blijlevens, zondag winnaar in Cadiz, liep in de eer ste etappe al te veel achterstand op om door bonificatiesecon den nog mee te kunnen doen in het klassement. De Nederlander werd dinsdag derde, achter Gui- di en diens landgenoot Lombar - di. luidi heeft de gele trui ijnde van Spanje terug, ar was de Italiaan één ïr in de Vuelta, dat per- jsetjrecord heeft hij geëve- :f_ Suidi won dinsdag de -tappe. Aan hem de*taak Ig alert in de voorste rij- Durcen- Donderdag begint werk, dan wachten de [achterhaalde met zijn De US Open krijgen niet de partij waar het meest naar was uitgekeken. Geen kwartfinale tussen Pete Sampras en André Agassi. Pete Sampras speelt vanavond tegen Karol Kucera, een kleurloze Slowaak van wie Agassi giste ren in vijf sets verloor: 3-6 3-6 7-6 6-1 en 3-6. Een andere botsing die ze in New York graag als finale hadden ge had, kwam te vroeg. Gisteravond sloeg Martina Hingis in de kwartfinale Monica Seles uit het toernooi: 6-4 6-4. wist op de tribune niet waar hij moest kijken. „Die avond had niets met tennis te maken, alleen maar met de drang om te willen over leven. We hadden net zo goed bokshandschoenen kunnen aantrekken", zei Agassi daar na zijn nederlaag over. De tactiek van de koude oor log hielp wel. Agassi won de derde set in de tiebreak en had een 3-0 voorsprong in de vierde set toen het begon te regenen. Gisteren kantelde de partij, waarvoor het Louis Armstrong stadion mudvol stroomde, nog een keer. Agassi won de vierde set en was in de vijfde set maar één klap van 3-0 af. Toen hij die bal miste, nam Kucera het heft weer in handen, voorgoed. Goran Ivanisevic moet nog een tijd verder leven met het bijvoegsel 'de beste speler die nooit een Grand Slam-titel won'. De Kroaat sloeg tegen ti telverdediger Patrick Rafter uit woede twee rackets aan barrels op het beton. Dat hielp alleen Rafter, die met 6-3 6-4 4-6 en 6- 1 de kwartfinales binnen stapte. Daarin speelt hij vanavond te gen zijn maatje Björkman, met wie hij gisteren nog dubbelde. De 19-jarige Zwitserse Patty Schnyder moet nog even plaats nemen in de wachtkamer, die naar eeuwige tennisroem kan leiden. Wimbledonkampioene Jana Novotna, 29 jaar en bezig aan haar twaalfde US Open, zette haar gisteren met 6-2 en 6-3 opzij. Novotna werd vooraf door niemand getipt als kans hebber in New York, maar bè- De nederlaag van André Agassi voltrok zich in twee dagen, in een gevecht dat een paar maal kantelde. Maandag leek de Slo waak in drie sets te gaan win nen, totdat Agassi bij 2-4 in de derde set alles uit de kast haalde wat hij in twaalf jaren proften nis en even zovele US Opens had opgestoken. Agassi had zich de hele avond al gek geërgerd aan de zeven tien keer dat Kucera de bal voor zijn opslag verkeerd had opge gooid en weer had opgevangen. Toen klagen bij de scheidsrech ter niet hielp ('het mag'), nam Agassi het recht in eigen hand. Hij deed precies hetzelfde, ook minstens zeventien keer. Soms zelfs drie keer voor hij één keer echt serveerde. Hij zocht zijn heil bovendien in 'maanballen' om Kucera's dodelijke counter- spel te ontregelen. Zelfs Agassi's coach Brad Gilbert, de auteur van het boek 'winning ugly' - hoe win ik met lelijk tennis- André Agassi. reikte zonder setverlies als eer ste de halve finales. Daarin speelt ze morgen tegen Martina Hingis. De nummer één van de we reld nam gisteravond revanche voor de twee achtereenvolgen de nederlagen die ze tegen Mo nica Seles leed afgelopen maan den. Op Roland Garros versloeg Seles haar in de halve finale en drie weken geleden in Toronto verloor ze opnieuw. Daarom was Hingis in New York extra gebrand. Vijf games vlogen de vonken eraf, stuurden de twee elkaar van hoek naar hoek. Gaf de één een drop shot, dan deed de ander dat een game later. Een half uur beloofde het du- yer verrast tegen drievoudig Master Boogmans ertjan van geen maakte van de tweede ag van het 20ste Dagblad Tenniscircuit een mislukte. Al zal ïsser daar anders over Laat op de avond boek- )een van de weinig ver- ïartijen, een even keu- verrassende overwin- Jeroen Boogmans: 6-4 De 31-jarige OLTC'er - een grote stap richting Snale, die op papier niet w h was weggelegd. Voor Hg Master Booemans Master Boogmans e vveg naar herovering itel er door het verlies 'oudiger op. eI1 ijn fraaie zege bewees )g lang niet afgeschre- jn. De Leidenaar draait Voifceuwigheid' mee in het Leidse tenniscircuit en behoort zo ongeveer tot het meubilair. De van origine Oegstgeestenaar is dan ook bijna jaarlijks aanwe zig op het eindtoernooi. Alleen de D-masters beleefde hij in dertijd niet en vorig jaar stond een blessureperiode deelname in de weg. In 1984 miste Visser een finalestrijd in C tegen Jan Siemerink door in de halve eindstrijd van Thomas Koem ans te verliezen. Zijn geschatte optredens in B naderen, naar eigen zeggen, de tien. Dat zijn Masterstruienverzameling - het ultieme bewijs van deelname - niet meer compleet is, komt eerder door het feit dat hij zijn klerenkast heeft uitgemest, dan dat hij ze niet heeft mogen op halen. Dat Visser al jarenlang tot de B-top in het district behoort kan niemand ontkennen. Het na deel van de trainer van OLTC is alleen dat hij nooit tot echte aansprekende resultaten is ge komen. Visser draaide en draait jneer dan naar behoren mee. Hij schopte het twee jaar gele den zelfs tot het eerste team van Unicum, dat in de eerste klasse opereert. Maar op zijn erelijst staan geen grote titels, zoals de Open Leidse, districtskam pioenschappen of Masters. Het maakt hem zeker niet tot een grijze muis; daarvoor is hij te veel aanwezig en behoort hij tot de smaakmakers van het circuit. Maar enigszins jammer is het wel. Visser moet het, wat tastbare prestaties betreft, hebben van incidentele succesjes bij de klei nere toernooien. Ook bij deze Masters was de 'oude vos' ge doemd om zijn optreden tot de poulewedstrijden te moeten be perken. Indien de bookmakers zich hadden beziggehouden met de Masters, zou een wed denschap, met als inzet een hal- ve-finaleplaats voor Visser, waarschijnlijk een hoop geld hebben opgeleverd. Hoe kan het ook anders met Gertjan Eg- berink en Boogmans als poule genoten. Na zijn indrukwekkende op treden tegen Boogmans, kan die verwachting worden bijgesteld. Visser liet gisteren, in een door het regenachtige weer nogal ka le ambiance, zien dat er met hem nog steeds rekening ge houden moet worden. Boog mans, die vorig jaar door Guido van den Broek een einde ge maakt zag worden aan zijn drie jaar duurde hegemonie, kreeg geen vat op het degelijke spel van Visser. Vooral diens opslag bleek een machtig wapen. Hij verloor hem niet een keer, waardoor een late break op 5-4 in de eerste set en een sterk ge speelde tiebreak in de tweede hem de winst opleverde. „Nu us OPEN Mannen, vierde ronde: B|örkman (Zwe/12) - Siemerink (Ned) 6-4 2-6 6-2 6-2, Rafter (Aus/3) - Ivanisevic (Kro/14) 6-3 6-4 4-6 6-1. Kucera (Slw/9) - Agassi (VSt/8) 6-3 6- 3 6-7 1-6 6-3, Johansson (Zwe) - Kafelnik ov (Rus/11) 3-6 6-3 6-3 7-6 Philippoussis (Aus) - Henman (Gbr/13) 7-5 0-6 6-4 6-1. Larsson (Zwe) - Gross (Dui) 6-4 5-7 7-5 6- 2 Moya (Spa/10) - Corret|a (Spa/7) 7-6 (7- 4)7-5 6-3. Indeling kwartfinales: Sampras - Kucera, Rafter - B|örkman, Johansson - Philippous sis, Larsson - Moya Vrouwen, kwartfinale; Hingis (Zwi/1) - Se les (VSt/6) 6-4 6-4. Meisjes, eerste ronde: Gerards (Ned) Hudson (NZe) 6-2 7-5. MASTERS IN CIJFERS =1-1 (2-0) 0-0 (0-0) 0-0 (0-0) 1-0 (0-2) is 6-4 7-6 1-1 (2-0) 1-1 (2-0) 1-0 (0-2) 1-0 (0-2) weet ik eindelijk hoe het voelt om over een goede service te beschikken", sprak Visser na af loop. „Het wordt zo makkelijker om voor de returngames te gaan, als je je eigen servicega mes makkelijk wint." Visser, die in de talloze eerde re ontmoetingen met Boog mans slechts een keer aan het langste eind mocht trekken, leg de zo de druk bij de speler van Zee en Duin. Boogmans kon in de zijn zo geliefde rally's niet domineren en dat brak hem uit eindelijk op. Een dubbelföut van Boogmans op 4-2 in de tie break van de tweede set bleek het ultieme zetje dat Visser no dig had om de zege binnen te halen. Het bracht alleen maar een grotere grijns op het gezicht van de immer goedlachse Vis ser, die aantoonde dat hij zijn streken nog niet verloren heeft. „Ik had me voorgenomen om dit keer van het begin tot het eind geconcentreerd te zijn. Ik ben af en toe toch wat minder serieus, maar nu heb ik twee uur lang mijn mond gehouden. Ik ben me blijven concentreren en dat heeft geholpenaldus Visser. Boogmans wacht nu de lood zware taak om via winst op Gertjan Egberink kwalificatie voor de halve finale af te dwin gen. Voor Visser is winst op de jonge Niels van Geer voldoende voor eenzelfde resultaat. Boog mans: „Maar ik toch al van plan DEB/B J. van Wijk B van der Gugten D. Petltjean 0-0 (0-0) 0-0 (0-0) 0-0 (0-0) 0-0 (0-0) 0-0 (0-0) 0-0 (0-0) 0-0 (0-0) 0-0 (0-0) 1-1 (2-0) 1-1 (2-0) 1-0 (0-2) 1-0 (0-2) 1-1 (2-0) 0-0 (0-0) 0-0 (0-0) 1-0 (0-2) DEC/A; P. Anthonys* - S. Visser 6-1 6-1, M Aalders - T. Nossik 6-0 3-5 alg. P. Anthonysz 2-2 (4-0) M. Aalders 1-1 (2-1) T. Nossik 1-0 (0-2) S. Visser 2-0 (1-4) 1-1 (2-0) 0-0 (0-0) 1-0 (0-2) el de absolute topper van het \TOuwentoernooi te worden. Maar nadat Hingis bij 2-2 de opslagbeurt van Seles had inge pikt, verloor Seles per game aan scherpte. Daardoor werd het nog net geen saaie, maar ook geen sprankelende partij. Het zou geen mooie finale geweest zijn. R Oostdam N van Ravensbergei W Oosterbaan HED/B W. Otten - B DED/A M. Boer M Aalders HDC/A Montanus/Hoogkamer Van Tongeren/Lucasser Brouwer/Strijk HDC/B A Chevaliei Boot 6-0 4-6 6-4 Chevalier/Bakker Kantebeen/Noest Baans/Boot DDC/A Boskamp/Evers Huisman/Brouwer Kalkhoven/Rood borst n 6-4 6-1 2-2 (4-1) 0-0 (0-0) 1-0 (1-2) 1-0 (0-2) nerik 6-4 61 2-2 (4-0) 2-1 (2-2) 1-0 (0-2) 1-0 (0-2) 1-1 (2-1) 1-0 (0-0) 0-0 (0-0) 1-0 (1-2) 1-1 (2-1) 0-0 (0-0) 0-0 (0-0) 1-0 (1-2) 1-1 (2-0) 0-0 (0-0) 1-0 (0-2) Bakker - 0. Baans/J. 1-1 (2-1) 0-0 (0-0) 1-0 (1-2) 1-1 (2-0) 0-0 (0-0) 1-0 (0-0) DDDC/B J Smith/I. ten Hage T v ren/G Seriier 61 6-2. Smith/Ten Hage Van Kooperen/Seriier Akerboom/De Koning HDD/A. M. lexmond/J. van den Bei Baks/B. Kornaat 7-5 6-3. Lexmond/Van den Berg Ploeg/Van der Zalm 1-1 (2-0) 2-1 (2-2) 1-0 (0-2) 1-1 (2-0) 0-0 (0-0) 1-0 (0-2) Garstman/Zevenhoven Van der Neut/Akkermans Verkerk/Lelieveld DDD/A; L. van Rijn/B van L man/R. van Soest 6-0 6-1 Van Rijn/Van Lamoen van der Geest/Van der Poel Rooseman/Van Soest 1-1 (2-0) 0-0 (0-0) 1-0 (0-2) 1-1 (2-0) 0-0 (0-0) 1-0 (0-2) 0-0 (0-0) 0-0 (0-0) 0-0 (0-0) Marco Visser. ARCHIEFFOTO MARKLAMERS om van Egberink te winnen. Ik wilde namelijk Kees-Jan Schui- lenburg (de grote favoriet voor de eindzege red.) ontlopen in de kruisfinale. Wat dat betreft is er dus niets veranderd." Voor Visser daarentegen is er wel wat veranderd. Indien hij vormbehoud toont, zit er ineens meer in het vat. Het zou wat zijn als hij, op zijn oude dag, zijn naam nog eens terugziet als winnaar van een echte grote ti tel. Tweederde van het bedrag dat nodig is voor de voorbereiding van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen in Sydney (2000), is binnen. Joop Alberda maakte gisteren tijdens een bijeenkomst van de Am sterdam Topsport Club bekend dat 22,5 van de benodigde der tig miljoen gulden is binnenge haald. „Toen we een half jaar gele den de begroting opstelden voor de komende drie jaar, be gonnen we met nul. Nu is twee derde van het benodigde geld binnen. Dat geeft goede hoop dat we de rest van het streefbe drag ook wel zullen halen", al dus Alberda. ih Dagblad Circuit ■QO 90 Rabobank vol energie Mercedes-Benz NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein Wilhelminalaan 10 3405 ED Alphen aan den Rijn L.J. SPORT ALL - IN SPORTSTORE Sassenheim Wasienaar Warmond Zociermeer WIM SIEMERINK tü&FPl PRESENTATIE NOORDWIJK - SASSENHEIM

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 23