Leidsch Dagblad !r Politie liet bewijs kinderporno liggen jegleider stina nog ïds vast Derdeel rplettert •bhenaar lietwijk i wesselman VTmTM VVD-fractie stemt onder protest in met regeerakkoord Rijexamen in deelcertificaten Tsaren-familie begraven AttftfZ TWEE WEKEN GRATIS I U HEEN. DE WERELD OM Leiden pakt vliegende winkels aan Eindelijk de lucht in AG 17 JUL11998 OPGERICHT 1 MAART 1860 HET WOORD IS AAN Adolf Neuwert Nowaczynski De hond is het huisdier met de kleinste hoeveelheid mensenkennis. I! 0 nfeauroux fred secaar-afp jleider Roussel en arts Ryckaert van wie- oeg Festina zijn van een door de Franse po- 97 overgebracht naar Iille. ;ens de Franse radio «|len ze daar onder- i door onderzoeks- ;r Patrick Keil. a werden woensdag houden vanwege hun lijke betrokkenheid bij pingaffaire rond hun Cipollini won giste- vijfde etappe van de o de van Frankrijk. In de tl sasprint troefde hij de serErikZabel af. Jeroen ivens kwam in het ge- ig vlak voor de finish 'u 'al. Aart Vierhouten, die tig kilometer alleen het peloton uitreed, l uitgeroepen tot strijd- e{ gste renner van de dag. dam/alphen aan den run •jarige Alphenaar heeft n in Rotterdam een bijna zend kilo wegend beton- lerdeel op zijn hoofd ge en is als gevolg daarvan len. De man was aan het )ij containerbedrijf ECT Maasvlakte. uiste toedracht van het is nog onbekend. De Al- ar was bezig met het en van betonnen vloerde- was in dienst van een I bedrijf, dat waarschijnlijk dracht van ECT bouw- lamheden uitvoerde op rein aan de Europaweg. erdelen werden met be- 'an een hijskraan op de plek gezet. Door onbe- oorzaak schoot een iel uit de klem van de De Alphenaar liep er op loment net onder. Hij bekneld en overleed ter mETmT "721° 14725° 16722° 10% 30% 60% 40% 50% 30% Uitgebreid weeroverzicht op pagina 8 VANDAAG 24 PAGINA'S Binnenland3,5,6 Buitenland7 Cultuur18 iname maakt i op voor i uterse-dag' mbo «anp 3 outerse en zijn Nationale i cratische Partij (NDP) n morgen in het centrum iramaribo een grote ma- lie, die moet aantonen Ie regering-Wijdenbosch het volk massale steun erse verwacht 25.000 tot mensen op het Sivaplein. iterd wordt dat de voet- Edgar Davids en Claren- dorf als 'publiekstrekkers' manifestatie aanwezig zijn. De beide spelers van iderlandse elftal kwamen n in Paramaribo aan. Bij i nst op het vliegveld zei- edorf en Davids dat hun 'puur voor vakantie' is. wel dat ze van de Suri- s regering een VIP-be- Üng kregen. Supersnel towassen Kia dealer Beethovenlaan 67 Voorschoten Kerkstraat 110a, 2377 BB Oude Weterirv Tel.: 071-3316800 Fax:071-3316502 Showroom óók op zaterdag geopend De- WD is gisteravond onder protest akkoord gegaan met het concept-regeerakkoord voor het tweede paarse kabinet. WD- onderhandelaar Bolkestein moet vandaag met een waslijst aan wijzigingsvoorstellen terug naar de informateurs. Ook de PvdA had de nodige moeite met het gisteren gepre senteerde concept. Maar vol gens fractieleider Melkert zijn er 'geen grote politieke obstakels. In dit regeerakkoord is voldoen de basis voor een vliegende start van het kabinet. Alleen D66 is al in grote lijnen akkoord. Maar geen van de drie fracties, die zich gisteren over de tekst van het akkoord bogen, formuleerde nog 'breekpunten'. Morgen komen de eindvoorstel len van de informateurs en wordt het slikken of stikken. De oppositie reageerde zoals ver wacht afwijzend op het con cept-regeerakkoord. Ze verwijt de paarse partijen op dezelfde voet door te willen gaan als in de afgelopen vier jaar en te wei nig oog te hebben voor sociaal beleid. Het CDA betwijfelt of de bezuinigingen wel worden ge haald. „Daarmee worden inves teringen in zorg, onderwijs en veiligheid onzeker," aldus CDA- leider De Hoop Scheffer. Dit verwijt klinkt ook bij Groen- Links. Deze fractie richt haar pijlen met name op de PvdA, „die niet heeft voorkomen dat de WD, een zwaar stempel drukte op het akkoord", luidde het in een verklaring van de fractie. Pagina 3: Meer over het re geerakkoord ruswuk anp Het CBR, de ANWB en de Bovag hebben verre gaande plannen om het rijexamen op te splitsen in verscheidene testen. Kandidaten moeten apar te examens afleggen voor verschillende onderde len en pas als ze alle deelcertificaten hebben ge haald, krijgen ze het rijbewijs. Voorwaarde voor het doorgaan van dit plan is dat de lessen en het examen bij één grote organisatie worden onder gebracht. Het CBR denkt aan het invoeren van afzonder lijke toetsen voor bijzondere verrichtingen, zoals fileparkeren en de hellingproef, rijden in slecht weer en rijden op de snelweg. Uit onderzoek is gebleken dat door opsplitsing van het rijexamen de kwaliteit van de opleiding verbetert, waardoor de automobilist beter is voorbereid op verkeers- deelname. De Leidse rijschoolhouder H. Lacourt denkt dat de opsplitsing in deelcertificaten een verbetering kan zijn. „Maar als er tussen de examens voor de verschillende certificaten heel lange tussenpozen zitten, gaan we met z'n allen de afgrond in. Het CBR hoeft alleen maar examens te regelen, de rij scholen moeten de boel aan de man brengen." Lacourt verbaast zich er wel over dat de rijschool houders tot dusverre buiten de discussie zijn ge houden. „Dit is bij ons ingeslagen als een bom." De 'Koningin' van de Zeedijk herleeft bij Gay Games Harde klap voor justitie in voorkenniszaak BolsWessanen Rapenburg kan soms 'akelig rustig zijn' Kofy Brown bezingt het leven van kansarm Amerika Woning hoofdverdachte in juni drie keer doorzocht De politie Kennemerl'and heeft in juni tot drie keer toe de woning van de geliquideerde hoofdverdachte van de in ternationale kinderporno-zaak aan het De Favaugeplein in Zandvoort doorzocht. Dat gebeurde op verzoek van de verontruste familie van de 49-jarige Zandvoorter. De po litie heeft daarbij echter niet gericht gezocht naar belas tend materiaal. Óndanks aanwijzingen van de familie en het ontuchtverleden van de man liet de politie de illegale diskettes met kinderporno liggen. zandvoort arnold aarts pieter van hove De vermoorde hoofdverdachte blijkt vorig jaar juli te zijn ver oordeeld wegens ontucht met een minderjarige jongen. De Alkmaarse rechtbank legde hem destijds een straf op van hon derd uur dienstverlening en zes maanden voorwaardelijke cel straf. De man pleegde in de pe riode van 1989 tot 1991 ontucht met een 14-jarige jongen. Volgens voorlichter H. Vos van de politie Kennemerland is het ontuchtverleden van de hoofdverdachte 'totaal niet rele vant'. „Wij gaan niet in op za ken die eerder zijn gebeurd. Als iemand twee keer is gepakt met alcohol achter het stuur zetten we hem een volgende keer ook niet direct aan de kant." De hoofdverdachte was vori ge maand met zijn zakelijk part ner en vriend op bezoek in Ita lië. Zijn familieleden raakten in paniek toen de man langer weg bleef dan gepland. Uit angst dat hem iets was overkomen, waar schuwden zij op 16 juni de poli tie. Ook vermoedden zij dat on bekenden de woning hadden bezocht aan het De Favauge plein. De politie heeft samen met de familie het appartement bezocht maar vond niets ver dachts. Een tweede bezoekje, vijf dagen later, leverde even min iets op. Op 22 juni werd de politie door het ministerie van buiten landse zaken geïnformeerd over de gewelddadige dood van de man in Italië. Opnieuw verzocht de familie, om een huiszoeking in de Zandvoortse flat. Daarbij sprak zij het vermoeden uit dat de man met porno te maken had. Bij dit derde bezoek wer den alleen computers en onder delen meegenomen. De duizen den diskettes met kinderporno bleven in de woning achter. Ten einde raad besloot een vrouwelijk familielid op 27 juni in te breken om in de woning op zoek te gaan naar de kinder porno. Zij (en een vrouw die haar vergezelde) werd daarbij door de politie aangehouden. Het vermoeden bestaat dat meer mensen betrokken zijn geweest bij deze inbraak. De politie Kennemerland riep na melijk kort na de inbraak de hulp in van het korps Hollands Midden. Het verzoek was uit te kijken naar een auto met Bel gisch kenteken, met daarin drie inzittenden die hadden 'inge broken in een woning van een vermoorde Zandvoorter'. Het pornografische materiaal is vermoedelijk via de inbraak bij de Belgische werkgroep Morkhoven terechtgekomen. Die bracht de zaak deze week via het televisieprogramma No va in de publiciteit. Pagina 6: 'Productie kinderporno zal toenemen' Vlaamse actievoerder is zelf omstreden Hoogleraar Frenken over af faire Leidsch Dagblad naar Vierdaagse Het Leidsch Dagblad be zoekt ook dit jaar de Vier daagse in Nijmegen. Redac teuren van deze krant staan volgende week woensdag langs het parcours, in de buurt van G.S.J. Lindenhout Behandelingscentrum Neer bosch. Dat is de laatste offi ciële rustplaats van die dag. Doorzetters, uitstappers, koplopers of twijfelaars, alle wandelaars uit de regio die even uit de zon, uit de regen of uit de schoenen willen, zijn welkom. Ook is het Leidsch Dagblad geïnteres seerd in uw ervaringen van de eerste dagen en maakt u kans met uw trotse gezicht of gehavende voeten op de foto te komen. U herkent ons aan een bestelbusje, spandoeken, parasols en T-shirts, alle maal met Leidsch Dagblad erop. NO hij L d t h o n Cars DAE WO G SCHIPHCHWEG -OEGSTGEESTERWEG Ja, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. I Naam: Postcode: 1 Tel: Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: Per maand Per kwartaal Oautomatisch ff. 94,15) i automatisch (f. 32,70) Oacceptgiro (f. 95,15) Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. envelop, zonder postzegel, OF BEL 071-5128030 M p- - esprek van de Dag «Economie «Monopoly LOSSE NUMMERS ƒ1,80 II ZATERDAG 2,30 leiden wim koevoet Leiden werkt aan een plan om openbare verkopingen bij de plaatselijke horeca (zoals in za lencentrum Antonius en de ho tels Holiday Inn en Het Haag- sche Schouw) aan te p"&kken. Volgens gemeente-ambtenaar W. van der Poel is het probleem van de zogenaamde vliegende winkels niet zo onoplosbaar als wordt gesuggereerd. De Leidse middenstanders er geren zich groen en geel aan het fenomeen vliegende winkel. Hen wordt oneerlijke concur rentie aangedaan, vinden ze. Bijvoorbeeld door De Fietsgi- gant, die vandaag en morgen in het Holiday Inn rijwielen voor dumpprijzen aanbiedt. De Rijwielhandelarenbond heeft de gemeente Leiden on der druk gezet om in te grijpen. De bond heeft, eerder de ge meente Heerenveen aansprake lijk gesteld voor zo'n 50.000 gul den omzetderving toen die ge meente 'kansen liet liggen om De Fietsgigant aan te pakken'. Volgens Van der Poel moeten gemeenten gewoon hun .be stemmingsplannen handhaven. „De ontheffingen waarop hore cabedrijven zich beroepen, heb ben betrekking op de Drank- en Horecawet en niet op het be stemmingsplan. Zo'n ontheffing is bedoeld om het een horeca ondernemer mogelijk te maken drank te schenken voor mensen die op een activiteit in of bij het gebouw afkomen. Holiday Inn draait de boel om en doet net alsof de ontheffing slaat op openbare' verkopingen. Welnu, in het bestemmingsplan staat gewoon dat die verboden zijn." Pagina Leiden: 'Oncollegiaal en onverstandig' Economie9,10 Gesprek van de dag2 Kerk en Samenleving14 Regio13,15,17,19 RTV/programma's11 Sport21,23 Strips20 Uitgaan22 sint petersburg» Russische soldaten dragen de kisten met daarin de stoffelijke resten van de laatste Russische tsaar Nicolaas II, zijn gezin en een aantal van hun bedienden, uit een kerk in Jekaterinburg. Vandaag is de tsaren-familie in Sint Petersburg begraven. In de Petrus- en Paulus- kathedraal in die stad werd vanochtend een begrafenisplechtigheid ge houden. „Laten wij degenen herdenken die het slachtoffer zijn gewor den van geweld. Mogen zij in vrede rusten. Dit is een historische dag voor Rusland. De begrafenis is een symbool voor de verzoening van het Russische volk", zei de in zwart geklede president Jeltsin, die boog voor de kisten van de tsaar en zijn gezin. foto ap mikhail metzel Cultuur en Kunst hazerswoupe-dorp Drie keer eerder stonden de zusjes Bianca en Diana Kooter uit Benthuizen klaar om de lucht in te gaan. Op het laatste moment gooide het weer, een aanrijding van de eigenaren van de ballon en de voetbalwedstrijd Nederland-Brazilië roet in het eten. Hun geduld werd gisteravond beloond: eindelijk ging de ballon bij zwembad De Hazelaar dan toch echt varen. Diana won de ballonvlucht vorig jaar op de jaarmarkt. Zij mocht iemand meenemen en koos haar zusje uit. Het tweetal voer gister avond over Hazerswoude-Dorp naar Boskoop. Net voor de Reeuwijkse Plassen landden ze. „Onwijs gaaf", was hun reactie na afloop. foto taco van der eb

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 1