'De Franse justitie moest wel ingrijpen' t Peter Wessels onderuit na lange reeks missers Visser en Koemans bij beste vier Zee Duin Leidsch Dagblad Tennis Circuit ■Qg KNSB moet kunstrijden op Gay Games erkennen Vart den Doel weet niet meer wat verliezen is Onverwachte 'rustdag' gunstig voor Brouwer TERDAG 1 AUGUSTUS 1998 Neeskens wil bij Hiddink blijven Verstappen negentiende Chir )e Boertjes blijven welkom bij Bar^a ^rcelona FC Barcelona wil met Ajax onderhandelen over de OegVergang van Frank en Ronald de Boer. Hoewel de arbitrage- ommissie van de KNVB donderdag bepaalde dat de tweeling bij jax moet blijven, geven de Catalanen niet op. „Vervelend voor en en ons", aldus bestuurder Amador Bernabeu van Barcelona, rnaar dat wil niet zeggen dat we nu onze pogingen staken. We f\r Ün ^aar om met te onderhandelen." Dat de Amsterdam iers daar ook zo over denken lijkt uitgesloten. De club heeft Ich op het standpunt gesteld dat de broers gewoon bij Ajax loeten blijven spelen. Ajax en de De Boertjes hebben maandag ?n gesprek, maar beide partijen hebben al aangekondigd niet op Hf te zullen wijken van hun standpunten, die lijnrecht tegenover RBOikaar staan, inctic gdnjrönkjaer zes weken uitgeschakeld msterdam Ajacied Jesper Grönkjaer is zeker zes weken uit de [matijjulatie. De Deen is gisteren in het Amsterdamse VU-ziekenhuis ie|.erVi de rechterknie geopereerd, waarbij een deel van de bescha- ^dij^gde buitenmeniscus is verwijderd. Ie 2 P fuut geliriyoNjohan Neeskens is ereid trainer Guus Hiddink ij Real Madrid te vergezel- 7 e "in, indien hij daarvoor in de,orcjt gevraagd. De oud-in- jmational, tijdens het WK in één van de assis- ;nten van Hiddink, legde en bezoek af tijdens het :ainingskamp van de Spaan- aamt winnaar van de Cham- ^yons League in de Zwitserse ■üaats Nyon. Neeskens, die ^durende vijfjaar voor Bar- (blona speelde, heeft er geen jioeite mee voor de aartsri- aal te gaan werken. 4Natuurlijk zal ik die jaren bij ^rcelona nooit vergeten, laar ik ben prof. Ik ga wer- ||en waar ik word gevraagd. %s ik bij Barca zou kunnen terken, zou me dat ook zeer ingenaam zijn." foto cpd ||ockenheim» Jos Verstappen is in de eerste training voor de Gro- Prijs van Duitsland formule I als negentiende geëindigd. De JÉSmburger rondde het circuit van Hockenheim in zijn Stewart liprd in 1 minuut en 47,086 seconden. De Finse leider in het vK-klassement, Mika Hakkinen (McLaren), was de snelste in i43,946. De race wordt morgen gereden. De Schot David Coult- ird vestigde een nieuw snelheidsrecord in de formule 1-histo- Coulthard reed in zijn McLaren op eén gegeven moment 356 lometer per uur. De oude toptijd stond sinds vorig jaar op 354 m/u, gereden op het circuit van Monza. Coulthard werd in de raining tweede, achter zijn teamgenoot Hakkinen. ^Vergadering IOC over doping hef^ysANNLï Het IOC heeft een buitengewone vergadering van het zor?oofdbestuur uitgeroepen. De elf bestuursleden buigen zich zijn Ver de problematiek van dopegebruik in de sport. De bijeen- .andDmst is gepland op 20 augustus in Lausanne. Al eerder kondig- ie IOC-voorzitter Juan Antonio Samaranch een dopingcongres por januari 1999 aan. Nederland kansloos tegen Cuba ^sjiROSSETOHet Nederlands honkbalteam heeft gisteren tijdens playoffs van het WK in Italië kansloos verloren van Cuba. In m^rosseto verloor de ploeg van Jan-Dick Leurs met 12-1. „Het Tas eigenlijk geen wedstrijd, Cuba was daarvoor veel te sterk", e^ft^ist Leurs. In de zevende inning was de wedstrijd al voorbij, om- ian jat Cuba toen meer dan tien punten voorsprong had dan Ne- d ojerland. De ploeg kreeg slethts drie honkslagen, via Rikkert Fa- rma<eyte, Dirk in 't IGooster en Raymond Hofer. Champions League wordt vervangen' rarfm.trarbach De Europese voetbalcompetitie die verschil- toplubs voor ogen hebben, moet de Champions League ;aan vervangen. Dat zei manager Uli Hoeness van Bayern Mün- hen gisteren. Volgens Hoeness is Bayern niet één van de initia- iefnemers van het idee. Volgens de Duitser is het de bedoeling bepaalde gevestigde Europese topclubs automatisch ge- zijn voor de competitie, en dat andere verenigingen zich 'irvoor kunnen kwalificeren. Op deze wijze is de financiële conti- luïteit van de grote clubs gewaarborgd. Zij zijn immers verze- jerd van een bepaald aantal lucratieve topwedstrijdèn. Naar 'erluidt zouden de clubs in 2000 al willen beginnen met een lieuw toernooi. De UEFA heeft reeds geprotesteerd en dreigt m dnet juridische stappen. Bart Westgeest naar Wichita '''^iden De Voorschotense basketballer Bart Westgeest speelt ko nend seizoen in de Verenigde Staten. De speler van Blitz koos voor de Wichitas State University in Kansas. Westgeest is de weede speler van Blitz die het in de VS gaat proberen. Wilbert Crol speelt voor de Chaminade University in Hawaii. r 1 "Verzekering Owen 195 miljoen atiONDENLiver- >ool wil zijn eugdigde talent dichael Owen jl9) voor het as- ronomische be- Irag van 195 niljoen gulden 'erzekeren. Voor lover bekend is lat een record 'oor de verzeke- ing van een 'oetballer. Zelfs le Braziliaan lonaldo is voor Hinder verze- terd: 160 mil- oen gulden. 3wen maakte ijdens het WK n Frankrijk in- Jruk. De toen tog 18-jarige fpeler scoorde i»nder meer prachtig in de tweede ronde tijdens Engeland-Ar- gentinië (2-2). In de afsluitende strafschoppenreeks - waarin Ar gentinië uiteindelijk won - benutte hij daarbij nog een straf schop. Liverpool heeft tot nu toe geen maatschappij gevonden 3ie bereid is de aanvaller voor het gewilde bedrag in dekking te pcmen. Owen heeft bij de Engelse club nog een verbintenis tot ?$003. foto ap Toen de linkse politicus Bernard Tapie de celdeuren ach ter zich in het slot hoorde vallen, glimlachte rechts. Tapie was minister geweest, alsmede één van 's lands rijkste zakenlieden. Als Tapie veroordeeld kon worden, zat het wel goed met Vrouwe Justitia. Niemand stond boven de wet. Toen de rechtse Madame Tiberi een dag lang door de politie van Versailles werd verhoord, grijnsde links. Madame Tiberi was de vrouw van de burgemeester van Parijs, zelf weer een kompaan van president Chirac. Als Madame Tiberi opgepakt kon worden, moesten de on derzoeksrechters wel onafhankelijk zijn. Chirac was im mers president. derd?" De vragen die worden gesteld, zijn retorisch bedoeld. Waarom was justitie in de 95-jarige ge schiedenis van de Tour nooit eerder opgetreden? Waarom werden behalve Festina en TVM ook een aantal andere ploegen gepakt? Waarom werden de renners weggevoerd, in plaats van in hun hotel ondervraagd? Waren de procureurs niet de boodschappenjongens van een regering die maximale publici teit wilde voor haar dopingwet? Retorisch als ze bedoeld zijn, is er op elk van deze vragen een eenvoudig antwoord. Waarom dit jaar? De procureur van Lille, die het onderzoek naar Festina leidt, heeft het uitgelegd. Om een gerechtelijk onderzoek te parus cees van zweeden correspondent Maar nu een aantal snuivende, slikkende en spuitende wielren ners en hun 'verzorgers' ver dacht wordt, is de wereld te klein. Dat onderzoeksrechters in Italië en Frankrijk na een hal ve eeuw inertie eindelijk optre den tegen maffiosi en corrupte politici, is prima. Maar laat jus titie vooral afblijven van de Tour. „Het is ongelooflijk", schreef sportkrant l'Equipe, die als me de-eigenaar van de Tour niet geheel onpartijdig kan zijn. „Hoe kunnen we accepteren dat Alex Zülle, Laurent Brochard of Richard Virenque als bankrovers worden verne- starten, moet je een 'tastbaar element' hebben waaruit blijkt dat een wet geschonden kan zijn. Dat element was de aan houding van een Festina-ver- zorger in een auto die tot de nok was gevuld met verboden middelen. Welnu, nooit eerder had de douane een dergelijke vangst gedaan. Dat de verdenking vervolgens op andere ploegen viel, was een gevolg van het verhoor van Fes tina-renner Alex Zülle. De Zwit ser bekende geld te hebben ge stort in een 'zwarte kas' waaruit de verboden middelen werden gekocht. Maar hij zei ook dat dergelijke praktijken bestonden bij zijn oude ploeg, ONCE. Daarmee kwam de Spaanse ploeg onder verdenking te staan en vervolgens ook nog andere ploegen. De renners hadden misschien in hun hotel ondervraagd kun nen worden. Maar ze werden weggevoerd, opdat hun in het ziekenhuis bloed, urine en ha ren afgenomen konden worden. Dat ze pas na vier uur weer te rug waren in hun hotel, is mis schien vervelend voor een ver moeide aüeet, maar niet ille gaal. De Franse wet staat de po litie toe verdachten en getuigen gedurende 24 uur vast te hou- De Franse justitie aan het werk. TVM'er Bart Voskamp wordt in zijn hotel in Albertville opgepakt, foto afp den. Een periode die met nog eens een etmaal verlengd kan worden. Wie na vier uur al weer terug is in zijn 4-sterrenhotel, moet niet zeuren. De ingerekende TVM-cou- reurs zeiden als 'beesten' te zijn behandeld, een verwijzing naar de fouillering. Maar de stan daardprocedure schrijft voor dat een politieman de schoen veters en broekriem van een verdachte verwijderd en deze fouilleert op de aanwezigheid van gevaarlijke voorwerpen. De renners die daags na de fouille ring van hun TVM-collega's in antwerpen anp De 19-jarige Leidenaar Erik van den Doel is gisteren het Lost Boys-toernooi in Antwer pen van start gegaan als de jongste, Neder landse grootmeester ooit. Onlangs behaalde hij in Dieren tijdens het open kampioen schap van Nederland zijn derde en beslis sende grootmeesterresultaat. Jeroen Piket (Leiderdorp) en Loek van Wely kregen de grootmeestertitel op 20-jarige leeftijd. Van den Doel is met 19 jaar en tweeënhalve maand de nieuwe recordhouder. Van den Doel had precies één jaar nodig voor het verwerven van de titel. Vorig jaar haalde hij zijn eerste grootmeesternorm in Antwerpen, de tweede volgde in juni dit jaar op een toernooi in Londen en in Dieren stelde hij de titel veilig met de derde en be slissende norm. Gisteren begon de kersverse groot meester in Antwerpen direct met winst in scheveningen anp Peter Wessels volleert in zijn verloren strijd tegen Prieto. foto wfa Centimeters beslisten gisteren over de uitkomst van de partij tussen Peter Wessels en de Ar gentijn Prieto: 6-7 (2-7) 6-4 5-7. Beide tennissers waren volstrekt aan elkaar gewaagd. Ook wat prestaties in het verleden be treft. Alleen wacht Wesssels nog steeds op een stunt, zoals de Ar gentijn bij Key Biscayne uithaal de, vanuit de kwalificatie één rondje winnen in het hoofdtoer nooi. Dat leverde hem 40.000 gulden op; meer dan de helft van zijn jaarinkomsten. Wessels had gisteren een eind kunnen komen, als hij op de be langrijke momenten iets agres siever was geweest. Nu liet hij zich met drie simpele missers in de tiebreak de eerste set afsnoe pen. Vervolgens had hij zeven breekpunten nodig om in de katwuk peter klein Bij een oprecht toernooi wor den de halve finales op zaterdag en de finales op zondag afge werkt. De nieuwe wedstrijdlei ding van 'Het Open' van Zee Duin heeft een dergelijk scena rio, ondanks de pittige regen buien die de hele week het park Duinlust teisterden, toch voor elkaar gekregen. Gisteren dron gen Marco Visser en Jos Koem ans bij de BI-mannen door tot CIRCUIT IN CIJFERS 'Het Open', Zee Duin Katwijk HEB1, kwartfinale: M. Visser J.W. Lugt- hart w.o wegens tennisarm, J Koemans - M. van Rijn 6-2 6-4 HEC1. kwartfinale: M Rusman - S. v.d. Voort 6-2 6-1; D. Peti- tjean - N. Ravensbergen 6-2 6-0. de beste vier, waar ze vandaag op elkaar stuiten. In de Cl-cate gorie speelden Michael Rusman en Daniel Petitjean zich naast hun toekomstige tegenstanders, Ralph de Boer en Jacco Poot. Het kwartet ondervond geen tot nauwelijks serieuze tegen stand. Visser kreeg van Jan-Wil lem Lugthart een vrije door tocht. De Katwijker ondervond nog teveel hinder van een ten nisarm. Koemans stond tegen Van Rijn het meeste aantal ga mes op de baan, te weten acht tien. De Voorschotenaar ver overde de benodigde twaalf er van zonder echt in gevaar te ko men. Rusman verspeelde drie games aan Stefan van der Voort, Merenwijker Petitjean gunde Niels Revensbergen zelfs nog een spel minder. Organisator Willem Taat maakte zijn afscheid van 'Het Open' bekend. „Ik heb jaren aan dit toernooi mogen en kun nen bouwen. Zowel qua deelne mersveld als qua avondver maak. Toch word je minder cre atief. Dat is het moment om te stoppen. De continuïteit blijft gehandhaafd, want we vonden in Hanna de Geus en Jacco Poot Rabobank utrecht gpd De KNSB moet het kunstrijden tijdens de Gay Games als officieel schaatsevenement erkennen. Dat heeft de rechtbank in Utrecht gisteren bepaald in een kort geding dat de Stichting Gay Lesbian Games te gen de schaatsbond had aangespannen. Maar met deze uitspraak lijken de proble men nog niet uit de wereld. De organisator van de Gay Games had de KNSB voor de rechter gesleept omdat schaatsers, juryleden en officials bij deelna me aan de Gay Games het risico lopen te worden uitgesloten van internationale wed strijden. De KNSB legde alle verantwoording hier voor bij de overkoepelende International Skating Union (ISU). Volgens recent gewij zigde ISU-statuten mogen deelnemers al leen meedoen aan door de ISU gesanctio neerde internationale wedstrijden of evene menten. De laatste jaren dreigde er een wildgroei in commerciële schaatsevene- menten te ontstaan. De KNSB bleek echter pas in mei dispen satie van die maatregel bij de ISU te hebben aangevraagd voor de Gay Games. De inter- staking gingen, protesteerden in feite dat dezen niet boven de wet waren geplaatst. Tot slot: waarom tijdens de Tour en niet erna? Ten eerste is het merendeel van de renners en verzorgers buitenlanders, die na de Tour het land verlaten. Bovendien had de procureur van Lille toestemming gekregen van de rechter om Eric Rijckaert, de ploegarts van Fes tina en een der hoofdverdach ten, in hechtenis te houden op voorwaarde dat de getuigen (de renners) zo snel mogelijk ge hoord zouden worden. Als we Rijckaert vrijlaten, had dc pro cureur betoogd, kan hij de ren ners onder druk gaan zetten om valse verklaringen af te leggen. Ergo: hij moest de renners wel tijdens de Tour horen. Een van de adjuncten van de procureur, Gérald Vinsonneau, zei het zo: „Als we tijdens een verkiezingscampagne er lucht van krijgen dat een politicus de wet heeft overtreden, dan wachten we toch ook niet tot na de verkiezingen met het gerech telijk onderzoek?" De meeste Fransen zouden het daar mee eens zijn. de eerste ronde op de Belg Van den Brande. Van den Doel heeft nu 22 punten uit zijn laatste 25 partijen, waaronder geen enkele nederlaag. Bang voor een plotselinge terug val is hij niet. „Ik speelde vandaag niet goed maar - toegegeven - ik kan plotseling een partij verliezen. Ik zal er alleen alles aan doen om dat moment zo lang mogelijk uit te stellen." Van den Doel is door zijn goede resultaten van de laatste tijd zeker van een plaats in de Olympiade-ploeg. tweede set eenmaal te breken. Terwijl in de derde set reeksen breekpunten niet aan hem wa ren besteed. Wessels was na zijn laatste afzwaaier zo teleurge steld dat hij onmiddellijk naar het spelershotel vertrok. In het feestgedruis van het Scheveningse zomercorso slaagde hij er niet in zich te plaatsen voor de halve finales van de plaatselijke Challenger. De ontsnapte Argentijn treft in de halve finales zijn landgenoot Martin Rodriguez, die de Roe meense titelhouder Moldovan uitschakelde. De andere halve finale gaat tussen de Marok kaan El Aynaoui en Raemon Sluiter. De laatste won in twee bedrijven van Martijn Belgraver: 6-4 6-4. De partij was in de eer ste set bij een stand van 1-1 we gens regen afgebroken. travemünde/voorhout peter van der hulst Stormachtige wind hield de deelneemsters aan het WK- zeilen in de Europe-klasse gis teren aan de kant. Deze onver wachte 'rustdag' - waarop ei genlijk drie races gevaren moesten worden - kwam de Voorhoutse lijstaanvoerster Carolijn Brouwer niet slecht uit. De Duitse organisatie in Travemünde vond het onver antwoord om de vrouwen bij windkracht 6, die in buien doorschoot naar kracht 7, het water op te sturen. „Iedereen zegt dat hel gun stig is voor mij", aldus Brou wer, die dat zelf ook wel ge looft. „Het is niet erg dat ik niet heb gevaren, want om mij heen staan allemaal sterke da mes die goed presteren bij harde wind." De stand aan kop is daardoor ongewijzigd gebleven. Met nog maximaal drie races te gaan leidde Brou wer vanmorgen voor de Rot terdamse Margriet Matthijsse, Abby Mason (Nieuw-Zeeland) en Kristine Roug (Denemar ken). Niet later dan twee uur van middag is de start van de laatste wedstrijd in hel wereld kampioenschap. „Vandaag wordt zeker gevaren, al lopen de weersvoorspellingen uiteen van windkracht 2/3 tol kracht 4/5." Brouwer leek gister avond niet al te bezorgd over de dag van vandaag. „Ik heb altijd een beetje druk nodig om goed te presteren, maar de druk is tijdens een WK natuur lijk groter dan ik gewend ben," SCOREBORD prima opvolgers." Voor collega Jan Rietveld van de TeHaDo Open vormden Taats woorden een bevestiging. „Dit jaar heb ben we hoofdprijzen van dui zend gulden en verder geïnves teerd in de aankleding. Vorig jaar had ik rond deze tijd bij de vrouwen twee inschrijvingen, nu is mijn schema met twintig B-speelsters uitstekend bezet." PRIJSVRAGEN Lucky Ten van vrijdag 31 juli: 3 - 7 - 10 - 12 - 15 - 24 25 - 32 - 36 - 37 - 45 - 46 - 55 - 56 - 61 - 65 - 67 - 69 - 72 - 73. (on der voorbehoud) VOETBAL Loting tweede voorronde UEFA-cup (speel- data 11 en 25 augustus): Rode Ster Bel grado (Joe) - Rotor Volgograd (Rus); Feren cvaros (Hon) - AEK Athene (Gri); Germinal Ekeren (Bel) - Servette (Zwi), Arges Pitesti (Roe) - Istanbulspor (Tur); Molde (Noo) - CSKA Sofia (Bul); IFK Gotenburg (Zwe) Fenerbahce (Tur), Mura Murska Sobota (Slv) - Silkeborg (Den); Glasgow Rangers (Sch) - PAOK Saloniki (Gri); Slavia Praag (Tsj) - Inter Bratislava (Slw); FC Zürich (Zwi) - Shakhtar Donetsk (Oek); Brann Ber gen (Noo) Zalgiris (Lit); Wisla Krakow (Pol) - Trabzonspor (Tur); Otelul Galati (Roe) - Veile (Den); Hapoel Tel Aviv (Isr) - Stromsgodset (Noo); Osi|ek (Kro) - An- derlecht (Bel), Omonia Nicosia (Cyp) - Ra pid Wien (Oos); VPS Vaasa (Fin) Grazer AK (Oos); Polonia Warschau (Pol) - Dyna mo Moskou (Rus). Ha|duk Split (Kro) - Mal- mö FF (Zwe). Kilmarnock (Sch) Sigma Olomouc (Tsj) Oefenwedstrijden: Zagreb (Kro). Croatia Zagreb - Feyenoord 2-1 (0-1). Doelpunt Feyenoord: Kornejev. Zwolle. FC Zwolle SC Heerenveen 3 2 (1-2). 0-1 Talan. 0-2 Dennis de Nooiier, 12 Bosschaart, 2-2 Van den Belt. 3-2 Roelofsen. Nijmegen. Orion Boys - NEC 0-14. Koning 3, Renfurm 2, Poutilo 2, Schultz 2, Bociek, Hesp, Mi- chalevitsj, Tumani, Campbell. Bodegraven: Esto - Sparta 1-15 Mourad 3, Van der Laan 3, Krijgsman 2, Den Dunnen 2, Jalink 2, Kayis 2, Marilia. PAARDRIJDEN Rostock CSI Kwalificatiewedstrijd voor Grote Prijs: 1. Kreutzmann (Dui) Asien 0- 53,33, 2 Kristoffersen (Den) La Zarras 0 55,03, 3. Thijssen (Ned) Liefhebbers Op- stalan Harmonie 0-56,02. Riesenbeck. CAI, vierspannen. Stand na dressuur: 1. Eriksson (Zwe) 38,08 punten, 2. Keckskemeti (Hon) 38,56, 3. Freund (Dui) 40,64, 18. Aarts 54,40, 23. Weust hof 57,44, 33. De Ronde 66,40. SCHAKEN Antwerpen. Lost Boys-toernooi. Eerste ron de: Vandevoort (Bel) - Azmaiparasjvill (Geo) 0-1Van Wely (Ned) - De Jager (Ned) 1-0, Vink (Ned) - Lautier (f ra) 1/2-1/2, Sokolov (Bos) - Wortel (Ned) 1-0, Goor- machtigh (Bel) - Goerevilsj (Bel) 0-1Piket (Ned) - Van Mechelen (Ned) 1-0, De Jong (Ned) - Avrukh (Isr) 0-1, Leitao (Bra) Sadkovsky (Bel) 1-0, Boey (Bel) Mikhale- vsky (Isr) 0-1, Reinderman (Ned) Docx (Bel) 1-0, Meulders (Bel) - Stefansson (IJsl) 0-1, Van den Doel (Ned) Van den Brande (Bel) 1-0. nationale schaatsbond was niet bereid het evenement in zo'n laat stadium te sanctio neren. „Pas dit voorjaar werd ons de om vang van de Gay Games duidelijk en ook dat het om een internationaal evenement gaat", zegt KNSB-voorzitter W. Schenk. Volgens Schenk betekent de rechterlijke uitspraak in feite geen enkele verandering in de situatie. „De KNSB moet de wedstrij den op de Gay Games nu officieel erkennen en dat zullen wij doen. Maar volgens de ISU zijn wij daartoe niet gerechtigd en dus blij ven de deelnemers het risico van uitsluiting lopen." AUTOSPORT Hockenheim. GP Duitsland, formule I. Eer ste training: 1. Hakkinen (Fin) McLaren 1.43,946, 2. Coulthard (GBr) McLaren 1.44,138, 3. Hill (GBr) Jordan 1.44.294, 4. Alesi (Fra) Sauber 1.44,546, 5. Michael Schumacher (Dui) Ferrari 1.44,757, 19. Verstappen/Stewart 1.47,086 BASKETBAL Athene. WK, mannen. Groep B: Joegoslavié - Japan 99-54 (47-26). Rusland Puerto Rico 86-73 (34-41Eindstand: 1 Joego slavië 3-6, 2. Rusland 3-4, 3 Puerto Rico 3-2, 4. Japan 3 0. Groep C: Litouwen Brazilië 66-62 (28-39), Verenigde Staten - Zuid-Korea 88-62 (44-34) Eindstand: 1 Litouwen 3-6, 2 Verenigde Staten 3-4, 3. Brazilië 3-2, 4. Zuid-Korea 3-0. Eerste drie naar tweede ronde. DAMMEN Nijmegen. Internationaal toernooi, negen de ronde. Belangrijkste uitslagen: Samb (Sen) - Boelatov (WRu) 1-1, Krajenbrink (Ned) - Zwart (Ned) 1-1, De Heer (Ned) - Schwarzman (Rus) 0-2. Draaisma (Ned) Hartman (Ned) 1-1, Greveraars (Ned) Ganjargal (Mon) 1-1, Erdenebelig (Mon) - Van der Pal (Ned) 1-1, Mathijsen (Ned) - Durdjev (Tkm) 1-1, Van Aalten (Ned) - Ba (Sen) 1 -1Stand aan kop: 1 Samb 15,2. Schwarzman 14, 3. Krajenbrink en Boela tov 13. TENNIS Scheveningen. Challenger. mannen, 150.000 gulden. Tweede ronde: El Ay naoui (Mar/5) Solves (Fra) 2-6 7-6 6-0. Kwartfinale Rodriguez (Arg/4) Moldovan (Roe) 6-4 7-5, El Aynaoui - Hantschk (Dui) 6 3 6-4. Prieto (Arg/7) - Wessels (Ned) 7-6 4-6 7-5. Indeling halve finales Prieto Rodriguez, I I Ayn.ioiii wirin.i.ir HHgi.wr /Sluiter Dubbelspel, kwartfinales: Gallen /Hildebrand (Arg/Zwe) - Djordjevic/Kempes (Joe/Ned/1) 4-6 6-4 6-4. Indeling halve fi nales: Calleri/Hildebrand - Costa/Solves, Etlis/Navarro - Prieto/Rodriguez. Umag (Kro). Mannen, 8Ö0.000 gulden. Kwartfinales: Marin (Spa) - Haarhuis (Ned) 6-2 7-6, Ulihrach (Tsj//) - Mantilla (Spa/2) 6-3 3-6 7-6. Kitzbühel. Mannen, 1 miljoen gulden Kwartfinales: Albert Costa (Spa/3) Dewull (Bel/12) 2 6 6-3 6-4, Clavet (Spa/6) Me ligeni (Bra/13) 6-3 6-1, Gaudenzi (lta/7) Lapentti (Ecu/15) 6-3 7-6. Los Angeles. Mannen, 680.000 gulden. Tweede ronde: R,ilt<-r 'Auv'lh.unm I 6-4 6-4, Agassi (VSt/5) - Gambill (VSt) 6-4 6-4. Gimelstob (VSt) - Spadea (VSt/8) 6-3 3-0 opgave Spadea, Stolle (Aus) - llie (Aus) 6 3 7-6 Sopot (Pol). Vrouwen, 200.000 gulden. Kwartfinales- Nagyova (Slv//1lorren-. Va lero (Spa) 6-4 6-1. Leon Garcia (Spa/5) Rittner (Dui) 3-6 6-4 6-4, Smashnova (lsr/7) Hrdlickova (Tsj) 6-3 7-6, Wagner (Dui) - Wemgartner (Dui) 6-2 7-6 Palo Alto Vrouwen, 900.000 gulden. Tweede ronde: Venus Williams (V'-.t/3) Morariu (VSt) 4-6 6 1 6-0, Zvereva (WRu/5) - Tatarkova (Oek) 0-6 6-2 b-0, Likhovtseva (Rus/7) Frazier (VSt) 6 1 6 4. Tanasagurn (Tha) - Stevenson (VSt) 6-2 6- 0. Kwartfinale: Seles (VSt/2) - Sidot (Fra) 6-36-1. OEFENVOETBAL Vandaag: Alphense Boys ARC (sportpar Bi|len 17.00), FC Lisse - RCL (14 30, ve Maandag 3 augustus: w Katwi|k - UVS (19.00).

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 21