CDA Ter Aar: wethouders handelen erg onverstandig 'Hier kunnen ze weer even kind zijn' Rijn Veenstreek Het Kompas wacht c jawoord Jacobs wout Verkeer sknelpunt Alphen verleden Geslaagd! Vlaaien voor geslaagden DINSDAG 7 JULI 1998 chef tim brouwer de koning. 071-5356417, plv -chef marieta kroft,, Reddingsboei gestolen alphen aan den run De brugwachter van de Albert Schweizer- brug in Alphen aan den Rijn ontdekte gisteren dat de reddings boei weg was. De boei hing in een speciale kast aan het brug wachtershuisje en is oranje van kleur. De politie vermoedt dat de diefstal iets te maken heeft met het WK-voetbal in Frankrijk. De boei heeft een waarde van 200 gulden. Diefstal gereedschap alphen aan den run Uit een woning aan de Voorstraat in Alphen aan den Rijn is gisteren voor duizend gulden aan gereedschap gestolen. De dief vernielde een ruit op de eerste etage om bin nen te komen. Kluis supermarkt gekraakt roelofarendsveen Een inbreker heeft het afgelopen weekeinde veel moeite gedaan om de kluis van supermarkt Edah in Roelo farendsveen te kraken. Door een gat in het dak te maken, kwam hij binnen. Hij brak precies daar waar de achterkant van de kluis zich bevond, een deel van de muur weg. Vervolgens brak hij de kluis open en ging er met geld vandoor. De supermarkteigenaar wil niet zeggen hoeveel er is gestolen. „Veel te veel", is het enige dat hij kwijt wil. Het gat is provisorisch gedicht. „Maar goed ge noeg dat ze niet meer binnen kunnen komen." Uit het buurton derzoek dat de politie gisteren hield kwam niets naar voren. Motorrijder gewond bij val leimuiden» Een 49-jarige motorrijder uit Leimuiden is gisteroch tend tegen twaalf uur gewond geraakt bij een val op de weg Vrie- zekoop-Zuid in Leimuiden. In een bocht naar rechts raakte de man de macht over het stuur kwijt. Met nekletsel is hij overge bracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum. Poolse kinderen in Hazerswoude hazerswoude-dorp marieta kroft De scholen mogen dan dicht zijn, voor een aantal kinderen uit Hazerswoude-Dorp en om geving valt er deze weken nog een hoop te leren. „Nou en of', zeggen de moeders Karin van Tol en Tonny Langeveld. „Het is heel goed om te beseffen dat kinderen lang niet overal in weelde leven. Onze kinderen zijn pas tevreden met dure Ni- kes. De kinderen uit Polen die momenteel bij ons logeren zijn dolblij met een paar schoenen van 25 gulden. Of ze nu vier maten te groot zijn of dat ze hun tenen moeten opkrullen om erin te kunnen, ze stralen helemaal van blijdschap." De families Van Tol en Lange veld vangen samen met nog tien gastgezinnen uit het dorp momenteel veertien kinderen uit Polen op. Vorige week zater dag zijn ze samen met twee be geleidsters met de trein geko men. Volgende week donderdag vertrekken ze weer. Bijna drie weken lang genieten de kinde ren van tussen de acht en veer tien jaar van een onbezorgde vakantie. „Ze kunnen weer even kind zijn", merkt Langeveld op. „Ze komen allemaal uit pro bleemgezinnen en kennen een grote armoede. De vader is werkloos en/of aan de drank." Gemeente Belangen, de grootste collegepartij van Ter Aar, noemt de noodkreet van de drie wethouders logisch. De andere collegpartijen reageerden gisteren na een on derhoud met waarnemend-burgemeester A. van den Berge terughoudender op het publiciteitsoffensief dat de wethouders I. Riedel, E. Kraak en J. Born zondagavond inzetten om de zelfstandigheid van Ter Aar te waarbor gen. Oppositiepartij CDA vond het optreden van de wet houders buitengewoon onverstandig. „Gescheiden op treden van het college is nimmer goed", aldus waarne mend fractievoorzitter N. Jonker. ter aar tim brouwer de koning Fractievoorzitter L. van Doom van Gemeente Belangen be schouwt de aanvaring tussen de drie met de burgemeester niet als een breuk. „Zij kunnen nog steeds met zijn allen door één deur." Van Doorn gaf wel toe dat Van den Berge in zijn toe lichting aan de fractievoorzitters zijn teleurstelling had geuit over de handelwijze. „Misschien was het ook niet zo tactisch, al vind ik hun actie wel logisch", zei Van Doom vanmorgen. „Maar ze gaan weer met elkaar verder. Het heeft ook geen zin om te zitten bokken." Fractievoorzitter F. Hooger- vorst van de WD staat ondanks de noodkreet van de drie wet houders nog op zijn standpunt van donderdag. Toen noemde hij het onderzoek naar de be stuurlijke toekomst van de ge meente door de provincie ver standig. Volgens Hoogervorst moeten de wethouders zich niet te veel laten leiden door emo ties. „Misschien moet ik mijn wethouder (Riedel, red.) wel wat afremmen." Ook zijn collega R. Boelens van het progessieve PAK her haalde na het overleg met Van den Berge zijn standpunt van donderdag. Boelens bekende dat zijn gedachten tijdens de commissievergadering van gis teravond telkens afdwaalden naar de bestuurlijke toekomst van Ter Aar. De opmerkelijke stap van de wethouders, die zondag een publiciteitsoffensief inzetten omdat commissaris van de koningin J. Leemhuis geen onderhoud met hen wilde en daarin een verzoek om een gesprek met minister Dijkstal van binnenlandse zaken aan kondigden, noemde hij hun ei gen verantwoordelijkheid. „Ver der doe ik geen uitspraken", zei Boelens. We hebben behoefte aan rust in de tent, ook al is het laatste woord hierover nog niet gezegd." Ook secretaris Ph. Vonk pleit te vanmorgen voor rust. „We willen er intern geen problemen hebben met wat er in de publi citeit naar buiten wordt ge bracht", verzuchtte Vonk. „Op het gemeentehuis zijn wij ge woon bezig met ons werk. Voor ons is er nog steeds één colle- Commissaris van de koningin Leemhuis geeft geen commen taar op de persconferentie van de wethouders. Haar woord voerder J. Distelbrink geeft toe dat de communicatie het afge lopen weekeinde moeizaam verliep. „Er is contact geweest tussen de wethouders van Ter Aar en de provincie, maar dat liep wat ongelukkig via schijfjes. De commissaris was niet be reikbaar. Via via kwam zij er achter dat de wethouders a la minute een gesprek wensten. Daar is de commissaris niet op ingegegaan. Als voorzitter van het college van Gedeputeerde Staten wilde zij op dit moment niet met alleen de drie wethou ders overleg voeren. Poolse kinderen bezoeken al sinds 1992 Hazerswoude. Het geld voor de reis en uitstapjes halen de gastgezinnen zelf op in hun omgeving en bij instanties. Sommige gastfamilies vangen één of twee van hen al voor de vierde of vijfde keer op en heb ben inmiddels een hechte band opgebouwd met hun logé. Ton ny Langeveld gaat in augustus 'haar kind' in Polen zelfs opzoe ken. In de huiskamer van Karin van Tol is het deze middag een drukte van belang. Een groep gastouders drinkt een kop kof fie, terwijl hun logeetjes zich vermaken in de speeltuin aan de overkant van de straat. Aan de muur hangt een vel papier met de meest gebruikte Neder landse woorden. Erachter staat de Poolse betekenis. Deze lijs ten zijn, net als woordenboek jes, nodig om met elkaar te kun nen communiceren. Onderling is het een gekwek van jewelste. Het gaat over de twee werelden van verschil tus sen die van hun logé en van henzelf. Zo komt Piotrec ter sprake die eens ademloos de verrichtingen van een draaien de wasmachine gadesloeg. De zelfde Piotrec die weigerde in de auto te stappen omdat zijn gastmoeder, een vrouw dus, achter het stuur zat. Ze vertellen over de weinige kleding die de Poolse kinderen samen met hun Hazerswoudse gastouders op de foto voor 'de gazeta'. kinderen meekrijgen: een of twee onderbroeken, een oude trui en enkele T-shirts. Blij zijn ze daarom dat ze donderdag avond bij Superconfex een win terjas voor ze mogen komen uitzoeken met een korting van 75 procent. Zo maken de gastouders dankbaar gebruik van elke hel pende hand uit het bedrijfsle ven. Enthousiast vertelt Karin van Tol over de zwemlessen die de jonge Polen deze week in zwembad De Does in Leider dorp krijgen. „Helemaal voor niets krijgen ze een uur les. En als beloning krijgen ze vrijdag een certificaat. Het is niet zo dat ze allemaal kunnen zwemmen na afloop hoor. Maar als ze soms in het water vallen, moe ten ze zich wel kunnen red den." Verder staat er nog een gezamenlijke pannenkoe kenpicknick, een barbecue en het slotfeest op dinsdagavond bij tafeltennisvereniging Avanti op stapel. Intussen rennen de jonge Po len naar hartelust op het plein. Samen met Hollandse leeftijd genootjes lachen, schommelen en klimmen ze. Om de beurt gooien ze de bal door de basket. „Patrycja", zegt een meisje spontaan terwijl ze haar hand op haar borstkas legt. Als de fotograaf het plein op loopt, hoeft hij niets uit te leg gen. De kinderen komen er al aan rennen. De camera zegt ge noeg. Op de foto voor de 'gazeta Spannende tijden voor school Ter Aa noeg om Jacobs wol 'moeder' van Het Ko| laten fungeren. „Maa ten halve gekeerd dam gedwaald", hield Muij commissieleden voot beetje knullig dat ze d eerder achter kwamen Wouters van de Mede schapsraad (MR) vj Kompas gisteravond snelle oplossing vol Kompas zou de gemed Aar juist in de ze moei den goed uitkomen." Als Jacobswoude doi toehapt, kan de afl<j school in Ter Aar d waartse spiraal wellic buigen. De commissi) er bij wethouder Bom om, als de onderhand op niets zouden uitlop dere gemeenten te ben Muijzers ontraadde d missie om in dit stadii diverse gemeentes teg( derhandelingen aan l ,Als je drie mensen ten dans vraagt, loop kans om een klap te kri Wel gaf Muijzers toe tijd voor Het Kompl dringen. Als er voor cm op 1 februari 1999 geei sing is, krijgt Ter Aar g( meer van het ministe onderwijs. Om aan alle mijnen, zoals inspraak MR te kunnen voldoei de gemeenteraad van! in september een be^ men. Born beloofde dl de vaart zou inhoudt we donderdag een antwoord van Jacob zouden krijgen, komt I lege met een voorstel. tim brouwer de koning Voor Het Kompas breken spannende tijden aan. Don derdag moet blijken of de ge meente Jacobswoude bereid is om de noodlijdende openbare basisschool uit Ter Aar de hel pende hand te bieden. Alleen als het komt tot een bestuurlij ke fusie tussen beide school besturen, gevormd door de respectievelijke gemeentes, kan Het Kompas blijven be staan. De school heeft voor het tweede achtereenvolgende jaar te weinig leerlingen om zelfstandig door te draaien. De prognose van het aantal leer lingen voor het komende schooljaar ligt lager dan voor het afgelopen jaar. Tijderis een ingelaste, deels besloten, commissievergade ring waren alle betrokkenen gisteravond doordrongen van de ernst van de zaak. Deskun dige F. Muijzers legde de voor delen uit van de beoogde con structie. Als de gemeentes el kaar donderdag vinden, pakt dat in financieel opzicht zelfs gunstiger uit dan als Het Kom pas een nevenvestiging van de Jacobswoudse basisscholen Esselijckerwoude en De To renvalk was geworden. Naar die constructie liet Ter Aar aanvankelijk onderzoek verrichten. Tot teleurstelling van wethouder J. Bom liep dat spoor dood, omdat de wet zo'n constructie verbiedt. Volgens Muijzers is de Ja cobswoudse scholencombina tie getalsmatig niet groot ge- alphen aan den run» robbert minkhorst De eerste grote stap is gezet. Een vervelend knelpunt bij Al phen aan den Rijn is sinds gis termiddag, zo hopen de provin cie Zuid-Holland en de ge meente vurig, verleden tijd. Ge deputeerde T. Jansen en wet houder H. Groen in 't Wout openden de nieuwe Oranje Nassaubrug, de verbrede Oost- kanaalweg en Oranje Nas- sausingel, de vernieuwde Steek- terbrug, en de fietstunnel. Aleen de geluidsschermen langs de Oostkanaalweg ontbra ken en dat was een groep bewo ners van de Kortsteekterbuurt een doom in het oog. Zij grepen de officiële plechtigheid aan om hun ongenoegen kenbaar te maken. De roep om geluidwerende maatregelen klinkt al jaren. De provincie en de gemeente staan achter de omwonenden. De rechtbank verwierp echter een eerder verleende bouwvergun ning. Keukencentrum Hans Verkerk, aan de oostzij) Steekterbrug, protestei succes. Verkerk steldi schermen zijn showJ het zicht zouden halen Gedeputeerde Jansa gen de bewoners dat d cie inmiddels met eej procedure is begonnd Holland en Alphen zu| doen om te zorgen; schermen worden j was de boodschap. Uil trekken provincie en meente aan het lang: verwacht een optii overbuurman van H; kerk, B. Visser. „Het rijl tijd. Daar ga ik vanuit.'] De werkzaamheden] Steekterbrug zorgden denlang voor verkeert De bmg moest enkel deels worden afgeslo bedrijfsleven trachtte t| die afsluiting te verr Het eerstvolgende grol dat een officiële open? is het aquaduct in rijk komend najaar. Castellum Aan de Christelijke Scholenge meenschap Castellum te Alphen aan den Rijn zijn geslaagd: Activiteiten Begeleiding Mariëlle Epping, Lisette Hagen, Mylène Kalkhoven, Michelle Kamphuis, Tanja Kinkel, Barbara Korte, Karin Oppelaar, Margot Petiet, Barbara van Rijswijk, Ger- ben Spekman, Pippa Verboom. Administratie kort Alphen Cansu Agca, Kelly Brouwer, Mar- loes Brugman, Ilse Dijkstra, Syl via Donkersloot, Raymon van Eyk, Liesbeth Gorissen, Claudia Grundmann, Yamina Kassem, Jonina Kiene, Annemarie de Kwaasteniet, Iris Roest, Esther Stouten, Vanessa Zuijdervliet. Administratie lang Alphen Sabrina Aartman, Remco Bate laan, Fons Beekwilder, Erik de Boer, Erwin Brouwer, Chris Buij- sen, Jelle-Julius Carter, Andre Clarijs, Juliët van Dijke, Vick Engbersen, Corine Fokkema, Jes sica de Greet, Maike Hartog, Rhea Himpers, Anton Hogen- doorn, Odette van den Hoorn, Ramona Hulscher, Diane van der Kooij, Saskia de Laat, Corinne van Leeuwen, Cornelisvan Leeu wen, Hao Mei Lin, Amanda Markman, Lisette Meereboer, Corné Meijer, Bas van Mullem, Kevin Onstenk, Dees Peters, Ma- nuela Pijper, Sandra van der Ploeg, Marieke Rosenbrand, Erik Rozema, Ferdy van Schaik, Nadi- ne Schuurman, Robert Smits, Jelle Spruijt, Tamar van der Stal, Arthur van Straten, Laurent van der Tol, Domien Tolsma, Frank Twilt, Miriam VerburgFloris Vermeulen, Robert Vermeulen, Irene van Vliet, Patrick-John van der Vlugt, Donna van der Voorn, Annemieke Vreeburg, Desiree Westmaas, David Zondag, Sylva- na Zwart, Betty van Zwieten. Administratie Katwijk Peter Aanhane, Marjon de Best, Gerdinevan Delft, Diekvan Duijn, Jan van Duijn, Suzanne van Duijn, Jacqueline van Eg- mond, Peter van Egmond, Anne marie Glasbergen, Dennis Glas bergen, Rene van der Meij, Hans van Kan, Willem Klinkenberg, Annelies Kloek, Cindy Knijnen- burg, Kjella Kromhout, Arnold Krijgsman, Ruud Langeveld, Hans van Leeuwen, Linda Luurs- sen, Christian Marijt, Lotte Meeuwenoord, Willeke Ouwe hand, Nathalie Rapmund, Eve lien de Ridder, Remco Smit, Harm Vooijs, Leontine van Zuij- len. Modehandel Bianca Bergmans, Krijn van Ber- kel, Mariska Buitelaar, Judith de Groot, Fatimael Hani, Ivonne Klaassen, Eline Kok, Marieke van der Linde, Mirella Rietveld, Nou- ra Sakka, Tü Tran. Oriëntatie en Schakelen Derk Abee, Tanja van Baal, Mark van der Baan, Eveline Batelaan, Rachel Bakhuijzen, Esmiralda van Beek, Debbie Bijsterbosch, Danielle de Boer, Chantal van Borselen, Marianne Bouwman, Tamara Bouwman, Lotte Butse- laar, Duncan Colpa, Ellen Corne- lisse, Margo van Houten, Wende- la Hoogervorst, Jantine van der Louw, Dennis van Lulling, Maartje Mekel, Hanan el Mous- saoui, Jacorine van Oeveren, Va nessa Pieplenbosch, Rozemarijn Rebel, Saskia de Rijk, Pauline Saan, Roos Schreuder, Jolanda van der Slikke, Michelle Snij ders, Sven Spruijt, Marie-José Stigter, Claudia Stubbe, Esther van Tol, Abid Tounssi, Menno Verbeek, Sandra Verkerk, Maris ka Vermeulen, Annemieke van derVlist, Robbert de Vries, Nico le Weststeijn, Frederik van den Wijngaard, Nienke.Zweers. Sociaal-Pedagogisch Werk Pauline van Alphen, Esmiralda van Beek, Jeanet van Bekkum, Nathalie Blansjaar, Natascha Blok, Petra Blouw, Natasja Boers, Tamara Buitelaar, Miriam Burgers, Kim Buskermolen, Tali- tha Canrinus, Sonja Dekker, Ca- rola van Diemen, Wilma Duiven voorden, Natalie van Egmond, Dyonne Esajas, Marijke van der Erf, Marita van der Haven, Bar bara Heemskerk, Mariuca Hen- geveld, Daisy den Hollander, Es meralda Hoogenboom, Karin de Jong, Mieke de Jong, Sylvia de Jongh, Denice van der Kamp, Annemarie Kujpers, Marjolein van der Laan, Esther van Leeu wen, Suzanne Linting, Renate Lodder, Natalie Nederend, Cori ne van der Neut, Leonie Noorder- Het Leidsch Dagblad publiceert regelmatig de namen van geslaagden. Elke dag dat de krant de opgaven van scholen afdrukt, wordt uit de lijsten een aantal namen getrokken. Zij krijgen van het Leidsch Dagblad gratis een vlaai aangeboden. De gelukkigen kunnen bellen met Antoinette Vonk of Gerry Broxterman (071 - 5356401/5356402). Zij nemen het adres op en versturen de brief waarmee de vlaai kan worden opgehaald bij Multivlaai, Breestraat 159 in Leiden. De winnaars van vandaag zijn: Frank Twilt, Marlies van Veen, Dorien Opdam, Miranda Zaad. meer, Corinda Olijerhoek, Ingrid Oostervink, Joyce Pijnappels, Jis- ka van Putten, Mariska Rama kers, Madeleine Rietveld, Rens- ke Rijswijk, Iris Sanders, Annette Schipaanboord, Mariska Schol, Nicole Seppen, Michelle Smee- le, Katy Smith, Carola Snel, Esther Spelt, Brigitte Swanen- burg, Jimmy van Swieten, An- gelavan Tol, Saskia Tukker, Mar lies van Veen, Sofie Veldhoven, Linda Veldhuis, Marijke Verbeek, Saskia Verbrugge, Mariëlle Via- nen, Anja Visser, Avelieke Visser, Esmeralda Walroud, Miranda Wesseling, Patricia Wijnberg, Jessica Woudenberg, Nathalie Zandberg. Da Vinei College Aan het Da Vinei College te Lei den zijn geslaagd: Mavo Nouarman Bekkali, Jessica Gie- zen, Rishma Nandpersad, Rudy Prickarts, Souad Reggani. Havo Angela Colgan, Jorn Renniers, Wouter Versteegen. Vwo Maartje Berger, Roos Gerritsen, Björn van Reijn, William van Santen, ooft Visser 't Hooft Christelijk Lyceum Dr. W.A. Vis ser 't Hooft Leiden: Mavo: Jonelle Dunker, Timmgry Faas, Anushka Premchand, Richard van Rijnswou.TomTaminiau. Havo: Jens Eldering, Paul Heemskerk, Cees Kruijff, Jan Pieter Kuijt, Sophie van Manen, René van der Mark, Rosalie van der Meij, Ro- bert-Jan Meijvogel, Louise Pa- ludanus, Maren Thunnissen. Vwo: Bas Brouwer, Ingrid Dekker, Mi- chiel Fraase Storm, Tjeerd van Geloven, Esther Koree, Wilfred Lós. Aan het Christelijk Lyceum Dr. W.A. Visser 't Hooft te Rijnsburg zijn geslaagd: Mavo Bernicevan Egmond, Ellen Note- boom, Geert Ravensbergen, Mai- kel Roos. Vlietiand College Aan het Vlietiand College te Lei den zijn geslaagd: Mavo Doriene Anes. Havo Sabah Hamham, Dorien Opdam, Rob Schoonwater, IIknur Tozlu. Vwo Sietske Bergsma, Madeion St rijk. Teylingen College Aan het Teylingen College lokatie Duinzigt te Oegstgeest zijn ge slaagd: Doorstroomafdeling Mohammed Akhrif, Semra Bayraktar, Thomas Bergers, Paul van Daalen, Kim Erades, Mirjam Fraase Storm, Petra Hellenberg, Patricia Janssen, Kim van der Laar, Alexander Nieraad, Wander Niesing, Patricia Noort, Danniël- le Overduin, Pim van der Poel, Ronald Stouten, Pamela Verhoe ven. Mavo Martine Hermsen, Kelly Wille- Stedelijk Gymnasium Aan het Stedelijk Gymnasium Leiden zijn geslaagd: Matthew Armitage, Wietske Her mes, Leontien van Tilburg. Rijnlands Lyceum Aan het Rijnlands Lyceum te Sassenheim zijn geslaagd: Mavo Fatima Benfekrane. Havo Jelle Wijntjes, Lisette Baak, Sie tske Heeringa, Lisette Bos, Rein Groot, Wendy Hoogeveen, Corin ne van Leeuwen, Gita Rozen broek, Viola Weiter. Vwo Anne Marte Hemminga, Rita Splinter, Marieke van 't Zet. Aquino College Aan het Aquino College te Leiden Mavo Genja Kofman, Serafine Maglio- ne, Caloline Oudeman, Schild. Havo GökalpGezici, Florian R| Charlotte Slooff, Woutec Wendy Vincenten. Vwo Tamara Koudijs, Boude», Mulligen, Jerry Offers, lil ten Velden, Joost van d^ Michiel Wirtz. j Bonaventura cd Aan het Bonaventura Ccj Leiden zijn geslaagd: Havo Pieternel Bouter, Evelini Bart Keijzer, Rebecca v? Ploeg, Avinash Sahtoe.i Strijk. Johannes 23e j Aan het Johannes 23ste', te Roelofarendsveen isgj Mavo e Miranda Zaad. j MHJILTII-VILAVAMI Slagen doe je bij Multi-Vlaai Leiden - Breestraat 159 - 071-5127010 J

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 16