Leidsch Dagblad 'Ontslag Docters was terecht' 10 Wassenaarder in woning vermoord Spice Girls verliezen power Versterkingen voor ambitieus Voorschoten Deining om eucharistie bij koninklijk huwelijk Oltmans voor tweede keer 'Goldmans' Alleen op woensdag 3 juni om 12.00 uur is het loos alarm E Leidenaar zwaargewond tijdens hardrockfestival Wegpiraten aangehouden Gouden Griffel Hofman DINSDAG 2 JUN11998 OPGERICHT 1 MAART 1860 Binnenland Economie Kerk en Samenleving Cultuur en Kunst LOSSE NUMMERS ƒ1,80 ZATERDAG 2,30 Iets te verkopen VVD dreigt met veto te komen voor de ecotax Air France praat vandaag met stakende piloten Monument van verzoening op terrein Endegeest Pinkpop: Anouk raffelt optreden in turbotempo af Spectaculaire transfers zijn uitgebleven tijdens de laatste dagen van de overschrijvings periode. De belangrijkste mu taties bij de regionale voetbal clubs waren al voor afgelopen weekeinde bekend. In de hoofdklasse A versterkte Quick Boys zich het meest door het aantrekken van drie spelers van SC Feyenoord en het te rughalen van Peter Kruit van ADO/Den Haag. De club zag al eerder de talentvolle jeugd spelers Hendrik van Beelen en Dirk Kuyt naar FC Utrecht overgaan. In de lagere regionen maakt Voorschoten'97 (tweede klasse zaterdag) geen geheim van zijn ambities. De club die al eerder trainer Gerard Désar binnenhaalde, versterkte zich onder meer met Gerry Jansen (UVS) en Barry Dubbeldeman (FC iisse). Pagina 25: Opvallend rustig tij dens transferperiode Vennoedelijk door inbreker WASSENAAR ERNA STRAATSMA Een 49-jarige Wassenaarder is in de nacht van zondag op maandag dood aangetroffen na een inbraak in zijn woning aan de Berkenlaan. De politie ver moedt dat de man is doodgesla gen door een inbreker. Twee Hagenaars, van 62 en 36 jaar oud, zijn in hun woonplaats aangehouden. De 80-jarige moeder van het slachtoffer was door de inbre kers opgesloten in het toilet. Nadat zij om hulp riep, waar schuwden de buren de politie. De vrouw is door de gebeurte nis dusdanig in de war geraakt dat ze nog geen verklaring heeft kunnen afleggen. Toen de in braak werd gepleegd, lagen bei de bewoners in verschillende delen van de woning tc slapen. De politie spreekt over een 'nog schimmige zaak'. De toe dracht van de doodslag is onbe kend. Tevens is onduidelijk of er iets is weggenomen uit de v ning. In het belang van het derzoek kan de politie geen n delingen doen over de reden aanhouding van beide Hage Behoudende gelovigen geschokt APELDDORN CPD-ANP Behoudende rooms-katholie- ken en hervormden hebben af wijzend gereageerd op de eu charistieviering tijdens de hu welijksinzegening van prins Maurits en Marilène van den Broek. Drie hervormde leden van het Koninklijk Huis en an dere protestanten gingen zater dag in de Grote Kerk in Apel doorn ter communie. Dat was in strijd met de leer van de Rooms-Katholieke Kerk en de heersende opvattingen binnen de Nederlandse Her vormde Kerk (NHK). Alleen ka tholieken mogen aan de eucha ristie deelnemen. Intercommu- het gezamenlijk nuttigen van de maaltijd des Heren, is formeel niet toegestaan. Toch nodigde pastor G. Oostvogel ie dereen uit om in vrijheid van geweten ter communie te gaan. Rijksvoorlichtingsdienst ontkent NOS te hebben verbo den de uitreiking van hostie van dichtbij te filmen. Een woord voerder van kardinaal Simonis opperde dat er zo'n verbod be stond. De NOS bevestigt de le zing van de RVD. „Onze regis seur Rudolf Spoor heeft geheel naar eigen inzicht kunnen han delen." Het behoudende Contact Rooms-Katholieken (CRK) drong gisteren bij Simonis aan Conclusie van onderzoekscommissie in affaire-Steenhuis: HL I >RD r. AAM La Rochefoucauld Afgunst is onverzoenlijker dan haat. WEERSVERWACHTING Docters van Leeuwen, voormalig voorzitter van het colle ge van procureurs-generaal, is naar aanleiding van zijn optreden in de affaire-Steenhuis terecht ontslagen door minister Sorgdrager. Dat is de belangrijkste conclusie van de bezwaarschriftencommissie die het ontslag van Doc ters van Leeuwen de afgelopen maanden heeft onder zocht. baar geschonden tussen hem en de minister. Ook Sorgdrager heeft zich in deze af faire (het adviseurschap van procureur-generaal Steenhuis bij bureau Bakkenist, dat het functioneren van justitie in het Volgens de commissie heeft Docters fouten gemaakt die vanuit zijn positie als 'super-PG' onverantwoord zijn en die heb ben geleid tot een 'onherstel- noorden onderzocht) echter vergaloppeerd. Docters van Leeuwen 'verdient' volgens de commissie wel een gouden handdruk van twee netto-jaar salarissen bovenop zijn wacht- geld. De bezwaarschriftencommis sie onderzocht de afgelopen maanden het ontslag van Doc ters van Leeuwen. De vertrou welijke conclusies en de argu menten van de commissie van onafhankelijke rechters zijn uit gelekt naar deze krant. Minister Sorgdrager zal een dezer dagen op basis van de conclusies van de commissie haar definitieve beslissing be kendmaken omtrent het ontslag van en gouden handdruk voor Docters van Leeuwen. Docters betreurt het uitlekken van het rapport, maar zegt in een reac tie te blijven vechten voor te rugkeer op zijn post. Vorige week maakte PvdA-voorman Wallage zich nog sterk voor te rugkeer van Docters als super- PG. Morgen is daarover (op ver zoek van het CDA) een debat in de Tweede Kamer. De commissie verwijt Docters dat hij 'de ernst en de risico's op het ontslag van pastor Oost vogel. Als de pater dominicaan voorstander van intercommu nie is, kan hij volgens het CRK geen pastor meer zijn. Simonis wil pas later deze week op de omstreden huwelijksinzegening van het prinselijk paar reageren. Eerst gaat hij de gebeurtenissen 'zorgvuldig evalueren' met de leiding van de NHK. Dan komt ook het optreden van de her vormde predikant N. ter Linden ter sprake. De voorganger uit Amsterdam assisteerde Oostvo gel tijdens de viering door de kelk met wijn (bloed van Chris tus) vast te houden. Ook dat was in strijd met de kerkelijke regels. De leiding van de NHK moet Ter Linden daarvoor op het matje roepen, zei algemeen se cretaris J. van der Graaf van de behoudende Gereformeerde Bond in de Nederlandse Her vormde Kerk. De predikant heeft volgens hem de kerkorde 'aan zijn laars gelapt'. Als de oecumenische huwe- lijksdienst een voorproefje moest zijn voor een eventueel huwelijk tussen prins Willem- Alexander en de katholieke Emily Bremers, dan was er spra ke van een 'slechte vooroefe ning', meent Van der Graaf. Pagina 2: Meer over het huwe lijk van Maurits en Marilène Een emotionele Roelant Oltmans knuffelt Stephai Veen na de overwinning op Spanje. FOTO REUTERS FRED ERN'. „Wij zijn de terechte wereldkampioen. Het gaat erom dat je als ploeg op het juis te moment alles weet te bundelen. En dat is ons gelukt. En die golden goal, I love it. Geweldige regel is dat." Bondscoach Roe lant Oltmans reageerde opgetogen op de 3-2 zege van de Nederlandse hockeyers op Spanje, die de ploeg de wereldtitel be zorgde. De Oegstgeestenaar was vol lof de passie waarmee zijn ploeg had Deeld. „We zijn vier jaar geleden aan lie begonnen en die hebben we nu volbracht." Voor Oltmans (43) betekende de overwin ning de tweede wereldtitel als trainer. In 1990 trainde hij de Nederlandse vrou- wenploeg, die in Sydney de wereldtitel veroverde door Australië met 3-1 te ver slaan. De oefenmeester heeft ook een olympische titel en de Champions Trop hy (beide bij de mannen in 1996) op zijn an. Verder werd hij met het mannenteam in 1994 tweede bij het WK in Sydney. In Oegstgeest werd het huis van Olt mans aan de Emmalaan opnieuw ver sierd. De vorige zege van 'Goldmans', zoals de Oegstgeestse hockeycoach in middels wordt genoemd, was voor de ge meente reden om een speciaal digingsfonds in het leven te roepen plaatselijke sportclubs. Of Oltmans dit keer op een feestelijke intocht kan reke nen, is nog onbekend. „Hij krijgt in ieder geval een bos bloemen en hzutelijke feli citaties", zegt een woordvoerder van de gemeente. Pagina 17: Oranje volbrengt gouden Bijtende commentaren in Britse pers op vertrek 'Ginger Spice Ook in uw gemeente staan nu nie sirenes. Ze kunnen onhoorbaar getest worden. Om te voorkomen dat u het geluid van de nieuwe sirene niet herkent bij een onverhoopte ramp, vindt er elk jaar op de eerste woensdag van de maand juni om klokslag 12.00 uur een luid oefenalarm plaats. Dit jaar is dat op 3 juni. Als u de sirene dan meerdere t, weet u: dit is Ic is niets aan de hand. Hoort u de sin ander moment, dan is de vaste reg< naar binnen, sluit deuren en ramen, i of tv aan Meer informatie vindt u in de folder die verkrijgbaar is bij post kantoor en bibliotheek. ie op enig dp HAARLEM JOHN OOMKES/AP-ANP Twee jaar lang was Geri Halli- well een 'mega-ster', net als de vier andere Spice Girls. Zondag maakte Ginger Spice' bekend dat ze 's werelds populairste meidengroep vaarwel zegt. Het vierregelige berichtje maakte een einde aan specula ties in de Britse sensatiepers, die feilloos opmerkte dat Geri woensdag ontbrak bij een trek king van de Britse nationale lo terij en donderdag en vrijdag verstek liet gaan bij twee Scan dinavische optredens. De offi ciële verklaring was dat Halli- well herstellende was van een darmontsteking. De vier overige meiden ('Baby Spice' Emma Bunton, 'Posh Spice' Victoria Adams, 'Sporty Spice' Melanie Chisholm en 'Scary Spice' Mela nie Brown) moeten het nu dus zonder Halliwell doen. De verklaring van Geri Halli well maakte melding van 'uit putting' en 'desillusie'. Uitput ting is begrijpelijk: De afgelopen twee jaar zijn The Spice Girls de wereld over gesleept in de jacht op miljoenen. Aanvankelijk voortgedreven door hun beden ker en manager Simon Fuller. Maar nadat deze zaakwaarne mer op voorstel van Geri was gedumpt, werden de Girl Po- wer-meiden voortgejakkerd door schemerige figuren. Ze werden levende reclameborden voor Impulse Bodyspray en echte Barbies voor Mattèl. De Engelse kranten reageren vandaag bijtend. 'Wat jammer toch dat het plastic imago bij Geri te veel knelde. En: 'Wanna be (ik zou zo graag willen die verbonden waren aan het adviseurschap van procureur- generaal Steenhuis bij het bu reau Bakkenist heeft onder schat. „Docters heeft daarvan onvoldoende de laakbaarheid ingezien", aldus de c Pagina 2: Docters van Leeuwen wil te rugkeren 'Docters stond te weinig bo ven minister en Steenhuis' ffCarrierj) Airconditioning. Voor 't juiste klimaat. Uw Official Carrier Dealer Van Drongelen Koeling Sassenheim Tel. 0252-230130 '720* '°721° "723* 30% 20% 10% SSïSS 40% 40% 50% VANDAAG M PATINA". Buitenland Cultuur Economie Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving10 Regio9,11,13 RTV/programma's31 Sport17 t/m 25 Strips30 Uitgaan12 Een 28-jarige man uit Leiden is zaterdagmiddag, tijdens het hardrockfestival Dynamo Open Air in Eindhoven, zwaargewond geraakt bij het verwisselen van het gasbusje van een kooktoe- stel. Daarbij ontstond een steekvlam. De man is met ern stige verwondingen overge bracht naar het brandwonden- Beverwijk. Twee an deren konden na een behande ling in het ziekenhuis naar huis. Ook in de nacht van zondag op maandag liep een festival ganger brandwonden op. Hij is overgebracht naar het zieken huis. Voor het overige moest de GGD vooral in actie komen voor kleinere verwondingen. Het hardrockfestival trok bijna 30.000 bezoekers. baal wegens rijden onder in vloed én wegens hun rijgedrag. Dat betekent dat zij voor de rechter moeten verschijnen. Volgens de politiewoordvoer der zijn de drie al in Bergam bacht gesignaleerd. Dat bete kent dat zij waarschijnlijk zo'n tien kilometer met hoge snel heid en op de verkeerde weg helft hebben gereden. Volgens de zegsman is het niet onge bruikelijk dat automobilisten op de lange rechte weg met zulke hoge snelheden rijden. Toen de woordvoerder maandagavond op de Schoonhovenseweg reed passeerde hem een andere auto met een snelheid die ver boven de limiet lag. De politie van Hollands Midden heeft in de nacht van maandag op dinsdag drie wegpiraten aangehouden. Zij reden met ie der een eigen auto op de pro vinciale Schoonhovenseweg met een snelheid van 150 kilo meter per uur, kort achter el kaar, met gedoofde lichten en op de verkeerde weghelft. De 20-jarige Gouwenaar, de 20-jarige Gouderakker en de 26- jarige inwoner uit Berkenwoude bleken tevens te veel alcohol te hebben gedronken. De politie heeft hun rijbewijs ingevorderd en de auto's in beslag genomen. De drie krijgen een proces-ver- AMSTERDAM ANP voor Wezen van Woesteland. Zij won deze trofee voor de derde keer. Hofman en Heymans hebben hun boeken zowel geschreven als geïllustreerd. De dubbelta lenten krijgen de prijzen op 4 oktober uitgereikt aan de voor avond van de Kinderboeken week. Het kinderboek Zwart als inkt van Wim Hofman is uitgeroe pen tot het beste boek voor kin deren tot 11 jaar en bekroond met de Gouden Griffel 1998. De Gouden Penseel, voor het best geïllustreerde boek, is gewon nen door Margriet Heymans zijn) is niet genoeg'. The Spice Girls gaan door. maar Britse bronnen achten het waarschijn lijk dat het doek voor de groep op korte termijn zeil vallen. Bin nenkort gaat de groep twee maanden lang op tournee door de Verenigde Staten. Zwaar ge sponsord door Impulse, Pepsi en nog een half dozijn andere bedrijven. De fabrikanten zijn 'not amused' door de breuk en zouden overwegen hun con tracten op te zeggen omdat die de komst van vijf Girls garande- Sir Elton John toonde als eni ge medelijden: Emma, Victoria, Mel B en Mel C rusten nu uit in zijn riante villa aan de Cöte d'A- zur. Geri is al spoorloos. De ge dachte aan het frisse concert in Gelredome biedt de fans voor lopig de enige troost. frwWW'M 1' W11 "ffw?, *1 '«nBSBBiKtf ll.v.m. controle bezorging) Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: |D Per maand I automatisch <f. 32.70) Per kwartaal öautomatisch (f 94,1S) fai O acceptgiro If. 95,15) W bank/giro:Handtekening:i Leidsch giS Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. OF BEL 071-5128 030

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 1