Leidsch Crisis in ouderenzorg IVANROYC.S. Een potje grienen om valse WK-kaarten AUTOBOOT at voor weer zou het n in Zuid-Frankrijk? Steltlopers op Terschelling "w paars kabinet extra geld uit ...en Horn heeft ^óg meer keuze; in PC hard en software. Carry Tefsen reikt 600.000ste Hotelbon uit PAG 13 JUN11998 OPGERICHT 1 MAART 1860 NR. 41719 I Maand van het I (Trauma)Centrum '45 spannende boek H in Oegstgeest 25 jaar 'Return to mei H 'We hebben nog steeds thrillerverhaal ÏR van Paul Stather I I Return to me'. „w.r^uwr .^0,^0 wmm thrillerverhaal bestaansrecht'. B WK-voerbal van Paul Stather ^B f Mario Kemp es IAndré Testa telt zijn egeningen. 'Het GVB wordt een familiebedrijf Sport, literatuur en journalistiek. Henk Spaan en Johan Derksen over kwaliteit LOSSE NUMMERS ƒ1,80 ZATERDAG ƒ2,30 ADVOCATEN [Tel. (071) 5122362 HET WOORD IS AAN Anonymus De Leeuw van Oranje is voor de duivel niet bang, al is hij nog zo rood. 16 ZON GEVOLGD DOOR REGEN VANDAAG 60 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Economie9 Gesprek van de dag2 RTV/programma's10,11 Sport37,39,41,43 Strips45 Uitgaan HAARLEM» FRED SEGAAR „Het is lang geleden dat ik heb gehuild, maar zojuist heb ik weer eens een ouderwets potje zitten grienen. Dat is me lange tijd niet overkomen. Wat een drama, ik kan het nog steeds niet geloven." Namens deze krant zou ver koopleider Theo van Hoesel vandaag adverteerders die heb ben meegedaan aan de actie 'WK Goal' en tientallen lezers begeleiden naar Parijs voor de wedstrijd Nederland-België. Zou, want gisteren in de namid dag rolde er op zijn kantoor een fax binnen met de mededeling dat de bestelde kaarten vals zijn. Het bericht kwam van Cum Laude Events uit Zwijndrecht, waar de krant de toegangsbewij zen enkele maanden geleden heeft besteld. Het geld is deze week overgemaakt. Ruim een ton voor vier bussen, diners en de kaarten. Van Hoesel houdt de onheilstijding boven zijn hoofd en verzucht: „Vreselijk, je denkt dat het alleen een ander over- brengen van het slechte nieuws komt, maar nu zijn we zelf het aan de gedupeerden. Telefoon slachtoffer." boeken gaan van hand tot hand. Collega's melden zich spon- „De mensen tonen begrip taan te helpen met het over- zegt Van Hoesel. „Natuurlijk Gedupeerden bundelen krachten Alle reisbureaus en touropera tors die de hun toegezegde kaarten voor Nederland - Bel gië mislopen, gaan via een speciale stichting hun krach ten bundelen. Ze willen eeVi proces aanspannen tegen de partij die verantwoordelijk is voor de miljoenenschade die zij nu lijden. Dit kan de wereldvoetbalor- ganisatie FIFA zijn als blijkt dat die verantwoordelijk is voor het aanstellen van de tus senpersonen die de kaartver koop afhandelen. Dit stelt E. Lamnlers, initiatiefnemer tot de oprichting van de Stichting Belangenbehartiging Relatie markering Branche (SBRB) èn gedupeerde directeur van TravelDesk Holland BV in Baam. Lammers heeft morgen van af Rotterdam een voetbal- vlucht naar Parijs geboekt voor driehonderd zakenmensen. Hij rekent nergens meer op en calculeert een schadepost van ongeveer 500.000 gulden in. Volgens Lammers ontbre ken bij de naar schatting tus sen de 12.000 en 18.000 ge boekte arrangementen de kaartjes, een schadepost van tientallen miljoenen guldens. zijn ze teleurgesteld, maar ze reageren heel normaal. Ik heb nog vrijwel niemand aan de lijn gehad die boos op ons werd. Door de berichten in de krant de afgelopen dagen hebben ze er rekening mee gehouden dat het zou kunnen gebeuren." Waar de schuld ligt, is voor alsnog een raadsel. „Het bureau waarmee we in zee zijn gegaan is zeer betrouwbaar", zegt Van Hoesel. „De contactpersoon van Cum Laude heeft me don derdagavond nog bezworen dat alles in orde zou komen. Na tuurlijk gaan we dit tot de bo dem uitzoeken en uiteindelijk een claim neerleggen. Maar dat komt later. Op dit moment is het belangrijkste dat we ieder een op de hoogte brengen." Van Hoesel dubt al over een alternatief cadeau voor de ge dupeerden, maar hij beseft dat dat surrogaat is. „Kaarten voor Nederland-België, daar kan niets tegenop. Maar we moeten iets doen. De mensen hebben er weken naar uitgekeken." la. ik Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: i Per maand Per kwartaal Oautomatisch (f, 1)4,15 i automatisch (f. 32,70) Oacceptgiro If. 95,15) Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. OF BEL 071-51 28 030 Weversbaan 12 Leiderdorp Tel. 071 - 58 98 900 Kies uw eigen 'held' van WK '98 In het Zaterdags Bijvoegsel van deze krant figureren de laatste weken de helden van het WK. Paginagrote verhalen over Puskas, Garrincha, Euse- bio, Bobby Moore, Gerd Mu"l- ler en - deze week - Mario Kempes. De serie loopt tot 18 juli. Het elftal WK-helden wordt dan volgemaakt met de held van het huidige WK, en wie dat wordt bepaalt de lezer. In de krant van 4 juli ver schijnt een bon waarop lezers hun favoriete voetballer van dit WK kunnen invullen, met een korte en bondige argu mentatie. Volgens de beproef de methode van de meeste stemmen gelden wordt vervol gens de 'Held' van 1998 aan gewezen, die op 18 juli de se rie gaat volmaken. De inzen der met de meest originele ar gumentatie, maakt kans op een toepasselijke prijs, name lijk een jaar lang gratis lid maatschap van de Supporters club Oranje en twee toegangs kaarten voor de eerstkomende thuis-interland van Oranje na het Wereldkampioenschap. Na blokkade Leidse stichting van project Lorentzhof VSB-bankfiliaal Alphen overvallen Obstructie, machtsspelletjes, intimidatie, stalinistische praktijken en verdeel- en heerspolitiek. Die termen han teren kopstukken in de Leidse ouderenzorg als ze de hui dige situatie in hun werkveld beschrijven. De bom is ge barsten nu volgens betrokkenen directeur A. Verlaan van de Stichting Dienstverlening Leiden (SDL) moedwillig een project voor extramurale zorg van de Lorentzhof zou hebben geblokkeerd. van de gemeenteraad over de handelwijze van Verlaan. De SDL krijgt subsidie van de ge meente voor het verlenen van aanvullende diensten voor oude ren zoals de Sterbus, alarmering en Tafeltje Dek Ie. „Verlaan heeft doelbewust twee hoogbejaarde cliënten in de kou laten staan", aldus Kohlbeck. „Daarmee over trad hij de gulden regel dat je „Tegen de medewerking van zijn eigen personeel in en op de dag dat de hulpverlening had moeten beginnen", aldus de di recteur van dit verzorgingshuis, T. Kohlbeck. Hij heeft zich in middels tot de gemeente ge wend. Kohlbeck wil een uitspraak nooit en te nimmer conflicten uitvecht over de ruggen van deze kwetsbare groep ouderen." Kohlbeck krijgt bijval van F. van Oosten, directeur van ver zorgingshuis Rijn en Vliet en voorzitter van de stichting Zorg- Garant, een samenwerkingsver band van Leidse verzorgingshui zen op het gebied van extramu rale zorg, waarbij ouderen zo lang mogelijk thuis blijven wo nen. Volgens tal van betrokkenen - niet allemaal willen ze met hun naam in de krant - staat het Lo- rentzhof-incident niet op zich zelf. „Er is een onvoorstelbare hoeveelheid haat en nijd in de ouderenzorg", zegt Kohlbeck. „De vernieuwing van de oude- renzorg dreigt te stranden in de behoudzucht van instellingen die koste wat het kost hun mo- nopolitiepositie willen handha ven." Verlaan blijft opvallend rustig onder alle kritiek. „Jammer dat deze zaak nu via de stadsomroe per op de spits wordt gedreven", zegt hij. „Uit meer dan wat ge kissebis over wanneer met het project moet worden begonnen, bestaat deze zogenaamde affaire niet. Ik heb niets afgeblazen, ik heb een pas op de plaats ge maakt want ik wil nader overleg met verschillende partijen. Pagina Leiden: 'Revolutie in ou derenzorg toch niet tegen te houden' Parcoursrecord verwacht bij Leidse marathon MARIETA KROFT Een circa 35-jarige man heeft gistermiddag de VSB-bank aan de Van Nesstraat in Alphen aan den Rijn overvallen. De man liep omstreeks vier uur de bank binnen. Hij bedreigde een me dewerker met een pakketje dat zou kunnen exploderen. Met een onbekend geldbedrag liep hij vervolgens het gebouw weer uit. De man. gehuld in een leren jas en pet, liep over de J;P. Coenlaan in de richting van 'de Prinses Marijkestraat. Volgens getuigen stapte hij daar in een witte auto. Onmiddellijk kam den ongeveer twintig politie agenten de omgeving uit. Te vens werd een helikopter van het Korps Landelijke Politie diensten ingezet. De man werd echter niet meer aangetroffen. Tijdens de overval waren geen klanten in de bank aanwezig. Terschelling De Dorpsstraat van Midsland is het decor voor steltloopgroep 'Salt the band' tijdens Oerol, het cultureel festival op Terschelling. Met grote opblaasobjecten is de plaats omgetoverd in een onderwaterwe reld. FOTO GPD WIETZE LANDMAN De organisatie rekent morgen bij de achtste Leidse marathon op een parcoursrecord. De ver wachting is gebaseerd op de aanmelding van een groot aan tal sterke lopers. De snelste lo per Vladimir Tontchinsky heeft een tijd van 2.13.18 op zijn naam staat. Het parcoursrecord in Leiden is nu 2.20.14, gelopen door de Pool Jarostaw Levvan- dowski, die de marathon vier keer won. Tontchinsky is niet de enige snelle atleet die van start gaat. In totaal nemen er twaalf lopers deel die sneller hebben gelopen dan 2 uur en 20 minuten. „Het parcoursrecord gaat er zeker aan", zegt organisator Tjeerd Scheffer. „Ik denk dat een tijd van 2.17 mogelijk moet zijn." Slecht weer zou nog roet in het eten kunnen gooien. Dat bedreigt niet alleen de mara thon, maar ook de atletiekwed strijden om de Gouden Spike die vandaag in de Leidse Hout worden gehouden. De mara thon en de Gouden Spike vor men samen het Leidse Atletiek Weekeinde. Tjeerd Scheffer is echter opti mistisch. „Meteo Consult ver wacht dat het aan het einde van middag gaat regenen en dat het morgenochtend weer droog wordt." De voorgaande zeven edities van de marathon verlie pen vrijwel zonder regen. Het aantal deelnemers ligt fors hoger dan vorig jaar. De or ganisatie hoopt op circa 8000 lopers, een stijging van tien pro cent. Ongeveer 1000 deelne mers lopen mee op de langste afstand, de overigen komen uit op de halve marathon en de tien kilometer. Een ondernemer probeert op goedkope wijze een graantje een mee te pikken van de publi citeit rond de marathon. Het bedrijf heeft 25.000 gulden be loofd aan de atleet die een we reldrecord loopt. Dat staat op 2.06.50. De kans daarop is dus nihil. beknopte meerdaagse envachting op de voor- en een regionaal weer- op pagina twee is ken- liet genoeg. Veel lezers met de krant om te vra- it er met de dagelijkse art is gebeurd en waar- buitenlandse weerover- et meer wordt afgedrukt. deze week is pagina iders ingericht. Onder de elnaam 'Het Gesprek- worden daar on- pen bij elkaar gezet die ij interesse van veel le- taan: een commentaar et belangrijkste nieuws, recensie, een spraakma- menselijk verhaal, een nlijke column en een regionaal weerbericht, gebreide overzicht en het werden geschrapt. Tele- n teletekst doen daar al aan, zo werd veronder lat die aanvulling wel ge worden, liet iedereen daar zo over kunnen onze telefonistes Zffo. Het regende klachten. De een heeft familie in Oosten rijk, de ander overweegt een va kantie naar Italië en een derde heeft een tweede huisje in Zuid- Frankrijk. Ook als je er niet bent, wil je weten wat voor weer het er is, was een veelgehoorde reactie. Een mevrouw uit Leiden vindt het 'gewoon gezellig' om te we ten wat voor het weer het elders in de wereld is en een Haarlem mer knipt de weerkaartjes uit de krant, omdat hij 'drukgebieden verzamelt' en graag 'het hoog en laag' bestudeert. Dus kwam de hoofdredactie bijeen. De opvattingen van le zers mogen niet worden gene geerd. Willen de abonnees meer weer, dan krijgen ze meer weer. Daarom een oproep aan de abonnees ons te laten weten waar hun interesse precies naar uitgaat. Een gedetailleerde kaart? Een dagelijks overzicht? Op basis van die reacties wordt een be sluit genomen. Schriftelijke reacties naar Post bus 507, 2003 PA Haarlem, fax 023 531 71 64 of e-mail redactie- .hd damiate.hdc.nl II ACA bvtvr K, Roelofarendsveen, telefoon 071-331 53 61 j^. vanderploeg.nl, Email: mailbox@vanderploeg.nl Duurzaam en weerbestendig Minimaal onderhoud Eigen fabricage 10 Jaar garantie KOMO-certificaat en VKG-keur Vakkundige montage *15 Jaar ervaring i <ZfN m m A. A. A I it op de speciale openingsfolder j in uw bus voorzichtige beleid van het hui dige kabinet wordt daarmee voorlopig voor één jaar losgela ten. De onderhandelaars van Paars-2 gaan bij het vaststellen van de uitgaven uit van een economische groei van drie procent in 1999 en van 1,66 procent de jaren daarna. De ge middelde groei komt daarmee op twee procent, overeenkom stig het zogenoemde 'behoedzame scenario' dat alle partijen in hun verkiezingspro gramma's hanteerden. De afspraak wordt gezien als een overwinning voor de PvdA. De sociaal-democraten weiger den zich gezien de florissante economische groei van de afge lopen jaren in een te strak fi nancieel keurslijf te laten per sen. WD'er Bolkestein heeft zich het langst verzet tegen het inboeken van een hogere eco nomische groei. Gisteravond moest hij toegeven dat de ruim te er wel degelijk is. paars kabinet geeft meer geld uit dan de aanvankelijk van In de drie daarop- moet dat echter ingehaald. Het Kijk op pagina 16 voor de speciale Hotelbon aanbieding

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 1