:i «bi mm C3MS Amerika leert andere Van Lottum kennen Sport Van Moorsel wint met 'baanbenen' NK tijdrijden Geboorte zoon voorkomt record Jacco Eltingh Petr Korda heeft heimee Grote druk maar nog geen paniek bij volleyballers Oranje ÈNDERDAG 3 SEPTEMBER 1998 chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv.-chef rob onderwater, 071 -5356463 ijax praat niet met De Boertjes |asterdam „De zaak zit helemaal op slot." Volgens Rob Jan- de zaakwaarnemer van Ronald en Frank de Boer, is een op- (ssing voor het slepende conflict tussen de broers en Ajax nog ng niet te verwachten. De club wil niet onderhandelen met de jbelers, die de clubleiding eind vorige week hebben voorgesteld t seizoen nog te zullen uitkomen voor de landskampioen en lama te vertrekken naar Barcelona. „Wij hebben het initiatief ■gnomen de impasse te doorbreken, maar Ajax weigert te pra- Dat vinden wij vreemd", zei Frank de Boer gisteren. Ajax wil lerigens wel praten, maar niet op hun voorwaarden. De Boer- és willen alleen een gesprek als zij de toezegging hebben dat de ub zal meewerken aan een transfer. Émoord tweede in minitoernooi Feyenoord is in het minitoernooi in de Spaanse stad ter gelegenheid van de opening van het stadion daar, als geëindigd. De Rotterdammers wonnen gisteravond in ste duel met 1 -0 van Borussia Dortmund. Jean-Paul van istel velde de Duitsers met een rake vrije trap. letico Madrid won vervolgens met dezelfde cijfers van Dort- und. In de 'finale' versloeg de Spaanse gastheer Feyenoord. inieuw met 1 -0. De treffer viel in de laatste minuut uit een vrije ip. Vinterspelen 2006: zes kandidaten jsanne Voor de organisatie van de Olympische Winterspelen 4 2006 hebben zich zes gegadigden aangemeld. Sion is volgens siders de beste kandidaat. De Zwitserse stad probeerde het or de Spelen van 1972 en 2002 vergeefs. Het IOC kreeg ook lil nbiedingen binnen van Turijn (Italië), Zakopane (Polen) en iprad Tatry (Slowakije). Er zijn ook gezamenlijke plannen, van ïlsinki/Lillehammer (Finland/Noorwegen) en het Oostenrijkse jagenfurt dat in het grensgebied wil samenwerken met Italië en ovenië. Verzoening Schumacher - Coulthard ftranellq/wokingExcuses zijn nog niet gemaakt en over de huldvraag bestaat nog onenigheid. Maar uit de Formule 1- allen van Ferrari en McLaren klonk gisteren voor de eerste keer lijrzoenende taal. Beide kampen zijn bereid het conflict na de iruchtmakende botsing tussen Michael Schumacher (Ferrari) David Coulthard (McLaren)zondag bij de Grote Prijs van eilgië, uit te praten. Ferrari stelde in een persbericht dat Coult- ird als enige schuldig is. De Italiaanse renstal wil het incident lettemin graag als gesloten beschouwen. „We hopen op een Jeuw klimaat van louter sportieve rivaliteit", aldus Ferrari. In 4<jt voordeel van Coulthard zouden de gegevens uit zijn boord- .Jmputer spreken. Uit die informatie blijkt, volgens McLaren, 1 it hij op geen enkel moment plotseling heeft geremd noch de iet van het gaspedaal heeft gehaald. jeyenoorder Vos lang uitgeschakeld otterdam Feyenoord kan ten minste een maand niet beschik- n over aanvaller Henk Vos. De linkerspits kampt met een jieblessure, opgelopen in de laatste competitiewedstrijd tegen |VV (3-1). Uit onderzoek in het Rotterdamse Dijkzigt-zieken- wiis is gebleken dat het kraakbeen fors is beschadigd. De kwets- moet met rust en intensieve behandeling genezen. „Het is moeilijk te zeggen hoe lang ik uit de roulatie ben", liet Vos eten. „Het kunnen zes weken zijn, maar ook acht. Gelukkig jrstel ik altijd vrij snel. Maar de twee wedstrijden tegen VfB juttgart haal ik zeker niet." Bekentenis Virenque onjuist' |le Het bericht dat de Franse renner Richard Virenque van pïïna het gebruik van verboden middelen heeft toegegeven, is ptief. Dat zei gisteren Gerald Vinsonneau, adjunct-procureur In het parket in Lille. Een gerechtelijke bron had dinsdag aan jt Franse persbureau AFP gemeld dat Virenque tijdens zijn ver- i oor, eind juli in Lyon, het innemen van verboden substanties r feft toegegeven. De renner ontkende met klem zijn zogenaam- -4 bekentenis. „Het is een nieuwe poging om ons te vernieti- meende hij. Milde' straf Casagrande aangevochten jsanne De internationale wielerunie tekent beroep aan tegen schorsing van zes maanden voor de Italiaanse renner Fran- sco Casagrande wegens doping. Het bestuur van de UCI, on- r leiding van de voorzitter Hein Verbruggen, vindt de straf niet raar genoeg. Het sporttribunaal in Lausanne (CAS) is om een spraak in deze zaak gevraagd. Casagrande had dit seizoen tij- ns de ronden van Trentino en Romandië, in april en mei, een hoog testosterongehalte. De Italiaanse wielerfederatie schprs- hem dinsdag voor dat vergrijp voor een half jaar. De maxima- straf bedraagt een jaar. lalta lastig voor stroef Duitsland valetta Het vernieuwde en verjongde elftal van Duitsland eft nog weinig niveau. De ploeg van bondscoach Berti Vogts )n gisteravond in La Valetta met veel moeite van voetbaldwerg alta: 2-1. De winnende treffer in de oefeninterland viel pas een 'artier voor tijd en kwam op naam van invaller Passlack. litsland speelde slechts met twee spelers (Bierhoff en Hein- h) die ook bij het WK actief waren. De nieuwe generatie, met teruggekeerde spelmaker Effenberg (zie foto) als uitzonde- ïg, bewees zichzelf nog niet op Malta. Duitsland had een eigen elpunt van Debono nodig om op voorsprong te komen. foto reuters Loop dan binnen op de Hiswa te Water. Voor de mooiste zeil- motorjachten. Van 1 t/m 6 september *n Seaport Marina IJmuiden. www.hiswa.nl markelo gpd Ze had nog 'baanbenen', zoals Leontien van Zijlaard - Van Moorsel het zelf zei. En die deden behoorlijk pijn op de we gen rond Markelo gistermiddag op het NK tijdrijden. „Maar ik weet dat je met zere benen ook hard kunt fietsen", zei ze stoer. En dus reed ze, nauwelijks een paar dagen terug van het WK op de baan in Bordeaux, de Nederlandse concurren tie 'gewoon' weer op meer dan een mi nuut. De baan en het tijdrijden zijn haar nieuwe passies geworden. Successen als vroeger in bijvoorbeeld de Tour Féminin zijn voorgoed verleden tijd. De opoffe ringen die ze zich daarvoor moest ge troosten, brachten haar in een diepe li chamelijke en geestelijke crisis. Van de 44 kilo in haar topdagen als klimster, schoot de weegschaal ineens door naar 83 kilo in haar kortstondige periode zon der fiets. Inmiddels zit ze weer op 60 ki lo. „En dat is het ideale gewicht voor de achtervolging en de tijdrit", zei ze giste ren. Toen ze in juni, enigszins onverwacht, kampioen op de weg werd, was dat al een hele genoegdoening. Het geslaagde WK op de baan en de tijdrittitel van gis teren, haar veertiende nationale titel in totaal, geven haar de rust om zonder stress toe te werken naar het WK tijdrij den in Valkenburg over een maand. „Daar ga ik alles op richten." De wed strijd op de weg, luttele dagen later, wil ze ook graag rijden. „Maar dat is geen prioriteit." Haar voornaamste doel ligt echter op de baan. de Spelen van Sydney in 2000. De tweede plek op de achtervolging van dit jaar hebben haar het vertrouwen ge geven dat ze dan voor goud kan gaan. „Daarom ga ik het komend jaar ook het WK al blij met een ereplaats. Als i dan til goud zou winnen, verwacht ie dereen dat ik dat op de Spelen ook wel even ga doen. En aan die stress heb ik nu even geen behoefte meer." Patrick lonker is kampioen tijdrijden bij de eliterenners geworden. Hij legde de 45,1 kilometer af in 57 minuten en 47,68 seconden. De prof uit Etten-Leur had minder dan een seconde voor sprong op Servais Knaven, die 57.48,50 op de klok bracht. Het brons was voor Poeldijker Wilco Zuijderwijk in 59.40,77. Leontien van Moorsel. foto anp Als John van Lottum niet schreeuwt, vloekt en tiert als hij zijn servicegames verliest, dan is er iets mis. John van Lottum vloekte noch tierde toen hij giste ren in zijn openingspartij van de US Open game na game verloor. Hij gooide zelfs geen racket weg. Er was ook iets mis, John van Lottum was met zijn hoofd meer bij zijn geblesseerde rechterenkel dan bij het duel met Andrei Medve- dev. Hij vocht wel, maar nooit als het dier dat hij op de tennisbaan kan zijn. Dus verloor hij met 4-6 5-7 en 2-6 en is zijn US Open 1998 na één optreden voorbij. new york rené van hattum gpd-verslaggever John van Lottum wordt behandeld aan zijn gekwetste enkel. Daardoor kon de tennisser niet voluit gaan tegen Andrei Medvedev. De Amerikanen die zich John van Lottum nog herinnerden van vorig jaar vielen bijna van verbazing van de tribunes. Was dit makke schaap dezelfde spe ler als de wildebras die vorig jaar zo vermakelijk tekeer ging op de baan en het bij zijn eerste US Open tot de derde ronde schopte? Het was dezelfde, maar toch ook weer niet. Vorige week ging John van Lottum in Boston in een dub belspel met Sjeng Schalken door zijn rechterenkel. Daarbij scheurde hij een enkelband in. Dat was al de derde keer in zijn korte loopbaan. Daardoor had hij gisteren meer angst voor een nieuwe struikelpartij dan voor Andrei Medvedev en had zijn tweede missie bij de US Open nooit kans van slagen. Hij vocht wel, maar bewoog zo voorzich tig over het beton, dat hij nim mer zichzelf was; de straatvech ter, die ten koste van alles wil winnen. Toch had hij nooit overwogen om op te geven. Vooraf niet en evenmin toen hij met 2-0 in sets achter stond. „Tenslotte kan hij ook zomaar door zijn enkel gaan. Zelfs op matchpoint nog. Dan zou ik toch weer een dag hebben om die enkel te laten rusten." Dat hij bovendien nog niet in de positie is om zomaar 24.000 gulden prijzengeld aan zijn neus voorbij te laten gaan, daar had hij het niet over. Alleen als hij op maandag al had moeten spelen, had Van Lottum zijn plaats in het sche ma opgegeven. „Maar ik heb ze hier gek gezeurd om een woensdagstart. Ze werden zo gek van me, dat ze zeiden: oké, maar dan moet je niet meer ko men zeuren." Onverantwoord vond Van Lottum zijn actie niet. „Mijn enkel was zo strak ingeta- ped alsof hij in een skischoen zat, daar kon niets mee gebeu ren." De vroege uitschakeling heeft als gevolg dat Van Lottum op de nieuwe wereldranglijst een veel lagere klassering wacht dan de 77ste plaats waarop hij in New York begon. „Ik denk dat ik naar plaats 95 zak. Maar voor mijn ranking ben ik niet bang, want ik weet inmiddels dat ik kan tennissen. Ik ben alleen een beetje bang voor die enkel. Het is nu toch al de derde keer dat ik er zo doorheen ben gegaan. En vorige week ging ik zelfs dwars door mijn brace heen. Dus het wordt nu eerst maar eens een kwestie van goed ge nezen." Dennis van Scheppingen zal komende dagen ook wel even moeten herstellen. In zijn geval vooral tussen de oren. De 23-ja- rige uit Wilnis mocht maar een uurtje mee doen aan het vierde foto anp en laatste Grand Slamtoernooi van dit jaar. Toen mocht hij Ye vgeny Kafelnikov feliciteren met een 6-1 6-2 en 6-4 zege. Dennis van Scheppingen is de nummer 108 van de tenniswereld, een groot talent, zo wordt al jaren geroepen in tennissend Neder land. Maar van het inlossen van de belofte is het nog steeds niet gekomen. Vorig jaar juni stond hij voor het eerst in zijn loopbaan even in de top honderd. Een jaar la ter bivakkeert hij er echter weer net buiten en tegen Kafelnikov wees niets erop dat die modale klassering op korte termijn zou kunnen veranderen in een top- klassering. Zonder zich boven matig in te spannen stuurde Ka- new york «gpd Jacco Eltingh wint geen échte Grand Slam in het dubbelspel. Daarentegen is 's werelds beste dubbelspeler sinds gistermid dag vijf voor twee wel in het be zit van een zoon: Lars, 3300 gram zwaar en 50 centimeter lang. Hoewel de Epenaar twaalf uur voor de bevalling nog in hartje New York verbleef, was hij toch op tijd om de geboorte in het Zwolse Sophia-zieken- huis mee te maken. Eltingh stapte om vijf uur 's morgens Nederlandse tijd in New York op het vliegtuig, om één uur 's middags holde hij het Zwolse ziekenhuis binnen, 55 minuten later werd zijn zoon geboren. Paul Haarhuis deed niet moeilijk over het vertrek van zijn dubbelpartner, met wie hij gistermiddag aan het dubbel- toernooi had moeten beginnen. Een start die had moeten leiden tot Eltinghs vierde Grand Slam- titel dit jaar. Omdat geen ten nisser dat eerder presteerde, was de Epenaar toch naar New York gereisd, al was zijn vrouw voor 16 september uitgerekend. Met Haarhuis was wel de af spraak gemaakt dat hij zou ver trekken als de geboorte zich eerder aankondigde. new york gpd Jacco Eltingh foto anp Haarhuis: „Eigenlijk heeft het me verbaasd dat Jacco hier überhaupt naar toe is gegaan. Ik was niet gegaan. Al had ik dit jaar acht Grand Slamtoernooien gewonnen, dan nog was ik thuisgebleven." voor twaalf zou kunnen zijn. Korda, 30 jaar en met de vierde plaats op de wereldranglijst no- tabene aan het beste jaar van zijn loopbaan bezig, was in New York als vierde geplaatst. Maar dat interesseert hem al lemaal nog maar bar weinig, zei hij. „Ik ben de laatste zes maan den, vier maanden van huis ge weest en daar kan ik niet meer tegen. Ik ben op." Korda werd vijf weken gele den voor de tweede maal vader. „Maar na vijf dagen moest ik al weer weg en sindsdien heb ik niemand meer gezien. Daar heb ik geen zin meer in", zei de man die de US Open vorig jaar nog op zijn kop zette door Pete Sampras in de vierde ronde uit te schakelen. Het zit er dik in dat Petr Korda de tennisgeschiedenisboeken ingaat als de man met één Grand Slamtitel. Van die een malige kampioenen zijn er meer, Michael Stich bijvoor beeld, enkelvoudig winnaar op Wimbledon en inmiddels ge stopt. Nadat Petr Korda, die begin dit jaar de open Australische kampioenschappen won, giste ren in de eerste ronde van de US Open was uitgeschakeld door Bernd Karbacher, zuchtte hij eens diep en meldde dat hij heimwee had. Heimwee naar huis, naar vrouw en kinderen. Zulke heimwee, dat het in zijn carrière wel eens één minuut felnikov, de nummer elf van de wereld, Van Scheppingen van het kastje naar de muur. Zo had Van Scheppingen het zelf ook ervaren. „Hij speelde gewoon een tempo te hoog voor mij. Ik had het er met Richards coach Rohan Goetzke over ge had hoe ik zou moeten spelen, maar dat lukte gewoon niet. Geen hoeken maken, had Ro han gezegd, want hoeken slaat hij nog beter terug. Ik moest door het midden aanvallen, maar daar was hij ook veel te snel. Die ballen lagen weer op mijn voeten voor ik het wist. Hij is gewoon te goed, simpel. Ik kwam nooit onder de druk uit." Hoewel hij nu al drie jaar rond de honderdste plaats schommelt, wanhoopt Van Scheppingen niet. Voortaan gaat hij met Tom Nijssen als privécoach op stap. Nijssen was er in New York nog niet bij. „Maar ik blijf erin geloven dat het een keer lukt. Als ik nou een gravelspelletje had, dan was het wat anders. Maar ik heb toch een spelletje waarmee ik men sen van de baan kan slaan. En ik weet dat ik nog genoeg kan verbeteren. Ik zal nog beter moeten bewegen en ik maak op de tweede service nog teveel fouten. Dus er is nog genoeg te verbeteren." TENNIS New York. US Open. 28 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde: Krajicek (Ned/5) - Clement (Fra) 6-3 6-1 6-1, Kafelnikov (Rus/11) - Van Scheppingen (Ned) 6-1 6-2 6-4, Karbacher (Dui) - Korda (Tsj/4) 2-6 6- 3 6-2 6-1. R.os (C.hl/.') V.n.-k (l'.|) i, 4L. 2 6-3, Rafter (Aus/3) - Arazi (Mar) 4-6 4-6 6-3 6-3 6-1, Di Pasquale (Fra) - Wheaton (VSt) 6-4 6-1 6-4, Santoro (Fra) - Lapentti (Ecu) 4-6 7-5 6-3 3-6 7-6 Byron Black (Zim) - Spadea (VSt) 6-4 6 1 6-2, Kohl- mann (Dui) - Woodbridge (Aus) 6-7 7-6 4- 4 opgave Woodbridge, Filippini (Uru) - Squillari (Arg) 7-6 6-0 6-1. Henman (GBr/13) - Draper (Aus) 6-3 7-6 7-6. Chang (VSt) - Erlich (Isr) 6-1 6-3 6-1. Ga- limberti (Ita) - Russell (VSt) 7-5 6-4 3-6 6- 3. Kiefer (Dui) - Roux (Fra) 6-4 6-3 6-1. Mantilla (Spa) - Steven (NZe) 6-3 3-6 6-4 7-5, Clavet (Spa) - Pavel (Roe) 6-7 6-4 7-5 6-2, Moya (Spa/10) - Puerta (Are) 6-1 7-6 6-7 4-4 opgave Puerta, Arnold (Arg) - Carl- sen (Den) 7-6 6-4 4-6 6-1, Corretja (Spa/7) - Pozzi (Ita) 6-2 3-6 2-5 afgebro ken wegens regen. Vrouwen, eerste ronde: Venus Williams (VSt/5) - Wagner (Du.) 6-1 6-0. Rubin (VSt) - Fang Li (Chn) 6-3 6-2, Davenport (VSt/2) - Cristea (Roe) 6-0 6-2. Coetzer (ZAf/12) - Cacic (VSt) 6-1 7-6. Black (Z.m) -Webb (Can) 6-4 6-2. Tweede ronde: Graf (Dui/8) Weingartner (Dui) 6-0 6-1, Schnyder (Zwi/11) - Rippner (VSt) 6-1 6-2, Po (VSt) - Granville (VSt) 6- 3 6-3, Van Roost (Bel/14) - Grzybowska (Pol) 6-0 6-0, Leon Garcia (Spa) - Sugiya- ma (Jap/16) 2-3 opgave Sugiyama, Lucic (Kro) - Sawamatsu (Jap) 4-6 6-1 6-1, No- votna (Tsj/3) - Cocheteux (Fra) 6-2 7-6, Dechy (Fra) - Park Sung-Hee (ZKo) 6-2 6- 4. Seles (VSt/6) - Kruger (ZAf) 6-2 6-3. Spirlea (Roe/9) - Schnitzer (Dui) 6-3 6-2. Serena Williams-(VSt) - Stoyanova (Bul) 6- 2 6-1. Testud (Fra) - Hrdlickova (Ts|) 7-6 6-3. Tweede ronde: Fernandez (VSt) Fusai (Fra) 6-3 2-3 afgebroken wegens re gen. Vrouwen dubbel, eerste ronde: Vis/Basuki (Ned/lno/5) - Bobkova/Schneider (Ts|/Dui) 6-4 6-4, Noorlander/Pleming (Ned/Aus) - Husarova/Nagyova (Slo) 7-6 6-4. Gemengd dubbel, eerste ronde: Davenport- /Gambill (VSt) - Bollegraf/Leach (Ned- A/St/4) 7-6 6-1. havelte gpd Het Nederlands volleybalteam dreigt als regerend Europees kampioen de titel volgend jaar niet eens te kunnen verdedigen. De regels zijn veranderd, zelfs de Europees kampioen moet zich ondanks de bomvolle in ternationale volleybalkalender in een kwalificatiecyclus van tien wedstrijden mengen. In de eerste schermutselingen heeft Nederland flinke averij opgelo pen. Na het verlies in de eerste wedstrijd tegen België en over winningen op Finland en Tur kije, liep Nederland tijdens een vermoeiende vijfdaagse trip in Oost-Europa nederlagen op te gen Bulgarije en Tsjechië. Kwalificatie is nog mogelijk, maar Nederland moet de reste rende vijf duels winnen, te be ginnen in de serie die de ko mende dagen op het program ma staat tegen Finland (van daag in Sneek), Tsjechië (zon dag in Tilburg) en Bulgarije (volgende week woensdag in Maastricht). Volgend jaar vol gen dan nog de uitwedstrijden tegen België en Turkije, waar voor de data nog gevonden moeten worden. „Van paniek is geen sprake", zegt hoofdaanvaller Richard Schuil. „We hebben alles nog in eigen hand, maar de druk is lo gischerwijs groot." Schuil vindt de hachelijke positie waarin Ne derland zich zelf gemanoeuvreerd heeft, goed voor de ontwikkeling van de ploeg. „We zijn olympisch- en Europees kampioen. De ploeg is van samenstelling veranderd, we zijn op zoek naar nieuwe verhoudingen in en buiten het veld. Dit is een proces waar we doorheen moeten op weg naar het WK in november in Japan en de Spelen over twee jaar in Sydney." Verklaringen voor de dip zijn er voldoende. Spelverdeler Peter Blangé nam kort geleden ge dwongen afscheid van het team na een onoplosbaar verschil van mening met bondscoach Toon Gerbrands. „Een voldongen feit voor de groep, maar we missen een leider. Dat merk je pas echt op het moment dat Peter niet meer bij de groep zit. De deur zit dicht en gaat niet meer Richard Schuil smasht in het Italiaanse blok. Volgens hem is het nieuwe Oranje van samenstelling veranderd en is het zoeken naar nieuwe ver houdingen, in én buiten het veld. foto epa open, dat is duidelijk. Hoe dan Misha Latuhihin is de geta- ook had Peter deze periode ech- lenteerde vervanger van Blangé ter toch niet meer gespeeld, als spelverdeler, maar vult niet omdat hij zeker drie maanden automatisch de positie van uit de roulatie is door de ziekte Blangé binnen de hiërarchie van Pfeiffer." van het team op. Bovendien is Latuhihin evenals midspeler Bas van de Goor nog altijd niet honderd procent Fit. ,Als ploeg spelen we daardoor op 85 pro cent", aldus Schuil. „Het inter nationale volleybal i§ in de breedte zo sterk geworden, dat je je niet meer kunt veroorloven om in een dip te zitten. Bulga rije heeft een nieuwe bonds coach, die van individueel goe de spelers voor het eerst ook een echt team heeft gemaakt. De toppers van Tsjechië ballen tegenwoordig allemaal in Italië. Die ploegen weten echt wel hoe het spelletje gespeeld moet worden." Daar kwam in het vijfdaagse tripje naar Oost-Europa nog eens bij dat het Nederlands team in moeilijk bereikbare uit hoeken in Bulgarije en Tsjechië speelde, waardoor volgens Schuil gigantisch veel tijd en energie verloren ging met rei zen. In Sofia bracht de ploeg een halve dag op het vliegveld door, in beide landen werd de vliegreis gevolgd door urenlan ge ritten in gammele bussen over dito wegen. Schuil: „Dat gebeurt doelbewust. Als die lan den de olympisch- en Europees kampioen op bezoek krijgen, wordt ons een programma voorgeschoteld dat zo pittig mogelijk is. Logisch eigenlijk. Toen we in Tsjechië op de plaats van bestemming aan kwamen, waren we echter al ka pot. Ik merkte dat aan mijn be nen, ik had geen vat meer op de ballen en beukte voortdurend in het blok." Schuil had daarom de ko mende week in Nederland het liefst drie keer in de vertrouwde Sporthallen Zuid in Amsterdam gespeeld de komende week. „Het is leuk voor het publiek dat we ons overal in Nederland presenteren, maar Maastricht bijvoorbeeld, is voor ons ge woon een uitwedstrijd. De Bul garen trainen voor de wedstrijd in Maastricht vaker in de hal dan wij. Dat is een honderd procent nadeel." Niettemin blijft Schuil opti mistisch. „We hebben natuur lijk nog steeds een goede groep, we laten ons niet zo maar weg slaan. Bovendien is het een goe de voorbereiding op het WK in Japan komend najaar."

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 25