Leidsch Dagblad 30 VD Morkhoven zet druk op politie ra, Werkdruk piloten Vlartinair te hoog VVD claimt Rotterdam Voormalige rechter erkent rechts complot tegen Clinton BEL: 071-5128030 Meeste renners snel weg uit Frankrijk 'Kermis in bloei' op Noordwijkse boulevard In een week 2.370 bonnen in Hillegom TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. X BANDAG 3 AUGUSTUS 1998 OPGERICHT 1 MAART 1860 NR 41762 I Gesprek van de Dag Feest en tranen bij het begin van de Gay Games Buitenland Monopoly Serviërs volgen in Kosovo de tactiek van de verschroeide aarde Verstoppertje spelen in de camper Cultuur en Kunst Bouwplannen bedreigen Stelling I van Amsterdam LOSSE NUMMERS ƒ1,80 ZATERDAG 2,30 Nog geen abonnee? iePapa Pantani feliciteert zoon Marco met zijn overwinning in de 1 iTour de France. foto anp ed oudenaarden ARUS GPD Iet was een Ronde met een ïoog kwakkelgehalte, weinig on, veel nacht. Maar doping ifniet, op het podium stond gisteren een mooi trio. Marco 'antani in het geel. Geflan eerd door Jan Ullrich, die za- erdag in de tijdrit nog eens iet zien toch weer de favoriet /oor de volgende editie te :ijn, en de verrassende Ame- ikaan Bobby Julich. irik Zabel opnieuw in het ;roen. Christophe Rinero in le bolletjestrui, dankzij de ar- estatie van Rodolfo Massi. acky Durand was de meest trijdlustige renner en Tom iteels was gisteren in Parijs ilweer voor de vierde keer de apste van allemaal. Zij allen :orgden voor de feestelijke ilotaccoorden van een Tour, lie voor altijd omgeven zal ilijven met een grauwe sluier, let statige hotel Concorde La ayette straalde gisteravond aat de dynamiek uit van een iretpark in de winter. Door gaans blijven de coureurs, indelijk herenigd met hun vrouwen, hier nog een nacht je over. Nu bleven.de vele bedden onbeslapen. De ren ners konden" niet snel genoeg het gedrogeerde gekkenhuis verlaten. Snel naar huis, weg uit Frankrijk, weg van de cha os, van justitie en politie. „Sportief gezien verlaat ik Pa rijs met een goed gevoel", zei Michael Boogerd, die vijfde werd. „Maar ik ben blij als ik voorbij Lille de grens over ga." Het waren de harde en bittere afscheidswoorden van een renner, die in tegenstel ling tot anderen de afgelopen weken juist groot is gewor den. ïnique van hoogstraten werkdruk voor de piloten In de chartermaatschappij irtinair is veel te hoog. De 'igheid van passagiers zou in \t geding kunnen komen als situatie niet verbetert. Dat rijven enkele piloten in een indbrief aan de Vereniging n Nederlandse Verkeersvlie- Ijrs (VNV). De VNV heeft in- liddels hierover gesproken met 1 directie van Martinair. »,De Martinair-piloten hebben js geschreven dat de werkdruk 1 hoog is. Zij komen niet meer 2 aan de noodzakelijke rust en ken oververmoeid", zegt W-voorzitter P. Griffioen. Hij eest voorlopig niet voor de liligheid van de passagiers, iaar heeft de piloten wel op t hart gedrukt niet te werken B ze zich niet fit voelen. Hoe- pl de brandbrief door slechts br vliegeniers is ondertekend, lemt de VNV de brief serieus, let is een signaal van een restie die bij veel meer vlie- rs leeft." Martinair voelt zich niet aan spraken door de kritiek. )verdreven berichten", meent lordvoeder U. Buys. „Wij res ideren de werk- en rusttijden- I Nu extra kassakorting 30% op diverse reeds afgeprijsde artikelen met een blauwe stip. 50% op diverse reeds afgeprijsde artikelen met een rode stip. Geldig van zondag 2 t/m zondag 9 augustus. Vroom Óc Dreesmann Werkgroep komt met foto 's daders kinderporno als niet binnen halfjaar aanhoudingen worden verricht De Werkgroep Morkhoven dreigt binnen een halfjaar fo to's te publiceren van volwassenen die te zien zijn op het in Zandvoort gevonden kinderporno-materiaal. Woord voerder Marcel Vervloesem hoopt echter dat publicatie niet nodig is en dat de Kennemerlandse politie voor die tijd de betrokkenen heeft aangehouden. Het gaat om acht personen die op de foto's herkenbaar in beeld zijn. Vervloesem was zaterdagmiddag in Zandvoort voor de demonstratie tegen kinderporno. zandvoort arnold aarts Vervloesem wil met publicatie overgegaan. „Binnen veertien de opsporing van deze perso- dagen na publicatie is toen een nen eenvoudiger maken. Hij aanhouding verricht." zegt dat zijn werkgroep bij een Morkhoven gaat niet direct over tot publicatie van de foto's, om de politie en justitie in Ken- nemerland niet voor de voeten te lopen. „Wij respecteren het werk van de politiediensten. We willen ze de mogelijkheid geven het onderzoek te doen. Maar als binnen zes maanden geen aan houdingen zijn verricht, bren gen we de foto's naar buiten." Vervloesem zegt voorzichtig optimistisch te zijn over het on derzoek. „Anders breid je toch niet tot drie keer toe de omvang van het onderzoeksteam uit. In het begin was bij de opspo ringsdiensten sprake van een schrikeffect en gebeurde er zo regeling." Het verwijt van de VNV dat die regeling verouderd is, vindt Buys onzin. „Die rege ling wordt regelmatig bijge schaafd." Hij benadrukt dat Martinair voldoende mensen beschikbaar heeft om alle vluchten uit te voeren, hoewel het „incidenteel wel eens zal voorkomen dat mensen hun vrije dag niet kunnen opne men". Jan Cocheret, piloot bij een andere chartermaatschappij en vice-voorzitler van het Platform voor de Nederlandse Lucht vaart, herkent het probleem. „De vliegtijden zijn steeds rui mer geworden. Vroeger begon je om zeven uur 's ochtends, nu begin je om vijf uur. En 's nachts wordt er tot twee, drie uur doorgevlogen. Als je conti nu heel vroeg of heel laat werkt, raak je uiteindelijk overver moeid." Cocheret ziet als belangrijkste oorzaak voor het tekort aan werknemers de voortdurende doorstroom van ervaren vliege niers naar de grotere maat schappijen, waar meer geld te verdienen is. „De ervaren pilo- tèn verdwijnen. Om die mensen binnen te houden zullen de kleine maatschappijen meer geld moeten uitgeven." goed als niets. Nu lijkt die fase overbrugd." Een volledig ver trouwen in de rechtsgang heeft hij echter niet. „Het feit dat het materiaal met een glimlach in ontvangst wordt genomen, sluit niet uit dat het nadien in een kelder wordt gekieperd." Volgens Vervloesem is al veel kostbare tijd verloren gegaan bij de overdracht van het materiaal van de werkgroep aan de Belgi sche justitie en vervolgens aan de Nederlandse collega's. Logi scherwijs zullen betrokkenen niet rustig thuis wachten tot de politie aanbelt met een arresta tiebevel. „Zij zullen snel hun va- noordwuk. De praalwagens die zaterdag deelnamen aan het 52ste Rijnsburgse bloemencorso, waren gisteren nog de hele dag te zien aan de Koningin Wilhelminaboulevard in Noordwijk. Het was er bijna even druk als zaterdag langs de corsoroute. Het corso met de titel 'Kermis in bloei' ontsnapte die dag grotendeels aan de hoosbuien die een groot deel van de regio teisterden. „Je moet er niet aan denken als wij zulk weer gehad hadden", aldus corsosecretaris N. Hemmes. Pagina 11'Met dit weer heb je niets anders te doen'. foto mark lamers bussum anp-gpd Hans Dijkstal, de nieuwe frac tieleider van de WD in de Tweede Kamer, vindt het niet vanzelfsprekend dat Rotterdam na het vertrek van Bram Peper opnieuw éen PvdA-burgemees- ter krijgt. Een burgemeester van WD-huize lijkt hem voor een goede zaak. Peper wordt van daag beëdigd als minister van binnenlandse zaken. De WD heeft al een kandi daat voor Rotterdam: Ivo Op stelten, de huidige burgemees ter van Utrecht. Dit voorjaar be gon de WD al een campagne om in de toekomst een liberale burgemeester voor Rotterdam te leveren. Met het vertrek van Peper naar het kabinet is de WD-claim ineens actueel ge worden. De PvdA is echter geenszins van plan Rotterdam op te ge ven. PvdA-fractievoorzitter Melkert zei gisteren dat het oor deel van de vertrouwenscom missie uit de gemeenteraad het uitgangspunt moet zijn, iets dat ook in het regeerakkoord is vastgelegd. De PvdA is nog steeds verreweg de grootste fractie in de Rotterdamse ge meenteraad. stopten een fotorolletje van achthonderd foto's in de came ra", vertelt politiewoordvoerder j. Braaksma. „Normaal doen we daar wel 24 uur mee, maar hier was het rolletje steeds na acht uur vol. We konden wel rolletjes in het apparaat blijven stop pen." De afgelopen drie weken wer den ook in Noordwijk en Voor hout grote hoeveelheden bon nen uitgedeeld. londen anp Een voormalige rechter van het Hooggerechtshof in Arkansas heeft het bestaan van een samenzwe ring tegen de Amerikaanse president Clinton ronduit toegegeven. In een interview met het Britse zondagsblad The Observer beschrijft rech ter Jim Johnson een monsterverbond van voor aanstaande racisten, ultra-rechtse miljardairs en schimmige groeperingen, dat zich tot doel heeft gesteld Clinton weg te krijgen. Volgens Johnson zijn Clintons seksuele beslom meringen voor hem en zijn medestanders van ondergeschikt belang. „Ik probeer Clinton poli tiek te elimineren. Die seksaffaire is een rookgor dijn, een bijzaak. Ik ben tegen Clinton en ik hoop dat hij er schade van ondervindt", aldus de voor malige rechter. In januari, kort na het uitbreken van het schan daal, sprak Hillary Clinton in een tv-interview van 'een enorme rechtse samenzwering' tegen haar en haar man. „Bill en ik zijn van van alles be schuldigd. ook van moord, door precies dezelfde mensen die achter de beschuldigingen van seksu eel wangedrag zitten", aldus de First Lady toen. Johnson zegt zelf de spin in het web te zijn. On derzoek door The Observer lijkt dit te bevestigen. Zijn initialen JJJ {Judge Jim Johnson) duiken op in honderden documenten die betrekking hebben op groepen die activiteiten tegen Clinton ont plooien. Een van die groepen is het 'Arkansas Project', een initiatief van de conservatieve miljardair Ri chard Mellon Scaife. De belangrijkste getuige van aanklager Starr in het Whitewater-onderzoek, ene David Hale, behoorde tot deze groep. Johnson adviseerde en begeleidde Hale. Een mede-initiatiefnemer van het project is Emmett Tyrrell, de hoofdredacteur van American Spectator. Dat blad kwam met de onthullingen van Paula Jones over seksuele toenadering door Clinton in zijn tijd als gouverneur van Arkansas. Verder werkt Johnson samen met Citizens United. Die groep financiert boeken en video's waarin Clinton wordt beschuldigd van onder meer cocaï- neverslaving, drugssmokkel en moord. hillegom petra duivenvoorde Hillegommers trekken zich nog weinig aan van de snelheidsca mera op de Leidsestraat in het dorp. Vorige week werden maar liefst 2.370 automobilisten die daar harder reden dan 50 kilo meter per uur, op de bon ge slingerd. Zij kunnen binnenkort een acceptgiro op de deurmat verwachten. De bonnen werden uitge deeld in enkele uren tijd. „Wij Lijk in duinen bij Overveen overveen arnold aarts In het Overveense duingebied is gisteravond het stoffelijk over schot van een onbekend per soon gevonden. De politie denkt dat het slachtoffer door een misdrijf om het leven is ge komen. Uit onderzoek is geble ken dat het lijk deels door wild is opgegraven. Het is nog niet bekend of het om een man of een vrouw gaat. Het lichaam werd gisteravond rond kwart over negen gevon den door twee wandelaars, op ongeveer tweehonderd meter ten oosten van de Eerebegraaf plaats. De politie heeft de om geving afgezet en is vanmorgen begonnen met een uitgebreid onderzoek. HET WOORD IS AAN Lech Walesa Woorden zijn er in over vloed; daden zijn kostbaar. liezen pakken en belastend ma teriaal wegmaken. Dat is hemel tergend." Vervloesem had liever ook een ander scenario gekozen. „We hadden nog maanden in stilte aan de Zandvoortse zaak willen werken en de gegevens van de daders keurig willen overhandigen. Maar helaas kwam een journalist achter de moord in Italië en waren we ge noodzaakt eerder naar buiten te treden." Pagina 2: Commentaar Pagina 3: Vervloesem voelt zich tegengewerkt steeds ineèr I zon '~v sMST "720° "721° "722° 10% 20% 10% miS&h# 50% 50% 60% Uitgebreid weeroverzicht op pagina 4 VANDAAG 22 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Gesprek van de dag2 Kerk en Samenleving10 Regio.....9,11,12,13 RTV/programma's21 Sport15 t/m 18 Strips20 Chaos op wegen in heel Europa parijs-madrid dpa-afp-anp Het begin van de vakantie voor miljoenen Europeanen heeft dit weekeinde gezorgd voor onge kende files, vooral op de auto snelwegen naar het zuiden. Er vielen tientallen doden bij on gelukken. Frankrijk spande za terdag de kroon, met opstop pingen met een totale lengte van zo'n 650 kilometer. Gisteren waren er vooral in Spanje nog lange files. In Frankrijk stonden op 'zwarte zaterdag', de drukste dag van het jaar, de langste files op de Autoroute du Soleil ten zuiden van Lyon, en op de route Orange-Barcelona. Tussen Lyon en Perpignan stond op verschil lende stukken in totaal 190 kilo meter file. Ook de autosnelweg Tours-Bordeaux slibde op tal van plaatsen dicht. Op zwarte zaterdag gaan miljoenen Fran sen met vakantie, terwijl miljoe nen anderen juist terugkeren. Er vielen ruim twintig verkeersdo den. Gisteren werd het iets rustiger in Europa. Alleen in Spanje was het nog zeer druk. Daar stonden de langste files op de autowe gen naar het zuiden, met name die van Barcelona naar Tarrago na en die van Madrid naar Va lencia, waar files van zestig kilo meter werden gemeten. In to taal eiste het Spaanse vakantie verkeer in drie dagen 36 levens, onder wie die van vijf jonge Britten. Zij botsten gisteravond in noodweer frontaal op een vrachtwagen op de weg tussen Benidorm en Valencia. In Duitsland ontstonden za terdag in Nedersaksen lange fi les op de routes naar zee. In het zuiden sprak de Beierse politie in het weekeinde van een 'hopeloze verkeerssituatie'. Ver keer in zuidelijke richting kroop in een dertig kilometer lange sliert de Oostenrijkse grens over. Ook in Oostenrijk en Italië was het zeer druk. Ja, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. Per maand I automatisch (I 32,70) controle bezorging) 1 rste twee weken betaal ik mijn abonnement: or kwartaal Öautomatisch ff. 94, Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. r 10050,2300 VB Leider OF BEL 071-51 28 030 712141 "4001 14" maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 1