Feyenoord vloeiend en dynamisch PSV komt met de schrik vrij f Vie helpt Docos uit de brand? Sport Jllem II beter voorbereid i Europa dan Heerenveen Duur grapje Wisseling bij Quick Boys Katwijk wacht met smart op Ben de Site iNSDAG 9 SEPTEMBER 1998 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 -5356463 rnabeu-trofee blijft in Madrid OP» De Europese Supercup ging door toedoen van Chelsea jijn neus voorbij, maar Guus Hiddink slaagde er dinsdag- id met Real Madrid wel in de Santiago Bernabeu-trofee in ft huis te houden. De Spaanse topclub versloeg Penarol uit "tevideo (Uru) met 4-0. 1st leidde Real met 2-0 door doelpunten van Roberto Carlos pti. De laatste scoorde in het begin van de tweede helft op- Amavisca bepaalde de eindstand op 4-0. IC verliest kort geding [aag NAC heeft het kort geding tegen Arbeidsvoorziening ar%land verloren. De Bredase club krijgt geen werkvergun- tijlvoor de 17-jarige Brazilianen Christiano dos Santos Rodri- estien Sergio Pacheco de Oliveira. NAC zal moeten wachten tot lit. Weetal 18 jaar is. Dat duurt tot juni 1999. k %jsvoorziening stelt dat de minderjarige voetballers nog est^profvoetbal mogen spelen. NAC opperde dat Christiano en Iw^o, die beiden een contract tot 2002 hebben, een aanwinst de eredivisie betekenen. De arrondissementsrechtbank in teuHaag stelde de club daarbij in het ongelijk, zon J sjrino verslaat Milan sidiih. AC Milan, dat op de Duitse toer is gegaan omdat de Ne- ;enandse niet meer beviel, lijkt opnieuw een moeilijk seizoen temoet te gaan. Oliver Bierhoff slaagde er in de bekerwedstrijd en |n Torino niet in zich een waardig vervanger te tonen van Pa- ïsocKluivert, die onlangs werd verkocht aan Barcelona. Milan itloiin de aanval niet slagvaardig. Torino wel. De club uit Turijn, eeomend in de Serie B, won met 2-0 en is dicht bij een plaats tp derde ronde. Ferrante maakte beide doelpunten voor rust. eturn is over twee weken in Milaan. )S ;n I SI subtoppers, twee provin- die voor de ouverture .gjitiun Europese avonturen lLJ Hun onderlinge ontmoe- pjoonde aan dat Willem II geprepareerd is voor het werk. Toch morste het ;veunt tegen Heerenveen, dat niet bepaald indruk maak- 'yaller Pahlplatz redde het -pt van Friesland: 2-2. jfrenveen begon zwak, een ploeg onwaardig, ^iese brigade van Foppe de was wel gretig, had veel -t eid, maar miste de precisie %orin iets te bereiken. De zocht ook veel te vlug de opbouw bij Willem II was verzorgd. De ploeg had en scoren. Middenvelder ek testte keeper Vonk met ^jchot en Valk kopte maar .naast, op aangeven van pg. Nieuweling Schulp, iekomen van Ajax, miste de kans. Hij liep tegen een i F£e trap van de opgekomen t \jmayon aan, maar keeper nel wist de bal nog uit het t d,e ranselen. egieel onverwachts keerde eindstrijd om, ingeleid door van scheidsrechter Ui- |rg. Middenvelder De Vis- twee ballen in het veld lak hoorde geen fluitje en jit daarom een van de naar medespeler da Mitrita. Die deponeerde hem pardoes in het doel. De trap van rechts verraste doelman Van Fessem volledig: 1-0. De treffer kwam zo uit de lucht vallen, dat Willem II naliet te protesteren bij scheidsrechter Uilenberg. Strikt genomen had de spellei der moeten fluiten. Na de rust zakte Heerenveen weer weg naar het bedenkelijke niveau van het begin. Willem II drukte al gauw de juiste .krachtsverhoudingen uit in de stand. De Tsjech Galasek, een verademing tussen de andere (matige) buitenlanders, rondde knap werk van Ramzi beheerst af: 1-1. Schulp en Ramzi misten daarna de fraaiste mogelijkhe den op meer. Mitrita werkte een kopbal van Hyypia van de doel lijn. Invaller Bombarda gaf zijn collega's het goede voorbeeld. Slim wegdraaien, schieten, doelpunt: 1-2. De Tilburgse ze ge leek binnen, maar Dennis de Nooijer deed aan de andere kant net op tijd het trucje van Bombarda na. Van Fessem kon zijn inzet nog keren, Pahlplatz knalde de rebound binnen: 2-2. Heerenveen; Vonk; Tevreden (46. Pahlplalz), Hansma, Klompe en Mitri ta; Radomksi, Gerard de Nooijer (82. Gusatu) en De Visser; Talan, Dennis de Nooijer en Samardzic. Willem II: Van Fessem; Prommayon, Hyypia (79. Hendriks), Schenning en Hill; Valk, Galasek en Arts; Heering (86. Ceesay), Schulp (60. Bombarda) en Ramzi. Feyenoord krijgt het de ko mende weken stevig voor zijn kiezen. Met achter el kaar Heerenveen uit, VfB Stuttgart uit en PSV uit we ten de Rotterdammers dat ze vroeg in het seizoen een aardige proeve van be kwaamheid moeten afleg gen. Maar dat Leo Been hakker op dit moment zijn zaakjes aardig voor elkaar heeft en niet bang is voor de eerste week van de waarheid, werd gister avond tegen de Graafschap duidelijk. Beenhakker hoefde zelfs niet aanwezig te zijn om Feyenoord ge nadeloos uit te laten halen en weinig van de 'Super boeren' heel te laten: 5-0. Beenhakker keek 700 kilometer verderop naar de doelpunten van VfB Stutgart en liet het werk in de Kuip over aan Geert Meij er en John Metgod. Die stuur den het elftal samen naar grote hoogte. Hortend en stotend kwam Feyenoord in de eerste twee duels voor de dag, vloei end en dynamisch was het der de optreden van dit seizoen. „Weinig weggegeven, uitsteken de goals en goed gespeeld," stelde Meijer tevreden vast. Het meest opvallende was gisteravond dat de nieuwko mers de schroom van zich heb ben afgeworpen. Peter van Vos sen speelt in de Kuip met een gedrevenheid die aanstekelijk is voor zijn ploeggenoten. De Zeeuw laat negentig minuten lang zien dat hij er inderdaad WAALWIJK GPD Zeven doelpunten, kansen over en weer, spanning en sensatie. Volgens Bobby Robson had de neutrale toeschouwer gisteren in Waalwijk waar voor zijn geld gekregen. Dat was wat overdre ven, maar neem het de PSV- trainer eens kwalijk. Hij had net een nachtmerrie achter de rug. Met een happy end, dat wel. PSV versloeg RKC met 4-3. PSV ontsnapte gisteravond in Waalwijk aan een debacle. Na twintig minuten keek de Eind- hovense miljoenenploeg tegen een 2-0 achterstand aan. Erger nog; die score was niet eens ge flatteerd. RKC sneed door de schutterende defensie, waar Marcos en Xavier vooral elkaar aankeken en Lucius - licht ge blesseerd aan de rug - een offday had tegen de razendsnel le Dos Santos. Twee keer kon de volledig vrijgelaten linksbuiten medespelers in stelling bren- Peter van Vossen balt zijn vuist na de treffer van Jean Paul van Gastel, die het middelpunt is van de feestvreugde. alles voor over heeft om bij de laatste club in zijn loopbaan nog iets moois neer te zetten. Hij vecht, hij sleurt en probeert ook nog eens mooie dingen met de bal te doen. Dat gaat hem niet altijd goed af, maar zolang tegenover elke gestrande actie ook een geslaagde staat vindt het Rotterdamse publiek het prachtig. Dat Van Vossen de openings treffer van Feyenoord op zijn naam schreef was dan ook geen toeval maar een beloning voor zijn niet aflatende ijver. Het doelpunt kwam voort uit een razendsnel uitgevoerde counter, die over een handvol schijven ging. Het voorlaatste station was Jon Dahl Tomasson, die vanaf de rechtervleugel de bal met ongekende precisie voor de voeten van de aanstormende Van Vossen deponeerde: 1-0. Van Vossen zou in de tweede helft een kopie hebben kunnen afleveren van zijn juweeltje' in de thuiswedstrijd tegen MW en zich tot topscorer van Feye noord hebben kunnen kronen als scheidsrechter Rene Tem mink niet in de fout was ge gaan. Temmink verzuimde de voordeelregel toe te passen toen Van Vossen op weg naar het doel van Ron Olyslager een tikje mee kreeg van Robert Fuchs. De arbiter realiseerde zich ter plekke dat hij een blunder had begaan, hield demonstratief de handen voor het gelaat en zei: „Sorry, sorry, sorry..." Met zijn zoveelste indrukwek kende sprint over de linkerflank stak de man die in Schoüand op het laatst was vastgevroren aan de reservebank in de slotfase alsnog de kroon op zijn eigen werk. Peter 'Power' werd door Fabian Wilnis in het strafschop gebied aan het lijf getrokken en bezorgde Feyenoord daarmee een strafschop, die door Van Gastel werd benut. Tussen de bedrijven door was de score al opgeschroefd door een eigen doelpunt van de Pool Thomasz Rzasa en de eerste treffer van Patrick Paauwe in Rotterdamse dienst. De van Fortuna overgenomen midden velder liep regelmatig de aan vankelijk door Feyenoord be geerde Robert Fuchs tegen het lijf. Als er al sprake was van een strijd tussen de twee vroegere PSV'ers, dan werd die door Paauwe duidelijk in zijn voor deel beslist. De Feyenoorder onderstreepte dat Feyenoord achteraf de juiste keuze heeft gemaakt door niet Fuchs maar hem vast te leggen. Paauwe had in de eerste helft al een paar kanonskogeltjes af gevuurd op Olyslager en was dicht bij een treffer, maar hij kreeg de doelman van De Graafschap niet op de knieën. In het tweede bedrijf lukte dat wel. „Een opluchting voor Paauwe," dacht Geert Meijer. „In de eerste thuiswedstrijd stond hij met nog een paar nieuwe jongens te veel onder spanning. Ik denk dat hij nu zijn zenuwen wel kwijt is." Met Robin Nelisse ook nog eens op het scorebord (fraaie solo in blessuretijd) kreeg de overwinning van Feyenoord op De Graafschap een zilveren randje. Vijf goals maken en ach terin de boel op slot en grendel hebben moet goed voor het zelfvertrouwen zijn aan de vooravond van een zware serie uitwedstrijden. Feyenoord' Dudek; Bosveit, Van Won deren. Konterman en Tininho; Van Gastel, Tomasson en Paauwe; Kalou, Kornejev (19. Nelisse) en Van Vossen. De Graafschap: Olyslager; Wilnis, Silooy, Vreman en Rzasa (78. Van dei- Haar); Te Braak, Fuchs, Nok (63. Lin- denbergh) en Godee; Roelofsen (63. Gerritsen) en Viscaal. gen; na een kwartier schoot Pe- trov - ook al ongehinderd - via de handen van doelman Water reus raak. Vijf minuten later kon De Graef dwars door het cen trum doorstomen en hard in de rechter bovenhoek mikken. Het stond 2-0: een rampsce nario tekende zich af. Bobby Robson werd op de bank door een gevoel van wanhoop bevan gen. Dit kon niet waar zijn, zag je de Engelsman denken. RKC uit, dat mocht toch niet zo veel problemen opleveren. Vergelijk de historie, vergelijk de begro ting, die normaal gesproken de ranglijst bepaalt. Niet bij het huidige PSV. Het riante salaris dat Robson in Eindhoven incas seert moet soms aanvoelen als smartegeld. De Engelsman die na een jaartje Nederland een club hoopt te vinden in zijn va derland, kan zijn ambities beter richting golfbaan verleggen. Een seizoen met dit PSV dreigt hem zijn reputatie als resultaatcoach te kosten. Robson kan daar trouwens weinig aan doen. Hij mag zich beklagen over het aantal gebles seerde spelers, waaronder vaste krachten als Nilis en Faber. Daarnaast zit hij opgezadeld met spelers van wie de meer waarde voor een topclub als PSV nihil lijkt. Xavier en Mar cos, gisteren het centrale duo, zijn opbouwend ronduit zwak. Khokhlov kende vorig jaar een korte sterke periode, maar loopt inmiddels rond met een veront rustend lage handelingssnel heid. Met zijn doelpunt, twee minuten na de 2-0, bewees hij in ieder geval zijn aanwezig heid. De Russisch international was daarvoor, en erna, niet op een actie te betrappen. Nog voor de rust herstelde PSV de opgelopen schade. Met dank aan Virgilio Texeira. Eerst verslikte de RKC-verdediger zich in Gilles de Bilde, die be heerst afrondde. Op slag van rust ontsnapte Texeira aan rood na een overtreding op de door gebroken Ruud van Nistelrooij. De door arbiter Bossen toege kende vrije trap werd door het slachtoffer zelf, met wat hulp van de RKC-muur, verzilverd: 2- 3. De voorsprong verdoezelde veel Eindhovens leed. De ploeg van Robson mist elke vorm van opbouw. Ooijer, spelend net voor de defensie, is vooral corri gerend actief. In de as viel ver der geen speler met beslissende pass te bespeuren. Dreiging ging slechts uit van Joonas Kolkka, die de malaise bij PSV ontsteeg maar vroeg in de twee de helft vergat het duel te be slissen. Dat kostte PSV nog bijna een punt. Uit het niets bracht inval ler Richard Beekink met een knappe volley RKC in de 65ste minuut weer naast PSV. Een oud-PSV'er moest er uiteinde lijk aan te pas komen om Rob son aan zijn eerste competitie zege te helpen. Tommie van der Leegte vloerde in het straf schopgebied de Braziliaan Mar cos. De terecht toegekende pe nalty werd door De Bilde benut. Zo kwamen de Eindhovena- ren met de schrik vrij en is cri sisoverleg op de Herdgang van daag nog niet aan de orde. „We hebben een jong team. Er is veel werk aan de winkel," aldus een opgeluchte Robson. Met smart wacht hij op de terugkeer van Nilis en Faber, spelers zon der wie PSV in de Champions League een modderfiguur dreigt te gaan slaan. „Geef ons nog even tijd," vroeg de coach. Hij heeft nog precies een week. RKC: Van Dijk; Lanckohr, Bogers, Teixeira en Dc Graef; Pelrov (46. Bee kink), Schops, Van Nieuwkerk en Van der Leegte (81Van Arum); Adilson dos Santos en Echteld. PSV: Waterreus; Lucius, Marcos dos Santos, Xavier en Oyen; Ivvan (67. Rommedahl), Ooijer, Khokhlov (81. Bruggink) en Kolkka; De Bilde (90. Van der Doelen) en Van Nislelrooy. Jd ;t gaat geweldig met Do- cos. Sportief en organisa- sch staat de club aan de rsch als een huis en men rweegt zelfs een ledenstop, nt er kan niemand meer nand? imaal niemand. )ewel, als je een meesterti- oor je naam hebt, worden Docos-deuren geopend 'oor gewone stervelingen rlopig gesloten blijven. In riubblad Viaduct vraagt etaris Hans Visser name- ïen jurist die de club wil aan bij binnenkort te ver- hten procedures, os is momenteel namelijk csprek met de gemeente en om een oplossing te len voor de parkeerproble- L die zijn ontstaan nadat ïre ambtenaren paaltjes ben neergezet op de gras ken aan de Haagse juwweg. ^gras is volgens de ge ënte namelijk van een zo- jige ecologische wadrde het gespaard moet wor- n. to s mogen er zeker niet op. gemeente luistert niet 'ar ons", vertelt Visser, „in één van mijn acht brieven heb ik gevraagd of ze gras belang rijker vonden dan de veilig heid van onze jeugdleden. Daar ligt het grootste gevaar omdat je tegenwoordig een heel eind moet lopen voor je bij onze velden bent. Je kunt echt wachten op het eerste ongeluk. Kinderen die naar het voetbal worden ge bracht zijn toch veel te speels en te en thousiast om ook nog op het verkeer te letten. Andere verenigingen hebben ons al verzocht om er iets aan te doen, maar we zien geen uit weg meer. Deze week hebben we hopen- lijk weer een gesprek met het college van B&W, maar of daar wel wat uitkomt is af wachten. Misschien moeten we het hogerop zoeken. Daar wil len we ons op gaan oriënteren en daarvoor hebben we ie mand nodig die ons daarbij kan steunen. Over clie ecologische waarde van dat gras heb ik overigens mijn vraagtekens, want op dat gras groeien alleen wat brand netels en een paar plantjes die je in de stad ook ziet. Dus mis schien zou een ecologisch des kundige ons beter kunnen hel pen?" Jij bent een fijne jongen, Berry Charité. Ik, Walter de Kievit kan het hooglijk waarderen dat jij voor ons, UVS, effies de gelijkmaker er te gen Elinkwijk inprikt Je krijgt een aai over je bol. Misschien straks ook wel een zoen. foto henk bouwman Nicolas Anelka heeft moge lijk een duur grapje ge maakt over de rug van Dennis Bergkamp en Mare Overmars, zijn Nederlandse collega's in de aanval bij Arsenal. De jon ge Fransman liet zich vorige week in Engelse kranten ont vallen dat het zelfzuchtige spel van het Oranje-tweetal hem het WK heeft gekost. Anelka verweet Bergkamp en Overmars dat ze hem nauwe lijks zagen staan. Doordat hij zo weinig ballen kreeg, kon hij zich onvoldoende onderschei den om een plaatsje te ver werven in de Franse WK-se- lectie. De 18-jarige aanvaller haastte zich dinsdag iri de Evening Standard te verklaren dat het allemaal op een mis verstand berust. „Ik heb alleen gezegd dat Mare Overmars soms iets te individualistisch is. Vervol gens heb ik een grap gemaakt door te stellen dat, als hij de bal al eens afgaf, hij dat aan Bergkamp deed, omdat die een landgenoot is. Maar ik zei dat lachend. Echt, het was als geintje bedoeld." Het is voor Anelka te hopen dat trainer Arsène Wenger er de humor van inziet. Zo niet dan kan de loslippige speler een boete tegemoet zien, bij Arsenal meestal ter grootte van een weekloon. Dat gaat Anelka dan 33.000 gulden kos ten. Marcel Hengst is de nieuwe voorzitter van de sponsor commissie van Quick Boys. De advocaat uit Katwijk aan den Rijn is de opvolger van Gert Zwaan. Het lijkt een simpele wisseling van de wacht, Zwaan deed dit werk ten slotte al 15 jaar en had ongetwijfeld zin om zich aan een andere hobby, golfen, te gaan weiden. Of niet, Gert Zwaan? We zijn afgelopen zomer met drie man uit de sponsorcommis sie gestapt. Naast Zwaan legden Wim Var- kevisser en Leo Hoek hun func tie neer bij de zaterdaghoofd klasser. Met drie man tegelijk uit een commissie stappen, dat moest haast wel een zwaarwegende reden hebben. Gert Zwaan: We hebben ook een reden. We kunnen ons niet vinden in het beleid wat Quick Boys nu voert. We wilden niet op dezelfde ma nier verder gaan. Leg eens uit? Zwaan: „Ach, ik heb geen zin om daar verder op in te gaan. Laten we zeggen dat mensen grenzen overschreden hebben. Verder koester ik geen enkele rancune ten opzichte van Quick Boys. Ik heb 12 jaar in het bestuur geze ten en heb nu 15 jaar PR ge daan. Ik neem gas terug en ga lekker golfen. Wanneer komt Ben de Site nu eindelijk eens aan spelen toe bij Katwijk? Ben de Site? Wie is in hemelsnaam Ben de Site? Een Nederlander van Engelse komaf? Navraag leert dat Ben de Site een Katwijkse verbastering is van zijn werkelijke naam Mo hammed Ben Saïd. Katwijkers zijn snel in het geven van (scheld) bijnamen. Deze 22-jarige Ben Saïd is Tu nesiër en is tijdens de zomer maanden 'aan komen waaien' bij de zaterdaghoofdklasser. Ben Saïd is in Nederland ver zeild geraakt dankzij een relatie met een Voorhoutse vrouw. Omdat hij zich in Nederland wilde vestigen, moest Ben Saïd zich melden bij de vreemdelin genpolitie. In die gesprekken maakte de Tunesiër duidelijk dat hij een aardig balletje kon trappen. Een Noordwijkse poli tieagent, kennelijk in onmin le vend met de plaatselijke W van Ruud Bröring, raadde hem aan naar Katwijk te stappen. Op De Krom deed men de poort wagenwijd open. In oefenwedstrijden maakte Ben indruk. Het verhaal dat hij ooit in Jong Tunesië heeft ge speeld, begon men in Katwijk stilaan te geloven. Naar de KNVB deed Katwijk vervolgens het verzoek om Ben Saïd speel gerechtigd te krijgen. Dat is nu ongeveer zes weken geleden. Maar het stoplicht is voor de Tunesiër nog steeds niet op groen gesprongen. Cor van der Plas, tweede secre taris van Katwijk, heeft deze kwestie in zijn portefeuille. We wachten op een onderte kend transfercertificaat van de Tunesische bond. We weten dat zijn voormalige club in Tunesië, Stade African, geen bezwaar heeft tegen de overgang. Maar wat er ook gebeurt, de Tu nesische bond laat niets zich van zich horen. Van der Plas: „De KNVB valt niks te verwijten, zij hebben vorige week nog een herinnering naar Tunes ie ge stuurd. Ze hebben ook gebeld, maar er wordt gewoon niet op genomen. Ben de Site kan dus morgen, maar ook pas volgend jaar speelgerechtigd zijn. Van der Plas: „Eerst moet dat certificaat er zijn, dan pas zet de Bond een handtekening. Vroeger ging het zonder handtekening, maar toen speelden er in Nederland ineens spelers die in hun eigen land waren geschorst. Daarom gaat de KNVB alleen op zeker.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 21