Leidsch Dagblad Amsterdam redt Gay Games 13 19 ©vervecht ermiste Leidenaar likt op in Zweden hpasse in overleg issen Irak en VN 3 HALEN 2 BETALEN eker honderd doden j strijd om Kashmir 'Tall ships' op de Taag Diaconessenhuis gaat personeelstekort te lijf Homofestival in Costa Rica 'duikt onder' Kok wijst kritiek op ministersploeg af TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. Tuincentrum DAG 4 AUGUSTUS 1998 OPGERICHT 1 MAART 1860 ESPREK VAN DE DAG Vloot van 'i. Napoleon wordt geborgen Economie Verenigde Staten 7 investeren steeds meer in Nederland Monopoly De bezieling van een smid uit Jacobswoude Sport TVM-renners na verhoor heengezonden LOSSE NUMMERS ƒ1,80 ZATERDAG 2,30 Nostalgisch stoomtrein- arrangement in Colden Tulip Landgoed De Wipselberg De geschiedenis van het Leidse stadspark Zie aanbieding elders in de krant miljoen als overbruggingskrediet Hoofdsponsor KLM beraadt zich op verzoek om meer geld emeente Amsterdam heeft vijf miljoen gulden be- baar gesteld om de Stichting Gay Games voorlopig et financiële slop te halen. Het gaat om een over- jingskrediet zodat alle evenementen tijdens de Gay ps gewoon kunnen doorgaan. Wethouder Groen feaken en financiën) maakte dat gisteren bekend. dam gpdHoofdsponsor KLM houdt dat verzoek vooralsnog in beraad, organiserende stichting „We geven jaarlijks twee tot drie bok de sponsors om een miljoen uit aan sponsoring. Het bijdrage verzocht, zou toch een beetje gek zijn als eric-jan berendsen B4-jarige Leidenaar, die 2 juli spoorloos was, heeft ifgelopen weekeinde ge- bij de politie in Falun, een i ten noordwesten van de tse hoofdstad Stockholm, rhijnlijk is hij gevlucht 1 hij geld van familie, Jen en collega's heeft ver- |rd. Om wat voor bedra- pt gaat, is niet bekend. Leidenaar was de spil van pleggingsclubje. Hij zei het at hij ontving van familie [kenden te investeren in gingen. De politie neemt at de man het geld in z'n )0rzak heeft gestoken. ;ele weken geleden kwam "Tlletje aan het rollen, toen beerden aangifte van op- jg deden. De Leidenaar j zijn afspraken niet na en tajlen van het beleggings- kl TD-NEW YORK Rtr-AP 3. esprekken tussen Irak en èrenigde Naties over de acl£nteling van massavernie- i hafswapens zijn in een im- geraakt. Hoofdinspecteur Wasr van de ontwapenings- e van de VN in Irak keert lag terug naar New York. eidiler was zondag in Irak [komen om te praten over fttste stappen die Irak vol de VN nog moet zetten ,m vjmutselingen tussen Itroepen en een aanslag enel Kashmiri separatisten in rensgebied tussen India en tan hebben in de voorbije n aan meer dan honderd len het leven gekost. De ar- egevechten gingen giste nde vijfde dag in. De twee rde)n geven elkaar de schuld in de beschietingen over en ALLE KLIM- EN l STRUIKROZEN bijna dat hele bedrag naar de Gay Games gaat", aldus een woordvoerder. De vliegmaat schappij wil hoe dan ook inzage in de boeken hebben. ,,We wil len niet in een bodemloze put investeren." Bestuurslid P. Segaar van de Gay Games kon gisteren weinig duidelijkheid scheppen in de chaotische boekhouding van de Stichting Gay Games. „Twee jaar lang kreeg het bestuur iede re maand een financieel verslag van 22 pagina's van de directie. Afgelopen donderdag verklaar de de inmiddels op non-actief gestelde directeur Mare Jans- sens dat hij een aantal rekenin gen niet kon betalen. Het komt er eenvoudig gezegd op neer dat diverse financiële verplich tingen niet in het kasboek zijn opgenomen." Het accountantsbureau KPMG stelt een onderzoek in. lanssens wil niet reageren zo lang dat onderzoek niet is afge rond. Of hij persoonlijk aan sprakelijk kan worden gesteld is afhankelijk van de uitkomsten van het onderzoek. Volgens wethouder Groen stond de gemeente Amsterdam onder grote druk om het evene ment te redden. „De Gay Ga mes zijn voor Amsterdam zeer belangrijk. Ze zorgen voor inter nationale promotie. Voor ons moesten de Spelen doorgaan." Groen is er nog niet van over tuigd dat het einde van de fi nanciële ramp in zicht is. „Er zal nog meer gebeuren deze week. Dat weet ik zeker." Sinds gisteren worden alle in komsten die tijdens de Gay Ga mes binnenkomen door de ge meente beheerd. Alle hoop op inkomsten is gevestigd op de sluitingsceremonie in de ArenA, waarvoor de kaarten gemiddeld tachtig gulden kosten. Pagina 3: Gay Games leurt ook bij sponsors clubje kregen argwaan. „Waar schijnlijk gingen de zaken niet zoals was voorzien", aldus voor lichter Stuifbergen van de Leid se politie. „De man ging mis schien gaten met gaten vullen, raakte daardoor in de proble men en ging er vandoor." De Zweedse politie levert de man niet uit aan de Leidse col lega's. „Hij krijgt zelf de gele genheid zich hier te melden", aldus Stuifbergen. „Wij gaan eerst kijken of er strafrechtelijk sprake is van fout handelen. Hij krijgt de kans zijn verhaal te vertellen. Heeft de man het geld wel of niet aan zichzelf besteed? Want als hij het geld inderdaad heeft belegd en die investerin gen zijn fout gegaan, dan is er sprake van een zakelijk risico. Dan kunnen wij hem hooguit verwijten dat hij de mensen die vertrouwen in hem stelden slecht heeft geïnformeerd." voor de opheffing van sancties tegen het land. De VN heeft die strafmaatregelen na de Iraakse inval in Koeweit in 1990 inge steld en gehandhaafd om Irak te dwingen te ontwapenen. Bagdad zegt echter dat het al voldaan heeft aan de eisen van de internationale gemeenschap en dat het geen massavernieti gingswapens heeft. Irak meent dat Unscom er alles aan doet om het opheffen van de sanc ties te vertragen. mfbad-new delhiweer. Besprekingen van pre mier Sharif van Pakistan en pre mier Vajpayee van India over de kwestie-Kashmir liepen vorige week op niets uit. Het Pakistaanse leger maakte gisteren bekend dat het een ba sis van Indiase strijdkrachten in de omstreden regio Kashmir had beschoten. Temidden van het geweld heeft de Indiase pre mier Vajpayee aangekondigd de vastgelopen besprekingen met Pakistan te willen hervatten. Lissabon Het Nederlandse jacht De Groene Wolf II en het Mexicaanse schip Cuauchtemoc zeilen de Taag af op weg naar de start van de tweede etappe van de Cutty Sark/Vasco da Gama Memorial, een wedstrijd die op 19 juli in het Engelse dorp Falmouth is begonnen. De sche pen zullen 22 augustus in Dublin finishen. Lissabon stond de afgelopen tijd in het teken van de zeilsport. Ook vanuit IJmuiden trokken 118 schepen naar de Portugese hoofdstad. Door het slechte weer zijn er echter ongeveer dertig aangekomen; de overige hebben de strijd gestaakt. FOTO REUTERS JOSE MANUEL RIBERO Alternatieve acties noodzakelijk in speurtocht naar mensen leiden pablo cabenda Flexibele werktijden, een verbeterde kin deropvang en een pc-privé-project voor het personeel. Het is een greep uit de maatregelen waarmee het Diaconessen- huis in Leiden het personeelstekort te lijf wil. Net zoals vele ziekenhuizen elders kampt ook het 'Diac' met een gebrek aan specialistisch personeel. Het hoofd van personeel en organisatie I. Bochardt vertelt dat de problemen niet de omvang hebben van het Sophia Kin derziekenhuis in Rotterdam, waar een derde van de bedden leegstaat. Maar om nijpende tekorten in de toekomst voor te zijn, moet er nu wel al wat gebeuren. „De tekorten manifesteren zich vooral op de speciale afdelingen van het ziekenhuis. Op de special-care-unit hebben we op een bestand van ongeveer achttien man nog vier open vacatures. En op de kinderafde ling lopen op dit moment nog steeds solli citaties." Bochardt probeert de lege plekken in het ziekenhuis te vullen door de verpleger als klant te benaderen. „Het moet duide lijk worden dat het Diaconessenhuis een leuke sfeer heeft en dat proberen we te be reiken met alternatieve personeelsadver tenties en acties. De sollicitatieprocedure wordt vergemakkelijkt. Er mag nu ook op gebeld worden in plaats van alleen ge schreven. We reserveren bij de kinderop vang meer ruimte voor mensen met onre gelmatige diensten en er zijn onderhande lingen gaande met de NS over korting voor ons personeel. Daarnaast kan het personeel tegen korting een computer ko pen met een aantrekkelijke betalingsrege ling." Bochardt heeft er alle vertrouwen in dat de nieuwe klantgerichte opzet zijn vruchten zal afwerpen. Ook al onderkent ze dat door het slechte imago en de karige salariëring de instroom van leerlingverple gers te wensen overlaat. „Aan het salaris kunnen we niets doen. We zijn gebonden aan de CAO afspraken. Wel aan het imago. Het is trouwens uit landelijk onderzoek gebleken dat geld pas op de vierde plaats komt op het motivatie lijstje voor verplegers. In de top drie staan werkplezier, flexibele werktijden en het benutten van talenten. En aan alle drie werken we hard op dit moment. san jose ap De organisatoren van een festi val voor homo's en lesbiennes in Costa Rica hebben besloten het feest te laten 'onderduiken' na scherpe kritiek van onder meer president Miguel Angel Rodriguez en de aartsbisschop van de hoofdstad San José. Bei den vinden een dergelijk festival volkomen onacceptabel. In eerste instantie hadden de organisatoren enthousiast de publiciteit gezocht voor hun Lesbi-Gay Festival, dat van 26 tot en met 31 augustus zou wor den gehouden op het strand van Quepos, een kleine 60 kilo meter ten zuiden van San José. Dat veranderde toen Rodriguez en aartsbisschop Roman Arrieta lieten weten wat ze ervan von den. De organisatie liet daarop weten dat het festival wel zal doorgaan, maar nu op een ge heime locatie. Leidenaar in woning beroofd leiden eric-jan berendsen Een 70-jarige bewoner van de Maredijk in Leiden heeft giste ren de schrik van zijn leven ge kregen. Kort nadat hij zijn voor deur even op een kier had gezet om zijn kat uit te laten, stond een onbekende man in zijn woonkamer die hem om geld vroeg. De indringer dreigde met een pistool en dwong de man op de grond te gaan liggen. Hij bond handen en voeten van de be jaarde man vast, doorzocht het huis en ging er met een onbe kend bedrag aan geld vandoor. Het slachtoffer wist zich uit eindelijk uit zijn benarde positie te bevrijden en waarschuwde zijn familie. Die belde de politie. HET WOORD IS AAN Norman Douglas De idealen van een land blij ken uit de reclame. 1 - zo nu^én darr zon r*""' 1I-/22" "725* "727* 20% 10% 10% ïssdfttf 40% 60% 60% VANDAAG 20 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Economie6,7 Gesprek van de dag2 Kerk en Samenleving12 Regio11.13,14,15 RTV/programma's9 Sport19 Strips Uitgaan 16 Tentoonstelling Groeten uit de Kosmos Buitenaards gevaar: feit of fictie? woensdag 5 aug., 14 uur: film The Navigator Museum Boerhaave, Leiden den haag anp-gpd Premier Kok wijst de kritiek uit de PvdA-achterban op het ge brek aan vernieuwing in de sa menstelling van het nieuwe ka binet van de hand. Volgens Kok is het kabinet juist een combi natie van bestuurlijke ervaring en nieuw politiek talent. Kok zei dit gisteren tijdens zijn eerste persconferentie als voorman van het tweede paarse kabinet. De premier zei zelf erg veel vertrouwen te hebben in het tweede kabinet-Kok, zowel door de programmatische grondslag als door de personele samen stelling. Kok typeerde het re geerakkoord als uitvoerig, maar niet als 'dichtgetimmerd'. Hij zei als voorzitter van een coali tiekabinet premier van alle Ne derlanders te willen blijven. Kok verzette zich tegen de suggestie dat het tweede paarse kabinet alleen vanwege partij politieke verhoudingen een vijf tiende minister krijgt. Hij rea geerde hiermee op CDA-fractie voorzitter De Hoop Scheffer, die sprak over een 'minister voor spek en bonen'. Kok raadt de leider van de grootste oppositie partij aan om zichzelf op de hoogte te stellen van de proble men in de grote steden. Daarin schuilt voldoende rechtvaardi ging voor een aparte minister voor het grote stedenbeleid. De premier wees ook kritiek op een vermeend gebrek aan openheid tijdens de kabinets formatie van de hand. Nooit eerder, zo onderstreepte hij, is er zoveel informatie verstrekt tijdens de kabinetsformatie. Zo veel, dat het regeerakkoord geen verrassend nieuws meer bevatte toen het in de open baarheid kwam. Nooit eerder bovendien waren informateurs tussentijds in de Tweede Kamer aan de tand gevoeld. De beëdi ging van ministers door de ko ningin is tot nu toe niet open baar, maar dat heeft volgens Kok niets te maken met het af leggen van politieke verant woording en democratische controle. Pagina 2: Commentaar Pagina 3: Kok: 'Paars-2 is ge woon kabinet' |.N«! 'Adres: Postcode: Tel: Ia, ik wil een abonnement op het l«idsch Dagblad. - Plaai (I.v.m. controle bezorging) 1 Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: lOPermaand Per kwartaal O automatisch (f. 94,15) I i automatisch (f. 32,70) Oacceptgiro (f. 95,15) W iNr. bank/giro:Handtekening:i Leidsch £4 Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. ivelop, zonder postzegel. OF BEL 071-5128 030 "712141 "4001 1 4" maandag t/m vrijdag Heereweg 350 Lisse (Koopavond: donderdag en vrijdag)

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 1