Holverda glimt van trots Voorschoten wint, gelijkspel Leiden Jeugd Quick Boys verslaat Fortuna S UDWS maakt korte metten met buurman LI Amateurvoetbal KRV gooit eigen glazen in tegen TOGR: 0-2 Lugdunum voldoe^ eigen verwachtingc MVKV verzuimt winst" mee te nemen naar Kaf Prima start voor GWf MAANDAG 7 SEPTEMBER 1998 leiden ron hoogendam HVO - Voorscho ten'97 0-2 (0-1) Voorschoten'97 is goed van start gegaan in de uit beurt bij HVO. Trainer Gerard Désar keek dan ook gematigd te vreden terug op de 0-2 overwin ning in Vlaardingen: „Met name verdedigend hebben we heel sterk gespeeld. In de opbouw van de aanval moeten er nog wel verbeteringen komen." Voorschoten kwam in de tiende minuut uit een vloeiende aanval op 0-1. Thomas Borsboom plaatste de bal naar Jan Zoete melk, die op zijn beurt de aan val zocht met Barry Dubbelde- man. Alleen voor de keeper hield Dubbeldeman het hoofd koel en hij schoot de bal be heerst in de verre hoek. Voor rust had het 0-2 kunnen wor den, ware het niet dat de ge haakte Zoetemelk van de warri ge leidsman geen strafschop kreeg als beloning voor zijn leiden aad siera medewerker De jeugd van Quick Boys ont ving in de eerste divisie het ster ke Fortuna Sittard en stuurde de Limburgers met een 2-1 ne derlaag terug naar huis. Terwijl Fortuna, met drie internationals in de gelederen, in de afwerking faalde, vonden de Katwijkers Arie Guyt en Jacob Varkevisser wel het net. Katwijk hield een divisie lager het tweede van ADO Den Haag op 0-0. En daar was de kersverse trainer Kees van Duyvenbode best trots op: „Want de laatste tien minuten stonden we met de rug tegen de muur", zo analyseerde de oe- fenmeester het duel. In de der de divisie pakte het licht favo riete Rijnsburgse Boys de medewerker ASC stelt teleur tegen Archipel leiden»aapsiera tuigde door VCL met 4-2 te ver slaan. Hasan Durmusoglu maakte twee doelpunten. Aydin Narin en Abdelslem Mandil ver deelden de andere doelpunten. Bij VCL waren het Hennie van den Hoogen en Peter Zaalberg die de score verzorgden. Marcel Terhaar (VCL) kreeg rood. Stomwpijk '92 kende geen pardon met Jagers. Op eigen veld werd het liefst 6-0. Opmer kelijk was de rol van Hans van Benten. Hij nam liefst vijf doel punten voor zijn rekening. De laatste kruimel was voor Jos Oliehoek. Leidsche Boys kende een bliksemstart door buur VNA met 4-1 te verslaan. Trainer Marcel Groenendijk gaf zijn pu pillen het goede voorbeeld gaf door twee doelpunten te ma ken. Marcel van Zijp en Maurice Petit maakten het kwartet vol voor LB. Bram van Wanrooy maakte de troosttreffer voor VNA. In de vijfde klasse A stelde het gede gradeerde ASC hevig teleur door met 3-1 van Ar chipel/Ornas te verliezen. Gol Sport won haar eerste wedstrijd. VCL was met 4-2 slachtoffer. Stompwijk '92 rolde Jagers op met 6-0. Leidsche Boys begon de ouverture uitstekend. Het versloeg VNA met 4 -1 Het roemruchte ASC liep gister middag met het schaamrood op de kaken het veld af. Een totale offday was de oorzaak dat ze met 3-1 verloren van het be paald niet sterk geachte Archi- pel/Ornas. Pier Biessels tekende het enige doelpunt voor de 'Good Old' aan. Gol Sport over- goede actie. Halverwege de tweede helft nam de Voorscho ten wel afstand toen 'good-old' Hein de Graaff zijn befaamde linker liet spreken: 0-2. JAC-Leiden 2-2(1-2) Leiden behaalde een zwaarbe vochten gelijkspel en zal dat re sultaat als een overwinning hebben gevierd. De mannen van Fred Filippo kwamen op het gladde veld van de Haagse promovendus maar moeizaam op gang. Toch nam Leiden, ge holpen door het matige optre den van JAC-goalie Lennart van Steenbergen, tot tweemaal toe een voorsprong. In beide geval len was het Marcel de Bruin die handig profiteerde van het ge stuntel van de Haagse defensie. In het tweede part verloor Lei den de grip op het sportieve du el en acteerde met veel man achter de bal. Dat bleef niet on gestraft. Uit een corner van Daan Verburg, die zelf de 1-1 voor zijn rekening nam, kopte Bert van de Berg snoeihard de verdiende gelijkmaker binnen achter de voortreffelijke Leiden- doelman Nico de Jong. leiden ron hoogendam KRV heeft in de seizoensopening tegen TOGR zijn eigen glazen in gegooid. Op sportpark de Kooltuin leed de ploeg van Loek Helder een te rechte 0-2 nederlaag. Aanvan kelijk zag het er helemaal niet zo slecht uit met het spel van de Rijnvogels. De debutant in de eerste klasse C, Tot Ons Gen oegen Rotterdam werd het eer ste half uur flink onder druk ge zet. Maar tot verbazing van de slechts 150 toeschouwers miste KRV-spits Floor Immink na een kwartier spelen een riante mo- a spierdijk, 071-5356464. plv -chef rob onderwl gelijkheid. Martin Oudshoorn knalde luttele minuten later nog het kleinood op de lat. Naarmate de wedstrijd vor derde ebde de concentratie bij blauwwit zienderogen weg. TO GR, met de van RWH overge komen Martin Hox als vast aan speelpunt voorin, kwam steeds beter en brutaler in de wed strijd. De ploeg rook zijn kansen en kreeg die ook. Vijf minuten voor rust profiteerde Kenneth Wolff met een gericht schot van de onachtzaamheid in de Kat- wijkse defensie waar libero Leon Vonk het enige rustpunt was. Na de pauze, toen de regen met bakken uit de hemel viel, bakte KRV, met uitzondering van spelverdeler Timo van Pop- pel, er nog minder van. Slechts een paar kansen wist de thuis club, die slordig en in een te laag tempo speelde, te creëren. Het leverde echter niets op. Na een kwartier in de tweede helft maakte Hans Rovers, nog her stellende van een knieblessure, zijn opwachting. Hij deed dat niet onverdienstelijk, maar kon ondanks een knappe solo langs vier man en een ziedend schot net over, ook het tij niet keren. Tien minuten voor tijd kreeg KRV de kous op de kop. Ter hoogte van de middenlijn dacht Leon Vonk aan een vrije trap, terwijl Antonio Garcia Mendez er als een haas vandoor ging. De van vierdeklasser CW gekomen spits, eerder in het duel al een paar keer handig en gevaarlijk in beeld, ging alleen op Van Duyvenbode af en liet de Kat- wijkse goalie met een strak schot kansloos: 0-2. KRV-TOGR 0-2 (0-1). 40. Wolff 0-1, 80. Garcia Mendez 0-2. KRV: Van Duyvenbode; Van de Oe- Vonk, Rog. Hoek; Zuiderduin i60. Roodenburg begint in vierde klasse met nederlaag tegen Rijnland winst. Tegen AJphense Boys werd het 1-3. Rivï Fernandez opende de score. Door doel punten van Perry Hoek en een fraaie lob van Johan Zwaan werd het 1-3. Het gepromoveer de Voorschoten werd door DHC met 7-2 van het veld ge tikt. Met liefst zeven eerstejaars was SJC tegen Scheveningen met 6-2 de verliezer. Trainer Rob van de Wijngaard vond het een ongelukkige nederlaag. Gijs van Eedenburg schoot voor de Noordwijkers tweemaal raak. Noordwijk kwam tegen DWO met de schrik vrij (2-1). Pas één minuut voor tijd schoot Len- nard Samson zijn team naar de overwinning. Daarvoor maakte Ruud Jonkheer het eerste Noordwijkse doelpunt. Roodenburger André Zonneveld (I) en Bert-Jan de Ridder (FC Rijnland) strijden om de bal. foto hielco kuipers fotoprodukties De brede lach op het gezicht van Wim Pikaar na afloop was veelzeggend. Voor de Rijnland-aanvoerder was de 0- 1 overwinning op Roodenburg meer dan drie punten al leen. Pikaar had een aantal jaren geleden als Roodenbur ger in een interview laten weten op bestuurlijk vlak bij de Noordploeg aan de slag te willen. leiden lars ulrichvan trots. Zijn ploeg had met medewerker een meer dan gemiddelde inzet Roodenburg op een onverwach te nederlaag getrakteerd. In de slotfase van de eerste helft ver raste Martijn Storsbergen in een ongevaarlijke positie koppend met het achterhoofd Rooden- burg-keeper Marvin Hoek: 0-1.. Misschien het beste voor beeld van onvermoeibare inzet deed zich halverwege de tweede helft voor. Andre Zonneveld be zorgde met een goede steekpass Arie Siera een vrije doorgang naar het Rijnland-doel. Maar waar de Roodenburg-midden- velder inhield, bracht spits Marcel Schouten met een uiter ste krachtinspanning redding. Beter kon de wedstrijd niet wor den samengevat. Rijnland speelde vol overtuiging en Roodenburg was onmachtig het overwicht in doelpunten uit te Maar aan het ein de van dat sei zoen vroeg hij overschrijving aan naar FC Rijn land en die over stap werd hem niet in dank afge nomen. Pikaar was niet de enige 'overloper' gisteren op sportpark Noord. De selecties van beide ploegen herbergen veel spelers met een verleden bij de tegenstander. „Het is leuk als je wint van je oude club. Wij hebben een x- aantal oud-Roodenburgers. Ik hoefde ze daarom ook niet te motiveren. Ze wilden per se winnen", sprak trainer Wout Holverda na afloop glimmend drukken. Want dat Rijnland als winnende partij uit de bus kwam werd mede veroorzaakt door de aanvallende onmacht van Roodenburg. De Noord- ploeg wist zich geen raad met de kansen. „Al hadden we tot tien uur vanavond gespeeld, dan hadden we nog niet ge scoord", merkte trainer Harry Talsma treffend op. De nieuwe technische man van Rooden burg had ondanks het pijnlijke verlies een positief punt gezien. Hij wil dat zijn ploeg van het ei gen doel afspeelt en de tegen stander onder druk probeert te zetten. Omdat Roodenburg gis teren nog te vaak teruggreep op het oude vertrouwde spel en soms een te trage opbouw ken de, slaagde de Noordploeg slechts gedeeltelijk in die opzet. Een succesvolle omschakeling naar een meer aanvallende speelwijze heeft tijd nodig, zo weet Talsma maai" al te goed. Roodenburg ging de afgelopen jaren immers bijna altijd het veld in om niet te verliezen. „Wij moeten het vertrouwen krijgen dat wij ons niet bij voor- UVS kan overwicht niet verzilveren^ leiden ruud pattiapon medewerker In de derde klasse A heeft Lugdunum maar meteen de kop positie gepakt, dankzij de 3-0 winst op Hazers- woudse Boys en een aantal afge lastingen. Valken'68 deelde de punten met Oegstgeest (2-2) en Alphia deed hetzelfde met UVS (1-1). Lugdunum - Hazerswoudse Boys 3-0 (2-0) Jeroen Brussee stuurde zijn manschappen hoogst gemoti veerd het veld in. „We zijn geen elftal dat dit seizoen zomaar een beetje mee wil draaien", al dus de trainer. „De verwachtin gen zijn hooggespannen en die moeten we waarmaken. Dat heb ik ze voor de aanvang van de wedstrijd nog even voorge houden." Nu trof Lugdunum het wel dat Hazerswoudse Boys bij de start van de competitie niet voluit durfde te gaan. „Dat is te wijten aan angst", wist HB- oefenmeester Ger Bontje. „We hebben voetballende kwalitei ten zat, maar vandaag konden we pas de laatste twintig minu ten wat terug doen." Toen was de wedstrijd allang beslist. Me de doordat Lugdunum in Brian Watson een prima vervanger van de naar de zondag-afdeling vertrokken Pieter van Schie vond. Watson scoorde twee maal, gevolgd door een treffer van Harm de Vos. Valken'68 - Oegstgeest 2-2 (1- 11 h Valken'68 en Oegs een aantrekkelijkeP' op de mat. Na afl voor de Valken wejic gevoel over. De pij Eijsberg nam tot een voorsprong, ook tweemaal uit F Star opende de s»b door de verdiend van Peter Hees prachtige lob van Mey leverde de Y* stand waarmee dee voudig het eindsig halen. Brian va 1 dacht daar evenwe^ Na een goede acP hij Valken-doelma[e visser, die door z?t( treden zich wel D van die middag m<?3 Alphia - UVS 1-1 UVS heeft het oveP eerste helft niet kif, ten in een klinket0 ning. Er moest eei*3 moment aan te p?r de score open te31 chard van Polanere zijn hoekschop aai het UVS-doelpurfrc Kruys kopte de ba!s in het Alphensete Schinkel leek daaif11 beeld van De Kru° maar zijn kopstoot!.' lijn gehaald. Late*0 John Fakkel in vrij1' schoot de bal ovfl Alphia sloeg terf" krachten bij UVS voormalige Koire Andres van der 1 zijn visitekaartje a de Gans hem dalF had gesteld. e De Sleutels en Blauw Zwart delen V( f leiden ruud pattiapon baat hoeven neer te leggen bij een nederlaag. We moeten over die gedachte heen en dat kan als wij een paar keer winnen", aldus Talsma, die zich hardop afvroeg in hoeverre de aanval lende partij beschermd wordt. Rijnland speelde tot op het randje van het toelaatbare. Aan gezien scheidsrechter Geurts de soms harde overtredingen met alleen een vrije trap afdeed was de vraag gerechtvaardigd of de aanscherping van de reglemen ten aan de leidsman voorbij wa ren gegaan. Talsma was echter realistisch genoeg om de schuld van de nederlaag niet in de schoenen van scheidsrechter te schuiven. Roodenburg-FC Rijnland 0-1 (0-1). 36. Storsbergen 0-1. Scheidsrechter: Geurts. Toeschouwers: 400. Gele kaar ten: Rob Pret (Roodenburg), Sjaak Kamphues en Mink (FC Rijnland). Rooaenburg: Hoek; Hillebrand, Rob Pret (Ooyendijk), Peter Pret, Moenen; Peter van den Burg (Hugens), Lancel, Zonneveld, Siera; Marcel van den Burg, Monfils. FC Rijnland: Marco Kamphues; Sjaak Kamphues, Pikaar, Dros (Van Wan rooy). Fakkel; De Ridder, Minnema, Buyn (Röling), Storsbergen; Mink, Schouten. medewerker Remises waren zaterdagmiddag in de vierde klas se A troef. SJC ging tegen Kou dekerk nog wel prima van start. Aad Heemskerk en Arjan Alkema de schonken de Noordwijkers tot tweemaal toe een voor sprong, maar René Schellinger hout en Marcel van Bostelen achterhaalden voor Koudekerk de debutant op tijd. MVKV liet in de moeilijke uitbeurt tegen Nootdorp de zege liggen (1-1). tfc zege die nota be- '1 ne werd behaald se van de Wassen* Meest opvallendfltj schutter Peter &B viermaal doelpuniPi vijfde Sassenheirrlp zorgde Ronald Hear reholte kwam in ffc partij wat minderff verf. Archipel/Ornle 3-0 te sterk. el leiden ruud pattiapon medewerker In de vijfde klasse A leverde GWS een uitstekende prestatie door moeilijk te bespe len Marine op een 5-2 nederlaag te tracteren. Een Dave Lange van DIOS (rechts) schermt de bal af van Dennis Stijnman. In de meeste duels waren de Venne- pers feller dan de 'Concordianen'. In de vierde klas se A boekte ROAC'79 een klinkende 4-1- overwinning op Soccer Boys. MMO en Ber- nardus moesten genoegen nemen met een punt. Nicolaas Boys- Kickers'69 en NSV'46-Alphen werden afgelast. UDWS was in de vierde klasse B duidelijk een maatje te groot voor buurman LFC (7-3). Ook Warmunda mocht een overwinning begroe ten. Bernardus - Floreant 2-2 (1-2) De wedstrijd was nog geen vijf minuten oud of de Bosko pers kwamen op 0-1. Een tegen valler voor Bernardus dat on danks het slappe spel via een benutte pingel van Edwin Bui telaar op 1-1 kwam. „Het leek wel of ze met een zak aardappe len op de rug voetbalden", keek trainer Frans Sjardijn terug op de eerste rondgang. Na rust ging het allemaal veel soepeler en hield Berry de Boer met zijn foto united PFioTOS de boer poppe de boer doelpunt toch een puntje in Ha- zerswoude. ROAC '79 - Soccer Boys 4-1 (2- 0). De Rippers boekten in de openingswedstrijd een klinken de zege, op Hertogspark werd het 4-1. Vooral de eerste helft was van goed gehalte. Daar kwamen de Rippers door doel punten van oudgediende Ruud Weenink en Michel Star op een verdiende 2-0 voorsprong. Na het heenzenden van een Bleis- wijker bouwde ROAC '79 de voorsprong uit naar 4-1. Kees de Haas en Hans Disseldorp te kenden de treffers aan. SJZ-MMO 1-1 (1-0). Ondanks het betere veldspel van SJZ kwamen de Hoogmadenaren door vechtlust goed terug. SJ- Z'er Carlo van Nierop zette zijn ploeg op 1-0 waarop MMO door Erik Borst terugkwam tot 1-1. Voor de Zoeterwoudenaren miste vlak voor tijd Joost Vink nog een unieke kans op de winst. UDWS-LFC 7-3 (4-1) UDWS maakte gisteren volgens trainer Per Chrispijn reclame voor het voetbal. Met maar liefst 7-3 werd buurman LFC afgeserveerd. De Kanaries ke ken bij rust al tegen een 4-1 achterstand aan. De openings treffer van Abdellah el Aroussi werd door LFC-er Salama Ka- dies ongedaan gemaakt, maar daarna was het de beurt aan Ya- chya Farhane, Nico Lefebre en Gary Thompson om de score op te voeren. Na rust scoorden Far hane (2) en Ali Yilmaz voor UDWS. Driss er Rabt en Naldo Lane gaven de uitslag een voor LFC draaglijker karakter. De laatste tien minuten moest de ploeg van Chrispijn met tien man verder, toen Pito Paulina voor het wegduwen van een LFC-er met een rode kaart zwaar gestraft werd. OSC - Warmunda 1-3 (0-2) Ondanks het feit dat Warmunda enkele waardevolle spelers mis te, was OSC niet in staat de punten in eigen huis te houden. Michel Schouten (2x) en Robert Rijnsburger schoten Warmunda naar de ruime voorsprong, waarna OSC de tegentreffer mocht maken. Trainer John Manuputty toonde zich een te vreden man: „Want OSC is geen verkeerde ploeg." Toch gingen bij de Hagenaars vlak voor tijd twee man over de schreef, een speler en de elftalleider. Zij ont vingen beiden rood. Overigens vond de wedstrijd maar op het laatste nippertje doorgang, aan gezien de toegewezen scheids rechter verhinderd was en de tweede reserve-arbiter zich pas vlak voor tijd meldde. Forum Sport - Wassenaar 1-1 (1-0) Forum Sport, de fusieclub ont staan uit DEVJO en Voorburg, nam de leiding door een defen sieve misser bij Wassenaar. Doelman Tristan van Rijn was op slag kansloos. De voorsprong was terecht, ook al had Hans van Rossum een uitstekende kans laten liggen. Aan de ande re kant verrichtte Van Rijn en kele knappe reddingen. Nadat Van Rossum de lat had getrof fen werd Paul Veninga in het verboden gebied gevloerd. Ro derick Rijsdam mikte vanaf elf meter raak. BSM - Hillcgom 0-2 (0-1) BSM was eenvoudigweg de mindere ploeg, vond assistent trainer Dirk Smit van de Benne- broekers. „Na de tegentreffer zetten we alles op alles. Door een verdedigingsfout werd het 0-2. Hillegom heeft verdiend ge wonnen. "Voor de Hillegom- mers scoorden Heugeman en Van der Linde. Concordia H-DIOS"'1 De jonge spelersgrrf0 cordia bleek gistere^' wassen tegen het si de vierde klasse. Nieuw Vennep wa*c sterk: (0-1). DlCi vlak voor rust een c corner van Dave Lï dediger John Mulle'0 bij hard inschootr tweede helft volgd^' lijke momenten vo1 cordia-doel zich snj. Hans Jansen hiel/" overeind door enk/' de reddingen. Conf zelf aan aanvallen lijks toe. Alleen Dei zorgde, na een con Dennis Stijnman, li" niek in de DIOS-dr0' neel Berg haalde uij? zet van Brouwer, mr' Gert-Jan de Boer"1 schot knap. Van Nispen - DSOr Onomwonden gafw coach Marcel Rab^' DSOV de betere plr' zijn ploeg desondp winnen, sterkte zijn in de ploeg.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 22